Nuttige wenken voor boer en tuinder. LUCHTVAART RECHTZAKEN Will U iels welen? VRIJDAG 10 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 Kaligebrek een der oor zaken van slechte groenten en slecht iruit. Een belangrijk boekwerk is door bemid deling van de N.V. Kali-Mij. verschenen en in een beperkt aantal verspreid, handelende over de kenteekenen van kali gebrek bij verschillende onzer cultuurgewassen. Het is een prachtuitgave, geïllustreerd met meer dan 50 natuurgetrouwe afbeeldingen. Een nauwkeurige bestudeering dier afbeel dingen en van de daarbij behoorende tekst (in 't Fransch, Duitsch en Engelsch) is voor den ontwikkelden landbouwer en voor al len, die met de praktijk van den land bouw in aanraking komen, van groot be lang, opdat zij de verschijnselen van kali gebrek, wanneer zich die op den akker ver- toonen, direct kunnen herkennen, en dus weten hoe dat gebrek is te bestrijden, 't ls natuurlijk ook van belang te weten welke de gevolgen zijn van kaligebrek, hoe en hoezeer de oogst daardoor wordt bena deeld. Wij geven eenige voorbeelden: Bij diverse graansoorten is bij kaligebrek het korrelgewicht veel geringer; bij gerst, die in brouwerijen wordt gebruikt, is een groot verlies aan eiwitten merkbaar. Ge kookte aardappelen hebben bij bewaring een sterke neiging tot verkleuring, terwijl- de smaak in vele gevallen minder wordt. Bij suiker en andere bieten gaat tengevolge van gebrek aan kali het gehalte aan suiker achteruit, ook de voederwaarde lijdt zeer en niet minder de duurzaamheid van de biet. Erwten koken minder blank af, als er gebrek aan kali in 't spel is en men ze wil conserveeren. Van groenten en fruit is, in 't algemeen, de houdbaarheid belang rijk minder. Dit is b.v. ook zeer te merken bij overwintering van wortelen: hebben ze geen kaligebrek gehad, dan is 't verlies door rotting hoogstens 5 6 procent, is dat wel het geval, dan stijgt het verlies wel tot 35 pet., zoodat een derde of meer verloren gaat. By kool veroorzaakt kaligebrek een zeer losse krop. lucht en vocht dringen bin nen, en de kool geeft een onaangenamen reuk. De nadeelige gevolgen zijn bij fruit niet minder dan bij groenten: kersen blijven kleiner, appelen vertoon en en typisch onrij pe kleur, men krijgt een vrij hoog verlies, en het vruchtvleesch is minder sappig. Men ziet: er is alle reden om de kentee kenen van kaligebrek oplettend na te gaan. Een voorbeeld van een boomgaard-bedrijf. De fruitteelt mag zich in ons land in een toenemende belangstelling verheugen. In vergelijking met andere takken van land en tuinbouw is de rentabiliteit der fruit teelt dan ook bevredigend te noemen en 't begint er op te lijken, dat deze cultuur meer en meer zich ontwikkelt of omvormt tot een zelfstandig bedrijf. Maar zal dit het geval kunnen zijn, d.w.z. zal de fruitteelt als zelf standig bedrijf voldoende rentabiliteit op levert, dan moet de verzorging in alle opzichten niets te wenschen overlaten: dan moeten bemesting en snoei oordeelkundig en voldoende worden toegepast, en mag ook ziektebestrijding niet, zooals thans nog veelal gebeurt, achterwege blijven. 't Was een goede gedachte van de Geld. Ov. Mij van Landbouw om in deze een be drijf als voorbeeld in te richten. Dit voor beeldbedrijf werd gevonden te Opheusden, eigenaar de heer J. W. Arends te Nijmegen, die zich heeft verplicht een deel van zijn boomgaard, dat als controleperceel zal die nen ,op de gebruikelijke wijze te behande len, terwijl een ander even groot deel (pl.m. 1 y3 Hectare) naar de nieuwe inzich ten zal worden verzorgd en wel als volgt: Op 9 October van 't vorig jaar werd reeds met den snoei begonnen. Er zat toen nog vrij veel blad aan de boomen, waar door het gemakkelijk was het doode en zie ke hout weg te nemen, zoo ook de takken met» verkeerden stand. Daar de bedoeling was den snoei te verdeelen over 3 4 jaren, werd slechts matig gesnoeid. De snoei- en ook de kankerwonden werden met dikke verf afgesmeerd, de boomstammen werden afgekrabd en geborsteld. Bemesting. Het geheele proefperceel werd bemest met A. S. F. korrels: 12x10x8, be rekend naar een hoeveelheid van 1200 K.G. per H.A., uitgestrooid 8 Januari 1937: vroeg tijdige bemesting dus. Verschillende bespuitingen werden toe gediend: een winterbespuiting, wegens on gunstig weer eerst op 17 Maart, met 10 pet. VTUchtboomcarbolieum; voorts een voor- jaars- en zomerbespuiting; vóór den bloei Bord. Pap y, pet., na den bloei 3 maal Ca lif. pap resp. 1 pet., a/t pet. en pet. met uitvloeier. Aan de eerste bespuiting met Calif, pap werd 0.3 pet. loodarsenaal toe gevoegd. Ten einde de bewaareigenschap- pen zoo hoog mogelijk op te voeren zal waarschijnlijk, behoudens goedkeuring der fin. commissie, nog 2 maal met Calif, pap y, pet. worden bespoten. De opzet is om het proefveld niet te weiden of te hooien. Daar toe is het proefperceel door een afrastering gescheiden van het controle-perceel, en wordt het gras met paard en rol 2 maal zwaar gerold. De resultaten zijn tot dusver, na nog geen jaar, zeer goed, en werden door de vele be zoekers geroemd: de boomen zitten prach tig in 't blad, vertoonen een weelderigen groei met gezonde kleur, en laten een for- sche scheutontwikkeling zien met flinke knopvorming voor het volgende jaar. De vruchten zijn flink uitgegroeid, blank, ge zond. Ook op het controle-perceel was de vruchtzetting aanvankelijk zeer goed, maar later trad een sterke ruiing der vruchten op, terwijl de vruchten, die niet vielen, opval- led klein van stuk, schurftig en misvormd zijn. Op 't proefperceel zijn de boomen zwaar gestut en beloven een overvloedigen oogst van uitstekende kwaliteit. Verschillende momenten van het voor beeldbedrijf zijn verfilmd, zoodat ook ve len, die niet in de gelegenheid zijn om te Opheusden te gaan zien, door de film een idee kunnen krijgen van wat een goede verzorging van den boomgaard vermag. B-r. Buitenlandsche Berichten ENRSTIG AUTO-ONGLUK IN BELGIë. Een touringcar, die met pelgrims van Lourdes terugkeerde, is te Noirchain (Bel gië) in botsing gekomen met een auto uit Hautmont. Twaalf perosnen werden hier bij gewond. HET GEVAARLIJKSTE UUR IN DE NEW-YORKSCHE STRATEN. Het gevaarlijkste uur in de New-York- sche straten is, dat tusschen 7 en 8 uur 's avonds. In dat uur gebeuren er in New-York meer ongevallen dan tijdens elk ander uur van den dag. In de eerste zes maanden van dit jaar werden tusschen 7 en 8 uur 1192 menschen bij ongevallen gewond. Het op een na gevaarlijkste uur dat tusschen 6 en 7 uur telde in denzelfden tijd 1112 gewonden. Na 8 uur 's avonds wordt het veiliger. Tot 12 uur werden in het eerste halfjaar slechts 652 personen gewond, in vergelij king met de cijfers van tusschen 7 en 8, en 6 en 7 uur een laag getal. GEHEIMZINNIGE DIEFSTAL IN HET VATICAAN. Vertrek van kamerheer van den Paus overhoop gehaald. In de vertrekken van den kamerheer van Paus Pius XI, Mgr. Arborio Mella di Sant'Elia, is een diefstal gepleegd. Een der pauselijke wachten, die daar de ronde deed, vond de deuren geopend, terwijl de kasten en laden van verscheiden meubelen met geweld waren opengemaakt. Men heeft de hulp van de Italiaansche politie ingeroepen om een onderzoek in te stel len. Omtrent hetgeen de dieven ont vreemd hebben, wordt de grootste geheim houding in acht genomen. HET DRIJVENDE POOLSTATION. De overwinteraars van het drijvende Poolstation hebben de resultaten bekend gemaakt van hun wetenschappelijken ar beid in de maand Augustus. In één maand tijds heeft het station een afstand van 70 mijlen in rechte lijn afgelegd. De betrek king, die er in de maanden Juni en Juli bestond tusschen windrichting en de rich ting, waarin de ijsschots afdreef, bleef in Augustus in groote lijnen hetzelfde. De gemiddelde temperatuur van de lucht be droeg in Augustus 1,2 graden onder nul. De hoogste temperatuur van 0.9 graad boven nul, de laagste 7.9 graad onder nul. Op 27 gr. 10 minuten Noorderbreedte en 1 graad Oosterlengte werd opnieuw een peiling verricht en bedroeg de diepte van den Oceaan 4354 meter. In een maand werden drie hydrologische peilingen verricht, twee tot op een diepte van 100 meter en een tot op 4000 meter. Verder drie hydro-biologische peilingen. Er werd een overvloedige ontwikkeling van het plantaardig plancton in de bo venste zeelagen waargenomen. Ook werden verscheidene metingen verricht van de magnetische afwijking en van de zwaarte kracht. DE GELE RIVIER BUITEN HAAR OEVERS. De hevige regens, waardoor het zuidelijk deel van de provincie Honan (China) se dert midden Augustus wordt geteisterd, houden nog steeds aan, met het gevolg, dat de Gele Rivier en haar zijrivieren bui ten haar oever zijn getreden, en de tele grafische en telefonische verbindingen ver broken zijn. Het Westelijk gedeelte van den Loenghai-spoorweg en Tsjeng Tsjau staan eveneens onder water. Die Lustige Kiste. Ik zou mijn zoon graag een be roep laten lecrcn, waarin hij vlug vooruit kan komen. Wat zoudt u me aanraden? Laat hem vliegenier worden. GEMEENTERAAD VAN ALKEMADE De Raad der gemeente Alkemade ver gaderde Donderdagavond +e ly2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Na opening der vergadering met het gebruikelijke gebed worden de notulen van de vorige vergadering gelezen en on veranderd vastgesteld. Tot de ingekomen stukken behoorden o.a. een aantal door Ged. Staten goedge keurde raadsbesluiten. Ingekomen is nog een aanbieding van de firma Staal en Co te den Haag voor het sluiten van een conversieleening groot f 347.570.23 tegen een rente van pet. 's ja ars a pari aan te gaan tegen 31 December e.k. Gezien de voordeelige voorwaarden waaronder de geldleening kan worden gesloten stellen B. en W. voor hierop in te gaan. Con form het voorstel wordt besloten. Voorts wordt op voetstel van B. en W. besloten het dienstverband met den heer S. Strijk, gemeente-opzichter, wederom met een jaar te verlengen. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van de K.N.A.C. om verlaging van de personeele belasting naar den grondslag motorrijtui gen. Aan P. van Klink, brugophaler al hier wordt eervol ontslag verleend uit zijn betrekking met ingang van 1 Januari 1938 in verband met het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Bemerkingen bij de gemeente- rekening. Hierna komt in behandeling de voor- loopige vaststelling der gemeente-reke ning 1936. De commissie daartoe door den Raad benoemd heeft de rekening onder zocht en merkt naar aanleiding hiervan op, dat minder goede ervaringen zijn op gedaan betreffende de gemaakte bemer kingen 1936 voor wat betreft het geven van opdrachten tot het doen uitvoeren van werken en leveranties voor de ge meente. Gebleken is, dat bij herhaling opdrachten werden gegeven en uitge voerd voordat hiervoor de noodzakelijke goedkeuring van den raad of van Ged. Staten was bekomen. Voorts heeft de commissie geconstateerd dat op sommige nota's geen datum van levering was ge steld, en iedere aanduiding waarvoor deze had plaats gehad ontbrak. De com missie verzoekt op de nota's de juiste data te vermelden met omschrijving der gedane uitgaven en stelt voorts voor de rekening, zooals deze is aangeboden vast te stellen. Wie het dichtst bij het vuur zit. Naar aanleiding van dit rapport deelt de voorzitter mede, dat omtrent het ge ven van opdrachten voor werken en le veranties steeds zooveel mogelijk door B. en W. de rechtvaardigheid is betracht. Het is nu eenmaal een feit, dat degene, die het dichtst bij het vuur zit, zich ook het best warmt, vandaar dat het kan voorkomen, dat voor kleine opdrachten mede met het oog op de kosten, leveran ciers uit Roelofarendsveen worden ge nomen. Dat het een enkele maal is ge beurd dat werken en leveranties moesten worden gedaan zonder de vereischte machtiging zal door B. en W. wel nood zakelijk zijn geacht, doch B. en W. heb ben zich hiertoe tot een minimum be perkt. Tot slot brengt de voorzitter na mens B. en W. de commissie dank voor het minutieuse onderzoek. De rekening wordt hierna voorloopig vastgesteld, sluitende in gewone dienst met een batig saldo van 1876.76 en kap. dienst met een nadeelig slot van 972.14. De beide wethouders hebben zich van stemming onthouden. De gemeentebegToothig wordt hier na aangeboden, waarbij de voorzit ter opmerkt, dat de gemeente voor 1938 in een noodlijdenden toestand is komen te verkeeren. Aan het Rijk zal een bedrag van 35.000.voor hulp in de huishouding dienen te wor den aangevraagd. Spr. vijst op twee groote tegenvallers in deze begroo ting n.l. de wijziging van de wet op het Lager onderwijs betreffende uit- keering ex art. 101, welke een ver hooging vordert van plan. ƒ5000. alsmede de verhooging van de sub sidie Burgert. Armbestuur met ƒ8000 wegens den noodtoestand onder dc tuinders. De begrooting wordt hierna in handen gesteld van de commissie ter onderzoek. De begrooting sluit in ontvangst en uit gaaf met 292.712.13. De vergoeding ex artikel 101 der L. O. wet over 1935 wordt vastgesteld op 8.89 per leerling, of 0.14 per leerling meer dan bij de be grooting was geraamd. Leniging van den nood der tuimfcers. In bespreking komt de wijziging van de begrooting 1937, waarbij B. en W. o.m. voorstellen de post subsidie Burgerl. Armbestuur voorloopig met 4000.te verhoogen. De heer v. d. Broek acht de verhooging te laag en is van meening, dat de verhooging evengoed was te stel len op 8000.Voorts bepleit hij ver hooging van de steunnorm welke z.i. veel te laag is. De voorz. merkt op, dat de subsidieverhooging met de Prov. Griffie is besproken en dait voorloopig tot 1 Nov. met een bedrag van 4000.kan wor den volstaan. Met het Burgerl. Armbe stuur is reeds een bespreking gevoerd waarmede B. en W. als hun standpunt hebben te kennen gegeven, dat er geen bezwaar bestaat in bepaalde gevallen van den norm af te wijken. De heer Rietbroek wijst erop, dat het B. A. bij het doen van ondersteuningen tort heden steeds rekening heeft gehou den met het bedrag dat ter beschikking was gesteld. Een steun van b.v. f 4. acht spr. onder de gegeven omstandighe den ten eenmale onvoldoende en hij zou de steunnorm minstens gelijk willen stel len aan de uitkeering die de werkloozen ontvangen. De voorz. antwoordt, dat het B. A. zich niet kan binden aan bepaalde nor men. Elk geval dient individueel te wor den beoordeeld, terwijl de finantieele toestand van de kerkelijke armbesturen ook een woordje meespreken. De heer Penning de Vries gaat accoord met het voorstel van B. en W. Een gelei delijke verhooging acht spr. meer op haar plaats. Blijkt verhooging noodig, dan kan die raad hierover wederom be slissen. De heer de Koning, wethouder, merkt op dat de toestand onder de tuinders van dien aard is, dat met een bedrag van 4000.niet zal kunnen worden vol staan. Worden de kleine tuinders inge schakeld onder den steun van de z.g. kleine boeren, dan zal dit voo<r de bur gerlijke armbesturen weinig verlichting brengen, om reden deze 6teun als be drijfssteun is aan te merken. Wanneer de steun uit het Landbouwcrisisfonds blijft gebaseerd op den maatstaf van het vo rige jaar, dan zal ook deze steun een eenenmale onvoldoende zijn. Spr. haalt als voorbeeld aan den steun op de peulen, waar elke tuinder niet meer zal ontvangen van 4.10. De heer van Emmerik stelt de voorzit ter de vraag of deze het overbodig acht dat een armlastige die in gelijke omstan digheden verkeert als een werklooze een steun ontvangt gelijk aan die van een werklooze. De voorzitter kan hierop geen positief antwoord geven; elk geval dient op zich zelf te worden bekeken, en in verband met het feit dat het armbestuur een autonoom lichaam is, kan vooraf geen bindend mandaat worden gegeven. De heer van den Broek blijft bij zijn bewering dat de onderstand van het B. A. gelijk dient te zijn aan die der werk loozen, terwijl de heer van Emmerik er zelfs een voorstel van maakt. De heer Los gelooft dat als de leden van den raad eens inzage namen van de invulformulieren, zij wel een andere kijk op de ondersteuningen zouden krijgen. Een steunbedrag boven f 7.zal finan- tieel wel bezwaren opleveren. De heer van Emmerik wenscht, dat de raad omtrent de steunnormen een bin dend advies geeft. De heer de Jong, wethouder, wijst erop, dat, gezien de noodtoestand B. en W. reeds een andere gedragslijn hebben moeten voflgen. Hij wil hier wel openlijk verklaren, dxft hij per soonlijk er geen bezwaar tegen heeft indien ouder gelijke omstaindigherden een armlastige eenzelfde steun ont vangt als een werklaoue. De poet sub sidie armbesturen wordt hierna mot algemeene stemmen met 4000. vaortcopig verhoogd, terwijl de an dere wijziging van de begrooting eveneens «nveraaiderd wordt vast gesteld. Gedupeerde werkloozen. De rondvraag leverde weinig belang rijks op. Alleen deed de heer van Ruiten nogmaals een beroep op den voorzitter om de schade door een aantal werkloo zen geleden tijdens de schorsing vergoed te krijgen. Verder vroeg spr. nog, of de voorz. bereid was mededeelingen te doen omtrent de schorsing van den vorigen op zichter van de Heide-maatschappij en zijn vertrek naar elders. De voorzitter kan alleen mededeelen, dat de vorige op zichter door de Heidemaatschappij is ge schorst en daarna overgeplaatst. De voor schriften verzetten zich tegen het ver- Jeenen van schadevergoeding aan de ge dupeerde werkloozen. Hierna sluiting. SPORTWATERVLIEGTUIG OVER DEN KOP. De twee inzittenden te water. Gistermiddag om twee uur is het wa tersportvliegtuig, de PHARI, eigenaar de heer Heymans, toen het van den steiger te Schellingwoude weggebracht werd om af wind te draaien, tijdens het taxiën plotse ling door een scherpen windstoot onder een van de vleugels gegrepen, tengevolge waarvan de andere vleugel het water raak te en het toestel in het water dook. De twee inzittenden slaagden er spoedig in het toestel te verlaten. Zij hielden zich zwemmend boven water, tot zij met een motorvlet werden opgepikt en naar de vliegloods werden gebraéht. Het toestel lag aanvankelijk grootendeels onder wa ter gemeerd aan den steiger Het is gister avond om half negen door een drijvende bok gelicht en bevindt zich thans weer in de vliegloods. Het bleek, dat de motor licht beschadigd is. Voor de reparatie is het vereischt, het toestel gedeeltelijk te demonteeren. HET LUCHTVERDEDIGINGSFONDS STEUNT DE ZWEEFVLIEGERIJ. Naar wij vernemen heeft het dagelijksch bestuur van het luchtverdedigingsfonds be sloten een bedrag van 10.000 beschikbaar te stellen ter bevordering van de zweef vliegerij. WIELRENNER, DIE GEVAAR OP DEN WEG OPLEVERDE. „Wielrenners, die op den weg als gekken rijden, vormen een groot gevaar. Het is een wonder, dat er niet meer ongelukken gebeuren." Zoo sprak de procureur-generaal, mr. A. baron van Harinxma thoe Slooten, in 2ijn requisitoir tegen een Haarlemachen eieren- koopman en liefhebber van de wieler sport. De man trainde op 3 Augustus van het vorige jaar op den Heerenweg te Heemste de Diep over het stuur gebogen trapte hij den weg af, zonder links of rechts te kij ken, zonder zelfs het verkeer voor hem goed waar te nemen. Op zeker oogenbllk reed hij een dame aan, die voor hem fiet ste. Zij werd tegen den grond geslingerd en met een beenbreuk opgenomen. Na elf weken in een ziekenhuis te zijn ver pleegd kon zij haar werkzaamheden her vatten, hoewel zij thans ruim een jaar laten nog moeilijk loopt. Wegens het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld veroordeelde de rechtbank te Haarlem den wielrenner tot veertien dagen gevangenisstraf Hij teeken- de appèl aan en gisteren diende de zaak voor het Gerechtshof. Het bleek, dat hij reeds een deel van de schade heeft ver goed en ook de rest zal hij zoo spoedig mogelijk voldoen. De aangeredene deed nog een goed woord je voor verd. Zij zou het een onaangename gedachte vinden, wanneer hij voor dit feit gevangenisstraf zou moeten ondergaan. De procureur-generaal echter requireerde be vestiging van het vonnis. Mr. van Haastert pleitte een voorwaar delijke veroordeeling. Arrest 23 September. HAAGSCHE KANTONRECHTER. Het zwemmen in Rijswijk. De Bataafsche Petroleum Maatschappij bezit In Rijswijk het landgoed „Te Werve", dat deze maatschappij ter beschikking van haar personeel heeft gesteld. Alleen em- ployé's der Bataafsche kunnen lid van „Te Werve" zijn. Introductie is onder bepaal de voorwaarden toegestaan. Allerlei takken van sport worden op „Te Werve" bedreven, ook de zwemsport. Het meer, dat bij het landgoed behoort, biedt daartoe gelegenheid. Tot Februari van het vorige jaar was een gedeelte van het meer afgestaan aan de Rijswijksche Zwemver- eeniging, ten behoeve van haar leden. Het bestuur van bet clubhuis „Te Werve" was echter genoodzaakt het bassin, afge staan aan de Rijswijksche Zwemvereeni- ging, terug te nemen, toen op 18 Februari van dit jaar een nieuwe gemeentelijke ver ordening in werking trad, waarin bepaald was, dat dames en heeren niet in één bas sin gelijktijdig mochten zwemmen, welke bepaling het dus noodzakelijk maakte, dat behalve het zwembassin van „Te Werve" er een tweede bijkwam. De verordening bepaalde verder, dat er geen gelegenheid mocht zijn, dat zwem mers in bassin 1 de zwemsters in bassin 2 konden aanschouwen en dat twee personen, zelfs al waren zij van dezelfde kunne, zich in één hokje mochten aan- en ontkleeden. Het bestuur van het clubhuis heeft nu proces-verbaal laten opmaken om een principieele beslissing over deze verorde ning uit te lokken. En zoo stond het bestuur hedenochtend voor den Haagschen kantonrechter, mr. Ferguson, terecht. De waarnemende ambtenaar van het openbaar ministerie, mr. Vissering, vroeg tegen ieder der vier bestuursleden een boe te van ƒ5.50 subs, een dag hechtenis. De verdediger, mr. M. Oppenheimer, pleitte in een uitvoerig pleidooi, dat deze verordening onverbindend is, omdat zij geen rekening houdt met het openbaar ka rakter, dat de rijkswetgever (artikel 168 Gemeentewet) aan een dergelijke .verorde ning heeft toegedacht. Zwemmen op „Te Werve" geschiedt immers niet in het open baar. De kantonrechter zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. Vraag inzake pension en kamerhuur gedurende vacantie. Antwoord: Dergelijke dingen moeten in onderling overleg geregeld worden. Het is billijk, dat de kamerhuur doorgaat, doch iets afgetrokken wordt voor de niet ver strekte kost, enz. Vraag inzake aansluiting bij Raad v. Arbeid of particuliere verzekering. Antwoord: De premies verschillen wel eens een kleinigheid. Vragen inzake boedelscheiding en borgtocht. Antwoord: In het door u genoem de geval is geen hulp van notaris vereischt. Borgtocht gaat over op alle erfgenamen. Daarvoor wordt niets in mindering ge bracht. Een weduwe moet alleen successie recht betalen voor hetgeen zij „erft", d.i. over het kindsgedeelte. De bedoelde helft „erft" zij niet, dat is haar aandeel in de huwelijksgemeenschap.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11