De Jaarbeurs Het Koninklijk bezoek aan Zeeland MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 WEINIG VERANDERING. De Bill seint: Verwachting: Matige meest Zuid-Weste lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempe ratuur. Hoogste barometers!: 767.8 te Breslau. Laagste barometers!: 724.7 te Vestmanoer. De depressie, welke Zaterdag nabij IJs land lag werd veel dieper en breidde zich aanzienlijk uit. Het centrum met standen beneden 725 m.m. ligt thans bezuiden Vest manoer. Een uitlooper reikt tot ver in het Zuiden op den Oceaan. Ook het Noorden van de Britsche Eilanden en geheel Scan dinavië zijn thans onder invloed van de depressie. Er waaien krachtige Zuidelijke tot Westelijke winden met zwaar bewolk te tot betrokken lucht met plaatselijk re gen. De hoogedruking hield over het vas teland van West-Europa stand. Hier heerscht windstilte of waaien zwakke win den met heldere of licht bewolkte lucht doch plaatselijk ochtendnevel. De tempe ratuur is in vrijwel het geheele waarne mingsgebied boven normaal. Hoewel de invloed van de depres sie zich langzaam naar onze omgeving uitbreidt, wordt niet verwacht, dat wij hiervan vóór morgenavond veel zul len ondervinden. De wind zal uit Zuid-Westelijke richtingen blijven waaien, in kracht wellicht iets toene- medn. Ook de bewolking zal vermoe delijk iets toenemen, doch voorloopig wordt nog geen regen verwacht De temperatuur zal weinig veranderen. LUCHTTEMPERATUUR. Zl gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.t Van Maandagnamiddag 8.08 uur tot Dinsdagmorgen 5.49 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee oj Dinsdag 7 Sept.: voorm. 4.57 en nam. 5.22 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 20 gr. C. De Zijl 19 gr. C. MARGARINEPRIJS. Naar de „Prov. 's-Hertb. Cr!" uit indus- trieele kringen verneemt, zal de prijs der margarine, zulks na ruggespraak met de regeering en om verlies op de oude voor raden zooveel mogelijk te voorkomen, de zer dagen met vier cent per kilo worden verlaagd. WAT NEDERLAND IN 1936 VERROOKTE. Het Maandschrift van het Centraal Bu reau voor de Statistiek bevatte in zijn vierde aflevering weder een aantal cijfers betreffende de Nederlandsche rookge woonten. Zij vormen wellicht het eenige onderdeel in de publicaties van onze sta tistische centrale, dat vrijwel iederen Ne derlander interesseert. De hartstochtelij ke rooker leest er telken jare met voldoe ning uit, dat hij met zijn duur en onge zond geschoolden hobby althans niet al leen staat. En ook den tegenstander van sigaar, sigaret en tabak schrijft „De R. K. Werkgever" blijven, zij ieder jaar boeien, al zijn zij hem ook een constante ergernis vanwege de voortdurende toe neming van het gebruik en is het hem niet eens gegeven, „to smoke a pipe over it". Toch zit er dit jaar in de cijfers een troost voor hem. De schadelijkste vorm van tabaksgenot, het gebruik van sigaretten, nam af. In 1935 werden er gerookt 4.008.972.000 en in 1936 „slechts" 3.968.745.000, een vermindering dus met ruim 40 millioen. Deze sigarettenrookers gingen blijkbaar tot de pijp over. De pijptabak althans, waarvan in 1935 10.569.000 kg. verrookt werd, maakte vorderingen: in 1936 werd 386.000 kg. méér verkocht. Ook de sigaar al gaa! men tot de goedkoopc-re soorten over mag zich in een toenemende belangstelling ver heugen. In 1S35 gingen er 1.423.770.000 in rook op en in 1936 bijna 31 millioen meer of 1.459.439.000! Wat de verrookte waarde betreft, het grootste deel daarvan komt voor rekening van de sigaar. Daaraan ging een bedrag van niet minder dan f 66.581.000.heen. De sigaret volgt met 42.215.000.en de tabak is de minste met 19.498.000. Van de 100 in 1936 verrookte sigaren waren er 25 goedkooper dan 3 oi duurder dan 6 cent. Van de overige 75 procent kost ten er 39 drie cent, 14 vier cent, 6 vijf cent en 16 zes cent. Het kleine drie cents sigaartje was dus het populairste. Hoopvolle verwachtingen DE 37STE NEDERLANDSCHE JAARBEURS. Gedurende negen dagen van Dins dag 7 September tot en met 16 September zal zich de Nederlandsche handel op Utrecht concentreeren. De Nederlandsche jaarbeurs draagt een internationaal karakter. Ook het buiten- landsche fabrikaat en het vreemde product wordt er ter verhandeling aangeboden. De kern der deelnemers is wel van Neder landsche nationaliteit, maar ongeveer een derde der deelnemende firma's komen met buitenlandsche artikelen ter markt. Een deel der buitenlandsche deelnemers komt collectief uit, tezamen als een groep, een nationale sectie. Aldus georganiseerd nemen deel: België met een collectieve groep in- dustrieele producten op de tweede verdié- ping van het jaarbeursgebouw. Italië met een collectieve inzending kunstwerken en aardewerk, eveneens op de tweede verdieping. Duitschland met een groep Duit- sche firma's en als kern een demonstratie- stand op het gebied der bekleedingstoffen op de derde verdieping. Britse h-I n d i met een collectieve inzending van grondstoffen en fabrikaten, eveneens op de derde verdieping. Oostenrijk met een collectieve inzen ding Oostenrijksche fabrikaten en een offi- cieele inzending van het Landesverband Nieder Oesterreich op de vierde verdie ping. Rede Graadt van Roggen. Op de gebruikelijke persconferentie, die aan den openingsdag van de Jaarbeurs voorafgaat en welke werd bijgewoond door den burgemeester van Utrecht, mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk, hield de secretaris-ge neraal, de heer W. Graadt van Roggen, een economische beschouwing, welke van getemperd optimisme blijk gaf ofschoon de heer Graadt van Roggen er dan nadruk op legde, dat we van een gezonde welvaart nog verre af zijn, daar de conjunctuuront wikkeling in ons land nog zeer ongelijk is. Doch.... de gang omhoog is ingezet, waakzaam vertrouwen in de toekomst ge rechtvaardigd. Springvloed en zijn gevolgen. Ongetraind als onze zakenwereld was in het opgewekt zakendoen, werd het marsch- tempo enkele malen te snel genomen. De hausse liep in al te vluggen draf op de toekomst vooruit. Op dezen springvloed van onze binnenlandsche conjunctuur moest onvermijdelijk een reactie volgen. Tegelijkertijd kwam ook reeds van buiten af een kleine douche. Ten slotte bleven toch de gunstige factoren de overhand houden, schreed de opleving gestadig voort, hielden de gunstige resultaterj aan, breidde de basis van het herstel-proces zich uit en bleven de vooruitzichten een vriendelijk gelaat toonen. Toch zal voorloopig goed voor oogen gehouden moeten worden, dat wij, trots alle oplevingsverschijnselen, in ons land van een werkelijk gezonde wel vaartsperiode nog een heel eind af zijn. Is vertrouwen in de toekomst op dit moent verantwoord? vroeg spr. zich af. Onder het voorbehoud, dat onder vertrou wen verstaan wordt waakzaam vertrou wen, moet deze vraag bevestigend worden beantwoord. De factoren, die ook op de binnenland sche markt het herstel brengen, zijn aanwezig en functionneeren in de goede richting. Zoowel in de industrie als in den landbouw. Wat den landbouw betreft, heb ben de jongste conjunctuurgegevens om trent den economischen toestand in ons land er reeds op gewezen, dat de ver betering der algemeene export-situatie pen verruiming van den uitvoer van vele tuinbouwproducten heeft medegebracht, dat het binnenlandsch verbruik van boter zich aan de stijgende tendenz van de productie begint aan te passen, dat de ont wikkeling van den uitvoer van kaas beter wordt. En wat de industrie-vooruitzichten voor de binnenlandsche bedrijvigheid aan gaat, weten wij, dat ons land midden in de uitvoering van groote openbare werken staat. Bij het stimuleeren van den Nederland- schen export en het consolideeren van een maal gemaakte veroveringen op econo misch gebied, kan het Nederlandsche jaar beursinstituut goede diensten bewijzen. Het nieuwe gebouw. De jaarbeurs harerzijds treedt reeds nu daarbij de indbstrie met zeer veel ver trouwen tegemoet. Ten bewijze daarvan: de nieuwe bouwplannen. Reeds lang werd op de Nederlandsche jaarbeurs het gemis gevoeld aan meer expositieruimte beganen- gronds. Geheele beurs bezet De bezetting der morgen te openen jaar beurs toont aan, dat ook zonder speculatie op toenemende deelneming de uitbreiding van expositie-gelegenheid voor de Neder landsche Jaarbeurs urgent is geworden. De komende najaarsbeurs met haar 16.000 vierkante meter bezette oppervlakte ex positieruimte (vorig jaar 14.500 vierk. me ter), overtreft zelfs den omvang der laat ste voorjaarsbeurs. Het jaarbeursbestuur heeft van zijn, het vorig jaar genomen besluit, om het jaar- beursintermediair ook in dienst van agra rische handelsbelangen te stellen, geen spijt gehad. De totale bezeting van deze 37ste Neder landsche Jaarbeurs (de agrarische deelne mers inbegrepen) bedraagt 1207 deelne mers (vorige najaarsbeurs 1146). DE TOESTAND IN HET KLEEDING- BEDRIJF. WEINIG ZIN VOOR ORDENING. Vrouwenarbeid een gevaar w*in de mannen. Zaterdag hield de Katholieke Naai sters- en Kleermakersbond zijn achttien de algemeene vergadering; ditmaal te Groningen de bakermat der engros- confectie omdat de Groningsche af- deeling tevens haar 35-jarig bestaan her denkt, waarvoor zij van den bondsvoor zitter H. W. L. Voorhuyzen direct bij de opening hartelijke gelukwenschen in ont vangst had te nemen. De heer Voorhuyzen besprak in zijn •openigsrede den bedrijfstoestand. De devaluatie bracht eenige opleving, op de eene plaats meer dan op de andere, het werkloozencijfer daalde belang rijk om dan in het slappe seizoen weer te stijgen. In een deel van het bedrijf, waar de vakbonden weinig of niets te zeggen heb ben, is het met de loonen en andere ar beidsvoorwaarden zeer droevig ge steld. De rationalisatie in het bedrijf gaat in versneld tempo voort, met gevolg dat er op zekere momenten gebrek is aan vrou welijke arbeidskrachten. De vrouw is in het bedrijf al lang in de plaats van den man getreden en de hierdoor geschapen toestand wordt steeds erger. Voor vele mannen bestaat de vrees ook zelfs als de conjunctuur belangrijk verbetert nooit meer in het productie-proces te worden opgenomen. Zou het vroeg spr. niet mogelijk zijn in de kleedingindustrie een korter werktijd in te voeren? Vele kleermakers, doch ook vele kleine werkgevers, leiden een armoe-bestaan. De ongebreidelde oneerlijke concurren tie, de slechte koopkracht van het volk, leiden er toe, dat alle mogelijke midde len worden te baat genomen het klee- dingkoopend publiek er tusschen te ne men. Het is en blijft een chaos in het bedrijf, terwijl er niets aan gedaan wordt eenige verbetering te brengen. Vooral de werkgevers en in het bij zonder zij dit gezegd tot de katholieke werkgevers later liever de zaak zoo als zij is, dan met ons te trachten orde en regel te stellen. Het spreekt vanzelf, dat het hoofdbestuur zijn pogingen om tot •ordening te komen, onverzwakt zal door zetten, aldus spr. Als een goede noot mag worden aan gemerkt, wat in het voorjaar van 1936 is tot stand gekomen in de collectieve ar beidsovereenkomst voor het maat-con- fectiebedrijf. Er is een nieuwe rechtspleging, waar bij indien de kleermakers maar goed willen waarnemen knoeien met de loonen en de series niet meer kan voor- komen. Deze wijze van rechtspleging is zeer goed. Ook de„duurte-clausule" heeft goed werk gedaan. Vanaf 13 Juli 1.1. zijn de loonen in het heerenkleedingbedrijf met 2.1 percent verhoogd. Op 15 October a.s. zal er wederom te dien aanzien wat moeten gebeuren, want de levensmiddelen enz. stijgen in prijs. Op 15 October a.s. zullen dus partijen opnieuw over een wijziging van het loon moeten beraadslagen. Het is jammer en deze klacht moet tot vervelens herhaald worden dat in het organiseeren van naaisters weinig schot komt. En dat terwijl in het bedrijf vrouwenarbeid overheerschend wordt. Het is ons onbegrijpelijk, hoe het mo gelijk is, dat voor bijna geen loon of al thans zeer laag loon, verschillende meis jes zich 48 uren per week in de fabriek of op het atelier moeten afsloven. En toch, het allergrootste deel dezer slachtoffers der moderne techniek is niet georganiseerd. De fabrikant gaat dus ongestoord door met zijn uitbuitings systeem. Spr. besprak dan de innerlijke orga nisatie, er op wijzende, dat het ledental van de bond sinds 1 April j.l. op 1 Aug. j.l. gestegen was van 1471 tot 1548. Het bezit van de bond bedroeg op 1 Januari 1937 een halve ton; een resultaat dat, gezien het ledental, bereikt is met zuinig beheer. Een woord van lof voor den bondspenningmeester en de plaatse lijke functionarissen. De vergadering werd namens het R. K. Werklieden verband bijgewoond door den heer H. J. Kuiper. „Volkskrant". VERBINDEND EN ONVERBINDEND- VERKLARING VAN ONDERNEMERS OVEREENKOMSTEN. Installatie van de Commissie-Verschuur. De minister van economische zaken mr. L. P. M. Steenberghe, heeft hedenochtend geïnstalleerd de commissie bedoeld in ar tikel 12 van de wet op het algemeen ver bindend en onverbindend verklaren van ondernemersovereenkomsten, welke com missie toezicht moet houden op de naleving van een verbindend en onverbindendver- klaring. BIGGENMERKEN. Wij vernemen van bevoegde zijde, dat het aantal aangebrachte biggenmerken in de week van 16 tot 21 Augustus 1937 bedroeg: 36.566, tegenover 39.398 in de overeenkom stige week van het vorige jaar. Van de toekenning 1937 zijn van 1 Ja nuari tot 21 Augustus in totaal aange bracht 1.100.116 merken, tegenover 1.293.298 merken in de overeenkomstige periode van 1936. Hedenochtend in de vroegte is de extra- trein, waarmede H.M. de Koningin de reis naar Zeeland gemaakt heeft, uit Apeldoorn vertrokken en omstreeks half negen aan het station KruiningenIerseke gearri veerd. Hier werd Hare Majesteit verwelkomd door den Commissaris der Koningin in Zee land, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, en door den burgemeester van Kruiningen, den heer de Mul. Een meisje en een jongen, beiden ge kleed in het schilderachtige costuum van Zuid-Beveland, boden aan de Koningin bloemen aan. Toen Hare Majesteit buiten het station verscheen om met de auto's de reis te ver volgen, stonden daar de schoolkinderen opgesteld uit de plaatsjes in de omgeving. Het was de jeugd uit Krabbendijke, Krui ningen en Oostdijk, welke Hare Majesteit hartelijk toezong. Het gevolg der Koningin bestond uit de hofdame, baronesse van Heemstra, de ka merheer mr. R. ridder Pauw van Wiel- drecht, de adjudant jhr. van Holthe en de ordonnance-officier Ie luitenant jhr. van Lawick van Pabst. Per auto werd van Kruiningen naar Hansweert gereden, waar de Koningin zich aan boord begaf van een der booten van de Provinciale Zeeuwsche Stoomboot-maat- schtppij om de overtocht naar Walsoorden te maken. Vandaar ging de tocht dan door Zeeuwsch-Vlaanderen naar Hulst, waar de Koningin de landbouwtentoonstelling heeft bezocht. Nader wordt bericht: Omstreeks half tien kwam de „Prins Willem I", waarmede de Koningin èn haar gevolg de overtocht van Hansweert ge maakt had aan den steiger te Walsoorden. Het was een plechtig oogenblik toen H. M. de Koningin voet aan land zette en den Zeeuwsch-Vlaamschen bodem betrad. De tonen van het Wilhelmus klonken, ten ge- hoore gebracht door de harmonie „S! Ce cilia" uit Kloosterzande, welke in de nabij heid van den steiger stond opgesteld. Burgemeester Lambooy van Hontenisse heette de Koningin hier welkom. Onder stralend zomerweer' vervolgde de Koningin haar tocht door Zeeland nu door Zeeuwsch-Vlaanderen naar Hulst, waar de landbouw- en middenstandsten toonstelling bezocht zou worden. Overal langs den weg was groote belang stelling. In Kloosterzande, Kuiaart en Ter- hole stonden de schoolkinderen opgesteld en juichten de Koningin bij het voorbijrij den hartelijk toe. Huis aan huis werd gevlagd en in alle dorpjes èn buurtschappen, waar de hof- auto's doorkwamen, stonden de menschen buiten om de Koningin te kunnen toejui chen. In Hulst zelf was een groote drukte. Ook hier stónden de schoolkinderen opgesteld op de markt, welke voor deze bijzondere gelegenheid fraai versierd was. Vooral op DE ONDERAARDSCHE GANGEN TE GOUD7\. Zijn er hoogstens hier en daar intacte deelen? Het gemeentebestuur van Gouda deelt mede, dat van de Nederlandsche Vereeni- ging tot Bestudeering van het Wichelroede- vraagstuk „de Wichelroede", wier leden op 14 Augustus j.l. te Gouda experimenteerden in verband met de vermoedelijke aanwe zigheid van „onderaardsche. gangen" Ier plaatse waar het v.m. kasteel van der Gou- de stond, een verslag is ontvangen van de gehouden oefeningen. De bevindingen der vereeniging zijn sa mengevat in een conclusie en een advies, welke luiden: L Conclusie: Intacte gangen met een be paalde hoogte en breedte zijn door de ver eeniging niet aangegeven kunnen worden. Hoogstens kunnen er hier en daar intacte deelen voorkomen. Over het algemeen dui den de uitslagen onzer loopers op steen in den bodem, mogelijk in metselverband. 2. Advies: Alvorens tot eenig graafwerk te besluiten, ware door kleine boringen proeven te nemen. Bij deze boringen kun nen aanwijzingen worden verkregen om desgewenscht een eventueel onderzoek door graven voort te zetten. HOOFDREDACTIE DE TIJD. De heer Alph. Laudy, hoofdredacteur van de „Tijd", heeft tot het College van Com missarissen der N.V. Drukkerij De Tijd het verzoek gericht, met ingang van 1 Januari 1938 het jaar, waarin hij veertig jaar aan dit blad verbonden is van de dage- lenksche leiding te mogen ontheven wor den. Tot hoofdredacteur zal worden benoemd de heer mr. Leo Schlichting, tot dusver correspondent van de „Tijd" te Rome. De heer Laudy blijft als adviseérend hoofdredacteur aan de „Tijd" verbonden. „Tijd". Prinselijke gift voor restauratie van Bergschen molen. Prinses Juliana en Prins Bernhard heb ben den penningmeester van de stichting „Curtevenne" tot behoud van natuur- en cultuurschoon van de Kortenhoefsche plas sen en omstreken een gift doen toekomen voor de restauratie van den Bergschen mo len in den Stichtsch-Ankeveenschen pol der. en in de omgeving van het tentoonstellings terrein was het zwart van de menschen. Even na 10 uur arriveerden de hof auto's in Hulst. Aan den ingang van de tentoon stelling stond de koninklijke harmonie uit Hulst opgesteld en speelde het Wilhelmus. Toen de Koningin de auto verliet, bood Mientje Langenhorst haar een fraaie tuil bloemen aan. Enkele burgemeesters uit de streek, het dagelyksch bestuur der tentoonstelling en het hoofdbestuur van den N.C.B., alsmede de directeuren van de economische institu ten van dien bond en het bestuur van den kring Hulst van den R.K. Jonge Boeren stand werden aan H. M. voorgesteld. Daar na werd de Koningin naar de voor haar bestemde tribune geleid. Daarna werden de nationale kampioenen onder de beroemde Zeeuwsch-Vlaamsche trekpaarden uit de laatste jaren voorgeleid. En daarna volgden enkele demonstraties met viertallen en achttallen. Deze demonstraties hadden plaats in den grooten ring recht voor de koninklijke tti- bune. De Koningin sloeg de demonstraties ge- ruimen tijd gade en drukte tegenover den voorzitter van de commissie van ontvangst haar waardeering uit voor de prachtige ten-r toonstelling en zeide groote bewondering te hebben voor de schoone landelijke om geving. Na de demonstraties en voorgeleiding van aangespannen paarden, maakte de Ko ningin een rondgang door de verschillende tenten. In de organisatie-tent werden door den R.K. Boerinnenbond aan het hooge gezel schap ververschingen aangeboden. Daarna volgde nog een bezoek aan de gewassen-tent, aan de pluimvee-tent en aan de middenstandstent. Om kwart over 11 was het bezoek van H. M. afgeloopen. De Koningin betuigde haar dank jegens de commissie en zeide een goeden indruk van deze bijzondere ten toonstelling te hebben gekregen. Omstuwd door een groote menigte en hartelijk toegejuicht door de duizenden be langstellenden ging de Koningin naar haar auto en om tien minuten voor half 12 werd Hulst verlaten, op weg naar Walsoorden. Om 12 uur is de Koningin van hier ver trokken naar Vlissingen. Plechtige onthulling van Kon. Emma-monument te Middel burg. In Middelburg concentreerde zich in de middaguren de belangstelling en de geest drift van bijna al de Zeeuwsche Eilanden. Middelburg immers was de plaats, waar de officieele tocht van de Koningin door de Zeeuwsche Gouwen in een plechtig hoogtepunt zou eindigen, waar het monu ment, ter nagedachtenis aan de betreurde Koningin Emma opgericht, zou worden onthuld. Het was een drukte als van een groote stad in de gemoedelijke straten van de Zeeuwsche hoofdstad En wat te zeggen van de volksmenigten, die al vroeg in de straten flaneerden? Het waren zeker geen grauwe massa's, deze Zeeuwen, in hun typische drachten. Voor al de vrouwen met haar kappen volgens landstreek verschillend, en haar kleurige „keuzen" en „beuken", die in haar robuste elegantie arm in arm in de f eestelij kste stemming door de straten trok, vormden telkens in den witten nazomerzon uiterst schilderachtige tafereelen. De route die de koninklijke stoet zou ne men, diep van den Vlissingschen Singel over Stationsstraat, Londensche kaai en Noordeinde naar den Dam, waar het mo nument zou worden onthuld.' Enkele stra ten slechts, doch tegelijk een tocht door heel Zeeland. Stond niet bijna heel Zee land opgesteld langs de route? Het waren niet alleen de ruim 12.000 mannen en vrouwen, die als vertegenwoordigers Van het vereenigingsleven van bijna alle Zeeuwsche gemeenten zich met vlaggen en vaandels aan weerszijden van dezen Middelburgschen „via triumphalis" had den opgesteld, alles wat Zeeuwsch was en oogen had om te kijken en vooral keelen om te juichen, was hier aan den weg en rond den Dam geschaard. Overal stonden muziekcorpsen, die tot een half uur voor de aankomst der Koningin naar hartelust konden spelen en de feest stemming dan ook krachtig aanbliezen. De aankomst te Vlissingen. Te ongeveer kwart over twee kwam de „Prins Willem I", de provinciale boot, waar op H.M. in Walsoorden was scheepgegaan, in de buitenhaven van Vlissingen aan, en meerde aan den ponton van den steiger. Bij het aan land gaan werd H.M. op den Walcherenschen bodem begroet door den burgemeester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen, wiens dochtertje bloemen aanbood. De Koningin inspecteerde daarna een eerewacht van honderd man der Kon. Ned. Marine, die zich nabij den steiger had opgesteld. Alvorens dan naar Middelburg te vertrekken, passeerde de kon. stoet het afgesloten marineterrein, waar ook een aantal manschappen stond opgesteld en waar, uit de masten van het wachtschip, de jongens, zwaaiend met hun petten, een luid hoera op Hare Majesteit uitbrachten. Het eigenlijke Vlissingen deed de stoet niet aan. Van den West Souburgschenweg werd di rect in de richting Middelburg gereden. De aankomst in Middelburg. Het was kwart voor drie, toen alle klok ken van de Middelburgsche torens feestelijk begonnen te luiden, ten teeken, dat de vorstin de Zeeuwsche hoofdstad had ba- reikt. Aan de grens van de stad plaatste de hoofdcommissaris van politie zich met drie bereden agenten aan het hoofd van den koninklijken stoet, die stapvoets temidden van twee hagen juichende en wuivende menschen de route naar den dam aflegde,

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2