HET SCHAAKSPEL ZATERDAG 4 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 Amsterdamsche politie muziekvereeniging onder leiding van den heer van Mechelen. Toen gezagvoerder Both tegen 2 uur de F 36 op Schilhol neerzette, stonden de po- litiemenschen op het platform voor de douanelokaliteiten opgesteld. Met reserves en officials mee arriveerden ongeveer 20 Londensche politiemannen onder leiding van den chief constable Sprules en de super-intendant Carrick. Allen waren in uniform en welgemoed en' lachend spron gen de bobbies van de Londen Metropolitan Police uit het vliegtuig. Nauwelijks stonden zij allen op den grond of het muziekcorps zette het „God save the king" in, dat door allen stram in de houding of met de hand aan de pet werd aangehoord. Een luid hoera klonk op toen het Britsche volkslied ten einde was en daarna ontkwam zelfs de Lon densche politie niet aan het gebruikelijke douaneonderzoek. Inmiddels stelden zich op het platform het muziekcorps op achter zijn vaandel, dat geflankeerd werd door de Nederlandsche driekleur en de Amsterdamsche vlag met de drie kruisen, de Londensche gasten, be stuursleden en de overige aanwezige poli- tiemenschen schaarden zich in rijen van vier hier achter en onder vroolijke marsch- muziek ging het in langen stoet langs het platform, voorbij de hangar a en b naar hangar c, waar halt werd gemaakt en de aanwezigen zich in een kring schaarden. De voorzitter van de jubileumcommissie van den Alg. Ned. Politiebond, de heer H. Breedveld, heette de buitenlandsche col lega's welkom en herinnerde eraan dat in 1887, toen de jubileerende organisatie werd opgericht het leven van den politieman hard en moeilijk was, dat hij te weinig had om te leven en te veel om te sterven. De orga nisatie had hierin verandering gebracht en dus was er alle reden om het feest met vreugde te vieren. Deze vreugde werd ver hoogd door het feit, dat de vertegenwoordi gers van een zoo goed aangeschreven poli- tiecoips als het Londensche dit wilde komen bijwonen en dat de politie-voetballers van het eerste sportland der wereld hun krach ten wilden komen meten met hun Neder landsche collega's. Hij sprak de hoop uit dat de Engelsche gasten hier veel plezier zouden mogen hebben en tal van vriend schapsbanden zouden mogen aanknoopen. De heer Karei Lotsy heette de Londen sche voetballers welkom namens den K.N. V.B. Hij was ervan overtuigd, dat de Ned. politiemannen alles zouden doen om het den Britschen gasten naar den zin te maken. De chief-constable Sprules dankte met eenige korte woorden voor de hartelijke ontvangst. Met booten vertrok het gezelschap via Nieuwe Meer en Schinkel naar de stad, waar nabij de Schinkelkade extra tram wagens gereed stonden om de Ned. politie- menschen en him Engelsche gasten naar Krasnapolsky te brengen, waar tegen half vijf een receptie plaats vond. Het Nederlandsche politie elftal dat hedenmiddag tegen het Engelsche politie elftal uitkomt, is gedurende 24 uur toever trouwd aan.de goede zorgen van den heer Karei Lotsy en den K.N.V.B.-trainer Bob Glendenning, en trainde gistermiddag on der leiding van deze beide experts in het olympisch stadion. In het politie-elftal zitten verscheidene oud-internationals en eerste elftal spelers van eerste klasse K.N.V.B.- clubs, o.a. W. Lagendaal van Xerxes, J. Halle en Remeyer van Go Ahead, Van der Kamp van A.G.O.V.V. en Haak van Storm- WATERPOLO OM DE LEPELAARPRIJZEN. Voor de Lepelaar-prijzen speelden gis teravond eerst de L. Z. C. I tegen Poel meer I, waarbij de punten broederlijk wer den gedeeld (11). L. Z. C. verscheen met twee invallers, terwijl Poelmeer geheel volledig was. Na verscheidene aanvallen gelukte het Elzin- iga mooi in te schieten (10). Vanaf dit oogenbliik gedroeg een speler van Poel meer zich verre van sportief waardoor de wedstrijd een onaangenaam karakter kreeg. •Nog voor de rust moesten een paar spe lers het water uit, maar er werd niet meer gedoelpunt. L. Z. C. was in de tweede helft iets gevaarlijker maar eindelijk slaagde Vink er in binnen de 2. M. lijn ge lijk te maken (11). Nadien was het een felle strijd om de leiding. Westen loste nog een goed schot, dat even keurig ge houden werd, maar ook Elzinga maakte nog een doelpunt, dat geannuleerd werd. Met onveranderden stand kwam het ein de, waarmede beide zeventallen tevreden (kunnen zijn. De Zijl kwam nu in het be- izit van den zilveren polobal. Poelmeer eindigde als nummer twee. Nadien speelden L. Z. C. U tegen Poel meer II om de medaille en hier wist Poel meer als winnaar uit den strijd te komen. Vlug na het begin wist Poelmeer goed in te schieten (10). Ook na de rust was Poelmeer veel gevaarlijker, maar door stug verdedigen hield L. Z. C. stand en kwam het einde met een overwinning voor Poelmeer. Hier won dus De Zijl voor de tweede maal den eersten prijs. BERGSPORT. EEN 75-JARIGE BESTIJGT DEN MATTERHORN. In gezelschap van een berggids uit Grin- delwald, heeft een bewoner van Rüdlingen (Kanton Bern), ter gelegenheid van zijn 75ste verjaardag den Matter horn (4505 M.) LAWNTENNIS Geen verrassende uitslagen. Mej. Rollin Couquerque heeft zich door een 61, 63 overwinning op mej. Mechel in den eindstrijd geplaatst van het dames enkelspel, waar zij tegen de kampioene mej. Terwindt zal uitkomen. Evenals Don derdag tegen mevr. Reydon liet mej. Rol lin Couquerque, die door een rheumatische aandoening zeer gehandicapt is, tegen mej. Mechel een tactisch spel zien. Ondanks het feit, dat het loopen haar niet gemakkelijk afging, had mej. Rollin Couquerque het initiatief in deze partij. Door haar groote variatie in slagen, haar afwisselend lang en kort spel verzamelde mej. Rolliii Cou querque vele punten, terwijl haar tegen standster talrijke fouten beging. Of mej. Rollin Couquerque echter, een kans tegen mej. Terwindt in den eindstrijd heeft, valt, gezien haar physieke conditie, ten zeerste te betwijfelen, doch het doet zeer sportief aan, dat zij zich niet terugtrekt. In het heerenenkeispel van Van Swol in den kwart eindstrijd totaal geen moeite met Brouwers, terwijl Teschmacher geruimen tijd noodig had in zijn partij tegen Marin- kelle zijn sterksten vorm te vinden. De halve finales HughanVan Swol en TeschmacherKarsten beloven belang wekkend te worden. In het heerendubbelspel verscheen Tim mer voor het eerst ten tooneele. Met Tesch macher had hij niet de minste moeite het paar LissauerWier. er te slaan. Karsten en Lijsen hadden vijf sets noo dig om de veteranen Van Olst en Van der Heide te overwinnen. Oe Amsterdammers vormden een betere combinatie, doch ouder gewoonte wisselde Van der Heide brillan- te met zeer zwakke momenten af. Lijsen spelde uitstekend, al duurde het geruimen tijd, alvorens hij met Karsten de juiste op stelling had gevonden. Vooral aan het net verlichtte deze combinatie uitstekende din gen. De uitslagen waren: Heerenenkelspel. Kwarteindstrijden: Van Swol sloeg Brouwers 60, 60, 63.. Teschmacher sloeg Marinkelile 86, 64, 61; Karsten sloeg Lijsen 62, 63, 86. Damesenkelspel. Halve eindstrijd: mej. Rollin Conquerque sloeg mej. R. Mechel 6—1, 6—3. Damesdubelspel. Halve eindstrijden: mej. Terwindt en mej. Rollin Coukuerque sloe gen mej. Knottenbelt en mej. Mechel 86, 68, 63; mevr. Jonquiere en mevr. Bout- my sloegen mej. Van der Horst en mej. Swaters 61, 119. Heeren dubbelsped. Kwarteindstrijden: Timmer en Teschmacher sloegen Lissauer en Wiener 61, 63, 61; Van Swol en Hughan sloegen de Brauw en Van der Graaff 86, 68, 75, 63; Karsten en Lijsen sloegen Van der Heide en Van Olst 7—5, 6—8, 6—0, 3—6, 6—2. Gemengd dubbelspel. Kwarteindstrijden: mej. Terwindt en Van Swol loegen mej. E. Klein en Hoeke 63, 63. Hij deed de bestijging in den korten tijd van 7 y. uur. DE ZEILWEEK TE BURNHAM. In den individueelen wedstrijd der shar- pieklasse hebben onze landgenooten Bor- gerhoff Mulder en Coops op den vporlaat- sten dag weer fraaie successen behaald. Er stond een lichte bries, terwijl het buiten gewoon fraai zeilweer was. De „Mieke 2" van Borgerhoff Mulder en Ritman nam al spoedig de leiding, terwijl de „Wilgenhoek" van Coops en Borst op de tweede plaats voer. Geen oogenblik werd de overwin ning der Nederlandsche deelnemers be dreigd. De „Mieke 2" en de „Wilgenhoek" kwamen boord aan boord binnen, drie mi nuten voor het eerste Engelsche jacht. In den middag brachten de Nederlanders het er minder goed af. In den teamwedstrijd voor den Ariel Challenge Cup werd de „Ynys" van de Itchenor Sailing Club eerste met de „Mieke 2" op de tweede plaats. Bor gerhoff Mulder was na den start achter ge raakt, doch onze landgenoot werkte zich ge leidelijk naar voren en wist zoodoende, dank zij zijn handig en tactisch zeilen, nog op de tweede plaats beslag te leggen. De „Ann Mc Kim", eveneens van de Itchenor Sailing Club, werd derde, de „Ti- tinia" van de Royal Corinthian Yacht Club vierde. De „Wilgenhoek" met Coops eindigde als zevende. Hierbij dient te worden aange- teekend, dat onze landgenoot met veel pech te kampen had. Eerst werd de „Wilgenhoek" door een groot jacht overvaren en vervol gens liep de boot vier maal vast. SWIFT. WIELRENNEN Zondag zullen de kampioenschappen korte afstand verreden worden. Vertrek startplaats 9 uur. Na afloop van den sprint-wedstrijd vindt in het clublokaal de prijsuitreiking plaats van de competitie van de maand Augustus Tevens zullen de prijzen van de vorige week Zondag verreden wedstrijd uitgereikt worden. C. Verburg start a.s. Maandag in den weg wedstrijd te Vleuten. De afstand bedraagt 120 K.M. NIEUW SWIFT. In verband met het vroeg intreden der duisternis zal de avondcompetitie des Zon dags worden afgereden. A.s. Zondag zullen A en B klasse 85 K.M. rijden, terwijl de C klasse 52 K.M. voor hun rekening krij gen. Bijeenkomst kwart over negen bij het clublokaal, start half tien. De leden W. van Rooyen en S. J. de Jong zullen Zondag deelnemen aan de Ronde Eindhoven, terwijl het lid R. Riethoven zal starten in een koppelwedstrijd op de Feyenoordbaan te Rotterdam. Maandag a.s. zullen Jac. de Groot en W. van Rooyen deelnemen aan de Ronde van Vleuten, uitgeschreven door de U.W.T.C. het Stadion. STRAFFEN VOOR Dl PACO EN BINI. Hun kansen te Kopenhagen niet voldoende verdedigd. De Italiaansche Wielerbond heeft de renners Di Paco en Bini gestraft, ieder met een boete van 1500 lire, in verband met het feit, dat zij niet voldoende hun kansen heb ben verdedigd bij de wereldkampioen schappen op den weg, welke kort geleden op het circuit van Lingby bij Kopenhagen hebben plaats gevonden. ATHLETIEK LEIDSCHE SINGELLOOP. D. O. C. O. S. zal dit jaar wederom den bekenden Singelloop rond de Sleutelstad organiseeren en daarmee een traditie in eere herstellen. De Singelloop heeft reeds een heele ge schiedenis achter den rug. Vanaf 1929 or ganiseerde de R K. S. V. „Rood Wit" ieder jaar in Leiden den Singelloop om den Pe ter Verhoef Wiselbeker, tot in 1934 de afd. Athletiek van deze vereeniging ter ziele ging en daardoor de Singelloop in dat jaar achterwege bleef. In 1935 namen ech ter De Bataven wederom het initiatief om dezen mooien loop te organiseeren. Dit was echter slechts voor één jaar, want in 1936 werden De Bataven met nog eenige andere Sportvereenigingen samen gesmolten tot een vereeniging, D. O. C. O. S. genaamd. Door deze reorganisaties was er in 1936 geen sprake van een Singellocp. Voor 1937 heeft D. O C.. O. S. nu de or ganisatie op zich genomen en het bestuur vertrouwt op de volle medewerking van alle zustervereenigingen. Deze Singelloop moet slagen. Het geldt nu geen wedstrijd op een eigen terrein, maar een wedloop op den openbaren weg en dus moet onze R.-K. Athletiekbeweging zoo goed moge lijk voor den dag komen. Zij moet toonen, wat zij waard is! En dat kan alleen, wanneer alle katholieke lange afstandloopers inschrfj- v e n. De Singelloop heeft plaats Zaterdag 2 5 September a. s. De start heeft plaats om 3.10 uur vanaf café Royal", Doeza- straat. Wij hopen, dat het vroege startuur voor de deelnemers geen onoverkomelijke be zwaren zal meebrengen. Bepalingen. 1. Inschrijven kunnen alle leden van de bij de F. D. A. aangesloten bonden. De cracks in A klasse, de nieuwelingen in B klasse. 2. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ0.40. 3. De afstand bedraagt ongeveer 5.5 K.M. Het parcours is bijna geheel geasfal teerd. 4. De start heeft plaats nabij café „Royal", Doezastraat, alwaar een ruime kleedgelegenheid is. 5. Als hoofdprijs is uitgeloofd de Peter Verhoef WisselJbeker. Deze beker wordt definitief eigendom van den looper, die hem driemaal achteréén of vijfmaal in to taal wint. In 1929, 1930 en 1931 werd de beker gewonnen door W. Vessies, D. E. M., Beverwijk. In 1932 door J. Dubbelaar, „De Bataven", Leiden. In 1933 door A. van Bakel, „De Bataven", Leiden. In 1935 door B. Loogman, „Wilskracht", Alphen aan den Rijn. 6. De inschrijvingen moeten vóór 20 September gericht worden aan H. J. Aver- dieck, Oude Singel 148, Leiden, door wien ook alle gewenschte inlichtingen worden verstrekt. TIENKAMP OM HET KAMPIOENSCHAP VAN DOCOS. Morgen wordt op het R.-K. Sportpark „Haagweg" de tweede helft van den Tien kamp om het kampioenschap van „Docos" verwerkt. De strijd om dezen titel is bui tengewoon spannend. Aan den kop staat A. Biluska met 3265 p., direct gevolgd door A. Gieske met 3256 p. Wanneer wij ons niet vergissen zal de strijd om de eers.te plaats wel tusschen deze twee athleten gan. Bei den wegen tegen elkaar op; Biluska is het sterkst op de discus en speer, Gieske is uit gesproken sterker op de 400 M. en pols- hoog. De strijd zal dus op de 1500 M., het laatste nummer, beslist moeten worden. Voor de bderde plaats zitten vier felle con currenten elkaar op de hielen. D. Groenen dijk, C. v. Velsen, J. Verdel en H. J. Aver- dieck. Alle vier verschillen zij zeer wei nig in punten. Ook hier zal het op het laatste nummer aankomen. Het is echter nog lang niet gezegd, dat deze vier ge heel kansloos zijn voor de eerste plaats. Het is zeer goed mogelijk, dat een van hen voor een verrassing zorgt en met den begeerden titel gaat strijken. Ook de kan sen van A. v. Leeuwen, den winnaar der beide voorgaande jaren, zijn nog lang niet verkeken. Wel is waar zit hij 500 punten achter op den leider, doch de tweede dag brengt voor hem enkele zeer goede num mers, waarop hij zeer veel punten kan ver zamelen, zoodat hij nog steedes een bedrei ging vormt voor de leiders. Het belooft dus morgen een felle,, spannende strijd te worden, die, vooral waneer het weer mede werkt, het aankijken alleszins waard zal •zijn. De volgende nummers zullen in deze volgorde morgen verwerkt worden: 400 M. hardloopen, discuswerpen, Polsstok hoogspringen, sperwerpen en 1500 M. hard loopen. De wedstrijd zal 12 uur precies aanvangen. De athleten worden echter verzocht reeds om 11.30 uur present te Alle correspondentie, deze rubriek be treffende, gelieve men te zenden aan den redacteur dezer rubriek, W. H. van der Nat, Witte Rozenstraat 40a, Leiden. Om het Dameskampioenschap van Nederland. Gedurende den zelfden tijd. waarin het Bondskampioenschap en de andere wed strijden te Hilversum werden gehouden, vond ook de strijd om het Dameskampioen schap van Nederland plaats. Naast de tafel waaraan wij speelden stond die voor de dames. Tusschen de vier borden stonden hier behalve ook de hier onmisbare asch- bakjes en klokken vaasjes met bloemen. Maar dit was dan ook het eenigste verschil, want er werd stellig even verwoed gestre den en even weinig gepraat! De deelneem sters waren zes mevrouwen en twee mejuf frouwen, wat overigens op de strijdvaar- digheid niet de minste invloed scheen te hebben. Zes ronden lang was de titelhoudster mevrouw Roodzant favoriete! Maar de jeugdige Fenny Heemskerk volgde haar op de hielen en bij het begin der laatste, be slissende ronde had mevrouw Roodzant 5 1/2 punt, mej. Heemskerk 5 punten. Het toeval wilde dat in de laatste ronde deze beiden tegen elkaar moesten spelen. De Kampioene had aan remise genoeg, de „Be laagster" als wij de nieuwe Koningin nog eens oneerbiedig mogen benoemen, had al leen aan een winstpunt iets. Onder voort durende belangstelling van toeschouwers, die tegen het einde tot een dichte drom zich om het bord verzamelden werd de vol gende partij gespeeld. Wit: Mej. F. Heemskerk, Amsterdam. Zwart: Mevr. C. Roodzant, Rotterdam. Siciliaansche verdediging. 1. e2e4 c7c5 2. Pgl—f3 d7d6 De moderne behandeling. 3. c2c3 g7g6 4. d2d4 c5xd4 5. c3xd4 Pg8—f6 6. Pblc3 Lf8g7 7. h2h3 e7e6 Een solide opbouw van weerskanten. Wit beschikt uit den aard over wat meer ter rein. 8. Lel—e3 0—0 9. Lfl—d3 d6d5 Hiermede komt veld e5 aan wit. Beter had zwart voort kunnen gaan met de ont wikkeling bijv. Pb8c6. 10. e4e5 Pf6d7 11. Le3—g5! Het directe gevolg van het in bezit nemen van e5. Zwart komt, vooral door haar vol genden zet, in 't nadeel. 11f7—f6? Hier moest Db6 en stellig niet deze ern,stige verzwakking van de nu achterge bleven pion e6. 12. e5xf6 Pd7xf6 Positioneel is de partij voor wit gewon nen. Zwart zal tactische combinaties moeten brengen om 't evenwicht te herstellen. Daar de witte stelling echter geen zwakten ver toont, is de kans hierop niet groot. 13. Pf3e5 Uitstekend positie-gevoel, n.l. bezetting met een stuk van het veld vóór de zwakke pion. 13Pb 8c6 14. Ld3bl Dd8b6 Dubbele aanval, op d4 en b2, hetgeen wit noodzaakt de sterke positie van Pe5 op te geven. De zwakte van e6 blijft echter 15. Pe5xc6 Db6xc6 Kansrijker lijkt mij b7xc6. 16. 0—0 a7a6 Het duurt alles te lang. M.i. had zwarts eenigste kans gelegen in een scherpe aan val, bijv. b7b5b4 en Pf6e4. Nu zwart positioneel blijft spelen behoudt wit haar voorsprong. 17. Lblc2 b7b5 18. Tal—cl Dc6b6 19. Pc3e2 Lc8d7 20. Ddld2 Ld7e8 Verdedigen doet zwaii;, in plaats van koste wat 't koste, aan te gaan vallen. Psy chologisch heeft de Kampioene reeds haar meerdere erkend! Of wilde zij haar jeug dige tegenstandster verleiden tot een on beraden bestorming? 21. Dd2b4 Wit heeft een tweede zwakte ontdekt! Veld c5! 21Ta8c8 22. Lc2d3 Le8—f7 23. a2a4 Wederom uitstekend gespeeld. Met c5 in de macht zal b5 moeten vallen. 12Tc8xcl? Dit verhaast het proces. Waarom de zoo belangrijke c-lijn aan wit gegeven. 24. Tflxcl Tf8—b8 25. a4xb5 a6xb5 26. Lg5—f4 Dit is niet zoo goed, omdat 't zwart even op adem doet komen. Direct Tc5 was mo gelijk bijv. Tc5, Lf8; Dc3!, Lc5; dc5:, Db7; Df6: enz. 26Lg7—f8 27. Db4b3 Lf8—d6 28. Lf4xd6 Db6xd6 29. Tel—c5 Niet direct Ld3xb5. :ens Dd6b6. 29b5b4 30. Ld 3b5 Pf6—d7 31. Lb5xd7 Dd6xd7 32. Db3—g3 Nu keert wit terug naar de zwakte van e6. En hieraan gaat zwart ten grorde 3 2Tb 8c8 33. Dg3—e5 Nemen op c5 zou wit een zeer sterke vrij-pion hebben verschaft. 3 3Dd7—b7 34. Pe2—f4! Db7—b8? Een fout, die nu aan de partij een plotse ling einde brengt. Er had tenminste nog Dd7 gespeeld kunnen worden. 35. Pf4xe6 ABCDEFGH De genadeslag! Er is geen zet meer te vinden voor zwart. Er dreigt mat op g7. Na Lf7xe6 volgt De5xe6f én toren c8 valt be nevens dame. Zwart speelde nog: 35. Db8xe5 36. Tc5xc8f Lf7e8 37. d4xe5 en zware gaf op. Toen mevrouw Roodzant hier haar ko ning omlegde, begroetten met een langdurig applaus de talrijke omstanders de nieuwe Kampioene van Nederland. Problemen. Auteur: H. C. Schulte Kuperjans, Voorhout. ABCDEFGH Wit geeft mat in twee zetten. Auteur: J. P. te O. ABCDEFGH Wit geeft mat in twee zetten. (Oplossingen worden niet ingewacht). Correspondentie. H. C. S. K. te Voorhout. J. P. te O. U hebt lang moeten wachten, maar eerst nu heb ik gelegenheid gevonden uw pro blemen na te zien. Het is tevens de laatste maal, dat ik in mijn rubriek problemen zal plaatsen, daar de problematiek een geheel apart onderdeel van het schaakspel vormt, waarvan ik te weinig weet om het op eenigs- zins voldoende wijze te behandelen. Intusschen mijn dank voor uw inzending. DE HEER BOSSCHA SPEELT SIMULTAAN TEGEN DE POLITIE. In detheoriezaal van het Leidsch poli tiebureau gaf gisteravond de heer G. Bos sche de aangekondigde simultaanseance voor de leden en enkele gasten van de po- litieschaakclub. Te ruim half acht opende de heer G. H. v. d. Ham, inspecteur van politie en voor zitter dezer club, de bijeenkomst met een woord van welkom tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot den commisaris van poli tie, den heer Meyer, die dor zijn tegenwoor digheid van zijn belangstelling deed blij ken en den simultaanspeler van dezen avond, den heer Bosscha. Vervolgens hield de commissaris van po litie een toespraak, waarin hij blijk gaf van zijn bijzondere belangstelling in deze club. Daarna deed hij aan het bord van één der spelers voor den simultaanspeler den eersten zet. Om kwart voor acht werd met het spel begonnen. Daar men van weerszijden in een vlot tempo speelde, werd het een prettige wedstrijd. Reeds om 20 minuten over acht moest een der spelers zijn koning omleggen, 10 minuten later werd een tweede mat gezet. Om 10 uur was de séance geëindigd. De heer Bosscha had toen van de 19 partijen er 17 gewonnen, één verloren tegen den heer H. J. Grolle- man en één remise gespeeld tegen den heer A. J. Oude Alink. Aan het einde bedankte de heer van der Ham den simultaanspeler vor den gezel- ligen en leerzamen avond. De club zal zich aansluiten bij den Schaakbond voor Leiden en Omstreken en komt in de a.s. competitie een tiental uit-

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 14