RIJNSTREEK DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 ALPHRN AAN DEN RIJN. De laatste Ama-reis. De A.M.A.-reizen zijn gisteren met een boottocht langs Bra- semer- en Kagermeren besloten. De af vaart had om één uur aan de Rijnkade plaats. Het aan boord gaan van de vele passagiers er waren pl.m. 950 deelne mers had een vlot verloop, dank zij de getroffen maatregelen door de polite, wel ke de Rijnkade voor niet-deelnemers had afgezet. Een tweetal groote salonbooten vervoerde het groote gezin langs onze mooie Hollandsche wateren. Tijdens de tocht werd den passagiers gelegenheid gegeven de inwendige mensch te versterken. De verzorging van een en ander bezorgde aan de Alphensche kellne- rinnuen een drukken middag; zij waren evenwel uitstekend voor hun taak bere kend, zoodat het de deelnemers aan niets ontbrak. Onder allervroolijkste stemming werd gepauzeerd in den speeltuin aan den Kaag, waar 1 1/2 uur verblijf werd gehou den en allen op limonade werden onthaald. Terug ging de tocht via Leiden langs den Rijn naar Alphen. Aan 'sMolenaars kwam de wakkere harmonie „Leo XIII" aan boord om het laatste gedeelte der reis mede te maken. Onder luide hoera's passeerden de booten met hun vroolijk gezelschap deze gemeente, om aan de Prins Hendrikstraat te meren. Eenige honderde personen trok ken voorafgegaan door de harmonie naar het St. Jorisplein, vanwaar men voldaan huis-toeging. Aanbesteding. Door den Architect W. Brouwers alhier, werd Woensdag in hotel ,,'s Molenaars" namens notaris H. G. Boks, aanbesteed: le het sloopen van villa „Spe- ranza" aan den Oudshoornscheweg alhier; 2e. het bouwen van een heerenhuis met kantoren en 3e. het glas-, schilder- en be- hangwerk van het onder subs. 2 genoemde De inschrijvingen waren als volgt; B. Mol Aarlanderveen het sloopen voor 25 (toebetaling); fa. Bons en Oudenes Alphen den bouw met inbegrip van het sloopen 18.573.en voor kelder 175.C. Kop- pe den bouw 19.040.en voor kelder 200.W. v. d. Helm voor het sloopen f 272.—; den bouw 18.972.—, en voor kelder 188.Fa. de Kleer en v. Beuse- kom voor het sloopen 140.(toebeta ling), den bouw 20.360.voor kelder 220.Chr. Snel het sloopen 230. J. Vonk, den bouw 18.685.idem met inbegrip sloopen 18.635.voor kelder 200.W. van Egmond en bouw 19.899, voor kelder 250.de Raad en Tolk v. d. bouw 20.620.voor kelder 220. W. Barreveld v. d. bouw 19.313.J. Kramer v. h. sloopen 165.Tuinenburg en de Bruin v. h. sloopen 187.31; K. de Jong v. d. bouw 19.983.—, voor kelder 248.A. van Dam v. d. bouw 20.883. voor kelder 238.—; Deerenberg en van Wijk v. d. bouw 19.240.—; L. v. Beuse- kom v. d. boUw 19.350.voor kelder 200.Gesman, Turkenburg en Oude nes voor den bouw met inbegrip van het sloopen 19.138.Snel en v. Beieren v. d. bouw 19.194.voor kelder 230. S. Tromp voor het sloopen f 100.v. <L bouw 20.965.voor kelder 204. Bergshoef v. d. bouw 21.800.voor kelder 200.F. Donker v. h. sloopen 135.(toebetaling); v. d. bouw 21.950, voor kelder 250.Aannemersbedrijf J. Westmaas v. h. sloopen 50.v. d. bouw 19.730.voor kelder 215. Gesman en Zoetemeijer v. h. sloopen 155; W. v. da Louw v.'d. bouw 18.400. Schilder, glas en behangwerk: C. Hoogen- doorn 2600.A. M. van Keeken 1485; W. van Diest 1273.—; Taberné en Zoon 1384.A. van Beusekom 1765.A. Wijsman 1866.—; Eenige biljetten zul len vermoedelijk ongeldig worden ver klaard, terwijl de gunning werd aange houden. BOSKOOP. KONING INNEFEE ST. Dinsdag vierde men alhier Koninginne- feest. De dag werd ingezet met het feeste lijke luiden der kerkklokken, waarna door de Chr. muziekvereeniging „Concor dia" onder leiding van den directeur, den heer F. A. Grégoire, koraalmuziek werd gespeeld in de muziektent voor het Raad huis, waarvoor groote belangstelling was. Door de schoolkinderen werd vervolgens een aubade gebracht voor het gemeente huis, waarbij o.a. gezongen werd: Feest zang voor 31 Augustus, Hollandsch Vlag en het Wilhelmus. Na de aubade trokken de schoolkinderen in feestelijke optocht, opgeluisterd met de drie muziekkorpsen: „Excelsior", „St. Caecilia" en „Concordia" door het dorp. De optocht werd besloten door een aantal versierde rijwielen en au topeds, waarvoor prijzen beschikbaar wa ren gesteld. Voor de versierde rijwielen behaalde de le pr. Bertus v. d. Togt,2e pr. Adri Stol wijk, 3e Maarten Spaargaren, 4e Piet Ra- vestein, 5e Kees v. Oostrom, 6e Adri v. Nes 7e pr. Gerard Oosterwijk. Voor de versierde autopeds: le pr. Leen- dert v. Wilgen, 2e pr. Henk v. Gemeren, 3e pr. Gerard Benekhuysen, 4e pr. Mieke Dekens en 5e pr. Marty Jongejan. Na ontbinding der optocht voor het ge meentehuis, werden alle kinderen op de scholen getracteerd. Des middags werden er volksspelen ge houden, waarvoor eveneens groote belang stelling was. De spelen bestonden uit hard- loopen met hindernissen, mastklimmen, popslaan en ringsteken, voor welke spe len veel animo was. De uitslagen van deze versohillende spe len waren: Voor hardloopen met hinder- hindernissen: le pr. A. v. Gemeren, 2e pr. W. Goudri- aan, 3e pr. M. Verbeek, 4e pr. Jac. Boer en 5e pr. A. v. d. Stam. Voor mastklimmen welke na lo ting werden toegekend, le pr. Jac Boer, 2e pr. J. Domburg, 3e M. Struik, 4e J. v. Leeuwen, 5e pr. L. Konijn, 6e pr. J. de Kooter, 7e pr. K. Houdijk, 8e pr. A. Blonk, 9e pr. P. Binken en 10e pr. J. H. Nieuwerf. Voor Ringsteken op g 1 ij baan: le pr. Stien Alphenaar, 2e pr. Nel Loef, 3e Rien Wijsman, 4e L. Koster. Ringsteken op tandems: le pr. mej. Tr. Alphenaar en C. v. Ree, 2e pr. mevr. Abbenbroek en J. C. Hoogendoorn, 3e mej. A. Nederlof en A. Vergeer, 4e mej. J. Hooftman en L. Harnemann. Des avonds had op de Burg. Colijnstraat, welke feestelijk verlicht was ringste ken met auto's plaats, waarvoor de volgende prijzen werden toegekend: le pr. mej. Hamburger en mej. Oosthoek, 2e pr. mej. Kreling en J. Both, 3e pr. me vrouw K. Vermey en K. Vermey, 4e mej. Koster en Adr. Zwartendijk. Voor het raadhuis werd tevens een con cert gegeven door de muziekvereeniging „Excelsior", hetgeen een uitbundige stem ming bracht en dan ook voor een schitte rend slot zorgde van dezen alleszins ge slaagden Koninginnedag. HAZERSWOUDE. KONINGINNEFEEST. Onder begunstiging van prachtig zomer weer werd alhier gistermiddag het kinder feest gevierd. Om 2 uur kwamen alle kin deren der verschillende scholen samen op het plein der Christelijke School, waar verschillende kinderspelen werden gehou den. Des avonds werd op hetzelfde plein een openluchtconcert gegeven, waaraan medewerkten het Christelijk Mannenkoor „Excelsior" onder leiding van den direc teur, de heer Jansen, en de Gem. Zangver- eeniging „Zang en Vriendschap" en het kinderkoor onder leiding van den heer Danen. Met een slotwoord van burgemeester Warnaar en het gezamenlijk zingen van het „Wien Neerlands Bloed" werd deze avond besloten. KOUDEKERK. KONINGINNEFEEST. Het was zeker van de Oranjevereeni- ging alhier, die enkele jaren vrijwel rus tend is geweest, een goede gedachte om ditmaal de verjaardag van onzen geëerbie digde Koningin op Dinsdag 31 Augustus, met een frootsch opgezet Volksfeest op feestelijke wijze te vieren. Begunstigd door prachtig zomerweer werd Maandagavond om 8 uur het feest onder groote belangstelling op het feest terrein ingezet met een openingswoord door den Burgemeester en met een open luchtconcert door het fanfare-corps „Kunst Na Arbeid" in samenwerking met de bei de Chr. Zangvereenigingen „Soli Deo Gloria" en „Koudekerk's Gemengd Koor'.' Al spoedig was er een vroolijke en opge wekte stemming in welke Dinsdag werd voortgezeh met de verschillende volksspe len. Behalve de zoo gewaardeerde mede werking van ons fanfarecorps, werd de tijd aangevuld met muziek en Film van Radio-Hertog uit Alphen aan den Rijn. Alles bij elkaar is het feest ii alle opzich ten met opgewektheid en eensgezindheid luisterrijk gevierd en het bestuur van de Oranje-Vereeniging, dat een veelomvatten- den arbeid en moeilijke taak had, kan met voldoening op dit welgeslaagd feest terugzien. Als slot laten wij hier nog volgen de uitslag van de prijswinnaars van de ge houden Volksspelen. Paard en tilbury: Dames: A. Kok le pr., Chr. Peters 2e pr., B. Wille 3e pr., F. Verduijn 4e pr. Heeren: M. den Hol lander le pr., W. Wille 2e pr., H. van Teilingen 3 e pr., L. Verhagen 4e pr. Ringsteken per fiets: Dames: R. Verbree le pr.; C. van Kempen 2e pr.; J. Binnekade 3e pr., F. van Egmond 4e pr., M. Groen 5e pr., N. Haspers 6e pr., J. de Graaf f 7e pr. Heeren: P. Mol erna Tzn. le pr., H. Bijsterbosch 2e pr., A. Mau- rits 3e pr., T. Molema 4e pr.; Jac. van Veen 5e pr., B. Duiker 6e pr., W. Lekx Hzn 7e prijs. Hardloopen voor jongens: R. Ver gunst le pr., P. Vergunst 2e pr., L. Dorrepaal 3e pr., K. Guldemond 4e pr. A. Bervoets 5e pr., Hardloopen voor meisjes: D de Wit, le pr., B. van Leeuwen Cd 2e pr., B. van Leeuwen Hd., 3e pr., A. van Tuijl 4e pr., M. van Jieverden 5e pr. Blaastrappen: A. Vergunst le pr.; Jac. Verbree 2e pr., C. Guldemond 3e pr., B. Duiker 4e pr., J. Bervoets 5e pr. Boegsprietloopen: R. de Jong le pr.; N. de Jong 2e pr., G. v. d. Voorst pr., D. van Wetten ,4e pr., D. Reijneveld 5e prijs. Verkooping. Bij de gisteren door no taris Engelberts in Hotel de Bruin alhier gehouden afslag van het woonhuis van den heer T. van Wijngaarden alhier, werd kooper mej. G. van Dorp, te Hazerswoude voor de som van 1500. NIEUWKOOP. KONINGINNEFEEST. Koninginnedag is hier luisterlijk vierd. De organisatie ging uit van het bestuur van het Groene Kruis, terwijl de voordeelen ten bate zouden komen van de kas dier vereeniging, teneinde daarme de een lek te dichten. De avond tevoren was het feest ingezet met een openingswoord van den Voorzit ter, den heer P. Stam en het optreden van de Mandolineclub „Excelsior" te Alphen aan den Rijn, welke menig mooi nummer tje ten beste gaf. Dinsdag om 2 uur werd op het voetbal terrein van N. V. V. een vliegerwedstrijd gehouden en om half vijf een gecostu- meerde voetbalwedstrijd. T« Wassenaar organiseerde de Koningin Wilhelmina Vereeniging Woensdag een groot bloemencorso waarvan hierboven een snapshot Om 6 uur optocht. Voorop ging het be stuur, gezeten in een versierde auto, daar- la het Nieuwkoopsche Fanfarekorps .Eensgezindheid", de gymnastiekvereni ging, een aantal kinderen gekleed als tin- nensoldaatjes en meisjes als balletdanse resjes, een paar wagens voorstellende een ouderwetsche boerenbruiloft, enz., alles te zamen een alleraardigst geheel. Te 8 uur werd, op het feestelijk ver sierde en verlichte terrein achter het ge meentehuis een tuinfeest geopend. Attrac ties waren aanwezig van koekslaan op oud-Hollandsche manier met knuppel op blok van echte oud-Nieuwkoopsche peper koek, sjoelbak, schiettent, rad van avon tuur enz. om allerlei mooie en nuttige prij zen. Om ongeveer 12 uur werd vuurwerk afgestokén. Wel geen Nieuwkooper, die er niet een kijkje is wezen nemen! Het was een gezellige drukte en het komt ons voor, dat het Groene Kruis een goeden avond had. Raadslid. Op de lijst van de R. K. Staatspartij voor den gemeenteraad volgt als opvolger van 't overleden lid, den heer J. Baas, de" heer Alb. van Houten, die reeds van 19311935 als zoodanig zitting had. Gemeenterekening. De gemeentere kening over 1936 sluit met een batig slot van 11.879.52. Controleur steunverleening. Burge meester en Wethouders hebben benoemd tot controleur voor de steunverleening den heer Ant. van den Berghe te Noor den. WOERDEN. KONINGINNEFEEST. Een avond van daverend gelach en schoon gezang. Onder schitterende weersomstandighe den werden gisterenmorgen de Oranje feesten ingezet met de reveille, waarna om 8 uur het fanfarecorps „Excelsior", op de trans van den toren der Hervormde kerk een concert gaf. Om 9 uur trokken pl.m. 2000 schoolkinderen naar het stadhuis, waar zij onder leiding van den heer Ap peldoorn, den burgemeester een aubade brachten. Nadat de burgemeester een dankwoord gesproken had, werd onder begeleiding van de muziekcorpsen afgemarcheerd naar het feestterrein, waar de kinderspelen een aan vang namen. Deze kinderspelen trokken ook nu weer een ontzettende menschen- massa. Het was dan ook een lust te zien, hoe de kinderen, allemaal getooid met oranje-sjerpen en strikken, om de prijzen streden. Op het terrein stonden groote tenten, waar de kinderen getracteerd werden op limonade, krentenbollen en chocolade. Om 12 uur gingen de gelukkige prijswin- naars(sters) naar de R.K. Jongensschool, om de prijzen in ontvangst te nemen. Hier mede was zeker wel een van de mooiste gedeelten van den dag achter de rug. Van 2 tot 5 uur waren er volkswedstrijden, die ook zeer goed geslaagd mogen heeten. Vooral het fietsen met hindernissen bracht daverend gelach in de rijen toeschouwers. Hierbij moesten de deelnemers door een wel 3 meter lange zak kruipen, waar er 4 van opgesteld waren en 2 daarvan dicht genaaid. Die werden dan telkens ongezien verwisseld. Nu had de sportcommissie bij een der nog al protesteerende wielrijders, alle 4 de zakken dichtgebonden, wat een ongekende hilariteit bracht, daar deze deel nemer dan in de eene en dan in de andere zak dook, om toen tot de ontdekking te ko men, dat ze alle vier dicht waren. Precies 5 uur waren deze wedstrijden ook achter de rug en werden in de groote tent de prij zen als volgt uitgereikt: Ringsteken op rijwiel voor dames: 1. Mej. G. v. Vliet, fototoestel; 2. mej. Kot, dames- tasch; 3. mej. Rie van Vulpen, luxe doos zakdoeken; 4. mej. J. Hoveling, zilver pot lood; 5. mej. Truus Mulder, fleschje odeur. Paardenraces met hinderinssen: 1. H. Coljé /5.—; 2. G. v. d. Wel ƒ4.—; 3. N. v. d. Bos, ƒ2.50. 100 M. hardloopen: 1. H. Benning ƒ5. 2. C. v. Vliet ƒ4.3. H. Busscher ƒ2.50; 4. A. Ultee ƒ1.50; 5. J. Hage ƒ1.—. 100 M. hardloopen met hindernissen: 1. H. Vermaak ƒ5.2. H. v. d. Laak ƒ4. 3. A. Vis 2.50. Wielerwedstrijden met hindernissen: 1. Achterberg 5.2. van Gulik 4.3. v. Leeuwen f 2.50; 4. H. Boské 1.50; 5. H. To massen 1. Om 8 uur zette de grootsche bonte Oran- je-avondtrein vaart. Allereerst bracht de Chr. gemengde zangvereeniging „Oefening en Stichting", met z'n kinder-, meisjes- en groot gemengd koor speelliedjes en een cantate ten gehoore, welke zeer in den smaak vielen. Daarna kwam de R.K. da- meszangvereeniging „Zanglust", met me dewerking van 't R.K. dubbelmannenkwar- tet „De Brulboei", met de opvoering van het zangspel: „Piet en Marie op de Oranje- Jamboree", onder de bekende leiding van den heer S. P. Onneweer. We mogen gerust zeggen, dat dit de clou van den dag was. Wat is er genoten en gelachen om de grol len en grappen van de twee boeren Piet en Jan en van de fijne zangsolo's van den heer Feyt met „My old Kentucky home", en van den heer Stolwijk. Dan was het weer stil om naar de mooie zang van het geheele koor te luisteren. We denken hier bij vooral aan het lied „Woerden met je grijs verleden". Al met al een prachtavond, waar de mensch en van gesmuld hebben. De vereeniging „Koninginnedag" heeft hier mede een goede greep gedaan. Alleen vol gend jaar het podium een halve meter hoo- ger en een paar luidsprekers er bij, dan is een ieder geheel tevreden. Tot slot van dezen zoo prachtig geslaag den dag werd om elf uur een groot vuur werk afgestoken, waarna tot 2 uur in de stad verder gefeest werd. Onderscheidingen. Aan onze stadge- nooten, de heeren L. C. Brinkman, burge meester van Lange Ruige Weide, Heken dorp en Papekop en W. F. Oldert, Kapitein der Militaire Administratie, werden de vol gende onderscheidingen toegekend: eerst genoemde werd benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, laatstgenoemde tot ridder in de Orde van Oranje Nassau met de zwaarden. Beiden hadden van het fanfarecorps „Excelsior" een serenade in ontvangst te nemen. Patronaats-bibliotheek. Wij deelen de lezers van de Patronaats-bibliotheek me de, dat deze vanaf hedenavond weder ge opend is. Van 7 tot 8 uur zijn er boeken te krijgen, waarbij weer vele nieuwe lec tuur. ZOETERWOUDE. ORANJEFEEST. Vandaag viert Zoeterwoude de verjaar dag van H. M. de Koningin in een volks feest naar den ouden trant, waardoor het kermis-karakter van voorheen in alle op zichten weder hersteld is. Op den vooravond is het feest ingezet met een concert door de Sint Jansfanfare en de Chr. Gemengde Zangvereeniging op het feestterrein, waarvan het programma grootendeels bestond uit Vaderlandsche liederen. Dit concert had een zeer waar- deerend gehoor en het is een gelukkige ge dachte geweest dit muzikale gedeelte op den rustigen vooravond te doen plaats heb ben. Op een feestavond is de stemming te rumoerig voor het goed slagen van deze uitvoering. Toen dit meer plechtig gedeelte ge wijd tot een hulde aan het Vorstenhuis door de musiceerende vereeniging op lof waardige wijze was afgewerkt, begon de feestpret. Het feestterrein was door de firma van der Krogt gepacht en de geheele kermis van voorheen was weer opgesteld. Er werd weer koek geslagen en de koek- kramer heeft nog een vast vertrouwen in het voortbestaan van dit oude vermaak, want er stonden voor de kraam mooie nieu we koekblokken in blank eikenhout en glimmende banden te lokken tot een par tijtje. Ook het „Hoofd van Jut" gaf weer gelegenheid voor een krachtmeting. Naast al het oude waren er ook de moderne at tracties en velerlei vermakelijkheden. In den vroegen morgen werd in de Zuid- buurt een optocht geformeerd, waarbij de schoolkinderen met oranje-sjerpen en rood- wit-blauw-vlaggen de hoofdtoon gaven, want de organisaties bepaalden zich tot de Burgerwacht en Sint Joseph-Gezellenver- een iging. De optocht ging over de Dorpstraat langs den Noordbuurt naar het Raadhuis. Aan het Raadhuis gekomen werd gedefi leerd langs den edelachtb. heer Burge meester P. Wap, die vergezeld was van zijn echtgenoote mevr. Wap-Verwer, de wet houders J. de Graag en L. Onderwater en den gemeente-secretaris, den heer H. J. J. A. Smeejs. In een grooten kring werden de vlaggen en vaandels voor het bordes opge steld en toen nam de heer J. van der Ruit, voorzitter van de Oranjevereeniging, het woord om namens de burgerij de liefde en verknochtheid aan het Vorstenhuis uit te spreken. Spr. wees op de algemeene liefde voor het Vorstenhuis, die nog sterker kan genoemd worden, nu ook een groote volks groep, die vroeger achterwege bleef, blijk heeft gegeven te willen erkennen, dat on der het Huis van Oranje ons volk gelukkig heeft geleefd. Spr. verzocht den Burge meester als vertegenwoordiger van het ge zag, deze uiting van trouw en aanhanke lijkheid aan het Huis van Oranje in ont vangst te willen nemen en de burgerij een driewerf hoera aan te heffen voor H. M. de Koningin. De Burgemeester dankte hartelijk voor deze hulde aan onze Koningin en het Vorstenhuis. Commando „Geeft acht" klonk op van de Burgerij, de Sint Jansfanfare zette het volkslied in en uit volle borst werd het Wilhelmus gezongen, waarna de stoet zich in beweging zette naar het feestterrein. Op het terrein aangekomen begonnen de kinderspelen en het oude vermaarde tonknuppelen. Het „oude gilde van de knuppelaars" is wel bijna uitgestorven maar er komen weer nieuwe amateurs, zoodat het getal voldoende was. Er was reeds hooge belangstelling voor het feest; de hoogeerw. Deken, de Burge meester en de Wethouders namen alle spelen in oogenschouw. De uitslag van tonknuppelen was: voor de twee „commissie" tonnen, prijswinners: de heeren W. den Elzen en N. Berg Pzn. Van de twee tonnen van „eigen geld" de heeren C. Berg Pzn., en W. A. de Jong Sr. De uitslag van de kinderspelen was: Groep 1. Blokjesrapen, (Meisjes lste en 2de klasse): le prijs A. Overde- vest Jd. Groep 2: Blokjesrapen: (jongens lste en 2de klasse): le prijs Jaap Slinger land; 2e prijs Cor de Jong; 3e prijs Joop van Rosman. Groep 3: Stoelendans: (meisjes 3e en 4e klasse): 1. Corrie Ammerlaan, 2. Le- ni Berg, 3e Dini Berg. Groep 4. Driebeenloop: (jongens 3e en 4e klasse): le pr. Jan Grossat en Leen v. d. Hoeven; 2e pr. Dorus v. Leeu wen en Adriaan v. Leeuwen; 3e prijs Chris van Meurs en Adriaan Kuif. Groep 5: Eierloop: (meisjes 5de en 6de klasse): le pr. Marie Borst, 2e prijs Annie Kuif. Groep 6: Zakloopen: (jongens 5e en 6e klasse): le pr. Cor. v. d. Drift, 2e pr. Nico de Jong, 3e pr. Tinus den Elzen. Groep 7. Flesschenloop: (meisjes 7e en 8e klasse): le pr. Hes v. d. Meer, 2e pr. Marie Bosman, 3. Anna v. d. Meer. Groep 8. Wedloop met hinder nissen: (jongens 7e en 8e klasse): le pr. Tinus Bakker, 2e pr. Henk Opdam en 3e pr. Theo Roeleven. Het was een groote teleurstelling dat de zweefmolen niet in bedrijf was, waar door de grootste feestvreugde niet bereikt werd voor de kinderen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8