L KERKNIEUWS RECHTZAKEN OMGEVING DINSDAG 7 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VREEMD GEVAL TE NOORDWIJK DOODELIJK ONGELUK TE WASSENAAR ZILVEREN KLOOSTERFEEST PATER Mr. E. VAN DER HELM O.F.M. Heden is het 25 jaar geleden, dat de zeereerw. zeergel. pater mr, E. van der Helm, rector van het katholiek gymna sium te Rotterdam, zijn intrede deed in de Orde der Franciscanen. Na zijn priesterwijding in 1919 werd pa ter v. d. Helm eenigen tijd belgst met het onderricht aan jeugdige confraters, om dan in de rechten te gaan studeeren in Nijme gen. Na het behalen van den meestertitel, was hij achtereenvolgens leeraar aan de H.B.S. der paters Franciscanen te L e i - den en rector van de gymnasia in Kat wijk en Venray. Toen de R.K. H.B.S. en het R.K. gym nasium te Rotterdam aan de paters Fran ciscanen overgingen, werd pater' van der Helm benoemd tot rector van dat gym nasium. Heden was de jubilaris afwezig om in familiekring het feest te herdenken. De vftering in Rotterdam za] plaats hebben a-.s Zondag. Dan zal pater v. d. Helm om 10.15 uur in de kerk van de H. Rosalia (Leeuwenstraat) een plechtige H. Mis van dankbaarheid opdragen. 's Middags zal er van 24 uur gelegen heid zijn den jubilaris te complimentee ren, in het gymnasium aan den Beukels- dijk. KRUISHEEREN-KLOOSTER TE ZOETERWOUDE. Door den Magister-Generaal der Kruis- heeren zijn benoemd aan het Kruisheeren klooster te Zoeterwoude tot professor der Wijsbegeerte de zeereerw. Pater C. Kau- ling en tot Magister Cantus de zeereerw. Pater A. Stringa. VERTREK NAAR DE MISSIE Half September zullen naar de Missie op Borneo vetrekken de Broeders Andreas en Bruno. Ze worden vergezeld door den Eerw. Algemeenen Overste Br. Sylvester, die in de Missiegebieden aldaar die aan de Congregatie van Huybergen zijn toe vertrouwd de voorgeschrevep visitaties der stichtingen zal verrichten. I HAAGSCHE RECHTBANK. Naspel van een brand te Alphen In 1934 en wel in de maand Maart is te Alphen aan den Rijn een groote brand geweest, waarbij de N.V. Stoommeelmo- len en Koloniale warenhandel voorheen Arie Verduyn te Alphen a. d. Rijn is af gebrand. Deze brand vond hedenmorgen een vervolg voor de Haagsche rechtbank want er waren ernstige ongeregeldheden gepleegd bij het opgeven van de toen ontstane brandschade. j£oo moesten he denmorgen terecht staan F. M. V., gros- Bier te Lisse en H. V. koopman te Al phen a. d. R ij n. De zeer uitvoerige dagvaarding legde c.a. aan beide verdachten, vader en zoon, ten laste, dat zij in het tijdstip MaartApril 1934 zich wederrechtelijk hebben trachten toe te eigenen en wel ten nadeele van de Onderlinge Brand waarborg Maatschappij, een bedrag aan geld dat in de duizenden loopt. Zij hebben getracht de verzekering een bedrag te doen betalen van f 23.884 of daaromtrent, zijnde vergoeding voor de verbrande goederen. De brand welke op 28 Maart heeft plaats gehad, had volgens redeneering van de verdachten en de opgaven aan de verzekering gedaan, zulke afmetingen gehad, dat ook de boeken en bescheiden niet meer gered waren kunnen worden. De verdachten zelf hadden toen een be grooting gemaakt van de geleden schade en deze begroot op een bedrag van ■J 23.884. Aanvankelijk werd geloof ge hecht aan deze verklaring omdat ver dachte F. V. president-commissaris van de N.V. was en zijn zoon H. V. directeur. Later was evenwel gebleken, dat de boeken en bescheiden niet verbrand wa- Uit de gegevens uit de geredde papie ren was toen door experts vastgesteld dat het schade bedrag der verbrande goede ren niet bedroeg 23.884, zooals door verdachten was opgegeven, maar onge veer 13.000 althans belangrijk minder dan 23.884. Verdachten was zulks heel goed be kend geweest. Als eerste getuige werd gehoord de direc teur der O.B.M. te Hilversum, die een en ander nader toelichtte, en nog eenige ambtenaren van de verzekerings-mij. De meest verzwarende verklaring tegen de beide verdachten legde evenwel de voor malige boekhouder van de verdachten af. Deze getuige K. K., boekhouder te Alphen a. d. Rijn verklaarde dat vader en zoon oneenigheid hadden gekregen. De zoon had eens een bezoek bij den voormaligen boekhouder gebracht en toen de zaak ter sprake gebracht. De zoon had toen een aanvullend grootboek aan den boekhouder getoond, waaruit bleek, dat de waarde aanzienlijk minder was dan aan de O.B. M. was opgegeven. De zoon had toen te gen den boekhouder gezegd, dat zijn va der er een auto uit wilde „slaan". Nog meeidere bezwarende omstandigheden werden door deze getuige naar voren ge bracht. De beide verdachten bestreden deze ver klaringen, daarin ondersteund door de beide verdedigers. Nadat nog het rapport van een Haag sche accountant was voorgelezen, dat ook aantoonde dat verdachten meer had den opgegeven dan de boel waard was geweest, was de verdediging aan de beurt om getuigen a décharge naar voren te brengen. Een viertal getuigen hadden de verdedigers meegebracht, allen behoorend tot het oude personeel van de N.V. Deze getuigen, allen woonachtig te Alphen a. d. Rijn en Bodegraven verklaarden eer- stemmig dat het pakhuis tot aan den nok vol was met waren. Er was nog nooit zulk een voorraad geweest. Over den prijs konden zij uiteraard niets mededeelen. Zoo passeerden achter elkaar de chauf feur, de schipper en nog enkele andere voormalige bedienden. De verdachten bleven het ten laste ge legde ten stelligste ontkennen. Volgens hun lezing was de voorraad wel degelijk het door hen opgegeven bedrag waard. De za ken gingen in dien tijd juist bijzonder goed. Vervolgens kreeg de Officier van Justi tie, mr. Cohen Tervaart, het woord. Spr. RIJNZATERWOUDE. MEISJE DOOR AUTO WEGGESLINGERD. Zeer zwaar gewond. Gisterenmiddag omstreeks één uur had alhier een ernstig auto-ongeluk plaats. Een vijfjarig dochtertje van den heer P. Kok alhier ging met nog twee broertjes naar school. Zij liepen naast elkaar ter linkerzij de van den weg. Aan de rechterzijde reed een wielrijder. Uit de richting Alphen kwam een auto, waarvan de bestuurder bij het passeeren van den wielrijder het vijf jarige meisje, dat te veel naar het midden van den weg liep, aanreed, met het gevolg, dat zij een paar meter opzij werd geslingerd en hevig bloedend bewusteloos bleef liggen. Door ooggetuigen werd onmiddellijk dr. Stapensea van Leimuiden gewaarschuwd, die zeer spoedig ter plaatse was. Het kind is op diens advies naar de ouderlijke wo ning vervoerd. Het bleek een zware her senschudding bekomen te hebben, waarvan de gevolgen nog niet waren te overzien. De politie onderzoekt deze zaak. SASSENHELM. Brand. Gisterenmiddag werd de brand weer gealarmeerd voor een binnenbrand in het voormalig kantoor van de Fa. B., thans bewoond door de familie Faas. De brand was ontstaan door het vlamvatten van een primus-petroleumstel, dat in de keuken stond. Toegesnelde hulp wist door middel van emmers water het vuur te blus- schen. De brandweer, welke direct ter plaatse was, behoefde geen dienst te doen. Eenige stukken van de inboedel ging ver loren. VOORSCHOTEN. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap der arbeidsbemiddeling al hier stonden op 4 September j.l. als werk zoekenden 121 personen ingeschreven. 8 timmerlieden, 9 metselaars, 8 opperlie den, 1 talud werker, 1 betonwerker, 1 straatmaker, 7 grondwerkers, 2 loodgie ters, 2 monteurs, 3 smeden, 3 scheepma kers, 1 spinmeester, 1 electricien, 1 radio- techniker, 1 broodbakker, 50 land- en tuinarbeiders (één geplaatst), 1 schipper, 8 chauffeurs, 3 kantoorbedienden, 3 fa brieksarbeiders, 1 loopknecht, 2 druk kers, 1 schoenmaker, 2 meubelstoffeer ders, 1 kok. Op 5 September 1936 stonden als werk zoekenden ingeschreven 201 personen. Door den agent der arbeidsbemidde ling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werkgevers zitting gehouden des voor middags van 9 tot 12 uur, en voor werk nemers in het Ambachtshuis, Voorstraat, alhier, dagelijks des voormiddags van 9 tot 9.15 uur. VOORHOUT. Waterleiding Torenlaan. Gistermorgen is een begin gemaakt met het leggen van een waterleidingbuis aan de Torenlaan al hier. Voor meerdere werkloozen geeft dit weer een buitenkansje, daar het graafwerk door Voorhouter werkloozen moest worden gedaan. Uitvoerder en aannemer van dit werk is de Firma IJsselmuiden en Zn. al hier. Woningbouw ver. „Herman Boerhave". Officieele overname balans der Woning- bouvereen „Herman Boerhave" aan de ge meente Voorhout, van bezittingen en schul den per 1 Febr. 1937. Het bestuur der Woningbouw vereen -„Her man Boerhave" heeft aan hare leden een laatste ledenvergadering uitgeschreven, ter behandeling van een voorstel tot ontbin ding der vereeniging. Volgt nu de officieele overname balans, per 1 Febr. 1937, Bezittingen: Gebouwen en erven 233.413.48; Meubi lair 20.—; Kas 434.80; Huren 4822.35; Debiteuren f 0.28; Vooruitbetalingen 52.03 Nadeeling saldo wegens verlies 9510.24. Totaal 248.253.18. Schulden:. Crediteuren 150; Leeningen 232.166.28; Gemeente Voorhout, renteloos voorschot 3671.92; Waarborgsommen f 1295.—; On- derhoudsfonds 4057.95; Annuïteitsreserve 2262.64; Reserve dubieuse huren 2822.35; Nog te betalen posten 1827.04. Totaal 248.253.18. meende kort te kunnen zijn. De getuigen hadden verklaard dat verdachten hun ge zegd hadden dat de boeken bijna over de geheele linie verbrand waren. Het bedrag dat verdachten hadden opgegeven was ten slotte door de verzekering uitbetaald. La ter was gebleken, dat de boeken niet ver brand waren. De deskundigen hadden aan de hand der boeken toen bewezen, dat het bedrag veel minder was dan verdachten hadden opgegeven. De zaak is daardoor heel makkelijk voor de Officier. De op lichting acht spr. bewezen. Een geldboete is hier niet op zijn plaats, daarvoor is het gepleegde misdrijf te erg. Spr. eischte ten slotte tegen elk der verdachten een ge vangenisstraf van vier maanden. De verdedigers vroegen vrijspraak op verschillende gronden. Zoo staat de va der heel goed bekend. Op zijn 66-jarigen leeftijd was hij nog nooit met de politie in aanraking geweest. Door dit geval heeft hij voor vele vooraanstaande functies te Lisse en Leiden moeten bedanken. Pleiter vraagt dan ook vrijspraak voor zijn cliënt subsidiair uiterste clementie. De verdediger van de zoon sloot zich bij het pleidooi van zijn collega aan. Uitspraak over 14 dagen. WASSENAAR. Voor de bekoring bezweken. Door de politie alhier is aangehouden een 17-jarig meisje M. uit Nieuwendijk, dat bekende zich in een tweetal dienstbetrekkingen te Voorburg, schuldig te hebben gemaakt aan diefstal. Zij is-ter beschikking van de Voor- fa urgsche politie gesteld. WARMOND. KONINGINNEFEESTEN. De kinderen begonnen met de pret. De eerste dagen van September zijn voor Warmond dagen van teest en jolijt. Dan viert Warmond op zijn eigen wijze den ver jaardag van H.M. de Koningin, een feest, dat destijds heinde en verre een vermaard heid had. Op dien dag is er geen onder scheid tusschen rang en stand en zoowel arm als rijk, oud en jong vieren eensgezind den verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin. Ook heden is Warmond zijn tra ditie trouw gebleven. Reeds vroeg in den morgen begaven de schoolkinderen zich getooid met vlaggen en wimpels naar de school en het was hun aan te zien, dat deze dag voor hen van buitengewone beteekenis was, en de glundere en opgewekte gezicht jes getuigden dat er iets bijzonders aan de hand was. De Oranje-Commissie, die telken jare met on verflauwden ijver deze feesten or ganiseert. had zich ongeveer negen uur ver zameld in Hotel „De Zon", waar de voor zitter, de heer J. Bergman, de leden harte lijk welkgm heette. Hierna begaf de com missie zich, voorafgegaan door de R. K. Muziek vereeniging „St. Mathias" en ge volgd door Warmonds Fanfare naar de resp. scholen, waar de kinderen werden af gehaald om een rondgang te maken door het dorp. Dit is een van de mooiste momen ten van het geheele Oranjefeest, want de honderden kindertjes met vlaggen en wim pels onder begeleiding van de muziekkorp sen nationale liederen zingend, brengen hier bewust en onbewust hun dankbare hulde aan H.M. de Koningin. Toen zij aan de bordes van het gemeente huis gekomen waren, waarop de Burge meester en de Wethouders hadden plaats genomen sprak de voorzitter, de heer Berg man, als volgt: Mijnheer de Burgemeester. Als voorzitter der Oranje-Commissie doet het mij een groot genoegen U als vertegen woordiger van H.M. de Koningin op haar verjaardag deze kinderhulde aan te bieden, hierbij de wensch uitsprekende, dat onze geliefde Vorstin voor ons allen nog vele jaren gespaard moge blijven en U. Mijnheer de Burgemeester een dergelijke hulde nog vele malen in de beste gezondheid in ont vangst moge nemen. De Burgemeester bracht den voorzitter aank voor de hulde aar. hem, als vertegen woordiger van de Koningin gebracht. Hij wees er op, dat de kinderen, het toekomend geslacht, moesten zijn de schragers van de kroon onzer geliefde Koningin, die een voor beeld was van vaderlandsliefde. Spreker verzocht een driewerf hoera uit te brengen op Haar. die aller harten gewonnen had. En krachtig klonk het uit honderden keel tjes: Lang leve de Koningin. Hierna werden eenige vaderlandsche lie deren ten gehoore gebracht, waarna de stoet zich weder in beweging zette om te worden ontbonden op de Baan. Na afloop van den optocht begaf de Com missie zich, vergezeld van den Burgemees ter, naar de resp. scholen, waar de kinderen op een tractatie werden onthaald. Dat dit buitengewoon in de smaak van de kleinen viel behoeft geen betoog. Hierna hadden op verschillende punten van het dorp de kin derfeesten plaats, waarvoor zeer groote be langstelling bestond. Het was werkelijk vermakelijk om te zien hoe zij zich beijverden een prijsje te win nen, waarbij ook vele teleurgestelde ge zichtjes waren waar te nemen, want ieder een kan nu eenmaal geen prijs behalen. Na dat de spelen waar afgeloopen, begaf de Commissie zich naar het Oude Raadhuis, waar de prijzen door den Burgemeester, met een toepasselijk woord werden uitge reikt. De uitslag van de gehouden kinder feesten is als volgt: Eie'rdragên:! Corrie Zekveld; 2. Henny Dekker; 3. Siena de Vos; 4. Corrie Kool. Wortelknuppelen: 1. A.de Hoog; 2 Cor van Staveren; 3. J. van Bakkum; 4. C de Winter. Boegsprietloopen:!. Gerrit Mes- Oranje-vereeniging zonder bestuur Ingevolge een besluit van de Augustus- vergadering werd gisteren in Café „Flora" een bijeenkomst gehouden van de O. V., waarbij het eenig belangrijke punt was ver kiezing van een nieuw bestuur. Na opening door den voorz., den heer H. A. Mathot, en lezing der notulen, werd mededeeling ge daan, dat aan het verzoek, om op 31 Aug. toch nog iets te organiseeren, was voldaan door het organiseeren van een avond-con cert op het Lindenplein door de beide plaat selijke muziek-corpsen, waarna een mas sale lampion-optocht. Hoe sober ook, kon men getuigen, dat dit feest uitstekend was geslaagd. Punt 4 der agenda was bestuursverkie zing; het bestuur had en bloc bedankt en, ondanks het aandringen ter vorige ver gadering, bleef het dit besluit handhaven. Een tusschenvoorstel luidde, dat het be stuur zou aanblijven met toevoeging van 'n tweetal nieuwe leden, om dan te trach ten de groote massa lid te doen worden te gen 50 cent per jaar, want in een algeheele verdwijning van het huidige bestuur voor zag men een geweldige afbraak voor de O. V. Ook dit voorstel bracht het aftredende bestuur niet van het ingenomen standpunt af. Gezien de omstandigheden achtte het zijn plicht om heen te gaan en de taak over te geven aan meer optimistische leden, die door een grootere voortvarendheid mogelijk wel iets tot stand zouden kunnen brengen. Nog werd in bespreking gebracht een fusie van de Oranje-Vereenigingen van Nocrd- wijk-B. en Zee, doch ook hierin zag men geen heil, door de geheel uiteenloopende wijze van de gewenschte feestviering der beide Noordwijken. Na nog meerdere be sprekingen zonder directe resultaten, werd overgegaan tot stemming, doch wat te ver wachten was: óók zonder resultaat. Een lange lijst met namen, waarvan echter geen enkele drager een functie wenschte te aanvaarden. De tweede vrije stemming gaf hetzelfde beeld en bij de herstemming tusschen degenen, die de meeste stemmen op zich ver- eenigd hadden, volgde hetzelfde liedje van weigeren. Hoe er ook gesproken werd, de mogelijkheid om een nieuw bestuur te formeeren, bleef uit. Uiteindelijk werd besloten, dat in het plaatselijk blad een oproep zal worden ge daan aan de leden voor het vormen van een nieuw bestuur. Mocht deze opzet sla gen, dan zullen eenige loden een vergade ring moeten uitschrijven om de loopende zaken reglementair af te handelen, welke alsdan alle bescheiden van het afgetreden bestuur zullen kunnen overnemen. Het eenige resultaat van de vergadering is alzoo, dat wij in Noordwijk een O. V. heb ben zonder bestuur en wij voorhands nog geen oplossing zien in het voorgestelde om te komen tot een nieuw bestuur, tenzij de Noordwijkers meer daadwerkelijk gaan meeleven met de plaatselijke Oranjever- eeniging. Wij vragen ons af: waar is die spontane Oranje-liefde van 't voorjaar ge bleven?. Waarom is niet iedere Noordwijker lid van O.V.? Welke ouders willen niet meewerken tot het verschaffen van een aangenamen feestdag aan hun kinderen op gedenkwaardige data van ons Vorstenhuis? Laat ieder weldenkend burger deze vra gen zichzelve voorleggen, mogelijk kan men eensgezind weer een krachtige Oranje- Vereeniging samenstellen. kers; 2. Wim Prins; 3. Bart Beugelsdijk; 4 Martien van Beek; Troostprijs Dirk War merdam. W a g e n t j e-r ij d e n: 1. Jan Meskers; 2. Henk van Hulst; 3. J. van der Krogt; 4. Kees Roest. Korfballen: 1. Rietje van der Drift; 2 Annie den Dunne; 3. Janny v. d. Voet; 4. Coba van Leeuwen. B 1 a a s-t r a p p e n: 1. Lucie van der Vooren; 2. Tinny Sikking; 3. Hendrie van der Geest; 4. Toos van der Welligen. Waschophangen: 1. Kikkie Os kam; 2. Jo van Hulst; 3. Rie de Vogel; 4. Hennie Kool; Troostprijs Rie Koks. V i s s c h e n: 1. Dina Kraan; 2. Jos van der Voort; 3. Bep van Velzen; 4. Lenie van der Berg. Muurt j e-b o u w e n: 1. Jan Werkho ven; 2. Joop van Winsen; 3. Nico Komen; 4. Dirk Koudijs. Troostprijs Antoon van Win sen. Des avonds was het een gn al drukte op het feestterrein. Men bleef nog lang gezellig bijeen, terwijl de jongeren reeds vroeg ter kooi waren gegaan om den anderen morgen tijdig bij de hand te zijn voor de volksspe len waarop we nog nader zullen terug komen. LISSE. Poging tot inbraak. Bij den heer A. W. v. d. V. alhier hebben ongenoode gasten in den nacht van 4 op 5 Sept. j.l. pogingen in het werk gesteld om aldaar een inbraak te plegen. De heer v. d. V., die 's nachts gerucht vernam, ontstak het licht in zijn kamer en hoorde iemand wegloopen. Uit een door v. d. V. ingesteld onderzoek bleek, dat niets was ontvreemd, doch dat men wel binnen was geweest. De politie heeft de zaak in onderzoek. Wiel van de auto geloopen. Mej. G., die met haar auto op den Heerenweg. komen de van de richting Haarlem, reed, kwam ter hoogte van het perceel van der Vlugt tot de onaangename ontdekking, dat het achter wiel van haar auto was geloopen, waardoor Fietser stak plotseling over Gistermiddag te ongeveer 5.15 uur, had op den Rijksstraatweg, nabij de Rust en Vreugdlaan, een ernstige aanrijding plaats. De 59-jarige wielrijder L. uit den Haag stak, zonder een teeken te geven, den weg over, juist toen uit de richting Leiden een auto naderde, bestuurd door N. uit Amsterdam. Deze gaf nog een signaal, doch de wielrijder weifelde en reed tegen de auto op. L. werd tegen den grond ge slingerd en bekwam een schedelbasis- fractuur. De doktoren Paanakker en dr. Hubbeling verleenden de eerste hulp, waarna L. per ziekenauto is overgebracht naar de St. Ja cobs Stichting alhier, omdat een verder ver voer op medisch advies niet verantwoord werd geacht in verband met den toestand van het slachtoffer. Het slachtoffer is hedennacht aan de be komen verwondingen overleden. de achteras over den weg sleepte en de auto zoo tot stilstand kwam. Het wiel even wel rolde door tegen een auto en kwam, nadat het eerst over het trottoir en tegen een hek was aangereden tegen dezelfde auto tot stand. De auto was licht beschadigd. Wonderwel kwamen geen persoonlijke on gevallen voor. Verzekering dekt schade. De auto moest worden weggesleept door een kraanwagen. 475ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) Trekking van Dinsdag 7 September 1937 4e klasse, 2e lijst Hooge prïjzcu 25.000.— 12474 5000.— 16642 1500.— 3912 11126 1000.— 54 1004 400.— 12371 200.— 594 10457 17685 100.— 482 7814 10424 10616 11286 11357 20793 22156 22475 Prijzen van f 65.—. 75 88 127 187 204 223 240 24b 251 260 291 311 391 418 474 489 549 554 592 614 696 752 791 891 906 909 951 1006 1035 1116 1125 1155 1200 1238 1289 1359 1385 1400 1471 1500 1504 1566 1579 1580 1591 1626 1650 1661 1713 1761 1786 1790 1966 1970 2002 2004 2008 2018 2085 2117 2143 2146 2151 2173 2179 2227 2233 2353 2419 2435 2459 2469 2478 2522 2547 2594 2599 2652 2663 2681 2682 2717 2790 2802 2810 2818 2336 2873 2895 3025 3078 3134 3147 3171 3190 3206 3227 3234 3292 3307 3335 3359 3397 3413 3461 3473 3497 3514 3601 3656 3676 3690 3708 3771 3801 3813 3840 3864 3903 3921 3938 3960 3974 3981 4001 4056 4068 4070 4133 4223 4262 4270 4299 4344 4394 4398 4467 4475 4485 4511 4543 4549 4550 4577 4582 4593 4638 4655 4664 4677 4691 4708 4750 4797 4845 4892 4902 4921 4935 4940 4941 4966 5037 5198 5213 5236 5297 5390 6405 5428 5439 5441 5472 5492 5493 5546 5552 5591 5601 5644 5649 5690 5770 5773 5787 5792 5835 5897 5946 6015 6030 6033 6053 6061 6137 6138 6144 6229 6264 6265 6304 6311 6390 6394 6438 6584 6603 6615 6641 6698 6708 6731 6771 6781 6791 6841 6873 6882 6916 7002 7003 7046 7048 7111 7123 7151 7158 7277 7281 7292 7311 7317 7358 7399 7488 7500 7597 7714 7791 7815 7875 7878 7919 7921 7936 8024 8071 8072 8030 8118 8148 8172 8183 8240 8267 8274 8362 8397 8402 8429 8462 8501 8547 8573 8598 8630 8755 8776 8783 8920 8964 9043 9077 9079 9149 9179 9194 9211 9233 9285 9286 S349 9408 9457 9516 9595 9601 9615 9628 9646 9714 9734 9798 S821 9835 9846 9847 9912 9954 9963 10055 10115 10119 10134 10195 10197 10302 10370 10379 10398 10422 10428 10494 10612 10626 10633 10635 10637 10666 10667 10695 10745 10766 10767 10771 10783 10807 10914 11053 11078 11189 11192 11218 11298 11369 11379 11460 11487 11563 11581 11592 11618 11630 11669 11684 11716 11727 11775 11780 11830 11841 11864 11892 11899 11909 11938 H956 12010 12019 12024 12059 12071 12075 12077 12080 12087 12183 12219 12262 12281 12326 1237b 12438 12451 12465 12496 12498 12501 12519 12534 12569 12597 12598 12611 12724 12736 12744 i2774 12792 12823 12830 12834 12840 12843 12870 12875 12883 12888 12889 12896 12904 12908 12G30 12968 13001 13023 13053 13057 13111 13119 13130 13173 13184 13224 13261 13272 13284 13320 13331 13358 13378 13394 13419 13452 13480 13517 13543 13550 13557 13579 13636 13659 13673 13683 13698 13712 13755 13791 13833 13849 13854 13911 13923 13961 13976 13980 14024 14034 14043 14094 14096 14137 14145 14208 14232 14296 14396 14399 14403 14428 14440 14445 14474 14476 14489 14608 14634 14662 14723 14739 14769 14861 14879 14889 14903 14975 15012 15030 15088 15136 15186 15297 15316 15458 15461 15484 15493 15542 15548 15551 15664 15697 15727 15788 15798 15805 15877 15967 15970 16002 16037 16069 16076 16090 16255 16330 16381 16392 16473 16479 16509 16523 16530 16554 16570 16597 16635 16641 16659 16661 16719 16724 16762 16783 16792 16829 16872 16887 17036 17041 17056 17153 1718b 17194 17204 17242 17249 17319 17322 17333 17394 17398 17417 17426 17470 17517 17520 17527 17542 17546 17619 17683 17696 17744 17773 17775 17794 17797 17822 17824 17877 18039 18061 18073 18095 18120 18190 18196 18248 18276 18299 18319 18402 18449 18535 18541 18598 18628 18646 18670 18689 18708 18714 18748 18788 18825 18824 18905 18916 18950 18955 18963 19011 19070 19142 19216 19241 19344 19398 19409 19446 19499 19501 19567 19610 19611 19625 19628 19634 19679 19710 19719 19733 19739 19746 19767 19809 19810 19348 19903 20031 20066 20076 20109 20127 20230 20239 20310 20468 20608 20609 20621 20703 20763 20779 20794 20799 20814 20853 20954 20962 20968 20987 21060 2l0s2 21188 21194 21201 21215 21273 21282 21290 2130» 21398 21539 21559 21579 21583 21599 21615 21639 21755 21797 21330 21832 21925 21942 22049 22069 22093 22122 22238 22267 22273 22280 22300 2233b 22464 22530 22573 22576 22592 22668 22694 22701 22763 22789 22806 22872 22971 22975 22985 22995 22996 23043 23050 23070 23159 23190 23201 23206 23239 23240 23243 23247 23286 23295 23338 23432 23443 23454 23496 23505 23531 2-3538 23539 23607 23631 23640 23676 23701 23712 23766 23788 2380c 23826 23831 23898 23921 23976 23980 Verbeteringen: 4e klasse le lijst: 10917 moet zijn 10916; 11836 moet zijn 12836; 20703 ver valt.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7