[De Liturgie der Kerk ZATERDAG 11 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 R.K. D10C. VROUWENBOND AFDEEL1NG LEIDEN OFFICIEELE JIEDEDEELINGEN. Winterprogramma 19371938. 30 September. Donderdag des avonds te 8.15 uur. Openingslof en preek door den weleerw. zeergel. heer prof. Cleophas in de kapel van het St. Eilisabethsgasthuis. Zang door de leden. 28 October. Donderdag des avonds te 8 uur. Lezing over het liefdewerk der me- laatschenverpleging in Suriname met licht beelden door Pater Verheggen uit Rotter dam, in „de Burcht". 25 November. Donderdag, des avonds te 8 uur. Causerie met lichtbeelden en demon stratie in Venetiaansch kunstglasblazen, in „den Burcht". 20 Januari. Donderdag des avonds te 8 uur. Lezing over melk, melkwinning en be werking in het algemeen en model-melk in het bijzonder door de N.V. Melkerij „Hof stede Oud-Bussum" te Naarden, in „den Burcht". Tevens jaarverslagen-avond. Februari. Feestavond, welke nader in de rubriek van „De Leidsche Courant" be kend wordt gemaakt. 14 April. Donderdag des avonds te 8 uur. Lezing met teekeningen en muziek: „Een dag Indië", door den heer Peter van Rooijen uit Rhoon. WINTERPROGRAMMA „KATHOLIEK LEIDEN". Onze leden kunnen tegen betaling van 1 lid worden van dit winterprogramma, waarvoor een beperkt aantal kaarten be schikbaar is. Zij ontvangen hiervoor het recht tot het bijwonen van drie tooneel- avonden, welke onder directie van „Katho liek Leiden" gegeven zullen worden. Met het oog op het aantal beschikbare plaat sen is spoedige opgave bij mevr. Manders- Vermeulen, Boerhaavelaan 12, tel. 292, ge- wenscht. TENTOONSTELLING KUNSTHAND-ARBEID. Op 4 Oct. om 3 uur, 5 en 6 Oct. van 9.30 12 en 26 uur in Maison Bruins, Rapen burg 8, Leiden. Deze tentoonstelling omvat verscheidene soorten werk van Hetty v. d. Hartex en hare leerlingen, in leder-, tin-, koper-, zilver-bewerking, schilderwerk, craquelé-beschilderde zijde en perkament- lampekappen, verscheidene toepassingen van glas-beschildering, nieuwe gips-bewer- king, enz. Al deze technieken, alsook natuur-teeke- nen, schilderen en het maken van ontwer pen, kunnen geleerd worden in een cursus, die zal volgen en waarvoor men zich kan opgeven tijdens de tentoonstelling. Op deze tentoonstelling zal een avond gereserveerd worden voor onze leden. Hier voor zullen toegangskaarten gezonden wor den. DE RUBRIEK. Weer geregeld zal de rubriek om de veer tien daag verschijnen. Willen de onderaf - deelingen en ieder, die copie heeft, vooral zorgen, dat het Woensdags in hot bezit is bij één der twee redactieleden: mej. Zr. v. d Abeelen, Willem de Zwijgerlaan, Oegst- geest; mevr. J. Fehmers-Boer Knottnerus, Warmonderweg 37, Leiden. MISSIE NAA1-VEREENIGING „ST FRANCISCUS XAVERIUS". Nog een paar weken en 't is weer zoo ver! Misschien vraagt u zich af: wat gaat er nu weer gebeuren? Maar de dames van de missie-naaiver- eeniging „St. Franciscus Xaverius" weter. het. Niet voor niets hebben zij in a'Ie stilte het gehee^e jaar hard gewerkt. Allengs groeiden de stapels van kleeren voor de Inlanders en de gewaden voor de missio narissen aan tot een niet onbelangrijke hoeveelheid. En nu is het weer zoo ver, dat onze ver- eeniging op bescheiden wijze eenige be kendheid wil geven aan haar streven en werken. Alovens als het gemaakte in talrijke en groote pakketen zal verzonden worden naar alle streken der aarde tot steun van de missionarissen, wordt er nog deze maand op 24, 25 en 26 September een ten toonstelling georganiseerd in het St. An- tonius-Clubhuis, Mare. Stellig zal het de moeite waard zijn daar eens te gaan zien. Ieder jaar weer bleek de groote belang stelling voor dit missie-liefdewerk, in het bijzonder verleden jaar, toen onze tentoon stelling plaats vond in de Stadsgehoorzaal bij gelegenheid der Alma. De dames rekenen er op, dat Katholiek Leiden wederom dezen arbeid zal weten te waardeeren door een bezoek te brengen. Evenals ieder jaar is ook nu weer aan de tentoonstelling een loterij verbonden met vele en mooie prijzen a 0.25 per lot. Voor dames, die niet werkzaam zijn aan onze vereeniging, is hier een pracht-gele- genheid, om toch haar sympathie te too- nen door aandeel te nemen in ons streven. U kunt een handwerkje of prijs beschik baar stellen. Kleine voorwerpjes zenden voor tombola of rad. Loten koopen of ver- koopen enz. Dus, dames, met een gerust hart bevelen wij onze a.s. tentoonstelling in uwe be langstelling aan. Het adres waar iets kan bezorgd wor den is P.K. Koorsteeg 15, alsook Breestraat 11 en Zoeterw.singel 90. In afwachting Het Bestuur. EEN EXCURSIE. Onze hooggeachte Presidente, mevrouw G. Manders-Vermeulen, heeft in haar lei ding steeds getracht, contact en saamhoo- righeid te brengen, niet alleen tusschen de op charitatief en sociaal gebied werkende onderafdeelingen van den Vrouwenbond, haar streven ging verder. Zij wenschte te vens verband tusschen de leden onderling. En wel door een jaarlijksche excursie voor de leden, waardoor de geest in gezonde vreugde en ontspanning zou ontwikkeld worden. Zij, die het voorrecht hadden, de reeds meerdere gehouden excursies van den Vrouwenbond bij te wonen, zijn vol lof en blyven deze leerzame ontspanningsdagen trouw. In het vroege morgenuur van Dinsdag 7 Sept. namen de deelneemsters plaats in de autobus, die ons naar de H. Landstichting zou voeren. Een gebedje om Maria's be scherming af te smeeken voor deze reis. en de motor reed over den Hooge Rijndijk en den mooien, landelijken weg naar Al phen. Wij genieten! 't Is nog vroeg en zoo rustig en ons Holland is toch zoo mooi! 't Weer is schitterend; de zon schijnt zoo heerlijk over de groene weiden, de zwaar-beladen vrucht- boomen, de dorpskerken en de huizen met de typische bruggetjes. Het water weer spiegelt een rijkdom van kleuren en wijgenieten nog meer, want wij ver heugen ons te zamen over zooveel weelde. Steeds gaat het verder! De gezelligheid neemt toe. Utrecht iaat ons in het voorbij gaan de drukte van den geopenden Jaar beurs zien en wij snellen voort over de schoone wegen naar Arnhem, met zijn Rijnbrug en natuurschoone omgeving. En verder gaat het weer naar Nijmegen met den mooien Waalbrug en nu betreden wij spoedig de H. Landstichting. Een bezoek aan de H. Landstichting stemt tot nadenken. Ook hier „spreken de steenen" van Gods Liefde. De Eerwaarde Paters, die de bezoekers als gids geleiden, vertellen op de meest eenvoudige wijze: de waarheid der ge schiedenis van eeuwen terug. De tenten van Abraham, het offer van Isaac omsluiten het Oude Testament met de Profetiën en het verlangen naar den Messias. De velden en de Stal van Bethlehem, het huisje van Nazareth, de Synagoge en de omgeving toonen de vervulling der Profe tiën. De Olijfhof, het Rechthuis van Pilatus, de Kruisweg en de Calvarieberg geven ons dankbare ontroering voor het Offer, door Christus voor de verlossing van het menschdom gebracht. Rondom den Calvarieberg rusten de doo- den. Het kerkgebouw toont ons een schat van kunst en schoonheid. Wij gaan terugkeeren, nogmaals genie tend, doch nu van de schoonheid van Hol land tegen zonsondergang. Dankbaar zijn wij onze Presidente voor haar zoo goede zorgen. De intense vreugde, daardoor genoten, is niet te beschrijven; dat moet men zelf meemaken. Moge der halve een volgende excursie haar de vreugde schenken van een groote deelna me van leden van den R.K. Vrouwenbond. Met dezen wensch zijn wij opgewekt en dankbaar huiswaarts gegaan TH. L. ELSHOF. IMTERPAROCHIEELE VOOR GOD-ACTIE. Belofte maakt schuld. Enkele maanden geleden hebben wij al medegedeeld, dat wij met de verspreiding van goede lectuur zouden wachten tot de maand September, wij hadden het toen te druk met onze feest viering; maar nu de handen aan het werk; het geeft toch immers niets, of wij al een depot hebben van allerlei brochures, waar van de kennis zoo van belang is voor iede- ren Katholiek, omdat deze brochures de moderne dwalingen bestrijden, en geheel en al er op ingesteld zijn, te strijden vóór God tegen de propagardisten van de god- loozen-beweging. Reclame moet er worden gemaakt, dat er in de St.-Joseph-Gezellen te Leiden een depot is gevestigd van lec tuur uitgegeven door het volijverige secre tariaat van de Katholieke Actie „Voor tigd. Reclame, zóó dat het storm loopt en wij met onze handen in het haar zitten, hoe alle menschen tevreden te stellen. Particulieren, besturen van vereenigin- gen en organisaties kunnen deze brochures koopen. Maandag-, Dinsdag- en Donder dagavond van half negen tot tien uur, Ra penburg 52. Correspondentie-adres, voorlopig, Lo- rentzkade 16. H. SCHRAMA, V.-Pr. GELUKWENSCH VAN EEN ONZER OUD-GEZELLEN. Van een onzer oud-Gezellen, die mo menteel als Broeder-Missionaris in onze Oost onder de Chineezen werkt, ontvingen wij enkele dagen geleden een gelukwensch met ons gouden feest. Wij zullen voor on ze leden dezen brief in onze Gezellen-ru briek afdrukken. Hooggeacht Bestuur, Bij gelegenheid van het gouden jubileum had ik het genoegen van u een gedenk boek te ontvangen. Ik dank u daar harte lijk voor, en sluit hierbij in, al is het wat laat, mijn hartelijke gelukwenschen. Met veel belangstelling heb ik het ge denkboek gelezen, vooral over de laatste 10 jaar, waarvan ik een groot deel zelf in de St. Joseph's-Gezellen heb medege maakt. Wat mij vooral daarin trof, was de herinnering aan onzen reeds gestorven vice- Praeses, kap. Kemperman, die ik zoo goed heb gekend, en van wien ik menig woord van raad en steun mocht ontvangen. Ik dank u voor alle goed, welke ik in deze vereeniging mocht ontvangen. Ik herinner mij nog zoo goed de Kerstretraite; daaraan dank ik voor een groot deel de genade van mijn roeping tot den kloosterlijken staat, waarin ik zoo gelukkig ben. Ik werk nu onder de arme Chineezen, die zooveel hulp noodig hebben. Alles is hier arm, zoo arm, dat wij alle kampongs moeten beloopen. Mag ik misschien een vraag stellen aan de Gezellen van Leiden? Een aalmoes voor deze arme missie, zoodat ik per fiets de kampongs kan afgaan? Ik hoop, dat deze beide niet vruchteloos is, en eindige met den Gezellengroet, God zegene het eerzame handwerk, W. M v. d. KROGT, Br. DOMITIUS. Wij behoeven daar niet zooveel aan toe te voegen Gezellen; wij kunnen hier ieder door een kleine gift een van onze oud-Ge zellen hulp bieden. Wij zullen een poging wagen. Een van de zelateurs van Petrus-Liefdewerk zal u om een aalmoes vragen voor dit doel, en wij hopen u binnen afzienbaren tijd te kunnen mededeelen: het geld voor de fiets is bij een. Wij rekenen weer op U. Kap. H. SCHRAMA, v.-Praeses. GESPREKKEN MET DUITSCHERS. „Die Kirche lebt". Is er wel ooit een tijd geweest van zoo veel haat tegen de Katholieke Kerk? Men moet goed thuis zijn in de geschiedenis der Duitsche landen om deze vraag te kunnen beantwoorden. Ook de man, wien wij de vraag stelden, fronste zijn wenkbrauwen en staarde in de lucht. Ja, toch wel. Het is hier altoos wat ge weest. Ik herinner mij nog van mijn jeugd het tijdperk van Bismarck. En spontaan vertelde hij: Ook toen was het een strijd van geweld,- maar een strijd met meer open vivier. De hadden toen nog een Rijksdag, geen Kroll-Opera! In dien Rijks dag ontwikkelde zich de strijd tusschen Bismarck en Windhorst. Ja, die kleine Windhorst, der hat den feiseren Kanzier gebrochen die heeft den ijzeren kanse lier gebroken! Met rechtmatigen trots wordt dit ons verteld en we zijn eenigszins verbaasd over 'smans gulle taal, vragen hem dan ook of hij niet vreest voor spionnen, „Solche Leute wohnen nicht im Ausland, sondern in Deutschland". Met andere woorden, er zijn meer spionnen in eigen land, dan in alle andere landen. Werkelijk een compliment voor Goering. En hoe staat de Kerk er voor? Natuur lijk verhelen wij niet, hoe ook in Hol land de massa wel weet (en zich er aan ergert) dat de Kerk in Duitschland wordt vervolgd. En dan wordt de Katholieke Duitscher een en al actie. Göbbels heeft het gedaan bij onze Duitsche geloofsgenoo- ten. Hij immers genoot zijn studie-oplei ding bij de paters Augustijnen, kreeg een goede katholieke opvoeding. En nu is hij een der brutaalste geloofsvervolgens, één groote ergernis. Om sommige vertellingen kan men sma kelijk lachen, want de uitdrukkingen zijn zoo raak, dat de grootste nurks nog van de wijs zou raken. Ons werd b.v. aangaan de GÖbbels' groote mond het volgende ver teld: Als hij voor de radio spreekt, scha kelen wij uit, want anders barst de luid spreker. Ontroerend mooi is de verdediging der priesters. Noem het, als ge wilt, typisch Duitsch, we mogen het zeker een gelukkig verschijnsel noemen in een periode, dat het officieele Duitschland de priesters tart met schandelijke verzinsels. Hoor hen vertel len over hun „Pfarrer" hun pastoor. In de oogen van het diepgeloovig volk groeit de herder tot een held, zien ze in hun eenvoudigen dorpspastoor den echten goeden herder, die geen huurling is en die zijn leven geeft voor zijn kudde. „Beden ken Sie einmal, ein Pfarrer hat nicht veel Geld um leben zu können, sondern er hat ein Herz". Denk u in: een pastoor heeft niet veel geld om te kunnen leven, maar hij heeft een hart. En ja, in dat hart trilt de priesterliefde, die allen en alles omvat. De Kerk van Christus, de Katholieke Kerk, staat er in de branding. Godshaat spoelt over Duitschland. En wee den zwak ke; hij vergaat in de schuimende golven. Maar het volk schaart zich rond de pries- QU ATERTEMPERD -DAGEN. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks Gloria, geen Credo. Gewone Pre fatie. ZONDAG 12 Sept. Zeventiende Zondag na Pinksteren. Mis: Justus es. 2de gebed en laatste Evangelie v. d. H. Naam van Ma ria. Credo. Prefatie v. d. Allerheiligste Drieëenheid. Kleur: Groen. Tweevoudig is de verplichting van ons christelijk leven. Onderhouden de heilige Wet van God, welke zich laat samenvat ten in de twee hoofdgeboden van de liefde tot God en de liefde tot den naaste (Epistel en Evangelie), en de zonder vermijden (Ge bed) en uitboeten (Stilgebed). Dat vraagt offers van onze bedorven natuur. God ech ter zal ons hulp zenden, als wij offervaar dig en vertrouwvol tot Hem bidden (Alle luja, Offertorium). Versterkt door Zijn hulp zullen wij in staat zijn Hem onze lief de te geven (Communio) en, hebben wij ons tijdens ons leven met Hem verbonden door de liefde, dan behoeven wij Zijn recht vaardige oordeelen niet te vreezen. Want degenen, die den weg van Gods geboden bewandelen, zullen eenmaal den Heer als erfdeel bezitten (Introitus, Graduale). MAANDAG 13 Sept. Mis v. d. vorige Zondag: Justus es. Geen Gloria. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede van de Hei ligen); 3e voor alle overledenen; gebed: Fidelium (uit het eerste requiemformulier) 4e naar keuze v. d. priester. Kleur: Groen. DINSDAG 14 Sept. Feestdag van H. Kruisverheffing. Mis: Nos autem. Credo. Prefatie v. h. H. Kruis. Kleur: Rood. Koning Chosroas van Perzië had bij de inname van Jeruzalem het heilig Kruis meegenomen naar Perzië. Later overwon keizer Heraclius koning Chosroas, die door zijn zoon Siroës vermoord werd. Siroës vroeg aan Heraclius zijn rijk terug, welk verzoek werd ingewilligd onder bepaalde voorwaarden, waarvan de eerste was: de teruggave van het heilig Kruis. Na veer tien jaren in de handen van de Perzen te zijn geweest, droeg keizer Heraclius het kruis op zijn schouders naar Jeruzalem. WOENSDAG 15 Sept. Quatertemperdag. Geboden Vasten en Onthoudingsdag. Feest dag van de Zeven Smarten van Maria. Mis: Stabant. 2e gebed v. d. quatertemper woensdag. (Zie in het Misboek achte de 17e Zondag na Pinksteren); 3e (alleen in stille H.H. Missen) v. d. H. Nicomedes, Mar telaar. Credo. Prefatie van Maria (invul len: En U om de doorboring). Laatste Evangelie v. d. quatertemperwoensdag. Kleur: Wit. De smarten van onze Moeder mogen wij niet vergeten. Daarom, o Moeder, smeeken wij: om uw tranen, om de droeve begrafe nis van uw Zoon, om het purper van Zijn heilige Wonden, prent ons diep in het hart uw smart. (Kerk. Get.). DONDERDAG 16 Sept. Mis v. d. H.H. Cornelius en Cyprianus, Martelaren: In- tret. 2e gebed v. d. H. H. Euphemia, Lu cia en Geminianus, Martelaren; 3e A Cunc tis. Kleur: Rood: Na de dood van de heilige Paus-Marte laar Fabianus werd de heilige Cornelius tot Paus gekozen. Cornelius heeft vooral veel te kampen gehad met inwendige scheuring in de Kerk, veroorzaakt door twee hoogmoedige geesten Novatus en No- vatianus. Toen onder de regeering van kei zer Callus weer een kerkvervolging uit brak, werd Paus Cornelius verbannen naar Civita Vecchia en stierf hy, na veel ont beringen, als balling in de gevangenis. Daarom vereert de Kerk hem als marte laar. Latere schrijvers meenen, dat Cor nelius naar Rome is teruggevoerd en al daar is onthoofd. Cyprianus, begaafd met een vlug en scherp doordringend verstand, was een welsprekend redenaar en beroemd ge leerde. Eerst op lateren leeftijd werd hij Christen. Zijn talenten stelde hij toen in dienst van de Kerk. Een sterk bewijs voor zijn deugd is wel, dat hij, ofschoon be keerling, priester werd en later zelfs bis schop van Carthago, welke waardigheid hij wel niet wenschte, maar waartoe hij door de volkswil als het ware gedwongen werd. In den strijd van Paus Cornelius tegen Novatus en Novatianus was hij met den Paus in voortdurende briefwisseling ten gunste van de Kerk. In 257 is de hei lige onthoofd. Cyprianus was de eerste bis schop van Carthago, die zijn bloed en le ven gegeven heeft voor den Naam van Jezus Christus en voor de verdediging van het Geloof. VRIJDAG, 17 Quatertemperdag. Gebo den Vasten en Onthoudingsdag. Mis van de indrukking van de heilige Wondetee- kenen des Heeren in het lichaam van de H. Franciscus van Assisië: Mihi autem. 2e ge bed en laatste Evangelie v. d. quatertem pervrijdag. Kleur: Wit. Of: De Mis v. d. quatertempervrydag: Laetetur. (Zie achter de 17e Zondag na Pinksteren). Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Franciscus. Kleur: Paars. Op de berg Alverna ontving de van liefde voor Christus brandende Serafijn, de H. Franciscus van Assisië, de heilige won- deteekenen. Na een verschijning van een gekruiste Serafijn vertoonden zich in de handen en voeten van de heilige de tee kenen van de nagelen en in de zijde het teeken van de lanssteek. Uit de zijdewonde vloenide bij St. Franciscus meerdere ma len bloed. ZATERDAG 18 Sept. Quatertemperdag. Geboden Vasten en Onthoudingsdag. Mis v. d. H. Joseph van Cupertino, Belijder: Dilectio. 2e gebed en laatste Evangelie v. d. quatertemperzaterdag; 3e gebed voor den Paus. Kleur: Wit. Of: Mis v. d. quatertemperzaterdag: Ve- nite. (Zie achter de 17e Zondag na Pinkste ren). Geen Gloria. 2e gebed v. d. H Joseph van Cupertino; 3e voor den Paus. Kleur: Paars. Zóó geheel en af leefde de heilige Jo seph van Cupertino volgens zijn klooster regel, dat de H. Kerk hem de woorden in den mond legt: „Ik ben gestorven (voor de wereld), en mijn leven is met Christus verborgen in God." IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. MAANDAG. Mis v. d. Z Franciscus van Calderola, Belijder: Os Justi. Gloria. 2de gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. pries ter. Kleur: Wit. VRIJDAG. Feestdag van het indrukken van de heilige wondteekenen in het lichaam van den H. Vader Franciscus. Mis: Mihi autem (eigen Mis) met Sequens. Credo en Prefatie v. d. H. Franciscus. ALB. M. KOK, ters, er wordt een stormvaste eenheid be reikt en zoo gaat het „Glück auf". Die Kirche lebt de Kerk leeft, zy sterft nooit! S. M. KOLPING'S LIJFWACHT. Zondag j.l. werd deelgenomen aan den Districtsdag te Boskoop, uitgaande van het district Gouda. Goed werk werd natuurlijk geleverd, ondanks een enkel „zwaar" mo ment, dat echter gaarne als een offertje werd gedragen. De prachtige cultuur van heesters en bloemen trok veler interesse. En de middag-bijeenkomst, met het be zielend woord van Praeses Drost, was een heel goed slot. Alles bijeen een geslaagde 11e JAARFEEST RETRAITE-CLUB. Morgen vieren de oud-retraitanten hun elfde club-jaarfeest. Te 8 uur zal de H. Mis in de Lode wij kskerk tot hun intentie worden opgedragen en is er tevens een al- gemeene H. Communie. Te 9.30 vereenigen de leden, die zich daarvoor opgegeven hebben, zich aan het ontbijt in het Gezellenhuis. Te 10 uur volgt de jaarvergedaring: Opening Jaarverslag Benoeming kas- commissie Bestuursverkiezing. Aftre dend zijn P. Reizevoort en T. Voskuil. Rondvraag Sluiting. Bij de jaarvergade ring hebben de leden vrye WAT IS ER TE DOEN? De Gehuwden worden Dinsdagavond verwacht op de maandelijksche vergade ring. De groote zaal is disponibel. Vult die nu eens! De Liedertafel houdt a.s. Woens dag te 8.15 haar jaarvergadering. De aspiranten worden Woensdag avond weer verwacht in de cursus. De Paladijnen komen Zondag 19 Sept. o.l.v. den Vice-Praeses op de Lo- rentzkade No. 16. BIBLIOTHEEK. As. Donderdag 16 Sept. zal onze biblio theek weer voor het komende seizoen ge opend worden. De zittingsuren zijn: Don derdagsavonds en Zaterdagsavonds van 8.15 9.15 uur en Zondagmiddags van 12 uur. Iedere lezer ontvangt een leeslijstje, waarop hij die boeken kan invullen, welke hij graag wil lezen. Wij raden onzen le zers aan, om de te lezen boeken reeds van te voren uit te zoeken en het lijstje in te vullen. Indien een aangevraagd boek niet ter beschikking is, kan de aanvrager het be spreken tegen betaling van 3 cent voor porto-onkosten. Zoodra het aanwezig is, krijgt de aan vrager bericht, dat hij het op de eerstvol gende zitting kan halen. Het leesgeld bedraagt 5 cent per boek en per week. Abonnementen a ƒ1.50 zijn verkrijgbaar, waarvoor men 2 boeken per week kan le zen. COMMISSARIAAT. Comm. T. Overdijk is benoemd tot bil jartcommissaris. Ook comm. Bilderbeek blijft in functie, zoodat er nu twee zijn. De Gezellen kunnen zich tot hen wenden in zake speelkunde etc. Nog steeds is 'n soort examen noodig, alvorens op het groote biljart gespeld mag worden. Men weet nu, tot wien gegaan moet worden. Men blijve zuinig op de biljarts en het materiaal! GEDENKBOEK. Nog enkele exemplaren van ons gedenk boek zijn verkrijgbaar tegen den geringen prijs van 25 cent. Wendt u tot het commissariaat. FOTO'S. .Nog niet allen hebben de foto afgehaald. Zondag-, Maandag- en Dinsdagavond kunnen de foto's worden afgehaald Rapen burg 52.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10