STADS Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEEST. ADVISEUR. De weleerw. pater de Leeuw O.F.M., Ka pelaan aan de parochie aan den Haagweg, is door Z. H. Exc. de Bisschop benoemd tot geest, adviseur der volgende vereenigingen: Groep 2: 1. Arka, 2. Melkveehouders- bond, 3. Politiever. „St. Michaël", 4. Land- arbeidersbond „St. Deus Dedit", 5. Over heidspersoneel „St. Paulus", 6. P.T.T. „St, Petrus", 7. Propagandaclub „Dr. Schaep- man". Groep 7: 1. Slagerspatroonsver., 2. Sla- gersgezellenver., 3. Kappersbediendenver., 4. Bouwvakarbeidersbond. W. TH. A. BERGERS, t In den ouderdom van 69 jaren is over leden de heer W. Th. A. Bergers. De overledene was lid van den Bij zon deren Raad en van de Maria-Conferentie van de St. Vincentius-Vereeniging. De heer Bergers heeft in bescheiden heid, zonder zelf ook maar eenigermate op den voorgrond te treden, héél veel goeds gedaan op charitatief terrein. In stilte heeft hij gewerkt als een zeer ijverig lid van de St. Vincentiusver. Maar behalve op deze wijze heeft hij ook op nog zoovele andere manieren zichzelf in dienst gesteld van de charitas. Hij was bestuurslid van het Eucharistisch Zieken- triduum hij was de bedelaar voor deze mooie instelling. Zonder de onvermoei bare activiteit van den heer W. Bergers zou het ziekentriduum niet zijn geworden dat, wat het geworden is in de waardee ring en sympathie van zieken en gezon den. En voor zooveel anderp goede zaken is de heer Bergers in den loop der jaren de bedelaar geweest. Wij mogen vertrou wen, dat deze bedelaar voor Christus rijke lijk beloond zal worden in de eeuwigheid. Hij ruste in vrede. Men bericht ons: Hedenavond half acht Rozenhoedje bidden in het gebouw van de St. Vincentius-vereeniging door de leden voor hun overleden confrère Bergers. IN MEMORIAM WILLEM BERGERS. Zaterdag, op Maria-dag, is de Penning meester der Maria-Conferentie, Willem Bergers, gestorven. Het is een slag die ook de sterksten eens treft. De slag die echfer door menschen als Willem Bergers niet gevreesd werd. Het is nog zoo kort geleden, dat wij hem met jeugdige zwier op zijn fiets za gen stappen. Het onafscheidelijke sigaren pijpje in de mond haastte hij zich om zijn dagen zoo nuttig mogelijk te besteden, zoowel voor zich zelf als voor zijn even naaste. Het grootste gebod voor een Chris ten bemint Uw evenaaste bracht hij voor 100 pet. in de practijk, zeker niet op de laatste plaats als Vincentiaan. Als het in het belang ging van een arme drommel wist hij van geen wijken. Als hij bedelde voor de armen vroeg hij met meer aan drang als wanneer hij voor zichzelf zou vragen. Als er iets voor de armen gedaan moest worden was geen moeite hem te veel, geen werk hem te zwaar. Hij stelde het zich als een voorname taak voor zijn evennaaste te zorgen vooral als hoogere belangen op het spel stonden. Hij was een Christen in optima forma, een Christen van groot formaat. Het leven gaat door, wij moeten ver der. Maar laten wij het voorbeeld van deze, eenvoudige groote, voor oogen hou den en het zoo goed mogelijk navolgen. De Maria Conferentie verliest in Wil lem Bergers iemand, die door zijn humor en zijn werklust een der steunpilaren der Conferentie was. Anderen kunnen hem opvolgen, doch zeer moeilijk vervangen. Zijn ziel rustte in vrede. N. CREYGHTON, Secr. Maria-Conferentie St. Vincentius Vereeniging. VEREENIGING „OUD LEIDEN" Excursie naar Noordwijk De Vereeniging „Oud Leiden" heeft Za terdagmiddag een excursie gemaakt naar Noordwijk-Binnen een uitstapje, dat bij de leden zeer in den smaak is geval len. Met de blauwe tram reisde het gezel schap, bestaande uit ruim zeventig da mes en heeren, naar Noordwijk, waar het bij ontstentenis van den heer Kloos werd rondgeleid door den heer Bank en door den pres.-kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente, den heer Van der Lee. De oude, eerbiedwaardige St. Jeroens- kerk werd het eerst bezocht. Deze kerk is, volgens de middeleeuwsche kronijken, gebouwd op het graf van den martelaar- pastoor St. Jeroen; bedevaarten werden eertijds gehouden naar Noordwijk ter vereering van de relikwie: het hoofd van St. Jeroen. Bij de laatste restauraties werd in het priesterkoor een schedel gevonden, welke men hield voor het hoofd van den gemartelden pastoor. De schedel werd weer begraven in het priesterkoor onder een steen met een kruisje erin gegrift. De kerk, door architect Jesse, gerestaureerd, imponeert van buiten, doch beantwoordt inwendig niet aan de verwachtingen. Zij bevat enkele Jiistorische merkwaardighe den, zooals het grafmonument van Janus Doüza. In de oude Doelen werd het gezelschap ontvangen door de met een gele sjerp om hangen boogschutters. In het zaaltje is een collectie prachtige oude bogen ten toongesteld. Ook prijkt er een Joris-beeld, uit eikenhout Na deze bezienswaardigheden bewon derd te hebben, maakten de Oud-Leidenaars een wandeling op het landgoed Offem. Pogingen om via het landgoed in het „Hof van Holland te geraken, hadden aanvan- MODESHOW V. EN D. Hedenmiddag werd de eerste van de serie middagen en avonden van de V. D.-Mode- show in de lunchroom der firma gegeven. Hoezeer deze mode-show in den smaak valt moge wel hieruit blijken, dat terwijl de eerste show der firma slechts matige belangstelling trok, er thans niet minder dan 900 kaarten zijn uitgegeven. Om aan al de aanvragen te kunnen voldoen, zijn voor- loopig niet minder dan 2 middagen en 2 avonden hiervoor gereserveerd Deze mode show brengt de komende herfst kleeding en daarvan speciaal nog, wat de firma V. en D. aan confectie brengt. Wij komen op een en ander morgen nader terug. kelijk in de doolhof van pa&djes geen succes; men is er gelukkig tóch gekomen. In het „Hof" heeft de secretaris der ver- vereeniging, de heer Bicker Caarten, dank gebracht aan de Noordwijksche vrienden voor de prettige ontvangst. BUURTVEREENIGING „HOOGEYVOERD" De buurt vereeniging ..Hoogewoerd" houdt Woensdagavond te half negen in de zaal van den heer W. F. van Wijk, Hoogewoerd 108, een bijeenkomst, waar de heer A. P. A. Eskens,. oud-hoofdinspecteur van politie al hier een causerie zal houden over: „Een wandeling door Leiden in vroeger dagen", met lichtbeelden. Tentoonstelling Tuiniers- en BJocmisten- vereeniging „Door Eendracht Verbonden". Zaterdagmiddag had in den tuin van Oud-Hortuszicht een tentoonstelling plaats van de door de leden der Leidsche Tui niers- en Bloemistenvereeniging „Door Eendracht Verbonden" gekweekte stekplan- ten, benevens van de stekplanten, die de kinderen der scholen ook door bemidde ling der vereeniging hadden verkregen. De ze tentoonstelling was, wat de hoeveel heid der inzending betreft, iets minder dan andere jaren, maar zij overtrof deze, door dat het ingezonden materiaal veel mooier en op hooger peil stond. - De jury, bestaande uit de heeren Joh Jonker, J. Kriest Jr. en E. J. H. Cunaeus, kenden de volgende prijzen toe: Tuinkweeken zonder glas: le pr. met wisselbeker Th. Buijs; 2e pr. met wissel plaquette A. Ponstein; 3e pr. J. J. Keuning. Vensterk weekers particulieren le pp. mej. Kuivenhoven; 2e pr. A. de Bruin; 4e pr. mej. Versprille. Tuinkweeken met glazen vaklieden: 2e pr. M. Galjaard. Tuinkwee ken part. met glas: Th. Barthen le pr. Ven sterkweekers vaklieden A. Zwart 3e pr. Aan de inzending der school Noordeinde werd door de jury een diploma met lof der jury en een kleine zilveren medaille toegekend. Van de kinderen verwierven Toos Sandberg, W. Steenhuisen en R. v. Rijn een len prijs; Rudy Bosch en P. de Goejer een 2en prijs: Bram Kret, G. Bosch en B. Wiggers een 3en prijs; M. v. d. Berg H. de Wekker en W. van Nood een 4den prijs. School Plantsoen: 2e pr. K. v. d. Kwaak en Anni Duk; 4e pr. B. Duk en B. van Dalen. School Duivenbodestraat: 4e pr. N. de Man; 5e pr. K. Gavier en M. van Leeu wen; 6e pr. H. Pet en Gr. Verstraaten. School Munnikenstraat; 5e pr. G. Bolog- ne en A. Pison; 6e pr. D. Brokaar en S. Eradus. Deze laatste drie scholen ontvingen een diploma voor de geheele inzending der school. Aan de verschillende planten, die ter opluistering waren ingezonden, werden nog eenige prijzen toegekend. De verzorging der versiering was aan den heer R. Oudshoorn toevertrouwd. Volkstuin-Ver. „Ons Genoegen". De Volkstuin-Ver. „Ons Genoegen" na bij de Zweminrichting „De Zijl" hield Za terdagmiddag een feestmiddag ter gele genheid van de Potplantententoonstelling voor de kinderen van de leden. Te circa 4 uur opende de 2e voorzitter, de heer Zaal- ber, en sprak een woord van welkom tot de leden en genoodigden. Vervolgens een woord van welkom aan de Mondaccordeon- Ver. V.O.P. (Voor Ons Plezier), directeur de heer van Wouw, die zoo. bereidwillig was dezen middag belangloos haar medewer king te verleenen. Vervolgens een woord van dank aan de heeren Hemerik en Hen- driksen voor het houden van de keuring. Jammer, dat de regen als spelbreker tus- schen beide kwam. De prijswinners waren: le prijs Volle grond: S. Oudshoorn, 2e pr. J. Benning, 3e pr. J. Zaalberg. Troostprijzen Volle grond: A. Gorree, M. Jonkman, Jo de Vogel. Vensterkweek: le prijs: Nelly Houps. 2e pr.: M. Guldemond, 3e pr. B. Rozendaal. Troostprijzen: Wim Ravensbergen, W. Mizee, A. Oudshoorn. De prijzen kunnen Woensdagavond tus- schen 6.308 uur worden afgehaald. Speeltuinvereeniging Zuiderkwartier en „Onze Tuin". In de groote zaal van den heer Joh. Me- kel, Hoogewoerd 87, had Zaterdagavond de prijsuitreiking en sluiting plaats van de door bovengenoemde bestuur gehouden tentoonstelling van potplanten en huisvlijt- artikelen. Met een woord van welkom aan alle aanwezigen, in het bijzonder mej. N. Valkenburg, de heeren J. Jonker, R. J. Oudshoorn, en den afgevaardigde der Tui niers- en Bloemistenvereeniging D.E.V. en de Speeltuinvereeniging „Westerkwartier", opende de voorzitter, de heer M. H. Noote- boom, dezen avond. Nadat spreker nog even herinnerd had aan hetgeen hij op den ope ningsavond reeds gememoreerd heeft en de ouders er nogmaals op gewezen had (ge zien hetgeen het bestuur in deze voor de jeugd doet) toch vooral wat meer mede werking te toönen en hen aan te sporen, zoodat 't dan niet zal kunnen voorkomen, dat hetgeen in Januari beloofd wordt in te zenden, met September nog niet klaar is, gaf hij het woord aan den heer Jonker, voor het uitreiken der prijzen. Voordat deze hiertoe overging sprak hij eerst nog een kort woord tot de kinderen. Spreker beschouwde dezen dag voor de kinderen, zooals de drie Octoberdag een feestdag voor de grooteren is. Ook zij wa ren als in optocht met hun kleurige plan ten naar deze zaal gekomen. In voor de kinderen duidelijke woorden schetste hij het verzorgen en opkweeken van het kleine plantje tot een groote plant. Na ook een kort woord aan de huisvlijt te hebben gewijd, en den wensch uitgesproken te hebben, dat door hun bezigheid in de huis kamer de gezelligheid in de a.s. winter maanden verhoogd mag worden, ging hij over tot het uitreiken der prijzen, waarna de voorzitter na een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van deze ten toonstelling hadden medegewerkt en een aanmoediging voor het volgend jaar deze zeer geslaagde tentoonstelling opende. De uitslagen luiden als volgt: Groep volle grond kinderen van 1114 jaar: Petrus Boogaarts, en Jacob Buis 1ste prijs, Antonia v. d. Heijden en Jannie Dool 2de prijs, Corrie Voorzaat en Pieter Ka- paan 3de prijs, Johannes Bink 4de prijs. Van 811 jaar: Johan Spijker en Jacob v. Haarlem 2de prijs, Hilda v. d. Heijden 3de prijs, Netty Boerendonk en Evaline v. d. Heijden 4de prijs. Van 5—8 jaar: Lenie Laven 1ste prijs, Jan Spijker 2de prijs, Marie Geuke 3de prijs, Annie Loeber 4de prijs. Groep Vensterkweek van 1114 jaar: Hilda v. d. Heijden en Hannie v. d. Heijden 1ste pr.. Jan Hoek en L. Lacourt 4de prijs, Jan Prevo en Wim Harteveld troostprijzen. Van 8—11 jaar: Pieter Visser 3de prijs, Lenie Prevo en Alie Visser 4de pr., Apolo- nia Heetveld en Kees Wagemans troost prijzen. Van 511 jaar: Lambert Visser en Jan Fraij 3de prijs, Rietje Kooreman 4de prijs. Huisvlijt dames: mevr. L. Lacourt, C. M. C. Kooreman, Fraij, J. Helst en nogmaels mevr. Fraij 1ste prijzen, mevr. J. Heus, A. Hollinga en mevr. J. M. Ooijendijk 2de prijs en mevr. J. Heus 3de prijs. Huisvlijt heeren: H. v. d. Steen 1ste prijs, A. Hollinga, C. Bosman, J .A. Bonnet, J. W. v. Beek en H. v. d. Steen 2de prijs, W. Hel- versteijn, H. Lens en H. v. Lienen 3de prijs. Huisvlijt meisjes: Leni v. Weizen, Marie Barneveld en Johanna v. d. Moolen 1ste prijs, Sjaan Barneveld, Marie Barneveld en Alie Visser 2de prijs, Annie Fray en Sjaan Barneveld 3de prijs. Huisvlijt jongens: C. BoSman, Nicolaas Verboom en H. Erades 2de pr., David Bon net 3de prijs en H. Erades 4de prijs. „Het Schouwspel". Naar men ons mededeelt zal het tooneel- seizoen door de Kunstkring „Het Schouw spel" geopend worden met het bekende blij spel van Molière „De Vrek", op te voeren door het gezelschap van Jan Musch. Voorts zal in November het gezelschap Saalborn- Farser voor het .Schouwspel" optreden met Mijn Zoon de Minister", terwijl ook de Tooneelgruep „Het Masker" een tooneel- stuk zal komen opvoeren. In Maart mag het nieuwe gezelschap „De Nederlandsche Tooneelgroep" worden verwacht, terwijl voor de opvoering van Mei nog geen zeker heid bestaat. Onze stadgenoot, de heer C. H. Versney, is benoemd als le Hoornist aan het Rotter- damsch Philharmonisch Orkest. Zaterdagmiddag te 2.15 uur is de 33- jarige mej. C. O. geb. D., wonend te Rijnsburg, op de Breestraat alhier met haar rijwiel door een ruit van de fa. Gerzon gereden, toen zij zenuwachtig werd bü het passeeren van een anderen wielrijder. Zij liep een bloedende wonde op in de muis van haar linkerhand en een snij wond aan de rechterknie. Door den E.H.D. werd zij naar het Acad. Zie kenhuis vervoerd. Vermoedelijk tengevolge van een vuur tje stoken is Zaterdagmiddag te 5.15 uur brand ontstaan in een boom in het Plant soen nabij de Plantage. Met een slang op de waterleiding werd het vuur door de politie-brandweer gebluscht. De bloempjesdag vior misdeelde kinde ren, Zaterdag hier ter stede gehouden, heeft ƒ305 opgebracht. moeden van inbraak, bij hun verhoor had den verklaard, dat de roofoverval werd gepleegd door den arrestant, die Dinsdag j.l. tijdens zijn transport naar Utrecht in de Stationsstraat te Amersfoort bij een poging tot ontvluchting door een vracht auto werd gegrepen en gedood. en met hem de schoonmaak ALPHEN AAN DEN RIJN. Benoeming. De Bisschop van Haarlem heeft den weleerw. heer kapelaan C. Kla- 'ver alhier benoemd tot geestelijk adviseur van den R.-K. Volksbond en van den R.-K. Middenstandsbond „De Hanze". EEN ROOFOVERVAL TE LEUSDEN OPGEHELDERD? De doodgereden inbreker de dader? Men zal zich wellicht herinneren, dat einde Maart te Leusdeji een brutale roof overval werd gepleegd, waarbij een tach tigjarige landbouwer door een sindsdien onbekend gebleven man met een stuk oodkabel ernstig werd gewond. Thans komt ons ter oore, dat twee van de drie personen, die kort geleden te Amersfoort werden aangehouden op ver KORENMIJTEN VERBRAND. Zaterdag is te Meppen, gemeente Zwee- loo, brand ontstaan in een van de koren- mijten, waarin de oogst van de landbouwers uit deze buurt was opgeslagen. In korten tijd waren dertien mijten een prooi van het vuur. Het verbrande koren bevatte den gehee- len oogst van een zevental landbouwers. Vier hunner had de oogst geheel, drie slechts voor een gering gedeelte verzekerd. De oorzaak van den brand moet gezocht worden in het feit, dat men een jas, waarin een brandende pijp bevond, nabij het koren had neergelegd. De marechaussee te Zweeloo stelt een onderzoek in. VERDENKING VAN BRANDSTICHTING. In den avond van 24 Augustus is te Sleen een café, tevens boerderij van den landbouwer H. afgebrand. Thans is een zoon van den eigenaar, de 37-jarige H. aangehouden en ter beschik king van den officier van justitie te Assen gesteld onder verdenking van brandstich ting. SCHIETEN OP STRAAT. De 16-jarige A. G., uit de Jacob Maris- straat te 's Gravenhage, kreeg Zondag avond om half 10 in de Waldorpstraat, na bij het viaduct aan de Vaillantlaan, een kogeltje in het oog. Ter plaatse waren drie jongens met windbuksen gewapend aan het schieten op lantaarnpalen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd, waar het ko geltje verwijderd is. De dokter achtte het mogelijk, dat het kogeltje van een katapult afkomstig was. Van het ziekenhuis Zuidwal is de pa tiënt naar het ooglijdersgesticht aan de Laan van Meerdervoort vervoerd, waar hij ter behandeling is opgenomen. Zijn toe stand is niet gevaarlijk, maar hij kan nog niet worden gehoord. De politie heeft de schutters nog niet gevonden. VOLKENBONDSVERGADERING GEOPEND GENEVE, 13 Sept. (A.N.P.). De acht tiende zitting der Volkenbondsvergadering is vanmorgen geopend in tegenwoordig heid van de vertegenwoordigers van 54 staten. Italië en Abessynië hebben geen delegatie gezonden. Te 11.25 uur werd de zitting geopend door Juan Negrin, minis ter-president van Spanje. Alle afgevaardigden hadden een schrij ven van de „groep van Spaansche patriot ten" ontvangen, waarin geprotesteerd werd tegen het voorzitterschap van Ne grin, die er van beschuldigd wordt, aan stichter van het terrorisme in Spanje te zijn geweest. De vergadering benoemde een commis sie voor de verificatie der volmachten. DE CHINEEZEN TREKKEN TERUG De strijd te Sjanghai SJANGHAI, 13 Sept. (A.N.P.) De Chineesche troepen zijn hedenmorgen, zoowel aan het Noordelijk als aan het Oostelijk front van Sjanghai begonnen terug te trekken. De Japanneezen, die alle punten van beteekenis aan het Noor delijke front bezet hebben, wisten de 50.000 man Chineesche troepen over een oppervlakte van 35 vierk. K.M. bijna te omsingelen. De Chineezen trokken toen af in Westelijke richting. Aan het Ooste lijke front wisten de Japanneezen, in sa menwerking met de mariniers, de Chi neezen uit hun stelling te verdrijven. Uit het Oosten en het Noorden doen de Ja panneezen thans gecombineerde aanvallen op de Chineesche stellingen. De Chineezen willen thans blijkbaar de -tweede verde digingslinie handhaven van Lioeho naar Nansiang via Kiating, waar reeds 100.000 Chineezen geconcentreerd zijn. NEW-YORK, 13 Sept. (A.N.P.). In de stadsdeelen Manhattan en Bronx zijn gisteravond in twintig bioscopen aansla gen met stik- en traangasbommen ge pleegd. Verscheidene personen werden ge kwetst. Men vermoedt, dat de aanslagen tot de actie der filmoperateurs tegen de bioscoopeigenaren behooren. NEW-YORK, 13 Sept. (A.N.P.) Bij de ontploffingen, die zich tengevolge van aanslagen in de bioscopen alhier hebben voorgedaan zijn, naar thans bekend ge worden is, ongeveer vijftig personen ge wond. DE ONRUST IN PALESTINA. JERUZALEM, 13 Sept. (A.N.P.). Bij een nederzetting in de Jezi'eelvallei is een Joodsch landbouwer vermoord. Uit een hin derlaag werden vijf schoten op hem gelost. JERUZALEM, 13 Sept. (A.N.P.) Gemeld wordt, dat gisteravond te Jenin schoten zijn gelost op Abdoel Salam Barkawi, lid van de Arabische partij der nationale ver dediging, die ernstig gewond werd. LEIDEN. Geboren: Cornelius Petrus Maria, z. van C. F. A. M. Meerpoel en A. P. Nij- backer Willem, z. van H. Roest en E. de Gelder. Ondertrouwd: A. v. d. Hoogt jm. 25 j. en D. v. d. Reijden jd. 20 j. J. Marks jm. 22 j. en P. Betgen jd. 20 j. H.T de Mane jm. 23 j. en J. F C. de Ridder jd. 21 j. A. Spierenburg jm 23 j. en J. .v d Glas jd. 23 j. S. Springer jm. 24 j. en H. Sleenvoorden jd. 18 j. P. Blansjaar jm. 25 j. en E. J. T. Zeegers jd. 26 j. C. J. Verhoef jm. 25 j. en H. C. Noordervliet jd. 20 j. J. F. Dee jm. 24 j. en A. C. Verlint jd. 22 j. Overleden: H. Florisson-Beekman vr. 69 j. J. Wagemaker wedn. 78 j. C. P. M. J. v. Deursen dr. 7 mnd. W. Th. v. Leeuwen m. 50 j. AMSTERDAM, 13 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 679 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7178 6070 en 5258 cent per kg. slachtge- wicht; 85 melkij en kalfkoeien 180240 per stuk, 139 vette kalveren: 6368 cent (enkele hooger), 5862 en 5256 cent per kg. levend gewicht; 86 nuchtere kalveren 814, 122 schapen 1836 per stuk; 281 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg 7273 cent, zware 7172 cent, vette varkens 6970 cent per kg. slachtge- wicht, vette varkens 6970 cent idem, 11 paarden 100160 per stuk. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Dene marken. Overzicht: slachtrunderen zeer ruime aanvoer, stugge handel, prijzen la ger. Melkkoeien matige aanvoer, trage handel met vaste prijzen. Vette kalveren r,uime aanvoer, vlotte handel, prijzen vrij wel onverandehrd. Nuchtere kalveren be hoorlijke aanvoer, vlugge handel, vaste prijzen. Varkens matige aanvoer, gedrukte handel, prijzen iets lager. Paarden stille handel en aanvoer. ROTTERDAM, 13 Sept. Vee. Aanvoer: 2492 totaal, 668 vette runderen, 240 vette kalveren, 7 nuchtere kalveren, 914 scha pen en lammeren, 559 varkens, 4 bokken. Prijzen per kg.: .vette koeien 76, 68 en 48 58 cent, vette ossen 73, 66 en 4858 cent, vette kalveren 100, 90 en 70—75 cent, var kens (levend gewicht) 61, 60 en 59 cent, schapen 52, 45 en 40 cent, lammeren 63, 59 en 53 cent, Prijzen per stuk: schapen 302520, lammeren 191714. Overzicht: vette koeien en ossen: aanvoer vrij groot, handel kalm, prijzen iets lager pr. koe 80 cent, prima os 78 cent; vette kalveren aanvoer aanmerkelijk ruimer, handel stroef, prijzen iets lager prima kalf 1.10, schapen en lammeren aanvoer rui mer ter markt, aanvoer traag, handel ge lijk aan die van de vorige week; varkens: aanvoer iets grooter, handel aanvankelijk vlug, prijzen iets stijver; er werden eenige exportpartijtjes verkocht. ROTTERDAM, 13 Sept. Buitenl. Granen. Stemming kalm. Rogge per 100 kg.: Canada no. 3 disponi bel 9.10, 74/75 kg. Hongaarsche dispo- niber 8.90, 73/74 kg. La Plata disponibel 10.25, 73/74 kg. Noord-Russische stoo- mend 8.75; Gerst per 2000 kg.: 64/65 kg. La Plata disp. 1.50, Amerikaansche no. 2 dage lijks verwacht 144.idem ladend 143; Amerikaansche no. 3 dagelijks verwacht ladend geladen f 139; 64/65 kg. Zuid-Rus sische aangekomen f 149, stoomend naar aankomst f 148147, Karoon verwacht verwacht disponibel 144. Haver per 100 kg.: 55/56 kg. La Plata disponibel 6.85, stoomend 6.80, Mais per 2000 kg.: Gele La Plata stoo mend naar aankomst 149136, La Plata Cinquantino disponibel 151, stoomend f 148, witte Zuid-Afikaansche no. 2 stoo mend naar aankomst 137132, idem no. C 136—131. Boekweit per 100 kg.: Poolsche Herr- schafts 60/61 kg. Sept.Oct. 8.85, idem 60/61 kg. Sept.-Oct. 8.50; Amerikaansche Canadeesche Oct.Nov. 8.40. Binnenl. Granen en Peulvruchten per 100 kg.: Haver 67, Gerst Chevalier 8—8.30, Rogge 7.75, Erwten, kleine groene 1010.50. mindere soorten f 8.60 9.50, schokkers f 12.5015.Extra daarboven betaald. WldSELNOTEERINGEN (AMSTKRDAIW Londen 8.995»s Berlijn 72.95 Parijs 6 481/-2 Brussel 30.61l/2 Zwitserland 41.76 Kopenhagen 40.17l/2 Stockholm 46.40 Oslo 45.25 New York 1.811&/lrt Praag 6.35

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3