GRATIS SPORT OOGEN g, h. kleinhans De Leidsclie Courant WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 VOETBAL DIOC. HAABL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCH DISTRICT. De Juniorencompetitie. Het competitie-programma voor Zondag i9 Sept. luidt: Afd. A: St. Bernarduï; aWLa, 1 uur, P Speel. NVCa—DOSa, 2.30 uur, H. B. v. Veel en. Lisse a—ODIa, 1 uur, L. v. d. Mey. Teylingen aDocos a, 2.^5 uur, P. Brug man. SNAaSJCa, 2.30 uur, P. C. v. Noort. Afd. B: DSVaVVLb. 1 uur, G. Bouw meester. Docos bDocos c, 3.30 uur, J. G. Turk. SNAbSJCb, 1 uur, P. C. van Noort. NVCbF oreholte a, 1 uur, H. Veelen. Afd. C: Docos dMeerburg a, 2.30 uur, A. Hilgersom; Majella aVCH a, 1 uur, L. N. v. Ruiten. DOSbLisse b 2.30 uur, J. v. An- gevaare. De vereenigingen, welke nog geen elftal opgaven hebben gedaan, dienen dit voor as. Zondag nog te doen daar anders boete volgt. Deze opgave is dan ook geldig voor de maand October, indien men 't erbij ver meldt. Echter behoeft alleen opgave te ge schieden als men meer dan 1 elftal heeft. Wij brengen nog eens in herinnering, dat de junioren vergezeld moeten zijn van een leider, die mede het formulier onder teekent. De scheidsrechter teekent ook het formu lier, met tevens zijn gemaakte onkosten. Van formulieren, waarop geen declaratie staat vermeld, nemen wij aan, dat er niets berekend wordt, dus dat de scheidsrechter geen onkosten heeft. Het zal onnoodig zijn om te vermelden, dat de formulieren uiterlijk Dinsdagmor gen in het bezit moeten zijn van den comp.- leider, daar anders boete wordt gehe ven. Post daarom allen Zondagavond, men voorkomt dan boete. H. HOOGERVORST, Comp.-leider. PRIJSUITREIKING E. H. B. O.- TOURNOGI. Gisteravond vond in café „Royal" onder groote belangstelling de prijsuitreiking plaats van het E. H. B. O. voetbaltournooi. De voorzitter der regelingscommissie, de heer J. Verkuylen, sprak allereerst woorden van dank tot de vereenigingen voor de spontane medewerking, maar ook in niet mindere mate tot het L. V. B.-be stuur, scheidsrechters vereeniging en alle anderen, die tot het welslagen van dit tournooi hadden medegewerkt. Door deze daad van medeleven heeft het bestuur der E. H. B. O. weer de middelen gekregen om in gevallen van nood haar medemenschen te kunnen helpen. Hierna volgde de prijsuitreiking en verkreeg Sportman een bal op voetstuk; geschonken door de Zeil vereeniging „De Kaag"; L. D. W. S. de zilveren plaquette aangeboden door den L. V. B.; Rouwkoop den KaaVeeWee beker; D. V. S. den Oran jeboombeker, L. F. C. den E. H. B. O.- beker met als extra prijs een lauwertak, T. O. N. A. den Njordbeker, Alphen de N. B. L. O. plaquette, A. S. C. de „Wij" medaille, Ro oden burg, medaille geschon ken door de Leidsche Courant, Lugdunum medaille geschonken door de L. P. S. V., Quick Boys, medaille geschonken door Café Ruimzicht, U. V. S., medaille geschon ken door de muziekvereen. T. en D., Leid sche Boys, medaille geschonken door de muziekvereen. De Post, terwijl tot slot de scheidsrechtersvereeniging een medaille verkreeg geschonken door de Tramboys. Nadien sprak Dr. E. Renaud eveneens nog woorden van dank, speciaal tot de schenker van prijzen. Ook zij hebben het mogelijk gemaakt het werk te steunen. Met de toezegging volgend jaar voor de zelfde spontane medewerking te zullen zorgen, ging men voldaan huiswaarts. Donderdagavond speelt het „Land- bouw"-elftal tegen U. V. V. Terrein A. V. V., achter het zwarte pad, aanvang 5 uur. VAN V. V. V. EN BAKHTJIJS. Wij lezen in de „Sport Illustratie": De kwestie-Bakhuijs heeft aan sport en dagbladen reeds veel copie verschaft. Wie had echter gedacht dat ook de ka tholieke sportorganisatie nog met hem te maken zou krijgen? Toch is dit geschied, in de afgeloopen week hebben de bladen hun lezers in een of anderen vorm het geval reeds in kleu ren en geuren verhaald. Het kan zijn nut hebben dat men de nieuwe phase in deze kwestie beziet in het ruim verband van den momenteelen toe stand in Limburg. Velen achten den toe stand daar uiterst précair voor het neu trale voetbal. Als men bijvoorbeeld leest op welke gronden de motie van afdeeling IV in het K. N. V. B.-parlement een meer derheid verkreeg, als men leest hoe de heer Van Bel in de Nieuwe Tilburgsche Courant de promotie bij keuze van M. V. V. naar de eerste klas toelicht, dan blijkt duidelijk dat men uit concurrentiezucht met de katholieke sportorganisatie tot maatregelen komt, die men niet genomen zou hebben als „utiliteitsoverwegingen" niet den doorslag hadden gegeven. Plotseling duikt het bericht op dat de bekende Venlosche tweede klasser V. V. V. het voornemen heeft zich op katholiek standpunt te plaatsen en aansluiting te zoeken bij den I. V. C. B. Iedereen zou dat natuurlijk moeten toe juichen. Maar de voorzichtigen zien ver der: Hoe kwamen de leiders van V. V. V. tot dit voornemen? Waren het principieele overwegingen die de Venlonaren een aan tal vragen deden richten tot den I. V. C. B.? De Interdiocesant Voetbalbond kon niet anders doen dan de vragen voorleggen aan den R. K. Limburgschen Voetbalbond, den diocesanen bond, bij weiken V. V. V. zich als lid diende aan te melden. En.... men heeft het kunnen lezen, deze bond heeft zich op het standpunt ge plaatst dat zoolang als V. V. V. zich niet voor het lidmaatschap van dien bond heeft aangemeld op de gestelde vragen niet ge antwoord zal worden. Een standpunt dat volkomen juist is en aantoont dat de R. K. L. V. B. zich zeer sterk voelt. Wij zullen thans kunnen nagaan wat de werkelijke bedoelingen van V. V. V. wa ren. Als werkelijk principieele overwegin gen tot de vragen hebben geleid, dan moet er voor V. V. V. geen enkel bezwaar zijn zich tot de kerkelijke overheid te wenden om de vereeniging als een katholieke ver eeniging erkend te krijgen en kan aanslui ting bij de katholieke organisatie volgen. Eerst dan komen de practische gevolgen van die aansluiting als indeeling.... en de kwestie-Bakhuijs aan de orde. Intusschen bevat deze historie een ge duchte les voor de leiders van den K. N. V. B. Zij moeten hieruit wederom conclu- deeren dat de toestand in het Nederland- sche voetbal onhoudbaar geworden is. Neen, wij bedoelen niet het schijn-ama- teurisme dat nog altijd gehandhaafd wordt en de uiterst lankmoedige wijze waarop, speciaal in het Zuiden, overtreders der ama teurs-bepalingen worden behandeld. Wij bedoelen meer dat er een toestand groeit dit onhoudbaar moet worden, ook voor den K. N. V. B., door het ontbreken van een overeenkomst. Als de R. K. F. zich zou stellen op het zelfde kleinzielige standpunt als de Ko ninklijke Nederlandsche Voetbalbond (de katholieke bonden en vereenigingen be staan voor ons niet, en vereenigingen en spelers die daar gespeeld hebben begin nen pas te bestaan als zij zich bij ons aan melden), dan zou er tegen het acceptee ren van V. V. V. met Bakhui.is zonder meer weinig zijn in te brengen. Men versta ons goed, als wij zouden handelen als de K. N. V. B. reeds geruimen tijd doet. Want de K. N. V. B. erkent geen roye menten en schorsingen uitgesproken door de katholieke bonden wegens wangedrag en geeft er evenmin om of een persoon door onze organisatie op de beroepslijst werd geplaatst. En men moet niet al te verontwaardigd doen als men hoort dat er momenteel zelfs onder onze leiders zijn, die V. V. V. met Bakhuijs zouden willen accepteeren, juist om den K. N. V. B. het ongerijmde van zijn standpunt nog eens goed onder het oog te brengen. motorsport DE DUINRELLTERREINRIT IV. De bezoekers van den Duinrellterreinrit IV, welke Zondag a.s. plaats vindt öp het landgoed van den Graaf van Zuylen van Nijevelt te Wassenaar, worden er op ge wezen, dat de wedstrijden ditmaal niet te 10 uur, maar te 12 uur aanvangen. De Oefen- en Veteranenklassen starten te 12 uur precies, de Wedstrijdklassen, waar onder ook de zijspanmachines behooren, te half drie. Reeds te 11 uur worden de terreinen voor het publiek open gesteld; de toegang is aan den Katwijkscheweg. Het middenterrein is thans gedeeltelijk voor belangstellenden, waardoor een ieder thans de interessante massastart van nabij kan aanschouwen. Het traject, dat de deelnemers moeten rijden, is eenigszins gewijzigd. De Oefen klasse, Veteranenklase en Zijspanklasse, die alle dezelfde route rijden, hebben een tra ject van 3.2 K.M., de Solomachines in de Wedstrijdklasse een traject van 4.8 K.M. De af te leggen afstanden voor de di ver es klassen zijn als volgt vastgesteld: Oefenklasse tot 125 cc. 10 ronden a 3.2 K. M. is 32 K.M. Oefenklasse boven 125 cc. 12 ronden a 3.2 K.M. is 38.4 K.M. Vete- ranenklasse 10 ronden a 3.2 K.M. is 32 K.M. Wedstrijdklasse tot 125 cc. 13 ronden a 4.8 K.M. is 62.4 K.M. Wedstrijdklasse bo ven 125 cc. 16 ronden a 4.8 K.M. is 76.8 K. M. Zijspanklasse 16 ronden a 3.2 K.M. is 51.2 K.M. Na afloop van de wedstrijd, te circa half zes, vindt de officieele uitslag plaats in Café Willem Bakker aan den Deyl te Das- senaar. ZWEMMEN INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE AARHUS. Gisteravond vonden in het zwembad te Aarhus internationale wedstrijden voor dames plaats, waarvoor groote belangstel ling bestond. Ragnhild Hveger kwam op de verschil lende nummers niet uit, daar zij zich niet fit gevoelde. De 100 meter rugslag voor dames werd gemakkelijk door Nida Senff gewonnen in 1 min. 14.5 sec., terwijl Tove Brunstroem met een tijd van 1 min. 15.3 sec. een nieuw Deensch record vestigde. Het oude record stond op naam van Ragh- hild Hveger met een tijd van 1 min. 16.3 sec. De belangrijkste uitslagen waren: 100 meter rugslag dames: 1. Nida Senff 1 min. 14.5 sec.; 2. Tove Brunstroem 1 min. 15.3 sec.; 3. Eva Arndt 1 min. 26.2 sec. 100 meter schoolslag: 1. Jopie Waalberg 1 min. 24.5 sec., 2. Valborg Christensen 1 min. 25.9 sec. 100 meter borstcrawl: 1. Eva Arndt 1 min. 10 sec.; 2. Nida Senff 1 min. 11.1 sec. SCHAKEN HET TOURNOOI IN OOSTENRIJK. Keres en Fine winnen hun partijen te Baden. De achtkamp is gisteren voortgezet te Baden bij Weenen. De resultaten van de partijen, gespeeld in de vijfde ronde, zijn: FlohrReshevsky afgebr., KeresEliska- ses 10; FinePetrov 10. CapablancaRagozin niet gespeeld. De stand luidt: 1 en 2 Keres en Fine ieder 3.5 punt; 3 en 4 Reshevsky en Flohr 3 punten, plus 1 afgebr. partij; 5. Capa blanca 2 punten (uit vier partijen; 6. Ra gozin 1.5 punt (uit vier partijen); 7. Elis- kases.l punt; 8. Petrov halve punt. De partij CapablancaRagozin kon niet gespeeld worden in verband met particu liere bezigheden van den Cubaan. Deze partij zal heden worden gespeeld, terwijl dan tevens de afgebroken partij tusschen Reshevsky en Flohr zal worden voortge zet. De partij FlohrReshevsky werd door den Amerikaan Slavisch verdedigd. In tijdnood (natuurlijk!) verloor Reshevsky een pion. Na 41 zétten werd de partij af gebroken. Reshevsky gaf den 42sten zet af. De loopers zijn van ongelijke kleur, zoodat er weinig kans bestaat dat Flohr, ondanks zijn winst van een pion, de partij zal winnen. De stand bij het afbreken van de partij was: Wit Flohr: kgl, te5, lg5, pionnen op f3 en g4. Zwart Reshevsky: kf7, ta7, lf5, pion op g6. De partij KeresElikases was een Cici- liaan. Keres speelde scherp aanvallend, offerde een pion, doch de Oostenrijker wilde op energieke wijze een goed tegen spel verkrijgen, hetgeen evenwel mislukte, want zijn stelling werd verzwakt. Keres leidde een prachtigen tegenaanval in en op een gegeven oogenblik stond hij op stukwinst, zoodat Eliskases na 33 zetten kon opgeven. FinePetrov was een dame-Indische verdediging. Petrov deed in de opening een incorrect offer, dat zijn stempel op de partij bleef drukken. Na 34 zetten kon Petrov d? partij opgeven. DAMMEN Competitie van A. D. C. (Alphen). De uitslagen van afgebroken partijen in de 5e ronde voor de onderlinge competitie van A. D. C. zijn als volgt: Groep I. L. v. OosteromG. Zijlstra 02 J v. OeverenW. v. Of wegen 20 W. J. v. BerkelF. J. Oosterman 20 P. VerkadeJ. v. d. Horst 02 K. v. LeeuwenJ. D. v. Berkel 20 J. v. d. HorstW. J. v. Berkel 20 M. P. KrumpelmanK. v. Leeuwen 20 J. D. v. BerkelP. Verkade 02 W. v. OfwegenF. Lagerweij 11 Groep H. J. LogerwijW. v. d. Laarse 11 A. WolswijkM. Zijlstra 02 G. de GrauwJ. Boot 02 Th. A. v. LeeuwenG. v. Triest 20 G. v. TriestR. Davelaar 20 H. v. d. MeentJ. Ruitenberg 02 G. v. BerkelC. Wolswijk 11 J fluitenbergG. de Grauw 20 J. RuitenbergC. Wolswijk 20 Groep Hl C. LooyensteinJ. H. Mieras 02 C. LooyensteinD. Davelaar 20 P. v. OosteromG. v. Dam 20 postduiven „De Bonte Duif" (Leiden). Wedvlucht van Neufilles (België) met oude en jonge duiven. Afstand pl.m. 184 K.M. (hemelsbreedte). De duiven werden om 8 uur met Noordenwind in vrijheid ge steld. De uitslag luidt als volgt: J. J. Vlie- genthart (Oegstgeest) le, 3e en 7e, H. S. Bos 2e, 5e en 9e, J. S. A. Bailey (Voor schoten) 4e, 6e, 13e, 16e en 17e, H. van Riet 8e en lie, W v. d. Steen 10e, A. P. de Kroon 12e en 15e, R. de Graaf 14e. De eerste prijswinnaar werd om 11 uur 42 min. 58 sec. geconstateerd en bereikte een gemiddelde snelheid van 833 Meter per min.. De laatste puntentellende werd om 12 uur, 11 min. 35 sec. geconstateerd en maakte een gemiddelde snelheid van 729.86 Meter per minuut. „De Uiver" (Leiden). Wedvlucht van Vilvoorde. Eerste aank. duif 11.09.21, laatste 11.38.06 u. Losgelaten te 8.30 uur. Uitslag: A. v. Leeuwen 1, J. 1 Noordervliet 2,5, 16, 17, K. Stikkelorum 2, I 23, D. v. Nieuwendijk 4, 18, J. Fakkel 6, 8, J. Benning 7, 13, J. v. d. Steen 7, 14, A. Dubbelaar 10, 11, F. v. Nieuwenwijk 12, 22, A. Lancel 15 17, 20, H. v. Alphen 21. Leidsche Postduiven Club. Uitslag Vilvoorde, afstand ongeveer 138 K.M. hemelsbreed. De duiven zijn om 9 uur gelost en als volgt geklokt: A. Krol eerste om 11 uur 8 min 24 sec vervolgens 3 en 8; H. Schoo 2, 6; H. Wallaart 4, 5; J. Smits 7. Uitslag Neufvilles, afstand ongeveer 183 K.M. Duiven gelost 8 uur; eerste duif 11 uur 49 min. De volgorde is: J. Smits 1, 4, 5; A. Krol 2, 3; H. Wallaart 6; C. Noest 7, 8. door MARTIN DIVILÉE De vraag, die ik mijn vriend stelde, was een van de meest gewone, gezien het feit, dat ik de laatste vijf jaren buiten het land was werkzaam geweest, en mij daardoor meerdere dingen waren ontgaan. „Ben je getrouwd?" vroeg ik hem. „Ja", antwoordde hij, „ik ben getrouwd. Misschien heb je nog gelegenheid, bij ons aan te komen, vóór je weer naar Indië ^gaat? Maar je zult wel niet veel tijd heb ben?" „Och, de eerste paar weken nog niet, maar. „Nee, nee, ik begrijp het. Laat je vooral niet beïnvloeden door mijn uitnoodiging. Ik zou me er steeds een verwijt van maken, indien je voor mij andere bezoeken moest laten vervallen". „Ik zal allicht een uurtje overhouden en vrij kunnen maken voor jullie. „Ik heem je het anders heelemaal niet kwalijk als je niet komt, hoor! Je bent na tuurlijk van harte welkom...." ,,'t Lijkt er anders meer op, dat je me lie ver niet ziet komen", merkte ik openhartig op. „Eerst noodig je me uit, en dan doe je je best, het uit mijn hoofd te praten". Even flitsten zijn oogen, en werd hij bleek. „Sorry", zei hij zacht. Ik schrok van de verandering op zijn ge zicht. Mogelijk was ik tè ronduit geweest. Ik trachtte daarom, er overheen te praten. „Je bent gelukkig getrouwd, Jan? Ken ik je vrouw?" „Jaje kent haar.... je kent haar heel goed!" „Dat doet me pleizier. Ik haat officieele kennismakingen. Dat is dus in dit geval niet noodig. Nou, vertel eens op! Wie is zij?" „Jenna Leducq!" Hij beet eiken letter greep af, terwijl hij me voortdurend bleef aanzien. „Jeanne? Jeannetje?" riep ik blij-ver- baasd uit. „Ja, Jeanne, Jeannetje.... maar jij hebt geen recht, haar dergelijke lieve naampjes te geven! Zij is mijn vrouw!" Ik lachte. Natuurlijk, ze was zijn vrouw. Maar wie zou me kwalijk nemen, dat ik haar naam gaf, dien ze altijd gedragen had? Ze was toch geen vreemde voor mij. Hij was op dit punt altijd wel erg gevoelig ge weest, maar dit vond ik toch wel wat over dreven. Ik zag Jeanne Leducq weer voor me, zoo als ze een jaar of zes, zeven geleden was. Een kleine schoonheid, een lief gezichtje, een jonge vrouw met al de charme van de jeugd; naar wie ieder keek, omdat zij de blijheid van de jeugd in persoon was. Het meest van al trokken haar oogen de aan dacht. Het geleken zwarte diamanten, waarin de lichtjes evenveel facetten wa ren van levenslust en blijmoedigheid. Het was een meisje, dat een verkleinnaam móest hebben: haar verschijning vroeg er om. Was het dan wonder, dat die naam me vanzelf weer op de lippen kwam, toen Jan me dezen noemde? Ik zag haar oogen, die schitterende, zwarte oogen, die altijd twin kelden van vroolijkheid. Jeanne? Jeannetje! Zóó zou ik haar altijd blijven noemen, al kwam haar man met duizend protesten. „Ik feliciteer je, Jan", hervatte ik het gesprek. „Je bent natuurlijk gelukkig met haar?" „Ze is een engel voor me, Frits. Ik vraag je excuus, dat ik zooeven onhebbelijk tegen je was. Mijn zwakke zijde, weet je". Zoo stug als hij enkele oogenblikken geleden was, zoo vriendelijk was hij nu. „En na tuurlijk zullen we je gaarne een keer op bezoek krijgen. Jeannetje zal het ook leuk vinden". „En ik zal haar niet meer Jeannetje noe men, hoor. Dat recht behoort jou alleen!" Lachend gaf ik hem een stevigen handdruk, maar de groet, dien hij mij teruggaf, was slap en onwillig. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1882 Pieter de la Courtstraai 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 Natuurlijk zocht ik hen een keer op. Misschien had ik op dat oogenblik een on gemotiveerde lust tot plagen, tot dwars zitten, omdat Jan mij wel zeer duidelijk had laten merken, dat mijn bezoek hun, al thans hem, niet bijzonder welkom, zou zijn. Maar dit prikkelde mij juist. We waren altijd beste vrienden geweest. We hadden uitstekend met elkaar kunnen opschieten. Jeanne! Jeannetje! Ik moest haar schitte rende, vroolijke oogen nog eens zien! Ze bewoonden een aardig buitenhuisje, even buiten den rand van de stad. Jan deed zelf open. „Zoo, je bent dus toch gekomen?" be groette hij me. „Komt het gelegen? Ik wilde jullie nog even zien, vóór ik weer op de boot ga". „Heel aardig van jeehwacht even als je wilt". Meteen liep hij de gang door, een kamer binnen. 't Viel me toch niet direct op, dat er iets vreemds in zijn manier van doen lag. Waarschijnlijk wilde hij zijn vrouw even waarschuwen. Ik hoorde een gefluister van twee stemmen. Toen kwam hij terug, eenigszins bleek. „Kom binnen, Frits". Ik trad de kamer binnen. Bij het raam zag ik een wieg, rose met een beetje blauw en veel wit, heel veel wit. Het geluk van twee jonge menschen. Een witte, zonnige vlek in het volle licht. Jeannetje zat aan ta fel, en stond op, toen ik binnenkwam. „Frits, hoe maak jij het?" „Jeannetje!" Het was het zelfde kleine, frêle wezentje van zes, zeven jaar geleden, met den zelfden, frisschen lach op het fleu rige gezichtje. De zelfdeneen, de oogen waren niet de zelfde.-die oogen schitter den niet meer. Ik- begon een gesprek. Over Indië moest ik vertellen. Ik sprak tegen Jan, tegen haar, wees op de wieg. Jan beet zich op de lippen. Waarom? Had ik hem ergens mee geraakt? Misschien een keer teveel Jeannetje genoemd? Ik keek haar aan. Die oogen, die twee felle diamanten? Ze leken er niet meer op. Ze stonden dof en glansloos. Twee matte knikkers. Ze keken langs me heen, raakten me niet. Dat was vroeger anders. Toen volg den ze elke beweging. Nu niet. Wanneer Jan sprak, draaide ze haar hoofd naar hem toe met langzame, secure beweging. Op een klein geluidje uit de wieg keken die oogen naar al dat wit. Dan verscheen er een glim lach op haar gezicht, die van een verheve ne onbegrijpelijkheid was. Die oogen brach ten me in de war. Het gesprek begon te stokken, en wilde niet meer op gang ko men. Ik had teveel aandacht voor die oogen. Ze hielden me vast en joegen me weg. Vlugger dan mijn bedoeling was, stapte ik op. Toen kwam dat ontzettende moment. Ik stak mijn hand uit: „Dag Jean entje". Maar zij greep mijn hand niet. Ze zochtDe vingers voelden de ruimte, terwijl ik in haar oogen keek. Ze zag mijn hand niet. Ze zag de beweging niet. Haar hand zwaaide langs de mijne heen. Toen begreep ik de dofheid van haar oogen. Ik vluchtte de kamer uit. Jan kwam ach ter me aan. Zonder dat ik hem vroeg, vorm den zijn lippen één woord: Blind...." En toen ik hem de hand drukte: „Begrijp je nu, Frits, waarom ik liever had, dat je niet kwam? Ze is nu nog méér van mij Jeannetje.... een maand of vijf gele den Maar ik luisterde niet meer, stamelde een of ander stompzinnig excuus. Ik wilde niets meer weten, want twee oogen staarden mij aan. zij d zich vanaf heden abonneeren op ontvangen de nog verschijnende nummers tot 1 OCTOBER AS. GRATIS De abonnementsprijs bedraagt bij vooruitbetaling: VOOR LEIDEN 19 CENT PER WEEK, f2.50 PER KWARTAAL Bli ONZE AGENTEN 20 CENT PER WEEK, t 2.60 PER KWARTAAL FRANCO PER POSTt 2.95 PER KWARTAAL Het geïllustreerde Zondagsblad is voor de abonné's verkrijgbaar tegen betaling van 50 cent per kwartaal. 38F" ALLE INGESCHREVEN ABONNé's zijn opgenomen in onze GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING. NAAM: STRAAT: PLAATS: geeft zich hierbij op als abonr.é op DE LEIDSCHE COURANT. Betaling per kwartaal per week (doorschrappen wat niet wordt verlangd), per post Verzoekt gratis toezending van de vóór 1 October verschrnende nummers

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10