BUITENLAND MGE VING MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 ÜE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 VAN HET VATICAAN DE TOESTAND VAN DEN H. VADER. Verblijf in Castel Gandolfo doet hem goed. De datum voor den terugkeer van den Paus uit zijn zomerverblijf te Castol Gan- dolfo in het Albaneesche heuvelland staat nog niet vast. Blijft het goede weer aanhouden, dan zal de H. Vader waarschijnlijk tot in Oc tober te Castel Gandolfo blijven. Een de finitieve beslissing is evenwel nog niet igenomen en zal grootendeels afhangen van 's Pausen geneesheer, dr. Milani. Het verblijf in de hooger gelegen streek van Castel Gandolfo heeft den Paus goed gedaan. Z. H. verliet het Vatikaan begin Mei en reeds na het verblijf van een maand te Castel Gandolfo begon zijn ge zondheidstoestand te verbeteren. De Paus is thans weer in staat normaal zijn gewone dagtaak te doen en ontvangt in openbare audiënties twee a drie dui zend personen per week. Er bestaat nietteminin Vatikaansche kringen een zekere angstige bezorgdheid of de komende herfst en winter niet na- deelig zullen zijn voor 's Pausen gezond heid, indien Z. H. naar Rome zou terug- keeren. Verschillende van 's Pausen raadge vers wenschen dat de Paus zoolang mo gelijk ook in de herfstmaanden te Castel Gandolfo zal blijven. De H. Vader opvolger van kardinaal Bisleti. De H. Vader heeft een schrijven ge richt aan Z. H. Em. kardinaal Pacelli, den Pauselijken staatssecretaris, naar aanleiding van het overlijden van kardi naal Gaetano Bisleti, die, zooals men weet, prefect was van de H. Congregatie der seminaries en universiteiten. Met zeer bijzondere waardeering brengt de Paus den voortreffelijken arbeid van den overleden kerkprins in herinnering, alsook zijn groote verdiensten voor de H. Congregatie, welke onder zijn leiding stond. En om uiting te geven aan Zijn groote persoonlijke belangstelling voor genoem de Congregatie deelt de H. Vader mede, dat Hij het besluit genomen had, zelf kardinaal Bisleti's opvolger te zijn, als prefect dier Congregatie. In dezen brief aan den kardinaal- staatssecretaris ziet de „Osservatore Ro mano" een nieuwe en overtuigende be vestiging van 's Pausen verbeterden toe stand. DUITSCHLAND KATHOLIEKE DRUKKERIJ IN BESLAG GENOMEN. Men schrijft uit München aan de K. I. P. A. dat de gebouwen en eigendommen van de Uitgeversmaatschappij Valentin Höfling, waar in opdracht van het Bis schoppelijk Ordinariaat de Pauselijke Encycliek over de Kerkstrijd in het Der de Rijk gedrukt werd, in beslag is geno men. Ook de particuliere bezittingen van den tegenwoordigen firmant dr. Valentin Mayer uit München werden geconfis- keerd, zoodat deze met heel zijn gezin zonder middelen van bestaan op straat is gezet. Zelfs de spaargelden van den ouden vader en van de vier kinderen van den uitgever zijn in beslag genomen; de ver plichtingen die de firma tegenover der den had, o.m. een hypotheek op een par ticulier huis komen nog geheel ten laste van den uitgever, evenals een lijfrente ten bedrage van 900 Mark ten behoeve van den vroegeren firmant Höfling. De uitgeversmaatschappij is staats eigendom geworden zonder dat hiervan naar buiten iets merkbaar is geworden. GAYDA OVER HET BEZOEK VAN MUSSOLINI AAN DUITSCHLAND. In de ,,Voce d'Italia" bespreekt Gayda het bezoek van Mussolini aan Hitier, dat naar zijn meening een belangrijke bij drage moet vormen voor de Europeesche orde en vrede. De Europeesche toestand doet zich op het oogenblik ingewikkeld voor en op meer d-an één punt gevaarlijk. Deze toestand wordt beheerscht door den toestand in Spanje. „Duitschland weet evenzeer als Italië, zoo schrijft Gayda. dat in Spanje een oor log gevoerd wordt, die niet alleen de be langen van de Spaansche beschaving be treft, maar in zijn basis zelf het probleem opwerkt van de politieke toekomst van Europa en van de verdediging van de fascistische regimes tegen de waanzinni ge pogingen der ondermijnende stroo mingen, die openlijk hun wil uitspreken ze te vernielen. Daarom heeft Duitsch land niet minder dan Italië er belang bij, zijn rechtstreeksche controle op den loop der gebeurtenissen in Spanje te behou den". In het verder verloop van zijn artikel voegt Gayda hier nog aan toe, dat de nieuwe Fransch-Russische betoogingen Italië dwingen tot een actieve verdedi ging en slechts den geest van actie van den spil RomeBerlijn kunnen verster ken. PROCLAMATIE VAN HITLER. Wordt Woensdag over de radio uitgezonden. De proclamatie van den Fuehrer zal door de Duitsche radiozenders Woensdag avond tusschen 8.30 en 10.20 uur worden uitgezonden (Ned. tijd). EEN VREDELIEVEND GEBAAR. Het lied „Siegreich wollen wir Frank- reich schlagen" is thans verboden. Rudolf Hess heeft een desbetreffend rondschrij ven aan alle diensten in Duitschland ge zonden. TSJECHO SLOWAKIJE TOESTAND VAN MASARYK GAAT GOED VOORUIT. De verbetering in den toestand van oud-president Masaryk houdt aan. Het aantal officieele berichten omtrent den gezondheidstoestand zal waarschijnlijk beperkt worden. PALESTINA DE ONRUST IN HET H. LAND. Bomaanslag op autobus. Zaterdagmorgen is een bom geworpen naar een met Arabieren bezette autobus. Hierbij werd een Arabische vrouw ge dood, een andere vrouw gewond en kreeg een Engelsch politieman, die den autobus vergezelde, lichte verwondingen. Deze politieman vuurde nog op den aanvaller, maar deze wist te ontkomen. Men meen de in hem een Jood te herkennen. De bom kwam midden in de bus terecht en maakte een gapende opening in de metalen wand. Het interieur werd met bloed bespat. De aanslag geschiedde in de straat der Propheten, in de nabijheid van verscheidene ziekenhuizen. Rabbijn Eleazar Gershon is Vrijdag avond ernstig gewond door een schot in den rug. De rabbijn keerde terug van den Klaagmuur, waar hij gebeden had verricht. Men gelooft, dat de aanvallers Arabieren zijn geweest. AMERIKA DE IN AMERIKA WONENDE DUITSCHERS. Naar aanleiding van de kortgeleden in Duitschland afgelegde verklaringen, vol- .gens welke de in het buitenland wonen de Duitschers hun vaderland trouw moe ten blijven, heeft minister Huil er de aandacht op gevestigd, dat alle buiten landers, die de Amerikaansche nationali teit verwerven, den eed van trouw aan de Amerikaansche grondwet afleggen. Het is derhalve duidelijk aldus Huil, dat het hun plicht is, onze grondwet, wetten en vlag te steunen. De Duitschers in Brazilië. Een afgevaardigde heeft in de Brazi- liaansche kamer tot den minister van buitenlandsche zaken de vraag gericht, welke maatregelen hij dacht te nemen tegen „de nationaal-socialistische spion- nage-organisatie, die de souvereiniteit van Brazilië bedreigt". COMPLOT IN ARGENTINIë ONTDEKT. De politie te Buenos Aires deelt mede, dat een samenzwering tegen het leven van president Justo en de ministers, be nevens tegen verscheidene persoonlijk heden ontdekt is. Bovendien zouden aan vallen gedaan worden op de kazernes van marine en leger, evenals op het de partement van politie. Vier individuen zijn gearresteerd. Bommen, springstoffen en handgranaten zijn in beslag genomen. The Humorist. Tante (tot nichtje, dat heeft geholpen bij het opmaken van het bed): JBc heb je nooit gesproken over mijn ongelukkige liefde, kind. Het was lang geleden. Hij kwam me op een morgen op roek en mijn lieve vader bad pas een nieuwe bulldog gekocht en toen keerde hij zich haastig om. Ik zag hem nooit terug. Dit Lpje is al wat ik heb als herinnen ring aan wat bad kunnen zijn". HILLEGOM. Werkloozen. Het aantal werkzoe kenden, ingeschreven bij het Gemeente lijk Arbeidsbemiddelingbureau bedraagt thans 140 tegen 244 per denzelfden da tum 1936. KATWIJK. Werkloosheid. De stand der werk loosheid op Vrijdag 3 September 1937: mannen 130, meisjes 1. Totaal 131. Stand der werkloosheid v.d. overeenkomstige week van het vorig jaar 277, waarvan 263 boven 18 jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. Wielrenners door politiehond achtervolgd. Herhaaldelijk is het dezen zomer reeds voorgekomen, dat vooral des Zondagsmor gens tegen kerktijd, enkele straten in de kom van het dorp onveilig gemaakt wer den door groepen wielrenners. Zoo ook gistermorgen. Een rijksveldwachter gelast te een aantal renners af te stappen. Enke len van de brutaalsten meenden op hun snelle fietsen wel te kunnen ontsnappen. Zij hadden echter ditmaal buiten den waard, d. w. z. buiten den politiehond ge rekend. Op bevel van zijn meester had deze spoedig een vluchteling bij de kuiten, dit hierdoor zoo van streek raakte, dat hij zich aan den wegkant neer liet vallen en in een hysterische huilbui uitbarstte. Na dat de gemeentepolitie het gewonde been verbonden had, kon de renner met een glas water voor den schrik en een bon wegens niet opvolgen van de bevelen der politie, vertrekken. Ook het verdere van den morgen hield de politie een oogje in het zeil-en ontvingen verschillende ren ners een bekeuring wegens ondeugdelijke remmen, het rijden zonder belastingplaat je, enz. enz. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt op Donderdag 9 September a-s. des voormiddags te 10 uur zomertijd in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Behandeling reclames hondenbelas ting. 4. Behandeling reclames straatbelas ting. 5. Aanbieding gemeenterekening 1936. 6. Aanbiedjng gemeentebegrooting 1938. 7. Vaststelling vergoeding bijzondere scholen ingevolge art. 101 der Lager-Onderwijswet 1920 over het jaar 1935. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de Algemeene Po litieverordening. 9. Verzoek van het Oranje- Comité om een subsidie van 100 in ver band met de tractatie van de schoolkinde ren. 10. Voorstel van B. en W. tot conver sie van geldleenir.gen en het aangaan van een geldleening groot i 12.000.voor den verbouw van het Raadhuis. 11. Verzoek van de Leidsche Tentoonstelling vee en bodem producten „Vebo" om subsidie van f 25.—. 12. Verzoek van de vereeniging tot oprich ting en instandhouding van vrije scholen met den Bijbel om beschikbaarstelling van de benoodigde gelden voor verbetering der toiletten. 13. Vaststelling vergoeding be treffende het beroep, bedoeld in artikelen 13,' 15 en 17 van het Reglement Autover voer Pe-sonen. 14. Wijziging begrooting 1937. En hetgeen verder ter tafel zal wor den gebracht. OEGSTGEEST. Onderscheiding. Bij Kon. besluit van 27 Augustus is bevorderd tot officier in de orde van OranjeijNassau J. J. A. de Ko ning, voorzitter van de commissie van vak onderwijs van den Algemeenen Nederland- schen politiebond, wonende te Oegstgeest. STOMPWIJK. Ambtsjubileum Burg. W. Keijzer. In aansluiting aan het bericht van Vrijdag j.l. verzoekt men ons mede te deelen, dat de bijeenkomst van alle besturen of afgevaar digden van de diverse Vereenigingen he denavond te 8 uur niet zal plaats heb ben in het Patronaat, zooals aanvankelijk was gemeld, doch in hotel „De Zwaan" te Leidschendam. Verzakking. Zaterdag bemerkte de heer E., ambtenaar bij den Rijkswaterstaat, dat op de Delftschekade aan den kant van de Vliet eenige steenen in de straat losza ten. E. stelde direct een nader onderzoek in en ontdekte, dat onder de straat pl.m. 1 M3. zand was weggespoeld. Dank zij het ac curaat optreden van den heer E. is hier waarschijnlijk een ongeluk voorkomen. Door werklieden van den Waterstaat was het euvel spoedig verholpen en werd het gat gedicht. Bij het oversteken gegrepen. Op den nieuwen Rijksweg had een aanrijding plaats tusschen een wielrijder van 't V. uit den Haag en een luxe auto van den heer D. M.R.-V. uit den Haag. Van 't V. kwam met een zak aardappelen voor op zijn .rijwiel van een tuin gereden en wilde den weg oversteken, doch toen hij den auto zag na deren, begon hij te weifelen en trok zich weer terug. Ofschoon de auto krachtig rem de, kon de bestuurder een aanrijding niet voorkomen. Van 't V. werd van zijn fiets geslingerd en werd met twee diepe smj- vvonden aan het hoofd door een Roode Kruis-auto van v. d. Berg uit Voorburg naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag vervoerd. Het rijwiel werd ge heel vernield. Dr. van Laarhoven uit Voor burg verleende de eerste hulp. Geboren: Clasina Maria Gerarda, d. van D. v. d. Berg en A. M. Lelieveld Engelina, d. van D. H. Muusers en P. M. Weerdenburg Gerrit, z. van P. Dillema en J. C. Beringer. Ondertrouwd: H. W. Kloosterman en C. G. M. Haket G. van Wijk en A. Kooper J. G. Roos en P. Lamens. Gehuwd: A. Opstal en A. H. v. Vliet. Overleden: A. M. Haket vr. 36 j. VEUR. Geboren: Cornelia Johanna, d. van A. P. J. Bossaert en K. J. Klink. Ondertrouwd: J. S. Jongschaap en M. P. Hartkamp. UITHOORN. Raadsvergadering. Op Vrijdag a.s., des avonds 8 uur zal de Raad der gemeente Uit hoorn in openbare vergadering bijeen komen. VOORSCHOTEN. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van Pafer C. Sciit S.V.D. Zaterdagavond werd de onlangs tot priester gewijde pater C. Smit S.V.D., zoon der parochie, in zijne parochie op schit terende wijze binnengeleid. Des avonds te ongeveer half zeven, werden de leden van het eere- en feestcomité per auto van hunne woningen afgehaald en begaven zich naar het plein nabij de kerk, terwijl de Jeugdvereenigingen en de St. Lauren- tius Harmonie ook aldaar aanwezig waren. Te half zeven begaf men zich naar de Oranjekade, alwaar de stoet zou worden gevormd. De neomist werd per auto door zijn vader, zijn moeder en pastoor P. Meijer afgehaald van Oegstgeest, waar Z.E. bij familieleden vertoefde en reed over den Haagweg, Papelaan naar de Oranje kade alhier, waar intusschen de stoet was opgesteld. Aan de Papelaan stapte pater Smits over in een landauer bespannen met twee paar den. Thans begon de intocht van den neo mist in zijn parochie. Van vele woningen wapperde de vaderlandsche driekleur. De feeststoet was als volgt samengesteld. Een tiental ruiters met witen pet en pauselij ke sjerp, te paard, opende den stoet, voor afgegaan door de politie, daarna volgde een drietal auto's, waarin de feestcommis sie was gezeten, toen volgde de K. J. C. met haar vlag en de Josephgezellen, waar achter de St. Laurentius-Harmonie mar cheerde, na de harmonie volgde de Graal, waarachter een viertal open landauers, be spannen met twee paarden, waarin gezeten waren de heer en mevr. Smit, de ouders van den Neomist, pastoor P. Meyer en de neomist, pater C. Smit, rector de Jongen, pater F. Fransen, P. Perquin, kapelaan der parochie en P. Doeswijk, missionaris van Mill Hill, die heden' met verlof alhier ver toeft, de leden van het eere-comité, het kerk- en armbestuur van de parochie. De stoet werd gesloten met een twee tal ruiters te paard en de politie. Nadat het sein van vertrek was gegeven, zette de St. Laurentius Harmonie een marsch in en men trok langs de Wijngaardenlaan, Burgemeester de Kempenaertsraat, Bijdorp straat, Voorstraat en Leidscheweg naar de parochiekerk. Onder groote belangstelling van de inwoners, terwijl de klokken luid den, kwam de stoet bij de parochiekerk aan. Onder het zingen van het „Alleluia" van L. de Vogt, gezongen door eenige kna pen, betrad de neomist de kerk en werd naar het rijk versierde altaar geleid. De pastoor heette den jongen priester hartelijk welkom in dit Godshuis. Heel de parochie viert thans feest en verlangde naar uwe komst. Triomfantelijk hebben wij u langs de huizen naar het Godshuis ge voerd, waar u gedoopt zijt, uwe eerste H. Communie hebt ontvangen en de roep stem naar het priesterschap hebt gehoord en nu verblijden wij ons en juichen wij, dat gij gekomen zijt om in uwe parochiekerk uwe eerste plechtige H. Mis op te dragen. Aan het einde van zijn toespraak ver zocht spr. den neomist aan de parochianen zijn priesterlijken zegen te schenken. Alle aanwezigen knielden neer en ontvingen den zegen. Na deze plechtigheid celebreerde de neo mist een plechtig lof met assistentie van pater F. Fransen, als diaken en kapelaan P. Perquin als sub-diaken. Eerste plechtige H. Mis. Zondagmorgen was de kerk geheel ge vuld met parochianen, toen pater Smit door een haag van bruidjes met palmen in de hand, door de geestelijkheid en misdienaars achter in de kerk werd opgewacht en ge leid naar het altaar om het H. Misoffer te gaan opdragen, terwijl het zangkoor de hymne „Veni Creator" voor drie mannen stemmen met orgel van Jos. Vranken zong. Bij het opdragen var. de H. Mis werd de neomist geassisteerd door den zeereerw. heer P. Meijer, pastoor der parochie, als presbyter-assistens, de weleerw. heeren L. Brabander, oud-kapelaan der parochie, als diaken en pater F. Franssen als sub diaken, terwijl de weleerw. heer P. Per quin als ceremoniarius fungeerde. Op het priesterkoor hadden mede plaats genomen: de hoogeerw. heer Mgr. Th. Bek kers, rector van huize „Bijdorp" en de weleerw. heeren de Jongen, rector van de Haagsche Schouw er. P. Doeswijk, missio naris van Mill Hill. Na het evangelie be klom Mgr. Th. Bekkers de preekstoel tot het houden van de feestpredikatie. Op dezen feestelijker dag past slechts een enkelen lofzang „Wat gebeurt mij, dat de Moeder des Heeren tot mij komt", sprak eens een Elizabeth. Deze woorden gericht tot de hemelsche Moeder passen op dezen dag, gelukkige neomist, want groo te dingen heeft de Heer gedaan aan u. In den breede zette spr. de taak van den priester uiteen, zooals het doopen en de macht om zonden te vergeven. Waarlijk groote dingen heeft God aan de menschen gedaan. Het is werkelijk de uiterste grens van de liefde, dat God menschen uit kiest tot priester. De aardsche moeder liefde, die zich zelf wegcijfert, is een heele zwakke omstraling van de onbegrijpelijke liefde van God tot de menschen. Voor u is het priesterschap, o neomist, een bron van geluk en voor uwe ouders, die heden een tweeden zoon het altaar zien betreden, is deze dag een groot geluk. Geheel de pa rochie deelt in de vreugde van dezen dag, want groote dingen heeft de Heer ge wrocht. Na deze feestrede werd het H. Misoffer voortgezet. Een schoon oogenblik brak aan toen de neomist aan zijn ouders, broers, zusters en andere familieleden de Heilige Communie uitreikte. Het zangkoor zong onder leiding van den heer M. Lakeman, directeur van het zangkoor, de „Missa pon- tificalis" voor drie ongelijke stemmen met orgel van Perosi, welke Mis goed gezon gen werd. Na deze Hoogmis voerde het zangkoor uit: „Hulde aan het priester schap" een feestcantate met orgel van J. Haagh C.S.S.R., waarmede de plechtigheid werd besloten. Des namiddags had ten huize van den neomist een receptie plaatsg van 2.303.30 uur njn., op welke receptie de belangstel ling zeer groot was en waarbij dë St. Lau- rentius-harmonie hare medewerking ver leende. Des avonds te 7 uur celebreerde de jonge priester een plechtig Lof gecelebreerd door de weleerw. heeren L. Brabander als dia ken en P. Perquin als sub-diaken. Onder het Lof sprak de neomist een hartelijk woord van dank tot alle parochianen voor de grootsche hulde, hem als priester ge bracht bij den intocht in de parochie, en voor het medeleven op dezen voor hem zoo gewichtigen dag. Spr. dankte God voor de hooge uitverkiezing. Met den lof zang „Te Deum Laudamus" werd deze plechtigheid gesloten. Jubileum. Op 13 September a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat de heer M. Verhoog, Tulpstraat 7, alhier bij de Zil- verfabriek in dienst trad. WARMOND. Kortebaan prijzendraverij. Men be richt ons, dat voor het provinciaal kam pioenschap van Zuid-Holland, Utrecht en Overijsel voor de hiervoor ingeschreven paarden door de Koninklijke Nederland- sche Harddraverij- en Renvereeniging de volgende afstanden zijn vastgesteld: The Harvester H. 285, eig. C. de Mooy, ber. N. van Leeuwen; Quita 300, eig. P. van Leeuwen Jzn., ber. J. van Leeuwen; Othella 290, eig. S. Kuijper, ber. idem; iSiem Claudy 285, eig. C. Stam, ber. C. Vergay; Xiphias 285, eig. J. van Twisk, ber. idem; Pinkerton 290, eig. mevr. C. Jacobs, ber. K. Bakker; Xuthus 295, eig. stal Hollandia, ber. W. H. Geersen; Zoo Doorlooper 285, eig. H. van der Pol, ber. idem; Zus Braun 280, eig. stal Valkeveen, ber. idem; Princess 290, eig. Stal R, ber. L. Ensing; Marie P. 290, eig. J. Wagenaar ber. idem; Lilian W. Axworthy 295, eig. stal Good Luck, ber. J. M. van den Berg; Weidlooper 290, eig. J. de Vlieger, ber. eigenaar; Determination 290, eig. idem, ber. idem; Fatima 300, eig. J. Haan Jzn., ber. J. Vergay; X Smiling 295, eig. odem, ber. idem; Aura V 280, eig. idem, ber. idem; Woudduifje G. 180, eig. R. W. Laar man, ber. eigenaar; Dreamer's Star 295, eig. F. A. Bosveld, ber. idem; Edzard 290, eig. D. Pronk, ber. idem; Johanna M. 295, eig. J. Vrijlandt, ber. F. A. Bosveld; Glos sy Sik 295, eig. idem, ber. idem; Yledi- zoon 280, eig. G. van Oord, ber. S. v. d. Oord; Senator Brewer 295, eig. Ph. Knij- nenburg, ber. J. Knijnenburg: Zonne straal 280, eig. idem, ber. idem; Zoon Da vid Guij, eig. T. van den Zande. Daar verwacht mag worden, dat Xu thus, die intusschen te Zaandam tot kam pioen van Nederland is gepromoveerd, aan de draverij in Warmond zal deelne men en Zoo Doorlooper zal worden te ruggetrokken, zal Xuthus zeker sterk fa voriet zijn. Op 290 staat Princess en daar zij aan een grasbaan de voorkeur geeft, is zij niet geheel kansloos. De paarden van J. de Vlieger zullen op dezen afstand zeker een hartig woordje medespreken, vooral Determination kon wel eens kans maken. Jbhanma M. en Aura V wer'den in ons vorig bericht reeds genoemd. Op 295 is Johanna de snelste, voor haar hangt vool van de loting af. Aura V ver valt wel eens in fouten. Is zij in top vorm, dan is zij niet te kloppen. 8 Sep tember belooft dus interessante ritten. ZTLK. Wederom vrij ernstige aanrijding. Gistermiddag omstreeks 1 uur reed de heer v. R. uit N o o r d w ij k met een groote open luxe auto met een snelheid van 80 a 90 kilometer per uur in de rich ting van de Zilk. Bij het nemen van een bocht in den weg botste de auto met kracht tegen een, van de andere richting komende, luxe auto, welke een paar wielrijders passeeren wilde. Het van Haarlem komende motorrij tuig werd aan de linkerzijde geheel ver nield, terwijl de auto van den heer R. van voren ontzet en vernield werd. De Rijks- en gemeenteveldwachter waren spoedig ter plaatse en stelden een voor- loopig onderzoek in naar de schuldvraag. Het was een wonder, diat geen der inzit tenden werd verwond.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6