RIJNSTREEK X KRUISWOORD-RAADSEL X ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1937 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 De Veensche velling deze week ROELOFARENDSVEEN, Vry'dag. Na het teleurstellend bericht wat Dinsdagmorgen 31 Augustus geheel Roelofarendsveen in verslagenheid bracht, n.l. het schrijven van den Mi nister van Economische Zaken, dat op verzoek om steun voor de misoogst van de aardbeiën afwijzend was be schikt, kunnen we ook in onze veiling overzicht weer weinig vermelden, wat tot bevrediging kan strekken. Wel heeft het warme zomerweer van de laatste dagen ons deze week meer augur ken aan de veiling bezorgd, dan wij ver wacht hadden. Zoo hadden we Woensdag zelfs nog een aanvoer van ruim 1500 zak, waarvan echter nog geen 300 zak grof; be halve nog een 40 zak bommen, bestond het overige gedeelte uit stippel. Echter moeten we hier opmerken, dat de helft van deze hoeveelheid was aangevoerd door de bui tenplaatsen Kwakel en Vinkeveen. Het is echter jammer te moeten vermelden, dat de kooplust in dit artikel weer zoo gaat verslappen. Maakten we in ons vorig over zicht al melding, dat de prijzen geleidelijk terugliepen, dit bleef in de afgeloopen week nog steeds doorgaan. Het grof wat Maan dag voor een prijsje van 70 ct. wegging, liep Woensdag terug tot 40 ct. De bommen konden in 't geheel geen koopers vinden, en van het stippel moest ook nog een groot gedeelte aan de vernietiging worden prijs gegeven. Vrijdag werd het grof nog weer voor Duitschland gekocht voor den prijs van 60 ct., doch de bommen konden, be houdens een paar zakken, geen genade bij den koopman vinden en ook van het stip pel bleef nog een gedeelte onverkocht. Wel een groot verschil bij het begin van vorige week, toen het grof gretig afne mers vond voor een prijs van 1.101.30 en het stippel graag wegging voor 30 ct. en hooger. Een der voornaamste oorzakén dat er zooveel stippel doordraait schijnt wel te zijn: gebrek aan fust. Maar hoe het zij, de tuinder krijgt ,al plukt hij buiten verwachting nog een zakje meer, geen cent in het laad je. Wat onze snijboonen betreft, hierop schijnt het warme weer geen invloed te hebben uitgeoefend en kunnen we wel zeg gen, dat het met dit product geheel is ge daan. Wat nog ter veilign komt is nog veel al van afwijkende kwaliteit en kan geen koopers vinden, het enkele zakje wat nog wordt verkocht, bracht in het begin der week een prijs op van 50 en 60 cent, ter wijl wij Vrijdag voor dezelfde kwaliteit 80 ct. mochten noteeren, en voor de mooiere zelfs 1.10 en 1.15. De eerste jonge kas- boonen welke deze week werden aange voerd, varieerden in het begin der week van ƒ1.201.60 per zak. Vrijdag daaren tegen mochten we hiervoor noteeren 1.55 1.95. Voor ons artikel sla bestond, vooral de eerste dagen nogal interesse; de goede kwaliteit vond graag afnemers, waarvan het gevolg was, dat ook redelijke prijzen werden betaald, onze noteering varieerde Maandag en Woensdag van 12.20 per 100 krop; bij een aanvoer van 1500 kisten per dag. Vrijdag echter was de handel weer minder vlug, we hadden toen een aanvoer van ruim 2000 kisten, wat van goede kwa liteit was bleef nog boven de gulden; onze hoogste noteering was 1.80, doch ver schillende partijen gingen weg voor 60 80 cent, terwijl nog vele mindere partijen de ophoudprijs van 60 ct. niet konden ha len en hun bestemming vonden in de ver nietiging. Van meloenen was de aanvoer deze week nog belangrijk groot, doch met de prijzen wil het maar niet vlotten. Onze noteeringen zijn eerder lager dan hooger Voor de allerbeste kwaliteit konden we niet hooger komen dan uiterlijk 12 en 13 ct., voorzeker een ongekend lage prijs, en voor den tuinder niet half loonend. De tomaten waarvan de aanvoer nog maar tot een klein kwantum beperkt blijft, gaan in prijs ook in dalende lijn. Dit arti kel is nog steeds bestemd voor den markt koopman en groentenboer. Maandag en Woensdag noteerden wij hiervoor nog 55 75 ct. per bak van 25 pond, doch Vrij dag kwamen we al aan den minimumprijs van 50 ct. en was 60 ct. onze hoogste no teering, terwijl enkele bakken ongesor teerde en c-tomaten onverkocht bleven en reeds hun weg vonden naar de belt. Wij hebben hiermede voor deze week de revue weer gepasseerd, en wachten weer tot de volgende. RIJNZATERWOUDE. Personalia. Tot onderwijzeres aan de o.l. school alhier is benoemd mej. H. S. Groen te Hilversum. Mej. Groen is in het bezit van de hoofdakte en zal Maandag a.s. reeds in dienst treden. ZOETERMEER. DE ZANGERS HADDEN PECH. En verontrustten Eist met him gejubel. Woensdagmorgen te pl.m. 9.30 uur ver trokken de Kerkzangers per autobus van hier, voor hun jaarlijksche plezierreis, ditmaal naar Nijmegen, waar de H. Land stichting en andere bezienswaardigheden bezocht werden. De dag, begunstigd door mooi weer, verliep zooals men dit slechts kon wenschen. Te ongeveer 9 uur des avonds verliet men Nijmegen weer om de thuisreis te aanvaarden. Op de Waal brug gekomen weigerde echter de auto bus ook maar één wiellengte verder te gaan. Na eenigen tijd tevergeefs beproefd te hebben de bus óp gang te brengen, werd besloten dezelve in Eist te laten re- pareeren, waar hij naar toe gesleept werd ALPHEN AAN DEN RIJN VLAGGENTELLING Dr. Lovinklaan, Hazeveld en Zaalberg straat spannen de kroon Zooals was aangekondigd, heeft de Oranje Garde op Koniinginnedag een vlag- gentelling gehouden in de straten, gelegen tusschen de Gouwsluischeweg tot de Hoornstraat en 's Molenaarsebuurt. Het resultaat was, dat in totaal 1328 vlaggen werden geteld, hetgeen neerkomt op plm. 46 pet. van het aantal huizen. Deze Uitkomst zal menigeen tegenvallen; zij bewijst, dat nog niet de helft der in gezetenen aan de leus „Geen huis zonder vlag" gevolg geeft. In dit verband mogen de dr. Lovink laan, het Hazeveld en de Zaalbergstraat met eere worden genoemd, daar in deze straten van meer dan 90 pet. der wonin gen de driekleur was uitgestoken. BODEGRAVEN. Auto in de sloot. Gistermiddag reed, ter hoogte van de boerderij Verwoerd, een auto met groote snelheid, toen de be stuurder eensklaps wilde remmen sloeg hij over den kop en kwam in de sloot te recht. Door den kraanwagen van de heer v. Bunningen werd hij uit de sloot getild. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Geboren: Johanna Maria d. van P. van den Et en E. Zwaneveld Catha- rima d. van J. D. Zaal en G. Hoogendoorn Dirk z. van T. C. Scheer en A. J. E. Punselie. Ondertrouwd: H. Jenné 29 j. en J. Vermeer 24 j. HAZERSWOUDE. Geboren: Janigje d. van'A. Demoed en C. M. Meerveld. Gehuwd: M. J. van der Poel 31 j. en W. M. Pannebakker 29 j. Vertrokken: P. J. van der Togt naar Velsen. Catharina A. van Goozen, naar Leiden. Wijntje Hagen naar Boskoop. J. Rijnsburge, naar Nieuwer-Amstel. Th. van Wetten naar Noordwijkerhout. J. van Brakel, naar Leiden. Cornelia A. van Dokkum, naar Zoeterwoude. Mar- J. Groen, naar Leiden. KOUDEKERK. Gevestigd: Froukje van der Horst van Leiderdorp Leonardus van Wetten van Veur Maria A. den Oude van Lei den Johannes Bervoets van Ter Aar Helena M. Hulstein van Voorschoten Mobilia J. Schellingerhout van Leiden Wilhelmina K. Groen van Oegstgeest. Vertrokken: Cornelis H. van Wet ten naar No-ordwijkerhout Matthijs J. Matze naar Alphen aan den Rijn Uil tje T. Westerterp naar Blije gem. Fer- werderadeel Catharina J. Kagenaar naar Leiden. ZOETERWOUDE. Staatspartij. De afdeeling Zoeterwou de van de R.K. Staatspartij hield gister avond een vergadering in het Patronaats gebouw. De leden hadden blijkbaar weer „het volle vertrouwen" in het bestuur, want de belangstelling was weer om het tiental. De heer J. Schouten mocht voor de eer ste keer na zijn ziekte de vergadering pre- sideeren en memoreerde in zijn openings woord het gelukkig verloop van de ver kiezingen. De resultaten van de krachtige leiding van de Staatspartij zijn als in het geheele land, vooral in Zoeterwoude gun stig uitgevallen. In Zoeterwoude heeft de laatste katho liek op mr. Goseling gestemd; er waren zelfs becijferingen gemaakt, waarbij vast kwam te staan, dat het katholieke cijfertal zich zelf had overtroffen. Het aantal on geldige stemmen was ook zeer laag. Spr. dankt het bestuur, dat tijdens zijne ziekte de afdeeling in zoo'n goede koers heeft geleid en met name de heeren L. G. van Es en N. v. d. Poel voor de groote ijver bij het vele werk. Deze vergadering is belegd om te zor gen voor de candidaatstelling voor het be stuur van de Kamercentrale. De afvaardiging naar Kamercentrale en Statenkieskring zal op deze vergadering nog niet plaats hebben. De voorzitter brengt de Kaderdag ter sprake; er stellen zich uit de leden geen afgevaardigden beschikbaar. De heeren Schouten en Paardekooper door een luxe auto. Na 4 uur repareeren kon de reis weer worden aanvaard. De kerkzangers hadden intusschen voor de bevolking van Eist verschillende liede ren ten gehoore gebracht. Een beroemd zangkoor wordt nu eenmaal gaarne ge hoord en zoo kon het gebeuren, dat ge heel Eist in de late avonduren nog op de been was om te genieten van de Zoeter- meersche zangers. Vooral de bekende Zoetermeersche bakker, de heer A. C. v. Velzen, die men met zijn schoone tenor stem voor Richard Tauber aanzag, oogst te voortdurend een daverend applaus. Te ongeveer 2 uur werd de reis weer aan vaard, helaas echter maar tot Arnhem. De bus weigerde en bleef weigeren. Ten slotte werd besloten zich met luxe auto's naar huis te laten brengen, waar men toen des morgens te ongeveer 6 uur aan kwam, waar de zangers met groot ge juich en blijdschap door hun respectie velijke vrouwen ontvangen werden, die den geheelen nacht geen oog dicht ge daan hadden. Volgend jaar mogen de zangers weer uit. Boslioopsche bloemen BOSKOOP, Vrijdag. De aanvoer van bloemen is in de afge loopen week beduidend toegenomen. De vermeerdering betreft in hoofdzaak de Clematis Durandi en de tros-Chrysan- then. Door de groote aanvoer van Clem. Du randi blijven er veel bossen onverkocht en is dfe prijs laag, de beste partijen werden afgedrukt 0.24 per bps. Grootbloemige Chrysanthen worden nog weinig aangevoerd, deze verwachten wij in de loop der volgende week. De Clematis Prins Hendrik en andere grootbloemige soorten worden ook weer in grootere partijen aangevoerd, de beste Clem. Pr. Hendrik werden afgedrukt tegen 10 ct. p. st. en de Clem. Mevr. Ie Coultre (zuiver wit) tegen 15 ct. p. st., wat geen slechte prijs is. De kwaliteit der rozen is door het koelere weer der laatste dagen veel beter gewor den. Zoo zagen wij schitterende kwaliteit van de rozen, Florex, Hadley, Briarcliff, Vier- landen, Pechtold, Butterfly en Rosalandia. Nu de vacantietijd afgeloopen is, hopen wij, dat de vraag naar bloemen toe zal nemen en dientengevolge de prijs op zal loopen. Hier volgt de hoogste noteering der hoofd- dagen. Rozen per bos van 10 stuks. 30/8 1/9 3/9 Pechtold 23 27 27 Wendland 22 21 18 Hadley 25 24 26 Claudius Pernet 10 10 14 Briarclif 20 24 28 Butterfly 12 12 16 Steward 12 10 16 Wilh. Kordes 14 20 17 Mme Jules Bouché 14 12 Rosalandia 12 13 15 Florex 24 20 29 Bijou 20 Juliana 12 Chas B. Kilham 12 10 10 Edith Helen 16 15 18 Aug. Nock 12 13 14 Else Poulsen 16 20 20 Gloria Mundi 22 21 25 Ellen Poulsen 10 10 12 Paul Gr ampel 18 16 Rosa Mundi 36 22 Mevr. v. Straaten v. Nes 10 10 13 Ingar Ohlson 10 15 15 Queen Mary 14 12 10 Vierlanden 17 13 21 Chrysanten, grootbl. 70 60 60 tros 30 30 50 Dahlia's 8 6 Asclepia 6 6 Asparagus 12 Witte Lelies 50 50 Roode Lelies 30 Physalis Franchettii 8 9 Gerbera 17 Clematis Durandii 21 24 18 Prins Hendrik 100 100 90 The President 50 Le Coultre 150 140 150 l'Asurstem 60 50 Ligustrumblad 18 16 21 Acerblad 18 19 21 Vuurpijlen 7 6 8 brengen verslagen uit van vergaderingen van de Kamercentrale. Bij de aanwijzing van candidaten voor het bestuur van de Kamercentrale wordt gesproken over het bezetten van de voor zitterszetel. Hiertoe wordt de naam genoemd van prof. C. Berg te Leiden. Na ernstige be sprekingen wordt de candidatenlijst samen gesteld als volgt: prof. C. Berg, Leiden, A. C. van Berkel, Wassenaar, H. J. van Mil, Zoeterwoude, mr. E. J. M. H. Bol- sius, Leiden, G. A. M. Weck, Gouda, B. N. Loerakker, Hillegom, J. Kortekaas, Lisse, H. J. v. d. Poel, Rijpwetering, Th. A. Hou- dijk, Boskoop. De candidaatsstelling voor den Partij raad zal in een daartoe te beleggen leden vergadering plaats hebben. Hoewel men van deze vergadering gaarne zou willen afzien, achtten de heeren A. C. Paarde kooper, Jac. van Leeuwen en H. J. v. d. Krogt het beter deze candidaatsstelling niet aan het bestuur over te laten. De rondvraag leverde niets op en aan het einde van de vergadering gaf de heer C. G. van Es aan den voorzitter de ver zekering, dat de afdeeling zich gelukkig prijst, dat zijne gezondheid hem weer in staat stelt de leiding te nemen, omdat deze zeer gemist is. Spr. hoopt, dat de heer Schouten de gezondheid mag gegeven blij ven, om de leiding te blijven nemen. De voorzitter is zeer erkentelijk voor deze woorden en dankt voor de aangena me samenwerking, waardoor zijn taak, te werken aan de kiesvereeniging, hem dier baar is geworden. Hierna wordt de ver gadering met den chr. groet gesloten. Eerste Hulp bij Oongelukken. Op de Zondagavond te houden vergadering in het Patronaatsgebouw tot oprichting van een afdeeling R.K. E.H.B.O. zal door eenige le den van de afd. Leidsc'nendam een demon stratie worden gegeven. De oprichting van de afdeeling wordt met buitengewone krachtige medewerking van de Provinciale Commissie van den Z.- H. Bond van het Wit-Gele Kruis verzorgd. Met breedere wegen komt sneller ver keer sneller verkeer brengt ongelukken. Alle bedrijven worden meer en meer gemechaniseerd, steeds grooter wordt het getal ongevallen, zoodat een goede afdee ling E.H.B.O. een groot nut zal zijn voor onze gemeente. Leiden NED. R. K. VOLKSBOND, AFD- LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw is geopend vanaf des nam. 7 uur. Maandag: Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afdeeling Leiden en Omstreken, 6.308.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Maandag: Repetitie R. K. Gem. Zangver- een iging „Pulchri Studio", 8 uur. Maandag: Bestuursvergadering Comité Werkloozenzorg, 8 uur. Dinsdag: Bestuursvergadering Slagers gezellen, 8 uur. Woensdag: Comité Vergadering „Her wonnen Levenskracht", 8 uur. Woensdag: Bestuursvergadering „St. Raphaël", 8 uur. Woensdag: De Poedelaars, 8 uur. Donderdag: Vergadering Missiebroeder schap, 8 uur. Zaterdag: Sociale Adviezen, 34 uur op het Kantoor. Zaterdag: Spaarbank op het Kantoor, 7—8 uur. 1NTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag P. Rijzevoort en C. Bilderbeek; Maandag: G. Rot en Joop Bentveld; Dinsdag: G. Cambier en F. Overdijk; Donderdag: J. Compier en C. van Meel; Zaterdag: H. Nijhuis en Th. van Dijk. Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.0010.15 uur; verplich te bijeenkomst van 7.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal geslotenl Geen bibliotheek. Van 1 tot 2 uur zitting St. Josephspaar- kas, welke wordt waargenomen door de heeren C. van Oerle en W. Kohlbeck. 8.30 uur Prijskegelen met als hoofdprijs op verzoek een polshorloge. 8.30 uur Prijsbiljarten met als hoofd prijs een polshorloge. Maandag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur maandelijksche afrekening ze- lateurs H. Petrus Liefdewerk. Dinsdag, 8.45 uur: Verplichte vergade ring Afd. Gezellen. 8.30 uur Tafeltennisclub. 8.30 uur: Vergadering Raad van Be stuur. Woensdag: te 8.30 uur repetitie Liederta fel „Sebastian Schaeffer". 8.30 uur: Aspirantencursus. Donderdag: Bijeenkomsten van 8.00 10.15 uur. 8.45 uur: Recollectie-oefening voor alle oud-retraitanten in als ingerichte kapel op de bovenzaal. Men wordt beleefd ver zocht op tijd aanwezig te zijn. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping." 8.15 uur Tafeltennisclub. Vrijdag, 8.30 uur: Repetitie Muziekgezel schap Frans Schweitzer. 8.30 uur: Repetitie tooneelclub Afd. Jon geren. Zaterdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 'uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: lederen Maan dag, Woensdag en Donderdag des avonds te 6.30 uur spreekuur van den Eerw. Vice- Praeses aan de Pastorie. Zondag 12 Sept. Feestrecollectie voor alle oud-retraitanten te 8 uur in de St. Lode wij kskerk de H. Mis met algemeene H. Communie, waarna gemeenschappelijk ontbijt, attracties, jaarvergadering. Voor deelname aan het ontbijt kan men zich opgeven tot 7 Sept. bij den huismees ter. KRUISVAART. Cohort Aeternus Pater. Burcht: St. Antonius-Clubhuis. Zondag, 3 uur: Martinus en Servatusban in uniform. 4 uur: Ontspanning. 5 uur: aspirantenban. Na het Lof ontspanning voor jongens boven de 15 jaar. Maandag, 7.30 uur: Antonius-, Hubertus- en Arnoldusban. Dinsdag, 7.30 uur: Franciscusban. Woensdag, 7.30 uur Pascalisban. Donderdag, 7 uur: Postzegelclub en Missieclub. 7 uur Zangclub Houtsnijclub. 8 uur Trommelen. 8.15 uur: Esperantoclub. 8 uur Groep I van het vendel van St. Jan. Vrijdag, 7.30 uur: Martinus- en Serva- tiusban. Zaterdag. 7 uur: Bibliotheek. Inschrijving van nieuwe leden Zondag middag. Cohort: St. Petrus. Burcht: Garenmarkt 36. Zondag, 4 uur: Degenen die kampfoto's wenschen kunnen die thans opgeven. Maandag: 7.15 uur: Don Boscoban. 8.15 uur: Franciscusban. Dinsdag, 7.45 uur: Adspirantenban. 7.45 uur: Lodewijksban. Woensdag, 7.30 uur: Don Boscoban. 8.30 uur: Godfriedban. 8.30 uur: Tarcisiusban. Donderdag, 8 uur: Trommelen. Zaterdag, 7 uur: K. J. C. Mis voor alle Kruisvaarders in St. Petrus Parochie. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag: 9 uur morgengebed waarna de H. Mis met preek; ontbijt. Daarna recreatie. Maandag, 6.30 uur: Franciscusvrienden (Blauwe Leger). Dinsdag: 8.00 uur: Gymnastiekles. Woensdag: 7.00 uur: Franciscusvrienden (Groene Leger). 8.30 Godsdienstonderricht, waarna re creatie voor de twee hoogste afdeelingen. Vrijdag, 8.30 uur: Tooneelclub. Oplossing van vorige week: Totaal 40 transporten. Van J naar 1; van C naar J; van G naar C; van B naar 2 naar G; van H naar B naar 2; van D naar H naar B; van 1 naar D naar H; van J naar 1 naar D; van C naar J naar 1; van G naar C naar J; van 2 naar C; van B naar 2 naar G; van F naar B naar 2; van H naar B naar F; van D naar H naar B; van K naar D naar H; van 1 naar D NIEUWE OPGAVE: Horizontaal: Jongensnaam een lot trekken' onderdeelen v. e. feits speelkaart lichaamsdeel pers. vnw. schoenmakerswerktuig noot veel voorkomende ziekte lidwoord afkorting van heer huisvrouw, die zwoegt en slaaft menschenhater merk op afsluiting Rivier in Italië speelgoed muz. verlagingsteeken modern comfort in groote ge bouwen. vervoermiddel meisjesnaam V ertic aal: 1. het bieden, aanbod 2. grond leggingen, nederzettingen 3. meisjesnaam 5. costume 6. schulpvormige holte in een muur 7. noot 9. nest (Fr.) 11. bijw. v. onbeph. 12. met voorbehoud van een mogelijke re kenfout 13. maat 14. visch 15. bloem. naar K; van H naar D; van B naar H; van 2 naar B. Van G naar 2; van C naar G; van J naar C; van E naar J naar 1; van C naar J naar E; van G naar C naar J; van A naar G naar C van 2 naar G naar A; van B naar 2 naar G; van H naar B naar 2; van D naar H naar B; van 1 naar D naar H; van J naar 1 naar D; van C naar J naar 1; van G naar C naar J;van 2 naar G naar C; van B naar 2 naar G; van H naar B; van D naar H; van 1 naar D. 17. klein alleenstaand houten huisje 18. kleedingstuk 20. en anderen 21. getij 22. platte stok 24. jongensnaam 25. insect 27. speelgoed 29. scheut, twygje 1 norsoon

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7