MAANDAG 6 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 VOETBAL Uit het katholieke kamp Clubnieuws der Kath. Sportvereeniglngen L V. C. B. INTERNATIONALE VOETBAL WEDSTRIJDEN TE LISSE. LIsse IRapid A. C. I Antwerpen 22. Als om 3 uur begonnen wordt, zijn de Belgen het eerst in den aanval. Goede aan vallen worden opgezet, doch de afwerking laat alles te wenschen over zoodat succes uitblijft. Als ongeveer een kwartier is verstreken laat Lisse zich wat meer gel den en krijgt de strijd een meer spannend karakter, omdat nu beide doelen om beur ten in gevaar zijn, doch de aanvallen van Lisse zijn gevaarlijker daar het spel meer open is, en de Belgen tot in het oneindige samenspelen. Toch hebben de Belgen het eerst succes als een scherp genomen cor ner door den keeper in het doel wordt ge werkt (0—1). Lisse is nu ingespeeld en is dan in 't veld ook sterker en krijgt een ze ker overwicht, wat zich na 10 minuten in een doelpunt uitdrukt (11). De aanval len van Lisse worden nu talrijker en de Belgen moeten alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Zij doen dit dan ook naar behooren. Toch kunnen zij niet ver hinderen, dat de linksbinnen van Lisse er met een mooi schot 21 van maakt. Nu gaat het spel wederom gelijk op, de Bel gen leveren kort samenspel, Lisse speelt snel en open op de vleugels, wat de strijd zeer mooi maakt. Na de thee heeft Lisse het voordeel van zon en wind, wat echter niet wegneemt, dat de eerste aanvallen voor de Belgen zijn. Dan gaat het spel weer gelijk op, doch nu zijn de verdedigingen de aan vallers de baas en wordt elke aanval als in de kiem gesmoord. Toch hebben de Bel gen bij een algemeenen aanval succes als de midvoor van Rapid met een mooi schot de partijen op gelijken voet brengen (22). Menige aanval wordt nu door Lis se ondernomen, doch Lisse gaat nog steeds mank aan het oude euvel: in 't veld goed werk, doch voor doel is het mis. Kansen, welke zekere goals schenen, werden over of naast geschoten, al had bij een beetje meer fortuin de stand er anders uitgezien. Zoo breekt het einde van dit voetbalge- beuren aan en met een 22 gelijk spel mogen beide partijen tevreden zijn. De wedstrijd Lisse IIRapid A. C. Ill (Antwerpen), werd door Lisse II na een goed gespeelden wedstrijd met 31 ge wonnen. Aan onze Belgische vrienden een hartelijk tot weerziens. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Spo.rtver. „Docos". Junioren. De a junioren speelden den laatsten nederlaagwedstrijd en wel tegen V. V. L. a. De spelers van V. V. L. waren echter tegen een volledig Docos a niet opgewassen en moesten met 05 het onderspit delven. Een goed einde dus van de nederlaagwedstrijden. De prijzen wer den gewonnen door Blauw Zwart a, be ker; N. V. C. b, lauwertak, en Blauw Zwart c, medaille. De b junioren speelden tegen V. V. L. b en wisten met niet minder dan 111 te winnen. Docos c bracht het tegen Foreholte a tot een gelijk spel (3—3), hetgeen geen slecht resultaat is. Docos d hneld zich tegen Meerburg a uitstekend en de bezoekers konden slechts €en 32 overwinning behalen. Alles tezamen een mooi resultaat: 21 doelpunten tegen 7 As. Woensdag van 7.308.15 uur indoor- training voor de junioren onder de zeer deskundige leiding van den heer Duin dam in de Gymnastiekzaal van de school in de St. Ursulasteeg. Niemand verzuime. Nieuwe junioren (13 tot 16 jaar) kunnen zich dien avond opgeven. R. K. Sportver. „Teylingen." Het uitstapje van onze Junioren naar Amsterdam is gisteren wel een geslaagde dag geworden. Reeds eenige dagen te vo ren werden de plannen onder de jongens al druk besproken en allen verlangden naar dit buitengewone reisje, 's Morgens in de H. Mis van 7 uur waren allen pre sent, wat nu dadelijk geen nieuwtje is, daar de eerste Zondag van elke maand de jeugd-Zondag is en steeds alle Junioren daar ook present zijn. Om 8.30 uur stond de hoofdleider, de heer N. Berg, met zijn jongens gereed om per rijwiel naar Lei den te vertrekken om vervolgens per boot van Leiden via de Brasemermeer naar Schiphol met als eindpunt Amsterdam te bereiken. Het zeldzame mooie weer bracht de jon gens dadelijk in een goede stemming en op de boot werden door hen de schoonste aria's gezongen onder leiding van den di recteur, den heer Berg. De boot was een uur over tijd, zoodat ook de wedstrijd wel ke tegen de junioren van R. K. A. V. ge speeld werd een half uur te laat aanving, doch dit was geen bezwaar daar de Am sterdammers de komst van de Teylingers afwachtten. Het is een prettige wedstrijd geworden, waar de Teyl. zeker nog veel van konden leeren wat betreft doelpun ten te maken. De Amsterdammers wisten met 80 te winnen. Na den wedstrijd ging het na enkele bezienwaardigheden weer op de boot aan, en de terugreis werd on der een buitengewoon prettige stemming volbracht. Het is voor den leider, den heer Berg, wel eer. opoffering geweest, maar de dankbaarheid van zijn jongens was voor hem een belooning. Het was voor allen een onvergetelijke dag! JAARVERGADERING VAN DE R. K. FEDERATIE. De gerechtigheid van spelers. Onder leiding van den voorzitter Ir. Hopster, werd gisteren te 's Bosch de jaar vergadering gehouden van de R. K. F., die niet zoo druk was bezocht als gewoonlijk, aldus lezen we in de „Mndmrg." De voorzitter noemde het afgeloopen jaar een vruchtbaar jaar: hij wees op de succesvolle wedstrijden tegen de Oosten- rijksche Jugendkraft, op de ruime baten van de missiewedstrijden te Laren en Bre da, op het werk van de pers en van de K. R. O. Binnenkort kan uitbreiding van de buitenlandsche relaties worden tegemoet gezien. Spr.'s speciale wenschen gingen uit naar de verhooging van het spelgehal- te, waarvoor spelleiders zullen worden ge vormd. In dit vei'band wees hij op den cursus, die door de R. K. F. bi- genoegzame deelname te Amsterdam zal worden ge houden; voorts op de steeds toenemende beteekenis van de k?th. sport en het posi tieve werk door deze verricht. Het werk wordt nog niet voldoende door de buiten staanders en tegenstanders begrepen. Hij memoreerde de uitgave van het onlangs verschenen boekje over de verhouding tot den K. N. V. B. en zegde dat men elders niet spreken kan van een „nationale" bond, zoolang nog circa 50.000 spelers (te genover 130.000) buiten die genoemde na tionale eenheid staan. De samenwerking van de bonden onderling noemde hij zeer bevredigend. Over de organisatievorm kan desgewenscht later worden gediscussieerd Tenslotte bracht hij een dankwoord aan allen die in het afgeloopen seizoen hun krachten aan de R. K. F. hebben gegeven. De notulen gingen ongewijzigd onder den hamer door: op verzoek van een der leden werd besloten ze spoediger te doen verschijnen. Over het jaarverslag werden enkele woorden gewisseld. De heer Kockelmans meende dat indien de I. V. C. B. zich niet houdt aan de vastgestelde promotierege ling van bond naar I.V.C.B., dit de samen werking kon schaden. Hij wenschte voort aan overleg bij aanname van vereenigin- gen, die van andere zijde naar den I. V. C. B. wenschen over te gaan. De heer Van Pol (I. V. C. B.) repliceer de en gaf uiteenzetting van de feiten, die tot de opmerking van R. K. L. V. B.-zijde hadden aanleiding gegeven. De heer Van Veen vroeg behandeling van de gewijzigde spelregels in de „Sport- 111.". Hij was van meening, dat aan den spelleiderscursus te weinig ruchtbaarheid was gegeven en vroeg of de bekende bro chure misschien op nog ruimer wijze kon worden gedistribueerd. De voorzitter zegde een en ander toe. Het jaarversdag werd toen ongewijzigd vastgesteld. Het financieel verslag ging zonder op merkingen onder den hamer door, nadat de voorzitter enkele toelichtingen had verstrekt. De begrooting werd z. h. st. aangenomen. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat het zittende bestuur in zijn geheel werd herkozen. De heer Roosenboom deel de mede het voornemen te hebben zijn R. K. Sportver. „Concordia". Nadat haar nieuwe terreinen op zoo treffende wijze de vorige maal waren ge opend, namen gisteren de „Concordianen" zelf hun home in gebruik. En al moet ge zegd worden, dat het niet op zoo'n dave rende wijze geschiedde, toch viel er iets goeds te zien, en voor de dragers van het blauwe shirt was er ook wat te leeren. D. S. S. H. was nl. op bezoek met twee elftallen, waarvan om 12.30 de beide re serve elf startten. Dit was een tamme wedstrijd. Beide elftallen probeerden wel eens pittig voetbal te laten zien, maar het bleef bij probeeren. Conc. had bij de rust met 21 de leiding, doch na de wisseling hadden de Haarlerasche rood-gelen den meesten ausdauer, zoodat ze met 42 ze gevierden. Hierna kwamen de beste elftallen elk met 3 invallers. Voor D. S. C. H. geen be zwaar, daar deze spelers per stuk zeer goed voetbal laten zien, voor Conc. echter een handicap, daar het verschil in kunnen te groot was. Hoewel niet gezegd mag worden, dat het een eenzijdige vertooning geworden is. Maar het verschil zat hierin: D. S. S. H. is een technisch keurige ploeg, waar elke fout in de verdediging der te genpartij onmiddellijk afgestraft wordt met een treffer van den altijd schotvaar- digen D. S. S. midvoor Bosdijk. En een Conc.-elftal. heel aardig combineerend bij tijd en wijle. Maar bij het vijandelijke doel gekomen toonen ze zooveel verbazing, dat eer ze hiervan bekomen zijn te tegen partij dit vraagstuk weer opgelost heeft. Volgende week komt Onze Gezellen op bezoek, en hoogstwaarschijnlijk nog een verrassing. R. K. Sportver. „Van Nispen." Gisteren speelden de reserven een vriend schappelijk partijtje tegen BSM II, welke in een overwinning voor de onzen eindig de, ook al hadden de zwarthemden eenige invallers. Er werd heel goed gespeeld, vooral door de jongere, die al aardig in de nieuwe combinatie thuis beginnen te ra ken. Het spel werd goed open gehouden en regelmatig werd er geschoten. De uitslag was 42 voor Van Nispen; voorwaar een mooi resultaat en een goede training voor de a.s. competitie. Ook de junioren togen er op uit en gin gen naar N. V. C., wat ook een vlug par tijtje werd, waaruit bleek, dat er nog ver scheidene goede krachten in de Junioren schuilen. Het eindigde met een gelijk spel (22), wat de verhouding goed weergaf. functie neer te leggen, daar het contact met den I. V. C. B. beter door een be stuurslid van dien bond kan worden ge handhaafd. In de kascommissie werden be noemd de bonden Breda en Den Bosch. Ook de commissie van beroep werd her kozen. Over een voorstel van de bestuurscom missie om per elftal 25 cent te storten in een speciaal trainersfonds werd lang ge discussieerd. De heer Kruijver verdedigde dit voorstel, dat mede steun vond bij den heer Goorsse (I. V. C. B.). De Utrechtsche en Limburgsche bonden bestreden het voorstel, dat na re- en dupliek werd aan genomen met 1334n stemmen. De voorstellen van den I. V. C. B. be treffende wijziging van de bepalingen van gerechtigheid van spelers vormden de hoofdschotel van de gevoerde besprekin gen. Deze voorstellen kwamen hierop neer: a. Verplichte overschrijving in te voe ren voor alle bonden; b. invoering van een korten wachttijd; c. verbod tot registratie van spelers na 1 Febr., en tevens een verbod om spelers, die voor dien datum niet deelgenomen heb ben aan wedstrijden uit te sluiten van de competities. De heer Kockelmans (R. K. L. V. B.) verzette zich krachtig tegen het eerstge noemde punt, evenals' de heer Kruijver (D. H. V. B.). De heer Dobbelsteen (R. K. B. V. B.) kon geen genoegen nemen met punt 3. De heer Stufkens (U. V. B.) ver nam graag het prae-advies van het be stuur. Verschillende leden hadden tegen punt 3, eerste lid geen bezwaar, mits ge lezen werd 1 Maart. Namens de voorstellers verdedigde de heer de Grood (I. V. C. B.) de voorstellen. Na ampele discussies werd besloten: punt a te verwerpen; punt 2 werd aangenomen met algemeene stemmen; en punt 3 werd in een nieuwe redactie aangenomen, lui dende: „Spelers die na 1 Maart bij een der bonden geregistreerd worden, kunnen na dien datum niet meer uitkomen in com petitie-wedstrijden gedurende hetzelfde seizoen." De overige artikelen bleven gehand haafd, met dien verstande, dat het tweede lid van art. 8 vervalt. Een voorstel Breda om spelers, die uit gekomen zijn in Zaterdagmiddagcompeti ties te royeeren, werd na verdediging door den heer Bouwmeester, en bestrijding door den heer Roskam (D. H. V. B.) en Utrecht, verworpen met groote meerderheid. De rondvraag gaf den voorzitter van den Bredasche Bond, den heer Wijdicks gele genheid te vragen naar de houding van de R. K. F. jegens het jaarprogram van de K. A. De heer Stufkens informeerde naar het werk van de commissie voor de „Sportill'.' De heer de Vries (I. V. C. B.) dankte den voorzitter voor diens keurige leiding, en bracht nog even op het tapijt de wed strijd te Den Haag, besprak het nut van internationale bepalingen voor interland wedstrijden, en sprak een woord van pro test tegen een te praematuur aangesneden wensch tot reorganisatie van de R. K. F. Nadat de voorzitter de vragenstellers had beantwoord werd deze goed geslaag de vergadering gesloten. R. K. Sportver. „Majella". De beide DOS-elftallen, welke gister middag onze gasten waren, hebben de overwinning mede naar huis genomen. Om 1 uur speelden de junioren een aan- trekkelijken wedstrijd, waarin de onzen zich dapper weerden. Met 21 kwam het einde. Een verdienstelijk resultaat voor de Benjaminnen. De combinatie, welke tegen D. O. S. III in het veld kwam begon vol goeden moed den strijd, welke voor de rust gelijk op- ging en het aankijken zeker waard was. Na de rust zakte het peil wat af en toen een der backs in eigen doel kopte en daarna nog een bal in het doel werd geloo- pen was alle spanning zoek. Het was een opluchting, toen het eindsignaal klonk. Stand 20 voor D. O. S. III. De verhou ding tusschen de spelere was uitstekend. R. K. Sportver. „A. V. V." Gisteren speelde het 2e elftal een vriendschappelijken wedstrijd tegen Gr. Willem 3 uit Den Haag. Direct na het be- ginsignaal stormen de A.V.V.'ers op het Gr. Willem doel af en reeds in de eerste minuten weten zij bij een monien aanval de leiding te nemen (10). Gr. Willem laat zich niet onbetuigd en enkele oogen- blikken later is de stand reeds gelijk (11). A.V.V. doet er dan nog een schep je op en langzaam maar zeker komen zij in de meerderheid. Ofschoon de Gr. Wil lem-verdediging alles doet om doelpun ten te voorkomen, kunnen zij niet ver hinderen, dat A.V.V. geleidelijk den stand opvoert tot 41. Ofschoon de Gr. Willem aanvallen niet van gevaar zijn ontbloot, weten zij de A.V.V.-verdediging niet te verschalken en zoo komt de rust met een 41 voorsprong voor A.V.V. Na de rust zijn de bordjes verhangen en is Gr. Willem aan het woord, mede doordat de A.V.V.'ers o.i. de zaken wat te kalm opnamen. Hiervan wist Gr. Wil lem handig te profiteeren en spoedig wisten zij door 2 mooie doelpunten den achterstand te verkleinen tot 43. Dan ziet A.V.V. het gevaar in en er volgen mooie aanvallen, waaruit zij eindelijk den stand op 53 weten te brengen. Gr. Willem blijkt niet ontmoedigd en blijft flink volhouden en zij zien dan ook hun zwoegen beloond met een mooi doelpunt (54). Verder weten geen der partijen het te brengen en met wederzijdsche aan vallen komt het einde met een magere ■54 overwinning voor A.V.V. Het 3e elftal speelde eveneens op eigen terrein en wel tegen Rava 4; hier werd de uitslag, ook 54, doch in het voordeel van Rava 4. ZILVEREN BAL-TOURNOOI KIMBRJA. De resultaten van de gisteren voortge zette wedstrijden om den Zilveren Bal van Kimbria hadden het volgend resultaat: ValkenburgSpartaan 42, KimbriaMu lo 60, KimbriaValkenburg 21. Tot aan het einde van den wedstrijd in de finale tusschen Kimbria en Valkenburg was de stand 11. Bij de daarna gebrui kelijke verlenging werd niet gedoelpunt, zoodat verlengd moest worden tot een der partijen een doelpunt maakte. Dit ge schiedde na enkele minuten door Kimbria. R. K. Sportver. „St. Bemardus". Het is gisteren voor „St. Bernardus" een dag geweest van een record aantal doel punten, niet minder dar 27 maal werden de doelwachters gepasseerd in twee wed strijden, waarvan St. Bernardus er 15 voor zijn rekening nam. De elftallen van V. V. L. waren het kind van de rekening. Te 12.30 uur speelde St. Bernardus II tegen V. V. L. III. Deze wedstrijd kwam met een overwinning der thuisclub van 108. Te 2.30 uur verschenen in het veld St. Bernardus I tegen V. V. L. II. Al spoedig bleek, dat deze elftallen in kracht verschil niet veel voor elkaar onder deden. Het was de thuisclub die het eerste succes had. Dit was echter van korten duur, want nog geen 5 minuten later moest de Bernardus- keeper ook zwichten voor een onhoudbaar schot. (11). Nu kwam St. Bernardus somtijds verwoed opzetten. Ook nu was vrouwe fortuna met hen. Al spoedig was het 21. Voor de rust werd aan beide zij den nog eenmaal de doelman gepasseerd, zoodat deze inging met 32. Na de rust was het V. V. L., dat den stand op gelijken voet bracht, doch daarna wist St. Bernar dus nog tweemaal den keeper het nakijken te geven, zoodat deze goedgespeelde wed strijd eindigde met een 53 overwinning voor St. Bernardus. De vastgestelde wedstrijd der Junioren werd afgelast, daar de bezoekers, de V. V. L.-Jun. verhinderd waren. Jammer was het, dat ondanks het prachtige zomerweer niet meer bezoekers aanwezig waren. R. K. Sportver. „D. O. S." De inzet van het nieuwe seizoen is voor D. O. S. nu niet bepaald gelukkig ge weest. De twee voornaamste wedstrijden weren beide verloren. D. O. S. I moest met 47 de viag strij ken voor Excelsior I. Het klasse verschil was in dezen wedstrijd zeer goed merk baar, al pleiten de 7 doelpunten nu niet direct voor de D. O. S.-verdediging. D. O. S. II kon het evenmin bolwerken en na een zeer tam partijtje bleef Excel sior II met 02 overwinnaar. D. O. S. III toog met enkele invallers naar Oude-Wetering, om daar een 20- overwinning op Majella te bevechten. D. O. S. aAlph. Boys a eindigde in een draw (11), terwijl de Benjamins te gen de verwachting in met 42 van Ma jella wonnen. De leden worden herinnerd aan de ver gadering op Dinsdag a.s., des avonds 8.30 uur in het clublocaal. Opkomst dringend verzocht. Kon. Nederlandsche Voetbalbond U. V. S—DE SPARTAAN 3—2. Op het terrein aan den Zoeterwoudschen Singel speelde U. V. S. gisterenmiddag een oefenwedstrijd tegen de Amsterdamsche tweede klasser De Spartaan. De wedstrijd was het aanzien volkomen waard en werd door U. V. S. verdiend met 32 gewonnen. De thuisclub verscheen met een gewijzigde opstelling, waarin Platteel linkshalf speelde, een plaats die voor hem vreemd Is. De voorhoede heeft dezen middag wel oldaan al viel van Ho ven voor de rust iets uit den toon. Van Goor, die de midvc.orplaats weer bezette, hield het spel goed open, terwijl de beide binnenspelers Weerlee en van Leeuwen goed voldeden. De verdediging was als steeds goed, zoo dat het dezen middag in de halflinie zat, waarin Regeer zijn plaats volkomen waard is, maar waarin de midhalf niet thuis hoort. Als v. d. Reijden weer beschikbaar is, dan gaat het alleen voor de bezetting van de zware midhalfplaats. Is er geen goede reserve beschikbaar, dan is de eenigste oplossing Weerlee op deze plaats te zetten, hoe jammer zulks ook zou zijn. Platteel kan dan weer in de voorhoede zijn oude plaats innemen. Over den wedstrijd het volgende. Vanaf den aftrap ontwikkelt zich dadelijk een aardig spelletje met de thuisclub iets in de meerderheid. Zij v/eet dit evenwel niet in doelpunten uit te drukken al had een schot van v. Goor beter lot verdiend dan tegen de paal te gaan. De schoten van Weerlee en v. Hoven worden pen dankbare prooi voor den Amsterdams-Jien doelman. Aan de overzijde is het voorhoedespel te onsamenhangend om Kramp in moeilijk heden te brengen. Dit U. V. C.-overwicht houdt ruim 20 minuten aan, maar dan worden ook de Spartanen gevaarlijker. Als de wedstrijd een half uur oud is, gelukt het den midhalf der bezoekers om een voorzet van rechts te benutten, waardoor hij zijn club een 01 voorsprong weet te bezorgen. U. V. S. krijgt nog eenige kan sen, maar de gelijkmaker blijft voorloopig uit. Onveranderd komt de rust. De tweede helft begint weer met een U. V. S.-over wicht. Nadat diverse aanvallen gestrand zijn op de Amsterdamsche verdediging, gelukt het eindelijk aan van Hoven om met een hard schot de partijen op gelij ken voet te brengen (1—1). Aan beide zij den wordt fanatiek verder gestreden, waar bij de thuisclub allengs meer in den aan val komt. Uit een dezer aanvallen weet Weerlee eindelijk met een goeden kopbal zijn club de leiding te geven (21). De Spartaan laat het er evenwel niet bij zit- M. V. V. GEHANDHAAFD ALS EERSTE KLASSER. De Zuidelijke afdeeling zal nu uit elf clubs bestaan. Naar het „Hbld." verneemt, heeft het bestuur van den K. N. V. B. besloten de vereeniging M. V. V. te Maastricht bij keuze te handhaven in de eerste klasse. Dit besluit zal ongetwijfeld in den lande met buitengewone belangstelling worden ontvangen, temeer, waar het K. N. V. B.- bestuur naar h^t blad verder verneemt, ook besloten heeft geen gevolg te geven aan de in de jaarlijksche algemeene ver gadering aangenomen motie om de Zui delijke tweede klasse uit te breiden. Zooals de toestand thans is zal afdee ling IV dit seizoen bestaan uit elf clubs, hetgeen een uitzonderlijke toestand mag worden genoemd. ten en zij komen even gevaarlijk opzet ten, waarbij het aan den rechtsbinnen ge lukt .om den stand wederom gelijk te ma ken ((22). U. V. S. bouwt nogmaals eenige gevaarlijke aanvallen op en weer is het een kopbal, thans van v. Goor, wel ke U. V. S. de leiding geft (32). Onver anderd komt het einde en heeft de best spelende club de overwinnig behaald. OIM DEN ZILVEREN BAL Gisteren werden de wedstrijden om den Zilveren Bal te Rotterdam voortgezet, waarbij Sparta en Feijenoord magere oveiwinningen wisten te behalen op D.F. C. en H.D.V.S., waardoor zij in de deni- f-nale kwamen tegen S V.V. en Herajieó, die resp. van C.V.V. en van Excelsior gewonnen hadden. In de c e mi-finale won Sparta met 2—1 van S.V.V., terwijl Heracles en Feijenoord gelijk speelden, doch ook hier wonnen de Rotterdammers na het nemen van straf schoppen. Volgende week gaat dus weer de finale tusschen Sparta en Feijenoord. De uitslagen zijn: RFC—Sparta 12; HDVS—Feijenoord 01; CWSVV 24; ExcelsiorHeracles 02-. Demi-finales: SWSparta 12; He raclesFeijenoord 22. OM DEN AROL-BEKER Blauw Wit werd gisteren niet zonder in spanning winnaar van het AROL-beker- tournooi. In de demi-finale won Blauw Wit slechts na verlenging met 21 van AFC, terwijl HBS met 43 van DWV verloor, hetgeen een teleurstellend resultaat voor de Hage naars is te noemen. In de finale won Blauw Wit tenslotte slechts weer na verlenging met 10 van DWV. BAKHÜYS BLIJFT IN NEDERLAND. Hij wil nu trainer worden, omdat hij toch beroepsspeler is. Over Bakhuys, den middenvoor van het nationale elftal, die tot de beroepsklasse is overgegaan, is den laatsten tijd nogal wat te doen geweest. Bakhuys heeft con tracten geteekend, hij kan gaan spelen voor de F. C. Rheims, maar Bakhuys is niet naar Frankrijk gegaan. Feitelijk (in dien hij aan aan zijn contractueele ver plichtingen had voldaan) zou hij thans reeds in Rheims moeten zitten, daar de competitie den 30en Augustus is aange vangen en geëngageerde beroepsspelers op dien datum hun arbeid hadden moeten beginnen. De Nederlander is evenwel te Venlo gebleven. Naar wij vernemen zal Bakhuys van zijn handelingen vermoedelijk geen kwade gevolgen ondervinden. De F. C. Reims en de Fransche Voetbalbond zullen geen ac tie tegen den Nederlander instellen. Maar indien Bakhuys weer tot de amateur-ge lederen wil terugkeeren moet hij een jaar geen baten ontvangen van het voetbalspel. Dat dit zal gebeuren is, naar wij verne men niet aannemelijk, daar de oud-mid denvoor van het Nederlandsch elftal thans den wensch te kennen heeft gegeven trai ner te worden. „Hbld." FINLAND—NOORWEGEN 0—2. In het kader van het tournooi om den voetbalbeker der noordelijke landen, waar aan Zweden, Finland, Noorwegen en De nemarken deelnemen, is gisteren te Hel- singfors de zeventiende landenwedstrijd tusschen Finland en Noorwegen gespeeld. De gasten wonnen met 20 (10), waar mede de veertiende zege op de Finnen werd behaald. Ons Clubje ILeidsche Boys I 33 Door dezen beslissingswedstrijd te win nen is het Ons Clubje gelukt den Rama ker-wisselbeker voor een jaar in haar be zit te krijgen. Het begin is geheel voor Leidsche Boys, die deze meerderheid uit drukt in een goed doelpunt (01), welke voorsprong tot de rust behouden bleef. Na de rust is het weer de Leidsche Boys, die den voorsprong vergroot (02), maar nu is het de beurt van Ons Clubje, dat den achterstand verkleint (12) en zelfs gelijk maakt (22). De wedstrijd wordt nu spannend en het is weer Ons Clubje die doelpunt (32), welke voorsprong behouden bleef. Na afloop reikten de voorzitter van Ons Clubje de prijzen uit. Ons Clubje le prijs: beker: Leidsche Boys 2e pr.: lauwertak; LD TS 3e pr.: medaille.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10