VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 KATWIJK. K. R. V. Daar binnen zeer korten tijd dè voetbalcompetitie een aanvang neemt, ia de propaganda-commissie een actie begonnen om nieuwe ledèri te werven. Degenen, die lust en neiging gevoelen toe te treden tot die vereen iging, worden dringend verzocht Zich zoo spoedig mo gelijk aan te melden bij een van de be stuursleden. Ouders, let öp uw saek en zorgt, dat uw kinderen Op êeft gepaste mander zich ontspannen, doch in katholiek verband. KATWIJK AAN DEN RIJN. OVERZICHT TUINBOUW. Dé lóóp van zaken was ook deze week Wèèr niét om óver te klagen. Vooral de voornaamste producten, bloemkool, was- péen ën bóspeen, konden Steeds tegen be vredigende, softis zeer goéde prijzen ge plaatst Wórden. Vooral de waspeen was goéd in trek en bracht, Vooral in de beSte kwaliteit, voor dezen tijd van het seizoen, bijna ongekende prijzen op. De noteering was nogal verschillend als gevolg van het feit, dat óók de kwaliteit vah de eene pértij nogal verschilde van de andere. Op dezelfde dag b.v. werd gekocht voor 85 ct. en óók Voor 1.70 pér kist van 20 K.G. De eerste was iéts op aan te mérken, de laat ste was dan prima. Ook voor boSpeen wer den heel goede prijzen besteed, varieerend van 6.10 tót 8.20 per 100 bos. Het ge- heélé kwantum is voör binnenland be stemd. Voor breèkpeen was den laatsten tijd nog onvoldoende vraag. Er kwam dan ook weinig verandering in den prijs die varieerde van 4 4.40 per 100 K.G. Met sla ging het weer iets beter. De kwaliteit is vrij góed, niet prima en de noteering varieerde van 70 ct. tót 1.5Ó per 100 stuks. Voor bloemkool, waarvan dé aan voer geleidelijk gaat toenemen, was re delijke vraag, doch deze week ook alleen maar vóór binnenland. Toch was de prijs niét Slicht, laatst Vórige week van 10^- 17; begin dezer wêek was het hetzelf de liedje van de andere dagen, de inzet Was eenigszins mat om tijdens de veiling- duur op te loopen en zoodoende was èr nogal eenige schommeling, zelfs op een en dezelfden dag van b.v 3— per 100. De laatste notéêring was voor 1ste soort van ƒ9.20 tót ƒ13.90, tweede soort ƒ1.50 tót ƒ5.40 per 1Ó0 De póótuien raken op. Een enkele partij komt nog en gaat voor 3 tot ƒ3.30 per 100 K.G. Spoedig komen de zaaiuien. Het gewas hiervan is VTij goed. Aardappelen vormen momenteel geen hoofdproduct meer van den aanvoer, al- hóewei èr nóg aardig wat komt. Beste kwaliteit zandêigenheimers brengengere geld van 0,70^0.90 op. Kleiaardappelen moeten het met wat minder doen, van ƒ0.55 tót ƒ0.65 per kist. Drielingen no teerden van ƒ0.30 tot ƒ0.45 per kist. Van boonen komt de laatste dagen ook héél wat. De prijs Wordt aanmerkelijk beter, Pincesseboönen van 1014 per 100. K.G.- en Snijboonen van 1216. Kroten gaan voor 2.10—2.80 per 100 K.G. NOORDWIJKERHOUT. DE ORANJEFEESTEN. B.V.L. hield schietwedstrijden. Volks feesten ondanks minder goed weer uitstekend geslaagd. De tweede dag van de Oranjefeesten kan als uitstekend geslaagd heeten. Reeds om 9 uur 's morgens was het aantreden van fietsrijders en fietsrijdsters voor „Het Wa pen van Noördwijkerhout", waarna op tocht door het dorp met de beide muziek corpsen, versierde fietsen en schoolkinde ren. Het weer liet zich niet best aanzien maar voorlóopig bleef het gelukkig nog dróóg. Hét was een fleurige stoet die 'door de bevlagde straten trok, prachtige ver sierde fietsen en de kinderen getooid met oranje en vlaggetjes. Om 10 uur begonnen de groote volks feesten met een groot aantal deelnemers. Begonnen werd met ringrijden met fietsen voor heeren waar veel belangstelling voor was. Onder vroolijke tonen van de muziek- vereeniging welke op een verhoöging was gezeten onder de mooie bóomen van „Het Rechthuis" werden de ritten gereden. Win naars waren: le prijs Nic, Duivenvoorden, horloge; 2e Chr. Immerzeel, fototoestel; 3e H. v. d. Berg Jz., vulpenhouders; 4e P. v. d. Berg Gz., portefeuille; 5e P. Duiven voorden Pzn., groote doos sigaretten; 6e C. Bergman, idem; 7e C. v. d. Berg Jz., idem; 8e B. v. d. Bosch, vulpotlood. De uitslag van de versiering heerenfiet- sen, van welke verslering veel werk was gemaakt was als volgt: le prijs Nic. Dui venvoorde, horloge; 2e P. v. d. Putten, vul penhouder; 3e Theo Oostdam; 4e H. Nulkes, heide groote doos sigaretten. Voor het ringsteken damesfietsen waren veel deelnemers zoodat ook veel prijzen beschikbaar waren gesteld, n.l. 13. Deze uitslag luidde: le prijs Q Warmerdam, pen dule; 2e A. Warmerdam Jd., Nortlight fietslantaarn; 3e C. Immerzeel, armband horloge; 4e Jo Duivenvoorde, gouden arm band; 5e Hub. Heemskerk Ld., dames- tasch; 6e Annie Spruit, armbandhorloge; 7e M. v. d. Klugt, flesch boldoot; 8. Lena Bergman, tasch; 9c A. v. d. Raadt, flesch eau de Cologne; 10. M. Oostdam, Japansche naaidoos; lie C. Wljnar.ds, handschoenen doos; 12e M. Slobbe, naaidoos; 13e C. Ho- gervorst, flesch odeur. Van de versiering damesfietsen was nog meer werk gemaakt dan van die der heeren. Aardig was b.v. het idee van de ..Piet Hein". De uitslag hiervan is: le prijs A. Warmer dam Jd., gouden armbandhorloge; 2e A. v. d. Raad, fototoestel; 3e W. v. d. Putten, horloge; 4e A. Dobbe, klokje; 5e A. v. d. Meer, fietslantaarn (electrisch), 6e C. Im merzeel, horloge; 7e M. Duivenvoorden Jd., doos met zeep en eau de cologne; 8e Gretha van der Meer, collier; 9. M. Oostdam, Idem; 10e Coba Hogervorst Ed., idem. Verder ver kregen nog 8 deelneemsters troostprijzen, die er echter mogen zijn. Het vogelschieten geschiedde op het ter rein naast den Koningsweg. Hier konden de Noordwijkerhoutérs hun aard botvieren, rasechte 'jagers dat zij zijn. le prijs H. Biemond, horloge; 2e H. v. d. Berg Sr., eéh oude veteraan in het vogel schieten, een fraaie köekoek-klok; 3e en 4e prijs P. Nulkes Jac.zn., ontbijtservies; 6e H. Biemond, portefeuille; 6e H. Duiven voorde, keukenklok. De afdèeliiig Noord wij kerhout van den Bij zonderen Vrij willigen Landstorm hield in 2 afdeelingen een schietwedstrijd K.S.Ó. Afd. A: lê prijs P. v. Leeuwen, horlögé; 2e J. Meêüweilaar, vulpenhouder; 3e E. v. Duin, horlogeketting; 4e S. Bergman, hor logeketting. Afd. B: lè prijs H. van Denzen, sigaret tenkoker; 2ë W. Gijzen, kistje sigaren; 3è C. Romèin, zilveren potlood; 4e F. NtilkeS, idem. Ringsteken paard en tilbury óf auto: le W. Meeuwenoord en M. Bón, eetservies; 2ê H. HógérVc-st en Q. Rotteveel, klok; 3e W. Van der Meer en G. v, d. Meer, thee servies met blad, 4e H. van Bourgondiëh en A. Klein, glaswerk; 5e B. Bouwmeester en M. Bouwmeester, doos met 12 lepels; 6e J. v. d. Burg en A. Steenvoorden, doos met 6 lepels; 7. C. Dobbe en K. v. d. Poel, vaas; 8. C. Hogervorst en A. Stokman, eierstel; 9. Q. Verdegaai en A. Weter, con- foor met theepot; 10. N. Broers en M. Bak ker, etui met kelkenbakjes; 11. J. Oostdam en A. Warmerdam, 6 kop en schotels. Versiering tilbury's of auto's: le J. C. v. d. Klugt en G. V. d. Klugt, cas sette lepels-vorKen; 2e J. Oostdam en A, Warmerdam, koffie en theeservies; 3e C. Warmerdam en N. Hogevorst, glaswerk; 4e B. Hoogeveen en M. Hoogeveen, spiegel en borstels; 5e Th. Penings en J. v. Schie, spiegel; 6e C. Hogervorst en A. Stokman, idem; 7e P. Kuiper en C„ Verbeij, kande laars; 8e B. Zandbergen en echtgênóötê, 6 messen. Etalage-Wedstrijd le J# v. d. Berg-Smit, rooktafel en «tel; 2e A. J. M. Koot, barometer; 3e Wed. P. Mens, bureaulamp; 4e A Balk, rookstel; 5e H. v. Hensbergen, barometer; 6ê J. Uitèh- daal, klokje; 7e H. BusChman, schemer lampje. Touwklimmen: lè prijs Joop v. <3. Berg-Smit, Bos-fiets- lantaarn; 2e P. Wessels armbandhorloge; 3e W. Koftekaas horlogeketting; 4e C. de Jóng Wzh., sigaretten koker. Fietsen met hindernissen meisjes: le R. Plesman, horloge met band; 2e G, Mens, gouden collief; 3e Keetje Zonneveld, flesch odeur; 4e T. Plesman en 5e M. Wes sels, beiden idem. Fiétsrijden met popaanklèeden: le T. Bemelman, gouden horloge met bandje; 2e R. v. Rheenen, chroómhorloge met bandje; 3e Jo WeSsels, zilveren hanger; 4e J. Körtekaas; 5e M. Schouten; 6é J. Oost dam; 7e A. v. d. Raad, allen eau de colög* Tonknuppelen. Dit geschiedde, omdat er óver de 80 deelnemers Waren in 4 partijen. Uitslag: le W. v. d. Linden, deken; 2e A. v. d. Zwart; 3e T. v. d. Ploeg, beiden spek. le W. Broekhof Ezn., deken; 2e A. v. d. Burg; 3e H. v. d. Voet, beiden spek. le P. v. d. Zwart, deken; 2e N. van Lierop 3e Th. Veriaan, beiden spek. le A. v. Kesteren, deken; 2e M. de Winter; 3e W. Kaptein, beiden spek. Om 8 uur had de prijsuitreiking plaats op het bordes van het raadhuis, waarop aan wezig waren de Burgemeester met zijn echtgenoóte en de commissieleden. Een groote menigte had zich voor het raadhuis verzameld. De Burgemeester sprak, alvo rens tbt de uitreiking der prijzen werd be gonnen, ongeveer als volgt: Feestvierende Noordwijkerhoutérs, 6 jaar geleden stond ik bij eenzelfde ge legenheid voor U. Want sinds 1931 is er geen volksfeest gehouden in verband met den economischen crisis die ons dorp zeer teisterde. In 6 jaar hebben we geen feest gehouden, er was geen geld, maar ook geen stemming om te feesten en als er geen stemming is dan kan men het feesten beter nalaten. Nu er een opleving te bespeuren valt kwam de Oranjevereeniging bij el kaar om te bespreken of d i t jaar het feest weer door moest gaan. We waren er bang van, met schucnterheid besloten we ertoe, maar ik ben blij, aldus de Burgemeester, dat we het besluit genomen hebben. Er zijn nu bijna 2 dagen van voorbij, maar met voldoening kan ik constateeren, dat we de harten van de menschen juist getroffen hebben. Het feest is in goede aar de gevallen, jong en oud neemt er aan deel. Zooals men ziet doen de prijzen voor de volksfeesten dit jaar niets ondeT voor vroe ger, hoewel de inleggelden zijn verlaagd. Ik hoop, vervolgde de Eere-Voorzitter, dat gij dit weet te waardeeren en uw medewer king blijft verleenen. Nu dit feest geslaagd is zal er heel wat moeten gebeuren, dat er geen feest wordt gehouden. Spreker dankte voor de gaven voor het kinderfeest van Woensdag en vooi de hulp ondervonden van het onderwijzend personeel en hun helpers. Hij dankte de beide muziekkorpsen en zijn mede-commissieleden voor hun spontane medewerking en tot slot herinnerde de bur gemeester de menigte eraan dat deze dag cte verjaardag van H.M. de Koningin ver vangt omdat het wegens de werkzaam heden beter uitkomt dezen dag thans te vieren. Hij sprak den wensch uit dat Hare Majesteit nog vele jaren ons land moge re- geeren en smeekte Gods zegen af over haar en haar huis. Daarna reikte de echtgenoot® van den burgemeester in de hall van het raadhuis de prijzen aan de winnaars uit, waarna men naar het kermisterrein toog waar een prach tig vuurwerk werd afgestoken. Den ge- hcelen verderen avond heerschte op dit ter rein een aangename en prettige stemming, ondanks het druilerige weer. Noordwijker- hout heeft op waardige wijze feest gevierd! NOORDWIJK. Hanze. De opening van het verga- derseizöen is door de Hanze op actueele wijze ingezet en wel met het houden van een speciale vergadering over de Vesti gingswet. Hoewel de opkomst goed was, hadden Wij toch liéVer gezien, d.at allé Mididen- standens zich naar Hotel Royal hadden begeven om deze voor hen zöo buitenge woon belangTijke vergadering bij te wo nen. Bij de opening door den voorz., den heer V. Ph. Braun, sprak hij een Welkom tot de leden, den G. Adv., den spreker van dezen avond Jan Bakker, dén voor zitter der Hanze van Noordwijkerhout en enkele K.J.M.V.-leden, Dezê vergadering was belegd niet alleeh ter bespreking van de Vestigingswet, doch vooral om de Voorwaarden welke hieruit ontstaan, bij ónze Middenstanders bij te brengen. Deze wet houdt ih, dat in dé toekomst alleen vestiging mogelijk zal zijn, als irten vol doet aan vakbekwaamheid, handelsken nis en credietwaardigheid. Ondanks de seizoendrukte had het bestuur hierover een bespreking gehouden en besloten met de afd. Noordwijkerhout en K a t w ij k een Handels-avondschool in te richten, waarop het mogelijk zal Zijn, dat vooral ónze toekomstige Middenstan ders zich de gestelde eischen zullen kun nen eigen maken. Dit zal een 3-jarige cursus worden met 2 lessen van 3 uur per week en bereids heeft het bestuur zich de medewerking verzekerd van de leeraren J. H. A. v. d. Weijden, A. Wit- teman en Schumacher, die hij ook óp deze vergadering van harte welkom heette. Van den Deken was toestemming verkregen tót gebruik van een schoollo kaal, terwijl het hoofd der school, de heer H. G. de Boer, eveneens zijn volle mede werking had toegezegd; de G. Adv. zal het principieele gedeelte verzorgen. Hierna verkreeg de heer Jan Bakker het woord ter bespreking der Vestigings- eischen, waardóór een zekere dwang op den Middenstand wordt uitgeoefend om zichzèlve óp een hooger peil te brengen. Dit op zich noemde spr. reeds eên groot voordeel. In een helder betoog zette spr. uiteen, dat wij er voor moeten zorgen, dat er komt goed geoutilleerd Handels- ónderwijs, een taak van verstrekkende aard, want door goede cursussen zullen wij dè toekomstige middenstanders kun- ïien vórmen, zoodat zij aan de gestelde eischen dér Vestigingswet zullen kun nen Voldoen. De Ned. - Middenstandsvef- eeniging De Hanze heèft thans reeds meer dan 30 scholen hiervoor geopend, en spr. hoopte, dat in Noórdwijk een dêtigelijke school töt stand zou kómen. Doch spoed is gebóden. Van de afd. Noordwijkerhout waren reeds 14 inschrijvingen ingeko men en spr. verwachtte minstens even veel inschrijvingen uit Nöordwijk. Möèht men er behoefte aan gevoelen dat bok eén z.g. spoedcursus voor de ouderen tot stand komt, dan kan zulks bij het bestuur in bespreking worden gébracht. Spr. kon oók eeh dergelijke cursus, alhoewel de eischen niét gelden Voor de gevestigde middenstanders, ten zeerste aanbevelen. De kosten van den 3-jarigen cursus zul len Zijn per jaar voor Hanzéledên en kinderen, aangesloten bij de K.J.M.V. 25.—, leden K.M.J.V. 30.—, leden St. Joseph-Gezellen 35.—, ongeorganiseer den 40.—. Tevens zal nóig worden óverwogen, dat, als meer deelnemers uit één gezin kómen, reductie op schoolgeld wordt toegekend. Éventueêle opgaven kunnen geschieden bij den heer H. v. Boungondiën, waar men tevens iedere ge- wênschté inlichting kan bekomen. Nog vólgde, na deze zakelijke uiteenzetting, een zéér vruchtbare gedachten wisseling tusschen leden en den heer Bakker. Wij zullen om de prettige en kundige wijze waarmede de heer Bakker de besprekin gen voerde, hem gaarne nogmaals in de Hanzevergadering ontmoeten. Met een opwekking aan de leden om vooral hun I kinderen aan den Handelscursus te doen deelnemen, sloot de voorz. onder dank deze zeer goed geslaagde vergadering. NOOTDORP. Een vreemde eend ln de waterleiding. De heer v. d. S. had een eend gekocht om deze na eenige dagen te verorberen. Toen hij gisteren de eend uit de schuur, waarin hij hem had gesloten, wilde gaan halen, was de „vogel gevlogen", waarna v. d. S. bij den gementeveldwachter aangifte deed van diefstal. In het huis, bewoond door J. T. werd huiszoeking gedaan door de Rijks- en ge meentepolitie, daar de verdenking op deze bewoners rustte. De gemeenteveldwachter Bolk mocht er in slagen in een putje van de waterleiding in een emmer een doode eend te vinden. Aanvankelijk ontkende mej T. iets van deze zaak af te weten, doch bij nader verhoor bekende zij toch, dat haar zoon A. T. deze eend met een strijkijzer gedood had. Het bleek, dat deze eend in derdaad aan v. d. S. toebehoorde. De da der, door de politie opgespoord, bekende terstond, waarna tegen hem wegens het dooden van een aan een ander toebéhoo- rend dier en wegens diefstal proces-ver baal werd opgemaakt. Ook mej. T. zal zich voor den rechter te verantwoorden hebben en wel wegens heling. OEGSTGEEST. Hanze. .Onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooi) hield de R.-K. Mid- denstandsvereeniging een algemeene verga dering, die, na een vacantie van enkele maanden, zeer goed was bezocht. De heer L Nouwens bracht een zeer uit voerig verslag uit van 't Middenstandscon gres, (3at de2en zomer ln Den Bosch is ge houden. De heer A. P. de Rooy rapporteerde een middenstandsvergadering van 1 Sept. te Leiden, in verband met een te houden cur sus voor den middenstand. Het bestuur stelde voor niet tot oprichting van een cursus „Handelskennis" over te gaan, doch 2ich aan te sluiten bij Leiden. Eeft paar leden oefenden eenige critiek uit óp het beleid van het bestuur en vroe gen waarom of het bestuur zich niet eer der per circulaire tot de leden had ge wend, daar nu aanmelding vóór den cur sus te Leiden reeds gesloten is. De voorzitter zeidé terecht, dat ln an dere gevallen het bestuur dit wel had gedaan, doch de belangstelling der leden zeer gering was. Het bestuur meende voorts, dat mén zich zeker nog bij Leiden kon aansluiten. Naar wij vernamén heb ben zich een achttal jónge middenstanders opgegeven. Tot nieuw lid Werd aangeno men de heer H. Smitz. Bij de rondvraag werd verzocht zich per adres tot het gemeentebestuur te richten en te vérzoeken dat bij evéiitUêele aanbe stedingen alleen prijsopgaaf zal wofden ge vraagd aan georganiseerde patroons. De vergadering ging met dit vóórstel accoord. Aan de vakbonden zai Worden verzocht dit verzoek aan het gemeentebestuur te steunen. Hierop volgde sluiting. St. Josephsgezellen. Aan al de leden en belangstellenden deelén wij mede, dat de Verplichte bijeenkomsten weer ztlllen aanvangen op Donderdag 16 September. Op de2e vergadering worden alle zonder uit zondering Verwacht, ómdat èr belangrijke mededeelingen zijn te doen en'Wij teVens de Verjaardag zullen viéTen van onzen Vlcë-Praeses. Vanaf dien tijd zal de Ge- zellenzaal weer geopend zijn. LEIDSCHENDAM. Jubileum. Onder groote blijken van belangstelling herdacht de heer C. M. V. d. Heijdèn den dag, dat hij vóór 25 jaren in diénst trad bij dè firma N. Blónk en Zn., waar hij momenteel nog als magazijn knecht werkzaam is. STOMPWÏJK. HET CONCOURS-HIPPIQUE. Zilveren medaille van H. M. de Koningin. Dóór H.M. de Kóningin is éen groote Zil veren medaille beschikbaar gesteld voor het Concours Hippiquê uit té reiken aan het landbouw-tuigpaafdennummeF, voor paarden, 't eigendom zijnde uitsluitend Van inwoners dér gemeenten Stompwijk, Veur- Leidschêndam. Gisteravond waren 70 inzendingen aan wezig. De inschrijvingen sluiten hedenavond. De Commissie höüdt zitting tusschen 9 en 11 uur in het „BleSse Paard" Voör nog in te schrijven paarden. Moedercursus. 't Nut van een Móeder cursus behoeven we niet nader aan te geven. Tegenwoordig is daar gelukkig iedereen van overtuigd. Bij genoegzame deelname organiseert het Wit-Gele Kruis wederom zoo'n cursus. Hier van kunnen moeders, a.S, moeders en meis jes met trouwplannen, dus profiteeren. Aanmelding bij dén Secretaris Van het Wit-Gele Kruis. STOMP WIJKVEUR. Zilveren ambtsjubileum van den burgemeester. In verband met het zilveren ambtsjubi leum van burgemeester W. Keijzer zal Maandag 13 September a.S. door alle R.K., Christelijke en andere vereenigingen een défilé worden gehouden. Alle vereenigingen worden precies 6.45 uur verwacht aan de St. Willibrordusstraat bij de telefooncel, waar hun een plaats in de daar óp te stellen stoet zal worden aan gewezen en vanwaar de stoet zal optrek ken naar het Patronaat. Vertrouwd wordt dat alle vereenigingen tijdig met him vaan dels of transparanten aanwezig zullen zijn en dat op aller volle medewerking kan ge rekend worden om dit défilé in alle opzich ten goed te doen slagen. RIJNSBURG. Tuinbouw. De aanvoer gaat door de late producten weer grooter worden. Bloemkool, Uien, Eigenheimers, Wasch- peen. Met de waschpeen ging het deze da gen bergafwaarts. Men was een beetje ver wend door de hooge prijzen. Van 66.40 per 100 K.G. daalde dit artikel naar ƒ3.10 —3.30 per 100 K.G. Bloemkool ging ook naar omlaag. Toch was de prijs niet slecht, lste soort van 8.1012.30 en tweede soort van 1.50—5.10 per 100. Uien gingen den zelfden weg, n.l. dalende, naar 2803.10 per 100 K.G. Kroten brachten van ƒ2. 2.60 per 100 K.G. op. Sluitkool komt nog weinig. De prijs ls ook vrij laag. Men heeft den tijd. WASSENAAR. Floralia-vereenigïng. In het Wapen van Wassenaar wordt heden voor de 103 maal door gemelde vereeni- ging een tentoonstelling gehouden van de in het voorjaar aan. de schoolkinderen en ouderen uitgereikte plantjes. Ter gelegen heid hieiwan heeft men van deze tentoon stelling een bijzonder aantrekkelijk geheel gemaakt en is door het bestuur het tooneel buiten de inzendingen om in een bloemen zee herschapen. Gelijk vorig jaar is er ook dit jaar weder een onderscheid gemaakt tusschen hen, die geacht kunnen worden tot de vakmenschen of de kinderen ervan te behooren en de amateurs. Wanneer we de inzendingen tus schen deze twee afdeelingen vergelijken, dan kan men weinig of geen verschil vin den en er zijn zelfs inzendingen, die deze van de vakmenschen of de daartoe behoo renden in den schaduw 2etten. De jury heeft dan ook voorwaar geen gemakkelijke taak gehad uit de tallooze inzendingen de bekroningen te halen. Zij lijkt ons evenwel volkomen in haar taak geslaagd. Geduren de den dag mocht de tentoonstelling zich BLAUW BAND-VOL AROMA WIT BAND EXTRA LICHT in een gestaag bezoek verheugen, waaron der OOk Burgemeester Wiegman van zijn belangstelling deed blijken. Dê bekroningen was als volgt voor de groep amatêurs: Agératum; 1. Rientjé Rive; 2. Pauline Ci- tfóeh; 3. Lydia v. d. Ende; 3. Adriaan Gre- vers; 4. H. van Veen; 5. Jouke Lantinga; 6. Ernestine MeeS; 7. Wim van Tol; 8. Cor- rie Ruygrok en 8. kinderen v. d. Boon. Salvia's: 1. Mej. CrompVoets-v. d. Zalm; 2. Mej, v. d. Boon; 3. Annie van Leeuwen; 4. H. van Veen; 5. Ko V. d. Ende. Coleus: Mej. W. A. van Tol; 2. C. van Tol; 3. W. E. de Bree; 4. Mej. M. v. Tol; 5. Leo v. d. Ende; 6. Hans Thijssen; 7. Annie van Leeuwen. Certonium: 1. Mèj. A. van Ginkel; 2. An nie Vén Leeuwen; 3. H. van Veen; 4. Mej. W. A, van Tol; 5. Mej. de Geus; 6. Betsie Grevers; 7. Mèj. van Ojen; 8. C. van Tol; 9. Mej. J. Verhart; 10. Mej. J. G. Abben- huis. Begonia: 1. kinderen v. d. Boon; 2. Tine Korbee; 3. Wim van Tol; 4. Pauline Citroen; 5. Gerard V. d. Ende; 6. Marietje Grevers; 7. Wéndy Muller; 7. Annie van Leeuwen; 8. Lydia V. d. Ende; 8. Jopie Sjouke; 9. H. van Veen; 9. Adriaan van der Zalm; 10. Femmy Veloo; 11. Thea Maat, Zonalen (overjarige) 2. H. Hilgeman; 4. Marietje Grevers. Dahlia's (overj.) 5. Leo Grevers. Asperages (oVërj-) 5. M. Grevers. Ptèris (overj.): 2. Mej."de Geus; 3. Mej. M. GreVers, Cyperus: 1. M. Grevers; 2. Thecla Rive; 3." Mej. M. v. Tol; 4, Rientje Rive; 5. Ernes- ting Mees; 6. C. van Tol; 7. kinderen van den Boon; 8. W. A. Van Tol; 9, Mej. v. d. Boon; 10. Leo Grevers. Dahlia's: 1. Mej, v. d. Boon; 2. Ko v. d. Ende; 3. W. H. Tasseron; 4. Leo Tasserób; 5. C. Van Tol; 6. Mej. Crompvoets-v. d. Zalm; 7. H. van Veen; 8. Annie van Leeu wen. Afrikanen: 1. kinderen v. d. Boon; 2. H. van Veen; 3, Pauline Citroen; 4. Bertus Kuit; 5. B. v. d, Salm; 6. Ernestine Meès; 7. Wim van Tol; 8. J&n V. d. Ploeg; 9. Bob ZandVliêt; 10. Lydia V. d. Ende. Zonalen: 1. Wim van Tol; 2. Annie Noord- oVêr; 3. Hans Thijssen; 4. Ernestine Mees; 5. Jacob Abbenhuis; 7. H. Hilgemah. Fuchsia's: 1. Riek Kouwenhoven; 2. Nel ly; 2. Wim Kouwenhovén; 3. Wim van Tól en Pauline Citroen; 4. Gerard v. d. Ende; 5. Wéndy Muller; 8. Annie Noordover en Ernestine Mees; 7. Lydia v. d. Ende ;8. L. van Ginkel; 9. Karêl Verhart; 10. Mientje Noordover. Margrieten: I. Mej. v. d. Boon; 3. Jópie j Sjouke; 4. Mej. W. A. v. Tol; 5. Betsy Gre- vers en Leo Grevers; 6. Hans Thijssen; 7. J Mej. M. van Tol en C. van Tol. j Cedum: 1. kinderen v. d. Boon; 2. H. van Veen; 3. Jan van der Ploeg; 4. Pauline Ci troen; 5. Mientje Ruygrok; 6. Jouke Lan- iingê; 7. Sientje v. d. Salm; 8. Lydia v. d. Ende; 9. kinderen van der Holst. Groep Vaklieden: Fuchsia: 1. Jan van Biezen; 2. Emmy Weise: 3. Truus Zegwaard; 4. Wim Zeg waard; 5. A. W. van Dijk. Afrikanen: 1. Dick de Rooy; 2. Jaantje Zegwaard; 3. Truus Zegwaard; 4. Adr. de Rooij; 5. Wim Zegwaard; 6. Frans v. d. Lely. Zonalen: 1. Jaantje Zegwaard; 2. Emmy Weise; 3. Wim Zegwaard; 5. Adr. de Rooij Inzending van een 10-jarige Fuchsia; deze werd het eerste jaar door de vereeni- gnig als stekplantje uitgereikt, ingezonden door A. van Biezen, le prijs met lof der Jury, Margrieten: 1. Annie v. d. Lely; 2. Jan v. d. Lely; 3. Mej. de Rooij; 4. Mej. v. d. Lely; 5. Johan v. d. Lely; 6. Arie Zegwaard; 7. Mej. Zegwaard. Cyrtonium: 1. M. C. Duivenvoorde-v. d. Velde; 2. Mej. van Zetten; 3. Jan v. d. Lely; 4. Johan v. d. Lely; 5. Annie v. d. Lely; 6. Mej. v. d. Lely; 7. A. J. Duivenvoorde; 8. J. v. d. Ploeg. Begonia's: 1. Truus Zegwaard; 2. Wim Zegwaard; 2. Jannetje Zegwaard; 3. Jan van Biezen; 4. A. A. v. Dijk; 5. N. N. Ageratum: 1. Adri de Rooij; 2. Dick de Rooij; 3. Jan van Biezen; 4. Wim Zegwaard. Salvia's: 1. Mej. Zegwaard; 2. Arie Zeg waard; 3. M. C. Duivenvoorde; 4. A. J. Dui venvoorde; 5. Mej. de Rooij; 6. Mej. G. van Biezen; 7. Mej. M. van Biezen. Cyperus: 1. Jóhan van der Lely; 2. Jan v. d. Lely; 3. J. van der Ploeg; 4. Annie v. d. Lely; 5. Mej. v. d. Lely; 6. A. J. Duiven voorde. Tremuld (overj.): 1. Annie van der Lelie. Asperages (overj.): 1. Annie van Leeu wen; 2. C. van Veen Hessing; 3. Mej. v. d. I Boon; 4. Frans v. d. Lely. Dahlia's: 1. Annie v. d. Lely; 2. Johan v. d. Lely; 3. J. v. d. Ploeg: 4. Mej. Zeg- j waard; 5. Mej. v. d. Lely; 6. Jan v. d. Lely: 7. Arie Zegwaard; 8. Mej. M. C. Duiven - I voorde. j Sedum: 1. Emmy Weise; 2. Truus Zeg waard; 3. Wim Zegwaard: 4. Jeane Zeg waard; 6. Jan van Biezen; 6. Mej. de Rooij. Begonia's overj. 1. J. van Biezen; 3e Kin deren v. d. Boon. Chrysanthenum (overj.): 3. kinderen v. d. Boon en 3. Mej. G. van Biezen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7