Wilt U iets weten? Land- cn Tuinbouw VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HOOGMADE. De boeren kunnen hun geld niet kwijt. Van de zijde van het publiek zijn bezwa ren ingekomen tegen het gesloten zijn op Vrijdag van het kantoor der directe belas tingen te Leiden. In verband met de markt op dien dag, wordt het door velen gemakkelijk geacht hun belasting te beta len. Vadertje Staat accepteert zulks blijk baar niet op Vrijdag van het platteland. Het gemeentebestuur zal echter voor zijn ingezetenen moeite doen en verschuiving van den sluitingsdag vragen. LISSE. Tentoonstelling van kleedingstukken. Gisteravond had de opening plaats van de jaarlijksche tentoonstelling van kleeding stukken vervaardigd door de Naaikrans voor Missionarissen uit Lisse, aan wier hoofd staat mej. M. Akerboom alhier. De tentoonstelling wordt gehouden in het Pa- tronaatsgebouw en alles ziet er keurig uit. Uit een overzicht blijkt, dat de leiding in uitstekende handen is. De arrangeering er van geschiedt door de firma de Wan, manu- facturier alhier, welke blijk heeft gegeven een goede smaak te bezitten! Aan de uit- noodiging tot bijwoning der officieele ope ning hadden velen gehoor gegeven en er heerschte dan ook weldra een gezellige sfeer. Wegens ziekte werd het openings woord gesproken door den weleerw. heer kapelaan v. Ingen van de St. Agatha-pa- rochie. Allereerst deelde Z.Eerw. mede, dat de toestand van den Pastoor vooruitgaande is en men zich daaromtrent geen zorg hoeft te maken. Z.Eerw. prees den ijver van de Missienaaikrans, temeer, daar de Pastoor den Naaikrans meermalen werk had op gedragen voor de plaatselijke geestelijk heid. Daarom is dit werk des te mooier, om dat ze in minder dan geen tijd alles hebben moeten zien klaarspelen. Spreker hoopte, dat de opzet der tentoonstelling moge sla gen en dat de ijver en liefde voor de Missie hierdoor nog meer zal worden aangewak kerd. Het deed spreker genoegen, dat men hier ook dezen avond twee Lisser Missio narissen heeft, n.l. Father Jos. Dames en Broeder B .Onderwater. Ook dezen kun nen thans, als zij in hun missiegebieden zijn teruggekeerd, getuigen hoe er door de Naaikrans uit Lisse wordt gewerkt en ge zwoegd voor de arme Missionarissen uit Lis se. Spreker hoopte, dat de belangstelling dezer dagen van dien aard moge zijn, dat het doel: finantieele hulp voor het Missie werk, bereikt zal worden. Na dit korte woord werden de linten doorgeknipt en maakten de genoodigden een rondgang langs het tentoongestelde. Allen waren vol lof over hetgeen door de naaikrans was tot stand gebracht. Deze ten toonstelling is, behalve vandaag, ook mor gen en Zondag geopend en wij vertrouwen dat ze met een druk bezoek zal worden ver eerd. Bij de Zondagavond te houden sluiting zal tevens de verloting worden gehouden! DE ORANJEFEESTEN Tweede dag. Ondanks de minder gunstige verwach tingen werd de tweede feestdag weder door stralend zomerweer begunstigd. Ditmaal was het in de morgenuren reeds druk in het dorp. Te ongeveer 10 uur trok ken de versierde rijwielen, autopeds en kin derwagens met de muziek door het dorp. Het was een fleurig gezicht om deze ver sierde voertuigen door het dorp te zien rijden. De prijzen werden behaald door de volgende kinderen: Rijwielen: 1. Nelli van Tol, 2. Henni Staalman, 3. Mien Beuk. Poppenwagens: 1. Ali Horee, 2. Loek van Immerseel, 3. Rie v. Immerseel. Autopeds: 1. Johnny van Tol, 2. Kees Beuk, 3. Steef de Graaf. Te elf uur werd een aanvang gemaakt met het ringrijden met paard en wa gen. Een groot aantal, veel grooter dan andere jaren, had voor dit nummer inge schreven. De regeling was thans zoo dat het ge- heele dorp, via den Oostweg werd door gereden. De belangstelling voor dit in een plat telandsgemeente zoo zeer geschikte num mer was buitengewoon groot. De prijzen waren als volgt: 1. H. Visser en mej. P. de Groot, 2. H. J. Visser en mej. A. Visser, 3. J. de Vries en echtgenoote. Des namiddags werden de verschillende volksfeesten op het feestterrein gehouden. De uitslagen waren als volgt: Ringsteken vor dames op rijwielen: 1. mej. N. HeenkBergshoeff, 2. mej. C. Disseldorp, 3. mej. P. Buskermolen. Tonnetjerijden voor dames: 1. mej. M. Witvliet, 2. mej. J. Kolijn, 3. C. Dissel dorp, 4. mej. W. v. Beyeren. Ringsteken voor heeren op rijwie len: 1. de heer K. de Koning, 2. de heer J. v. Immerseel, 3. de heer Nic. Overdevest. Tonnetjerijden voor heeren: 1. J. Koolhaas. 2. H. Los, 3. P. de Graaf. Tegen den avond begon de groote stroom van feestgangers uit de omliggende ge meenten Leimuiden weder binnen te trek ken. Op het terrein met zijn diverse verma kelijkheden ging het gezellig toe. Ook in de verschillende café's ging het lustig toe en werd jolijt gemaakt naar hartelust. In de groote zaal van de wed. J. Snee- boer werd onder uitstekende muziek door de liefhebbers gedanst dat het een pleizier was, het aan te zien. Te ruim elf uur werd weder een mooi vuurwerk afgestoken. Dank zij de uitgebreide politiemaatre gelen door den burgemeester genomen en het tactvolle optreden der politie werd geen wanklank vernomen. Leimuiden heeft we der op goede wijze Oranjefeest gevierd. NOORDWIJKERHOUT. ORANJEFEEST. Het tonknuppelen gaat toch door! Van vele zijden werd aandrang op de Oranjevereeniging uitgeoefend om het be kende typische ton-knuppelen, dat, in ver band met de sterk verminderde inkom sten uit het programma der wedstrijden was geschrapt, toch ook dit jaar wederom te behouden. In verband hiermede heeft de Oranje vereeniging in haar vergadering van Don derdagavond besloten om dit jaar het ton knuppelen te laten doorgaan. Per ton worden drie prijzen beschikbaar gesteld. Het inleggeld bedraagt 15 cent. Aanmelding Zaterdag verplicht. NOOTDORP. Bekneld tusschen twee planken. Bij het lossen van gewapend betonnen damplanken in deze gemeente voor de ver nieuwing van de Dorpsstraat had P. Kei- Keizer uit Maasland het ongeluk met zijn vingers bekneld te raken met het gevolg, dat hij het bovenste lid van zijn middel vinger zal moeten missen. De eerste hulp werd verleend door de magazijnhoudster van het Groene Kruis, mej. A. Post, waar na betrokkene zich te Maasland onder ge neeskundige behandeling stelde. Opbrengst collecte B.V.L.-vaandel. Vanwege het Damescomité, dat de zorg voor het doen vervaardigen van een vaan del voor de afdeeling Nootdorp van den Bijzonder Vrij willigen Landstorm op zich heeft genomen, is deze week een collecte onder de ingezetenen gehouden. De op brengst van deze collecte bedraagt 46.39, een voor deze gemeente lang niet onaardig resultaat. NTEUWVEEN. Volksbond-uitstapje. Op Zondag 12 Sept. zal er bij voldoende deelname we derom een autotocht naar de H. Landstich ting te Nijmegen gemaakt worden. Ook zal Berg en Dal worden bezocht. Zij, die aan deze reis willen deelnemen, kunnen zich opgeven bij den penningmees ter van den R.K. Volksbond, den heer N. Lebesque, tot uiterlijk 9 September. De kosten, met inbegrip van toegangbewijs tot de H. Landstichting, zijn 1.75 per persoon. Deelname is voor ieder, ook uit de omge ving, opengesteld. De tijd van vertrek zal nader worden bekend gemaakt. OUDEWETERING. R.K. Sportver. „Majella". Ter voorbe reiding voor de a.s. competitie zijn tegen Zondag a.s. weer 2 wedstrijden op ons ter rein uitgeschreven. Om 1 uur spelen de Junioren tegen DOS b en vinden alzoo gelegenheid tot goede oefening. Doet je best, jongens. Om half drie komt als gast DOS III, een oude bekende van ons eerste. We vertrouwen op een sportieve en leven dige kamp. De samenstelling van het Ma- jella-elftal zal tijdig bekend worden ge maakt. RIJNSBURG. Tuinbouw. Eigenheimers uit de klei brengen de laatste weken een te lagen prijs op. De beste kwaliteit wordt gekocht v-oor 0.50 tot 0.75 per kist van 25 K.G. en Drielingen-Eigenheimers brengen het niet verder dan 0.25 tot 0.40. De aanvoer hiervan is op sommige dagen niet onbelang rijk. Verder bestaat de aanvoer deze dagen voornamelijk uit bloemkool, aangevuld met wat uien, sluitkool, selderie en waschpeen. Voor waschpeen is goede vraag met een prijs van 4.20 tot 5.20 per 100 K.G. wat een loonende prijs genoemd mag worden. Bloemkool die de laatste weken vrij duur was, ging in prijs langzaam naar beneden en de aanvoer nam toe. De noteering was voor 1ste soort van f 7.50 tot 11.40, voor tweede soort van f 1.50 tot 5.80 per 100. ROELOFARENDSVEEN. Tentoonstelling Missienaaikring. Za terdagavond 7 uur opening van de Missie- naaikringtentoonstelling door den weleerw. heer A. A. J. Buijs ten huize van den heer Joh. Klein B 129 tegenover de Groenten- veiling alhier. Deze Missienaaikring, die ten volle nog geen jaar bestaat, stelt ten doel, te arbeiden voor onze eigen Missio narissen in de verre Missiegebieden, om hen voor zoover het mogelijk is met de noodig- ste paramenten of Altaargewaden van dienst te zijn. Zaterdagavond vanaf 7 uur en Zondag behalve tusschen 2 en 3 uuur is de tentoonstelling te bezichtigen. Aan de tentoonstelling zijn tevens-eenige attrac ties verbonden. Ter versterking van de kas is er een kleine verloting aan verbon den, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Wij hopen, dat velen hun sym pathie en medeleven met onze Missionaris sen zullen betuigen, door deze tentoonstel ling te bezoeken. SASSENHEIM. Geboren: Adrianus Cornelis, z. van A. R. J. Berbee en A. C. Zwetsloot Frans, z. van J. G. Vink en L. H. Jaeonelli (wo nende te Voorhout). Getrouwd: P. Zwetsloot 24 j. en M. W. Brouwer 27 j. P. L. Seijsener 21 j. en A. M. van Kesteren 24 j. Overleden: E. van Deursen 74 j., we duwe van H. Zandbergen. Vertrokken: M. W. Brouwer naar Lisse H. M. Keuning naar den Haag A. M. Keuning naar den Haag G. van der Ploeg naar Lisse J. M. Elsgeest naar Haarlemmermeer P. C. van der Eist en gezin naar Hillegom A. van der Zwart en gezin naar Leiden C. Ie Grand naar Bussum A. M. van Kesteren naar Hillegom. Gevestigd: C. A. M. Buschman van Bake] c.a. L. Jonkers van Alphen a. d. Rijn A. P. M. Roozen van den Haag Th. J. Louwers van Hazerswoude K. G. Boorsma van Leeuwarden A. E. M. Ei bers van den Bosch Wed. J. M. Jongeneel en gezin van Voorhout. STOMPWUK. Het Oranjefeest. De vereeniging „Wilhelmina" zal, zooals reeds gemeld, op Dinsdag 7 en Woensdag 8 September a.s. wederom de jaarlijksche Koninginnefees ten vieren, nadat wij hiervan enkele jaren verstoken zijn geweest. Gezien het pro gramma beloven de feesten wel te zullen slagen en zal er die dagen, zooals vroeger jaren, een gezellige drukte heerschen, daar de Leidscliendamsche feesten steeds vele bcroekers uit andere gemeenten trekken. In het gratis verspreide programma kunt u alles vinden omtrent kinderspelen, volksspelen, enz. Op het feestterrein verrijzen reeds de at tracties, terwijl nog vele zullen volgen. STOMPWIJK—VEUR. Ambtsjubileum burg. K. Keijzer. In verband met het ambtsjubileum op Maan dag 13 September a.s. zal op Maandag 6 September a.s. des avonds te 8 uur in het Patronaatsgebouw een vergadering be legd worden ter bespreking van een even- tueele huldiging van den burgemeester door de div. R.-K., Protestantsche en an dere vereenigingen door het houden van een défilé of anderzins. Op deze vergade ring worden beleefd uitgenoodigd de be sturen of een afgevaardigde van alle ver eenigingen, die aan het défilé of anderzins wenschen deel te nemen. Vertrouwd wordt,dat alle vereenigin gen op deze bijeenkomst zullen vertegen woordigd zijn. UITHOORN. Ernstige aanrijding. Hedenmiddag kwam op de gevaarlijke hoek in de Schans een bestelauto van de expeditie De Kruyff in aanrijding met een fiets, waarop een dame met een kind gezeten waren. Doordat de auto geladen was met plan ken, die ver achteruit staken, moest de bocht heel scherp genomen worden. De wielrijdster sprong toen zij het gevaar zag van de fiets. Zij zelf en het kind kwamen er zonder letsel af, maar de fiets werd bijna geheel vernield door het ach terwiel van de zware auto. Geboren: Cornelis Gerardus z.' van S. N. Heemskerk en G. A. van Diemen Joannes Maria z. van Th. W. Egbers en M. Kok. Overleden: Hubertina van Doorn, 66 j., geh. met C. Bartels. VOORHOUT. De veilingen van pluimvee weder begon nen. De eerste veiling van konijnen en pluimvee, uitgaande van de R.K. Kleinvee- vereen. „D.V.V." is weer geopend. Voor een groot aantal belangstellenden las de voor zitter der vereen., de heer H. G. Warmen- hoven, een veilingsreglement voor, waaraan zich allen in het vervolg stipt te houden hebben. Spr. hoopte en verzocht ook aller welwillende medewerking. Overzocht der eerste veling: De belang stelling was dezen eersten avond boven verwachting, hetgeen wel blijkt uit het feil, dat niet minder dan 50 nummers wer den verkocht. 55 nummers waren inge bracht. De navolgende prijzen werden al- zoo besteed: konijnen f 0.101.45, kippen f 0.42, eenden f 0.40, duiven f 0.10, jonge hanen f 0.12. Alle per stuk. Concert. Zaterdagavond a.s. om 8 uur zal er, ter herdenking van den verjaardag van H. K. H. Koningin Wilhelmina, een concert worden gehouden in de gemeente lijke muziektent. De volgende vereenigin gen zullen hieraan deelnemen: de R.K. Muziekvereen. „St. Caecilia", de Chr. Ge mengde Zangvereen. „Voorhout's Gemengd Koor", en het Chr. Gemeagd kinderkoor, alle drie vereenigingen alhier. Dit belooft zeker, met eenige begunstiging van de na tuur, een zeer mooie avond te zullen wor den. Geboren: Leonardus Cornelis, z. van C. J. G. L. Plasmeyer en J. C. v. d. Mey. Ondertrouwd: P. W. van Dam 24 j. en B. C. Jonker 25 j., beide won. alhier M. Muilwijk 29 j. te Noordwijkerhout en Th. C. van den Berg 28 j., alhier. ZOETERMEER. INBREKERS GESNAPT. Een der dieven verloor zijn schoen. In den afgeloopen nacht heeft een po ging tot inbraak plaats gehad in een schuur van den landbouwer R. aan den Voorweg alhier. Gepoogd was het slot te forceeren, hetgeen niet .gelukt is, waarna men een ruitje heeft vernield van een der ramen. De inbrekers werden overloopen door een der nachtveldwachters. Bij zijn komst gingen zij echter aan den haal in verschil lende richtingen. Een der daders verloor bij zijn vlucht een schoen. Een onderzoek naar de daders had tot nog toe geen resul taat. Aanbesteding Dorpsbrug. Donderdagmorgen had ten Raadhuize de aanbesteding plaats van de nieuw te bou wen Dorpsbrug. Ingekomen waren 6 biljet ten van de volgende inschrijvers: P. J. van Kerwijnen voor f3980; R. Kerkhoven voor f3742; B. Pluimer voor f3725; Gebrs. Smits voor f 3594; A. Kraal voor f 3505; Gebrs. Huurman voor f 3425. Het werk is gegund aan de laagste inschrijvers, behoudens goedkeuring door Ged. Staten. Vraag inzake H. Missen om ongeveer 1-2 uur in Haagsche kerken. Antwoord: Om 12 uur is er iederen Zondag een H. Mis in de St. Theresiakerk in het Westeinde en in de St. Paschaliskerk aan den Wassenaarschen weg. Vraag: Hoe laat zijn de H. Missen in een kerk, zoo dicht mogelijk bij station Eindhoven? Antwoord: In de St. Catharinakerk (Rechte straat, dicht bij station) zijn de H. Missen te 6, 7 1/2, 9 en 10 1/2 uur. Vraag: Ik heb een ongeveer nieuwen mantel, maar er is één plek motgaten in. Kunt u my zeggen, of er in Leiden gele genheid bestaat het in een winkel onzicht baar te maken of te stoppen? Antwoord: Adressen mogen wij in deze rubriek niet noemen. Geboren: Charlotte Allegonde Ge- rardina, d. van J. M. van Dijk en B. van Doorn Willem, z. van W. de Wit en J. van Leeuwen Frans Nico, z. van D. Bree- dijk en J. Plaizier Antoon Marinus Fran- ciscus, z. van H. L. Verheijen en G. T. Ver- heijen Petronella Jacoba, d. van C. M. Warmerdam en J. J. M. Wassenaar. Ondertrouwd: Chr. C. Boogerd 29 j. en J. E. van der Linden 19 j., beiden te Lisse. Getrouwd: P. E. Dames en B. M. Berbee, beiden te Lisse J. Tukker te Sas- senheim en G. Algera te Lisse W. Kulk te Lisse en J. J. Kulk te Haarlem. Overleden: Petronella Maria Alke made 71 j., echtg. van S. F. Barnhoorn. Gevestigd: D. J-. M. Dekker en echtg. van Velsen M. W. Zwetsloot geb. Brou wer van Sassenheim G. van der Ploeg Vertrokken: C. H. Schoorl naar van Sassenheim. Haaksbergen B. C. de Wreede naar Rot terdam A. H. B. M. Koopmans naar 's Gravenhage M. Minnee naar den Hel der G. W. Dekker naar Deventer A. A. H. Veldhuijzen van Zanten en gezin naar Leiden. LEIMUIDEN. Sluiting Secretarie. In verband met de op 14 September a.s. alhier plaats hebben de Oranjefeesten zal de Gemeentesecretarie den geheelen dag gesloten zijn, terwijl ook het kantoor van den Gemeente-Ontvanger gesloten is. Geboren: d. van C. Lugtigheid-van Eijk z. van M. van Logchem-Meijster d. van L. C. van Pelt-v^n 't Wout d. van H. J. Hooijmans-Verhagen B. Roosink- Hill. G e h u w d: H. J. van der Does jm. 22 j. en M. P. Post jd. 21 j. D. G. A. Berg man jm. 29 j. en J. M .de Groot jd.24j. Overleden: P. Burger 63 j. en J. A. van Rossum 24 j. Geve stigd: A. G. van Hagen-van de Sande van Stomp wijk G. J. Faber en ge zin van Tilburg A. J. van der Meer van Pijnacker W. C. Ligtvoet van den Haag J. H. Lelieveld van Stompwijk G. van Leeuwen van den Haag. Vertrokken: C. Groen naar Barne- veld A. Lubach naar Alphen a. d. Rijn M. J. Albers naar Steen wij kerwold P. G. van Viegen naar Montfoort J. Her- bert naar Zoetermeer - Th. J. van der Slujjs naar Rotterdam J. M. de Groot naar Veur J. P. van Roosmalen naar Montfoort. WARMOND. Kortebaanprijzendraverij. Woensdag 8 September aal te Warmond het Provinciaal kampioenschap van Zuid-Holland, Utrecht en Overijssel worden verreden. De course begint om 2 uur, terwijl door den Burge meester van Warmond een kwartier voor den aanvang de nieuwe baan zal worden geopend. Nog deelt men ons mede, dat 25 paarden, waaronder vele prijs winners zijn ingeschreven. Onder meer noemen wij Aura V en Zoo Doorlooper. Het is wel eigenaardig dat Aura V precies van dezelf de afstamming is als Zoo Doorlooper, n.l. beiden van Bretteur uit Doorlooper. Zij ge lijken noch in loop noch in uiterlijk of ka rakter op elkaar, maar hun bijzondere ge schiktheid als kortebaandraver danken zij zeer zeker in de eerste plaats aan Doorloo per, die de kleine vliegmachine werd ge-' noemd. Aura V en Zoo Doorlooper zullen zeker als favorieten worden beschouwd, maar ook Johanna M, in Warmond welbekend, zal een ernstige candidate voor het kampioenschap kunnen zijn, zij staat bekend als een van de snelste kortebaansterren van Nederland vooral in de eerste ritten. WOUBRUGGE. Gemeente-eigendommen. Meerdere malen heeft de gemeente moeten ervaren, dat eigenaren van perceelen aan de Woud wetering beschikten over dit water, zon de dat hiervoor toestemming werd ge vraagd van het gemeentebestuur. Wel wordt vergunning gevraagd in ver band met het boezemwater, doch het eigen domsrecht der gemeente werd over het hoofd gezien. Dit heeft de gemeente aanlei ding gegeven een rondschrijven te rich ten tot alle aan de Woud wetering liggen de perceelen. Opgemerkt wordt hierin, dat in het vervolg, naast vergunning van Ged. Staten en Rijnland ook toestemming noo-» dig is van het gemeentebestuur. In den loop der jaren zijn echter veel schoeiingen door het water afgekalfd, waar door de grenslijn niet duidelijk zichtbaar is. Teneinde moeilijkheden te voorkomen zullen betrokkenen, die in, op of onder het water van de wetering werken uitvoe ren, goed doen zich tevoren met het ge meentebestuur hierover te beraden. Hinderwet-vergunning. Door het ge meentebestuur is aan den garagehouder J. W. Keessen vergunning verleend ingevol ge de Hinderwet tot het oprichten van een inrichting voor het bewaren van stookolie voor auto's met dieselkracht. Geboren: Matthea, Anna Maria, d. v. H. C. Rijkelijkhuizen en C. A. M. Moons. Jacobus Christianus Maria, z. van J. J. v. d. Geest en P. H. Bisschop. Arie, z. van C. Brunt en I. den Brave. Cornelia Pieternella, d. van C. Rodenburg en J. v. Berkel. Leonerdus Wilhelmus, z. v. P. Th. Borst en C. G. M. van Gooren. Ja cobus Adrianus Antonius, z. van A. Lieve- ne en J. Verhorik. Johannes, z. van J. Noordam en M. v. d. Bijl. Johanna Ma ria d. v. J. v. d. Meer en J. A. Borst. Getrouwd: L. J. v. d. Berg en M. A. Colijn. W. Biesheuvel en E. H. H. Bank. H. W. v, d. Hulst en H. H. Pouw. Ingekomen: J. Rijnsburger van Ter Aar. J. Verbree van Bodegraven. L. J. v. d. Berg v. Warmond. J. G. v. d. Ploeg van Stompwijk. J. Bontenbal van Alphen aan den Rijn. V e r t r o k k e n: J. Bol en gez. naar Mui den. A. M. v. d. Pouw Kraan naar Zoe- terwoude. Het Sparlustrum. Gisteren 2 September werd te Zoeter meer op feestelijke wijze het feit her dacht, dat vijf jaren geleden door den heer A. J. M. van Well aldaar werd over gegaan tot oprichting van de organisatie „de Spar", het eerste vrijwillige filiaal bedrijf in Nederland. Na een propaganda-rondrit met een 50-tal versierde reclame-auto's door een deel van Zuid-Holland, werd in Zoeter meer een drukbezochte Sparbeurs gehou den, waaraan door veel der voornaamste fabrikanten uit den lande werd deelge nomen. Het besluit van de Sparlustrum-viering werd gevormd door een maaltijd, waar aan behalve diverse plaatselijke autori teiten, een groot aantal grossiers, fabri kanten en winkeliers eenige vooraan staande levensmiddelen-distribuanten uit Zweden deelnamen, die in ons land tegen woordig zijn om het Sparsysteem te be- studeeren. In de talrijke redevoeringen die werden gehouden door kopstukken uit de kringen van fabrikanten, grossiers en winkeliers, kwam duidelijk tot uiting, welk een merk waardige vlucht de nog zoo kort bestaan de Spar-organisatie in ons land heeft ge nomen. Vijf jaren geleden met nauwelijks 20 winkeliers begonnen, telt „De Spar" thans ruim 2200 aangesloten kruideniers, die tezamen pl.m. 3 1/2 procent van de le vensmiddelen-distributie in handen heb ben. Het vrijwillig filiaalbedrijf (waarbij de winkelier dus zijn zelfstandigheid be houdt, doch bij inkoop en verkoop den krachtigen steun en voorlichting der orga nisatie geniet) heeft door den bloei van het Spar-lichaam getoond het eenige af doende middel te zijn om den zelfstandi gen winkelier, die door het grootwinkel bedrijf met ondergang werd bedreigd, be staanszekerheid te verschaffen. RIJKSTUINBOUWSCHOOL TE BOSKOOP Voor het toelatingsexamen voor de Rijks tuinbouwschool te Boskoop, op 1 en 2 September slaagden 40 candidaten: H. Q. Varekamp, L. J. Wijchers te Amsterdam, W. P. M. Nolet te Arnhem, A. J. Slikker te Bergen (N.-H.), J. J. Lansdorp te Bloemen- daal, W. Ch. J. Boer, C. M. Verbij te Bos koop, P. van Moorsel te Delft, G. P. Cath te Eindhoven, H. J. Gorter te Enschede, A. C. Belksma, H. Blom, N. Fortmann, J. P. Ch. Gogelein, H. Menne, L. van Romondt, O. Verhagen, W. Weimar te 's Gravenhage, A. A. Storm van Leeuwen te Groet (N.-H.), E. Buhr te Haarlem, W. de Beer, W. Kem pen te Hilversum, J. H. de Korne te Jut- phaas. J. H. Baanders te Laren (N.-H.), P. A. van Dongen, J. L. Krol te Leiden, H. Swarth te Lochem, J. Bosch te Nieuwe Pe- kela, P. W. Belerinck te Oegstgeest, W. Leemans te Rotterdam, H. E. Braskamp te Rijswijk (Z.-H.), G. Arends, A. Hulshoff te Scheveningen, A. N. Hilling te Utrecht, M. Gesterkamp te Vlaardingen, H. F. Kleyn van Willigen te Vleuten, J. M. Kerpestein te Voorburg, A. Dado te Wassenaar, A. J. van Paddenburgh, J. van Voorst van Beest te Zeist. Afgewezen 6 candidaten. Niet opgekomen 2 candidaten.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7