MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 iJE LE1DSCKE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 LAWNTENNIS DE NATIONALE TENNIS- KAMPIOENSCHAPPEN Hughan en mej. Terwindt Kampioenen enkelspel DE HALVE EINDSTRIJDEN. Prachtig weer heeft de nationale kam pioenschappen Zaterdag begunstigd. De halve finales van de enkelspelen heb ben geen verrassingen opgeleverd. Niet zoo zeer dat er onverwachte nederlagen gele den werden (uitgezonderd dan Karsten tegen Teschmacher), doch wel omdat het beloop anders was dan men vermoed had. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel (halve eindstrijden: Teschmacher slaat Karsten 46, 64, 61, 63; Hughan slaat van Swal 61, 61, 61. Dames-enkelspel' (halve eindstrijd): mej. Terwindt slaat mej. A. Kerckhoff 64, 26, 6 4. Damesdubbelspel (eindstrijd): mej. Ter windt en mej. Rollin Couquerque slaan mevr. Jonquiere en mevr. Boutmy 61, 6—2. Heerendubbelspel (kwart eindstrijd): Wisselink en ir. Bartelds slaan mr. Marin- kelle en mr. Brouwers 1513, 46, 75, 64; (halve eindstrijden): van Swol en Hughan slaan Karsten en Lijsen 63, 36, 61, 63; Timmer en Teschmacher slaan Wisselink en ir. Bartelds 61, 61, 75. Gemengd dubbelspel (kwart eindstrijden) mej. Sluis en Lijsen slaan mej. Mechel en van der Heide 60, 64; mevr. Jonquiere en mr. Marinkelle slaan mevr. van Alfen en ir. Bartelds 61, 61; mej. Rollin Cou querque en Kartsen slaan mej. I. van der Horst en F. van der Graaff 63, 60. (Hal ve eindstrijden): mej. Terwindt en van Swol slaan mej. Sluis en Lijsen 61, 63; mej. Couquerque en Karsten slaan mevr. Jon quiere en mr. Marinkelle 63, 46, 61. DE EINDSTRIJDEN. Zelden is de belangstelling voor de na tionale kampioenschappen zoo groot ge weest als gisteren. Beide tribunes op het mooi Festina-veld waren zoo goed als ge heel bezet. Men betreurde algemeen, dat de beide finales van de enkelspelen dames- en heeren-enkelpel, tegelijk gespeeld werden. Doch het was achteraf niet zoo heel erg, want geen van beide heeft aan ver wachtingen voldaan. Beide kampioenen 1936 mej. Terwindt en Hugha'ne, hebben geen groote moeite gehad om zich te hand haven. In den eindstrijd van het heerenenkelspel heeft Teschmacher lang dat spel niet kun nen geven, dat hem tot den eindstrijd ge bracht heeft. Dat lag niet zoozeer aan hem zelf doch wel aan de juiste tactiek welke Hughan volgde, een tactiek van afwisseling in vaart, lengte, in baseline-spel en in net- spel. Hij bleek zijn slagen weer goed onder controle te hebben, hij had een gevaarlijke bachhand, die zoowel cross als lings de lijn scoren kon, hij wist zich uit moeilijke situa ties te redden. Dit laatste kwam niet zoo heel veel voor, want Teschmacher was zel den gevaarlijk. Hij had een onzekere fore hand en de slices van zijn backhand misten voldoende scherpte om Hughan uit positie of tot missen te brengen. Snel kwam Hug han in de eerste set op 30. Om de volgen de game, de service van Hughan (Tesch macher had reeds twee Services verloren) ontstond een lang gevecht, waarin Tesch macher driemaal advantage kreeg, doch on der de pressie van Hughan's spel ten slotte miste en de game verloor: 40. Via twee love games won Hughan de set, de service game van Teschmacher over zich' heen la tende gaan, met 62. In de tweede set liep hij uit tot 50. Slechts één deuce game was er onder toen verloor Hughan zijn service op love en nadat Teschmacher de volgende game gewonnen had, nadat hij zeven maal advan tage gehad had, leek de mogelijkheid niet uitgesloten, dat hij op den goeden weg tot herstel was. Binnen een minuut had Hug han echter zijn service gewonnen en daar mede de tweede set met 62. In de derde set leidde Teschmacher voor hét eerst door het ^winnen van zijn service. Hughan speel de in de volgende games minder sterk en kon zich met 3—2 maar juist handhaven. Had Teschmacher nu aangevallen, dan zou hij wellicht een kans tot voorsprong heb ben kunnen forceeren, doch hij verloor de volgende game op love en daarna zijn ser vice. Na een gemist matchpoint won Hug han de set, de match en het kampioenschap met 62. Het damesenkelspel kwam niet tot zijn recht, doordat mej. Rollin Couquerque, we gens de reeds gemelde spieraandoening, ge handicapt was. Zij verdedigde zich dapper, en mej. Terwindt speelde niet louter op scoren. Met tweemael 6—2 behield zij haar kampioenschap. Haar backhand bleek veel meer bestand tegen aanval dan in vorige jaren het geval was. Toch bereikte haar spel het peil, dat zij te Rotterdam speelde (toen zij in een normalen wedstrijd mej. Couquerque in twee sets sloeg) in slechts enkele games. In het gemengd dubbelspel hebben mej. Terwindt en van Swol gefaald hun kansen te nemen tegen mej. Couquerque en Kars ten. Zij hadden dit kunnen doen, omdat mej. .Couquerque niet die bewegelijkheid had als gewoonlijk. Karsten was daarentegen uitstekend op dreef. Op hem dreef voornamelijk de. aan val van zijn partij. Hij maakte keer op keer goed af, hij redde menige situatie, hij was zoowel overhead als op de volley door loopend gevaarlijk. Van Swol speelde een zeer zwakke partij met veile missers. Met 63, 61 wonnen mej. Couquerque en Karsten. In het heerendubbelspel hebben Timmer en Teschmacher hun kampioenschap ver speeld. Hadden zij gewonnen dan zouden zij de bekers voor goed in bezit gekregen hebben, want zij hebben in 1935 en in 1936 don fcitftl nn hun r,aSm cmbrapht heiHo ma. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De uitslagen. H.C.C. IIVRA. Gewonnen door H. C.C. II met 13 runs op de le innings. H.C. C. II le innings 137 (K. Neuerberg 43, K. Hagedoorn 25, M. Henny 23,7, Teewisse 15), H. W. Glerum 4—47, H. Klink 1—62, J. Pe ters 213, G. Hamburger 23. V.R.A. le innings: 124 (W. Wittebol 38, G. Hamburger 12, A. Loggere 16, R. de Waal 10, D. Ingelse 26*). K. Neuerburg 466, L. J. Sodderland 453. Hermes D.V.S.H.C.C. I. Gewonnen door H.C.C. I met innings en 26 runs. Hermes D.V.S. le innings 62 (A. Nolet 35), H. v. Manen 327; P. ten Bosch 323; Max Jansen 310; C. Bakker 11. H.C.C. I le innings 218 (E. Schill 12; M. von Oven 11; M. Jansen 20; H. v. Manen 108; J. v. d. Luur 30; C. Bakker 19); J. Scheffer 262; J. Offermon 451; A. Bart 4—59. Hermes D.V.S. 2e innings 130 (H. Stplk 30; P. Janse 28; J. Offermon 29; A. Nolet 18; G. Hoomgh 14*); P. ten Bosch 240; M. Jansen 753; H. v. Manen 118. ZEILEN WEER SCHITTERENDE SUCCESSEN DER NEDERLANDERS IN DE BURNHAM- WEEK. „MIEKE 2" WINT DEN HOOFDPRIJS. Nederlanders winnen wederom den Ariel Challenge Cup. Zaterdag zijn de internationale wedstrij den te Burnham on Crouch, bekend onder den naam de „Burnhamweek" geëindigd en al had men zich op dezen laatsten dag van het zeilfestijn wat meer wind gewenscht, de wedstrijden zijn uitnemend geslaagd en voor de Nederlandsche deelnemers in de internationale sharpieklasse zijn ze dubbel geslaagd, want niet alleen dat Borgerhoff Mulder en Ritman met de „Mieke 2" beslag wisten te leggen op den hoofdprijs voor de -individueele wedstrijden, ook in den team wedstrijd om den Ariel Challenge Cup wis ten bovengenoemde zeilers en hun club- genooten Coops en Borst met de „Wilgen- hoek" voor hun vereeniging, de W.V. Loos- drecht, den fraaien beker wederom «te win- Reeds in de ochtendrace werden er aan de capaciteiten van de zeilers groote eischen gesteld. Er stond een lichte, uiterst veran derlijke wind, waardoor het niet gemakke lijk was voordeel op zijn tegenstanders te behalen. Niettemin wist de „Mieke 2" door zeer kundig werk van de bemanning uit te loopen, behield den verkregen voorsprong en ging als eerste door de finish. Van de zeven races won de „Mieke 2" er vijf, slechts tweemaal moest de bemanning de eerste plaats aan een andere boot overlaten, een maal aan den Engelschman Dawes en een maal aan Coops en Borst. Door deze fraaie prestatie veroverden onze landgenooten den hooofdprijs met groot puntenverschil. Op de tweede plaats van deze laatste race eindigde de „Ann Mckim" van Rendell en Clarke, terwijl de „Titania" van Ogilvie de derde plaats be zette. Coops was minder gelukkig en kwam met de „Wilgenhoek" als zesde binnen. Tevens werd de laatste teamrace voor den Ariel Challenge Cup verzeild. Er stond des middags in het geheel geen wond, zoo dat het begrijpelijk was dat de race uren duurde. Van het minste en geringste zucht je wist de bemanning van de „Mieke 2" te profiteeren en daarom mocht de over winning, die onze landgenooten op deze wijze behaalden, wel ten volle verdiend worden genoemd Doordat de „Wilgenhoek" op de derde plaats eindigde won Loosdrecht wederom den fraaien Arielbeker. Voor de „Wilgenhoek" eindigde als twee- -de de „Titania" van de Royal Corinthian Yacht Club, terwijl de „Ann Mckim" van de Itchenor Sailing Club achter Coops c.s. de vierde plaats bezette. In de handicapklasse C voor kruisers van 415 ton werd het ook nog een Neder- landsch succesje. De heer Dudok van Heel wist n.l. met de „Bombero" van den En gelschman Mitchell op de eerste plaats te eindigen. WATERSPORT KAMPIOENSWEDSTRIJDEN IN DE 12-VOETSJOLLENKLASSE. De inschrijvingen. Voor de kampioenswedstrijden in de 12-voetsjollenklasse, die 11 en 12 Septem ber op de Kaag zullen worden gehouden en die zoo noodig op 18 en 19 September zul len worden voortgezet, werd door de vol gende zeilers ingeschreven: D. J. van Brummelen Jr., R. Z. V., jol n. 6; W. Daniels, Aegir, jol n. 7; J. Dijkers, Aegir, jol n. 4; Th. van Helvert, K. Z. R. en M. V. de Kaag, jol n. 10; D. Kagchel- land, R. Z. V., jol n. 3; J. N. Karreman, R. Z. V., jol n. 2; G. van Lijnen Noomen, Z. Z. V., jol n. 5; E. G. van de Stadt, Z. Z. V., jol n. 3; W. van der Valk Jr., R. Z. V„ jol toegewezen door opschuiving volgens de Kaag, jol n. 1. Voor den eerste wedstrijd zullen de jol len gebruikt worden zooals hierboven is aangegeven, welke toewijzing door loting is geschied. Voor de volgende vijf wedstrij den krijgen de zeilers telkens een andere jol toegewezen dooh opschuiving volgens de zeilnummers. len tegen Hughan en van Swol. Ditmaal zijn zij er niet in kunnen slagen. Hun spel miste de dash en het élan, welke noodig geweest zouden zijn om door Hughan en van Swol heen te slaan. Hoewel deze ook geen sterke partij speelden, vöoral van Swol niet. Hoe wel zij meer neigden naar verdediging dan naar sterken aanval, wonnen zij met 75 (na 2—5) 3—6, 6—3, 3—6, 6—2. Hughan was de meest constante speler van het veld. Teschmacher de zwekste. Timmer is de KORFBAL FLUKS WINT DEN EERSTEN PRIJS Op de seriewedstrijden van „Olympia". Wanneer de wedstrijden van het Leid- sche Fluks, gisteren gespeeld op de serie wedstrijden van Olympia te Bussum, een maatstaf zijn voor de a.s. competitie, dan belooft het a.s. seizoen beter te worden dan de laatste jaren het geval was. Fluks won daar n.l. twee van de drie wedstrijden en speelde den derde gelijk, waarmede de eerste prijs van het tournooi behaald werd De uitslagen waren: Eerste afdeelin gA: DTVFluks 3—3; Fluks—DDV 4—0; DDV—DTV I 8-11. Finale: FluksSportief 42; DTVHer cules 20 gestaakt. Eerste prijs: Fluks, tweede prijs: DTV. WIELRENNEN NIEUW SWIFT. Gisterenmorgen werd wederom een rit der competitie verreden, waarbij A- en B- klassers gezamenlijk startten ,over een af stand van 89 K.M. In een mooi tempo werd vertrokken en J. v. d. Leest wist na eeni- gen tijd een mooien voorsprong te krij gen, welke echter na circa 26 K.M. weder om werd teniet gedaan. Bgrt Lodewijks kreeg daarna achterstand door een lek ken band, doch zette moedig door en reed met C. Slingerland, die was losgeraakt, het geheele parcours in een goeden tijd uit. J. Schüller en J. v. d. Leest reden langen tijd samen, waarna eerstgenoemde kans zag te ontsnappen en met voorsprong te winnen. De uitslag was: 1. J. Schüller, tijd 2 uur 22 min. 59 sec.; 2. J. v. d. Leest, B ki, 2.23.39; 3. A. Lodewijks; 4. C. Slingerland. De acht C-klassers reden 54 K.M. en ook hier werd een vlot tempo ingezet. G. Marajt had al direct met pech te kampen en na herstelling hiervan bleek hij grooten ach terstand te hebben geboekt. Na eenigen tijd te hebben achtervolgd staakte hij den strijd. Na zes kilonfeter hadden een drie tal renners een voorsprong genomen n.l. J. Geenjaar, H. Noest en W. Rijsbergen. In- plaats dat de overige renners echter een achtervolging inzetten bleven zij afwach ten wie er den kop zou nemen, hetgeen zij toch niet van W. Geen jaar behoefden te verwachten, daar diens broer bij de uitloo- pers was. J. Laven was zich het eerst van zijn fout bewust, gevolgd door Kapaan, die beiden wisten te ontsnappen. W. Geenjaar liet dit echter niet toe en na een felle jacht, waarbij J. Laven achterraakte, kwam hij weer bij. W. Geen jaar zette er nu zoo'n tempo in, dat ook K. Kapaan losraakte en alleen H. Holswilder voorloopig bij wist te blijven. Daar beide renners echter poogden elkander kwijt te raken, inplaats van om beurten kop te loopen, wisten de uitloopers hun voorsprong steeds meer op te voeren. Na circa 20 K.M. raakte Niest van den kopgroep los, waarna J. Geen jaar en W. Rijsbergen keurig overnemend steeds meer uitliepen. H. Noest werd nog ingeloopen, terwijl H. Holswilder bandenpech kreeg. In den eindspurt won W. Rijsbergen zooals hij wilde van J. Geenjaar, terwijl W. Geenjaar op zijn beurt overtuigend van Noest won. De uitslag was: 1. W. Rijsbergen, 54 K.M. in 1 uur 40 min. 9 sec.; 2. J. Geenjaar, zelf de tijd; .3. W. Geenjaar, met ruim 7 min. achterstand in 1.47.16; 4. H. Noest, zelfde, tijd; 5. J. Laven, 2 uur 40 sec.; 6. K. Ka paan; 7. H. Holswilder, pech; 8. G. Marijt, opgegeven. Het sprintkampioenschap van Nieuw Swift zal worden gehouden op Zondag 19 September a.s. A- en B-klasse 1000 meter, C-klasse 500 meter. Het Nieuw Swift-lid R. Riethoven heeft gisteren op de Feyenoord-baan met zijn koppelgenoot B. v. d. Wal in den 1 y2 uurs kopplewedstrijd een zeer fraaie overwin ning geboekt. Zoo gebeurt het zelden, dat een koppel op een dergelijke groote baan, n.L 400 meter, een ronde weet uit te loopen, welke prestatie gisteren door Riethoven v. d. Wal na een lange en felle jacht werd verricht. Onder zijn tegenstanders bevon den zich o.a. Overweel, bekend uit de Rot- terdamsche Zesdaagsche, evenals de Kor- ver, Weeda, Gageldonk e.a. De totaaluit slag was:- 1. R. RiethovenB. v. d. Wal, 9 punten,afgelegd 'ml1/, uur 62 K.M. 400 me ter; 2. op 1 ronde: A. OverweelM. Gagel donk, 16 punten; 3. A. de KorverJ. Maag denberg, 8 punten; 4. P. KampP. Suiker. Acht koppels namen aan dezen wedstrijd deel, welke door zeer veel publiek werd bijgewoond. Het Nieuw-Swift-lid S. J. de Jong deed het eveneens zeer goed en bezette in de gisteren, gehouden Ronde van Eindhoven bij de Nieuwelingen de tweede plaats. SWIFT. De uitslag van den Sprintwedstrijd van gisteren luidt: A-klasse: 1. C. Verburg, 2. A. Paats. B-klasse: 1. N. de Romijn, 2. Th. Holst, 3. W. den Daas, 4. Th. Stafleu. VAN VLIET TWEEDE TE PARIJS. Hij wint de tijdrace. Scherens heeft voor de eerste maal na zijn Kopenhaagsche zege de nederlaag ge leden. In de sprintwedstrijden werd hij derde achter Gérardin en van Vliet, terwijl Chaillot en Michard resp. vierde en vijfde werden met Richter op de zesde plaats. Merkens was nergens, hij moest zelfs de meerderheid van Martinetti erkennen. Van Vliet verrichtte een fraaie prestatie door de tijdrace over één ronde met vlie- 1 genden start te winnen. Hij noteerde 27,2 sec, tegen Gérardin 27,4 sec. en Scherens 28 sec., wel'een bewijs, dat onze landge noot buitengewoon in vorm is. De stayerswedstrijd werd gewonnen door Blanc Garin met 3 punten in het algemeen klassement tegen Laquehaye 6 punten, Beaujean 10 ounten en Minardi 11 punten. EEN AUTO-RACEBAAN TE APELDOORN IN WORDING. Een bedrag van I 1.200.000 noodig. Naar wij vernemen, is er thans een naamlooze vennootschap opgericht met het doel, binnen niet te langen tijd, behoudens goedkeuring van den gemeenteraad jen het departement van Waterstaat, over te gaan tot den aan leg en exploitatie van een auto-race baan in de gemeente Apeldoorn. Tot dit doel zijn reeds besprekingen ge voerd met het college van B. en V/. van Apeldoorn, terwijl eveneens het hoofdbe stuur van de K. N. A. C. in deze zaak ge kend is. Het ligt in het voornemen bij Loenen, welke plaats onder de gemeente Apel doorn ressorteert, een auto-renbaan ter lengte van 12 km. aan te leggen. De breed te van deze ceintuurbaan, welke een be tonnen wegdek krijgt, is vastgesteld op veertien meter. Er zal tevens een groot restaurant en een zestal kleinere restau rants langs het circuit gebouwd worden, terwijl de kosten verbonden aan de uit voering geraamd zijn op 1.200.000. Op het middenterrein is o.m. een wie lerbaan, welke tevens geschikt is voor motorraces en een paarden-renbaan uitge stippeld. Nader vernemen wij nog, dat het geheel als productief werk zal worden uitgevoerd terwijl van de zijde van het gemeentebe stuur de eisch gesteld wordt, dat alle ar beidskrachten via de plaatselijke arbeids beurs betrokken moeten worden. De be sprekingen inzake den aankoop der terrei nen zijn reeds zoover gevorderd, dat bin nenkort de. N. V., welke uitsluitend met Nederlandsch kapitaal werkt, hierover de beschikking krijgt. VAN DE RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. De Rijswijksche wielerbaan trof het Zon dagmiddag wel bijzonder met het weer en de publieke belangstelling was dan ook zeer groot. Naar schatting waren wel een 5000 aanwezigen, toen om 2 uur de wed strijden een aanvang namen met 4 series voor amateurs en onafhankelijken, Meyer, Buchly, van Gelder en Beukers. Vervolgens kwamen de groote motoren in de baan. De volgorde van vertrek voor de eerste manche van 25 K.M. was: Grant, Seynave, Snoek, de Graaf en Piet van Kempen. Na eenregelmatigen start, kwam van Kempen snel opzetten en na 7 ronden be zette hij de 4e plaats. Na 18 ronden was de volgorde nog onveranderd. Grant lag een kwart baan voor. 5 ronden voor het eind trachtte Seynave Grant te passeeren. Vlak langs de balustra de ging hij, doch Grant wees hem af. Van der Bom kreeg een openbare berisping we gens te hoog rijden. Vervolgens klasseerden van Gelder, Meyer, B. Leene en Buchly zich voor de fi nale. Hierna startten de B stayers voor 25 K.M. achter groote motoren. Na goeden strijd won loskamp; Er zat spanning in deze race. Loskamp reed een heel goede races. Hij draaide rondjes van 19 3/5 en 19 seconden, wat neerkomt op een snelheid van, ruim 75 K.M. per uur. Als laatste nummer voor de pauze kwa men weer de A stayers in de baan. De volgorde van den start was van Kempen, de Graaff, Snoek, Seynave en Grant. Piet van Kempen won tamelijk gemakkelijk. Als laatste nummer kwamen weer de A stayers in de baan. De volgorde aan den start was: Snoek, de Graaff, Grant, Seynave en van Kempen. Reeds direct na het startschot viel de Graaf Snoek aan en passeerde hem. Grant nam de 2e plaats van den Hagenaar in. In de 77e ronde nam Seynave de leiding, de Graaf werd tweede, Grant derde, Snoek vierde en van Kampen bleef vijfde. De strijd was nu geheel open en er werd snel gereden. Met nog 25 ronden te rijden was de stand: Snoek, Seynave, van Kempen, Grant en de Graaf. Het was een prachtige strijd, waarin de' renners zich volkomen gaven. Ronden lang vochfen Snoek en Sey nave verwoed, maar Snoek raakte los, en lag meteen op de vierde plaats. 2 Ronden voor het einde een laatste hevig gevecht. Piet van Kempen viel Seynave aan en pas seerde. Met nog 1 ronde te rijden trachtte Seynave van Kempen weer op de tweede plaats te brengen, maar het lukte niet. Piet van Kempen won deze race. De uitslagen luidden: Finale amateurs en onafhankelijken: 1. B. Leene, tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec., 2. Van Gelder, 3. Buchly,4. Meyer. 25 K.M. wedstrijd voor A-stayers: 1. Grant in 20 m. 25 2/5 sec., 2. Seynave op 20 M., 3. Piet van Kempen op 125 M., 4. de Graaf op 220 M., 5. Snoek op 300 M. 25 K.M. wedstrijd voor B-stayers: 1. Los kamp in 20 m. 55 2/5 sec., 2. v. d. Valk op 50 M., 3. Pistorius op 1060 M., 4. Leysse op 1.190 M., 5. v. d. Wildt. 25 K.M. wedstrijd voor A-stayers: 1. van Kempen in 20 m. 31 4/4 sec., 2. Seynave op 30 M., 3. Snoek op 220 M., 4. de Graaf op 610 M„ 5. Grant op 780 M. .40 K.M. voor A-stayers: 1. van Kempen in 33 m. 31 2/5 sec., 2. Seynave op 1 M., 3. Grant op 180 M., 4. Snoek op 1000 M., 5. de Graaf op 1400 M. De totaal uitslag van de A-stayers luidt: 1. van Kempen (Wiersma) 5 pnt., 2. Seyna ve (Vermandei) 6 pnt., 3. Grant (v. d. Bom) 9 pnt., 4. Snoek (Kaser) 12 pnt., 5. de Graaf (Bustraan) 13 pnt. MOTORSPORT KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE MOTORWIELRIJDERS- VEREENIGING. De nationale plaquette-sterrit der K.N.M.V. op 12 September. De K.N.M.V. meldt: Meer en meer blijkt, dat de nationale plaquette-sterrit, die de K.N.M.V. op 12 September organiseert naar de Diergaar de te Rotterdam, ter gelegenheid van de grootsche huldiging der Nederlandsche zes- dagenrijders, het motorevenement van het jaar zal worden. Het aantal inschrijvingen is de laatste dagen zoodanig toegenomen, dat mag wor den aangenomen, dat deze sterrit al zijn voorgangers zal overtreffen. Het motorsportfonds, gesticht ter bevor dering van de motorsport in het algemeen, heeft aan de K.N.M.V. doen weten, dat het de aanschaffing van den hoofdprijs, een zwaar motorrijwiel, voor zijn rekening neemt. De controleposten voor den sterrit zijn gevestigd te Wassenaar, café-restau rant Willem Bakker (Den Deyl), Gouda, café-restaurant „de Zalm", Marktplein en Dordrecht, Stationsplein. Hier moeten alle inschrijvers hun deelnemerskaarten laten afstempelen, alvorens zich naar den Rotter - damschen Dierentuin te begeven, waar de finish is gevestigd, tusschen 10 en 12 uur. WATERPOLO S.V.H. PROMOVEERT NAAR DE le KLASSE. Een 20 zege op Zwemlust. Daor een 20 overwinning op Zwem lust te Utrecht, heeft S.V.H. uit Hilli- gersberg weer een plaats gekregen in de eerste klasse van den K.N.Z.B. ten koste van Zwemlust. SCHAKEN ALGEMEENE VERGADERING VAN DEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Op Zaterdag 18 Sept. a.s. om 3 uur des middags zal in „In den Vergulden Turk" al hier een algemeene vergadering van den Schaakbond voor Leiden en Omstreken wor den gehouden. De agenda bevat o.m. de vol gende punten: a. Verkiezing van 2 nieuwe bestuursleden. Het aantal zal dan 7 bedra gen. b. Indeeling der competitie 1937'38. Het voorstel luidt wederom in groepen van 7 tientallen te spelen en wel naar den uit slag der vorige competitie verdeeld over le klasse, 2A, 2B, 3A, 3B en 4e kl. Daarbij nieuwe clubs te plaatsen in 3B. c. Het regle ment op de competitiewedstrijden. De volgende wijzigingen worden voorgesteld: le. de reiskosten per groep over de deel nemers dezer groep om te slaan; 2e. gele genheid te geven tot het uitspelen der par tijen op een volgenden avond; 3e. de be slissing op den speelavond te herstellen; 4e. leden, die aan de competitie deelnemen, moeten minstens 3 maanden lid eener club zijn. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND, 2e KLASSE. De uitslag van den beslissingswedstrij d tusschen Kralingen I en Max Euwe I te Am sterdam j.l. Zaterdagavond te Leiden ge speeld, is de volgende geworden: Drs T. ten Kate (Kr.)— J. Davidson (A.) 01 Mr J. G. van Eybergen T. S. v. Scheltinga 01 H. G. BlokW. Koomen 01 J. SchenkJ. C. Sterk 10 W. Ghr. GorisH. Tegelaar 0lx N. A. v. d. HeuvelS. van Mindeno 01 J. v. d. GevelJ. de Haas 10 P. F. J. DupuisJ. C. Been 01 R. v. YperenD. C. v. Alewijt 10 E. KettingA. Henkelman 1/2-1/2 3 1/2—6 1/2 Een groote overwinning dus voor de Am- sterdamsche club, die versterking had ont vangen door het medespelen van den ster ken hoofdklassespeler J. Davidson èn den kampioen van den Amsterdamschen Schaakbond S .van Mindeno. De partij aan het 5e bord kwam niet uit, doch staat glad gewonnen voor den Amsterdammer. Max Euwe I moet nu promotiewedstrijden spelen tegen no. laatst der le klasse, d.i. de N. Rot tend. Schaakvereeniging I. SCHIETEN LEIDSCHE SCHIETVEREENIGING „WILLEM TELL". De uitslag van den gehouden ouderlin gen wedstrijd te Katwijk luidt: Pers. baan: 1. W. Alphenaar 48 punten st. 50; 2. L. de.Witt 48 punten st. 49; 3. W. Verboom 46 punten, 4. A. van Zijll 45 p., 5. J. C. G. Vrije baan: 1. W. Alphenaar 90 punten 1 maal 30, 7 maal 29; 2. L. de Witt 90 pun ten 1 maal 30, 5 maal 29; 3. A. van Zijll 86 punten. Meeste rozen in 33 "schoten L. de Witt 24 rozen. Kampioen max. 100 p. L. de Witt 99 p. Geluksbaan W. Alphenaar 82 punten. POSTDUIVEN Het Oosten N. B. v. Z. (Leiden). Wedvlucht jong en oud vanaf Weert op 4 Sept. '37. Afstand der resp. hokken 130 134 K.M. In concours 56 vogels, welke met Westelijke wind in vrijheid werden gesteld. De uitslag is als volgt: Geel 1, 3, 4. 9, 10, 11, 12; v. Gennip 2, 7; v. Duuren 5, 6; Jonk 8, 13; Breedijk 14. De le vogel geconst. 3.50.15 en maakte een gemid. snelheid van 927.76 M. p. min.; de laatste vogel om 4.15.41 met 796.34 M. p. min. A.s. Vrijdag inkorven Maastricht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11