Begrafenis slachtoffers van den bom-aanslag Om een Kind De filmacteur William Powell werd bij zijn aankomst met de .Staten dam" te Rotterdam bestormd om handteekeningen H M de Koningin in gezelschap van den kapitein van den generalen stat Forbes-Wels, adjunct-chef van den stat der Lichte Brigade, tijdens het bezoek, dat de Vorstin Donderdag aan de manoeuvres in den Achterhoek bracht De begrafenis der twee politie-agenten, slachtoffers der bom aanslagen te Parijs, heeft met groote plechtigheid plaats gehad. Een overzicht op het plein van de préfecture van politie Z K. H. Prins Bernhard in gezelschap der officieren van den generalen staf bij het bezoek, dat Donderdag door hem gebracht werd aan de manoeuvres, welke de Lichte Brigade in den Achterhoek houdt Het gedenkteeken op de Moerdijkbrug. aangeboden door het comité van actie voor de overbrugging van het Hollandsch Diep uit verschillende Kamers van Koophandel, is Donderdag door den minister van Waterstaat, Z. Exc. mr. dr. ir. J. A. M. van Buuren onthuld. Vele belangstellenden woonden de plechtigheid bij FEUILLETON ROMAN VAN NORBERT GARAI. 25) „Uitstekend! 't Is een geweldig bedrijf, met schitterende promotiekansen", antwoordt Danny enthousiast, zonder een oogenblik te aarzelen. „Maar toch is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat ik bin nenkort verander. Ik heb van andere zijde een pracht aanbod ontvangen...." „Wat zegt je?" valt Nicolle hem ver baasd in de rede. „Daar heb je me nog niets van verteld „Ach, je weet Nicolle, dat ik er niet van houd vooruit te loopen op dingen, die nog niet vaststaan." Hij slaakt een -nicht van verlichting, als vader en dochter eindelijk in de fraaie ca briolet plaats nemen. De motor wordt aan gezet, een paar afscheidswoorden, gewuif wederzijds, dan suist de wagen weg. Lang kijkt Danny hem na. Dat er nog menschen zijn, die vijftig dol lar per week voor een secretaresse beta len. Wat moet dit Amerikaan wel verdie nen om zich een dergelijk salaris te kun nen veroorloven? M'n hemel er moet toch iets gebeuren. Hij kan toch niet ten eeuwigen dage zoo blijven rondloopen Als Nicolle eenmaal den smaak van geld verdienen beet heeft, wat dan? Dan zal ze hem natuurlijk ontglippen, gaat haar be langstelling allicht naar andere dingen uit dan. „Er moet iets gebeuren!" zegt hij hard op, zich met geweld van zijn pessimistische gedaohten losscheurend. Als Danny na eenige uren van doelloos rondslenteren in zijn buitenverblijf terug keert, vindt hij daar alles in de grootste opwinding. Kitty, Kaynes en Brownell maken hem haastig deelgenoot van den inhoud van een expressebrief, welke de postbode tegen den middag heeft afgeleverd. Het ambtelijke schrijven, door inspec teur Benett onderteekend, deelt miss De- vine en miss Osborn mee, dat de kleine Maud Gordon den volgenden dag om vijf uur door eenige rechercheurs zal worden afgehaald, zulks overeenkomstig den wensch van haar pleegvader. In verband met de bijzondere omstandigheden worden de beide meisjes verzooht er voor te wil len zorgen, dat het kind op den aangege ven tijd gereed is. „Waar is uw verloofde?" vraagt Kaynes. „Ik zou deze kwestie graag eens met haar willen bespreken". „Mijn verloofde? Die telt hierin niet meer mee", geeft Danny ten antwoord. „Zij zal voor deze geschiedenis geen tijd meer hebben, want zij heeft juist vandaag een schitterende betrekking gekregen bij een Amerikaan, die walgelijk veel geld ver dient. Vijftig...." ....Dollar per week?", wilde hij zeggen, maar hij zwijgt plotseling, als hij bemerkt met welk een intense belangsteling de jon ge rechercheur naar hem luistert. Op hetzelfde moment gaat hem een ge dachte door het hoofd, welke hem het bloed naar de wangen doet stijgen. Als deze vrijgevige Amerikaan eens de lang gezochte Coverley was, die een gun stige gelegenheid zoekt om onopvallend met het kind in contact te kunnen ko men? „Waar ontmoet miss Osborn dien Ameri kaan" vraagt Kaynes, hevig geinteresseerd. „Hoe heet hij?" Ja, dat zal ik aan jou neus hangen, denkt Danny, maar hard op zegt hij, dat hij er niets aan gedacht heeft daarnaar te in- formeeren. Hij voelt, dat hij op een keerpunt van zijn leven staat. Er zijn vijfduizend pond te verdienen Hij moet dat zaakjes echter alleen op knappen. Dit is de groote kans van zijn le ven. Hij zal het signalement van Coverley, dat binnen in de lade van den tafel ligt, heimelijk bij zich steken om zich daarna, zonder dat die „pottenkijker" Kaynes het bemerkt, uit de voeten te maken en dien rijken Amerikaan eens wat nader in oogen- schouw te nemen. Blijkt de man inderdaad Coverley te zijn, dan zal hij Nicolle een wenk geven en hem onmiddelijk laten ar resteeren. En een half uur later suist Danny op zijn nieuwe motor in een ontoelaatbaar tempo over den weg langs de Theems in de rich ting van Londen Mr. Osborn en zijn dochter worden bij hun aankomst in het Carlton Hotel direct allerminzaamst begroet door een heer, die blijkbaar reeds vol ongeduld op hen heeft gewacht. Mr. Mitchell.... In het karakteristieke idioom van den Amerikaan verzekert hij, dat het hem ver heugt met miss Osborn kennis te maken. Ondanks hun protest laat hij vader en dochter in de hall van het hotel een opulent ontbijt serveeren. Al spoedig bemerkt Nicolle, dat mr. Mit- chel haar af en toe onderzoekend aan kijkt. Dat maakt haar eenigszins terugge trokken. Zij weet zelf niet, waarom zij z'n vragen zoo kort beantwoordt; ze is toch an ders heusch niet op haar mondje gevallen en verlegenheid ligt zeker wel allerminst in haar aard. Nicolle pleegt de menschen reeds kort na de eerste kennismaking te registreeren en in een bepaalde categorie onder te bren gen. Onbeteekenende lieden zijn voor haar „taboe". Ditmaal heeft zij de minder aangename gewaarwording zelfs op haar voorkomen, beteekenis en karakter te worden ge taxeerd. Dat maakt haar steeds onzeker der. Zij zou het niet te boven komen, als mr. Mitchell zich met een paar vriende lijke woorden van haar zou afmaken om daarmee te kennen te geven, dat hij haar gewogen, maar te licht bevonden had. En dat waarlijk niet uitsluitend om die vijftig dollar salaris. Het vooruitzicht de medewerkster te' worden van dezen Amerikaan lokt haar in hooge mate aan. Hij heeft natuurlijk veel gezien en veel beleefd. Maar wat deze, on getwijfeld zeer interessante man voor zijn beroep doet, kan Nicolle niet raden. Zijn gelaat wisselt verrasend snel van uitdruk king. Soms, voor enkele seconden, gelijkt hij een asketische monnik, die de geheele wereld heeft rondgezworven, maar het zorgvuldig gescheiden grijze haar, zijn heldere, trouwhartige maar toch energieke oogopslag en de fijne, spottende plooien om de mondhoeken verraden, dat mr. Mit chell ook de genoegens van deze wereld niet onbekend zijn. Hij heeft nu mr. Osborn in een gesprek over films betrokken, maar zijn belang stelling voor de ijverige explicaties van den ouden heer is zoo gering, dat het Nicolle ten slotte ergert. Het is maar goed, dat haar vader zelf blijkbaar niet bemerkt hoe weinig hij den Amerikaan weet te boeien. Zij slaakt een zucht van verlichting, als de oude heer zijn horloge te voorschijn haalt en dan haastig opstaat. Hij moet noodig naar de city om, nog vóór het kantoor sluit, de voor mr. Mitchell eventueel in aanmerking komen de films uit te zoeken. Zij spreken af, dat zij elkaar voor de lunch in een restaurant in Hydepark zullen ontmoeten. Als mr. Osborn vertrokken is, wendt de Amerikan zich tot Nicolle en informeert belangstellend hoever zij met haar studie is. Hij verneemt, dat zij over een jaar haar doctoraal examen hoopt te doen en dat geeft hem na een korte pauze aanleiding tot de opmerking, dat zij dan wel voldoen de juridisch onderlegd zal zijn om hem in een vrij lastige kwestie te adviseeren. Nicolle vraagt eenige opheldering met betrekking tot deze kwestie, maar mr. Mit chell schijnt daarvoor den tijd nog niet gekomen te achten en begint plotseling over zichzelf te praten. Merkwaardige dingen heeft hij beleefd, daar in Australië. Een interessant land. Het Amerika van de toekomst. -Wie ge doemd is in de Australische bosschen te le ven, verwenscht ze duizendmaal per dag. En toch, als men weg is, bemerkt men pas hoe men gehecht is aan dat gigantische eiland, welks ziel slechts hij kent, die beze ten is van de zeldzam? verlatenheid van het woud. (Worat vervolgd)

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5