Letteren en Kunst M GE VING ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 DE NEDEKLANDSCHE DELEGATIE TE GENEVE. In de Nederlandsche delegatie ter acht tiende volkenbondsvergadering, welke op 13 September te Genève zal aanvangen, zijn benoemd als vertegenwoordigers: dr. H. Colijn, minister van buitenlandsche za ken a.i., leider van de delegatie; jhr. mr. A. C. D. de Graeff, oud-minister van buiten landsche zaken, plaatsvervangend leider van de delegatie; mr. J. Limburg, lid van den Raad van Staten; mr. W. M. v. Lan- schot, lid van de Eerste Kamer, met dien verstande, dat tijdens de aanwezigheid van dr. Colijn te Genève de heer van Lanschot zal worden beschouwd als plaatsvervangend vertegenwoordiger. Als plaatsvervangende vertegenwordi- gers zijn aangewezen: dr. A Loudon, bui tengewoon gezant en gevolmachtigd minis ter te Bern, permanente vertegenwoordi ger van Nederland bij den Volkenbond; prof. mr. dr. J. P. A. Frangois, administra teur, chef van de afdeeling Volkenbonds zaken van het departement van buiten landsche zaken, buitengewoon hoogleeraar aan de handelshoogeschool te Rotterdam; mevrouw C. A. Kluyver, referendaris aan het deportement van buitenlandsche za ken. Van de delegatie zal voorts deel uitma ken de heer A. J. J. Lievegoed, chef van den regeeringspersdienst. Als secretaris zal optreden jhr. O. Reuch- lin, gezantschapssecretaris le klasse, en als adjunct-secretaris dr. H. N. Boon. DE MAATREGELEN VOOR DEN KLEINEN BOER. De afdeeling Huissen der R.-K. Staats partij heeft na de uiteenzetting van den heer J. A. A. Doek te Nijmegen op de ver gadering van 1 September een motie aan genomen, waarin den minister van Econo mische Zaken dank wordt gebracht voor de genomen en toegezegde maatregelen tot verbetering van het lot van den kleinen boer, en waarin den minister in overwe- wordt gegeven, bij de verdere toepassing van de beoogde maatregelen aandacht te schenken aan de vervanging bij de land- houw-crisis-wetgeving van de sterk doorge voerde centralisatie door regionale rege lingen; aan de ingrijpende verlaging van de vaste lasten, welke rusten op het boe renbedrijf, en aan de vervanging van den bedrijfssteun door gezinssteun. DE INVOER VAN RUNDVLEESCH UIT DENEMARKEN. De minister van economische zaken heeft ten vervolge op de beantwoording van vra gen van den heer Weitkamp betreffende den invoer van rundvleesch uit Denemar ken nog medegedeeld, dat het hem be kend is, dat het besluit der regeering om voor 1937 een invoer van 3.600.000 K.G. rundvleesch uit Denemarken toe te staan in landbouwkringen tot critiek aanleiding heeft gegeven. De minister is ter nadere toelichting van het bedoelde besluit der regeering bereid mede te deelen, dat het toestaan van dezen invoer zijn oorzaak vond in den wensch tot een verruiming van de handelsbetrekkin gen tusschen Denemarken en Nederland te geraken, waardoor een aanzienlijke uit voer van Nederlandsche producten, met na me ook van sierteeltproducten, mogelijk werd. De regeering verwachtte daarbij, dat de Nederlandsche rundvleeschmarkt vol doende stabiel zou blijken om dezen in voer, welke ten slotte niet meer bedraagt dan 1 pet. van de totale vleeschconsumptie in 1936, te verdragen, welke verwachting blijkens het marktverloop gedurende den laatsten tijd niet ongegrond is geweest. Gezien het geringe percentage, dat de onderhavige invoer van de totale vleesch consumptie uitmaakt kan in dezen niet van een maatregel gesproken worden, die het landbouwbedrijf in ongunstigen zin zou kunnen beïnvloeden. Voorts geeft de mi nister als zijn meening te kennen, dat, hoe zeer hij zich ook er van bewust is, dat de inkomsten in den landbouw in vele op zichten nog onbevredigend zijn, hij een zoodanigen maatregel onder bepaalde om standigheden gerechtvaardigd zou kunnen achten, n.l. indien daarmede belangen van andere deelen van het nationaal bedrijfs leven in belangrijke mate zouden worden bevorderd, en zeker indien daartoe sier teelt-producten behooren, welke kunnen worden geacht een onderdeel van den land bouw uit te maken. De minister is eveneens van oordeel, dat niet getracht moet worden de bedrijfsre sultaten van de slagers te verbeteren door maatregelen, welke de prijzen der koeien omlaag drukken. EEN HaNDELMUSEUM IN LONDEN. Er worden op het oogenblik pogingen aangewend om het perceel Brookstreet 25 te Londen, waar Handel gedurende 34 jaar heeft gewoond en waar hij de „Messias" heeft gecomponeerd, in den staat waarin het thans verkeert, te behouden, aldus meldt de persdienst van de N.R.V. Het bewuste pand, waar Handel in 1759 is overleden, is het eenige in Europa over gebleven huis, waaraan de naam van de zer componist is verbonden. Daarom heeft men het plan opgevat om dit huis tot Handelmuseum in te richten. ALKEMADE Personolia. Tot ambtenaar ter secre tarie van de gemeente Bergschenhoek is benoemd, de heer H. Swaanenburg, tijde lijk ambtenaar alhier. Geboren: Simon Johannes en Petrus Leonardus zoons van S. J. van der Geest en M. P. Ruijgrok. Johannes Maria z. van J. M. Hoogenboom en H. E. M. van Steijn. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwcursus. Bij voldoende deel name denkt de afd. Katwijk der Alg. Ver. voor Bloemb. cultuur thans weer een Tuinbouw-wintercursus te houden. Het is weer even geleden, dat een derge- lijken cursus met herhalingscursus werd gegeven. Er zullen dus ongetwijfeld wel weer eenige jongelui zijn in Katwijk a. d. Rijn, Katwijk aan Zee of Valkenburg die hiervan gebruik wenschen te maken. Theoretische kennis is net zoo noodig als practische. Voor opgave enz. enz. leze men een advertentie in dit blad. NOORDWIJKERHOUT. Opbrengst fancy-fair. De bruto op brengst van de in St. Victor gehouden fancy-fair ten bate van de St. Martha- vereeniging bedraagt 1542.Voorwaar een prachtig financieel resultaat! Bouwen. Aan den bouwondernemer A. Eecen, alhier is vergunning verleend tot het bouwen van een dubbel woon huis aan den Heerenweg, alhier. ZILK. Arm gebroken. De 17-jarigè mej. B. alhier had het ongeluk bij het ruiten was- schen van de trap te vallen, waardodr zij een arm brak. NIEUWVEEN Overleden: G. v. d. Vaart 75 j. Gevestigd: C. Freekenhorst van Koudekerke. OEGSTGEEST FEEST AAN DE MORSCH Gisteren vierde „de Morsch" Koningin- ne-verjaardag en wel op zeer genoegelijke en prettige wijze. De sinds twee jaar bestaande Juliana- vereeniging had beschikking gekregn over een stuk land, gelegen achter de Chr. School en dit was tot feestterrein inge richt. Des middags werden de verschillende volksspelen gehouden, en tijdens deze wed strijden kwam ook burgemeester Gerre- vink door zijn tegenwoordigheid de feest vreugde verhoogen. De burgemeester werd toegesproken door den voorzitter der vereeniging, den heer J. van Noord. Des avonds te acht uur arriveerde het R.K. Harmoniegezelschap „Triumph" op het feestterrein, dat tot elf uur zijn' vroo- lijke tonen over het veld deed klinken. Wethouder van Egmond hield nog een korte toespraak. Bij het einde dankte de heer J. van Noord allen, die tot het slagen van deze feestviering hun medewerking gaven, meer speciaal bovengenoemde muziekver- eeniging. We laten hieronder nog de uitslagen volgen der wedstrijden. De wasch ophangen voor meisjes: 1. Mathilda van Noord. 2. Klaasje Rijsdam. 3. Martha v. d. Steen, 4. Corrie v. d. Poel Ad. Estafetteloop voor meisjes: 1. Gé van Til, 2. Marietje Rijsdam, 3. Truus v. d. Steen, 4. Sisca Langver, 5. Cor Kool loos. Stoelendans voor dames goven 16 jaar: 1. mej. Zwaan, 2. L. v. d. Noord, 3. J. v. d. Werf, 4. mej. M. Mechelse. Ringsteken op r ij wielen voor dames: 1. mej. M. de Leeuwen, 2. mej. L. v. Noord, 3. mej. N. v. Rij, 4. mej J. de Pree, 5. mej. A Tijssen. Voor de versieringen werden prij zen toegekend aan: 1. Mej. L. v. Noord, 2. mej. L. Sirag, 3. mej. N. v. Rij, 4. mej. A. v. Rij. Vliegeren voor jongens: 1. Chr. En- develd, 2. J. Koolloos, 3. G. Boogaards, 4. C. Endeveld, 5. S. Hoogstraten. Ringsteken op rij wielen voor jongens: 1. J. v. d. Meij, 2. Jan Uittenboo- gaard, 3. J. Zijlstra, 4. A. Verboom, 5. IJ. de Haas, 6. J. Langver. Voor de versieringen werden de prijzen toegekend aan: 1 Jan v. Rij, 2. J. Zijlstra, 3. C. v. Leeuwen, Tonnetje r ij den voor jongens: 1. Henk v. Noord, 2. Joh. v. d. Meij, 3. N. v. d. Meij, 4. Theo Zandbergen. 5. G. Tols- ma, 6. W Verboom, 7 Dirk v. Leeuwen. Zakloopen voor jongens: 1. D. Kool loos, 2. B. Gravenkamp, 3. R. Zijlstra, 4. H. Zandbergen, 5. W. v. Noord, 6. K. Zand bergen, 7. L. Hoogstraten, 8. H. v Leeu wen Tonknuppelen. 1. N. v. Noord, 2. Ton knu p p e 1 en: 1. N. J. v. Noord, 2. G. Nagtegaal, 3. A. Koerten, 4. L. Rijs dam, 5. J. russee. ROELOFARENDSVEEN Oprichting middenstands-handelsavond school. In hotel „De Vier Heemskinde ren" had een vergadering plaats van de drie R.K. middenstandsvereenigingen in deze gemeente. Door de heeren Wesselman en De Jong werd een uiteenzetting gege ven van de Vestigingswet met het daaraan sluitend handelsonderwijs. Besloten werd in Roelofarendsveen een 3-jarige handels school te stichten. De lessen zullen worden gegeven door 2 leeraren en wel op Dins- dag en Vrijdag van iedere week. Het les geld bedraagt 20 per leerling per jaar, buiten aanschaffing van boeken. De cur sus vangt op 14 Sept. aan, terwijl zich reeds 26 leerlingen hebben opgegeven. In het bestuur van de school hebben zitting: P. van der Ploeg, Oud-Ade, voorzitter, W. Hölscher, secretaris-pennignmeester, Th. Wesselman, Roelofarendsveen J. C. de Jong, Oude-Wetering en H. Beelen, Rijp- wetering. Tot directeur-generaal werd be noemd de heer L. G. C. de Jong. Gelegen heid tot inschrijving van leerlingen staat open tot uiterlijk 7 Sept. Aangifte bij den directeur, waar tevens nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. TER AAR. Gezellen. Op de eerste wekelijksche bijeenkomst van de St. Josephs-Gezellen- vereeniging diie zich al in een groote belangstelling mocht verhengen deed de Vice-Praeses enkele mededeelingen over het winterprogram, dat veel leer zaams zal bevatten. Ook de verzorging van het ontspanningsgedeelte heeft ten volle de aandacht van de familieraad. Een krachtige aansporing werd gedaan trouw de Congregatie te bezoeken. In verband met de moeilijke omstandighe den, waarin de kas van het R. K. Jeugd werk zich bevindt, is besloten een groote verloting op touw te zetten, waarvoor reeds de Ministerieele goedkeuring is af gekomen. Het aantal loten bedraagt vier duizend tegen een kwartje per lot. Er zijn ruim twee honderd prijzen, o.m. een Philips Radio-toestel, heeren- of dames rijwiel, H. Hartbeeld, enz. De Vice-Prae ses wekte alle leden op zooveel loten te verkoopen, als mogelijk is. Ook alle af- deelingen in Nederland is de medewer king gevraagd. Bij de sluiting deelde de Senior mede dat volgende week de weleerw. Pater P. Akerboom, M.S.C., een lezing zal houden over Celebes. Aller opkomst wordt ver wacht. VOORSCHOTEN. Verduistering. Door den rijwielhan delaar T. de G. werd aangifte gedaan van verduistering van een rijwiel, ge pleegd door D. A. P. alhier. Inmiddels is gebleken, dat het rijwiel door hem was verkocht. Arbeidsbemiddeling. Bij het corres pondentschap def arbeidsbemiddeling al hier stonden op 30 Augustus j.l. als werk zoekenden 122 personen ingeschreven, w.o. 2 drukkers, 9 timmerlieden, 7 met selaars, 8 opperlieden, 1 schilder, 1 talud werker, 1 betonwerker, 1 straatmaker, 7 grondwerkers, 2 loodgieters, 2 monteurs, 3 smeden, 3 scheepsmakers, 1 spinmees- ter, 1 electricien, 1 radio-techniker, 1 broodbakker, 50 land- en tuinarbeiders, 1 winkelbediende, 1 schipper, 8 chauf feurs, 4 kantoorbedienden, 3 fabrieksar beiders, 1 loopknecht, 1 schoenmaker, 2 meubelstoffeerders. Op 29 Augustus 1936 stonden als werk zoekenden ingeschreven 199 personen. Door den agent der arbeidsbemidde ling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werkgevers zitting gehouden des voor middags van 9 tot 12 uur, en voor werk nemers in het Ambachtshuis, Voorstraat, alhier, dagelijks des voormiddags van 9 tot 9.15 uur. WARMOND. Verbetering. In verband met de al- geheele vernieuwing en verbreeding van den Heerenweg, zijn verschillende pun ten van ons dorp zeer verfraaid. Vooral rond het Raadhuis is deze verbetering in het oog loopend. Een ieder juicht dit fraai stukje bouwwerk, waardoor het ge meentehuis aanzienlijk is verbeterd, van harte toe. Wij twijfelen niet, of zoodra de vijver voor de N. H. Kerk en Pastorie zal zijn verlegd, de Heerenweg een .der mooiste straten van het dorp en de om trek zal zijn. Vertrokken: F. J. van Kesteren naar Lisse P. C. M. van Nobelen naar Den Haag R. Handgraaf en gezin naar Oegstgeest P. A. van den Bosch naar Zijpe (N.-H.) A. Pospick naar Duitsch- land L. J. van den Berg naar Leimui- den j. A. v. d. Linden naar Nijmegen H. J. C. Kortekaas naar Maastricht E. TijssenBol naar Voorhout C. W. van der Willik naar Amsterdam J. A. Solleveld naar Utrecht L. J. Beugels- dijk naar Amsterdam (Buitenveldert) J. G. J. Timmermans naar Schagen M. C. van Dam naar Sassenheim F. C. Verheul naar Bloemendaal H. G. C. Wensveen naar Haarlemmerliede en Spa am woud e. Gevestigd: J. Versluijs van Kat wijk L. J. Beugelsdijk van Voorhout W. Willmess van Oostvoome J. Klok van Rockanje A. H. M. Waasdorp van Bloemendaal H. J. V. van der Voort en gezin van Leiden M. H. R. E. CosmanLeurs van Leiden J. H. L. M. van der Voort van DuitschlandJ M. S. van Dam van Den Haag A. L. van Adrichem van Heemstede D. Braams van Den Haag J. P. M. van Adrichem van Heemstede P. J. Barendse, J. M. Boelen, W. C. de Bot, C. F. van den Brink, J. A. Dekker, J. A. J. G. van den Eijnde, C. J. Grooten, C. P. L. van Ho boken, M. P. W. van der Horst, G. H. Janssen, J. J. de Jong, J. W. de Jong, H. W. M. Kampschoër, M. J. A. M. van Kints, Th. W. Ladrak, Th. G. P. te Mey, A. J. van Oosterom. J. W. Poel. B. J. M. Quant, J. N. van Rossum. J. C. J. Sanders, J. B. M. Schoonebeek, P. A. N. Sips, B. J. van der Spek, R. G. Staverman, J. G. Sul, K. J. M. Tervooren, B. J. Tetteroo, F. A. J. J. Thyssen, J. L. Uijtdewilligen, J. A. Visser, B. A. M. Vroklage, C. C. A. van Wel, C. J. Wüst, allen van Heemstede. Weekoverzicht Ter Aarsche veiling TER AAR, Vrijdag. Vooraleer wij aan het wekelijksch overzicht beginnen, moeten ook wij onze teleurstelling uiten over het schrijven van den Minister van Econo mische Zaken met betrekking tot wei gering van steun voor de totaal mis lukte aardbeienoogst. Al is deze teelt bij ons niet zoo van beteekenis als te Roelofarendsveen, toch zijn er enkele kweekers hier eveneens door gedupeerd en met het opstellen van requesten aan bevoegde instanties, is daarmede ter dege rekening gehouden. Doch voor- loopig alles zonder resultaat. Zeker, wij stonden niet al te optimistisch tegen over de actie, want welke pleidooien zijn wel niet gehouden vorig jaar, toen deze streek getroffen was door de mis oogst van snij boon en, dit nogal het hoofdproduct. De betrokken autoriteiten kwamen steeds aandragen met het liedje: „dit is niet te wijten aan de economische omstandighe den", en toch erkende zij, dat, nu de be drijf sinkomsten de laatste jaren toch zoo geweldig zijn teruggeloopen, de tuinders niet meer in staat zijn dergelijke schokken op te vangen. Edoch, het is bij deze erkenning geble venWij vermoeden, dat de organisaties niet bij de pakken zullen blijven neerzit ten, maar al het mogelijke aanwenden om op een of andere manier hulp te verkrij gen. Alleen is het te betreuren, dat trou we vaderlandslievende burgers' in opstand gebracht worden, alléén door het links la ten liggen door de regeering. De toestand moet nijpend zijn, anders zouden zij hier toe hun toevlucht niet nemen. Minister denk om uw volk! Terugkeerende tot ons overzicht kan vermeld worden, dat er weinig verande ring is gekomen in den algemeenen toe stand. De s n ij b o o n e n, hiermee bedoe len we die van den kouden grond,, zijn als zoo goed van het forum verdwenen. Het zijn enkele partijtjes die, indien ze borg staan voor behoorlijke kwaliteit, nogal een baas vinden tegen 4065 cent per zakje. Voor de kas-snijboonen, welke van liever lede de aanvoeren beginnen op te voeren, bestaat een geringe belangstelling, alhoe wel vandaag de prijs iets stijgende was. In doorsnee deden zij 1.501.75, mooie brachten het tot boven de twee gulden. Globaal genomen schijnt er hier en daar heel wat onheil te huizen in de gewassen, n.l. het gevreesde stof. Dit is een venijnige ziekte wat de koudegrondboonen bewezen hebben. Met de augurken gaat het zoowel in aanvoer als prijs bergafwaarts. In het begin van de week bestond er weinig bui tenlandsche vraag, vandaag was dit iets milder. Het fijn mocht niet die interesse hebben daii voorheen, want begon de prijs aanvankelijk met drie tot vier gul den, later is het gaan dalen tot de ruim twee gulden. Fijnbasterd volgde het op den voet, 1.551.30. Het basterd kon eerst nog net boven de gulden uitkomen, maar door het geringe kwantum deed zij de prijs vandaag niet gestand. Het grof ging van de hand voor f 0.450.75. Het stippel overvleugelt alle andere producten in aanvoer, jammer dat de zouterij zoo traag is in het afnemen, waardoor meest de grootste helft onverkocht blijft en aan vernietiging wordt prijs gegeven. Prijs 12 Yi ct. Het fijnstippel, een product waar van de aanvoer nimmer zoo groot is ge weest als dit jaar, heeft de prijs niet kun nen houden en liep terug van 70 tot 45 ct. Komkommers kunnen een paar baal tjes geplaatst worden bij den kleinhandel. De stokprinsesseboonen blij- WASSENAAR. Geboren: Petronella Maria Catharina, dochter van J. W. v. d. Krogt en J. H. C. M. Beijersbergen. Dirk Johan, zoon van C M. Emeis en A. C. G. Jonk. Wilhel mus Adrianus Josephus, zoon van H. J. Donkers en C. C. Barnhoorn. Overleden: Helena Maria Berserik, oud 72 jaren, ongehuwd Catharina Ma ria Elisabeth van Dijk, oud 76 jaren, wed. van C. H. M. Ileijnen. Ondertrouwd: C. de Goederen en M. J. C. Riezebos. F. L. M. Focquin de Grave en D. E. Schroder. Ch. van Dam en P. van Nievelt. Getrouwd: P. den Bandt en E. S. A. van der Hoop. Gevestigd: P. J. M. Bindels, R.K., student, uit Kerkrade, Park Oud Wasse naar 1 J. Drewes en vrouw, geen, zon der beroep, uit Den Haag, Bloemcamp- laan 42 M. Fütsch, vreemd, R.K., dienstbode, uit Graz, Wittenburgerweg 162 E. Grossauer, vreemd, R.K., dienst bode, uit Steyr, v. Zuylen v. Nijeveltstr. 31 E. K. Gundel, vreemd, Luth., weef ster, uit Dundersborg, Papeweg 47 F. C. Hamilton en gezin, vreemd, Eng. K., Ingen. b. d. B. P. M., uit Den Haag, Stoep- laan 27 M. L. J. Jong, Ev. L., onderwij zeres, uit Haarlem, Crocusstraat 61 S. G. Kaufmann en vrouw, Isr., vreemd, koopman, uit Rotterdam, Stoeplaan 1 M. C. A. Krijnen, R.K., dienstbode, uit Eindhoven, Hoflaan 11 L. Lackner, R.K., vreemd, dienstbde, uit Den Haag, Stoeplaan 1 E. Leemans, N.H., dienst bode, uit Leiden, v. Zuylen v. Nijevelt- straat 18L Jhr. W. v. Loon en vrouw, N.H., zonder beroep, uit Londen, Wilhel- minalaan 8 Wed. A. M. Werner geb. Morrien, N.H., zonder beroep, uit Den Haag, v. Z. v. Nijeveltstraat 160 L. Mostert, N.H., boerenarbeider, uit Stomp- ven het oog houden van den koopman met een sterk verminderden aanvoer. Mooie dunne boontjes klommen boven de gulden uit, even minder 60 tot 90 ct., en dikke prinsen, een heerlijk eten, 4070 ct. Dub bele stamboonen tippelen mee tot een schrale gulden, zwaardere 50—75 ct. De spekboonen, wier aanvoer van geringe be teekenis is, worden verkocht tegen 4062 cent. Het hoofdproduct van de persoonlijke afdeeling is momenteel de wi 11 e pronk- b o o n e n, waarvan de aanvoer zoo dage lijks schommelt tusschen de zes a acht honderd zakjes. Dank zij de kwaliteit, zijn het de fabrieken als dè afnemers. Da prijs welke zij besteden hangt zoo tus schen de 28 tot 36 cent. Het is te hopen dat zij voorloopig door blijven gaan, want dit brengt ruimte in de andere boonen- handel. Als wij nog even noemen de tuin- boonen tegen een prijs van 29 cent en de peulen vanaf ƒ0.901.60, stappen wij over in de groentenafdeeling. Aanvangende met spinazie mag ge constateerd worden dat meer partijen, klein van omvang, ter veilig komen. De prijs heeft een geringe neiging tot stijging en wél van de 8 tot 23 ct. per bak van 4 KG. De slahandel vertoont een ietwat le vendiger beeld dan vorige week, niette genstaande de prijzen nog sterk aan den lagen kant hangen. Eerst dacht de tuinder voorloopig niet te steken in verband met den luttelen prijs, maar nu moeten de kroppen weg, willen zij vrij van rand de klok paseeren. De prijs varieert van 0.60 —1.10. In het voor van de week durfde de groentenman een tamelijken prijs uit te leggen voor een kist a n d ij v i e, hoe ver der men op den Zaterdag aankwam, des te minder de noteering. Puik beste werden meegenomen tot 23 cent per bak, vandaag slechts 19 ct., zelfs mooie partijen kregen geen andere bestemming dan op de door gedraaide hoop. Postelein zag zich eindelijk van de standaardprijs verdringen en kwam van daag rakelings boven de drie gulden uit. Bospeen had meestal een willige handel, al verschilde soms de eene dag bij dan ander. Hiervoor stonden de noteeringen geregeld ƒ3.805.10. Breekpeen ƒ0.80 3.70. Het artikel bloemkool komt gelei delijk meer en meer afzetten met schom melende prijzen. Maandag hadden zij d'r handen vol aan 7 tot 11 cent, Woensdag beduidend flauwer en nu Vrijdag een le vendige stemming. Van 3 tot 5 in een kist noteerden 7 tot 13 cent, de mindere kwa liteiten beneden de 6 cent. De kwaliteit is best te noemen. De handel in komkommers kon zich op he peil handhaven van vorige week, uitgenomen de laatste dagen toen de markt hoogsten 3 gulden besteedde voor de eerste soort. Sporadisch zijn de par tijen vrij van vuur. De 's doen 1.502.30, en de C.'s 1.50 of onverkocht. In de t o m a t e n-handel is helaas nog geen opleving te bespeuren en ziet het er dan ook allerdoevendst uit. De massa gaat weg voor 2 cent per pond, de mooiste partij kon vandaag 2.60 halen. Doordat de fabrieken blijven meedoen is het doorgedraaide kwantum niet groot en beperkt het zich meestal tot de CC en gescheurde. De aanvoer neemt flink toe. In de koolsoorten noemen wij de roode kool tegen 2.20 de 100 K.G., Savoye 1.20 1.60 en groentjes 0.601.50. Uien 1 2.50, Kroten 1.50. Van de Selderij wordt een heel klein percentage verkocht tegen 0.300.70, zuring per kist van 3 K.G. 9 ct., Prij 1.70, petercelie 0.60 In de slotafdeeling fruit hebben wij van deze reis alleen maar meloenen die aan prijsfluctuaties niet onderhevig zijn ge weest. Naar gelang van kwaliteit 416. Verder tot volgende week. In afwachting! wijk, Raaphorstlaan 11 S. H. Parqui, N.H., zonder beroep, uit Munster, Groot Haesebroekscheweg 51 H. C. de Roos, R.K., 1.1. verpleegster, uit Noordwijk, Eikenlaan 5 G. de Ruiter, N.H., dienst bode, uit Voorburg, Bloemcamplaan 80 R. Scherz, vreemd, R.K., dienstbode, uit Den Haag, Bloemcamplaan 53 J. Snij der, G.K., dienstbode, uit Den Haag (Loosduinen), Bloemcamplaan 64 R. Stempels en vrouw, Ev. L., zonder be roep, uit Dordrecht, Santhorstlaair 80 J. W. Teunissen, N.H., hulp i. d. huish., uit Leiden, Storm van 's-Gravesandeweg 57 J. C. Tierolf en gezin, N.H., kapper, uit Den Haag, van Zuylen van Nijevelt straat 160 J. V. C. Wichers en gezin, N.H., repetitor, uit Leiden, v. Zuylen v. Nijeveltstraat 18L H. W. Wouters en gezin, N.H., gep. plaatselijk Dir. Haven Tandjong Priok, uit Oegstgeest, Storm v. 'a Gravesandeweg 121. Vertrokken: A. M. v. Eek naar den Haag, Valkenboschkade 679 L. v. Noort naar Bloemendaal, Overveen, O. Nassau- laan 19 D. W.. v. d. Rest en vr., naar Amsterdam, Elizabet Wolffstr. 3 II J. M. Sips naar Breda, Zoutstraat 6 J. de Groot naar Hillegersberg, Straatweg 227- 231 N. J. C. Macquiné en gezin naar Stompwijk, Park Leeuwenberg 10 T. J. C. v. Schelven naar den Haag, Bach- manstraat 19 A. L. v. Schelven naar idem L. Rohde naar den Haag, Bezui- denhout 68 J. Borsboom naar Leiden, J. v. Goyenkade 1 C. M. v. Dongen naar Bloemendaal, Krommelaan 2 P. Geurts naar den Haag. Obrechtstraat 235 W. Osterland naar den Haag, v. d. Burghlaan 34 P. H. Swart naar Am sterdam, Sarphatistraat 123b M. Of fers naar den Haag, v. d. Aastraat 8 M. Kremer naaf den Haag, J. v. Oldebarne- veldtlaan 50 C. Q. v. Santen naar den Haag, Haesebfoekstraat 62 M. Borgers naar den Haag, Schietbaanstraat 19.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 6