SPORT FAILLISSEMENTEN Burgerlijke Stand Laatste bericliten TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTE-REKENING Uit de gemeenterekening en de rekenin gen van de bedrijven en de takken van dienst over het dienstjaar 1936 worden hieronder eenige van de voornaamste cij fers medegedeeld. Gewone dienst: Uitgaven f 9.946.924.21; Ontvangsten 9.843.102.17. Nadeelig kas saldo 103.822.04. (Dit is het kassaldo; het nadeelig explotatiesaldo bedraagt 75.408.67). Kapitaaldienst: Uitgaven 9.131.781.93; Ontvangsten 7.331.097.16. Nadeelig slot 1.800.684.77. Resultaten van de Gemeentebedrijen: Gasfabriek: winst 237.362.69; Electrici- teitsfabriek: winst 963.445.62; Gemeente lijk Radio Distributiebedrijf: winst 6174.84 Gestichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest": winst 6107.09Openbaar Slachthuis: winst 30.792.58. Grondbedrijf: Nadeelig saldo gewone dienst 78.426.93, waarvan 40.000.ten laste van de reser ve van het grondbedrijf is gebracht. Reinigings- en ontsmettingsdienst. Ver lies van den Reinigingsdienst: 217.139.95; Verlies van den Ontsmettingsdienst 5.292.06. Totaal 222.432.01. Gemeentelijke Hulpbank: nadeelig saldo 9523.23. Gemeentelijk Waschbureau: voordeelig saldo 144.60. RECOLLECTIE K.J.C. LEIDERS. De Leiders van het Leuische K.J.C.- Distriüt worden herinnerd aan de Recol lectie-oefening, welke a.s.' Vrijdagavond weer te half negen precies in het Liduina- huis gehouden wordt. Allen zonder uitzondering worden er verwacht: dat zijn dus de Leiders van Kruisvaart en Verkenners, van S.F.L. en van de Sportjunioren. Een beste aanbeveling voor dit keer wordt ook gegeven door den spreker van dezen avond: Broeder Pius uit Den Haag! L. BEUNE, pr. A. R. K. A. Maandag hield bovengenoemde afd. haar ledenvergadering onder voorzitterschap van Prof. C. C. Berg. Na de opening verwelkomde de voorz. den nieuw benoemden geest. adv. pater de Leeuw. Na voorlezing der notulen werden deze onveranderd goedgekeurd. Bij de mededeelingen deelde de voorzitter mede, dat de vereen. „Kath. Leiden" dit jaar voor het eerst zal uitkomen mét een R.-K. winterprogram. Twee schitterende tooneelavonden, en verder een avond met een bekenden spreker. Dit geheele pro gram met 3 toegangsbewijzen kost maar 1 gulden (zegge één). ARKA-leden kunnen zich voor deze 3 toegangsbewijzen opgeven aan het secreta riaat Laat de Kanterstraat 20. Men ver wacht zeer groote deelname. Ook was een schrijven gekomen van het lid den heer Huijts, waarin hij de organi satie bedankte voor het behaalde succes in een bevordering voor hem in een hoogeren rang. Verder werd behandeld de congres-agen da met praeadviezen. Bij het punt verkie zing Bondsvoorzitter werden de opgege ven candidaten besproken. Besloten werd den candidaat v. Elk te steunen als dit naar het oordeel van de af gevaardigden, gezien de besprekingen, noo- dig mocht blijken. Als afgevaardigden naar 't congres wer den met algem. stemmen gekozen de hee- ren W. J. Kriek en B. Balsieben, als pl.v. de heeren Heemskerk en Horikx. Bij de rondvraag sprak de geest, adv., pater de Leeuw, een kort woord tot de vergadering en uitte den wensch, dat ARKA in goede saamhoorigheid zal werken met den gees- telijk adviseur. Gezien het verloop van deze vergadering zal spreker daaraan niet twijfelen. Tevens zeide spreker toe zooveel mogelijk op de vergaderingen aanwezig te zullen zijn, maar de ARKA moet bedenken, dat er meer organisaties zijn waarvan zijneerw. geest. adv. is. Het kan dus wel eens voor komen dat er meerdere vergaderingen op één avond zijn, waardoor het lastig zal zijn op alle aanwezig Le zijn. Door een applaus werd deze toespraak met instemming ontvangen. Hierna volgde sluiting. HERHALINGSOEIENINGEN 4e REGIMENT INFANTERIE. Een geslaagde ontspanningsavond. Door de Leidsche Orkestvereen. „Musica", dirigent de heer J. Noordanus, werd gis teravond een uitvoering gegeven voor het 4e Regiment Infanterie voor herhalings oefeningen onder de wapenen. De soldatenkamer, voor deze gelegenheid als cantine ingericht, was zeer goed bezet. Met aandacht werden de verschillende mu zieknummers gevolgd, en uit het uitbundig applaus kon worden afgeleid, dat hetgeen geboden werd, zeer in den smaak viel. Na afloop nam overs1.e H. D. Buurman het woord, en bracht het muziekgezelschap (geen onbekende bij het 3e R. I.) hartelijk dank voor den aangeboden ontspannings avond. Ook voerde nog het woord kapitein P. A. S. de Boer, als voorzitter der Cantine-com- missie, die eveneens zijn dank betuigde, en tevens, onder hartelijk applaus, de mede werkende dames in de bloemen zette. Voor de betrekking van directeur van het museum „De Lakenhal", vacant per 1 Jan. a.s., wegens het vertrek van den heer A. Coert, hebben zich negentien gegadig den aangemeld. Onze stadgenoot, de heer C. C. Pijpers, theol. cand. alhier is beroepen als hulppre dikant bij de Ned. Herv. Kerk te..H«ngelo, welk beroep hij heeft aanvaard. STAKING BIJ DE FIRMA C. P. OMZICHT. De samenwerkende organisaties van R.K., Protestantsche en Socialistische transport arbeiders hebben Zaterdag besloten om deze week het werk neer te eggen bij de Firma C. P. Omzicht, Oude Rijn 144, alhier, die een beurtvaartonderneming LeidenAmster dam onderhoudt. Van werknemerszijde deelt men ons hier omtrent het volgende mede: Reeds zes weken ge1 eden hadden zich moeilijkheden bij deze Firma voorgedaan, welke toen ai dreigden tot een conflict. Het personeel van deze onderneming werkte 100 uren per week en genoot geen enkele va- cantie. De besturen der organisaties verzochten de directie een bespreking, doch zij weiger de Maandagmorgen stonden de organisa ties-besturen in plaats yan de werknemers voor de deuren bij de firma en deelden mede, dat het tot een staking moest leiden. Voor de gerechtvaardigde verlangens der arbeidersvertegenwoordigers werd de di rectie nu ontvankelijk en zij zqgde toe den arbeidstijd te verkortan en het personeel vacantiedagen te zullen geven. Het eerste geschiedde, het tweede liet op zich wachten. Toen een der arbeiders dezer dagen vroeg wanneer hij hij zijn twee vacantiedagen zou kunnen krijgen werd hem medegedeeld, dat hij zich als ontslagen kon beschouwen. On middellijk grepen de organisaties in, doch de directie bleek opnieuw doof te zijn. Zij handhaafde het ontslag van den man, die gedurende 28 jaar bij deze Firma in dienst is geweest. STAKING TEGEN CLICHéFABRIEKEN UITGEVAARDIGD. Door den werkgeversbond in het cliché- bedrijf is een stakingsparool uitgevaardigd tegen de clichéfabriek „Correctum" aan het 'Rapenburg alhier en de clichéfabriek „Foto- graphure" tfe Utrecht. Sinds eenigen tijd is de clichéfabriek „Correctum" hier ter stede opgericht als zelfstandige zaak en niet als filiaal van het Utrechtsche bedrijf. In de Staatscourant van 22 Juli 1937 zijn de acten dezer N.V. opgenomen. De directie wenschte „Correctum" echter niet aan te sluiten bij den werkgeversbond, zoolang niet overeenstemming was verkre gen omtrent de tarieven. De directie stelt zich daarbij op het standpunt, dat zoolang in de werkgeversorganisatie de tarieven zoo willekeurig worden toegepast als thans het geval is, aansluiting niet noodig. is. Het gaat hier dus niet om een conflict met de personeelsbonden inzake loonkwes- tie of arbeidsovereenkomst. Deze zijn in volledige overeenstemming met het perso neel geregeld, terwijl het ook bij het pen sioenfonds is aangesloten. Het comité uit de werkgeversorganisatie en de personeelsverenigingen heeft daar op besloten het consigne uit te Vaardigen het werk neer te leggen, niet alleen voor Leiden, maar ook voor Utrecht. In Utrecht is hieraan gevolg gegeven door drie leden van het personeel, in Lei den door één. VER. TOT BEVORDERING DER OPLEI DING TOT INSTRUMENTMAKER. De uitslagen der gehouden examens zijn: Examen Leerling Instrumentmaker: E. Hollander, Utrecht; A. S. Schüller, Am sterdam; R. L. Centa, Amsterdam; G. Bic ker, Amsterdam; J. E. Middelkoop, Delft; Th. Barthen, Leiden, Th. H. A. Brandt, Voorburg, H. Hartogh, Leiden, G. Immink, Leiden, P. Ipenburg, Scheveningen, W. van der Lelie, Leiden, A. J. Nicaise, Lei den en H. Witteveld, Wijk aan Zee, de laat ste acht leerlingen van het Kamerlingh Onnes Laboratorium, alhier. Afgewezen 11 Examen Gezel-Instrumentmaker: J. M. Verbeek, Haarlem; C. Lanooij, Amsterdam, J. Eikerbout, Leiden en G. L. F. Cloos, Leiden, de laatste drie van het Kamerlingh Onnes Lab., te Leiden. Afgewezen 7. Examen Meester-Instrumentmaker: P. Groot, Amsterdam. Afgewezen 1. Examen Leerling-Glasslijper: B. G. G. Schneiders, Leiden van het Kamerlingh Onnes Lab., alhier. Afgewezen 1. Examen Leerling-Glasblazer: C. J. Brou wer, Amsterdam; G. Boot, Leiden, G. Th. Breuring, Leiden en C. J. Sandei-s, Den Haag, de laatste drie van het Kamerlingh Onnes. Lab., alhier. Afgewezen 6. Examen Gezel-Glasblazer: J. W. Box, Amsterdam. Afgewezen 2. Aquarium- en Terrarium-houdersvereen. „Natuurgenot" Bovengenoemde vereen., afd. Leiden van den Ned. Bond van Aquar.-ver., hield gis teravond in „Maatschappij Toonkunst" haar maandelijksche ledenvergadering. Na een kort huishoudelijk gedeelte, waarin o.m. het huish. reglement werd aanvaard, hield de voorzitter, de heer Donk, zijn maandelijks teugkeerénd praatje over: „„Onze liefhebberij in de komende maand". Juist nu, nu de dagen gaan korten en dus de hoeveelheid dag licht, dat onze aquaria bereikt, gaat min deren, is het zaak onze aquaria aan een grondig onderzoek,te onderwerpen. Dit behoeft nimmer veel tijd te vergen, aldus spr., mits men hiermee vroegtijdig be gint. Achtereenvolgens liet spr. het schoonhouden van het aquarium, de be planting en de visschen de revue passee- ren, daarbij wijzend op het vóór en tegen van een dichte of dunnere beplanting, vol waardige en minderwaardig© visschen, om vsrvolgens bet voedselvraagstuk nader te Van onze Adverteerders De heer S. P. Wielinga heeft, voor de heropening van het dansseizoen, zijn dans instituut Nieuwe Rijn 28 weer een goede restauratie doen ondergaan. Behalve een geheel nieuw plafond met geluidsdempende platen ter verbetering van de accoustiek in-de zaal, aangebracht door de Gebrs. Teljeur uit Valkenburg, werd ook een geheel nieuwe verlichting aange bracht. Deze werd in opdracht van de fa. H. E. Zitman dor den heer Ludwig Lu- cakc ontworpen. Een nieuw soort artistie ke verlichting, zooals in Nederland nog niet werd toegepast. Tevens is een nieuwe geluidsinstallatie ontworpen, welke voor 'n uitstekende weergave zorgt. De drogisterij van den heer J. Vrijen- hoek, Haarlemmerstraat 119, bestaat van daag 12 1/2 jaar, ter gelegenheid waarvan de gevel is versierd en een speciale krui denetalage werd aangebracht. bezien. Nu de daphniatijd bijna teneinde is, en een rijkelijk voederen hiermee bin nen korten tijd uitgesloten is, dient men, aldus spr., zijn visschen langzaam aan op wintervoer over te bréngen. Hierbij gaf spr. een menu van een achttal dierlijke voeders, naast de in den handel zijnde sooxten droogvoer. Deze verscheidenheid dient om verstopping te voorkomen. Vervolgens behandelde de heer Raatsie de binnen- en buitenlandsche vaklitera tuur van de afgeloopend maand, te weten „Het Aquarium", „Die Wochenschrift" en het Belgisch maandblad. „Hoe kweek ik met succes enchytraeën was de titel van een door den heer Vree burg na de pauze gehouden causerie. Spr. wees allereerst op de beteekenis van rn- chytraeën als voedsel, om via het ontstaan der eerste kweeken en hun ontdekk'ng door dun Duitscher Woltersdorf, zijn eigen bevindmgen over een tijdsverloop van 10 jaar mee te -deelen. Na nog de ondervindingen van anderen en de vijanden der kweeken behandeld te hebben, besloot spreker, wijzende op het gevaar van eenzijdige enchrytraeën voe ding, zijn met tal van humoristische voor bedden doorspekte causerie. Nadat er gelegenheid was gegeven tot het stellen van vragen en medegedeeld was dat „Stidona" ter bestrijding van Ich- tiophthirius voor de leden gratis wordt verstrekt, sloot de voorzitter te ongeveer elf uur deze leerzame vergadering. Naar wij vernemen zijn er nog enke le loten verkrijgbaar van de jaarlijksche verloting der werkstukken, vervaardigd door de leerlingen der Ambachtsschool al hier. Hedenavond zijn de prijzen dezer verloting nog aan het schoolgebouw te bezichtigen De trekking zal plaats heb ben op Vrijdag a.s. des morgens te 9 uur. - De nog beschikbare loten kan men bij den portier "der school koopen. Uit Leiden vertrokken: W. F. v. Amerongen en Fam., Eindhoven, Schalmstraat 12 B. R. Bax en Fam., den. Bosch, O. Vlijmenschewe^ 29 A. L. Beef- cink, Oegstgeest. Juffermansstraat 10 D. v. d. Berg, Alphen 'a/d Rijn, Dudsh. weg 108 D. F. Bevin, de Kempenaerstraat 75, Oegstgeest L. Boers, Soestdijk, Utrecht- scheweg 8 C. L. Boogerd, Zutphen, IJs- selkade 6 A. Boot, N O. Indië J. W. Lee, Oegstgeest Rhijng straatweg 205 J A. M. v. Deene, Veennuizen A. P. H. Dieben, Voorschoten, Leidscheweg 198 H, W. v. Doorn. Oegstgeest, Haarlemmer vaart 10 H. C. Dresselhuijs Voorscho ten, Deurloo S. J. C. Dunlop, Bloemen- uaal, Rijperweg 7 J. C. v. Duijvendijk, Amsterdam, le Helmerstraat 104 I. D. H. Dijk, Doetinchem, Ds v. Dijkweg 40 B J. Frank, Vlissingen a/d „Noord Bra bant" K. A. Gönlag, Rotterdam, Ochter- \eltstraat 60a J. C. v Gorkom, Wasse naar, St. v. 's-Gravenzaueelaan 115 L. D. Le Grand, Alphen a/d Rijn, Raadhuisstr. 271 N. Le Grand, den Haag, Groenho- venstraat 5 C. Hen, Zaandam, Kalver- straat 24 R. Hof en Fam, Santpoort, Alb. Thijmlaan 9 O. ten Hof en Fam., den Laag, v. Loostraat 140 A. Hollebeek, voorschoten, Leidscheweg 141 B. A. Horikx, Kaatsheuvel, Hoofdstraat B 485 P. H. Jager, Scherpenisse H. Markt 00 E Jahnfeld, Schwelm Dl C. C. J. de Jong, Oegstgeest, de Kempenaerstraat 75 M. A. Kerkhoff, Haarlem Wilhelminapark 4 M. L. v. d. Ham-Klein, Gorinchef, Wal- straat 4 H. J. K. Kolstee Oegstgeest, Em- malaan 97 B de Koning, Nijmegen, Berg en Dalscheweg 81 J. Lages, Willemstad C. F. A. Lagrand, Rotterdam, Hofplein ia K. v. d. Linden, Noordwijk, Gooweg 12 J. P. Mastenbx-oek, Rottrdam, Ma- thinesserplein 2b P. B Mazurel, Rotter dam, Mathenesserlaan 380 A. Mieldijk, Zwaagdijk, p/a Fam. v. .i Linden A. M. L. Mieremet, Rotterdam. Henegouwerlaan 39b M .de Mul, Westdorpe p/a J. Door- nebos J. F. Freeke-Nagglas, Lisse, Sta tionsstraat 82 G. J. C. Nippei, Nijmegen, Berg en Dalscheweg 81 J. Nijhuis, Oegst geest, L. de Colignylaan 15 C. Otterspeer Vlissingen, a/b Noord Brabant A. J. Th. Pellekoorne, Roosendaal c.aVughtstraat 2 H. Pels, Utrecht, Uirr Straatweg 322 M. A. de Regt, Soesterberg, luchtvaartfd. J. Roode en Fam., Utrecht, Ev. Meyster- laan 89 G. G. Samson, Eindhoven, Au- gustijnendreef 15 A. M. J. Blom-Satter, Sassenheim, lepenlaan 34 M. Schalk, Lisse, Prinsessèstraat 49 J. Schünemann, Wattenscheid Dl. J. P G. Sloos, N. O. Indië W. v. Son, N. O. indië S. D. Teng en Fam., N. Indië A. Hoeksema-Tor en Fam., Johannesburg L.Afr. A. B. C. v. Veis en en Fam., Amsterdam, Edammer straat 10 A. J. Versteeg, Rotterdam, Vol- marijnstraat 23b J. Ververs Schiedam, Rubenslaan 7a M. Voglmann, Nurnberg Dl. Knauerstraat 28 C. v. Waalwijk v. Doorn, Baarn, Teding v Berkhoutstraat 14 R. A. v. d. Wall Bake. Voorschoten, Hotel Deurloo Th. C. M. Witkamp Voorscho ten, Veurscheweg 3 W, Wunderlich, den Haag, Laan van Meerde- voort 470 A. v. Wijk en Fam., den Haag, Herderstraat 12 Th. v. Zanten, Roelofarendsveen B 459 C P. v. d. Zwan, Vlissingen, a/b Noord Brabant. Personen te Leiden gevestigd: R. Albregts, J. de Wittstraat 4G. Al- bers, agent incass. levensv., Rijnsb. weg 144 J. Berghoef, los werkman, Wouter hof 6 J. Boot, fabr.arb., Emmastraat 2 A. M. Boon Hartzinck, part. secr., Witte Singel 104a J. van Brakel, aardewerker, Garenmarkt 18 F. Brouwer, 2e luit., R. V. A., Mariënpoelstraat 39 IJ. Brus- se, Plantsoen 101a J. A. Burgers, Boer- haavelaan 7 J. M. van DiemenCaste- leijn, Raamsteeg 59 R. van Ditmars, Oude Singel 10 Wed. W. LuiksDol- stra en fam., Fagelstraat 4 H. A. van Doorne, Zoeterw. Singel 46 A. Dumas, Kort Rapenburg 10a A. van Euwen, dienstbode, Rijnsb. weg 6 A. M. E. van Eijk van Voorthuijsen, Watersteeg 4 J. J. B. van Eijk v. Voorthuijsen, Water- steeg 4 C. H. Felix, Kloksteeg 12 H. Feiten, Heerengracht 22 J. Flentge, verplegster, Meezenstraat 2 G. J. Flier- man, bankwerker, v. Limb. Stirumstraat 15 C. A. van Goozen, dienstbode, Rood- borststraat 46 A. Grahe, dienstbode, Zoeterw. singel 26 B. C. v. d. Griend en Fam., schrijver milit. adm., R. Visscherstr. 19 W. K. Groen, dienstbode, Witte Sin gel 72 J. ter Haar en Fam., koopman Zoeterw. singel 26 M. Hamerling, on derwijzeres, H. Rijndijk 114 A. J. van Hattem, leerares vakschool, Rapenburg 23 E. H. Helwegen, dienstbode, Hee rengracht 13 J. H. C. Hilgers, Rijnsb. singel 9 F. Hoenen, dienstbode, Ter- weepark 6 F. W. Hofsteenge, cand, no taris, v. d. Brandelerk. 13 D. Hopman, verkoopster, Levendaal 169 H. C. Hij- ner, Kagerstraat 2 J. A. Hijner, Kager- straat 2 C. v. d. Kamp, Roodenb.str. 30» C. W. NagtegaalKlever, Cobetstraat 89 Wed. A. von WickedeKnieriem, Groenhovenstraat 11 G. A. G. Koeman, dienstbode, Haarlemmerstraat 52a A. C. Koppen, Rijnsb. weg 46 W. Kraaijen- brink en fam., H. de Vriesstraat 71 H. M. A. Kuyk, Rijnsb. weg 10 E. Lange- veld, 1.1. verpleegster, Rijnsb. wsg '10 J. M. de Leeuw en Fam., concierge, Kort Rapenburg 20 Wed. G. C. G. Koeman v. Leeuwen, Haarlemmerstr. 52a S. Leijdesdorff, Rijnsb. weg 163 F. H. M. Lohman, kapelaan, Lorentzkade 16 J. Looij, fabr.arb., Tollensstraat 17 J. G. M. Louwrier, verpleegster, v. Baerlestr. 2a A. J. Lucas, chauffeur, Heerengr. 22 F. J. Mastenbroek, Rijnsb.weg 36 A. E. J. Modderman, Warmonderweg 43 W. G. Moggenstorm, Zoeterw. singel 105 Wed. J. Brussseede Mooy, Duivenbo- destraat 16 E. Muller, Noordeinde 30 G. Müller en fam., koopman, Bresetraat 177 P. S. Nauwên, dienstbode, v. Lim burg Stirumstraat 27 K. J. Bakker Nederhoed, Zoeterw. Singel 79 H. van Os, étaleur-, Oude Singel 160a J. Plason- nig, dienstbode, Rapenburg 87 K. F. Prins en fam., boekhandelaar, de Sitter- laan 30a S. G. van Ramshors, ingenieur Marislaan la G. Ravesteijn en fam., kantoorbediende, Buys Ballotstraat 36 A. J. C. Sandbergen, Hoogewoerd 57 J. Schoonheijt, Bilderdijkstr. 2 C. Schreu- der en fam., schilder, Potgieterlaan 31a J. L. H. Schreurs, vischhandelaar, Hooge woerd 23 W. Schuitemaker en fam., employé suikerfabr., Vreewijkstr. 15 C. J. Seegeler, controleur BB, Plantsoen 9b A. Soersman, Mariënpoelstraat 35 F. Stafleu, dienstbode, Rapenburg 4 C. E. J. M. Timmermans, Noordeinde 50 F. Ver worst en Fam., seinhuis wachter, Coornhertstraat 18 C. A. A. Voorn, dienstbode, v. Oldenb.str. 33 B. Wage naar, stenotypiste, J. de Wittstraat 20 D. E. Wagenaar, dienstbode, Levendaal 66b M. A. de Wilde, verpleegster, Rijnsb.weg 10 F. H. J. A. Wilmar, Ma riënpoelstraat 35. DAMMEN LEIDSCHE DAM-VEREENIGING. Borden-competitie 19371938. De uitslag van de 1ste ï'onde luidt als volgt: Groep A. G. P. DilleJ. Huisman Jr. 02 D. A. EppingaS. v. d. Wijngaard 02 P. de Haan-P. Wassenaar 02 J. HesN. J. Va vier 20 J. KleerI. Telen g 20 P. v. LeeuwenJ. Schipaanboord 20 A. SladekM. Harland 20 C. TeunissenJ. Zaalberg 02 Groep B. S. v. DuennG. v. d. Wiel 02 W. HeemskerkB. Slegtenhorst 02 M. J. v. HoutenW. de Roode 20 J. Huisman Sr.D. de Roode 02 W. HuismanB. du Montier 20 C. KlinkenbergA. Jf v. d. Lelie 11 H. LambooyF. Lardée 11 M. v. 't ZelfdeW. Harland 02 Uitgesproken: De nalatenschap van G. Ouwerschuur te 's-Gravenhage, Zuid Oost Buitensingel. Cur.: jhr. mr. W. H. den Beer Poortugaal. D. Overmeer, koopman te Leiden, President Steijnstraat 8 A. Cur,: mr. Ph. J. de Ruijter de Widt. J. Verwoerd, Boskoop. E. J. Los, Voorschoten. LEIDEN. Geboren: Tine, d. v. C. A. Broekman en J. H. Roede Catharina, d. v. P. Som- meling en C. Stikkelorum. Ondertrouw d:A. Ahrens jm 24 j. en H. Rombeek jd 21 j. O v e r 1 e d e n: A. M J. Leuering dr 10 j. J. Links-Links wed.e 78 j. BRAND IN DRUKKERIJ TE AMSTERDAM. Vanmorgen tegen elf uur werd de brand weer te Amsterdam gealarmeerd voor een brand in het perceel, Raamgracht ilo. 20, hoek Ververstraat, in welk huis ge vestigd is de drukkerij van de comm. ven nootschap drukkerij voorheen Ridderink- hof, Ruys en Co. Daar de brand gepaard ging met een sterke rookontwikkeling, zoo dat uit de ramen der bovenverdiepingen dikke rookwolken ontsnapten, liet de brandmeester van de eerste aanwezige motorspuit het alarm middelbrand geven, waarop versterkingen aanrukten. Het bleek dat de brand woedde in de gelijkstraat- sche verdieping, waar de drukkerij ge vestigd is geweest. De machines waren echter reeds in verband met de verhui zing van het bedrijf naar de theetuinen gedemonteerd en vrijwel geheel overge bracht, zoodat de inventaris niet groot was. Met een straal via een zijdeur in de Ververstraat wist de brandweer het vuur te blusschen, waardoor de brandschade tot de gelijkstraatsche verdieping beperkt bleef. Het houten plafond was echter al even doorgebrand, doch tijdig ingrijpen hééft vei'dere uitbreiding verhinderd. De bovenverdiepingen, waar het kantoor en opslagplaatsen zijn gevestigd, hebben nog al door de rook te lijden gehad. De oorzaak van den brand is nog onbe kend, de politie stelt onder leiding van commissaris Jutte een onderzoek in. De brand trok op dit uur veel publiek, doch de politie zorgde voor een ruime af zetting. De merkwaardigheid bij dezen brand is, dat het perceel is verkocht aan de firma Leeuwenberg, die in het aangren zend perceel in de Ververstraat is geves tigd, doch het transport heeft nog niet plaats gehad. HET ACCOORD VAN NYON. Italiaansch antwoord zal waarschijnlijk geen wijziging hierin brengen. GENèVE, 14 September. (A.N.P.) Heden- .morgen scheen men in de kringen der Mid- dellandsche-Zeeconferenlie het antwoord van Ttal'ië'te beschouwen als een weigering, zich bij het accoord van Nyon aan te slui ten. De voorwaarden, die Rome voor mede werking gesteld heeft, zouden neerkomen op een wijziging van het gisteren ondertee- kendè accoord. De geheele oplossing van het vraagstuk zou op deze wijze vertraagd worden. De betrokken staten waren echter eensgezind van oordeel, dat het een drin gende zaak was, de vrije scheepvaart in de Middellandsche Zee te herstellen en Enge land en Frankrijk hebben dan ook reeds de noodige oorlogsschepen gezonden, zoodat de veiligheidsmaatregelen op zijn laatst Maandag a.s. van kracht zullen zijn. Onder deze omstandigheden is het niet waar schijnlijk, dat de Italiaansche nota tot nieu we maatregelen van de zijde der conferen tie te Nyon zal leiden. TOKIO WAARSCHUWT DEN VOLKENBOND. Tokio, 14 Sept. (A.N.P.) Naar aanlei ding van het beroep van China op den Vol kenbond waarschuwen Japansche kringen het Geneefsche instituut tegen het gevaar, dat het wel eens tot andere resultaten zou kunnen leiden dan die, welke" worden ver wacht, indien men zich in het Japansch- Chineesche conflict zou mengen zonder be grip te toonen voor den waren toestand in Azië. KAMP VAN DEN ONTDEKKINGS REIZIGER TOLL ONTDEKT. MOSKOU, 15 Sept. (A.N.P.) De deelne- mei-s aan een Sovjet-Russische wetenschap pelijke expeditie, die op het eiland Bennett (Long-Archipel) geland zijn, hebben daar het kamp gevonden van den bekenden Rus- sischen ontdekkingsreiziger E. Toll, die in 1902 op het eiland gestorven is. Op het eiland worden geologische onder zoekingen veiricht. ALPHEN a. d. RIJN, 15 Sept. Paarden markt. Op de heden alhier gehouden jaar lijksche paardenmarkt waren aangevoerd 101 stuks. De prijzen beliepen voor slacht- paarden 160210, werkpaai'den 200 240, hiten 100200. Handel matig. WOERDEN, 15 Sept. Kaas. Aanvoer 451 partijen kaas: met rijksmerk le kwal. 27 29, 2e kwala. 2426, zware 29. Handel matig. AMSTERDAM, 15 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 66 vette kalveren, 22 nuchtere kalveren 814 per stuk; 246 varkens: vleeschvarkens, we gende van 90110 kg. 7172 cent, zware 7071 cent en vette 6970 cent per kg. slachtgewicht. Overzicht: Nuchtere kalve ren geringe aanvoer, vlugge handel, prij zen constant. Varkens korte aanvoer, han del traag, prijzen lager.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3