STADS NIEUWS AGENDA RECHTZAKEN Laatste berichten Burgerlijke Stand TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Gemeenteraad Hedenmiddag vergaderde de Gemeente raad van Leiden. 1. Benoeming van een tijdelijk wet houder. De heer de Re ede (Chr. H.) consta teert, dat de betreurenswaardige ziekte van den heer Splinter en het vooruitzicht, dat herstel van gezondheid nog wel eenige maanden zal eischen, B. en W. hebben be wogen, het voorstel te doen, een tijdelijk wethouder te benoemen. De Chr. Hist, fractie kan zich hiermede vereenigen en stelt voor in deze functie te benoemen den heer Wilbrink. De heer Wilbrink wordt vervolgens ge kozen met 23 stem men, 2 blanco en 1 op den heer de Ree- de. (Er zijn 9 leden afwezig). De heer W i 1- b r i nk dankt voor het gestelde vertrou wen en spreekt de hoop uit, dat de heer Splinter weer spoe dig het wethouders schap zal kunnen waarnemen. 2. Benoeming van vier leden van de Commissie van Financiën (aftredend: de' H.H. M. H. de Reede, H. Lombert, P. L. Hessing en P. van der Tas). De aftredenden worden herkozen. 3. Benoeming van vier leden van de Commissie van Fabricage (aftredend: de H.H. J. H. Schüller, J. H. A. Manders, mr. C. Beekenkamp en J. Wilbrink). De aftredenden worden herkozen; in de plaats van den heer J. Wilbrink wordt de heer v. d. Kwaak benoemd. 4. Benoeminng van vier leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis (aftredend: de H.H. Th. M. W. Bergers, J. A. van der Reijden, M. Dubbeldeman en F. Eikerbout).' De aftredenden worden herkozen. 5. Benoeming van twee leden van de Commissie voor den Markt- en Haven dienst (aftredend: de H.H. J. Wilbrink en J. J. Vallentg-oed). Benoemd worden de heeren J. J. Val- lentgoed en J. A. v. d. Reijden. 6. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke ver ordeningen en uit dezen van den Voor zitter (aftredend: de H.H. mr. D. A. van Eek, J. H. A. Manders en mr. C. Beeken kamp). De aftredenden worden herkozen. 7. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverorderingen (aftredend: de H.H. mr. D. A. van Eek en mr. C. Beekenkamp). De aftredenden worden herkozen. 8. Benoeming van vijf leden van de Commissie voor het Onderwijs (aftredend: de H.H. Th. B. J. Wilmer, T. Groeneveld, M. H. de Reede, T. S. Goslinga en dr. M. Key). De aftredenden worden herkozen. 9. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit (aftredend: de H.H. mr. D. A. van Eek, J. Wilbrink, E. J. Coster en T. S. Goslinga). De aftredenden worden herkozen In plaats van den heer J. Wilbrink wordt de heer M. H. dé Reede benoemd. 10. Benoeming van een lid van de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest", „Voorgeest'' en „Rhijngeest" (aftredend: de heer F. Eikerbout). De heer Eikerbout wordt herkozen 11. Benoeming van vier leden 'van de Commissie voor den Geneeskundigen- en Gezondheidsdienst (aftredend: de H.H. A. van Rosmalen, H. L. J. Tobé, A. J. Jon gele en en T. S. Goslinga). De aftredenden worden herkozen. 12. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, uit de leden van den Raad (aftredend: de H.H. M, H. de Reede en J. H. A. Manders). De aftredenden worden herkozen. 13. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, buiten de leden van den Raad (aftredend: de H.H. W. J. J. C. Bijleveld en mr. W. van Iterson) De aftredenden worden herkozen. 14. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal" (aftredend: de H.H. prof. dr. J. A. J. Barge, W. J. J. C. Bijleveld, T. Groeneveld en mr. J. Slagter). De aftredenden worden herkozen. 15. Benoeming van een lid van het be stuur der Stedelijke Werkinrichting, uit de leden van den Raad (vacature: de heer J. M. Vos). Benoemd wordt de heer W. v. d. Laan. 16. Benoeming van een lid van het be stuur der Stedelijke Werkinrichting, bui ten de leden van den Raad (aftredend: de heer J. Heringa). De aftredende wordt herbenoemd. 17. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Hulpbank (Gemeen telijke Bank van Leening en Geldschiet- bank). (aftredend: de heer M. H. de Reede). De aftredende wordt herkozen. 18. Benoeming van een plaatsvervan gend lid der Commissiën bedoeld in art. 2, lo lid, sub 3o, der verordening, hou dende Reglement voor de Commissiën van Advies, betreffende de arbeids- en dienstvoorwaarden van het personeel in dienst der gemeente Leiden (vacature: de heer J. M. Vos). Benoemd wordt de heer H. P. Würtz. 19. Benoeming van vijf leden van de verkeerscommissie' (aftredend: de H.H. T. Groeneveld, J. Wübrink, J. H. A. Man- ders, mr. G. H. E. Nord Thomson en D. Parmentier). De aftredenden worden herkozen. 20. Benoeming van een lid van de Commissie van Toezicht op het Middel baar Onderwijs. Benoemd wordt de heer ir. F. Stokhuy- zen. 51. Benoeming van een gemeentelijken commissaris bij de N.V. Leidsche Duin water-Maatschappij. Herbenoemd wordt de heer N. C. F. v. Ginkel. 22. Aanwijzing van een candidaat voor de benoeming van een Commissaris bij de N.V. Leidsche Duinwater-Maatschappij De heer T. S. Goslinga wordt aangewe zen. 23. Benoeming van een tijdelijk leera- res in het Duitsch aan de Hoogere Bur gerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 19371938. Benoemd wordt mej. dr. A. Dijksterhuis. COLLECTE ST. FRANCISCUS LIEFDEWERK. De collecte voor het St. Franciscus Lief dewerk, gisteren gehouden onder alle II. Missen in de Hartebrugskerk, na predica te van den weleerw. pater Peeters, Augus tijn, heeft opgebracht de som van 586.47 «4. Aan alle gevers onzen hartelijken dank voor hun milde gave. P. G. PEERDEMAN O.F.M. De gisteren gehouden bloempjesverkoop voor „SANTOS" heeft opgebracht 289.50. U.L.O.-SCHOOL DRIFTSCHOOL. Kweekwedstrijd. Zaterdagmiddag was in de U.L.O.-school Driftstraat, hoofd de heer G. J. Riks, een tentoonstelling georganiseerd van door de kinderen dier school in den afgeloopen zomer gekweekte planten. Uitgereikt waren 210 plantjes en ingezonden 205. De jury, bestaande uit de heeren M. Gal- jaard, A. de Bruin en H. Wagemans, had een zeer moeilijke taak, aangezien het ingezonden materiaal de verwachtingen verre overtrof. Aan de geheele inzending werd door de jury dan ook een diploma met- lof en een kleine zilveren medaille toegekend. De uitslag was als volgt: Tuinkweekers: le prijzen L. Klinkhamer, K. Brugman en G. Piket; 2e pr. J. Gerte- naar, C. Hoik en M. Wassenaar; 3e pr. B. Rozendaal, G. de Jonge, L. v. d. Linden en M. Serlie; 4e pr. J. Limburg, K. de Jong, K. Wassenaar en S. v. d. Wijngaard. Troost prijzen B. Penseel, M. Pels en J. Tuinhof de Moed. Vensterkweekers: A. Kruit, A. Gijzenij, A. Ober en K. Broekhof le prijzen; H. Riks, P. v. Dam en G. Verhagen 2e prijs; J. Troga, B. Sieval, A. v. d. Voort, P. Bodry, E. Enseling en J, Keyzer. 3e prijs; J. Ko renhof, G. Blauw en K. Boelee 4e prijs; J. Helvenstein, A. Franken en N. Tegel aar 5e prijs,, terwijl M. v. d. Voort en C. de Jonge een troostprijs kregen. De eerste maal, dat deze school deelnam aan een kweekwedstrijd kan als zeer goed geslaagd worden beschouwd. De prijzen waren geschonken door de Leidsche Tui niers- en Bloemisten-vereeniging „Door Eendracht Verbonden" en werden door den heer M. Galjaard met een toepasselijk woord uitgereikt. „De Princevlag" aideeling Gymnastiek. Tot leidster van de damesafdeeling van bovengenoemde vereeniging is benoemd: mej. A. Kellenaers, leerares Gymnastiek M.O. De leiding van de heeren en adspirant- afdeelingen blijft bij den heer P. van Wijk, cand.-leeraar gym. M.O. Het kinderfeest op Koninginnedag. In antwoord op het telegram van geluk- wensch aan H. M. de Koningin op haar verjaardag door de Commissie van het Kinderfeest namens de kinderen der scho len verzonden, mocht de voorzitter dier commissie, de heer Koops, onderstaand danktelegram ontvangen: „H. M. de Koningin heeft mij opgedra gen den feestvierenden kinderen der Leid sche Lagere Scholen haar dank over te brengen voor de gelukwenschen, aangebo den ter gelegenheid van de herdenking van Har er Majesteits geboortedag." De part. secr. van H. M. S. VAN HEEMSTRA. Leidsche Bond van Volkstuinvereenigingen Gistermorgen om half acht vertrokken per salonboot „Prinses Juliana" een groot aantal leden en genoodigden met hun resp. besturen van den Leidschen Bond van Volkstuinen naar Amsterdam ter bezichti ging van de tentoonstelling, welke gehou den wordt in „Natavo" om het een en an der in oogenschouw te nemen op het ge bied van bloemen, planten en alles wat op de eventueele Volkstuinen geteeld wordt. De muziek van P. C. en L. heeft op zeer verdienstelijke wijze haar medewer king verleend. Des avonds keerden allen voldaan huiswaarts. De afd. v. d. Leidsche Bond van Volks tuinen „Ons Genoegen" nabij de Zwemin richting „De Zijl" verwierf een tweeden prijs. In den nacht van Zaterdag op Zondag is door onbekend gebleven personen een ruit vernield van den winkel der fa. Kasper Hiddink aan de Haarlemmerstraat. De re cherche stelt een onderzoek in. BUURTVEREEN. „EENSGEZINDHEID" Het kinderfeest Onder begunstiging van schitterend zo merweer heeft bovengenoemde vereeniging Zaterdag j.l. in de straten van de „Eensge zindheid" de traditioneele spelen doen uit voeren door ongeveer 330 kinderen. Te omstreeks tien uur des voormiddags werd aangevangen met de openstelling van de grabbeltonnen voor kinderen van den leeftijd van 0 tot en met 4 jaar. Er werd naar hartelust gegrabbeld en de cadeau tjes waren juist passend voor de leeftijden. Het was een aardige aanblik de opgetogen gezichten te zien. Om twee uur had de opstelling plaats van de groepqn voor de kinderspelen der kinderen van 5 tot en met 13 jaar. Dit opstellen had plaats in.de v. Speijk- straat, onder leiding van den voorzitter der buurtvereeniging „Eensgezindheid", den heer W. Zwart, gevolgd door een rondgang met muziek der christelijke muziekvereeni- ging „Athalia", onder leiding van haar di recteur, den heer H. v. d. Veld, waarna de kinderen onder leiding van de groepslei ders en -leidsters, naar de plaatsen wer den gebracht, waar met de verschillende spelletjes een aanvang werd gemaakt. De spelen werden opgeluisterd met muziek, en in vele groepen werd hevig gekampt om den eersten prijs. De belangstelling was zeer groot, zelfs zoodanig, dat het publiek er voortaan me de rekening dient te houden, dat voor de uitvoering van een en ander ruimte noodig is en dat liet wel eens te wenschen over. Hiermede waren te omstreeks 5.15 uur n.m. de middagfeesten geëindigd en moest wat gerust worden om zich op te maken voor het avondfeest, dat werd ingezet met een muzikale wandeling door de chr. mu- ziekvereeniging „Athalia", onder leiding van den heer H. v. d. Veld. Dit muziekge zelschap heeft zich dien avond op uitste kende wijze van haar taak gekweten. Te omstreeks half tien uur volgde een optocht met muziek der ongeveer 200 kin deren met brandende lampions, en een aantal volwassenen met brandende fak kels, door de straten van het woningcom plex, begeleid door een talrijk publiek. De stemming was uitstekend; hier past een woordvan dank aan de politie voor de keurige regeling tijdens den optocht, en ook gedurende de kinderspelen voor de regeling van het verkeer. Den geheelen avond draaide lustig een rad van avontuur, welke attractie de ge zelligheid niet weinig verhoogde. Te omstreeks elf uur waren de feeste lijkheden afgeloopen en gingen alle feest gangers opgetogen huiswaarts. De kinde ren zullen zich nog langen tijd vermaken met de mooie prijzen en bovendien kreeg elk kind nog een waardevollen en dege- lijken troostprijs. Het is een echte „Eens- gezindheid"feestdag geweest, de buurtver eeniging waardig. Tenslotte een hartelijk woord van dank aan de spelleiders ën leidsters, die zich nebben ingespannen om alles tot een goed einde te brengen, en aan enkele leden der Leidsche E.H.B.O., die echter gelukkig geen dienst behoefden te doen. Hieronder volgen de uitslagen van de spelen: Groep E meisjes en jongens van 5 jaar (blokjes rapen): Meisjes: 1. Nelly Grondel, 2. Wilhelmina v. Egmond, 3. Alida Moraal. Jongens: 1. Cornelis Linschoten, 2. Jacob v. d. Reyden. 3. Jan v. d. Reyden. Groep A meisjes van 6 en 7 jaar (bal letje dragen). 1. Cornelia Stokhuyzen, 2. Jacoba v. Heiningen, 3. Jetje de Neef. Groep B meisjes van 8 en 9 jaar (pop penwagen rijden): 1. Jannie Landman, 2. Lena Wassenburg, 3. Susanna Polanen. Groep C meisjes van 10 en 11 jaar (vlag- steken): 1. Johanna Verplancke, 2. Wilhel mina Brokkaar, 3. Theodora Slingerland. Groep D meisjes van 12 en 13 jaar (wasch ophangen): 1. Rie Helverstein, 2. Helena Filippa, 3. Coba Bekooy. Groep 1 jongens van 6 en 7 jaar (bal letje rijden). 1. Petrus Dooyyenburgh, 2. Samuel Heemskerk, 3 Arie Gijzenij. Groep 2: jongens van 8 en 9 jaar (zak- loopen): 1. Jacobus Brocaar, 2. Sebastiaan Eraxhoven, 3. Wouter Moraal, 4. Theodorus Pet. Groep 3: jongens van 10 en 11 jaar (koetsiertje spelen): 1. Jan Helversteyn, 2. Theodorus Pet, 3. Freddy v. d. Pluim. Groep 4 jongens van 12 en 13 jaar (naar den trein): 1. Jacobus de Groot, 2. Johan nes Dyt. 3. Gerrit Verlindt. Zaterdagmiddag te 5 uur werd door een bewoner van de St. Aagtenstraat brand ont dekt ten huize /an zijn buurman E. G. Hij ging naar binnen en zag, dat de vitrage en overgordijnen in de benedenkamer brandden. Door onmiddellijk ingrijpen wist hij erger te voorkomen, zoodat de politie- brandweer geen dienst behoefde te doen. De brand was ontstaan doordat een 4-jarig zoontje met lucifers had gespeeld, terwijl de ouders niet thuis waren. Zaterdagnamiddag te 6.20 uur is de 11- jarige jongen P. K. toen hij om een hoek van het schoolgebouw aan de Driftstraat liep tegen een op een emmer liggend stuk glas geloopen. De jongen bekwam een diepe wonde aan een scheenbeen en werd door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ver voerd. Van de ballonnen welke op Koninginne- verjaardag des middags op het NBLO-ter- rein door d^ schoolkinderen zijn opgelaten is er een neergekomen te Bazolis tegen de Tiroolsche grens in Oostenrijk. De afge legde afstand bedraagt 750 K M., welke alle records der ballonnen slaat. De naam van de(n) eigenaar (res) dezer ballon wordt iater bekend gemaakt. LEIDEN. Woensdag, R.-K. Rijtuig- en Wagenmakers- patroonsver. „St. Joseph", kring Leiden, hotel Bremmer, 6 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 4 tot en met V r ij d a g 10 Sept. a.s., waarge nomen door de apotheken: C. B. Duyster, N. Rijn 18, telef. 523 en J. Doedens, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel 274. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Een duistere zaak. A. G. T. Z. te W a s s e n a a r moest heden morgen terecht staan omdat hij te Wasse naar een aantal ijzeren buizen en ketels zou hebben weggehaald van zekeren L. en een poos later nog een aantal zinken bak ken van dezelfde persoon. De zinken bak ken stonden op een stukje land dat gelegen is bij de werkplaats van L. De verdachte zeide toestemming te hebben gehad om de bakken weg te halen maar de getuige verklaarde anders. Er ontspon zich toen een gesprek tusschen verdachte en den getuige, waardoor de zaak steeds troebeler werd. De politie zeide tenslotte, dat hij er niets meer van begreep. Na nogmaals de getui gen gehoord te hebben begon het te klaren en kwam vast te staan, dat verdachte van den getuige een partij oude rommel had ge kocht en dat hij meende, dat de zinken bak ken hier ook bij de koop ingesloten waren. De politierechter meende, dat verdachte brutaalweg ontkende, omdat hij thans een betrekking heeft bij den Provincialen Wa terstaat en dat hij bang is deze betrekking door een veroordeeling te verliezen. Omdat de politierechter het nog niet ge heel er mee eens is, werd de zaak aange houden om nog een getuige te hoören. KANTONGERECHT TE LEIDEN WAS DE AUTOBESTUURDER DRONKEN OF NIET? De zaak opnieuw aangehouden, omdat de getuige vermoedelijk meineed heeft gepleegd Hedenmorgen werd voor den Leidschen Kantonrechter, mr. Ligtenberg, voortgezet de zaak tegen den Leidschen koopman A. H. C., die onder invloed van sterken drank een auto bestuurd had nabij de Vink te Leiden. De Voorschotensche veldwachters Deegenaars en Franken hadden op de vo rige zitting pertinent verklaard, dat ver dachte dronken was geweest. Een drietal getuigen a décharge hadden daarentegen verklaard, dat verdachte in het geheel niet j dronken was geweest. Het O.M. had toen aanhouding verzocht om de taxibestuurder te hooren die verdachte naar huis had j gereden. Deze getuige zou volgens het pro- j cesverbaal verklaard hebben, dat verdachte „bezopen" was geweest. Verder had hij te- j gen den verbalisant Franken nog gezegd, j dat het wel goed was als zulke personen door de politie aangehouden werden, want dat zij een gevaar op den weg waren. Deze getuige, F. K., Eltax-chauffeur te Leiden, werd hedenmorgen als getuige gehoord. Nu ter terechtzitting verklaarde hij, dat hij zulke gezegden niet gebezigd had. Hij had absoluut niet gezegd, dat verdachte „be zopen" was en ook had hij niet gezegd, dat verdachte niet in staat was een auto te besturen. De beide verbalisanten, Deegenaars en Franken, bleven pertinent bij hun verkla-' ringen.' De kantonrechter wees den getuige cp de ernstige gevolgen van een meineed en dat hij (getuige) alsnog op zijn ver klaring kon terug komen. Getuige bleef echter bij zijn ter terechtzitting afgelegde verklaring. De kantonrechter kon toen niet anders doen dan den griffier opdracht geven de verklaring van den getuige op schrift te stellen en hem door hem te laten onder teekenen. De verdediger van verdachte C., mr. Trapman, die met den getuigeeerst had gesproken, alvorens hij zijn verklaring ter terechtzitting naar voren bracht, vroeg aan den kantonrechter of het hier geen vergissing van de politie betrof, waarop de kantonrechter niet inging. Nadat de zitting even was geschorst om tegen K. procesverbaal op te maken, deel de de kantonrechter mede, dat de zaak te gen verdachte C. voor onbepaalden tijd werd aangehouden omdat de Haagsche rechtbank eerst een strafvervolging tegen K. in moet stellen en hij eerst voor de Haagsche rechtbank terecht zal moeten staan wegens meineed. Na de uitspraak van den Haag zal verdachte C. opnieuw moeten verschijnen. DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL IE STEIN. Arbeider door kipkar gedood, 'n ander gewond. Nabij de haven van de Staatsmijnen te Sittard, aan de Maas te Stein, is hedenmid dag bij een arbeidsongeval een arbeider ge dood, terwijl een tweede arbeider ernstig gewond werd. Een smalspoorlocomotief, welke een trein kipkarretjes trok, ontspoor de en kwam in het water van de haven te recht. De kipkarretjes werden uit de rails getrokken en sloegen om. Een arbeider kwam onder een der karretjes terecht en werd op slag gedood, terwijl een in de na- LEIDEN. Geboren: Willem z. v. P. v. Loon en J. ten Haken. Johannes Alexander Maria z. v. Th. H. Juffermans en M. v. d. Lin den. Gerardus z. v. J. C. Beurse en C, W. Boon. Ondertrouwd: J. Vuurens jm. 27 j. en C. W. v. d. Weijden jd. 25 j. J. v. Bee- len jm. 23 j. en S. P. Platteel jd. 26 j. J. Stikkelorum jm. °n A. L. v. d> Berg jd. Overleden: J. J. de Rooij man 43 j. bijheid staand arbeider, die eveneens onder een der karretjes terecht kwam, ernstige verwondingen opliep en naar het zieken huis te Sittard moest worden overgebracht. WONING UITGEBRAND. Vanmorgen omstreeks elf uur is brand uitgebroken in het huis bewoond door de familie W. Reinders te Westerbroek, gem. Hoogezand. Man, vrouw en knecht waren op het land aan het werk. Toen de vrouw huiswaarts ging om koffie te zetten ontdek te zij het vuur. Van den inboedel kon slechts een klein deel in veiligheid worden gebracht. Het huis brandde geheel af. De brandweer van Hoogezand was ter plaatse. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. LIJK HERKEND. Het lijk, dat Zaterdagmorgen in den Nieuwen Waterweg onder de gemeente Ro zenburg is aangespoeld, is herkend als dat van den 67-jarigen ongehuwden antiquair J. C. Stapel, gewoond hebbende in 's Gra- venhage. De heer Stapel werd sedert 30 Augustus vermist. JONGEN OVERREDEN EN GEDOQD. Zondagmiddag is de 11-jarige W. van Vulpen te Zeist, toen hij voor de ouderlijke woning aan de Burg. Patijnlaan fietste, door een auto aangereden. Met ernstige verwondingen werd de knaap naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij is overleden. MIJNGASONTPLOFFING IN BULGARIJE. Veertig mijnwerkers opgesloten. SOFIA, 6 Sept. (A.N.P.). In Bulgaarsch Macedonië zijn veertig mijnwerkers tenge volge van een rnijngasontploffing in een mijngang opgesloten. Tot dusver heeft men 26 overlevenden en twee lijken geborgen. Het lot der overigen is nog niet bekend. TERRORISTEN IN PALESTINA ZETTEN HUN WERK VOORT. Het doodental tot 14 gestegen. JERUZALEM, 6 Sept. (A.N.P.). In de Christen wijk van Safad is vanmorgen een Arabische koopman doodgeschoten. Hij was reeds verscheidene malen door terroristen bedreigd, omdat hij vleesch aan de Joden leverde. Het totaal aantal dooden is hiermede ge stegen tot veertien, namelijk elf Arabieren en drie J-oden. ROTTERDAM, 6 September. Veemarkt. Aanvoer totaal 1973. Vette runderen 521. Vette kalveren 152. Nuchtere kalveren 7. Schapen en lammeren 798. Varkens 491. Bokken 4 stuks. Pi ijzen per k.g.: Vette koeien le kwal. 78, 2e kwal. 70 3e kwal. 50 60 ct. Vette ossen 74, 68, 5060. Vette kalveren 105, 95, 7580. Varkens (levend gewicht 60, 59, 58. Schapen 52, 45, 40. Lam meren 63, 59, 53. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. f 30, 2e kwal. f 25, 3e kwal. f 20 Lammeren f 19, f 17, f 14. ROTERDAM, 6 Sept. Buitenl. Granen. Stemming vast. Rogge per 100 kg.: 74/75 kg. Hongaar- sche disponibel 8.80, Canada no. 2 disp. 9.40, 73/74 kg. La Plata disponibel 10.25 Gerst per 2000 kg.: Zuid Russische disp. 147.stoomend naar aankomst 146 144.50, ladend geladen 143.50, 64/65 kg. La Plata disponibel 146, Turksche dispo nibel 143, stoomenw 138, 61/62 kg. Do- nau dagelijks verwacht 142.Ameri- kaansche no. 2 stoomend 141.idem no. 3 stoomend 134.50, Haver per 100 kg.: 55/56 kg. La Plata disp. 6.70, stoomend f 6.65; Mais per 2000 kg.: Gele La Plata aan gekomen 139138.50, stoomend aangek. 138—144.50, ladend geladen 132.50; La Plata Cinquantino disponibel 143. stoomend aangek, 141.Zuid-Afri- kansche no. 2 stoomend aangek, 133 129.50, idem no. 3 stoomend 132.50, idem no. 5 stoomend f 132. Boekweit per 100 kg.: Poolsche Herr- 'schafts 60/61 Sept.-Oct. aflading 8.85, Manchoerije disp. 9.50, Poolsche 60^1 Sept.-Oct. aflading 8.50, Amerikaansche Canadeesche Oct.-Nov. aflading f 8.45. Binnenl. Granen en Peulvruchten per 100 kg.: Haver 6.256.90, Gerst Cheva lier 7.507.90, Rogge tot 7.60, Erwten, kleine groene 10a.10.50, Overigens 8—9.50, Schokkers 13—15.75. AMSTERDAM, 6 Sept. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 451 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 7480, 6472 en 5662 cent per kg. slachtge- wicht; 106 melk- en kalfkoeien 180-240 per stuk, 70 vette kalveren 2e kwal. 56 62 en 3e kwal. 4854 cent per kg. levend gewicht; 58 nuchtere kalveren 814, 81 schapen 2630 per stuk; 457 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 7374 cent, zware 7273 cent, vette 71 72 cent per kg. slachtgewicht, 14 paarden 100—160 per stuk, Aangevoerd 2 wagons 1 geslachte runderen uit Denemarken.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3