OMGEVING WILLY KANBIER DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1937 UK. LKIU5CHE CUUKAIXI TWEEUE BLAD - PAG. 7 LEID SCHEND AM. Bloempjesdag St. Cecilia. De bloemp jesdag, welke op Koninginnedag ten bate van de R.K. Harmonievereeniging „St. Ce cilia" werd gehouden, heeft opgebracht de somma van 76.50. St. Cecilia verzocht ons aan allen, die hun offertje bijdroegen, hartelijk dank te brengen. VEUR. Verduistering. Door de gemeentepoli tie van Veur is heden gearresteerd zekere P. uit Voorschoten, reiziger bij de N.V. Veursche Vleeschwarenfabriek, we gens verduistering van een flink bedrag aan geld van bovengenoemde N.V. P. is overgebracht naar het arrestantenlokaal te Leidschendam en vandaar op transport gesteld naar de marechausséekazerne te Wassenaar. Werkloosheid. Het aantal werkloo- zen in deze gemeente bedroeg over de af- geloopen week 95. Harddraverij. Naar wij van bevoegde zijde hebben vernomen, heeft het bestuur van de harddraverijvereeniging „Lisse en Omstreken" besloten, om op oDnderdag 30 September a.s. de harddraverij te houden, Er zal een voor- en namiddag-draverij worden gehouden. Evenals andere jaren zal er wederom een kermisse d'été aan verbonden zijn. NOORDWIJK. Het Raadhuis 50 jaar! Heden is het een halve eeuw geleden, dat het Raadhuis officieel in gebruik werd genomen. Het werd gebouwd door den ar chitect Nic. Molenaar te Den Haag, terwijl het werk werd uitgevoerd door den heer A. J. Overmeer, thans nog ingezetene on zer gemeente. Alhoewel het gebouw uiter lijk een fraai aanzien heeft en geheel in het kader van de omgeving past, hopen we toch niet, dat het nog vijftig jaren zijn zelf de bestemming zal behouden. Immers een leek kan constateeren, dat ons gemeente huis, gezien de enorme uitbreiding van de gemeente-administratie in den loop der 20e eeuw niet meer voor de volle honderd procent aan zijn doel beantwoordt, niettegenstaande de in 1924 plaats gehad hebbende uitbreiding. Wanneer de tijdsomstandigheden wat beter worden, zal eens het oogenblik moeten aanbreken, dat de gemeente een nieuw raadhuis zal moeten bou wen, dat volkomen in de veelzijdige behoeften der moderne gemeente-admi nistratie kan voorzien. Daarbij zal zeer zeker ook de ligging van een even tueel nieuw gebouw een woordje moe ten meespreken, in aanmerking geno men, dat het gebouw voor twee dorpen dienst moet doen. Intusschen is onze gouden jubilaris van daag plechtig door den Burgemeester in de openbare raadsvergadering herdacht. Wij komen hier morgen nog nader terug. Verkeersverbetering Pickéstraat. Zooals bekend is, vormt de vernauwing van de Pickéstraat even vóór 't punt van samenkomst met den Ouden Zeeweg nog steeds een ernstige belemmering voor het verkeer. Ten einde een verbreeding van die straat mogelijk te maken, werden ter plaatse reeds enkele woningen gesloopt. Een afdoende verbetering zal echter eerst dan kunnen worden verkregen, wanneer ook het pand Pickéstraat 61 wordt afge broken. De eigenaar van dit pand is be reid, deze woning te sloopen, mits de ge meente over de brug komt in den vorm van ruiling van een stuk -grond, vóór en achter die woning gelegen, plus bereid is tot betaling van een bedrag van 1500. B. en W. achten deze verbetering van zoo danig belang, dat zij den Raad hebben voorgesteld zich dit offer te getroosten, ten. NOORDWIJKERHOUT. Verlaging gasprijs. De gemeente heeft met de Leidsche Lichtfabrieken een nieuw gascontract afgesloten waardoor met in gang van September de gasprijs is ver laagd. Tevens zal in den Ruigenhoek en in de Zilk dezelfde prijs gelden als op het dorp, hetgeen voorheen niet het geval was. Als crisismaatregel hebben de lichtfabrie ken de gasprijs nog extra 1 cent naar be neden is gebracht; hierdoor betalen de in gezetenen van Noordwijkerhout dezelfde prijs als de Leidsche ingezetenenen. Dit beteekent dat het gas in het dorp met 2 cent en in Ruigenhoek en Zilk met 3 cent per M3 goedkooper is geworden. OEGSTGEEST. Aanrijding. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur had op den Rhijngeesterstraatweg, kruising Rijnzichtweg, een aanrijding plaats tusschen een luxe-auto, bestuurd door J. Z. uit Leiden en een vrachtauto, bestuurd door G. J. H. uit Borculo. De luxe-auto werd zwaar beschadigd en moest per kraanwagen worden weggesleept. De oorzaak ligt in het feit, dat de luxe auto de vrachtauto (die van rechts kwam) voorrang wilde verleenen en daartoe rem de, doch de voet gleed van de rem af. Pro ces-verbaal' werd opgemaakt. OUDEWETERING. ORANJEFEEST. Roeien, rijden en loopen met hindernissen. Gondel vaart. Op prettige en blijde wij?e heeft ons dorp dit jaar deelgenomen aan de feest viering bij gelegenheid van der verjaar dag van Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin. Een uitgebreid programma vroeg om afwerking, dus was het nog vroeg toen de schoolkinderen zich reeds opstelden om een tocht langs het dorp aan te vangen. Goed op tijd werd afgmarcheerd, waarbij he Fanfare-corps „Door Gunst Verkregen" van Nieuwe-Wetering pittige marschmu- ziek ten gehoore bracht. Het bestuur van de Oranje-vereeniging had zorg gedragen, dat voor ieder kind een vlagje aanwezig was. Het was dan ook een fleurig gezicht de blijde jeugd onder de stralen van een hel deren zonneschijn voorbij te zien mar- cheeren. Na aankomst op het feestterrein werd onmiddellijk aangevangen met de kinder spelen. De organisatie hiervan klopte als een bus, zoodat de opgewekte stemming hier nog aanmerkelijk werd opgevoerd. Het terrein was in 14 vakken verdeeld, welke alle met touwen waren afgezet en op ieder van deze vakken was een groep kinderen bezig. De toeschouwers, die ock in de ochtenduren reeds in vrij groot e ge tale waren opgekomen, konden om al deze vakken heen wandelen. Om half elf wer den de spelen onderbroken voor de eerste tractatie en daarna werd het tweede ge deelte der spelen afgewerkt. Omstreeks twaalf uur was alles afgeloopen en keer den de kinderen, nadat zij nogmaals ont haald waren, en allen gratis mochten grab belen in den grabbelton, met stralend ge laat huiswaarts. De winnaars ontvingen bovendien nog een aardig prijsje. Te twee uur werd een aanvang gemaakt met de Volksspelen. Een tweetal hiervan werden in he dorp en de overige op het veld afgewerkt. Het eerste nummer: Hardroeien met hin dernissen voor paren, was reeds een groot succes, dat nog werd verhoogd door toe voeging van een komisch slot, dat werd uitgevoerd door enkele leden van de Red dingsbrigade. Hierna volgden fietsen met hindernissen, ringrijden met fietsen voor dames, hardloopen voor heeren met hinder nissen, hardloopen met kinderwagens voor dames, mastklimmen, muiltje loopen en ten slotte een estafette-loop. Voor de meeste dezer nummers was een zeer groote inschrijving, zoodat het zeven uur werd voor alle nummers waren afgewerkt. De belangstelling op het feestterrein was zeer groot en menigmaal heeft men kunnen schateren om de komische tafereelen, ter wijl anderzijdser ook spannende, races te genieten waren. De belangstelling van het publiek van eigen plaats en uit de omgeving bereikte echter haar hoogtepunt in de avonduren. In geen jaren zijn zooveel menschen op ons dorp op de been geweest. Te negen uur had de gondelvaart plaats, waarvoor een grootere deelname wel mogelijk had kunuen zijn, doch die niettemin volkomen j geslaagd is, wegens de groote zorg welke j aan de 5 deelnemende vaartuigen was ge- I weest. Daarbij gevoegd de illuminatie, wel ke aan talrijke woningen was aangebracht, en dit alles beschenen door een helderen sterrenhemel, leverde, een fantastisch mooi schouwspel op. Na afloop van de gondel- vaarc spoedde men zich naar het feestter rein. ditmaal in de duisternis verscholen, alwaar tot slot een openlucht-film werd gegeven. Voor den aanvang van de voorstelling werden de prijzen voor de volksspelen en de gondelvaart uitgereikt. De prijswinnaars waren: Hardroeien voor paren: 1. Mej. Riek Los; 2. Mej. W. van Staveren. Fietsen met hindernissen: 1. Rinus van Aart; 2. J. van den Berge. Ringrijden voor dames: 1. Mej. Spaar garen; 2. Mej. C. Krispijn. Mastklimmen: 1. M. Turk, 2. Jan Kolijn. Harloopen -met kinderwagens: 1. Mej. Femmie de Kwaasteniet; 2. Mej. D. van den Berge. Hardloopen met hindernissen: 1. W. van Veen; 2. G. Meijer. Muiltje loopen: 1 Ploeg B. Meijer en 2 Ploeg D. Vesseur. Ie prijs Gondelvaart: Groep W. Schouten met Indische prauw en 2e prijs Mej. Lize Schoo. Een prettig feest behoort weer tot het verleden, een feest echter, dat een stimu lans is om vooral ook met het oog op het kinderfeest de vereeniging te steunen, op dat bij volgende gelegenheden zij wederom paraat zal zijn, om de organisatie der fees ten ter hand te nemen. Zwemwedstrijden. De uitslagen van de gisteren gehouden wedstrijden luiden als volgt: Jongens 20 M. vrije slag: 1. Dirk Kraan, 2. Dirk Bartels, 3. Nico Koek. Idem Meisjes: 1. Greta Kraan, 2. Jo Riet- broek, 3. Loes van Rhoon. Jongens 20 M. rugslag: 1. Dirk Bartels, 2. Nico Rodewijk, 3. M. Vesseur. Idem Meisjes: 1. Truus Kraan, 2. Greta Kraan, 3. Dina Kraan. Jongens 20 M. schoolslag: 1. Adriaan Ver del, 2. Nico Keek, 3. Cor Rodewijk. Idem Meisjes: 1. Dina Kraan, 2. Greta Kraan, 3. Jo van Berkel. Jongens 20 M. boomrace: 1. P. van der Zwet, 2. D. van der Meer, 3. Cor Rodewijk. Idem. Meisjes: 1. Jo van Berkel, 2. Greta Kraan, 3. Jo Koek. Totaal punten Jongens: 1. Dirk Bartel, 2. Nico Koek, 3. D. Kraan (bij loting). Idem Meisjes: 1. Greta Kraan, 2. Jo Riet broek, 3. Loes van Rhoon (bij loting). Trouw- en Verlovingsringen Monogramringen GRATIS INSCRIPTIE P. J. VAN KAMPENHOUT Haarlemmerstraat 125-127 Reparatie-inrichting voor alle byoux Inkoop van oud goud tegen de hoogste waarde SASSENHEIM. Zwemmen. Bij de op 1 September j.l. door de Sassenheimsche Zwejnvereeniging afgenomen zwemproeven slaagden voor diploma A: J. v. d. Werf, H. v. cf. Werf, J. L. Dekker, Th. Geerts, J. Kraak, M. van Waveren, Mej. T. Bisschops, Mej. G. Dan- kelman, mej. Th. Lefeber, mej. E. Res, mej. A. Spilker, mej. I. Houtzagers, mej. R. Hul sebosch, mej. Rooyakkers. En voor diploma B: Mej. J. J. Beye, mej. J. Demmink, mej. J. Zuiderwijk. Na afloop werden de diploma's met een toepasselijk woord door den voorzitter der S.Z.V. uitgereikt. Stand werkloosheid. Bij de Gem. Ar beidsbemiddeling waren per 1 September j.l. ingeschreven 52, werkloozen, over di verse beroepen als volgt verdeeld: 1 let terzetter, 6 bouwvakarbeiders, mandenma ker, 1 kistenmaker, 1 scheepsmaker, 1 sla ger, 38 land- en tuinbouwarbeiders, 2 kan toorbedienden en 1 ongeschoolde arbeider. Geen enkele dezer was jonger dan 18 jaar. Een jaar geleden, 1 September '36, 78 werkzoekenden ingeschreven, per 1 Aug. j.l 72 TER AAR. Kindsheidsfeest. Volgende week Don derdag zal het jaarlijksche feest gehouden worden van het Genootschap van de H. Kindsheid. Geboren: Willem, Cornelis, zoon van W. C. den, Braven en de Bruyn. Anna, Adriana, dochter van A. J. A. Bijlemeer en Vork. Petrus, Maria, zoon van C. J. Sas sen en Verhooef. Gehuwd: A. M. Kennis, 26 jaar en C. J. v. d. Zwaan, 26 jaar. Overleden: B. van Rossenberg, 72 jaar. G e v e s t i g d: J. Schreuder, Utrecht. Vertrokken: M. C. v. d. Bijl, Haar lem. A. Voordouw, Katwijk. M. Kuhn, Amsterdam. H. Boer en J. Boer, Amsterdam. VOORHOUT Afscheid kapelaan J. C. Groot In een daartoe belegde vergadering, on der voorzitterschap vart' burgemeester G. Bulten, werd in het parochiehuis officieel afscheid genomen van den vertrekkenden kapelaan drs. J. C. Groot, benoemd tot p' ofessor aan het Philosophicum le War mond. In zijn openingswoord schetste de voor zitter de vele verdiensten van dezen pries ter. Hierna gaf de voorz. gaarne de gele genheid aan de aanwezigen, om afscheid van den kapelaan te nemen. Het eerst was aan de beurt de K.J.C., bij monde van een der jongens, die zijn afscheidswoord op rijm declameerde, terwijl deze gevolgd werd door de voorzitters der St. Josephs- gezellen en K.J.M.V., den heraut der K.J. C. en anderen, die hun gevoelens van dankbaarheid op velerlei wijzen tot uiting brachten in welsprekende bewoordingen. Zij lieten daarbij niet onaangeroerd, dat kapelaan Groot, hoewel kort in hun mid den vertoefd hebbende, toch zulk een goed raadsman en vooral medevoelend vriend voor hen is geweest. In zijn dankwoord zeide kapelaan Groot, dat hij op de eerste plaats dank bracht aan pastoor Warmenhoven, voor diens ge- zelligen omgang in den korten tijd van hun samen-leven in de pastorie, waardoor de hem nog vreemd zijnde priesterlijke ar beid zeker lichter is gevallen dan hij zich aanvankelijk had voorgesteld. Spr. zeide tenslotte getracht te hebben een vriend te zijn voor allen, met wien hij mocht omgaan, en gaf allen de verzeke ring mede, dat Voorhout als eerste stand plaats voor immer in zijn herinnering als een aangename parochie zal blijven voort leven; en dat .het spreekwoord: „Uit het oog, uit het hart" bij hem zeker niet be waarheid zal worden. Met een fermen handdruk nam ieder der aanwezigen af zonderlijk afscheid van den vertrekkenden priester, hem een tot weerziens toeroe pend. Een serene stilte in het dorp. Woens dag is het in het dorp eens echt „stil" ge weest. 't Was ook geen wonder, want niet minder dan 129 mensjes der Mariacongre- gatie onder aanvoering van haar .directeur, pastoor Warmenhoven, hadden onder luid gejuich dien morgen haar woonstede voor een dag verlaten, om een uitstapje te maken. De reis ging eerst naar Maasdijk, naar de hulpkerk der vorige parochie van Spitsvoet, Platvoet, STiz: verkorting, Geamputeerde Voorvoet, Kantel- voeten, Spreidvoeten, TranspireerendeVoeten? Absoluut pijnloos behandelen van Kalknagels, Eelt, Likdoorns. 5658 J. A. SCHRAtöA, Mauritsstraat 59 TEL. 1509 Luxe-Orth. Niaatschoenmaker - Pedicure Steunzolen naar maat 1 2.50 Aanbevolen door H.H.Doktoren Bezoekt aan huis pastoor Warmenhoven, waaraan de pastoor nog zoo aangename herinneringen heeft. De weleerw. pater L. P. B. Prins droeg aldaar een plechtige gezongen H. Mis op, terwijl de dames-congreganisten de gezan gen uitvoerden. Na afloop eerst een heel eind tippelen en dan koffie drinken; de kopjes koffie waren in overvloed aanwe zig, en men had ruimschoots gelegenheid om de dorstige kelen te smeren. Er werd naar hartelust genoten van de heerlijke gastvrijheid der bevolking, en het was prettig te zien, hoe hartelijk pastoor War menhoven door zijn oud-parochianen werd. begroet. Van hier ging de reis via Vlaardin- gen-Hoek van Holland naar Rotterdam, ter bezichtiging van de havens. „Alle hens aan dek", want het was een gekakel toen alle dames aan boord waren. Langs het vliegveld Waalhaven, werd de terugreis naar het vaste land aanvaard. In volle galop, al zingende ging het naar een speeltuin en dierenpark te Hillegers- berg; ook hier werd volop genoten, ge zongen en gesprongen, zooals alleen meis jes dat kunnen doen. Overal was het weer de goed-zorgende directeur die den da mes vrije consumpties en lekkernijen aan bood, hetgeen dankbaar werd geaccep teerd. Eindelijk zou de terugreis Worden aanvaard, doch de verleiding kon men niet weerstaan om „De Vink" zonder binnen gaan te» passeeren; dus ook hier werd ge pauzeerd, maar nu voor het laatst. De da mes hebben ook gaarne van de gelegen heid gebruik gemaakt, om van kapelaan Groot afscheid te nemen, zoo zelfs, dat deze uitgaansdag der Mariacongregatie ertoe heeft bijgedragen, dat hij Voorhout zeker niet meer zal vergeten. 't Was niet vroeg meer toen de autobus sen der firma Beuk uit Noordwijk de grens der gemeente binnenrolden, en dra was het ook weer uit met den rustigen dag,welken 4e thuisblijvers hadden beleefd! Allen waren vol lof over de keurige or ganisatie van dit mooie uitstapje. WARMOND. Hardraverij. Dat er veel belangstel ling voor de harddraverij is blijkt wel hieruit, dat op het oogenblik al reeds 20 paarden zijn ingeschreven, en, daar de inschrijving nog niet is gesloten, zal on getwijfeld dit aantal nog aanmerkelijk stijgen. WASSENAAR. HET KONTNGINNEFEEST. Een prachtig geslaagd bloemencorso. Woensdagmorgen zijn de feestelijkhe den wederom begunstigd door fraai weer, voortgezet. Nu werd er een wedstrijd ge houden in ringsteken per tandem. Voor gecostumeerde paren waren er bovendien extra prijzen in het uitzicht gesteld. Hier voor verwierven de heer D. van Bame- veld met mej. C. de Wilde den eersten prijs, 2e prijs de heer J. en mej. C. Ko- nings, 3e prijs de dames Boel en Rotte veel en 4e prijs de heer en mevr. J. van ZantenKonings. Voor het ringsteken zelf behaalden het paar Th. BöltingW. van Haastrecht de le prijs; 2e prijs C. van den BergJ. v. d. Berg; 3e prijs J. en C. Konings; 4e pr. A. en J. van der Klaauw en 5e pr. T. en G. van den Berg. Des middags werd het Bloemencorso gehouden. Gezien het aantal inschrijvin gen beloofde dit corso een succes te wor den. De werkelijkheid bleek de stoutste verwachtingen verre te overtreffen. Niet alleen het groot aantal deelnemers met alle mogelijke vèrvoermiddelen doch ook het geheel gaf den indruk dat er met veel ernst door de deeelnemers aan ge werkt was om zoo fijn of zoo mooi moge lijk voor den dag te komen. Het bestuur der K. W. V. was dan ook zeer voldaan, temeer waar de vereeniging niet minder- dan 250.aan geldprijzen had uitge trokken. Wij mochten reeds beluisteren dat, gezien de vooruitgang bij verleden jaar, een bloemencorso het eerstvolgend jaar niet op het programma zal ontbre ken. In de afdeeling A, kinderen met kleine voertuigen, autopeds, poppenwagens, kinderauto's, vliegende Hollanders enz. le prijs M. van Tol le A. Jansen; 2e B. Peeters; 3e Jkvr. R. Sandberg van Boe lens; 4e P. Parlevliet; 5e Ineke Lodewijks; 6e Jan van der Ploeg; 7e B. Brand; 8e S. Blankenspoor; -9e F. Zwartjes; 10e Elly Hers; lie" Lies Bouma; 12e Mientje Zoe temelk. Afdeeling B. kinderen tot en met 15 jaar o.p versierde rijwielen: le prijs Jeane de Loos; 2e Henk de Loos; 3e D. Parle vliet; 3e Rose Marianne den Hartog; 4e J. Parlevliet; 5e Hetty de Loos; 6e Adrie de Rooij; 7e Dik de Rooij; 8e Greta Kiers; 9e Tonny te Nijenhuis; 10e R. Barnhoom; lie W. te Nijenhuis, terwijl verder nog een 5-tal eervolle vermeldingen werden toegekend. Afdeeling C. dames en heeren op rij wielen of tandems: le prijs Corrie van Wissen; 2e pr. N. van Wissen. Afdeeling D, ponnywagens, bokkewa- gens, ezelwagens en driewielers: le prijs Gebr. A. en R. Ruygrok; 2e kinderen Olij; 3e kinderen van Paridon. Afdeeling E, rijtuigen of wagens met paardenbespanning: 2e prijs kinderen v. Sprorisen en van Veen. Afdeeling F, motorrijwielen, automo bielen en motorcarriers: le prijs Auto Service Den Deijl; 2e prijs idem; 3e prijs Floraliavereeniging Wassenaar. Afdeeling G, reclame en propaganda- voertuigen: le prijs A. van Rhijn; 2e pr. Mondaccordeonvereen. D.V.S.; 3e pr. Fa. Th. P. Vos; 4e pr. A. L. van Paridon; 5e pr. Auto Service Den Deijl; Eerv. Verm. J. W. v. d. Velde. Nadat de keuring was geschied en de bekroningen waren bekend gemaakt, Koopt bij Let op 52 NI e ubelhande I Haarlemmerstr. gn Naast Roxy-Bioscoop GEEN TELEFOON werd van al deze voertuigen een stoet geformeerd en werd met muziek een rondgang door een gedeelte van het do<rp gemaakt. Nadat de jonge deelnemers bij 't feestterrein waren uitgeschakeld, werd nog een rondgang gemaakt door een groot deel der Wassenaarsche parken. Overal langs den weg dien de stoet moest voorbijtrekken stond een geweldige men- schenmenigte het schouwspel gade te slaan. Op het feestterrein werd voorts een demonstratie gegeven door de Boog- schuttersvereeniging de Nieuwe Germa nen, en werd een onderlinge wedstrijd gehouden. Hiervan waren de uitslagen: le prijs met 125 punten P. G. Riem; 2e pr. met 125 punten C. Buys; 3e prijs met 112 punten J. Riem; 4e pr. met 110 p. W. Maarsen; 5e pr. met 101 p. J. W. v. d. Aa; 6e pr. met 97 p. J, Prosman; 7e pr. met 89 p. P. van Helmond; 8e pr. met 75 p. J. Hoogstraten; 9e pr. met 69 p. J. Appel doorn; en 10e pr. met 67 p. J. J. Rem merswaal. Nadat het Bloemencorso was beëindigd werden door de landelijke Rij vereeniging „Koningin Emma" diverse demonstraties en behendigheidsspelen gedemonstreerd, welke demonstraties door een groote menschenmenigte werden gadegeslagen. Dikwijls moesten de rijders een warm en welverdiend applaus in ontvangst nemen. Des avonds half acht gaf voorts de Chr. Mondaccordeonvereeniging „Door Vriend schap Sterk" op het Dorpsplein een con cert. Ook hier waren weer talrijke aan wezigen om het uit 12 nummer saamge- stelde programma te hooren vertolken. Tot slot van het feest werd een prach tig vuurwerk ontstoken dat zeer goed slaagde. Floralia. De tentoonstelling van de door de Floraliavereeniging aan ae school kinderen en ouderen in het voorjaar'uit gereikte plantjes zal pl'aats hebben op Donderdag 9 September a.s. in het Wapen van Wassenaar. In verband met het 10-jarig bestaan der vereeniging ligt het in de bedoeling aan deze tentoonstelling een bijzonder karakter te geven en daaraan bijzondere attracties te verbinden. De tentoonstelling zal dien dag den ge- heelen dag gratis voor een iedertoegan- kelijk zijn. Collecte. De opbrengst van de col lecte gehouden voor Draagt Elkanders Lasten ter bestrijding van tuberculose, beeft alhier opgebracht de somma van 151.62. ZOETERMEER. HET KONTNGINNEFEEST. Het koninginnefeest in deze gemeente is voortgezet tot 's nachts 1 uur. Do feest stemming is vanaf Maandagavond tot het laatst toe bestendigd gebleven. Het weder werkte bijzonder mede. Nadat de middagfeestelijkheden op het terrein waren afgeloopen deze zijn een groot succes geworden, al duurden som migen nummers wel wat lang werd des' avonds om 8 uur wederom aangetreden om met muziek door de gemeente naar het feestterrein te marcheeren. De prestaties van. onze muziekvereeriiging „Kunst en Vriendschap" mogen wel eens extra geme moreerd worden. Maandagavond begeleidden de muziek- kanten de fakkeloptocht door de gemeente en concerteerde op het schoolplein; Dins dagmorgen begeleidden zij de schoolkinde ren; Dinsdagmiddag begeleiden zij de op tocht en concerteerden op het feestter rein en des avonds maakten zij wederom een muzikale wandeling. Op het feestterrein werd een druk ge bruik gemaakt van de vermakelijkheden. Ter opluistering werd nog een bioscoop voorstelling gegeven. Een groote menigte bleef wachten op het vuurwerk, dat om streeks 12 uur werd ontstoken.» Zeer vol daan over een en ander gingen de feest vierende huiswaarts. De uitslag van de gehouden nationale hinderniswedstrijd voor motorrijders was als volgt: le prijs: P. v. d. Velden; 2e pr. B. Bun kers, Wassenaar; 3e pr. L .van der Scheer; 4e pr. A. Duinisveld; 5e pr. P. Lammens; 6e pr. L van der Hoek. De volgende prijzen werden toegekend voor de mooist versierde rijtuigen, deelne mers aan de ringrij4erijle pr. H. de Mol; 2e pr. A. L. Ooms, beide alhier, en C. Mat- ze te Hazerswoude. Bij het touwtrekken waren de prijswin naars: le pr. M. van der Meer; 2e pr. C. de Koster; 3e pr. H. Groenheyde. De tandemwedstrijd voor dames had den volgenden uitslag: le pr.: de dames M. v. d. Most en C. Groenheyde. 2e pr. Nel Groenheyde en Corrie Groenheyde. 3e pr. S. Groenheyde en N. Groenheyde. De uitslag van den wedstrijd op ezels werd bij loting vastgesteld: le pr. Ph. v. d. Wees; 2e pr. C. Groenheyde; 3e pr. J. van Duijvenbode. Roode Kruis-colecte. Op Woensdag 15 September a.s. wordt in deze gemeente gehouden de bekende jaarlijksche Roode Kruis-Collecte. Geboren: Pieter z. van C. J. Gouwe leeuw en W. Wensveen. Ondertrouwd: H. J. de Jong oud 31 j. en N. G. Kuif oud 23 j. Overleden: W. de Boer oud 67 jaar echtgenoot van W. Lanting.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7