OMGEVING WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 ALKEMADE. Geboren: Mart in us Anthonius. z. v. Th. P. de Koning en F. C. Bouwmeester Gysbert Johan, z. v. J. Vreeken en M. Bergshoeff Petronella d. v. J. J. Zoet en B. B. P. Verhaar. Ondertrouwd: P de Bruin jm 23 j. en Th. van Zanten jd 24j. HAARLEMMERMEER. Geboren: Gijsbert, z. van G. van Es sen en A. M. Keessen Antoinette Ma ria, d. van J. J. Hageman en M. G. de Greef Theodorus Johannes, z. en Wilhelmus, z. tweeling van B. Hilgersom en J. Vonk Bernardus Adrianus, z. van B. A. Stroet en A. W. Zieltjes Dirkje, d. van M. A. van Steenis en J. de Visser Gerrigje, d. van A. Oosterom en N. Kroon Maria Cor nelia, d. van N. Bos en J. J. den Butter Abram, z. van C. Schreuders en J. C. Fee leus Aaltje, d. van G. Elshouten en F. Knol Goverdina Johanna, d. van M. A Buijs en F. Boer Aloysius Gerardus Ma ria, z. van A. B. Steur en J. J. van Heus- den Maria Hendrika Johanna, d. van P. Schrama en J. P. Braak Anneliese Jose- fa, d. van W. B. J. Burke en H. T. J. Lud- lage Taeske, d. van H. Bakker en G. Miedema Joris, z. van W. T. J. Koudstaal en D. P. Jansen Willem, z. van M. C. van Smeerdijk en M. H. Mastenbroek. Ondertrouwd: L. van Kuijk 29 j. en P. Malipaard 17 j. Th. P. Vercouteren 21 j. en W. Luke 20 j. A. Th. Zegsiroo 23 j. en B. Bultje 20 j. H. van Looij 28 j. en A. Janzweerd 23 j. P. L. J. van Andel 27 j. en N. van Beinum 24 j. L. de Blaeij 25 j. en A. Kiep 24 j. N. J. de Regt 21 j. en A. M. Greveling 24 j. H. Blom 26 j. en A. S. Knook 21 j. C. L. Smit 28 j. en A. v. d. Beek 24 j. Getrouwd: J. W. Willemse 24 j. en A. van Boheemen 23 j. D. Wesels 34 j. en D. van Rijn 32 j. K. J. den Dekker 24 j. en F. W. H. Uiterwijk Winkel 20 j. Overleden: Theodorus Johannes Hil gersom 1 dag, z. van B. Hilgersom en J. Vonk Alphonsus van Dijk 70 j., geh. met E. van Duren Kornelis Schouten 77 j., geh. met M. Verhoef Cornelis van Heij- ningen 75 j., wed. van M. H. A. van Toorn. HILLEGOM. Graalkoor. Meisjes van 1318 jaar kunnen mits over eenigen muzikalen aanleg beschikkend lid worden van het te vormen Graalkoor in de St. Martinus- parochie. De luttele contributie van een dubbeltje per week zal wel voor niemand een beletsel zijn. De leiding zal berusten bij Mej. Agaath v. d. Meij. Gezien de ge weldige praestaties van het jeugdige Graal koor van St. Joseph onder Mej. Leeghwa ter, twijfelen wij niet cf ook dit koor zal uitstekend slagen; de capaciteiten der Di- rigente staan ons daarvoor borg. De tweestuks-actie wordt opnieuw inge zet. Waar de Tweestuks-actie vorig jaar voor de beoefenaren en vooral ook voor de armen een succes werd, worden de meisjes der beide afdeelingen van de Maria-Con- gregatie der St. Martinusparochie uitgenoo- digd, weder aan deze liefdadigheid mee te werken. De tweestuks-actie bestaat hierin, dat ieder meisje twee stuks kleeren maakt, groot of klein, nieuw of oud, die bestemd zijn als Kerstgave voor de Armen. Wij twij felen niet of de ijver voir dit schoone doel zal groot zijn. Belasting-ontduiking. Ten huize van A. W. alhier is door de belastingambtenaren in samenwerking met de politie een party van 1000 pakjes ongebanderolleerd sigaretten papier in beslag genomen. Achter een looze zoldering in een keukenkast vyas een en ander verstopt. Wegens belasting-ontdui king is proces-verbaal opgemaakt. Zwemmen. De Hillegomsche Sportver- eeniging H.Z.V. heeft de volgende diploma's toegekend: Diploma B aan de Dames M. Lommerse, J. Veenstra, M. H. E. Kessels, A. R. C. M. Kessels en A. C. J. Brauckmann- van Trotsenburg; Diploma A aan Mej. W. E. M. Markestein en de heeren F. W. Möhl— mann, C. Janssen Jr. en H. Kraay. KATWIJK AAN DEN RIJN. Plannen voor een nieuw veilinggebouw. De Tuinbouwvereeniging heeft plannen voor de stichting van een nieuw veiling gebouw. Een voorloopigc- teekening is ge reed. Spoedig hopen we omtrent deze plan nen meer te kunnen mededeelen. Schade. De bestuurder der auto H 58563 moest bij het Veereinde voor de tram uitwijken en reed daarvoor een wei- nigje achteruit, doch genoeg om de aldaar staande lantaarnpaal voor den grond te rijden. Er zit niets anders op dan betalen. KATWIJK AAN ZEE. Een ruitentikker. Een onbekend heer schap, doch vermoedelijk uit Noordwijk, Lad de „aardigheid" om een negental ruiten van de muziektent aan de Boulevard, stuk te slaan. Ook een ruit van een langs de Bou levard staande telefooncel moest het ont gelden. De politie nam hem mee naar het politiebureau doch kwam weinig te weten omreden hy niets wenschte te zeggen. Men heeft hem ten slotte maar naar „Ende geest" getransporteerd, -n de tent was het intusschen een ruïne. De ruiten in of om de tent zijn draaiend dus daardoor nog even kostbaarder. LEIMUIDEN. L.T.B. Maandagavond werd in Café Keizer een ledenvergadering gehouden van de Afd. Leimuiden-Rijnzaterwoude van den L.T.B. Tegenwoordig waren de zeereerw. heer Pastoor en 8 leden Na opening der vergadering met den Chr. groet, zeide de voorzitter het te be treuren, dat zoo weinig, eden ter vergade ring aanwezig waren, vooral wegens de be langrijkheid van deze vergadering. De leden konden nu hun eventueele wenschen en ook klachten verband houdende met ue uitoefening van hun bedrijven hier ter sprake brengen, waarna deze aan het hoofdbestuur worden ter kennis gebracht. De voorstellen zullen op de kringvergade ring, welke gehouden wordt 22 Sept. e.k. te Leiden, in behandeling komen. Besloten werd voor te stellen: meerdere toewijzing van biggenmerken en mestvar- kens, ruimere toewijzing van kalverschet- sen, althans het z.g. reservekalf zal defini tief worden toegewezen Verder nog ver daging der vaste lasten, vooral op de zwaar met hypotheek belaste bedrijven. Hierna sprak de Pastoox een woord van aanbeveling tot het houden van een retrai te door de leden, opdat daardoor misschien ie vereenigingsgeest zou worden opgewekt. Tevens kon zeereerw. de toezegging doen, Jat de oprichting van een K.J. M.V. in een vergevorderd sta dium is. Door een de', leden werd de op merking gemaakt, dat ie slechte opkomst ter vergadering misschien ook wel een ge lukkig verschijnsel kan zijn en wel zoo, dat ue thuisblijvers geen menschen of klachten nebben en in alles volkomen berusten. Als afgevaardigden naar di Distnicts- ergadering te Leiden werden benoemd de heeren J. J. v Leeuwen en S J. Visser, doch alle leden worden tot het bijwonen van die vergadering dringend uitgenoodigd. Hierna sluiting met den Chr. groet. NOOTDORP. ORANJEFEEST. De vooruitzichten, voo? zoover het weer betreft, lieten zich voo- de Oranjefeesten niet gunstig aanzien. En helaas, een groot gedeelte van het feest is dan ook in let terlijken en figuurlijken zin in het water gevallen. Niets had de Oranjevereeniging onbeproefd gelaten om dezen dag te doen slagen en de Nootdorpers, die 6 jaren een dergelijk f^est hadden moeten ontberen, zullen toch met genoegen op dezen dag terugzien en vol waardeering voor het werk van het bestuur van bovengenoemde vereeniging zijn. Des morgens 5 uur begon het feest met een aubade der schoork)nderen aan den Burgemeester. Van de school aan den Veen- weg werd in optocht afgemarcheerd naar de Burgemeesterswoning, waai voor den Burgemeester en Mevrouw Schölvinck 2 coupletten van ons mooie Wilhelmus ten gehoore werden gegeven. In een hartelijk toespraakje dankte de Buigemeester, waar op de schoolkinderen op een versnapering werden onthaald. Hierna werden de morgen uren verder gevuld ïnet allerlei spelen voor de kinde ren; 't was een vreugde de glundere ge zichten van onze kleine Nootdorpenaren gade te slaan bij al deze tot vroolijkheid eanleiding gevende spelen Vooi de jongens en meisjes van elke klasse waren 3 prijzen uitgeloofd en vol trots zagen we vele klein tjes met de door hen gewonnen prijzen huiswaarts keerer», terwijl de anderen reeds thans plannen beraamden om volgende maal ook stellig tot de gtlukkige winnaars te behooren. Des middags reeds by het begin der ring- rijderij met paard en wagen begon de eerste regen te vallen welke den geheelen dag zou aanhouden. De 20 deelnemers hadden aardig werk van de versiering van hun wa gen gemaakt. Algemeen hoorden wij het publiek het oordeel der jury onderschrij ven, die den eersten prijs voor de mooist versierde wagen toekende aan C. van der Marei, terwijl A. Post J.Azn. den 2en prijs verwierf. Het resultaat van het ringrijden was, dat het den heer W. V. Post en Mej. W. Post na feilen strijd gelukte op den eersten prijs beslag te leggen, no. 2 werden de heer C. Dijkshoorn en Mej. Steeneveld en no. 3 de heer G. van Oosten en Mej R. van der Laan. Door de regen was de publieke belangstel ling allengs minder geworden. In verband met de terreinomstandig- neden moest tot teleurstelling van velen van de volksspelen worden afgezien. Tegen een uur of zes klaarde het weer nog wat op en hebben de Maasruiters tot groote teveredenheid van de toen weder talrijk aanwezigen eenige uurtjes hun kun nen gedemonstreerd. Sommige staaltjes van rijkunst dongen aller bewondering af, het geen het publiek dan ook door een hartelijk applaus deed blijken. Na afloop om acht uur verspreidde het publiek zich weer over het kermisterrein terwijl later in den avond de feestvreugde op gepaste wijze in de verschillende loca- xiteiten werd voortgezet. Wij wenschen het ijverige bestuur van de Oranjevereeniging toe, clat een volgende maal het weer de feestvierders minder in de steek zal laten, maar de omstandigheden in aanmerking genomen, is het toch een dag geweest, waarop men in vroolijkheid de zorgen eens even op zy heeft kunnen zetten. Belangrijke Wegenverbetering. In de Maandagavond gehouden vergade ring van Ingelanden van den Polder Noot dorp is besloten den Oudeweg. Noordweg en Achterweg tot Koelhuis Arctic van een zelfde wegdek te voorzien als thans de Kerk weg en Molenweg eeds hebben. Daar Wolhandkrabben gevangen in Hillegom De visscher J. Been heeft gisteren in een fuik aan de Leidschvaart 2 kolos- sale Wolhandkrabben gevangen. Deze dieren leveren een zeer groot gevaar op voor de vischteelt. Zij hebben 8 pooten en 2 scharen (bekken). De scherpe tan den zijn verschrikkelijk sterk. Zij le ven van visch en zuigen ze uit. Het lichaam met hard schildpadachtig pantser der 2 exemplaren, die we zijn gaan zien, had efn diameter van 1 d.M. Het is een bloot toeval, dat Been de gevaarlijke dieren bemachtigde, zonder dat ze de fuik nog hadden door gebeten. Van hoogerhand werd reeds tegen deze gevaarlijke krabben gewaarschuwd. Ze be hooren in China thuis en zijn hier ongewild overgebracht. Een ramp is ook, dat ze nog sterker dan ratten zich voortplanten. Been heeft aangifte bij de politie gedaan. men van gemeenteweg ai bezig is de Dorps straat geheel te verbeteren zal het geheele wegennet in deze gemeente en vooral in de kom na afloop der werkzaamheden in be langrijke mate er op vooruit zijn gegaan. OEGSTGEEST. Gevestigd: A. v. d. Laar van Zun- dert A. A. Hagelaar geb. van Dijk van Heteren G. J. de Hoog van Den Haag P. v. d. Veur van Rotterdam W. Teljeur van Rijnsburg E. Teljeiu; geb. Schipull van Rijnsburg J. F. Geenjaar van Lei den J. W. van Delft van Breda J. B. Molenaar van Beverwijk C. E. Mens van Leiden J. Breure van Den Haag J. L. Bijl van Gouda A. v. d. Greft van Leiden J. W. Fransen van Voorburg R. C. Visser van Rotterdam K. H. Klös- ges van Beverwijk A. M. Karpes geb. Wesseling van Den Haag P. B. Kuijpers van Leiden A. M. Dubbeldam van Fort de Koek, N.I. N. H. Dubbeldam, idem P. J*. Verhoef en vr. van Leiden E. A. A. van de Poll van Tiel P. Fransen van Soerabaja G. W. Dresdner van Leiden A. Holverda van Leiden C. Eikelenboom van Leiden P. A. Lezwyn van Leiden P. de Bruin van Leiden W. Ipema van Den Haag C. M. Taets van Amerongen van Den Haag Wed. P. B. de Beer geb. de Wit en gez. van Breda. VI r t r o k k e n: C. J. de Vrind naar Lei den M. de Jong naar Rotterdam J. v. Egmond naar Zandvoort V. H. Schoon hoven geb. Naar, naar Leiden E. Plomp geb. van Eek naar Leiderdorp H. de Jonge en gez. naar Leiden P. J. Noor- land naar Leiden R. E. v. Voorst van Beest naar Voorschoten G. Schmidt en gez. naar Eindhoven W. de Boer naar Wassenaar H. Pel en vr. naar Rijswijk (Z.H.) A. G. J. Brouwer geb. van der Heijden naar Leiden W. J. J. de Does naar Zeist G. C. Smit en gez. naar Dinxperlo B. Zijlstra naar Rijnsburg P. H. van Wijk naar Den Burg (Texel) M. Korbee naar Rijnsburg G. H. G. Woi- ters naar Rotterdam H. C. Hijner naar Leiden G. Rengel naar Hilversum J. Sobels naar Amsterdam J. Wagemaker naar Katwijk S. van der Kweek naar Rijnsburg Th. M. Warmuth naar Lei den P. J. Diederiks naar Sassenheim F. Kreeft naar Wassenaar J. de Leeuw naar Leiden M. Th. A. van Eek geo. van den Berg naar Amsterdam G. A. Hekker naar Warmond J. M. van Dyk naar Voorhout J. A. Burgers naar Lei den F. H. J. A. Wilmar naar Leiden W. K. van der Burgh naar Arnhem A. A. H. du Toy van Hees en vr. naar Was senaar B. Knuttel naar Deventer A. Soesman naar Leiden W. J. D. Postumus naar Haarlem C. Visser naar Beemster D. van der Kwaam en gez. naar Rijns- burg F. van der Zwart naar Den Haag S. van Wezel naar Leiden H. W. Wou ters naar Wassenaar A. J. Kipp naar Lei den H. Cardinaal naar Bloemendaal A. Koest naar Den Haag E. J. van der Geest naar Bergen (N.H.) A. de Roode naar Zeist W. K. Groen naar Koude kerk A. J. Rykelijkhuizen naar Leiden J. E. Marks naar Hamborn H. Koch naar Leiden H. J. Heering naar Am sterdam C. M. Stolwijk naar Alphen a. d. Rijn M. J. J. van Maanen naar Leiden M. Brouwer naar den Haag E. A. L. Ris geb. de Boer en gez., naar Den Haag St. Garam naar Dordrecht W. Nieu- wenhuijzen naar Middelburg M. H. van Gaaien naar Voorburg A. M. etteroo geb. Meijer naar Leiden A. J. G. Belinfante naar Ned.-Indië H. Mol naar Den Haag A. v. Heerden naar Ratahan (Minahassa). Geb o ren: Jan Cornelis, z. van H. Wolt- haus en C. v. d. Eijkel Maria Bernardina Helena, d. van J. W. J. ten Have en H. Th. Hazebroek Neeltje, d. van G. van Rij en E. L. van Egmond Jan, z. van G. de Ruiter en M. W. van der Meij Johan nes Felix Maria, z. van J. F. Wanders en M. G. Bitters Johannes, z. van G. v. d. Weijden en J. v. d. Meij Dirk, z. van H. A. v. d. Berg en C. de Bruin Marga- retha Adriana, d. van J. Buitelaar en T. Scheer Roelof, z. van T. J. van der Lee en W. de Leeuw Jan, z. van G. van Vliet en W. van Vliet. Ondertrouwd: A. van Polanen en P. la Lau H. D. J. van Bargen en H. A. de Tombe. OUDEWETERING. Vertrek naar de Missie. Op 26 Sep tember a.s. zal onze plaatsgenoot, de wel- eerw. pater H. van der Salm, van de Con gregatie van de H. Familie, ons dorp ver laten om kort daarna de reis aan te vangen naar Borneo, alwaar hij door zijn Over heid wordt heengezonden. Zondag heeft de Pater een afscheidspred catie gehouden en daarbij aangekondigd, dat Z.E. deze week een rondgang door de Parochie zal houden om van een ieder afsche d te nemen en een ieder in de gelegenheid tt stellen hem een kleiner of grooter bedrag ten bate van de Missie ter hand te stellen. Deze gelegen- neid om het Missiewerk metterdaad te steunen zal zeker door ieder parochiaan gaarne worden benut, zulks temeer daar het hier de eerste Missionaris uit onze eigen Parochie betreft. RIJNSBURG. DE HERZIENING VAN HET UITBREIDINGSPLAN. Behandeling van de bezwaren voor Ged. Staten. Tegen het besluit van den gemeenteraad van 25 Juni 1937 tot gedeeltelijke herzie ning van het plan van uitbreiding der ge meente betreffende de Burgemeester Meij- boomstraat had de N.V. Noord-Zuid-Hol- landsche Tramweg Mij. bezwaren ingediend, welke gisteren in de openbare zitting van Ged. Staten v.an Zuid-Holland zijn behan deld. Namens appellante zeide de heer Nugte- ren, dat de bezwaren gebaseerd waren op de omstandigheid, dat de tram in dat straatgedeelte dan niet zou mogen rijden. De beslissing van Ged. Staten volgt la ter. TER AAR. L. T. B. Het is ieder jaar te doen ge bruikelijk, wanneer de zomercampagne achter de rug is, een Districtsvergadering te houden, waarop de algemeene toestand van land- en tuinbouw met een scherpen blik wordt overzien en zoo noodig voorstel len worden behandeld, die, na sanctionee ring van de algemeene vergadering, zullen worden ingediend bij de betrokken auto riteiten. Onze afdeeling hield haar voor- bijeenkomst dezer dagen in het Parochie huis, onder praesidium van den heer J. Volgeling. Na* opening met den chr. groet en verwelkoming van de leden, bizonder van den geestelijk Adviseur, Pastoor Bi- lars, liet de voorz. in z'n openingsrede uit komen, dat de resultaten van den afgeloo- pen zomer, al is het omzetcijfer iets hooger, nog verre van goed te noemen zijn. De oogst van peulen en doperwten is voor een groot percentage mislukt, de gemiddelde prijs van snijboonen lager dan vorig jaar. Voor de organisatie is in deze kommervolle tij den een massa werk te verrichten, doch wanneer de leden hun medewerking toonen, aldus de voorz., zal dit haar taak verlich ten. Tot slot vraagt spr. aller belangstel ling voor de te behandelen onderwerpen. De secr., de heer Fr. Sassen, leest de no tulen, die onveranderd en onder dank wor den gearresteerd. Bij de mededeelingen ver namen wij, dat de kosten voor de Hadria- nusbode niet verminderd kunnen worden. De voorz. is verheugd over het groot aan tal deelnemers, die de processie hebben meegemaakt naar Heiloo. Dan wordt het cardinale punt aangesne den, n.l. indiening voorstellen voor de Dis- tritsvergadering, welke op 22 Sept. gehou den wordt te Leiden. Namens de „kring" zijn de volgende voorstellen verzonden: 1. Verhooging minimumprijs augurken, bizon- der het artikel „grof", dat dit jaar alleen is uitgesloten van verhooging; voorts om de komkommers in de minimumprijsrege ling op te nemen. 2. Verhooging van de richtprijzen, immers productie en levens- kosten zijn aanmerkelijk gestegen. 3. Werk verschaffing in eigen bedrijf. 4. Verbieden velderwten in verschen staat te oogsten. Over dit punt heerschte groote ont stemming, daar in den afgeloopen zo mer groote partijen velderwten gele verd werden aan de fabrikanten. Als een tuinder twee regels te veel heeft staan moeten zij omver geschoffeld worden, "de boer mag bunders oogsten. Ziehier het heil van de teeltbeperking. 5. Inning der belastinggelden: indien be slag is gelegd, deze procentsgewijs te in nen. Al deze voorstellen werden aangeno- Met de verdere bespreking over den al- gemeenen toestand, kwam een sterke drang uit de vergadering, om een actie op touw te zetten voor een extra steun op peulen en doperwten, de twee pro ducten, die bijna voor de heltf mislukt zijn. (Zie ons overzicht van j.l. Zaterdag). Ter verkrijging van nadere officieele gegevens zal de medewerking worden gevraagd van de Centrale veiling. Sommige leden wilden ook de richtprijzen gewestelijk zien vastge steld, zulks in verband met het verschil in de exploitatiekosten en zouden voorts graag weten, liefst voor de campagne, wat de richtprijzen zijn voor de verschillende producten. De heer Markman wijst op do gunstige werking van het landbouwcrisis fonds en de stiefmoederlijke behandeling van den tuinbouw, waar toch de Minister maar blijft vasthouden aan die twaalf mil- lioen. Spr. zou willen voorstellen om op de algemeene vergadering er op aan te dringen, een onbeperkt bedrag te nemen voor den tuinbouw. Verder vroegen de leden een meer soepe ler toepassing bij het uitgeven van teelt vergunningen en een toeziend oog op de uit breiding der cultuur elders in ons land, zoo als sommigen beweren. Over de werkver schaffing in eigen bedrijf werd geruimen tijd van gedachten gewisseld, doch nu het wachten is op een nieuwe regeling, werd besloten dit punt voorloopig aan te houden. Als nog geïnformeerd is over het ver strekken van margarine, boter, kaas en vet, daarop volgende een contributie-kwes tie, gaat de voorz. over tot sluiting. VOORSCHOTEN. Verkooping. Ten overstaan van nota ris Caron had gisteren de verkoop plaats van het huis Veursche weg 64, in bod staan de op 2900. Het werd toegewezen aan J. M. de Ruyter q.q. voor ƒ3125. Tevens had de verkooping plaats van het huis Wijn gaardenlaan 97, ingezet op ƒ2300 en voor dien prijs toegewezen aan J. Jansen te Voorschoten. Wijkverpleging. In het gebouw van Christelijke belangen hield de Prot. Wijk verpleging een ledenvergadering. Na het lezen der notulen bracht de penningmees ter, de heer J. W. Eggink, verslag uit van zijn financieel beheer. De ontvangsten had den bedragen 2008.53, de uitgaven 2194.31, zoodat er een nadeelig saldo was van 185.78. Hierna bracht de secretaris, de heer Th. J. Broers Sr., zijn jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de wijkzuster, met inbegrip van de t.b.c.-bezoeken, dit jaar 4188 bezoeken heeft gedaan. Het ledental bedraagt 522 leden, hetgeen iets minder is dan vorig jaar. Het verslag werd onder dankzegging goedgekeurd. Alvorens tot de bestuursverkiezing werd overgegaan, her innerde de voorzitter met een enkel woord nog eens aan het plotseling heengaan van wijlen den heer G. Hartveld, die noode werd gemist. Ook voor den heer Th. J. Broers Sr. was dit de laatste vergadering, aangezien hij de gemeente binnenkort gaat verlaten en zich in Rijswijk gaat vesti gen. De voorzitter dankte hem voor het vele werk door hem verricht in het belang der vereeniging. Tot bestuursleden werden her kozen ds. H. F. Fortgeens en ds. J. C. Houtzagers en gekozen in de beide vaca tures, de heeren D. J. Brinks en W. T. Lek- kerkerker. VALKENBURG. Koninginnefeest. Ook ons kleine Val kenburg kan op grootsche wyze feest vie ren ter gelegenheid van Koninginne ver jaardag. Ook al is het dan wat laat. Gebrui kelijk is n.L zulks te doen den dag na de jaarlyksche paardenmarkt. Jammerlijk is de dag niet weinig bedorven door het slech te weer. Maar de stemming was er. Des morgens waren eerst de kaderen aan de beurt. Ze zijn royaal onthaald. Vervolgens de grooten die verschillende spellen moes ten doen als ringsteken per fiets, idem met paard en tilbury, tobbetje steken en stoe lendans. De regen heeft wel een en ander bedorven. Een volgende maal zal men dat .nhalen. De Harmonie „Tieleman en Dros" te Leiden hielp flink mede de stemming er 's avonds in te houden. En toen het weer droog was heeft men nog eens extra z'n best gedaan. Zoowel met als zonder regen zal Valkenburg steeds waardig Koninginne feest blijven vieren. WASSENAAR. Tuinbouwvereeniging. In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereeni ging Wassenaar en Omstreken een goed be zochte ledenvergadering onder voorzitter schap van den heer P. Zegwaard. Tot leden der jury om het ingezondene te keuren werden aangewezen de heeren J. R. Laarman, J. Weekhout en P. Kelderman. Het woord werd nu gegeven aan den Pen ningmeester tot het doen van een finantieel verslag over de gehouden jubileumtentoon stelling. De uitgaven hadden bedragen f 79ÖT6 terwijl de inkomsten hadden beloopen een bedrag van 298.63 alzoo een nadeelig slot van 491.53. Toch kon oe penningmeester tevreden zijn want het tekort wordt voor Lijna het geheel gedekt door een daartoe gevormd reservefonds terwijl het resteeren- de bedrag uit de gewone middelen der ver eeniging kan worden gevonden. Alvorens tot de uitrevking over te gaan van de op die tentoonstelling gewonnen prijzen deelde de voorzitter mede, dat de tentoonstelling als zoodanig schitterend ge slaagd mag heeten, dank zij de medewer king en de geweldige werkkracht van de inzenders. Spreker brengt hen daartoe har telijk dank. Door den 2den voorzitter werd voorts hulde gebracht aan den secretaris, voorzitter, penningmeester en het commis sielid Jansse voor hun groote verdiensten bij het organiseeren van de tentoonstelling. Als een der oudste leden voerde de heer R. J. Laarman het woord namens de ver eeniging. Deze spreker bracht het Bestuur alle medewerkers en het sympathieke be stuur van de W.V.V. hartelijk dank voor hun harde werken en enthousiasme. Met eenige waardeerende woorden voor de prettige samenwerking werden hierop de tentoonstellingcommissie en het comité ontbonden. Na de pauze bracht de jury verslag uit van de gehouden keuringen. Voor de prijsvraag luidende 3 var. de coratieve; 3 var. cactus of semi-cactus en 3 andere var. dahlia's van ieder 5 stuks: le prijs met 28 punten W. M. van Tol; 2de prijs met 25 punten J. Hermsen; 3e prijs met 23 punten J. van Noort. Voor de prijsvraag 3 bladbegonia's be haalde de heer C. van der Salm met 25 pun ten een 2d en prijs. Voorst werden vele punten voor het pun- tenstelsel toegekend aan een inzending fruit door den heer P. Midavaine. Tenslotte werd door de jury groote lof uitgesproken voor een inzending van 50 soorten of var. dahlia's door den heer J. van den Berg. In de vacature ontstaan door het bedan ken van den heer J. Weekhout als lid van de Cursuscomr Issie werd na gehouden stemming gekozen de heer A. J. Duiven voorden. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6