DINSDAG 14 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN TWEE AUTO'S TEGEN ELKAAR GEBOTST. Bakkersknecht gedood. Gisteravond omstreeks half negen zijn op den Boschdijk te Best twee auto's met elkaar in botsing geweest, waardoor de 29-jarige G. Verhulstdonk werd gedood. Op genoemd tijdstip stond ter hoogte van de Heidebloem de bakkers-auto van de firma Liebrand uit Oirschot stil, ter wijl de 29-jarige ongehuwde G. Verhulst donk brood uit den auto nam. Op dat oogenblik kwam van de richting Eindho ven een groote vrachtauto der firma van Looy uit Boxtel, welke geladen was met groente. De chauffeur bemerkte te laat de bakkersauto en botste met kracht te gen den wagen op. De auto werd aan den overkant van den weg in de sloot gewor pen. De knecht geraakte onder de wielen van de groente-auto en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het zie kenhuis te Best vervoerd. De politie legde beslag op de beide auto's die veel mate- rieele schade kregen. NA AANRIJDING OVERLEDEN. De achttienjarige Mej. M. Achting, het slachtoffer van de aanrijding op de Lange Leegte te Veendam, welke Vrijdagavond plaats vond, is zonder tot bewustzijn te zijn gekomen in het Academisch Zieken huis te Groningen overleden. Het meisje was van een vrachtauto gesprongen en was daarbij door een tegenligger aangere den. Er is uit het politieonderzoek geble ken, dat de aanrijdende personenauto het meisje slechts aan den schouder geraakt heeft en dat de verwondingen zijn ont staan door het afspringen van de vracht auto. OUDE MAN DOODGEREDEN. Op den Zuidelijken oprit van de Rijn brug te Arnhem is gistermiddag een 78- jarige man uit Arnhem, die den rijweg wilde oversteken en daartoe niet voldoen de op het verkeer lette, door een' auto ge grepen. De man werd tegen de straat ge worpen en was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht. SCHILDER DOODGEVALLEN. Gisteren is een schilder, die werkzaam was bij den bouw van gemeentewoningen, aan de Moerbeistraat te Utrecht, uit een dakgoot gevallen van een hoogte van ze ven meter. Hij kwam op het plaveisel ach ter de huizen terecht en werd in zorgwek- kenden toestand naar het stads- en acade misch ziekenhuis vervoerd, waar hy kort na aankomst aan zijn verwondingen is be zweken. ONGELUKKIG GEWEERSCHOT. Terwijl de arbeider K. Boesenkool in de naast zijn huis staande schuur met zijn geweer bezig was, ging het wapen plotse ling af juist op het oogenblik, dat de vrouw van B. langs de openstaande deur liep, waardoor deze in he bovenbeen werd ge troffen. In allerijl werd medische hulp van dr. Veilder ingeroepen, die het slachtoffer, dat hevige pijngn leed, naar het Diacones- 'enhuis te Meppel heeft laten overbrengen. TREINONTSPORING TE BEDUM. Reizigers geen letsel bekomen. Toen gistermiddag de trein, die om 15.07 uur uit Groningen naar Delfzijl vertrekt, het station Bedum binnenreed, derailleerde een der wagons, zoodat deze dwars over de rails kwam te staan. Vermoedelijk is de wissel teruggesprongen, toen de locomotief en de eerste wagon reeds gepasseerd wa ren. De reizigers kregen geen letsel, alleen waren zij hevig geschrokken. De trein had twintig minuten vertra ging. LUK OPGEHAALD. Gistermiddag is in het Eindhovensche kanaal onder de gemeente Eindhoven het lijk van een man drijvende aangetroffen. Het bleek het stoffelijk overschot te zijn van den 55-jarigen ongehuwden timmer man F. J. L. De man werd sinds 9 Sept. ver mist. Men vermoedt, dat hij in het donker te water geraakt is. RECHERCHEUR MET VIER MAN IN GEVECHT. Zij wisten te vluchten, doch drie van hen zijn later gearresteerd. Een rechercheur van he hoofdbureau van politie te Rotterdam heeft in den nacht van Zondag op Maandag op den Schiedamschen Singel een zeer moeilijk kwartiertje door gemaakt. Toen hij een troepje vechtenden wilde scheiden, keerde men zich tegen hem en hij werd vrij ernstig gewond, zoodat hij zijn belagers moest loslaten. Zij konden de vlucht nemen. Drie hunner zijn echter ir. de loop van den middag gearresteerd. Omstreeks één uur gisternacht zag een rechercheur op den Schiedamschen Singel bij de Bijenkorf een viertal mannen, die in een hevige woordenwisseling gewikkeld waren, en die elkaar tenslotte in de haren vlogen. De politieman gelastte de vechten den hun weg te vervolgen, maar deze wil den aanvankelijk nietgelooven met een re chercheur te doen te hebben en toen hij ten slotte zijn penning toonde, trachtten zij hem deze te ontrukken. Een vechtpartij van vier tegen één was het gevolg. De rechercheur verdedigde zich zoo goed mogelijk: een van de aanvallers beet hij in de hand, zoo dat deze losliet en het hazenpad koos. Van een ander wist hij een boord en een das los te rukken. De man zelf ontkwam echter eveneens. Van een der beide anderen kreeg de rechercheur toen plotseling zoo'n hevige slag op het linkeroog, dat hij versuft raak te en van die omstandigheid maakten de anderen gebruik om op de vlucht te slaan. De rechercheur moest zijn bloedende wond boven het oog in het ziekenhuis Coolsingel laten verbinden. Hij kan echter dienst blijven doen. De boord en de das, die hij veroverd had, bleken gewichtige stukken van overtuiging, want in de boord stond een naam. De eigenaar van de boord was gauw gevonden; de man was dood onschuldig aan de zaak, want hij had zijn boord aan een ander uitgeleend, aldus le zen we in „Vooruit". Toen kwam men echter spoedig verder en in den loop van den middag konden drie mannen gearresteerd worden. Het waren de 25-jarige koopman Ph. W., de 27-jarige chauffeur J. B. K. en de 23-jarige kolen- werker E. P. D. Laatstgenoemde bleek in het gevecht zoo'n raken tik te hebben ge kregen, dat zijn rechterarm gebroken was. Hij had zich in het ziekenhuis aan den Bergweg laten behandelen. Alle drie heb ben bekend met den rechercheur slaags te zijn geweest. Zij zijn op het hoofdbureau ingesloten. HAAGSCH OPLICHTER IN BREDA GEARRESTEERD. In verschillende plaatsen van ons land slachtoffers gemaakt. Naar eerst thans bekend wordt, is het de Bredasche politie Zaterdag gelukt tot ar restatie over te gaan van een oplichter, die reeds in tal van plaatsen van ons land slachtoffers had gemaakt en wiens opspo ring en voorgeleiding was verzocht. Echter is niet voorkomen kunnen worden, dat de man ook te Breda nog een slachtoffer maak te en wel een sinds drie jaar werkelooze chauffeur, wien hij onder het voorwendsel bij hem in dienst te kunnen treden, zijn laatste 5, welke bestemd waren voor be taling der huishuur over de afgeloopen week, afhandig te maken. De oplichter, die voorgaf „dr. Romijn" te heeten, vervoegde zich Zaterdagmorgen in een heerenmodemagazijn aan de Nieuwe Ginnekenstraat, waar hij een aantal arti kelen ter waarde van f 300 bestelde. De goederen moesten des avonds in het Oran je-hotel bezorgd worden en zouden daar per chèque worden betaald. Na aldus den winkelier te hebben bedro gen, verzocht de goede klant even van de telefoon te mogen gebruik maken, teneinde de Arbeidsbeurs op te bellen voor een chauffeur, die zich eveneens moest aan melden in het Oranje-hotel. Een inwoner van Breda, die toevallig ook in den winkel was en het gesprek hoorde, mengde zich hierin en zeide, dat hij eventueel wel een zeer geschikten chauffeur wist, waarop de oplichter hem verzocht, dien man zoo spoe dig mogelijk bij. hem te zenden. De Bre- danaar spoedde zich daarop naar de wo ning van den sedert drie jaar werkeloozen chauffeur O., die zich, begrijpelijkerwijs direct, naar den zich noemenden „Dr. Ro mijn" begaf. „Dr. Romijn" verzocht den man dadelijk voor een auto zonder chauffeur te zorgen, waarna hij met O. naar zijn woning zou gaan, teneinde eens polshoogte te nemen. Zulks geschiedde en na het bezoek nam „Dr. Romijn" O. als chauffeur aan op een salaris van ƒ25 per week. Er was echter een bezwaar en wel dat O. niet in het bezit was van een pas. Hij moest Maandagmorgen vroeg met „dr. Ro mijn" naar het buitenland rijden. „Dr. Romijn" wist daar echter wel raad op en wanneer O. hem een portret en de kosten van de pas gaf, zou deze zijn invloed wel aanwenden om te bereiken, dat de pas Maandagmorgen vroeg nog in orde was. O. bezat echter niet meer dan f 5, welke voor huishuur bestemd was en gaf deze aan „dr. Romijn" onder belofte, dat hij deze des avonds nog ƒ5.zou uitbetalen, nadat hij dit bedrag eerst ergens geleend had. „Dr. Romijn" vond dit goed, waarop de chauf feur zich naar kennissen begaf om 5. te leenen. Deze kennissen bleken echter minder goedgeloovig en gaven O. den raad zich eerst eens tot de politie te wenden. Ook de politie vertrouwde het zaakje niet geheel en al. Derhalve werd „dr. Ro mijn" in het Oranje-hotel door twee re chercheurs bezocht en vervolgens naar het politiebureau gebracht. Daar hield de man aanvankelijk vol inderdaad ,dr. Romijn" te heeten, doch Zondagmorgen bekende hij, na een lang verhoor den lang gezochten op lichter P. P. uit Den Haag te zijn, die in tal van plaatsen van ons land vele hotelhouders en autoverhuurders heeft opgelicht, door steeds weer zonder betalen te verdwijnen. Hij is gistermorgen voor den officier van justitie geleid en in het huis van bewa ring opgesloten. „Vad." DE DIEFSTALLEN LANGS DE ZEEUWSCH-VLAAMSCHE GRENS. Men schrijft uit Zeeuwsch-Vlaanderen aan het „Vad": Reeds langen tijd werd het Zeeuwsch- Vlaamsche grensgebied onveilig gemaakt door ongewenschte nachtelijke bezoekers, die nu eens hier, dan weer daar bij buiten- menschen allerlei kleine diefstallen pleeg den. Langen tijd heeft de politie naar de SPORT SCHAKEN DE ACHTKAMP IN OOSTENRIJK. De vierde ronde. Men schrijft van den Semmering d.d. gis teren: De elementen van het schaakspel zijn kracht, ruimte en tijd, kan men in menig leerboek over het schaken, b.v. dat van Eduavd Lasker, leeren. En wanneer men een tournooi volgt als thans op den Semmering aan den gang is, zou men haast tot de conclusie komen, dat het belangrijkste van deze drie elementen de tijd is. Maar dan in anderen zin dan de leerboeken bedoelen. Deze praten over een voorsprong in ontwikkeling, welke b.v. kan worden omgezet in kracht- of ruimte voordeel. In het Semmering tournooi echter is het integreerende element de bedenktijd. lede ren schaakspeler is natuurlijk wel eens in aanraking gekomen met het schrikbeeld: tijdnood. Maar zooals men hier met den tijd omspringt, zagen wij nog nooit. De eer ste vier uur speeltijd wordt feitelijk ge bruikt voor de opening, daarna besteden de spelers 50 minuten aan het begin van het middenspel en de overige 10 minuten speelt men een vlaggertje. En dit gebeurt niet in één of twee partijen, maar het is een systeem ,dat alle jonge deelnemers be halve Flohr, zich hebben eigen gemaakt. De winnaar van het tournooi wordt zoo doende de beste bliksemspeler. Voor het publiek, dat eerst tegen half twee men vangt 's morgens om 9 uur aan behoeft te komen om iets te beleven, zijn die laat ste tien minuten natuurlijk zeer opwindend, maar het is een sensatie van het allooi boksmatch of zesdaagsche; het schaakspel als zoodanig is er niet mee gediend. De goed opgezette partijen verliezen hun waar de en tenslotte mag men toch van een tour nooi van „wereldkampioenschapscandida- ten", zooals men hier zegt, verwachten, dat er standaardpartijen geleverd worden, wel ke de schaak-literatuur verrijken. Maar een partij, als b.v. gisteren in de vierde ronde tusschen Ragosin en Fine gespeeld werd, kan men moeilijk een standaardpartij noe men. Regosin liet zich n.l., na gewonnen gestaan te hebben, mat zetten in één zet, op de onderste lijn, als iemand die voor het eerst schaakt. In deze partij waren om half 2 zeggn en schrijve 15 zetten gedaae en hetzelfde was het geval in de partij Pe- trowKeres. Keres had- het voor Semme- ringsche begrippen nog ruim, pl.m. 10 mi nuten voor 20 zetten, maar Petrow had nog slechts 2 of 3 minuten. Het mag een wonder heeten, dat hij na de tijdcontrole slechts een kwaliteit achter bleek te staan, maar de partij was natuurlijk waardeloos en voor Petrow verloren. Het dient gezegd, dat de jonge generatie, hoe sterk ook spe lend. in dit opzicht verre achterstaat bij de oude grootmeesters. Bij Lasker, Tar- rasch, Capablanca kwamen dergelijke blik- semscènes niet voor en gelukkig weet ook onze landgenoot dr. Euwe zijn tijd beter in te deelen. In ieder geval is het voor de ontwikkeling van het schaakspel en het gehalte van de partijen noodzakelijk, dat de leidende meesters anders met hun tijd gaan omspringen. Wij vreezen echter, dat zij hiertoe uit eigen beweging niet komen, zoodat het misschien noodzakelijk zal blij ken, de tijdcontrole niet na 40, doch b.v. reeds na 20 zetten te stellen, wat echter ook weer bezwaren met zich medebrengt. Wij zijn over het onderwerp: tijd, nog niet uitgesproken. Reeds maakten wij mel ding van het incident naar aanleiding van de partij ReschewskyPetrow uit de eer ste ronde. Beide spelers waren in hoogen tijdnood en om eenige kostbare seconden te winnen, schreef Reschewsky de laatste 16, Petrow de laatste 6 zetten niet op. Hier door kon de wedstrijdleider niet controlee ren, of het vereischte aantal zetten gedaan was. Daarom heeft het comité thans veror dend, dat de zetten op straffe van verlies moeten genoteerd worden, alleen voor de laatste vijf mag men een streep zetten. In dit verband vermelden wij nog de vol gende typeerende bijzonderheid: Reschews ky mag om godsdienstige redenen des Za terdags niet schrijven, zoodat een ander voor hem de zetten moet noteeren. Dit be- teekent echter, dat Reschewsky iets meer bedenktijd heeft dan zijn tegenstander en daarom heeft men nu bepaald, dat deze zich ook van een „schrijver" zal mogen bedienen. Zoo zijn er steeds vele kleinig heden, die voorziening behoeven. Daar was b.v. de „salonremise" FineFlohr uit de tweede ronde, welke reeds op den 25sten zet zonder toestemming van den wedstrijd leider remise werd gegeven. Ook deze par tij gaf aanleiding tot een verordening, in dreven gezocht, van wie men vermoedde, dat zij uit België afkomstig waren. Bij het onderzoek om de daders op te sporen heeft de rijksveldwachter Beke op het gehucht Kijkuit, onder de gemeente Axel, langen tijd een zeker spoor gevolgd, dat er op wees, dat de brutale inbrekers inderdaad Belgen moesten zijn. Onvermoeid werd het speur- derswerk in die richting voortgezet in sa menwerking met de Belgische gendarmerie. Na de onlangs aan den Kanaalweg on der Axel gepleegde diefstallen beschikte men over voldoende gegevens en signale menten om tot de arrestatie van twee be ruchte personen over te gaan in de Belgi sche grensgemeente Stekene. Een derde bij deze diefstallen betrokken personen kon nog niet worden gevat. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat nog meer beruchte elementen by de bende betrokken zijn, dat zich niet alleen aan vele kleine diefstallen in de grensstreek schuldig maakte, doch vermoedelijk ook in smokkel- zaken betrokken is. RADIO-PRC WOENSDAG Hilversum H, 301 M. NCR V-uitzending. !.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie, gewijde mu ziek (gr.pl.). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Gelukwenschen. 9.45 Gramofoonmuziek. 10. 30 Morgendienst. 11.00 Ensemble van der Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Vervolg concert. I.30 Orgelspel. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Christ. Liederenuurtje. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de kinderen. 4.45 Gramofoonmuziek. 6.00 Land- en tuinbouwhalfuur. 6.30 Causerie over het binnenaanvarings- reglement, stoommachines en verbrandings motoren. 7.00 Berichten. 7.15 „S. S. R. en saamhoorigheid", cau serie 7.30 Gramofoonmuziek. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. Herhaling S.O.S.- berichten. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Zendingsrede. 9.30 Christ. Gemengd koor „Excensior" en gramofoonmuziek. (Om 10.00 Berichten ANP). 10 30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. II.0012.00 Gramofoonmuziek. Hierna: Schriftlezing. Hilversum L 1875 M. VARA-uitze,nding. 10.00—10.20 v.m. en' 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Keukenpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.20 N.V.V.-uitzending en gramofoon muziek. 11.30 „De geschiedenis van het vraag stuk der werkloosheid", causerie. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.301.45 VARA-orkest en gramofoon muziek. 2.00 Naai- en knipcursus. 2.20 Voor de vrouw. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Gramofo on muziek. 6.00 De Lucky Birds en solist. 6.30 Gramofoonmuziek. 6.40 Landbouwcauserie. 7.00 Koorzang. 7.30 „De geestelijke crisis onzer dagen", causerie. 8.00 Herhaling SOS-berichten. 8.03 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.15 Gevarieerd concert. 8.30 Radiotooneel met muziek. 9.00 Gramofoonmuziek. 9.30 Hermann Gorter Herdenking. 10.00 Berichten ANP. 10.05 Sopraan en orgel. 10.30 Fantasia. 11.00 Cyclus „Sexualiteit en humaniteit". 11.2012.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gramofoonmuziek. 12.20 BBC-Northern Ireland Orkest en de Mayfair Glee Singers. 1.20 Het West Calder Blaasorkest. 2.05 Gramofoonmuziek. 2.35 Het MacArthur kwintet. 3.05 Reportage. 3.50 Pianorecital. 4.20 Vesper. 5.10 Gramofoonmuziek. 5.20 Sportreportage. 5.35 Henry Hall en zijn Band. 6.20 Berichten. 6.40 Ben Ookley en zijn Band. 7.10 Het BCC-orkest en soliste. houdende, dat bij herhaling een geldboete moet worden betaald. Mochten, om op de vierde ronde terug te komen, de partijen RagosinFine en Pe trowKeres niet bevredigen, ook de ont moeting ReschewskyCapablanca stelde teleur. Het was een Tsjechische verdedi ging met afruil op d5 en rf5, de zgn. Lan- dau-variant. Reschewsky kreeg een sterke druk langs de c-lijn en veroverde al vrij gauw pion c6. Daartegenover stond, dat Capa door een schijnoffer van een raads heer den pion h2 had gewonnen. Algemeen baseerde men de kansen van Reschewsky veel beter, daar Capa o.m. een zwakke a- pion bezat, doch plots, reeds op den 20sten zet, werd de partij remise gegeven, met toestemming van den wedstrijdleider. De stelling was echter van dien aard, dat er nog alles mogelijk was. Zoodoende was de partij EliskasesFlohr de eenige bevredigende van deze ronde. Na tuurlijk paste Flohr weer de Gruenféld- variant toe. Al gauw werden de meeste fi guren afgeruild en er resteerde een eind spel, waarin wit een pion meer had in het centrum en zwart twee tegen één op de damesvleugel. Maar Flohr had een paard en Eliskases een raadsheer op de kleur van zijn eigen pionnen, de zgn. slechts raadsheer. En evenals in zoovele andere partijen bleek dit minieme voordeel in de hand van een grootmeester voldoende voor de winst. Eliskases moest tenslotte zijn raadsheer tegen den zwarten g-pion offe ren en verloor. Hiermede schaarde Flohr zich met Reschewsky aan de kop. Tot dus ver heeft Flohr zich stellig de sterkste van allen getoond. Hij heeft een uiterst solide stijl, stond nog geen keer slechter, verdeelt GRAMMA'S SEPTEMBER. 8.00 Sportpraatje. 8.20 Reportage. 8.50 Zang. 9.15 BBC-Revue-koor en -orkest en so listen. 10.00 Berichten. 10.20 „Good correspondents", causerie. 10.40 Radiotooneel met muziek. 11.10 Dansmuziek (gr.pl.). 11.2012.20 Henry Hall en zyn Band. R a d i o-P a r i s, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Dubruille-orkest en zang. 2.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Zang. 5.20 F. Ellis' orkest. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.35 Zang. 7.50 Pianorecital. 8.05 Zang. 8.50 Selectie uit de opera „Le Chalet". 10.50 Gramofoonmuziek. Keulen, 456 M. 6.50 H. Hagestedt's orkest. 8.50 en 12.20 Omroeporkest. I.35 Omroepkleinorkest. 2.35 Gevarieerd concert. 4.50 Omroep-Amusementsorkeet. 6.50 Cello en piano. 7.30 Solistenconcert. 8.30 Omroeporkest, instrumentaal kwar tet en solisten. II.3512 20 Kamerorkest. Brussel, 322 en 404 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12 50 Salonorkest. 1.30 Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Salonorkest. 7.20 Zang. 8.20 „Fanny Elssler", operette. 10.301120 Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Omroepdansorkest. 1.30 Salonorkest. I.502.20 en 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Kamermuziek. 6.55 Gitaarmuziek. 7.20 Kamermuziek. 8.20 Omroepsymphonie-orkest. 10.3011.20 Omroepdansorkest. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Omroeporkest en solist. 9.20 Duitschland-Echo. 9.35 Solistenconcert. 10.20 Berichten. 10.50 Eugen Wolff's Dansorkest. II.05 Weerbericht. 11.2012.20 Uit Londen: Henry Hall ev zijn Band. Gem. Radiodistributlebedrijf te Leiden 3de Programma. 8.00 Keule.n 10.35 Parijs R. 11.35 Londen Reg. 12.20 Keulen. 13.20 Brussel VI. 13.35 Keulen. 14.20 Parijs R. 15.35 Londen Reg. 17.20 Parijs R. 18.20 Londen Reg. 18.50 Keulen. 19.20 Parijs R. 20.20 Keulen. 21.15 Droitwich. 22.20 Brussel VI. 22.4^ Weenen of div, 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.40 Droitwich. 20.00 Diversen. 20.20 Brussel Fr. 21.15 Londen Reg. 23.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). zijn tijd goed en is onvermurwbaar, wan neer hij ook maar een miniem voordeeltje heeft. De stand is thans, na vier ronden: Flohr en Reschewsky 3, Keres en Fine 2Y, Capablanca 2, Regosin 1 Y, Eliskases 1, Petrow Y- De vrije Zaterdagmiddag werd gevuld met een simultaanseance van Capablanca, waarbij o.a. de gezanten van Griekenland, Rusland en Turkije aanwezig waren. Capa won binnen 4 uren 25 partijen en maakte remise met vijf tegenstanders. Hieronder waren twee dames, tegen wie de galante Capa remise accepteerde in gewonnen stel ling, een 13-jarige Weensche scholier en onze landgenoot mr. Ed. Spanjaard uit Utrecht, die een beter staand eindspel re mise gaf, daar het aantal van Capa's tegen standers reeds zeer gedund was. DAMMEN R.-K. DAMCLUB „GEZELLIG SAMENZIJN". Het bestuur van de R.-K. Damclub „Ge zellig Samenzijn" te Leiden deelt hierbij mede, als dat de clubavonden weer aanvan gen op Donderdag 16 September a.s. in den R.-K. Volksbond, Steenschuur alhier. Zij, die als lid willen toetreden, kunnen zich eiken Donderdagavond opgeven bij het be stuur, of bij den secretaris, P. de la Court- straat 23. Alle R.-K. dammers zijn welkom!

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9