ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 GEMEENTERAAD VAN LEIMUIDEN De Raad dezer gemeente kwam op Don derdagmorgen, in verband met de verbou wing van het Raadhuis, in de burgemees terskamer, ter gemeente-secretarie, in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den voorzitter van het Col lege van Ged. Staten d.d. 21 Juli 1937* waarbij medegedeeld wordt dat het van Re- geeringswege ingesteld onderzoek inzake de werkloosheidsuitgaven voor 1937, waar in het Werkloosheidssubsidiefonds bij draagt, tot de conclusie heeft geleid, dat vpor het jaar 1937 terzake zal kunnen worden volstaan met een totaal bedrag van 7500. Besloten wordt de noodige maatregelen te nemen, opdat het op de begrooting uit getrokken bedrag van 10.000 terugge bracht wordt tot 7500. Wijziging van de uitgaaframing zal gepaard moeten gaan met wijziging van de onderhavige ramin gen inzake bijdragen uit het werkloosheids subsidiefonds. De voorzitter doet mededeeling van een schrijven van den Minister van Binnen- landsche Zaken en Financiën d.d. 29 Aug. 1937 waarbij de bijdrage voor het jaar 19371938 in de wedden van Burgemees ter, secretaris wordt bepaald op 2938.51. Schrijven van den Minister van Sociale Za ken d.d. 31 Augustus 1937 waarbij mede gedeeld wordt dat de gemeente voor een bijdrage voor extra-hulp aan werkloozen over 1937 in aanmerking kan komen. Schrijven van het bestuur van de Chr. H. B. S. te Alphen aan den Rijn waarbij om een bijdrage ad 38.99 wordt verzocht voor den leerling S. J. K. Ham in het ex ploitatie-tekort over 1936. Aangezien de Raad de laatste jaren dergelijke verzoeken heeft afgewezen zijn B. en W. met eer- voorstel gekomen. De voorzitter zegt, dat er veel voor te zeggen is, om dit verzoek toe te staan. De heer Rietdijk stelt voor het verzoek in te willigen; aangezien het slechts door den heer Visser ondersteund wordt, komt het voorstel niet in stemming. Schrijven van den Pensioenraad te Den Haag d.d. 15 Juli 1937 waarbij bericht wordt dat de rente van de 4 1/2 pet. geld- leening oorspronkelijk groot 30.000 met ingang van 15 Sept. 1936 werd verlaagd tot 3 pet. Op een tweetal reclames van de wed. J. Visser te Apeldoorn tegen aansla gen in de straatbelasting 1937 wordt af wijzend beschikt. Op een verzoek van den heer A. Hijdra om ontheffing van straatbelasting over de jaren i936 en 1937 wordt op voorstel van B. en W. afwijzend beschikt. O, die hondjes. Aan de orde komen dan enkele bezwaar schriften tegen aanslagen in de hondenbe lasting. Afwijzend wordt beschikt op de verzoeken van de heeren A. van Poel geest en H. Kloek om vermindering van hondenbelasting. De aanslag van den heer P. Verhoeven wordt van ƒ7.50 op ƒ2.teruggebracht, aangezien deze persoon kan aantoonen voor zijn kippenfokkerij een hond noodig te hebben. Geeg rekening en verantwoording. Door B. en W. wordt daarna aan den Raad aangeboden de gemeenterekening dinest 1936. Deze bevat gewone inkomtsen ƒ76655.11, Uitgaven ƒ74031,74. Baüg slot 2623.27. De voorzitter zegt, dat aange zien de laatste 30 pet. extra bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds ad 1236.90 niet zal ontvangen worden, slechts 1386.47 van dit batig slot ten goede van den dienst 1938 zal komen. De kapitaaldienst bevat een inkomsten ƒ21712.09. Uitgaven ƒ20507.21. Batig slot 1204.88. Tot leden van de commissie belast met het nazien der rekening worden benoemd de heeren J. de Rijk, J. J. Hoogervorst en W. Koot, welke hun benoeming aannemen. Aangeboden wordt de gemeentebegroo- ting dienst 1938. De begrooting sluit wat de gewone dienst betreft in ontvangsten en uitgaven met 76285.82. Gerekend moest worden op een extra-subsidie uit het werk loosheidssubsidiefonds van 1700. Bij vo rige jaren vergeleken is deze bijdrage reeds heel wat minder geworden. Tot le den van de commissie belast met het on derzoek der gemeentebegrooting dienst 1938 worden benoemd de heeren H. Heenk, P. Rietdijk en J. J. Hoogervorst. Deze hee ren laten zich hunne benoeming welge vallen. De voorzitter deelt mede, dat, nu de ge- menterekening dienst 1935 door Ged. Sta ten definitief gesloten is, overgegaan kan worden tot vaststelling der vergoeding der bijzondere scholen ingevolge artikel 101 der L.O.-wet 1920. Het bedrag per leer ling wordt bepaald op 8.De R.-K. school heeft recht op 198 maal 8 is 1584. Het voorschot heeft bedragen 1552, zoo dat het R.-K. schoolbestuur nog moet ont vangen ƒ32.Het bestuur van de school met den Bijbel heeft recht op 97 maal 8 is 776. Het heeft reeds aan voorschot ont vangen 643.88. Het heeft dus nog tegoed 133.12. Ged. Staten maken „verlangens" kenbaar. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad de algemeene Politieverordening aan te vullen met een bepaling inzake tapver- bod bij eventueele mobilisatie. De voorzit ter deelt mede, dat het Oranje-comité het verzoek om een subsidie van 100 in ver band met de tractatie van schoolkinderen - heeft ingetrokken, zoodat dit punt van de agenda kan worden afgevoerd. Op verzoek van Ged. Staten .stellen B. en W. voor om enkele wijzigingen te brengen in het be sluit tot conversie van enkele geldleenin- gen. De Raad besluit om aan de verlangens van Ged. Staten, enbaar gemaakt bij hun schrijven d.d. 1014 Augustus te vol doen. De tijd van extra-aflossing en op neming der gelden moet verschoven wor den van 1 November 1937 tot 31 Decem ber 1937. Dit brengt voor de gemeente dit voordeel mede, dat op 31 December 1937 8005 minder behoeft te worden afgelost, zoodat over deze ƒ28005 geen 1 pet. boete en 1/4 pet. provisie behoeft betaald te wor den. De voorzitter deelt mede, dat toen over deze aangelegenheid met den geld gever is gesproken meteen is weten te ver krijgen, dat deze bereid is onder dezelfde voorwaarden en dezelfde voordeelige con dities een aanbieding te doen voor de geld- leening noodig voor den verbouw van het Raadhuis. Hoeveel kost het nieuwe Raadhuis? De voorzitter deelt mede, dat na eenige becijfering is gebleken dat de verbouw van het Raadhuis kost 18.000. B. en W. wil len aan Ged. Staten toestemming vragen om de bedragen ad 1298.50 en 4800 ver kregen resp. door den verkoop van riet land en door den verkoop van de o. 1. school met onder wijzers woning te mogen gebruiken voor den verbouw van het Raadhuis, onder dien verstande dat bin nen 20 jaren het bedrag weder terug ge bracht zal zijn door inschrijvingen op het Grootboek N. W. S. 2 1/2 pet. Gedurende 20 jaren zal dus per jaar voor 300 2 1/2 pet. N. W. S. moeten worden aangekocht. Voor het restant van het be.ioodigde bedrag ad 12.000 stellen B. en W. voor om een geldleening aan te gaan met de N.V HAV- Bank te Schiedam. De rente zal 3 5/8 be dragen, terwijl de aflossing zal moeten plaats hebben in twintig jaren, ieder jaar dus 600. Voor afsluitprovisie is 1/4 pet. verschuldigd. De Raad kan niet anders dan dit voordeelig aanbod accepteeren. Na tien jaren heeft de geldgever de bevoegdheid om de rente te verhoogen echter niet hoo- ger dan tot 4 pet. Een strop. De voorzitter deelt mede, dat by den verbouw van het Raadhuis reeds enkele te genvallers zijn voorgekomen. De binnen muren zijn van dien aard, dat de opzich ter hierop niet durfde bouwen. In de Raad zaal is een nieuwe binnenbuur geplaatst, wat een bedrag van 350 a 400 extra zal kosten. In behandeling komt het verzoek van de Leidsche tentoonstelling Vee- en Bodem producten „VEBO" om een subsidie van 2. B. en W. komen niet met een omlijnd voorstel. Met algemeene stemmen wordt besloten het verzoek voor kennisgeving aan te ne men. Van het bestuur van de Vereeniging tot oprichting en instandhouding van vrije scholen met den Bijbel is een verzoek in gekomen om beschikbaarstelling van de benoodigde gelden voor verbetering van de toiletten. Volgens opgave zijn deze kos ten geraamd op 552. B. en W. stellen voor om in principe tot beschikbaarstelling der gelden te besluiten. B. en W. zullen in overleg treden met het bestuur van de school en door den gemeente-opzichter een onderzoek naar de te verrichten werkzaam heden laten instellen. Op voorstel van B. en W. wordt vastgesteld een verordening betreffende het beroep, bedoeld in de ar tikelen 13, 15 en 17 van het Reglement Autovervoer personen. Vastgesteld wordt dan nog een besluit Model D. tot een be drag van 1398.17. Ook hier extra-steun voor tuinders. De voorzitter deelt mede, dat met het oog op de in de wintermaanden te verlee- nen ondersteuning aan behoeftige inge volge de armenwet deze post met 1000 zal moeten worden verhoogd. De heer Hoogervorst wijst er op, dat het den tuinders dit jaar zoo verschrikkelijk slecht is gegaan, dat deze dit jaar heel vroeg om steun voor noodzakelijk levensonder houd bij het gemeentebestuur zullen aan kloppen. De voorzitter deelt mede, dat dit punt in de vergadering van B. en W. is bespro ken en dat met het oog op de tuinders deze post verhoogd wordt. B. en W. willen thans echter nog niet met het verleenen der ondersteuning aanvangen. Met de brandspuit is het niet pluis. De voorzitter brengt dan ter sprake het weigeren der motorspuit te Rijn- zaterwoude. B. en W. willen thans een deskundig onderzoek laten instellen door onpartijdige menschen naar de bruikbaarheid van de motorsupit. B. en W. stellen daarom den Raad voor om lid te worden van de Koninklijke Nederlandsche Brandweerbond. Deze Bond kan dan met het onderzoek be last worden. De Raad besluit lid te worden van den Brandweerbond en machtigen B. en W. om dezen Bond een onderzoek naar de motorspuit te laten instellen. Voorts laat de organisatie van de brandweer nog al iets te wenschen over. B. en W. hebben in de vacature- P. H. Muller tot brandmeester benoemd de heer Jac. Maarse. De heer J. Maarse heeft bewezen een goed orga nisatietalent te bezitten Is het onderzoek naar de motorspuit afgeloopen, dan stellen B. en W. zich voor, de noodige maatregelen te nemen. De Raad is unaniem van oordeel, dat indien de mo torspuit afgekeurd wordt er zoo spoedig GEMENGDE BERICHTEN ERNSTIGE AANRIJDING TE VEENDAM. Automobilist bemerkte niets. Gisteravond reed een vrachtauto over de Lange Leegte te Veendam naar Borger- compagnie. Plotseling sprong een meisje, de 18-jarige M. Achting, die achter op het voertuig zat, van den wagen. Zij viel en bleef op den weg liggen. Een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto heeft toen het meisje aange reden. De automobilist, die na aan aanrij ding doorreed, is later op den avond door de politie opgespoord. Het bleek, dat hij van de aanrijding niets had gemerkt. Het meis je is met een kaakfractuur en verschei dene ernstige hoofdwonden naar een der ziekenhuizen te Groningen vervoerd. TUINDERSKNECHT VERDRONKEN Gistermorgen is de 24-jarige tuinders knecht H. v. Veen te Harmeien,, op tra gische wijze om het leven gekomen. Om streeks 9 uur was hij bezig met werk op een tuinderij. Na eenigen t.jjd werd hij vermist en toen men hem ging zoeken, vond men hem verdronken in een wete ring, welke langs den tuin loopt. De oorzaak van het ongeval is nog niet be kend. Men vermoedt echter, dat de jon gen, die aan toevallen leed, een aanval van zijn ziekte heeft gekregen en daarbij in het water is gevallen. Met een zieken auto is het stoffelijk overschot van het slachtoffer naar diens woning overge bracht. VOOR HET MENU AARDAPPELEN direct besteld bij VLASVELD ouM/mon. ral •Bi 7*9 DOEZQ/TDOOT 22 LOODSBOOT No. 19 AANGEVAREN. Door binnenkomend Engelsch stoomschip. Het vanochtend uit Buenos-Aires binnen gekomen Engelsche stoomschip „Filmston" is voorgaats bij den Nieuwen Waterweg iri aanvaring geweest met de voor den Nieuwen Waterdag kruisende Nederland sche loodsboot nummer 19. Het Engelsche stoomschip is opgestoomd naar Rotterdam. De schade is onbekend. De loodsboot is te Hoek van Holland bij de Berghaven ten anker gegaan. De loods boot heeft schade opgeloopen boven de waterlijn. (Het Engelsche stoomschip „Filmston" werd in 1925 gebouwd. Het meet 4674 ton en is eigendom van de Picton Steamship Co. Ltd. London). EEN GRENSINCIDENT TE KERKRADE. Brutanl optreden van een Duitechen grensbeambte. Donderdag hebben de commissaris van politie te Kerkrade en enkele hoogere Duitsche grensbeambten een onderzoek in loco ingesteld in verband met het ar resteeren van den mijnwerker P. Hund- scheid op Kerkraadsch grondgebied door een Duitschen beambte in burgerkleeding en de overbrenging naar het Duitsche grenskantoor Strasz. Toen H. zich een dezer avonden te on geveer 8 uur op een voetpad bij den z.g. Groenenweg, op 30 a 40 Meter van de Duitsche grens bevond, stond plotseling een Duitsch grensbeambte in burger bij hem en vroeg den mijnwerker waar hij het geld verborgen had. De Kerkrade- inaar antwoordde dat hij geen geld bij zich had en ook geen geld had verborgen. Tegelijkertijd haalde de Duitsche be ambte een revolver voor den dag en sommeerde den mijnwerker om mee te gaan naar het Zollamt. Tevens schoot hij tweemaal in de lucht en spoedig arri veerde een Duitsche ambtenaar in uni form van een nabij en grenspost. Om er ger te voorkomen ging H. mee naar het grenskantoor, op een paar honderd meter afstand gelegen, ofschoon hij nog uit drukkelijk had te kennen gegeven, dat hij zich op Nederlandsch gebied bevond, toen hij gearresteerd werd. In het grenskantoor moest H. zich ge heel ontkleed en en werden zijn kleeren grondig doorzocht. Nadat hij nog ver hoord was door een Oberzöllner, wien hij alles vertelde, zooals het gebeurd was, mocht hij weer vertrekken het was inmiddels 11 uur geworden met de waarschuwing dat, als het nog eens zou gebeuren, hij een pak slaag zou krijgen. Tijdens de overbrenging naar het Zollamt was dioor den grensbeambte in uniform ook al gedreigd met een flinke aframme ling. ONVEILIG STRAND. Het strand te Scheveningen is onveilig tot den Wassenaarschen slag op Vrijdag, 17 September a.s. van 10.30 tot 14.30 uur, we gens schieten met geschut. De aandacht wordt erop gevestigd, dat het strand eerst weder toegankelijk is, na dat de roode vlaggen, welke de onveilige strook aanduiden, zijn ingehaald. mogelijk een spuit moet komen die vol doet aan de eischen des tijds. De voorzitter zegt, dat nog een taak op hem rust. Hij wenscht wethouder van Dam van harte geluk met zijn zijn 40-jarig jubileum, dat hij eenigen tijd terug heeft gevierd. Hij hoopt, dat God hem met echt- genoote en kinderen nog vele jaren moge sparen. De heer Koot wijst er op, dat er noodig weder wat puin gebracht moet worden op den Generaal van Merlenweg. De heer de Rijk wijst op de noodzakelijkheid op het hakken van het hakhout langs den Hee- renweg .De voorziter zegt, dat hij met de wenschen van deze leden zal rekening hou den. Hierna sluiting. FELLE BRAND TE WEESP. In een goudsmidswerkplaats ontstaan. Gistermiddag hoorden de bewoners van de Slijkstraat te Weesp hevig glasgerinkel en toen zij wilden onderzoeken, waardoor dit veroorzaakt was, sloegen tegelijk groo- te vlammen uit een bovenraam van het perceel No. 50, waar de heer J. F. de Vries een za-' in goud, zilver en uurwerken heeft. In korten tijd breidde het vuur zich uit, zoodat de eigenaar en zijn vrouw, be nevens een paar kleine kinderen in aller ijl een goed heenkomen moesten zoeken. Onmiddellijk werd de brandweer gealar meerd, die spoedig ter plaatse kwam. In- tusschen was door den sterken noorden wind het vuur sterk aangewakkerd. Terwijl aan de Slijkstratzijde water werd gegeven uit een slang, welke op een brand- kraan was gekoppeld, bestreed men aan het Achterom, waar het diepe pand even eens een ingang heeft, en waar de vlam men het felst woedden, het vuur met drie stralen. Na een uur was de brandweer den brand meester. De belendende perceelen konden met eenige moeite bewaard blij ven. Daar het anker van den geveltop (het be trof een zeer oud pand) verbrand was, achtte men het ge wenscht, dit deel van den gevel te doen omhalen, daar er ge vaar vor vallen bestond. Een dichte men- schenmenigte was van het blusschings- werk getuige. Over de oorzaak kon niets met zeker heid gezegd worden. Wel verklaarde de heer de Vries, dat de brand ontstaan moet zijn in de werkplaats, welke boven den winkel was gelegen. De eigenaar was te gen brandschade verzekerd. INBRAAK IN RADIO-WINKEL. Dader loopt in den val. Twee agenten van de Amsterdamsche motorbrigade, die in de omgeving van de Nieuwe Heerengracht surveilleerden, hiel den een auto aan, teneinde een onderzoek in te stellen naar de papieren van den be stuurder. Deze gaf te kennen, dat hij deze niet bij zich had, doch hij verzocht ze even te mogen halen, daar hij dicht in de buurt woonde. Hij zou dan den wagen zoo lang onder de hoede van de agenten laten. Dit werd hem toegestaan, doch toen de man na eenigen tijd niet teruggekeerd was, kreeg de politie achterdocht en diefstal van den auto vermoedende namen zjj den wa gen mede naar het hoofdbureau. Bij on derzoek bleek, dat zich drie radiotoestellen in den wagen bevonden en nu wilde het toeval, dat juist even te voren bij het bu reau aan het Johan Daniël Meijerplein aan gifte van diefstal van radiotoestellen uit een winkel gevestigd aan de Nieuwe Hee rengracht was gedaan. De politie toog daarop uit om de daders van dezen diefstal op te sporen en het mocht haar gelukken in den loop van den avond een tweetal bewoners van den Jor- daan aan te houden, waaronder de bestuur der van de auto. De aangehoudenen be weerden evenwel niets van dezen diefstal af te weten. In afwachting van het verder onderzoek zijn beide mannen in bewaring gesteld. CIRCUS SARRASANI HEEFT TEGENSPOED. Eerste voorstelling te Heemstede afgelast. Het Circus Sarrasani, dat gisteravond te Heemstede de openingsvoorstelling zou ge ven, heeft door de slechte weersomstan digheden met zooveel moeilijkheden en te genslag te kampen gehad, dat de voorstel ling moest worden afgelast. Het terrein aan den Meerweg, waar al eerder een circus is opgebouwd, is zeer laag gelegen; ten gevolge van de vele regens was de grond zeer drassig. De wielen van de eerstaankomende zware wagens zakten dientengevolge diep in de modder weg en versperden de route voor de volgende, zoo dat de werkzaamheden slechts zeer lang zaam opschoten. De grootste narigheid zou echter 's middags gebeuren, toen de wind te sterk bleek om het groote zeil over de masten te hijschèn. Toen men dit toch wil de probeeren, scheurde het zeil, zoodat toen al vaststond, dat de eerste voorstelling niet kon doorgaan. Tot overmaat van ramp ge beurde er op het goederenstation Wester gracht te Haarlem nog iets, dat vertraging gaf. De bodem van een goederenwagen kon bij aankomst van den trein een circuswagen niet langer torsen, zoodat deze er met de wielen doorheen zakte. Dit gaf bij het ran geeren veel moeite, zoodat ook het lossen van de dieren moest worden uitgesteld. De inspecteur van de dierenbescherming, de heer W. C. Semé, is den geheelen dag aanwezig geweest om te controleeren hoe de dieren, die op het station moesten bivalc- keeren, behandeld werden. Dit liet echter niets te wenschen over. Eerst om tien uur 's avonds konden de paarden zich over den weg in den stroomenden regen naar Heem stede begeven, een afstand van ettelijke kilometers. Vijf olifanten volgden 's nachts onder politiegeleide. Het personeel is door al deze gebeurtenissen twee nachten niet onder de wol geweest. Als het weer mee werkt, wordt heden (Zaterdag) een kinder- matinée gegeven en hedenavond de ope ningsvoorstelling. Het circus blijft zeven dagen te Heemstede. »,Tel." ROMANTISCH VERHAAL VAN DEN TERUGGEKEERDEN TRICHTENAAR. Door een sigaret bedwelmd en van zijn geld beroofd. De 19-jarige Loek Kalden uit Tricht» die op 23 Augustus 1.1. spoorloos de ouder lijke woning had verlaten en door de politie te Charleroi was aangehouden, is wederom maar zijn ouderlijke woning te Tricht teruggebracht. In een onderhoud deelde K. het volgende aan de „Msb." mee: Eenige maanden geleden was ik reeds in contact gekomen met een persoon, vermoedelijk uit Amsterdam afkomstig. Deze vertelde mij, dat er in Spanje veel werk te krijgen was, dat goed betaald werd. Ik ging op zijn aanbieding in en kreeg van hem 45 voor de noodiige om- kosten naar Parijs. Enkele dagen daarna kwam ik terug op mijn voornemen om naar Spanje te gaan en gaf de reeds ont vangen gelden terug. Ongeveer 14 dagen geleden kwam ik weder met iemand im contact, die mij beloofde op een kogella- gerfabriek werk te zullen verschaffen. Ik zou daar 40 per week kunnen ver dienen. Ditmaal kon ik geen voorschot meer krijgen. Wel kreeg ik verschillende adressen, waar ik mij te Brussel en Pa rijs kon vervoegen. Ik ben toen Maan dag 23 Augustus met mijn vriend De Ko ning naar Eindhoven gefietst, waar wij bij zijn familie hebben overnacht. Den volgenden dag heeft De Koning mij naar de grens gebracht, waar hij nog getracht heeft mij van mijn voornemen om naar Spanje te gaan, af te brengen. Ik vol hardde en reed via Leuven per fiets naar Brussel. Daar vervoegde ik mij aan een der opgegeven adressen en ontving 230 francs met de mededeeling, dat ik des nachts met den trein naar Parijs zou ver trekken. Ik kwam toen in aanraking met een persoon, die verschillende talen sprak, waaronder ook Nederlandsch. Ik vertelde hem van mijn voorgenomen reis en liet hem de bankbiljetten zien. Na dit gesprek offreerde hij mij een sigaret, welke mij dn een staat van verdooving bracht. Ver moedelijk was deze vermengd met opium of ander bedwelmend middel. Den vol genden morgen kwam ik in een zieken huis bij kennis en kwam tot de ontdek king, dat al mijn geld gerold was. Door diit voorval miste ik natuurlijk den aan gegeven trein naar Parijs. Ik ben toen, dan eëns te voet, dan eens per auto tot aan de Spaansche grens gekomen. Op de vraag hoe hij de Belgisch-Fransche grens gepasseerd was zonder geldige papieren, antwoordde hij, dat hem hierbij een jon gen behulpzaam was geweest, die hem een stil grenspad had gewezen. Bij de Spaansche grens was ik, vertel de K. verder, in contact gekomen met een Roemeen, die eveneens onvoldoende papieren in zijn bez.it had. Deze stelde voor, weer naar Charleroi terug te gaan, waar wij ons beiden van de noodige pa pieren zouden kunnen voorzien. In Char leroi besprak ik mijn lotgevallen met een autobus-chauffeur. Ik wachtte daarna in een wachtlokaal op den Roemeen, die de papieren en het noodige geld zou halen. In plaats van den Roemeen verscheen de politie, die mij in arrest stelde. Bij het verhoor was ook de chauffeur aanwezig. Vermoedelijk had deze de politie gewaar schuwd. Toch wist ik tijdens mijn trans port naar het huis van bewaring te ont snappen. Dit was echter van korten duur. Des middags werd ik weer gepakt en werd via Antwerpen per auto naar Roo sendaal vervoerd, waar de politie zich over mij ontfermde en mij naar mijn ouders terugbracht. EEN „DRUK-BEKLANTE" KAPPERS ZAAK. Een Hilversummer, die een kapperszaak wilde beginnen, is de dupe geworden van een handig staaltje van oplichting, meldt de „Gooi- en Eemlander". De gedupeerde N., wonende aan de Bos boom Toussaintlaan te Hilversum, kwam bij de politie met het verhaal, dat, toen hij een kapperszaak wilde beginnen, hij een aanbod kreeg van den 34-jarigen G. Z., en van den 42-jarigen F. van E. Dit tweetal had een zeer druk beklante kapperszaak ter overneming, welke een bedrag van ruim 25 per week aan verdiensten opleverde. N. voelde wel iets voor dat zaakje en zou een paar dagen op proef komen werken om eens een onderzoek in te stellen, of de zaak inderdaad goed beklant was. Het was die paar dagen zéér druk in de zaak en vele mannen kwamen om zich te laten knippen en scheren. Maar nauwelijks was de ƒ800 voldaan, of er kwam bijna niemand meer. Bij het onderzoek, door de politie inge steld, kwam vast te staan, dat Z. en v. E. verschillende mannen geld hadden gege ven om zich in de bedoelde zaak te laten knippen en scheren. Behalve dat zij het geld kregen, om den adspirant-eigenaar van de kapperszaak te betalen, verdienden zij ook nog wel wat extra! Het tweetal is daarop door de politie ge arresteerd. Nadat proces-verbaal was op gemaakt wegens oplichting zijn zij weer o|) vrije voeten gesteld. BINNEN 30 METER van een brandende straat lantaarn of op 'n officieel parkeerterrein moet uw auto staan om binnen be bouwde kommen vrijge steld te zijn van den plicht om licht op te hebben

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 16