EE22 RECHTZAKEN AGENDA Laatste berichten VRIJDAG 17 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? IETS KOELER. De BID seint: Verwachting: Meest matige Zuid-Ooste lijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar be wolkt met opklaringen, waarschijnlijk re genbuien met kans op onweer, iets kouder. Hoogste barometerst.: 760.9 te Ingö. Laagste barometerst.: 738.8 te Brest. De kern van de depressie heeft zich naar den ingang van het Kanaal verplaatst. Ten Zuiden van Noorwegen ligt een twee de kleine depressiekern. Over het geheele waarnemingsgebied blijft de luchtdruk laag. Het weer is regenachtig, plaatselijk viel zelfs zeer zware neerslag. Over de Britsche Eilanden is de temperatuur flink gestegen, terwijl het in ons land, Frankrijk en plaatselijk in Duitschland iets kouder werd. Een depressie nabij Groenland schijnt zich weer naar IJsland uit te breiden. De regenachtige weerstoestand in onze omgeving zal nog blijven aan houden, plaatselijk kunnen zelfs on- weersachtige buien optreden. Er moet worden verwacht, dat de wind ten on zent naar het Zuid-Westen zal ruimen, eenige daling van temperatuur is waarschijnlijk. LUCHTTEMPERATUUR. 17.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 7.42 uur tot Zaterdagmorgen 6.08 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 18 Sept. voorm. 2.06 en nam. 2.35 uur. WATERTEMPERATUUR. De Zijl 15 gr. C. DE „BLAUWE ZAND" AFFAIRE. Ir. Mussert als getuige. (Vervolg van het reeds gisteren geplaatste Verdediging. De verdediger mr. A. R. Rodrigues de Miranda zegt in zijn pleidooi, dat verdach te, na aanvankelijk ontkend te hebben, la ter ridderlijk bekende. Men moet, aldus pl., rekening houden met de omstandigheden waaronder dit feit is gebeurd. Ir. Mussert is in de buurt, waar vele politieke tegenstanders wonen verschenen toen de verkiezingen voor de deur stonden. Hij had, zooals alle dictatoi-s of would be dictators, reclame en propa ganda noodig. Hier is het gevolg het gooien met steenen behandeld voordat de vechtpartij MussertMelchers en het schieten door den chauffeur door de recht bank is behandeld. Het is niet zoo belang rijk, of B. gegooid heeft, het gaat hier om het principe van de vrijheid, of men het recht heeft zich tegen een aanranding te verdedigen. Op juridische gronden bestrijd pl. de tenlaste gelegde openlijke geweldple ging met vereenigde krachten. Deze „ver- eenigde krachten" ontbreken echter geheel. De officier legt dit wel ten laste, doch hij heeft dit niet kunnen bewijzen. De getuigen zeggen: „We hebben Bunning zien gooien, maar niemand anders". Openbaar geweld is het geweld, waardoor de openbare orde wordt verstoord. In dit geval was daarvan geen sprake. Inbreuk op de openbare orde is niet gemaakt. Daarop was Bunnings opzet geen oogenbjik gericht geweest en ook van „bewuste sa menwerking" kan niet gesproken worden. Toen verd. B. gooide, was die openbare orde re'eds verstoord, maar niet door verdachte, maar door ir. Mussert c.s. en zijn fotograaf, die als een gek rondsprong om foto's te maken. Die openbare orde is verstoord door de vechtpartij MussertMelchers en door het schieten van den chauffeur. Juist in het armste deel van Amsterdam waar slechts 17 menschen op den N.S.B. zouden stemmen met de verkiezingen, ver scheen ir. Mussert met zijn auto's, zijn chauffeurs en zijn hoffotograaf. Men lokt een daad uit voor politieke propaganda en roept dan: „terreur, terreur". Alle Neder- landsche couranten zijn het er unaniem over eens, dat hier van provocatie mag wor den gesproken. Spr. herinnert aan het ge beurde te IJmuiden. „Dit zijn handelingen, Ze horen bij elkaar de soeplepel en hei flesje MAGGI5 Aroma. Dal zult U óók ervaren, wanneer U soep wilt trekken. U kunt met minder vlees volstaan door een -weinig MAGGI5 Aroma can Uw soep toe te voegen. U verkrijgt dan een écht-smakelijke soep, die in alle opzichten „af" is. U bespaart dan tevens op Uw uitgaven? Flacon N°. 0, kost nagevuld 16 cent. Van onze Adverteerders VEERTIGJARIG ZAKENJUBILEUM FA. D. VAN AMERONGEN. Vandaag bestaat de bekende zaak in da meshoeden en pelterijen der fa. D. van Amerongen, Haarlemmerstraat 145147 veertig jaar. In het jaar 1897 begon de in 1913 overle den oprichter, de heer D. van Amerongen, een zaak in damesmode en garneering in het pand Haarlemmerstraat 145, doch la ter specialiseerde hij zich in dameshoeden en pelterijen. In 1912 werd hêt pand 147 bij de bestaan de zaak getrokken, waardoor een belang rijke uitbreiding werd verkregen. Later werd van de zaak een Naamlooze Vennootschap gemaakt, 'toen ook in Haar lem een zaak werd opgericht, waarvan mevr. S. van Amerongen nog commissa- resse is. Hoewel zij zich eigenlijk uit het zakenleven heeft teruggetrokken, blijft zij toch nog met groote belangstelling den da- gelijkschen gang volgen. Hetgeen trouwens niet te verwonderen valt van 'n „zaken vrouw" als zij steeds geweest is. Gelukkig echter heeft zij in'haar kinderen, die van jongsaf in de zaak meeleefden, waardige op volgers gevonden. Wij kunnen van haar dochter, die de Leidsche-jubileerende zaak drijft en van haar zoon, die in Haarlem aan het hoofd staat, niet anders zeggen. Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan is de zaak in feestdos gestoken. Van buiten bloemen, maar ook binnenin. Hier voor zorgden mede de vele relaties door het zenden van talrijke bloemstukken, die het geheel 'n frisch en vroolijk aanzien geven. Voor de bijzondere reclame tijdens de feestweken verwijzen we naar de annonce in dit nummer. OPENING LIBOTARIA. Hedenmiddag heeft in perceel Haarlem merstraat 70 de opening plaats van een nieuw snel-restaurant „Libotaria" genaamd. Het is dus een cafetaria-model, uitstekend ingericht frisch en helder en men verze kerde ons, dat de consumptie-artikelen van prima kwaliteit zijn. In sla-tjes, soepen, dagschotels, croquetten kan men le kwali teit waar verkrijgen Het pand is onder leiding van den aan nemer W. van Dijk geheel gerestaureerd, de j firma Heus verzorgde het schilderwerk, de j firma „IEMCO" de electrische verlichting j en de heer J. J Bernard het loodgieters- werk. De stalen meubelen zijn geleverd door den heer Willy Kanbier. Den ondernemers wenschen we veel succes. HET VIADUCT IN DRIEVOUD. Over spoorlijn, Galgewater en Haagweg. Korten tijd geleden maakten wij uitvoe rig melding van het ontwerp van een nieuwe auto-baan w^lke de verbinding zal vormen van de Rijkswegen bewesten en beoosten Leiden. Deze weg zal vanaf Rhijnhoff in stijgende lijn gaan om zich op'één groot kunstwerk te verheffen boven de spoorbaan, het Gal gewater en de Haagweg. De ontworpen autobaan passeert de Hooge Morschweg bij het Shell-depöt Het zal één groot brug-viaduct worden, met doorgangshoogten van ongeveer 6 Meter. Deze hoogte is daarom zoo opgevoerd, omdat het viaduct over de spoorbaan na tuurlijk moet voldoen aan het profiel vrije ruimte, welke voor spoorwegen is voorge schreven en 4.80 M. boven de rails be draagt. Ondanks deze aanmerkelijke hoogte, welke niet alleen voor het spoorlijn-viaduct; doch aansluitend ook voor de brug geldt, azl deze brug géén vaste brug zijn. Weliswaar zal de brug zelden afgesloten zijn voor het verkeer, doch men heeft in de mogelijkheid willen voorzien, dat Kat wij k- sche loggers den Rijn kunnen afvaren. Na de drie-voudige overbrugging zinkt de weg naar omlaag om onder de gemeente Zoeterwoude aan te sluiten op de reeds ge noemde Rijksweg „beoosten". HEERENMODEMAGAZIJN „MODERN". Morgenmiddag wordt in perceel Haarlem merstraat 83, hoek Vrouwesteeg, het maga zijn in heerenmodeartikelen „Modern" ge opend. In heerenonderkleeding, hoeden, petten, overhemden, dassen, regenjassen, enz. vindt men hier een uitstekende en ruime keuze. Het geheel ziet er welverzorgd uit en een bezoek 'durven we gerust aanbevelen. die men voor de komst van deze wereld hervormers niet kenden". Ir. Mussert had de plicht gehad zich aan het milieu van het blauwe zand aan te pas sen, toen hij daar heen ging. De fotograaf gaat mee in de hoop „een aardige foto" te kunnen maken. Neen, men had bewijsma teriaal noodig van het relletje, dat met ze kerheid verwacht kon worden. De man, die met een revolver heeft ge schoten loopt vrij rond. Deze verdachte, die een steen wierp zit reeds drie en een halve maand in he huis van bewaring, terwijl hij ongetwijfeld uit noodweer heeft gehandeld. Pl. drong met klem aan op vrijspraak (de eisch luidt, zooals eerder gemeld, tegen B die met een steen naar de auto van Mus sert had gegooid, zes maanden gevangenis straf) subs, riep hij de clementie van de rechtbank in, waarna hij de onmiddellijke invrijheidstelling van verd. verzocht. De officier verzette zich tegen de invrijheid stelling, welke na raadkamer werd afge wezen. Vonnis 30 September. DE ST. ELISABETH-VEREENIGING. Zondag a.s. toonen allen, die de St. Pe- lijk Katholiek-zijn door royaal een offer- lijk Katholiek-zijn door loyaal een offer tje te brengen voor de arme zieken door m. a. w. mild te offeren op den schaal, die zal rondgaan ten bate van de St. Eli- sabèth-vereeniging. Men leze de advertentie in dit nummer. 40-JARIG PROFESSIEFEEST. Op 19 September a.s. hoopt de eerw. Broeder Linus M. (Johannes Goddijn), ge boortig uit Leiden, zijn 40-jarig Professie- feest te herdenken. Br. Linus trad na volbrachten dienst plicht in de Orde van de Broeders van O. L. Vrouw van Lourdes te Oostacker (België), was 18 jaar aldaar werkzaam als onderwij zer bij het Lager Onderwijs en werd daar na door zijn Overheid benoemd tot Novice meester :.n het Provinpiaalhuis te Dongen. Hierna was hij 12 jaar Overste in de Krank zinnigen Gestichten te 's-Bosch en Vught en is de laatste jaren Overste in het R. K. Wees- en' Oudeliedenhuis te Delft. Den jubilaris onze geluk wenschen bij zoo een werkzaam leven. De weleerw. heer kapelaan E. Paap is door Z. H. Exc. den Bisschop benoemd tot moderator van de K. J. M. V.; de wel eerw. heer P. Verhoofdstadt, is belast met de zorg voor het vrouwelijk jeugdwerk in de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph. Men verzoekt ons nog te willen mede- deelen, dat de Solistenpartijen in de Can tate van Bach gezongen worden door de leden van het Instrumentaal ensemble: Johanna de Geus, sopraan, Bertha Stotijn, alt, en Frans Dieleman, bas. Gisteravond concerteerde het Harmo nica Gezelschap D.V.V. (Door Vriendschap Vereenigd) onder leiding van den directeur den heer v. d. Velde uit Leiden, voor de verpleegden der Gestichten Endegeest, Voorgeest en Rhyngeest in het Recreatie gebouw. Een zeer gevarieerd programma werd op verdienstelijke wijze en in vlug tempo afgewerkt. Een zeer dankbaar ap plaus volgde na ieder stuk. Als slot werd de Jamboree-marsch gespeeld, welke door alle aanwezigen werd mede gezongen. De geneesheer-directeur, dr. F. J. Stuur man, dankte uit naam der vele aanwezi gen hartelijk voor het gebodene. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de .navolgen de personen als werkloos ingeschreven. Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 19, betonvlechters 10, betonwer kers 56, fundeeringwerkers 1, glazenmakers 1, glazenwasschers 12, granietwerkers 7, grondwerkers 99, heiers 5, metselaars 126, opperlieden 95, schilders 124, sloopers 1, steenhouwers 2, straatmakers 4, hulp- straatmakers 10, stucadoors, witters 34, tim merlieden 218, uitvoerders 10, voegers 17, ongesch. bouwvakarb. 10. Totaal 864. Fabrieksarbeiders: bleekers 17, lompen sorteerders 16, vellenblooters 5, steenfabr. arb. 114, zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr. arb. 58. Totaal 215. Kantoorpersoneel: reizigers 107, colp. 33, winkelbedienden 34, etaleurs 3, incasseer ders 17, musici 6,- onderwijzers 8, over heidspersoneel 10, verplegers 3. Totaal 221. Hotel- café-pers.: huispersoneel 11, kell- ners 41, koks 6. Totaal 58. Houtbewerkers: Beddenmakers 2, hout bewerkers 44, kistenmaker s3, kuipers 7, Lijstenmakers 4, mandenmakers 1, meubel stoffeerders 20, meubelmakers 34, politoer- ders 3, ongesch. arb. 27. Totaal 145. Kleermakers 85, kappers 3, schoenma kers e.a, 13. Totaal 101. Land- en tuinarb.: bloemisten 29, land arbeiders 27, tuinlieden 28, warmoeziers 10, ongesch. landarb. 11, Totaal 105. Metaalbewerkers: bankwerkers 96, blik- bewerkers 26, burgesmeden 28, electriciens 59, gasfitters 16, gasmetermakers 1, ge reedschapmakers 2, instrumentmakers - 2, isoleerders 5, kettingsmeden 20, klinkers 9, koperslagers 4, lab. bedienden 5, las- schers 3, loodgieters 40, machinisten 12, metaalboorders 6, metaaldraaiers 4, me taalslijpers 4, monteurs 16, pianostemmers 3, ponsers 4, rijwielherstellers 16, rijtuig schilders 2, soheepstimerlieden 5, stokers 27, tegenhouder sl2, verw. monteurs 13, voorslaandérs 7, voorwarmers 6, vulcani- seurs 1, vuurwerkers 8, wagenmakers 7, ijzerwerkers 38, zandvormers 3, ongesch. arbeiders 46. Totaal 556. Sigarenmakers: sigarenmakers 17, siga- renstrippex-s 2,. Totaal 19. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 9, in genieurs 3, technikers 3, teekenaars 14, werkmeesters 14. Totaal 43. Textielarbeiders: hekelaars 8, katoen drukkers 22, kluwers e.a. 10, luikers 18, plaatsnijders e.a. 21, schrobbelaars 2, spin ners 52, spoelers 2, staaldraaddraaiers 6, sterkers 15, wevers 120, wolbewerkers 38, ongesch. tetftielarb. 65. Totaal 379. Transportarbeiders: emballeurs 5, chauf feurs 140, expd. knechten 19, koetsiers 12, loopknechten 43, schippers 77, magazijn knechten 62, spoor- en trampers. 19, wa kers 7, transportarbeiders 69, losse arbei ders 471. Totaal 924. Typografen: boekbinders 36, boekdruk kers 19, fotografen 3, hulp-vakarbeiders 5, letterzetters 27. steendrukkers 2. Totaal 92. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 80, ove- nisten 4, Molenaars 1, slagers 66, Suiker werkers 20, wijnkoopersknechten 10, zuivel- bereiders 2, ongesch. fabr. arb. 23. Totaal 206. Vrouwen: apothekersass. 1, kapsters (leerl.) 4, naaisters 12, maasters 1, winkel juffrouwen 15, serveersters 1, buffetjuffrou wen 1, kantoorbedienden 32, verpleegsters 7, bedrijfsleidsters 1, teekenaressen 1, on derwijzeressen 6, ass. en huishoudsters 11, dienstb. (d. en d. en n.) 27, kinderjuffrou wen 4, werksters 84, fabr. arbeidsters 15, A. V. O. 9. Totaal 232.. Aig. totaal 4162 17 Sept. 1936 4544 19 Sept 1936 4070 Ben. 40 ged. werkloozen, 22 jeugdwerk verschaffing, 22 werkverschaffing. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst dei- apotheken wordt van Zaterdag 11 tot en met V r ij d a g 17 S e p t. a. s. waar genomen door de apotheken P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 808 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Koningin, Prinses en de beide Prinsen op het oefenterrein. H.M. de Koningin is hedenochtend per auto van het paleis „Het Loo" vertrokken om opnieuw een bezoek te brengen aan het terrein, waar heden en morgen een onafgebroken oefening van de lichte bri gade wordt gehouden. H.M. was vergezeld van haar eerste hof dame, jvr. van Tets, haar adjudant, kolo nel jhr. de Jonge van Ellemeet en haar ordonnans-officier jhr. van Lawick van Pabst. De koninklijke auto werd met de pont te Brummen overgezet. Hier voegde H.K.H. Prinses Juliana zich bij de Ko ningin. De Prinses had den nacht door gebracht aan boord van de „Piet Hein". Gezamenlijk werd naar Zelhem gereden. Hier was gevestigd het bureau van den hoofdhulpleider, luit. kol. Thoden van Velzen. De kolonel stelde H.M. op de hoogte van den toestand op het oorlogs terrein. Op het Marktplein van dit Gel- dersche plaatsje wei-den de Koningin en Prinses luide toegejuicht en de muziek speelde het „Wilhelmus". Er werd druk MINISTER COLIJN UIT GENèVE TERUG. De minister-president dr. H. Colijn is hedenochtend van zijn verblijf in Genève te 's Gravenhage teruggekeerd en heeft hedenmiddag zijn werkzaamheden ten de- partemente hervat. LIEFDESDRAMA TE ROTTERDAM Ook Prins Bernhard was hedenochtend v^-oeg bij de oefeningen present. Bij het kasteel de Slangenburg, tusschen Doetin- chem en Varsseveld, verruilde de Prins zijn kepi met witten band omwikkeld (het teeken voor de niet ingedeelde officieren) voor den oorlogshelm, om te paard de oefeningen van een patrouille huzaren der roode partij daadwerkelijk mede te maken. En tenslotte toonde Prins Aschwin zijn belangstelling voor de manoeuvres door een bezoek. Hij was vergezeld van H.M.'s ordonnans-officier le luit. Egter van Wis- sekerke. Vanmorgen om half acht deed een pen sionhoudster in de Jonker Fransstraat te Rotterdam een gruwelijke ontdekking. Daar haar pensiongast, de 35-jarige Duit sche marktkoopman J. R. nog niet was opgestaan, ging zij hem wekken. De kamerdeur bleek gesloten te zijn en op haar kloppen kreeg zij geen antwoord. Met een reservesleutel opende zij toen de deur en zij zag daar een ontstellend schouwspel. Midden in de kamer vond zij, gezeten in twee fauteuils haar pensiongast en een, met hem bekende Duitsche dienst bode. Beiden bleken te 'Zijn overleden. Onmiddellijk werd de politie gewaar schuwd en uit haar onderzoek bleek, dat zich het drama ongeveer als volgt had af gespeeld: de Duitsche marktkoopman is verloofd geweest met de Duitsche dienst bode, welke verloving, evenwel met Pa- schen was afgeraakt. R. kon zijn vroegere verloofde echter niet vergeten. Hij heeft haar telkens opgezocht en moet haar bij die gelegenheden ook wel eens be dreigd hebben. Gedeeltelijk uit angst, ge deeltelijk uit medelijden heeft de dienst bode de betrekkingen met R. voortgezet. Zij bezocht hem nog eenige malen op zijn kamer, maar inmiddels had zij zich in Duitschland met een ander verloofd, met wien zij in November zou huwen. Gisteravond is de dienstbode weer bij R. op bezoek geweest, vermoedelijk heeft zij verteld, dat het toen uit moest zijn. Men neemt aan, dat R. haar heeft ge worgd. Sporen van een worsteling zijn niet gevonden. R. heeft daarna het lijk midden in de kamer in een fauteuil gezet, de doode een bloem in het haar gestoken, waarna hij een tweede fauteuil heeft ge zet naast de eerste en zichzelf met een gordijnkoord van het leven heeft beroofd. Dokter C. Kolff heeft den dood gecon stateerd van beiden. Hun lijken zijn naar de begraafplaats Crooswijk overgebracht en de politie doet onderzoek naar de fa milie om haar in kennis te stellen van dit treurige voorval. DE STORM BIJ LANDSMEER. Omtren den wervelwind, welke gis teren boven den Westelijken Kanaaldijk heeft gewoed, vernemen wij nader, dat in totaal zes pluimveehouderijen schade heb ben ondervonden. Twee gezinnen zijn het ergste getroffen, namelijk de landbouwers Wals en Van Schaik. De eerstgenoemde heeft een groot aantal kippen en eenden op verren afstand dood teruggevonden, de tweede, die 240 jonge kippen bezat, welke binnenkort aan den leg zouden komen, heeft geen enkele hiervan teruggevonden. Bij de overige landbouwers beperkt de schade zich tot daken der boerderijen en de vrij groote pluimveehokken. Welk een kracht de storm heeft gehad, blijkt wel hieruit, dat de deur van een houten gebouwtje, dat dienst deed als fou- ragepakhuis, een kilometer verder werd teruggevonden. Het gebouwtje zelf werd totaal vernield. De pluimveehouders, die het noodweer zagen aankomen, konden weinig doen om zich tegen de ramp te beschermen, daar zij nauwelijks tijd hadden zichzelf in vei ligheid te brengen. AAN DEN GASVERSTIKKINGSDOOD ONTSNAPT. In den afgeloopen nacht is de politie- brandweer te 's Gravenhage uitgerukt naar een perceel in de Obrechtstraat, waar van een in een slaapkamer staarjden gas- standaard een gummi toevoerslangetje was losgeraakt, waardoor gas ontsnapte en het vertrek benevens de keuken vol j gas stonden. i De brandweer sloot het gas af. Een in I het perceel aanwezige 80-jarige dame, die in de aangrenzende voorkamer sliep, bleek geen letsel te hebben bekomen. DIEFSTAL EN HELING VAN RIJWIELEN. Het politiebureau Raampoort te Am sterdam, deed hedenmorgen weer eens meer denken aan een rijwielstalling dan aan den zetel van een der secties der Am- sterdamsche politiemacht, i Een der rechercheurs, die op dit gebied over een reputatie beschikt, had reden om aan te nemen, dat niet alle in een rijwiel stalling aan een- der grachten geplaatste rijwielen daar op rechtmatige wijze te recht waren gekomen, of door stallers wa ren ondergebracht. Gisteravond tegen middernacht deed de politie in bedoelde stalling een inval en werd de in de nabijheid wonende eigenaar, een 28-jarige rijwielstaller, aangehouden. Er werden vijf en zestig rijwielen in be slag genomen, waarvan vermoedelijk ver scheidene van diefstal afkomstig zijn. De aangehoudene wordt verdacht van heling, o. a. ook van een motorrijwiel, dat van diefstal afkomstig is en eveneens in be slag is genomen. Op aanwijzing van iemand, die een da mesrijwiel vermiste, is op den Zeedijk een 48-jarige man aangehouden, die in het be zit van dit rijwiel bleek te zijn. De aange houdene verklaarde, dat hij het rijwiel van iemand gekocht had. Zoowel hij als degene, die hem het rijwiel heeft Ver kocht, worden verdacht van heling en ook deze zaak is bij de politie Raampoort in onderzoek. DIEVEGGE AANGEHOUDEN. De politie te Den Haag heeft op aanwij zing van den koster van de R. K. Kerk aan den Bezuidenhoutschen weg een 39- jai'ige juffrouw aangehouden, die ten na- deele van een bewoonster van de Wilhel- minastraat in genoemde kerk uit een handtaschje een bedrag van f 10.had weggenomen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2