MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 hieromtrent geeft, vinden wij echter ook de volgende zinsnede: „Er spelen vele niet-Katholieken in R.K. voetbalverband. Deze leden hebben wel is waar geen stemrecht, maar kunnen zonder eenig bezwaar naar hartelust voetballen, zoodat het ook voor Bakhuys mogelijk zal zijn alsnog voor de Venlosche vereeniging uit te komen". Deze uitlating zou allicht bij degenen, die niet precies met den gang van zaken op de hoogte zijn, een verkeerden indruk vestigen en aanleiding geven tot misverstanden. Er wordt immers in het bovenstaande gesug gereerd, dat de katholieke maar te hooi en te gras niet-katholieken in hun competities zouden laten spelen. Dit is" nu heelemaal niet het geval. Er bestaat inderdaad een mogelijkheid, dat in het Zuiden des lands andersdenkenden in katholieke clubs voet ballen, maar dit betreft slechts zeer spe ciale gevallen. Als b.v. in een bepaalde plaats in het Zuiden, met zijn overwegend katholieke bevolking, een alleenstaand niet- katholiek voetballer geen gelegenheid zou hebben zijn sport te beoefenen kan hij als jiospitant-lid in een R. K. voetbalvereeni- ging worden opgenomen. In het oude con tract tusschen K.N.V.B. en R.K.F. waren ook bepalingen opgenomen, die in deze mo gelijkheid hebben voorzien. Dit zijn echter uitzonderingsgevallen, die niet alleen voor de sportbeweging gelden, maar ook voor andere katholieke vereeni- gingen, zooals b.v. sociale organisaties. Deze dispensatie wordt echter eerst verleend na een diepgaand onderzoek naar de antece denten van den betrokkene, die bij voor keur van christelijken huize afkomstig moet zijn, terwijl er op zijn zedelijk gedrag niets mag zijn aan te merken Het spelen van andersdenkenden in ka tholieke vereenigingen is dus wel mogelijk, maar alleen in bijzondere gevallen. In theorie zou het dus ook mogelijk zijn, dat Bakhuys voor een katholieke vereeni ging uitkomt. Of het echter inderdaad zoo ver zal komen, is een andere vraag. In dit verband verwijzen wij naar de reeds gepu bliceerde opinie van enkele vooraanstaande figuren in de katholieke sportbeweging, dat het uitgesloten geacht moet worden aan een speler met een reputatie als die van den vroegeren middenvoor van het Neder- landsch elftal een plaats in te ruimen in de katholieke gelederen. KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBÖND VEEL SUCCESSEN VOOR DE THUISCLUBS Het eerste treffen heeft gisteren plaats gehad, de competitie is weer begonnen en over het algemeen kunnen we zeggen, dat de thuisclubs het niet slecht hebben ge daan. In de H.H.-eerste klasse althans won nen alle ontvangende vereenigingen. Fluks verloor geheel onnoodig van het Zuiden. De Leidenaars hadden aanvanke lijk zelfs een 3O-voórsprong, maar de ausdauer speelde blijkbaar een woordje mee en zoo werd het toch nog een 5—4 nederlaag. De twee eerste punten zijn weggegooid. Rozenburg won met 21 van H.K.V. en Deetos klopte Ons Eibernest met 74. In de N.H. eerste klasse boekte Blauw wit de grootste zege. Met 103 ging Kat- tenburg ten onder. Swift en Luto waren de eenige bezoekende vereenigingen, die met de overwinning gingen strijken. De uitslagen le klas Z..-H.: DeetosOns Eibernest 7 4; RozenburgH.K.V. 21; Het Zui denFluks 54. 2e klas A: SpangenH.B.S. 54. le klas N.H.: Koog ZaandijkSwift 2 5; Blauw WitKatenburg 103; Sportief Luto 56. le klas Gelderland: Z.K.C.Ekca 52; Onder OnsMercedes 30. le klas Overijsel D.O.S.Achilles 82. le klas Noord: Nic.Hermes 34; Spar taWordt Kwiek 15. le klas Zuid: Oranje WitRood Wit 1 —4. HET ZUIDEN I—FLUKS I 5—4. De Leidenaars zijn in den eersten com petitiewedstrijd weer niet fortuinlijk ge weest. Hadden ze met de rust een 30 voorsprong, in de tweede helft ging deze weer te niet en werd zelfs een achterstand. Duidelijk bleek in dezen wedstrijd, dat de partijen nog niet waren ingespeeld. Vooral in 't begin werden aan beide zijden grove fouten gemaakt. Doordat de meeste haperingen in de Rotterdamsche gelede ren voorkwamen, had Fluks een klein overwicht, dat het ook tot uiting kon bren gen, ook al wilde de aanval niet erg vlot ten. Toch stak dit aanvalsspel gunstig af bij het vrij primitieve van 't Zuiden. Bin nen een half uur had Fluks een 20 voor sprong door Van der Waals en Van Nierop en na vakwisselen was het spoedig 30 door Van Weesel. Jammer dat daarna een o.i. goed doelpunt van Nieuwland werd geannuleerd. Was dit niet gebeurd, dan zou den uitslag waarschijnlijk voor Fluks gunstiger zijn geworden. Met 30 voor Fluks kwam de rust. Na de pauze kwam in een der eerste aanvallen een tegenpunt van C. Bol. Toen kwam het Zuiden pas los en speelde de geheele tweede helft een fanatiek en en thousiast spel. Wel maakte De Wolf spoe dig met een verren bal het vierde punt voor Leiden, maar toen Popke na pl.m. 20 min. het tweede Rotterdamsche doel punt had gemaakt kende het enthousiasme der thuisclub geen grenzen meer. In de beginopstelling was de aanval, die voor rust niet vlotte, nu keurig op dreef. Van Herk strafte een fout van De Wolf met een doelpunt (34). De Fluks-verdediging liet den moed zinken en nu was het voor den zelfden speler niet moeilijk om met een ver schot gelijk te maken. Kort voor het NEDERLANDSCH OLYMPISCH COMITé. Het zilveren jubilé. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft Zaterdagmiddag in het Kurhaus te Scheveningen het bestuur, bestaande uit de heeren mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, G. van Rossem, luit.-kol. b.d. D. J. Couvee, jhr. L. J. Quarles van Ufford en K. J. J. Lotsy, gerecipieerd en zeer velen heb'ben van deze gelegenheid gebruik ge maakt om de jubileerende instelling te com plimenteeren. Tal van sportbonden en organisaties had den aan hun waardeering met een bloemen hulde uiting gegeven, zoodat een schat van bloemstukken in de receptiezaal was opge steld. Als geschenk van bijna alle aangesloten, sportbonden boden met een korte speech de sport-veteranen, de heeren Van Holke- ma en Van Broekhuizen, het N.O.C. een fraai geschenk aan in den vorm van een •projectie-apparaat met toebehooren. Óok verschillende andere geschenken werden aangeboden. Baron Schimmelpenninck van der Oye dankte alle aanwezigen voor de blijken van belangstelling en waardeering, welke de zen middag het N.O.C. betoond zijn. Z. K. H. Prins Bernhard be schermheer. De viering van het 25-jarig bestaan van het Nederlandsch Olympisch Comité werd Zaterdagavond besloten met een feestmaal tijd in het Kurhaus te Scheveningen. Vóór den aanvang van den maaltijd deel de N.O.C.-voorzitter mede, dat Z. K. H. Prins Bernhard het beschermheerschap van het Nederlandsche Olympisch Comité heeft aanvaard, welke mededeeling met applaus werd ontvangen. Tijdens den maaltijd hebben verscheidene sprekers het woord gevoerd. De vice-voorzitter van het N.O.C., jhr. Quarles van Ufford, huldigde den president voor zijn voortreffelijken arbeid en her innerde er aan, dat de heer Schimmelpen ninck 6 October a.s. 12 1/2 jaar het voor zitterschap zal bekleeden. De heer Quarles deelde onder groote geestdrift mede, dat de aangesloten bonden het besluit hadden ge nomen den N.Q.C.-president tot eere-lid te benoemen. De heer Schimmelpeninck van der Oye heeft zich daarna in een rede tot alle gas ten gewend, waarbij hij voor de meesten van hen een persoonlijk woord ha'd. Aan het slot van zijn rede dankte spr. allen, die in eenigerlei vorm met het N.O.C. in vroe gere jaren hadden samengewerkt. einde slaagde mej. De Jong erin met een tamelijk ver schot voor den vijfden keer den Leidschen korf te doorboren, waarme de ze Fluks de nederlaag toëbracht. LAWNTENNIS HET INTERNATIONAAL TOURNOOI OP DE M.E.T.S.-BANEN. Voor den derden dag van het internatio naal tournooi van beroepsspelers op de M. E.T.S.-banen te Scheveningen stonden twee belangrijke enkelspelen op het pro gram, n.l. StoeffenNüsslein en Tilden Ramillon. De uitslagen waren: Nüsslein slaat Stoeffen 61, 64, 62. Tilden slaat Ramillon 64, 46, 63, 2—6, 6—3. De belangstelling op den laatsten dag was heel wat grooter dan op de drie voor afgaande dagen. Gezien het brillante spel van Tilden op den vorige dag in zijn partij tegen Ramil lon, waren de verwachtingen voor den eindstrijd in het enkelspel tusschen Tilden en Nüsslein zeer hoog gespannen. Reeds direct bleek de enorme vastheid van Nüsslein, waar Tilden aanvankelijk niet tegen opgewassen scheen. In een mi nimum van tijd stond Nüsslein met 20 voor. Maar in den volgende game kwam Tüden er iets beter in, wist meer openin gen te vinden en passeerde eenige malen schitterend. Een iets te onzuivere lengte was echter oorzaak, dat voor hem ook deze game verloren ging (30). Op fenomenale wijze brak Tilden daarop echter door de service van Nüsslein heen om vervolgens zijn eigen service door'een paar hopelooze missers te verliezen. Met 61 kwam de eerste set aan Nüsslein. In den tweeden set herstelde Tilden zich prachtig en won met 60. De vraag was echter, of hij dit enorme tempo en deze geweldige vaart zou kun nen volhouden. In den derden set ont stond even een onaangenaam incident tus schen Tilden en den umpire over een ver meende onjuiste beslissing. Dit bracht Nüsslein op 20 maar bleek toch niet in staat, Tilden te demoraliseeren, want direct daarop won hij op love de service-game van Nüsslein om daarna via deuce op 22 te komen. Na 33 wist Tilden op fraaie wijze de psychologische zevende game te win nen (43), waarna hij echter op onbegrij pelijke wijze zijn service-game verloor. Nüsslein won tenslotte den set met 64. De vierde set bracht een verbitterd ge vecht om de leiding, met tal van brillante momenten aan beide zijden. Tilden komt op 32, doch verliest dan zijn service op love. Opnieuw is de zevende game voor Til den, maar dank zij eenig geluk maakt Nüss lein weder gelijk. Hij komt op 54 en krijgt dan zelfs drie match-points. Op de service van Tilden, doch een net-bal en twee canon-services doen deze alle teniet en het wordt 5—5. Dan gaat de set en daar mede de match met 75 aan Nüsslein. De finale van het dubbelspel ging tus schen Tüden en Stoefen eenerzijds en Ra millon en Plaa anderzijds. De uitslagen waren: Nüsslein slaat Tilden 61, 06, 64, 7—5. Tilden en Stoefen slaan Ramillon en Plaa 6—3, 14—12, 8—6. MOTORSPORT K. N. M. V. PLAQUETTE STERRIT NAAR ROTTERDAM. Huldiging van het zesdagen-teara. De Koninklijke Nederlandsche Motor- wielrijdersvereeniging heeft Zondag een nationalen plaquette-sterrit naar Rotter dam georganiseerd; een bijeenkomst, welke was gedacht als huldiging van het Neder landsche zesdagen team van Hamersveld- Bakker Schut-Moejes, dat zooals men zich herinneren zal dit jaar de „Silver Vase" in Wales wist te winnen. Voor dezen sterrit is de belangstelling enorm groot geweest. Reeds vele motor rijders hadden zich lang voor den sluitings termijn laten inschrijven en kort voor het sluiten is dit aantal nog toegenomen, zoo dat bij elkaar 2678 inschrijvingen voor Rotterdam waren binnengekomen. Te twee uur opende de algemeene voor zitter van de N. N. M. C. mr. M. G. A. van Geldrop Weddens de reünie. Het was spreker een vreugde te kunnen constatee- ren, dat zooveel deelnemers aanwezig wa ren. In het bijzonder heette spr. de Silve ren Vaas-rijders welkom, die de Holland- 3che kleuren in het buitenland hebben hooggehouden. Na deze openingstoespraak was het woord aan den heer P. J. Nortier, die een causerie hield over de internationale zes- daagsche 1937. Na deze causerie volgde de officieele huldiging van het Nederlandsche Silver Vase team. De heer Bakker Schut dankte namens het team met enkele woorden. De uitslagen van de sterrit waren: Grootste aantal deelnemers: 1. Haagsche M. C. 33 leden; 2. M. C. Amstelland, Am sterdam; 3. R. M. C. voor Veilig Verkeer Rotterdam. Grootste afstand afgelegd met gezame- lijke deelnemers: Motorclub Amstelstad, Amsterdam. Winnaars individueelen rit: 1. R. G. A. Hermans te Vogelwaerde; 2. Mej. J. Re derstal te Arnhem; 3. Mej. J. Kippers te Hengelo; 4. J. Lamond te Sas van Gent; 5. W. de Graaf te Den Haag; 6. A. van Bok hoven te Maasdijk bjj Naaldwijk. AUTOMOBILISME CARACCIOLA WINT DEN GROOTEN PRIJS VAN ITALIë Tevens kampioen van Europa Het internationale automobielwedstrijd- programma is gisteren afgesloten met het verrijden van den Grooten Prijs van Ita lië, welke thans voor de vijftiende maal is georganiseerd. Voor het eerst evenwel is de wedstrijd gehouden op het Monte- neró-circuit, dat uiterst moeilijk is soms zijn de wegen slechst drie meter breed en een lengte heeft van 7 K.M.. Hoewel de in totaal af te leggen afstand 385 K.M. bedraagt, is het parcours met het oog op de thans vroeg invallende duisternis ingekort tot 350 K.M., dit is vijftig ronden. De voornaamste concur renten bij dezen strijd waren Caracciola, von Brauchitsch, Lang, allen Mercedes- Benz en Rosemeyer, Stuck, en Varzi, die uitkwamen voor Auto-Union, alsmede de Alpha«Romeo-coureürs Nuvolari en Fa rina. De gedetailleerde uitslag luidt: 1. Caracciola (Mercedes Benz), tijd 2 uur 44 min. 54 sec., gem. uursnelheid 128,3 sec. 2. Lang (Mercedes Benz) zelfde tijd. 3. Rosemeyer (Auto Union) 2 uur 46 min. 19 sec. Met één ronde achter stand: 4. Seaman (Mercedes Benz). 5. Müller (Auto Union). 6. Varzi' (Auto Union). 7. Nuvolari-Farina (aan het stuur afgelost (Alfa Romeo). Met drie ronden achterstand: 8. Trossi (Alfa Romeo). 9. StuckHasse (aan het stuur afgelost) (Auto Union). Met vijf ronden achter stand: 10. Belmondo (Alfa Romeo). Van de vijftien gestarte wagens gaven er vijf op. WIELRENNEN NIEUW SWIFT Gisterenmorgen werd wederom een tijd- race verreden in competitie verband, waaraan in verband met de Ronde van Dongen weer zeer weinig renners deel namen. De B-klassers reden 34 K.M. en J. van der Leest wist in den fraaien tijd van 59 minuten 49 seconden te winnen voor A. Lodewijks, die er precies een minuutlan ger voor noodig had. Beiden maakten met den zeer sterken tegenwind een snellen tijd. De C-klassers reden 17 K.M. en hier was het J. Geen jaar, die de overwinning wist te behalen in' een tijd van 31 minu ten 22 sec. J. Geenjaar kwam hiermede in het bezit van de door den heer K. Ul- jee uitgeloofde premie. De tweede plaats werd bezet door Wim Rijsbergen met slechts 28 seconden achterstand in 31,50, terwijl W. Geenjaar er 32,25 voor noodig had. Vierde werd H. Holswilder, dien wij veel beter hebben zien rijden, en thans een tijd maakte van 35,32. Het nieuwe lid P. Gijsman had met pech te kampen en bezette zoodoende de vijfde plaats. FEDERATIE VOOR Z.H. WIELERCLUBS Gistermiddag werd in den Haag een bijeenkomst gehouden van verschillende Z.H. wielerclubs, teneinde te komen tot een Federatie in Zuid-Holland. Daar alle aanwezige vereenigings-besturen vóór stemden, werd een comité gevormd be staande uit de heeren W. Ridderhof, Rot terdam, voorzitter; J. A. Otten, Leiden, secr; Gielisse, den Haag en J. Cleiren, Gouda, welke de plannen nader zullen uit werken, teneinde de volgende maand tot oprichting der Federatie te kunnen over gaan. SCHUTES DEBUUT ALS PROFESSIONAL Vierde in den wegwedstrijd tegen het horloge Gisteren is de wegwedstrijd over 142 K.M. van Saint Cyr naar de Buffalo-baan te Parijs verreden, welke als wedstrijd tegen het horloge georganiseerd was door „Paris Soir". In totaal namen 26 renners deel, 13 Franschen en 13 bui/anlandsche renners, die om de vier minuten werden gestart. De Franschman Cogan, die het vorig jaar tweede was geworden achter Magne werd than^ eerste in den tijd van drie uur 43 min., 30 sec. Onze landgenoot Schulte, die zijn de buut maakte als beroepsrenner, reed een uitstekende koers. Hij kon in dezen rit zijn uithoudingsvermogen demons'feeren, hij kon bewijzen, dat hij tot de sterkste z.g. treinloopers bestaat. De Amsterdam mer bezette een zeer eervolle vierde plaats met een tijd van 3 uur 45 min. 57 sec. GRASBAANWEDSTRIJDEN TE NIEUWVEEN. Zondag werden onder enorme belang stelling de eerste grasbaanwedstrijden ge houden op het VVN-terrein. De uitslagen zijn als volgt: Afvalwedstrijden: 1. G. Droog, 2. N. v. Vlaar, 3. v. Voorn, 4. L. Speik. 20 ronden-klassement: 1. N. Vlaar, 2. Wilde, 3. v. d. Velden. 1 uur-koppelwedstrijd: 1. Droogv. Vliet 8 punten, 2. P. Könstv. Lammeren-8 p., 1 ronde achterstand, 3. HofmanDu Pon 2 ronden achterstand, 4. v. Leeuwenv. Voorn, 2 ronden achterstand, 5. Wassing Rietveld, 3 ronden achterstand, 6. Ooster- manSchellingerhöut, 4 ronden achter stand. PAARDENSPORT DRAVERIJEN TE GRONINGEN. Baronesse Hollo kampioene van Nederland Gisteren zijn In het stadspark te Gro ningen draverijen gehouden, waarvan het hoogtepunt werd gevormd door de draverij om het kampioenschap van Nederlandsche paarden. Baronesse Hollo van den heer van Dam won den titel in den K.M. tijd van 1 min. 27 sec. De uitslagen luiden: Prijzendraverij vierde klasse over 1900 M. om den Septemberprijs: 1. Bouwina Scott (1860 M.) eig. van der Veen, K.M. tijd 1 min. 35 3/10 sec., 2. A. Roseline (1860 M.), eig. Kemkers; 3. Zoeklicht (1860 M.) eig. mevr. Knorr. Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder, gereden door heerrij ders officieren, afstand 1400 M. om den Vol- taire-prijs: 1. Alcala, eig. Siemens, met 1 lengte in 2 min. 34 1/5 sec., 2. Yatagan, eig. stal Gruno. Handicap draverij eerste klasse over 3400 M. om den Stayerprys: 1. Xenia G (3460 M.), eigenaar Neef, K.M. tijd 1 min. 30 1/2 sec., 2. Nelly Duffy (3520 M.), eige naar Kooistra, 3. Welkom H. (3400 M.), eigenaar van Dellen. Draverij om het kampioenschap van Ne derlandsche paarden: paarden, behoorende tot de vierde klasse startten op 1640 M., van de derde op 1660 M., van de tweede op 1680 M. en van de eerste op 1700 M. Beslissing: 1. Baronesse Hollo (1620 M.), eig. van Dam, K.M. tijd 1 min. 27 sec., 2. Xoli (1680 M.), eig. mevr. Sierdsma, 3. Breakaway Scott (1640 M.), eig. van der Elshout. Ren over de vlakke baan over 2400 M. om den Jubileum-slotprijs: 1. St. Mars, eig. Prijt, met een hoofdlengte in 2 min. 51 sec., 2. Arabe, eig. Siemens. Handicap draverij eerste klasse over 2400 M. om den vijfden Heerrijdersprijs: 1. Mc. Gregor (2520 M.), eig. Makken, K.M. tijd 1 min. 26,9 sec., 2. Nelly Duffy (2480 M.), eig. Kooistra, 3. Xenia G (2440 M.), eig. Neef. SCHAKEN DE ACHTKAMP IN OOSTENRIJK. Zwart wint driemaal. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de vierde ronde van den achtkamp op den S emmer in g waren: EliskasesFlohr 01, PetrovKeres 01; RagozinFine 01, ReshevskyCapablanca y3. De stand na vier ronden, luidt: 1. en 2. Flohr en Reshevsky ieder 3 punten; 3. en 4. Keres en Fine, ieder 2 y punt; 5. Capablan ca 2 punten; 6. Regozin 1 y punt; 7. Elis kases 1 punt, 8. Petrov punt. Flohr won met zwart in 57 zetten van Eliskases. Het is wel opmerkelijk, dat in deze vierde ronde de zwartspeler drie maal succesvol heeft kunnen opereeren. Flohr speelde de Grünfeldverdediging. In het eindspel, dat de Tsjech beter behandel de dan Eliskases, verkreeg Flohr een vrij pion op den damevleugel en tenslotte won hij een looper. Het werd een konings-Indische partij tus schen Petrov en Keres, welke na 49 zetten door Keres werd gewonnen. Petrov ge raakte in tijdnood, moest 15 a 20 zetten in 5 minuten doen, koos niet de goede voort zetting en verloor de kwaliteit en later de partij. RagozineFine was een damesgambiet, waarbij de Rus in tijdnood kwam. Hij deed toen enkele minder sterke zetten en kon na 38 zetten opgeven. Ook de partij tusschen Reshevsky en Ca pablanca was een damegambiet. Reeds na twintig zetten werd tot remise besloten, wel ies te vroeg. Hoewel de partij toen duidelijk remise- sporen vertoonde, hadden beiden beter in dezen stand met nog zeer vele stukken op het bord, verder kunnen spelen. Het is ove rigens reeds de vierde remise van den Cubaan. Heden is een rustdag. Dinsdag wordt de vijfde ronde te Baden gespeeld. DAMMEN NED. *R. K. DAMBOND. Verblijdende groei. Bovengenoemde Bond heeft den laatsten tijd, althans voorzoover het Haagsche Dis trict betreft, een belangrijke uitbreiding ondergaan. Na een gevoerde propaganda-actie, wel ke in handen was van de wedstrijdleiding, die op haar beurt weer eenige actieve me dewerkers verzamelde, zijn momenteel reeds vier clubs officieel toegetreden, te weten de damclubs Ontspanning uit Noord- wijk, Steeds Hooger uit Katwijk, L. U. T. O. te Roelofarendsveen en Hazerswou- de, terwijl aan de toetreding van een tweetal andere clubs gewerkt wordt. Deze groei nu heeft het mogelijk ge maakt het Haagsche District in 2 deelen te splitsen, nl. één le klasse A, 2e klasse A en le klasse B en 2e klasse B., waar boven de Hoofdklasse, welke niet gesplitst is. Een en ander droeg er toe bij, dat de clubs uit of rond Leiden allen in de B.- klas zijn ondergebracht, waardoor dus de onderlinge afstanden tusschen de ver schillende clubs beduidend korter zijn geworden, wat vanzelfsprekend een groot voordeel beteekent. De le klasse B bestaat in feite reeds, ter wijl het Bondsbestuur een ernstig beroep doet op de diverse clubbesturen, mede te werken, dat ook een 2e klasse B kan wor den geformeerd van tenminste 4 tiental len, door zoo mogelijk met 2 tientallen in de competitie uit te komen. Ook op andere R. K. Damclubs in of buiten Leiden, welke nog niet zijn aan gesloten bij den Ned. R. K. Dambond, doet het Bondsbestuur een beroep. Laten die clubs zich zonder eenige verplichting of kosten wenden tot den heer J. J. Bekker, Utrechtsche Veer 34, die dan alle ge- wenschte inlichtingen omtrent kosten van aansluiting, competitieverband enz. enz. aan hen zal doen toekomen. Een ander punt van belang is, dat de Bond na 2 jaar van stilstand opnieuw een maandblad gaat uitgeven, welks eerste nummer op 1 Oct. e.k. verschijnt, terwijl in dit eerste blad, wat tevens het jubi leumnummer is ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan, verschillende interessan te wedstrijden zijn verwerkt. T. z. t. ko men wij op dit jubileumnummer nog te rug. De competitie zal voor alle klassen aan vangen in de week van 1115 October a.s. terwijl de juiste indeeling aan de diverse besturen zal worden toegezonden. POSTDUIVEN „Het Oosten" (Leiden). Wedvlucht oud en jong vanaf Maastricht op 11 Sept. 1937. Afstand der hokken 166 170 K.M. In concours 47 vogels welke in vrijheid werden gesteld om 12 uur met N.W. wind en buiig weder. De uitslag is als volgt: Geel 1, 2, 3, 5, 9. v. Gennip 4. v. Duuren 6 Breedijk 7, 8, 10, 12. Cossee 11. De 1ste vogel werd geconstateerd om 3.16.56 en maakte een gemidd. snlheid van 845.80 M. p. min. De laatste vogel om 3.46.34 met 743.08 meter per min. A.s. Woensdag bespreking kampioen schappen om 8 uur n.m. gebouw L.P.C. INGEZONDEN STUKKEN Rijp wetering, 2 Sept. Als men tegenwoordig de courant ter hand neemt, wordt menig lezer zeker diep getroffen bij kennisneming van de vele ernstige ongelukken, die dagelijks voor vallen, waarbij menschenlevens zoo plot seling} worden beëindigd, toekomsten te niet gedaan en nabestaanden in diepen rouw gebracht. En bijzonder denk ik aan de verschillende verkeersongelukken, zoo als voor eenige tijd de statistiek die ver meldde. In Nederland enkel in twee maan den meer dan 100 dooden en 900 gewon den, en dat, nu men er van alle kanten op uit is die veiligheid te bevorderen.... In hoofdzaak is de reden van de meeste ongelukken gelegen in de dwaze snelheid waarmede heel dikwijls gereden wordt; daar zal echter wel geen verandering in te brengen zijn. Wat wel voor uitvoering mogelijk zou wezen is het volgende: In de meeste gemeenten bestaat een verordening, om in de bebouwde kom niet sneller te rijden, dan 30 km. Werd daaraan met alle middelen de hand gehouden, veel ongelukken en droefnis zou voorkomen kunnen worden. Maar alles ten spijt wordt bijna nergens met kracht en ernst, die verordening gehandhaafd en gaat men maar door middelen te bezinnen voor de veüigheid van het verkeer. Een trouwe lezer van „De Leidsche Couran t." The Humorist Angstige dame: „Arthur, ga toch weg van dien hoek van het schip. Je zoudt nog zorgen dat het kapsijsdc".

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7