SPORT RECHTZAKEN OMGEVING LUCHTVAART MAANDAG 13 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 LAWNTENNIS DIOCESANE TENNISWEDSTRIJDEN. Op „Vredenburch" te Rijswijk. Gisteren werden op de tennisbanen van „Vredenburch" te Rijswijk de jaarlijksche diocesane tenniswedstrijden van den Sport raad van de Graal gehouden, waaraan door p]m. 60 dames en heeren werd deelgeno men, uit de diverse steden van het Diocees Haarlem: Amsterdam, Haarlem, Leiden, Den Haag, Delft en Schiedam. Er werd ge speeld in klasse A en B volgens de com binaties: enkel iames, dubbel dames, dub bel heeren en mixed. De wedstrijden die, dank zij vooral de on verhoopt gunstige weersomstandigheden, een vlot en zeer geanimeerd verloop had den, leverden de volgende uitslagen op: Dames enkel A: Mej. Lies Noordman uit Li e i d e n. Dames enkele B: Mej. Yvonne v. d. Berg uit Den Haag. Dames dubbel A: de dames Lies Noord man en Lou Noordman uit Leiden. Dames dubbel B: de dames Ciel Gribling en Els Sitze uit Delft. Heeren dubbel A: de heeren J. Scholte er M. Vlug uit Schiedam. Mixed A: Mej. Lou Noordman en de heer H. v. d Ven uit Leiden. HAAGSCH GERECHTSHOF In dienstbetrekking geld verduisterd Hedenochtend diende voor het Haagsch Gerechtshof de zaak tegen mej. H. S. te Oegstgeest. Verdachte was in appèl gegaan van een vonnis van de Haagsche rechtbank, waarbij zij veroordeeld was tot twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk wegens ver duistering van geld in haar betrekking te Oegstgeest. Het meisje verklaarde het geld niet ge stolen te hebben. Zij had, toen het geld werd vermist, het uit vrees weer aan haar patroon/ terugbetaald. Zij hield nu voor het gerechtshof, even als voor de rechtbank, haar onschuld /ol, n.l. dat zij het geld niet had gestolen. Zij verklaarde verder vroeger wel eens ien strafbaar feit te hebben gedaan, en uit vrees had zij het geld teruggegeven. De benadeelde evenwel vond dat het geld gestolen was. De procureur-generaal achtte het 'en- laste gelegde bewezen en vroeg bevesti ging van het vonnis. De verdediger pleitte vrijspraak subs, de uiterste clementie, aangezien verschil lende punten twijfel opleveren. Het Hof zal 21 September vonnis vij zen. HILLEGOM. Zaterdagmiddag is een Engelsch militair vliegtuig, dat was opgestegen van het vliegveld Thornaby in Yorkshire tegen den grond te pletter geslagen bij Delmont-Hill, als gevolg van de mist. De vier inzitten den vonden hierbij den dood. DREE DOODEN BIJ VLIEGONGELUK. In de buurt van Waldenburg (Zwitser land) is het verkeersvlieegtuig van den dienst Bern-Bazel ten gevolge van de mist neergestort. De bestuurder en twee passa giers uit Londen kwamen om het leven. EEN DOODE BIJ VLIEGONGELUK. Een Duitsche vliegtuig, dat den dienst onderhout tusschen Gleiwitz en Breslau is in een mist boven Tsjechisch grondgebied uit den koers geraakt Het kwam tegen een boom terecht en is bij Freiwark Supiko- vince (Saubsdorf) verongelukt. De be stuurder kwam om het leven. Een passa gier werd ernstig gewond; twee andere passagiers hadden de tegenwoordigheid van geest uit het toestel te springen. Deze bei de personen werden slechts licht gewond. Volgens een gisteren te Barow (Alaska) ontvangen bericht zou een Russisch vlieg tuig, bestuurd door Basil Zadkoff in de Pool-zee zijn terechtgekomen, toen het op zoek was naar Lewanefski. Bestuurster ongedeerd, toestel ernstig beschadigd. Het vliegtuig „De Scheldemusch", be stuurd door mevrouw K., is gistermiddag omstreeks 1 uur nabij het vliegveld Ypen- burg omlaag gestort. Waarschijnlijk ten gevolge van een motorstoring geraakte het toestel in een vrille en kwam boven een sloot nabij Ypenburg terecht. Dank zij het feit, dat het toestel met beide vleugels aan den kant van de sloot bleef hangen, kwam de bestuurster er met eenige ont vellingen ongedeerd af. Het toestel is vrij ernstig beschadigd. „Tel." VLIEGENDE PATER MAAKT EEN NOODLANDING. Hij zelf slechts licht gewond. De bekende Belgische Vliegende Pater Radfer, die onlangs zijn brevet van vlie genier haalde en binnen afzienbaren tijd naar de Congo hoopte te vertrekken om daar de moderne techniek in dienst der missie te stellen, is op een proefvlucht bo ven St. Hubert in België in den mist ver dwaald geraakt. Bij het uitvoeren van een noodlanding raakte de staart van het vlieg tuig de toppen van enkele dennenboomen in het bosch van Mariment, waarna het toestel te pletter vieL Pater Radfer werd wonder boven wonder slechts licht ge kwetst. DE REIS VAN IR. DE KOK NAAR ZUID - AFRIKA. Naar wij vernemen is het vertrek van xr. de Kok, directeur-generaal der Konink lijke en van den heer Schmidt Crans naar Zuid-Afrika, bepaald op Woensdag a.s. om half acht van het vliegveld Ypenburg. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Rijwiel in huurkoop verkocht. H. P., koopman teLeidschendam, heeft in huurkoop een rijwiel gekocht van G. J. K. maar het rijwiel reeds na veertien dagen weder verkocht, zonder zich verder om de te betalen termijnen te bekommeren. Daar verdachte nog een blanco strafre gister heeft en er een gunstig rapport over hem is ingekomen, wilde de Officier, Mr. Cohen Tervoort, verdachte nog een kans geven en eischte 10 subs. 10 dagen. De politierechter, Prof. Mr. van Bemme- len veroordeelde conform. Leest met aandacht de advertenties in Uw Dagblad! Verduistering van een regenjas. De chemische wasscher F. J. J. B. te Voorschoten moest terecht staan om dat hij van de fabrieksarbeidster mej. J. C. K. te Voorschoten een regenjas zou hebben verduisterd. Verdachte had de jas ter rei niging in zijn bezit, maar de juffrouw had de jas reeds in den zomer van 1935 ter rei niging aan verdachte gegeven om er een ulievlek uit te halen. Verdachte ontkende de verduistering Hij was driemaal met de jas naar de juffrouw gegaan, maar driemaal had hij haar niet thuis getroffen. Na twee jaar was de jas gaan ruiken en verdachte had hem in de vuilnisbak gedeponeerd, wat hij niet mocht doen. De juffrouw had na ruim twee jaar aangifte gedaan. Inmiddels had verdachte echter de jas vergoed. Daarmede rekening houdend was de eisch f 10 subs. 10 dagen. De politierechter vond het een eigenaar dige zaak Niettemin had verdachte de jas niet in den vuilnisbak mogen gooien, om dat de jas hem niet toebehoorde. Toch wilde de politierechter het geval niet te zwaar opnemen en veroordeelde verdachte tot een geldboete van 10 sub. 10 dagen maar voor waardelijk met een proeftijd van een jaar. Oneerlijke concurrentie oftewel de valsche „snipperkoning". J. W., koopman te Amsterdam, had zich uitgegeven voor zekeren S. te Amsterdam, die bekend staat als de .snipperkoning". Dit is iemand, die het afval van de kleer makers opkoopt. De echte „snipperskoning" adverteert in de verschillende kranten, o.a. het kleerma kersvakblad. Verdachte had echter ge knoeid met den naam van S. door zich bij den Noordwijkschen kleermaker J. P. R. uit te geven voor den echter „snip perkoning". In deze functie had hij ge profiteerd van de advertenties van den echten „koning" op het gebied van snip pers. Nadat J. P. R. als getuige gehoord was en verteld had, dat verdachte gezegd had I. S. uit Amsterdam te heeten, werd als tweede getuige gehoord de zoon van den eersten getuige J. C. J. R., kleermaker te Noord wijk. Deze getuige draaide nogal met zijn getuigenis. Bij de politie had hij verklaard, dat verdachte gezegd had I. S. uit Amsterdam te zijn, de bekende snip perkoning. Nu ter terechtzitting nam hij het laatste terug n.l. het gezegde „de be kende snipperkoning". Ook de tweede zoon, G. C. J., nam het zelfde gezegde terug als zijn broer. Ver dachte had bovendien een jas geleend van een der zoons en die jas pas na drie maan den terug gebracht na een schrijven van den rechtmatigen eigenaar. De Officier van Justitie, mr. Cohen Ter vaart, achtte oneerlijke concurrentie bewe zen, bovendien nog oplichting en eischte een boete van 10 subs. 10 dagen. De politierechter achtte evenwel de fei ten niet bewezen, gezien de thans afgfleg- de getuigenverklaringen en sprak ver dachte vrij. Verzet tegen de politie. J. W. H., chauffeur-monteur te Wasse naar, had gereden met een motorrijwiel op den Nieuwen Zeeweg te Wassenaar. Achter zijn eigen motorrijwiel sleepte hij een ander defect motorrijwiel. De politie had een stopteeken gegeven aan verdach te en toen hij aan dit teeken niet voldeed bovendien nog hard geroepen: „Halt, poli tie". Verdachte was toen nog niet gestopt, om- De nieuwe politie-inspecteur. De heer A. L. de Boer, de opvolger van Inspecteur Hensums, werd in 1910 te Helvoetsluis ge boren en is dus slechts 27 jaar oud. Als inspecteur-titulair was de benoemde werk zaam te Hilversum. Hij bezit het einddiplo ma H.B.S. 5-j. cursus, het diploma van den Alg. Ned. Politiebond en het inspecteurs diploma van den Bond van hoogere Poli- tie-Ambtenaren. De heer De Boer is onge huwd, behoort tot de Ned. Herv. Kerk en treedt op 1 October in functie. KATWIJK. Welkom. Het paard van den landbou wer v. E., bespannen voor een melkwagen, ging er bij de BurgerdijkstraatSluis weg vandoor. Twee man op den wagen ver mochten het dier niet te houden. Dat was op zich zelf niet zoo heel erg, doch inplaats van den weg te houden ging het dier de winkeldeur in van den heer J. de B. bij de Tramstraathoek Waaigat. Dat moest natuurlijk slecht afloopen. De deur werd vernield, zelfs de deurkozijnen, een snij machine in den commestibleswinkel van de B. werd totaal onbruikbaar gemaakt, de noodige ruiten aan stukken. Maar.... per soonlijke ongelukken vielen niet -voor. De rest zal wel uitgezocht worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Botsing. De vrachtauto van den heer L. v. P. kwam in den vroegen Zondagmor gen vanuit de Achterweg (wat niet geoor loofd is) en de heer M. v. T. kwam met zijn luxe auto uit de v. Egmondstr., de Kerkstraat in (wat evenmin is toegestaan). Op den vierhoek Kerkstr.v. Egmondstr. Achterweg kwamen zij met elkaar in bot sing. De luxe auto moest het tegen de vrachtauto, die beladen was met bussen melk, afleggen. Van de inzittenden in de luxe wagen was een meisje vrij erg ver wond, zoodat overbrenging naar een Zie kenhuis te Leiden door dr. Hueting noo- dig werd geoordeeld. De andere inzittenden kwamen er met den schrik af. De luxe wa gen was erg gehavend en moest buiten dienst gesteld worden. De politie steld een onderzoek in. dat hij, zooals hij later had verklaard, niet in het bezit was van de vereischte papieren. Eisch en uitspraak waren tenslotte 5 subs. 10 dagen. Iemand, die zijn bezinning verloor. C. F. W. v.h. slager te Leiden, had mej. G. de G., die het huishouden doet voor van L. Sr. te Oegstgeest, uitgescholden voor al wat mooi en leelijk was. Verdachte ontkende de juffrouw uitge scholden te hebben, maar zeide, dat die woorden bestemd waren voor de dochter vein v. L. Sr. en zijn zuster. Verdachte was zijn bezinning kwijt geraakt, omdat zijn vader met een groot mes op hem af was gekomen, toen hij om geld kwam, waar voor hij door M. H. te Leiden gestuurd was. De politierechter was het met verdach te eens, dat er aan weerszijden fouten zijn begaan. Er was nog een tweede persoon gedag vaard als getuige ni. J. J. v. d. H. te Oegst geest, die het heele geval had meegemaakt en bezwarende verklaringen tegen ver dachte aflegde. Nadat nog een broer van verdachte als getuige a décharge was ge hoord, achtte de Officier het ten laste ge legde bewezen en vond de zaak al heel een voudig, maar niettemin minderwaardig. Eisch 5 subs. 10 dagen. Uitspraak 4 subs. 2 dagen, rekening houdende met de geldelijke omstandigheden van den verdachte. Een ongewenscht type te Oegst geest. S. L. B. te O e g s t g e e s t, die niet ver schenen was, had een dame, zekere mevr. B te Oegstgeest zonder dat er eenige reden daartoe was, op een geweldige manier uit gescholden. Verschillende getuigen werden gehoord in deze zaak, allen bewoners uit Oegstgeest. Allen waren het er over eens, dat verdach te niet geheel normaal is te noemen. De uit gescholden dame had den indruk gekregen, dat de man gek was. Eerst had zij dan ook om die reden niet aangeklaagd, maar bij later inzien vond zij, dat ook deze schelden de persoon een gevaar op zou kunnen leve ren voor de samenleving. Zoowel de Off'cier als de politierechter vonden- het gewenscht, dat er een onder zoek naar de geestvermogens van den ver dachte zou worden ingesteld en verwezen de zaak terug naar den rechtercommissaris. Geldbedragen verduisterd. D. S.. landbouwersknecht te Stomp- w ij k, thans verblijvend in een opvoedings gesticht te Doetinchem was ten laste ge legd verduistering van eenige geldbedragen ten nadeele van H. J. K. en den O. te Stomp wijk. De Offcier eischte een gevangenisstraf van 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. De politierechter vond, dat deze straf niet op zijn plaats was, omdat verdachte thans reeds moet boeten in het opvoedingsge sticht voor verschillende feiten, waaronder de politierechter ook deze nog wil rekenen omdat zij ongeveer in dezelfde tijdstip ge beurd zijn. Daarom was de uitsrapak 20 subs. 20 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. LISSE. Een hek getorpedeerd. Zaterdagmor gen kwam vanuit de richting Haarlem een zwaarbeladen bestelauto, uit Sneek afkom stig en moest even voorbij de Nieuwstraat plotseling stoppen om een botsing met de uit de richting Leiden komende tram te vermijden. Vanwege het Rijk is men nJ. bezig tusschen Julianastraat en Nieuw straat de keien te verstraten, zoodat aldaar het verkeer over den tramweg moet. Door den druk van den zwaarbeladen wagen en mede door de gladheid van den weg wegens den regen, pakten de remmen niet. Den chauffeur bleef toen niet anders te doen wilde hij niet op de straatmakers in rijden dan het stuur naar rechts om te zwenken, methet gevolg, dat hij het trot toir opreed door het ijzeren hekwerk voor het perceel van den heer Alders, welk hek werk geheel werd vernield. Het toeval wil de, dat mej. A. juist het voor het huis lig gende straatje aan het schrobben was. Zij werd achterover geworpen en bleef lig gen. De ontboden geneesheer, dr. M. de Graaf, kon echter geen noemenswaardig letsel constateeren. NIEUWVEEN Gevestigd: R. Ruurslag, van West- zaan Joh. Sanders van Hengelo Jac. v. d. Meer van Vorden Joh. Schalk wijk van Mijdrecht Joh. de Groot van Aalten. Vertrokken: Jac. Geib naar Utrecht Dirk Heemstra naar Ter Aar Joh. C. Boer naar 's Gravenhage. Overleden: H. W. S. Jörgense 70 j. ROELOFARENDSVEEN. Damclub L.U.T.O. Bovengenoemde club zal op Dinsdag 14 Sept. a.s. haar speel seizoen wederom openen. Ter gelegenheid van de aansluiting bij den Ned. R.K. Dam- bond is een simultaan-séance georganiseerd, welke zal worden gegeven door den be kenden dammer en problemist G. Geerlings. Deze wedstrijd, welke zal worden ge houden in het patronaatsgebouw en om 8.15 uur aanvangt, is voor ieder toegankelijk, terwijl ook de deelname aan den wed strijd geheel kosteloos is, voorzoover het speelmateriaal zulks .toelaat. Voor den aanvang zal de heer Bekker, wedstrijdleider van den Ned. R.K. Dam- bond, een kort woord spreken, terwijl na afloop het bestuur 2 tientallen hoopt te kunnen opgeven voor den a.s. competitie. RIJNSBURG Gemeenteraad In het verslag van de raadsvergadering van Vrijdag is een on juistheid ingeslopen. Een van de laatste alinea's moet aldus luiden: Voorts kwam een voorstel ter tafel van B. en W. om de bouwverordening met het oog op de lint bebouwing vast te stellen volgens de wen- schen van Ged. Staten. SASSENHEIM. Oranjefeest. Zooals reeds gemeld zul len de oranjefeesten plaats hebben op 22 en 23 Sept. Het programma, thans ver schenen, bevat vooreerst op den eersten dag kinderfeest, waarna volsspelen, zooals touwtrekken, ringrijden met luxe auto's. Het feestterrein is gelegen aan de Rusthof laan. Op beide avonden zal wederom volks zang worden uitgevoerd, begeleid door de plaatselijke muziekkorpsen. Moge het weer er toe bijdragen om dit feest ter eere van H. M. de Koningin op waardige wijze te vieren. Vertrokken: E. Boekee, naar Utrecht. Th. H. Geerts, naar Velsen. .P A. J. M. van der Horst, naar Voorscho ten. C. M. van der Weijden, naar Den Bosch. Th. H. van den Berg, naar War mond. J. J. A. van der Burg, naar Was senaar, P. E. G. M. Wernekinck, naar Amsterdam. E. van Voorst, naar Hilver sum. L. A. Natzijl, naar Streefkerk. A de Grott-geb. v. d. Reep, naar Leiden. G. L. Olijslagers, naar Voorhout. Ingekomen: M. C. van Dam, van Warmond. J. Ph. Vis, van Hengelo. G. Algera, van Lisse. STOMPWIJK. Tentoonstelling. Zondag na de Hoog mis opende de zeereerw heer pastoor Floor de tentoonstelling van gemaakte goederen, vervaardigd door de naaikrans, bij welke gelegenheid deze vereeniging de naam kreeg van „St. Elizabeth". Een blik op de tentoongestelde goederen gaf een bewijs, dat de jonge dames in het afgeloopen jaar niet stil gezeten hebben. Vele huisgezinnen zullen zij straks met de door hen vervaar digde kleeren gelukkig maken. Er was den geheelen dag veel bezoek, en de jongeda mes deden hun best, om de bezoekers aan te sporen deel te nemen aan de vele attrac ties en hen van het „aardsche slijk" te ont lasten, Wat voor een goed deel gelukte. Straks zal van de baten het noodige ma teriaal ingeslagen worden en gaan zij met nieuwen ijver aan den slag voor een vol gend jaar. VOORSCHOTEN. Herdenking R. Wullings. Alhier is Za terdag opgericht 'n comité, geheeten: „Her denking H. Wullings", bestaande uit 24 le den, allen oud-leerlirigen van het instituut Wullings, alhier. Het doel van het comité is voor wijlen den heer H. Wullings, in le ven directeur van het instituut Wullings, een monument te stichten uit dankbaarheid van zijne oud-leerlingen en dit monument als geschenk aan de gemeente aan te bie den. Tot voorzitter van dit comité is be noemd de heer J. Fuürsner, Schout bij Nacht. Uit dit comité is gevormd een werk comité, waarvan tot voorzitter is benoemd de heer G. Kerbert. Den Burgemeester de zer gemeente is het eere-voorzitterschap van dit comité aangeboden, hetgeen door hem is aanvaard. Het comité zal gelden in zamelen voor de stichting van een fontein in het t/ilhelminapark alhier en dit ge schenk zal aan de gemeente worden aange boden. WARMOND VOOR DE REDDERS OP DE KUST Nieuwe reddingsboot in gebruik gesteld. Bij het restaurant „Meerrust" te War mond is Zaterdagmiddag in gebruik gesteld een nieuwe reddingsboot der Noord- en Zuid-Hollandsche reddingsmaatschappij, de „Abraham Fock", bestemd voor het station Hollum op Ameland. Bij deze plechtigheid waren o.m. tegenwoordig leden van de familie Fock, o.a. de oud-gouverneur-gene raal van Ned. Indië mr. D. Fock, de gep. vice-admiraal C. Fock, de gep. kapt. luit. ter zee C. A. Fock e.a. Voorts leden van het hoofdbestuur der reddingsmaatschappij, o.w. de voorzitter, de heer Tegelberg en de secretaris de heer H. Th. de Booy. De schip per van de nieuwe reddingsboot, Botte Ney, was uit Hollum overgekomen voor de plechtigheid. De heer Tegelberg meende, dat men de reddingsmaatschappij niet van heldenver- eering mag beschuldigen, wanneer thans na ruim honderd jaren een der oprichters wordt herdacht. Spreker herinnerde aan het beleid van de eerste bestuurderen in het bijzonder aan Abraham Fock, die vele jaren penningmeester en later voorzitter is geweest. Financieel wordt nu meer van de N.Z.H.R.M. gevraagd dan vroeger, maar de natie is steeds bereid tot steun. Spr. dank te den bouwmeester en de directie der Kromhoutfabrieken en hij bood den heer Van Dijk, die toezicht heeft gehouden, het speldje der maatschappij aan. Mevr. Van Woerkom-Fock onthulde daarna den naam van de reddingboot, die vervolgens door den heer Tegelberg aan schipper Botte Ney werd overgedragen. Namens de familie dankte de oud G. G. van Ned. Indië, mr. D. Fock de redding- maatschappij voor het feit, dat zij een voor vader heeft willen eeren. De „Abraham Fock" is een teakhouten motorstrandreddingboot. de vijfde van dit type voor de N.Z.H.R.M. gebouwd bij de firma Taat te Katwijk aan Zee. De boot is onzinkbaar door een groot aantal koperen luchtkisten, welke onder het dek zijn aan gebracht. Santos-bloempjes. De verkoop van Santos-bloempjes heeft hier ter plaatse op gebracht de somma van 37.56. BIOSCOPE HOOFDFILMS Bleeke Bet (Fientje de la Mar A af Bouber Sylvain Poons). Flirt in Weenen (Magda Schneider). Fury (Spencer Tra cy Sylvia Sidney) Vrijspraak., levens lang. (Danielle Dar- rieux Henry Gardt). Concurrenten (Charl Susa Harald Paul sen). De Doodstrijd in den Onderzeeër (Harry Baur Marchelle Chantal). Het kind van de Rekening (Adèle Sandrock Ralph I Arthur Roberts) Avontuurlij! AANVANGSUUR Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Dag. 8._511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Dag. 811 uur. Zon dag 27 uur. Ma tinee. Zaterdag en Woensdag 2 uur. Volwassenen Volwasse len Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11