MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 VOETBAL. Uit het katholieke kamp DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Indeeling Junioren-Competitie! Afd. A.: O. D. I. a (toevoegen), Majel- la a (afvoeren).z Afd. B.: V. C. H. a (afvoeren). Afd. C.: Majella a, V. C. H. a, Docos e (toevoegen). Legitimatie-bewijzen. Op de laatste Bondsvergadering van den D. H. V. B. is besloten om de districten vrij te laten de Junioren legitimatiebewij zen al of niet te handhaven. Gezien in ons District al legitimatiebewijzen waren inge voerd, heeft het bestuur besloten om ze te handhaven. De tijd heeft geleerd, dat er voor de spelers zelf groote voordeelen aan verbonden zijn, daar men er zeker van is, uit te komen tegen gerechtigde spelers. Nu er verscherpte maatregelen zijn genomen, om, bij een wedstrijd, voor den aanvang de legitimatiebewijzen door den scheidsrech ter te doen controleeren, is het vrijwel uit gesloten frauduleus te handelen. Dit kun nen wij niet anders dan toejuichen. Gaarne zouden wij dan ook van de vereenigingen vernemen of zij hiermede accoord gaan. Degenen, die hiermede instemmen, behoe ven niet te berichten, doch degenen, die hiertegen bezwaar hebben berichten dan aan het secretariaat voor a.s. Donderdag avond 7 uur, laatste post. Bezwaren moe ten met reden omkleed worden vermeld. Aspirant-Junioren. Het vorig jaar hebben wij voor aspirant leden (jongens van 1214 jaar) een re ductie kunnen geven op den hoofdelijken omslag. Hadden wij gemeend dit jaar on der dezelfde voorwaarden den hoofdelij ken omslag te handhaven, het is ons, na nadere informatie zoowel bij den D. H V. B. als andere Districten niet mogelijk deze jongens onder andere voorwaarden aan te nemen, daar het reglement dit echter ver biedt. Wel worden deze jongens in een aparte afdeeling ondergebracht. Men houde er dus rekening mede, dat alle Junioren aan den D. H. V. B. moeten worden opge geven, en voorzien worden van de regle mentaire pasfoto's. De controle voor de Junioren in ons Dis trict gaat eerst in op 17 October e.k., zoo dat een ieder ruim de gelegenheid heeft om de zaak goed in orde te maken, a.s. Zondag, 19 Sept. begint de Junioren- competitie, zoodat in het vervolg eiken Woensdagavond het programma in de Leidsche Courant zal worden vermeld. Enkele vereenigingen zijn nog in gebre ke gebleven het inleggeld te voldoen. In dien voor Dinsdagavond niet is voldaan, worden voor die elftallen geen wedstrijden vastgesteld. H. HQOGERVORST, Secr. Comp.-leider. H.H. SCHEIDSRECHTERS. Allen worden er aan herinnerd de jaar vergadering bij te wonen a.s. Dinsdag avond, 14 Sept. Aanvang 8.30 uur in café J. van Meizen, Nieuwe Beestenmarkt, Leiden. Ook onze nieuwe functionarissen wor den op deze vergade:ing ter kennismaking dringend uitgenoodigd. Zooals altijd ver wacht de commissie alle heeren scheids rechters uit Leiden en Omstreken. Namens de Commissie, JOH. MEIJER, Secretaris. Clubnieuws der Kath. Sportvereenlgingen R. K, Sportver. „Docos." De wedstrijden om den Rector Beune wisselbeker hebben niet aan de verwach ting voldaan, doordat Teylingen zonder eenig bericht van verhindering wegbleef, terwijl zij zelf in de courant schreven, dat andere vereenigingen op hun schrijven geen antwoord geven. Nu werd enkel de wedstrijd S. J. C. I Docos I gespeeld, welke in een groote over winning voor S. J. C. I eindigde (82). Over den wedstrijd het volgende. Van het begin af was S. J. C. I al sterk in de meerderheid, zoodat de rust inging met een 40 voorsprong. Na rust pakte Docos beter aan, maar kon toch niet verhinde ren, dat S. J. C. nog vier doelpunten scoor de en daartegenover Docos maar 2, zoodat het einde kwam met een 8—2 overwinning voor S. J. C. I. Spelers van Docos, dit is voor jullie een prachtige oefenwedstrijd geweest. Jullie hebben nog heel wat te leeren om I. V. C. B.'er te worden. Dus tot Woensdag avond om 8 uur op de indoortraining in de zaal op het Pieterskerkhof ook voor de andere elftallen. Allen present. De Junioren indoortraining eveneens Woensdag maar te 7.30 uur en ook in de zaal op het Pieterskerkhof. De afd. Junioren. Docos d kon het gisteren in Katwijk niet tot een overwin ning brengen. K. R. C. a bleef met 21 in de meerderheid. Een wat versterkt e elftal speelde tegen V. C. H. en wist een gelijk spel (22) te behalen. Een heel goed resultaat van beide Docos-elftallen. De in-doortraining heeft plaats a.s. Woensdagavond van half acht tot kwart over acht voor de junioren in het Gymnas tieklokaal aan het Pieterskerkhof, (dus niet meer in de St. Ursulasteeg). Dien avond tevens gelegenheid tot opgave van niéuwe junioren (tijdens de training). R. K. Sportver. „Teylingen." Gistermiddag speelde een sterke Tey lingen combinatie tegen Foreholte I. Als oefenwedstrijd was dit voor Foreholte een goede, doch of Teylingen nu werkelijk hiervan zooveel profijt had, betwijfelen wij, daar steeds in dergelijke wedstrijden niet dat wordt gegeven, wat het toch eigen lijk moet zijn. Met 54 voor Teyl. kwam het einde. Teylingen II ging naar V. C. H. I op be zoek voor een bekerwedstrijd en wist het stuk edelmetaal te winnen. Met 32 werd na spannenden strijd gewonnen. De Teylinger en Lisser Jun. speelden evenzoo een oefenwedstrijd op het Sport- hof en beide elftallen waren vrijwel aan elkaar gewaagd. De uitslag was 22. R. K. Sportver. „V. C. H." V. C. H. speelde een bekerwedstrijd te gen Teylingen II. V. C. H. zet er al zeer spoedig schot in tegen haar veel hooger ingedeelde tegenstander. Na een kwartier spelen weet de midvoor V. C. H. de leiding te geven. Teylingen moet alle zeilen bij zetten om niet overloopen te .worden, maar kan toch niet verhinderen, dat de zelfde V. C. H. speler den voorsprong ver groot. Maar nu wordt het den gasten te bar en de spelers, nu ingespeeld rakende, trekken van leer en weten voor de rust zelfs nog een 20 achterstand in een 23 voorstand om te zetten. Na de rust is in deze, in hoog tempo gespeelden wedstrijd niet meer gescoord, ondanks hard werken aan beide zijden. Na beëindiging van de zen in béste verstandhouding gespeelden strijd werd door den voorzitter met een toepasselijk woord de beker aan den aan voerder van Teylingen uitgereikt. De Benjamins wisten een 22 gelijk spel te bewerken tegen Docos e. Goed zoo jongens, zoo in de competitie ook dan heb ben jullie een mooie kans. R. K. Sportver. „Van Nispen". Gisteren werden de wedstrijden om den Van Lierop Wisselbeker gehouden. Als tegenstander was G. D. S. uit Den Haag aangezocht. Van Nispen wist beide wed strijden te winnen, der. eerste echter met moeite. Dat er met G. D. S. niet te spotten valt; blijkt wel hieruit, dat zij zich spoe dig een 20 voorsprong verzekeren. Maar Van Nispen is niet ontmoedigd en door eenige mooie goals van den linksbinnen was de stand dra 32. Het wordt nu een felle gelijkopgaande strijd. In de laatste minuten weet G. D. S. gelijk te maken. Na 2 maal 7% minuut verlenging wist „Van Nispen" den winnenden goal te maken, waardoor de beker voorloopig in het bezit van Van Nispen blijft. Hierna ving de strijd aan tegen G. D. S. II, welke ontmoeting in een groote overwinning eindigde voor Van Nispen (94). 't Was een eenzijdige wedstrijd met Van Nispen als de sterkste. De voor hoede liet nu eens zien, dat ze met de nieuwe vleugelspelers terdege tot doel punten in staat is. R. K. Sportver. „Majella". Gistermiddag speelde een Majella-com- binatie, welke in hoofdzaak bestond uit de junioren van het vorig jaar een aantrek- kelijken oefenwedstrijd tegen Lisse IV. Voor de rust bleef de stand blank, dank zij de uitstekende conditie van den kee per. Na de rust maakte Lisse 10, waarna het spel merkbaar opleefde. Door twee fraaie tegenpunten nam Majella daarna de leiding, doch kort voor het einde scoor-, de Lisse den gelijkmaker. De einduitslag gaf de verhouding goed weer. De Junioren zijn overgeplaatst naar de afdeeling C., waar zij meer thuis behooren. Voor het tweede elftal is indeeling in de reserve derde klasse, afdeeling D., aange vraagd. R. K. Sportver. „D. O. S." De laatste Zondag voor de competitie heeft D. O. S. benut om een oefenwedstrijd te spelen tegen haar oude rivalen. V. V. L. Hoewel V. V. L. met enkele invallers uit kwam, heeft zij tot het einde uitstekend partij gegeven. Vooral de verdediging kan op een goeden wedstrijd terugzien. Onder de goede leiding van scheidsrech ter v. d. Geer trapt V. V. L. af. Reeds di rect ontwikkelt zich een vlot spel met D. O. S. iets meer in den aanval. Wij no- teeren dan ook achtereenvolgens goede schoten van linksbuiten en midvoor, die echter bij Parlevliet geen genade vinden. De rechtsbinnen der thuisclub raakt dan geblesseerd en D. O. S. speelt eenigen tijd met tien man. V. V. L. tracht nu het spel te forceeren, doch verder dan de backs brengen zij het niet. Bij eenval der gast- heeren krijgt de rechtsbuiten den bal vrij voor doel, passeert den uitloopenden kee per, en de bal verdwijnt in het ledige doel. Intusschen is de invaller in het veld geko men en D. O. S. is steeds in de meerder heid, doch de voorhoede weet van de ge boden kansen niet te profiteeren, zoodat de rust komt met slechts een 10 voor sprong voor de thuisclub. Na rust heeft D. O. S. reeds aanstonds succes bij een scrimmage voor het gasten- doel schiet de rechtsbinnen onhoudbaar in (20). De strijd gaat hierna gelijk op en beide doelen verkeeren om beurten in gevaart. De V. V. L.-achterhoede zet den buitenspelval open en menige D. O. S.- aanval wordt hierdoor onderbroken. Een kwartier voor het einde zien de V. V. L.- ers hun zwoegen beloond. Als de links buiten voorzet, slaat de Koning mis en de rechtsbinnen heeft weinig moeite om den achterstand te verkleinen (21). In den resteerenden tijd trachten de gasten den gelijkmaker te forceeren, hetgeen hun niet gelukt, zoodat het einde komt met een kleine overwinning voor de thuisclub. D. O. S. IV speelde voor rust tegen V. V. L. III geen onverdienstelijke partij, maar daarna was het mis. V. V. L. won dan ook met dubbele cijfers: 123 was de uitslag. D.O. S. III won te Rijpwetering met 32 van Steeds Hooger I. Zondag a.s. de eerste competitie-wed strijd tegen O. I. V. te IJmuiden. Suppor ters die de reis willen meemaken, worden verzocht dit te melden tot Donderdag avond bij den nenninemeester. R. K. Sportver. „Alph. Boys". Zondag hebben de Junioren het nieuwe seizoen ingezet met een wedstrijd tegen Donk a junioren voor de competitie. Na een 20 voorsprong voor de Boys in de eerste 3 minuten ging de rust in met 22. Deze stand bleef tot kort voor het einde gehandhaafd, toen door een misverstand in de Boys achterhoede Donk een doel punt cadeau kreeg, waardoor zij dezen wedstrijd met 32 wonnen. Daarmede kan Donk dubbel tevreden zijn, daar een ge lijk spel de verhouding beter weer gaf. Alph. Boys I zette het seizoen in met een bekerwedstrijd tegen Donk II. Te half drie stellen beide partijen zich op onder leiding van scheidsrechter Angevare. Al dadelijk ontwikkelt zich aan beide zijden een vlug open spel, waarbij Alph. Boys het meest in den aanval zijn, waardoor het Donk-doel verschillende malen in groot gevaar verkeert. De keeper weet echter voorloopig alle gevaar te keeren. Na circa 20 minuten gelukte het den linksbinnen der Boys na een prachtig opgezetten aan val uit een voorzet van rechts zijn club de leiding te geven. Tot de rust bleef deze stand, ondanks verschillende goede aan vallen van beide zijden gehandhaafd. Na de rust hetzelfde spel, waardoor Alph. Boys door hun midvoor den stand op 3—0 weten te brengen. De Donkspelers zaten intusschen ook niet stil en wisten verschillende goede aanvallen op te zet ten. De Boys-achterhoede en in laatste in stantie de keeper wisten echter alle gevaar te keeren. Toch gelukte het tenslotte na ongeveer 25 minuten aan Donk het eerste doelpunt te maken. (31). Hierna pakken de Boys echter direct weer goedaan en brengen kort daarna den stand op 41. Alph. Boys blijven intusschen het meest in den aanval en na een schitterenden voorzet weet de rechtsbuiten der Boys door een keurig doelpunt den stand op 51 te brengen. Dit werd Donk te bar, zoodat zij verschillende gevaarlijke door braken wisten te forceeren. 10 minuten voor het einde gelukte het hun den stand op 52 te brengen, waarmede het einde kwam van dezen in zeer prettige ver standhouding gespeelden wedstrijd. - Scheidsrechter Angevare leidde goed. Na den wedstrijd stelden beide elftallen zich voor de kleedkamers op en overhan digde de heer A. Breuke] den beker aan den aanvoerder der Alph. Boys, vergezeld van een keurig speech je, waarbij de heer Breukel het nut en het groote belang van de sport in katholiek verband, voor onze jongens op overtuigende wijze naar voren wist te bren?pu. R. K. Sportver. „Concordia". Het was voor Concor.dia, wat je noemt een slechte repetitie, waar de beide reser- ven van senioren en junioren slechts een gunstige uitzondering op maakten. Om half één openden de kleinste junioren het sei zoen tegen D. S. O., en in een aardigen kamp deelden ze de punten. Om half drie speelde het eerste een revanche tegen het sympathieke Lisse II. Voor de rust was een herhaling van den interessanten kamp te Lisse. Beide partijen waren om beurten aan bod, waardoor er steeds strijd over het geheele veld was. Conc. demonstreerde in het veld weer aardig, doch voor het vijan delijk latwerk gekomen uitte zich het be kende gebrek. Als Conc. echter toch de leiding door Willems genomen heeft, maakte Lisse na flink doorzetten van haar midvoor nog voor de rust gelijk. Mét de thee heeft Concordia dan blijkbaar-ook al haar strijdlust verdronken, waar Lisse dankbaar van profiteert, zoodat het in no time 41 is, waarna een Concordia- back er nog een aan toevoegt. Even leeft Concordia nog wat op, waardoor ze er 52 van maken, maar hierna zakt het spelpeil vooral na de rust tot een hopelooze vertoo ning. Jullie kunnen toch anders, blauw- shirts? De reserven deden het even beter, althans in deze voorhoede zat meer schot vaardigheid wat de uitslag 72 bewees. Intusschen waren de A-junioren met een 80 domper van Berkenrode terugge keerd. R. K. Sportver. „A. V. V." Onder begunstiging van ideale weersom standigheden speelde A. V. V. I op eigen terrein een medaillewedstrijd tegen G. D. A. II. Als om 2.30 uur de keurig leidende scheidsrechter Holterhues beginnen blaast, is er veel publiek aanwezig, dat van dezen oefenwedstrijd getuige wil zijn. De eerste aanvallen zijn voor A. V. V., doch de G. D. A.-defensie en in laatste instantie de keeper blijken er een goeden kijk op te hebben. G. D. A., die met een geheel ver jongde ploeg is verschenen, zet eveneens enkele gevaarlijke aanvallen op, doch bij A. V. V. blijkt ook de verdediging het beste deel. .A. V. V. blijft voorloopig den toon aangeven en het G. D. a-doel be leeft benauwde oogenblikken, doch telkens is er een been of de goed werkende kee per, die doelpunten voorkomt, terwijl door A. V. V. enkele opgelegde kansen verprutst worden. G. D. A. zit niet stil, doch ook zij weten geen doelpunten te maken. Ein delijk heeft A. V. V. succes, als de links binnen na fraai werk voor het eerste doel punt zorgt 10. Met dezen stand komt de rust. Na de rusct gaat de strijd aanvankelijk gelijk op, doch langzamerhand krijgt G. D. A. de overhand, zoodat de A. V. V.- verdediging het zwaar te verantwoorden krijgt. Deze is echter in uitstekende con ditie an zoodoende lukt het G. D. A. niet den verdienden gelijkmaker te scoren. A. V. V. doet alles om het spel te verplaatsen, doch alle aanvallen worden in de kiem ge smoord door de hard werkende G. D. A.- verdediging, die telkens haar voorhoede aan het werk zet. die op haar beurt tel kenmale het A. V. V.-doel bedreigt. Ein delijk hebben zij succes en zij weten op fraaie wijze den gelijkmaker in het net te deponeeren (11). Spoedig hierna komt het einde en kunnen beide partijen o. i. met dezen uitslag tevreden zijn. Na afloop werd de uitgeloofde medaille door den A. V - A. o!Vf R. K. Sportver. „Nic. Boys". Gisteren vierde de R. K. Sportvereeni- ging Nic. Boys haar 3-jarig bestaan. Het weer werkte dezen dag bijzonder mede. Na beide H.H. Missen werd op het Kerkplein een speldje te koop aangeboden, waarvan de opbrengst, dank zij een aanmoedigend woord van den geest, adviseur. Des namiddags ongeveer 1 uur bonden de Nic. Boys II den strijd aan tegen Meer burg II uit Zoeterwóude. Beide elftallen waren vrijwel gelijk in krachten* De rust kwam met een 20 voorsprong voor Meer burg. Na de rust zette Nic. Boys II flink op en gaven blijk den achterstand te willen inhalen. Die poging slaagde voortreffelijk zoodat het einde kwam met gelijk spel 2—2. Te drie uur kwam Nic. Boys I in het veld tegen Meerburg I. Van beide zijden werd van het begin af flink aangepakt. De Nic. Boys midvoor wist spoedig den stand op 10 te brengen. Meerburg niet ontmoedigd «weet na eenoge minuten ook het net te vinden en maakt den stand ge lijk 11). Weer gaat het spel onvermoeid vooruit, even later neemt Nic. Boys door haar linksbinnen wederom de leiding. Voor de rust echter ingaat maakt Meerburg ten tweede male gelijk (22). Na de rust blijft de stand zeker twintig minuten gelijk tot opeens Meerburg het derde doelpunt maakt. De Boy; hierdoor blijkbaar wat ontmoedigd kunnen niet meer op dreef komen en laten Meerburg zelfs nog tweemaal scoren, zoodat het ein de kwam met een 52 overwinning voor Meerburg. De wedstrijd is in goede verstandhou ding gespeeld. Meerburg heeft laten zien, dat zij in de tweede klas thuisbehoort. Nic. Boys was zeker op sommige momen ten even sterk- als Meerburg, maar over het geheel genomen toch iets zwakker. Tijdfens de rust werd door den aanvoerder van Meerburg den jubileerende club bloe men aangeboden, welke onder dank wer den aanvaard. Na den wedstrijd sprak allereerst de heer Th. Haakman, voorz. van Nic. Boys, een dankwoord, waarna hij het woord gaf aan den geest, adviseur, den zeer eerw. heer C. M. Mol, welke onder een toepas selijk woord de medaille uitreikte aan Meerburg II, omdat deze als bezoeker een gelijk spel heeft behaald. Daarna nam de aanvoerder van Meer burg I den mooien beker in ontvangst. Tot slot werd de trekking gehouden van de loterij. Door den eersten wethouder, den heer H. Ran, werden de volgende nummers getrokken: 73 (hoofprijs), 107, 116, 130, 145, 148, 152, 186, 209, 279 en 367 luxe voorwerpen. De winnaars kunnen op vertoon van het lot de prijzen bekomen bij den secretaris L. van Vliet. Het bestuur kan me voldoening op de zen wedstrijd en prachtig geslaagden dag terugzien. Wij hopen dat het in de a.s. competitie evenzoo moge zijn. Kon. NederlanöscJie Voetbalbond De uitslagen. AFDEELING n. 3 e k 1 a s s e A.: A. S. C.Lugdunum 22 Res. 3e kl. A.: Lugdunum IIA. S. C. H 7—3. OM DEN ZILVEREN BAL. SpartaFeijenoord 13. Dat de beslissingswedstrijd om den zil veren Voetbal te Rotterdam ruime belang stelling zou trekken lag voor de hand, nu de beide stedelijke rivalen Sparta en Feijenoord tegenover elkaar kwamen te staan en wijl deze finale nog een sensa tioneel tintje had, daar de winnende club den kostbaren prijs voor goed mee naar huis zou nemen. Immers Sparta en Feijen oord hadden tot vóór dezen dag ieder vier maal den bal gewonnen, zoodat het voor een dezer "clubs ditmaal de vijfde keer zou worden. Er waren ongeveer 17.000 toe schouwers, toen scheidsrechter Van Moor- sel het sein tot den aanvang gaf. Sparta verscheen met dezelfde ploeg van de vorige weken, terwijl Feijenoord daar ze het nog zonder Vrauwdeunt moest stellen met een andere voorhoe de verscheen, die er van rechts naar links aldus uitzag: Linssen, Kantebeen, Vente, Van Heel en Burg. In de middenlinie speelde de Vos op de linkshalfplaats. Het spel heeft over het algemeen niet veel te beteekenen en het zijn vooral de verdedigingen, die veel fou ten maken. Aan beide kanten is de voor hoede echter niet doortastend genoeg om die fouten af te straffen. Eerst na verloop van een half uur neemt Feyenoord de lei ding, maar op zeer goedkoope wijze, want Wilson trapt den bal in eigen doel. De verdediging van Sparta is dan zoo de kluts kwijt, dat Van Heel binnen twee minuten kans ziet van grove fouten te pro fiteeren en den stand op 03 te brengen. Sparta probeert dan den achterstand in te loopen, doch haar voorhoede is zoo on productief, dat van Male niets moeilijks te behandelen krijgt. Tot de rust blijft de stand onveranderd. Direct na de hervatting raakte Seton bij Sparta geblesseerd, zoodat hij vervangen werd door Oostlander. Maar voor dat deze in het veld komt, heeft Sparta kans ge zien een tegenpunt te maken door toedoen van den Boer, die een voorzet van Knape benut (13). Even later wordt ook Oost lander geblesseerd; hij wordt vervangen door Dekker. Het spel is het aankijken nauwelijks waard en slechts sporadisch wordt er eens een behoorlijke aanval opgezet. Voormolen neemt op den rand van het be ruchte gebied een vrijen schop, daarbij wordt den Boer gehaakt, hetgeen Feijen- Trl on ««n h—te komt. Van Male keert echter het schot van Voormo len. Kort voor het einde krijgt ook Feijen oord een strafschop te nemen, dien Vente neemt, maar ook hier voorkomt Pil een doelpunt. Het einde komt met een 31 zege voor Feijenoord. Na afloop heeft de heer C. W. van Hasselt den zilveren bal aan aanvoerder Van Heel overhandigd, waarbij hij mede deelde, dat nog niet vaststaat of de bal wedstrijden zullen worden vervolgd. Maar de kans, zoo zei hij, dat er een nieuwe prijs komt, is toch wel heel groot. A.S.C.—LUGDUNUM 2—2. Toen Lugdunum 6 minuten voor het ein de nog met 20 voorstond zal zelfs de meest verstoken A.S.C.-supporter wel niet meer aan een gelijk spel hebben gedacht. Maar voetbal blijft nu eenmaal voetbal, waarbij men gelukkig nooit tevoren kan zeggen hoe het eindresultaat tenslotte zal luiden. Niettemin geeft dit gelijke spel de verhouding het juiste weer. Gezien het voorhoedespel van beide ploegen verdien de geen de overwinning. Maar het is de eerste en nog wel vervroegde wedstrijd van den nog zoo langen weg der competi tie, waardoor beter ingespeeld raken ten slotte nog veel goeds te voorschijn kan doen komen. Technisch is er geen mooi spel ver toond, al viel het koppen bij Lugdunum wel op. Het plaatsen evenwel was bedroe vend slecht en daar moet het tenslotte in hoofdzaak van komen. Bovendien werd er in dezen wedstrijd te „tam" gespeeld, en was, behoudens de laatste minuten, geen enthousiasme. Het begin is er echter en daarbij heeft elke een puntje gekregen. Of dit punt kostbaar is geweest, kan pas op het eind der competitie gezegd worden. Over den wedstrijd het volgende. A.S.C. trapt af, maar het eerste schot komt van de zijde van Lugdunum. De Lange zoekt het doel echter op de verkeerde plaats. Ook A.S.C. probeert het eens, maar ook hier is de goede richting nog ver te zoeken. Na 5 minuten maakt Lugdunum een doelpunt, maar de scheidsrechter had juist voor bui tenspel gefloten. Een schot van v. d. Heij den gaat hoog over, terwijl aan de over zijde Gressie een corner cadeau geeft, welke door Prevo tegen den man wordt geschoten. Even later lost dezelfde speler een hard schot juist in de handen van v. d. Berg. A S.C. is in deze periode even sterker, maar weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Na een kwartier krijgt Vermond een pracht kans, maar het schot belandt in het zijnet. Nu komt er een periode van Lugdunum- overwicht, maar erg gevaarlijk zijn de aan vallen niet, al moet Freijser nog wel eens handelend optreden, wat hem steeds goed af gaat. Nadat eenige goede kansen door Lugdunum om hals zijn gebracht, probeert Doolman het aan de overzijde ook eens, maar met veel geluk weet v. d. Berg het schot nog weg te werken. Weer komt A.S.C. terug, maar het harde schot gaat nu juist voor het doel langs. Een vrije schop voor Lugdunum is een prooi voor Freijser. 5 mi nuten voor de rust geeft Vermond een voor zet. Hoog springen spelers en keeper op om den bal te bemachtigen, maar via den rug van een der spelers verdwijnt de bal in het net. Een geluksdoelpunt, maar het telt (01). A.S.C. krijft in de resteerende mi nuten nog eenige kansen, maar door naast schieten leveren deze niets op. Even later ;s het rusten. De tweede helft begint weer met een klein A.S.C.-overwicht, waarbij van Leeu wen een goede kans krijgt, maar door te zacht schieten weet v. d. Berg nog juist het schot te keeren. Een gevaarlijk moment ontstaat er voor het heiligdom van Freijser, maar het ergste blijft uit. Aan de overzijde plukt v. d. Berg onverwachts den bal uit de lucht, daarmede erger voorkomende. Een kogel van Vermond wordt door den A.S.C.-doelman corner getikt, welke niets opbrengt. Na 18 minuten ziet de Lange een klein gaatje en door stug doorloopen weet hij den bal in het net te plaatsen al gaat Freijser bij dit doelpunt niet geheel vrij uit. Immers hij had den bal reeds in zijn bezit, maar liet hem weer los (02). Er ontgaat A.S.C. dan een zeker doelpunt als de voor hoedespelers elkaar in den weg loopen. Tot zes minuten voor het einde gaat het spel dan gelijk op en neer. Maar dan krijgt ten Cate een klein kansje en onhoudbaar voor v. d. Berg gaat het schot via de paal langs hem heen (12). Luide aangemoe digd door het talrijke publiek zet A.S.C. alles op alles, terwijl de Lugdunum-verde- diging raad gaat staan te schutteren. Moo- ten lost van ruim 25 M. een hard schot, dat precies langs de goede zijde van de paal, ten minste voor A.S.C., in het doel ver dwijnt (22). Nog krijgt Lugdunum een kans, maar de Lange schiet over. Het maken van het winnende doelpunt blijft bij po gingen en onveranderd komt het einde. WAT GESCHIEDT ER MET V.V.V.? Geen uitstel van competitiewedstrijden voor K.N.V.B. en L.V.B. De vraag of de Venlosche tweede klas- ser V.V.V. de club van Bakhuys naar het katholieke kamp zal overgaan, houdt de gemoederen geducht bezig. In ieder ge val zal de Venlosche club wel zeer spoe dig moeten uitmaken of zij zich op prin cipieel katholiek standpunt wil stellen en zich wil aanmelden hetgeen nog steeds niet officieel is geschied bij den R.K. L.V.B., den bond, die in de eerste instantie zal moeten beslissen over het al of niet aan nemen van deze vereeniging. Een spoedige beslissing s voor V.V.V. thans al heel erg gewenscht, want naar aan „De Tijd" uit Venlo wordt gemeld, heeft het Zuidelijk districtsbestuur van den K.N.V.B. en het bestuur van den Limburg- schen Voetbalbond aan V.V.V. geen uitstel verleend van de reeds vastgestelde compe titiewedstrijden. V.V.V. speelt, zooals men weet, met twee elftallen in den K.N.V.B. en met de overige elftallen in den L.V.B. Ook de „Telegraaf" heeft melding ge maakt van de berirchten over het ever tueele uittreden van V.V.V. uit het K.T V.B.-verband. In het b?'-

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6