Het 25-jarig bestaan van het N.O.C. Om een Kind S)e £^icbcHe Goii^ant Nida Sentf en haar verloofde Stan Scheffer, die bij de internationale zwemwedstrijden te Kopenhagen Zondag zulke fraaie successen behaalden, tijdens een wandeling in de Deensche hoofdstad De nieuwe motor-reddingboot .Abraham Fock van de N. Z. H. Redding Mij welke op Ameland gestationneerd zal worden, is Zaterdag te Warmond te water gelaten. Genoodigden maken een tocht in de nieuwe boot Op kasteel Fredensborg in de omgeving van Kopenhagen vond dezer dagen .•■et huwelijk plaats van Prinses Feodora, een nicht van den Deenschen 'oning en Prins Christiaan van Schaumburg-Lippe. Het Prinselijk bruidspaar Een fraaie opname tijdens de wed strijden om het Nederlandsch kampioen schap 1 2-voetsjollen op de Kagerplassen, waarbij D. Kagchelland als eerste door de finish ging ,-ens de lecepne welke het NOC Zaterdag ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan te Scheveningen hield, feliciteert de heer M W. Tonlet het estuur namens de K N.A U. V.l.n.r.: de heeren K. Lotsy, G. van Rossum en mr A baron Schimmeloenninck van der Ove FEUILLETON ROMAN VAN NORBERT GAR AI. 22) De chauffeur zat achter het stuur, ver diept in de lectuur van een krant. De bei de andere inzittenden van den wagen wa ren niet te zien. Ongetwijfeld hadden zij zich naar het huis begeven. Mr. C. M. sprong uit zijn auto en schreef haastig een paaT regels op een, slechts aan een kant bedrukte bladzijde, welke hij uit den gids voor Londen scheurde. Daarna sloop hij, alsof hij zich midden in de Australische bosschen bevond, naar de Cadillac, vloog met een geweldigen sprong den niets vermoedenden chauffeur naar den keel, trok hem uit de auto en slingerde hem op den grond, waar hij het gezicht van den man voorover in het nat te mos drukte, zoodat deze zijn geheim- zinnigen aanvaller niet kon zien. De chauffeur, een onmacht nabij, voel de een krachtigen greep van twee handen in zijn nek. „Geen kik!" hoorde hij een gedempte stem zeggen. „Anders schiet ik je neer. Hier breng dit briefje aan dien schurk van een chef van je, meneer den directeur-ge neraal, Gordon!" De twee ijzersterke handen grepen hem nu bij de schouders en trokken hem om hoog, zoodat hij tuimelend op zijn voeten kwam te staan. Hij voelde de koude loop van een browning in zijn nek. ,Als je het waagt je om te keeren, is het met je gedaan! Vooruit! Hard loo- pen!" En de chauffeur liep weg, liep wat hij loopen kon. Want achter hem klonk plot seling een ratelend geluid als van een ma chinegeweer. Hij meende de kogels om zijn hoofd te hooren fluiten. In werkelijkheid echter had mr. C. M. met revolverschoten de banden van de Ca- dilla doorboord. Da klonk, alsof hij acht schoten afvurde, want op elk schot volgde de detonatie van den springenden band. Daarop rende mr. C. M. naar zijn cabrio let, sprong er in en een oogenblik later was hij uit het gezicht verdwenen. „Ik heb u al eens gewaarschuwd", leest Gordon ontzet. „Laat Maud met rust! Voor ditmaal slechts een kleine straf. Morgen noteeren aandeelen Estna-fabrieken aan de beurs tien punten lager. Oorzaak: nieuw wagentype der Estna-fabrieken. Verkeer de constructie. Miserabel confectiewerk." En daaronder staat groot en duidelijk, alsof de schrijver van deze regels zich bij zondere moeite had gegeven orn de onder- teekening zoo opvallend mogelijk te ma ken: CONRAD COVERLEY. „Pardon, mag ik dat briefje misschien even lezen?" vraagt Benett, terwijl Kay- nes en Brownell met den chauffeur naar den Cadillac in het bosch snellen. „Ongelooflijk!" zegt Gordon, terwijl hij het stuk papier tot een bal ineenfrom- melt. „Weet u van wien dit hier is? Van Coverley! Dat zijn toestanden als in de Wild-West! Een door de politie gezochte misdadiger houdt zich rustig midden in Londen op, doet, wat hem belieft, bespion- neert me en ontziet zich niet mijn chauf feur op klaarlichtendag neer te slaan. Al les onder de oogen van de politie!" ,Laat u mij dat briefje toch eens zien!" dringt Benett ongeduldig aan. „Wat schrijft hij dan? Bedreigt hij u? Mr. Gordon Tot zijn intense verbazing bemerkt hij, dat Gordon de hand, waarin zich het brief je bevindt, in de zak van zijn colbert steekt, zich vervolgens afwendt en zonder groet vertrekt. Hoofdschuddend volgt hij hem. ,Mr. Gordon! Wat moet er met het kind gebeuren?" Het antwoord, dat hij krijgt, klinkt al lerwonderlijkst. „Verkeerde constructie! Hoe is hij daar achter gekomen?" Dan verdwijnen beide mannen in het bosch. Kitty en Nicolle staren hen verbluft na. Coverley heeft zich in de nabijheid op- gehruden! Hij heeft geweten, dat Gordon het kind wilde meenemen! En daarom deze overval? M'n hemel, watzal het eind zijn van dit alles?" Zij luisteren, of zij nog iets van het ge sprek kunnen opvangen, doch uit het bosch dringen slechts enkele woorden tot hen door. „Weg! Allemaal weg! Die booze man nen", jubelt Maud uitgelaten. „Pan heeft boem-boem gemaakt". Zij trekt Kitty on geduldig aan de hand. „Pan heeft boem- boem gemaakt. En toen zijn ze allemaal weggeioopen!" Zij trekt Kitty mee naar den dog. .,Zeg toch wat! Zeg toch wat tegen hem!" „Lieve, goeie Pan!" zegt Kitty ontroerd, den grooten hond over den kop streelend. „Dat met dat boem-boem heb je fijn ge- dan, mr. Pan!" Ontslagen! Tien minuten voor sluitingstijd treedt een klerk van de afdeeling „Personeel" het constructiebureau binnen en overhan digt Danny een brief. In dit schrijven wordt hem beleefd, maar zakelijk meegedeeld, dat de directie der Estna-fabrieken zich tot haar spijt ge noodzaakt ziet in verband met bezuini gingsmaatregelen mr. Danny Ward tegen 1 October a.s. te ontslaan. Mr. Ward kan met ingang van morgen tot dien datum verlof nemen. Mechanisch onderteekent Danny de ont vangst bevestiging, welke de klerk hem voorlegt. Ontslagen! Werkloos! Uit! En dat, terwijl hij gedacht had zich door eerlijk en hard werken een bestaan te kunnen verzekeren. Een vast inkomen, vry behoorlijke vooruitzichten, die hem over vele onaangenaamheden heenhielpen, dat was het, wat hem tot dusver het leven vrij zonnig had doen inzien En nu is dat alles voorbij! Afgeloopen! Ontslagen! Waarom? Danny probeert alle details van zijn on derhoud met Gordon weer in zijn herin nering terug te roepen. Desondanks echter vindt hij geen antwoord op de vraag, die hy telkens weer voor zich zelf herhaalt: „Ontslagen! Waarom?" Zwaar leunt hij op zijn teekentafel. „In de kantoorgebouwen is luid spre ken verboden. De directie!", leest hij op een bord, dat tegenover hem aan den muur hangt. Hij moet zich met alle geweld beheer- schen om hier in dit vertrek, waar luid spreken verboden is, zijn vraag uit t® schreeuwen: Ontslagen! Waarom? De cantinehouder, Fred Bigs, kijkt ver baasd op als Danny hem een, slechts ten deele gebruikt bonboekje voor de maal tijden, zwijgend over het buffet toe schuift. „Wat moet dat beteekenen, mr. Ward?" „Ontslagen. Verschrikt buigt Bigs zich naar hem toe. .Ontslagen? Bent u ontslagen? Dat spijt meDat spijt me werkelijk." Danny tracht zich een zoo onverschil lig mogelijke houding te geven. „Ja, vandaag ben ik aan de beurt, mr. Bigs. Ach ja, ik weet wel, dat het dui zenden menschen niet anders vergaat, maar tochik kan je zeggen, dat het een be roerde gewaarwording is, als je zoo plot seling buiten de deur wordt gezet. Be zuiniging op het personeel...." „Bezuiniging op het personeel", herhaalt Bigs, bedenkelijk het hoofd schuddend. ..Ik weet hetVan afdeeling C. hebben zij er zes ontslagen, 't Is me de tijd wèl, mr. Ward Bigs' smal, met rimpels doorploegd ge laat, waarin nu een paar waterige, blau we oogen Danny eenigszins weemoedig aanstaren, is vroeger tot ver over de gren zen van het koninkrijk, in kringen, die zich voor de wielersport interesseeren, be kend geweest. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8