Om een Kind 3)e Êeictodte, Qou/umt H. M. de Koningin temidden der talrijke kinderen, die Haar op Koninginnedag ten paleize 't Loo een hulde kwamen brengen. Links Z. K. H. Prins Bernhard Een ballonopstijging maakte deel uit van de feestelijkheden in het Olympisch stadion te Amsterdam op Koninginnedag. - Het moment, waarop de heer H. van Someren met zijn ballon het luchtruim kiest In de hoofdstad werd de viering van den verjaardag van H M. de Koningin ingezet met koraalmuziek. Het openlucht- concert op den Dam De Engelsche kruiser .Resolution is op de reede van Saint Jean de Luz aangekomen ter bescherming van de Engelsche scheepvaart ter hoogte van de Spa'ansche kust De traditioneele groote parade op het Malieveld te Den Haag ter gelegenheid van Koninginnedag werd Dinsdag door talrijke autoriteiten bijgewoond Meer dan 5000 kinderen brachten Dinsdag H. M. de Koningin ten paleize 't Loo een hulde op den verjaardag der Vorstin. - Het défilé der kleinen FEUILLETON ROMAN VAN NORBERT GARAI. 12) Nicolle plaatst zich tusschen de beide kemphanen en tracht met een „bon mot" de verzoening tot stand te brengen, maar plotseling zwijgen allen om een oogenblik ingespannen te luisteren. Een auto. Motorgeronk. „Dat zal de rechercheur zijn", roept Danny en opspringend verdwijnt hij in den donkeren tuin. Om den afstand naar den rij weg te bekorten, loopt hij dwars door het bosch. Twee minuten later staat hij voor den auto, welks inzittenden, twee heeren in burgerkleeding, dan wagen reeds verlaten hebben en ijverig met den chauffeur be raadslagen. Danny aarzelt een oogenblik, maar dan acht hij het toch wel zeker, dat dit de bei de heeren van de politie zijn. Pardon!" zegt hij, naderbij komende, „zoeken de heeren misschien juffrouw De- vine?" De heeren keeren zich eenigszins ver baasd om. „Inderdaad", antwoordt een hun ner, „wij worden bij juffrouw Devine ver wacht." „Dat weet ik Mijn naam is Danny Ward. Juffrouw Devine logeert met haar vrien din, mijn verloofde, in mijn weekendhuis. Ik zal u er heen brengen. De auto kan hier wel blijven staan." Zijn openhartig, vrijmoedig optreden maakt een zichtbaar goeden indruk op de beide bezoekers, die hem onmiddellijk vol gen. Onderweg vertelt hij him, dat zijn ver loofde, juffrouw Osborn, hem reeds van al les op de hoogte heeft gebracht. De kleine Maud verkeert in blakenden welstand en* is geheel aan haar nieuwe „mamma", zoo-* als het kind juffrouw Devine ostentatief blijft noemen, gewend. Kitty en Nicolle wachten reeds vol onge duld in den kleinen tuin. In een van de beide heeren herkennen zij onmiddellijk inspecteur Benett. ,Het spijt me, dat ik de idylle hier bui ten zoo wreed moet storen, dames", begroet Benett haar vriendelijk. „En dat nog wel op zoo'n ongewoon uur. Maar om bijzon dere redenen konden wij helaas niet vroe ger komen". Hij wijst op den jongeman naast zich. „Dit is mijn assistent, mr. Kaynes. Zie zoo, mr. Kaynes, hier ziet u nu de beide jongedames, die door zoo'n merkwaardig toeval in de Kensington-affaire betrokken zijn geraakt...." Gewoonlijk is de eerste indruk welke men van iemand krijgt, beslissend voor de verdere houding tegenover deze. Terwijl Nicolle en Kitty van het eerste oogenblik af sympathie gevoelen voor den kalm en, bescheiden jongeman, bespeurt Danny instinctief een afkeer tegen Richard Kaynes. Natuurlijk wil hij zichzelf niet bekennen, dat het steeds waakzame instinct van den verliefden jongeman plotseling gevaar ruikt. Met groeiend wantrouwen consta teert hij heimelijk, dat de man een onbe schaamd nieuwsgierigen blik heeft. Uiteraard willen de beide heeren er zich allereerst van overtuigen, dat de klei ne Maud hier goed is ondergebracht. Kitty gaat hen voor en op hun teenen begeven zij zich naar de slaapkamer van het kind. Nu, Maud maakt inderdaad een alle be zorgdheid verdryvenden indruk. Zij glim lacht in haar slaap en dit vreedzame, zorge- looze lachje verwekt een vriendelijke weerschijn op het ernstige gelaat van de beide politiemenschen. Fluisteren komen zij overeen, dat. om het kind niet in zijn slaap te storen, het on derhoud op de waranda zal plaats hebben. Op dezen mooien, zoelen zomeravond is het op de kleine veranda best uit te hou den, ook al ontbrak het dan aan voldoen de zitplaatsen. Maar als Danny een kist na derbij heeft gesleept voor Kaynes en zelf met een omgekeerde emmer genoegen neemt, is ook deze puzzle opgelost. „Wij hebben u een paar zeer interessan te mededeelingen te doen", leidt Benett het gesprek in. „Het lijkt mij het beste, dat ik er de dames maar direct van op de hoogte stel, dat zij vijfduizend pond en nog meer kunnen verdienen, als zij ons behulpzaam zijn bij de opsporing van een reeds lang door de politie gezocht individu". De emmer valt rinkelend om. Danny is van opwinding overeind gesprongen. Ook de beide meisjes staren inspecteur Benett stom verbaasd aan. „Drie jaar geleden", begint deze zijn toe lichting, „werd bij de Estna-f abrieken. „Wat zegt u?" valt Danny hem in de rede. „Bij de Estna-f abrieken?" „Ja...." „Zooja", stottert Danny, „dat komt, ik.ik ben ook bij de Estnafabrieken. Ik werk op het constrctiebureau. „Zoo....? Nu, dan zult u zich die affaire zeker wel herinneren", wendt Benett zich tot Danny, „die drie jaar geleden zooveel stof heeft doen opwaaien. Het betrof een ingenieur .van de Estnafabrieken. Deze in genieur zijn naam is Conrad Coverley wordt wegens verduistering van fa brieksgeheimen door de politie gezocht. Tot dusver is hij er echter steeds in geslaagd zich aan alle nasporingen te onttrekken." Danny antwoordt mechanisch, dat hij er wel eens iets over gehoord heeft. Met de juiste toedracht is hij echter niet op de hoogte. „Ja, die Coverley", zoo vervolgt Benett zijn verhaal, „is een slimme vos. Maar eens zullen we hem toch wel vangen. Wij heb ben bepaalde redenen om aan te nemen, dat hij zich op het oogenblik in Engeland ophoudt Hij zwijgt plotseling en ziet Kaynes aan. „Wat is er aan de hand?" Kaynes luistert ingespannen en wendt het hoofd in de richting van den tuin. „Het is net, of ik buiten voetstappen hoorde, inspecteur!" Allen zijn zij nu een en al aandacht. „Misschien is het onze patrouille", fluis tert Benett. „Maar de jongens hebben toch de opdracht zich bij ons te melden. Eigen aardig, dat zij dat tot dusver nog niet ge daan hebben!" Hij wendt zich tot de beide meisjes. „Schrikt u alstublieft niet, dames, als ik u zeg, dat dit huisje hier sinds gister avond onder politietoezicht staat. „U hebt er zeker nog niets van be merkt, wel? Ja, onze machinerie werkt ge- ruischloos. Wij nemen namelijk aan, dat Coverley zich !n de omgeving ophoudt en mocht dat niet het geval zijn, dan meenen wij er toch op te moeten rekenen hem bin nenkort hier buiten aan de Theems te zul len ontmoeten, want deze, door de politie gezochte Conrad Coverley, is niemand an ders dan de eigenlijke vader van de kleine Maud. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of hij zal een poging doan om zijn kind te zien misschien zelfs wel om het te ontvoe ren." „Dat begrijp ik toch niet goed", zegt Kit ty verwonderd. „Ik heb toch vandaag een brief van mr. Gordon gekregen, waarin hij de wensch te kennen geeft, dat zijn doch tertje hier blijft. Wie is nu eigenlijk de vader?" „Gordon heeft de kleine Maud geadop teerd „Een oogenblik", interrumpeert Danny. „Nu gaat mij een licht op: Gordon, mr. Gor donIs dat mischien de directeur-gene raal van de Estna-f abrieken, inspecteur?" „Inderdaad „Bewaar me!" Dany laat zich weer op zijn emmer vallen. De wetenschap dat het kind van den almachtige der Estna-fabrie- ken zich hier in zijn weekend-huisje be vindt, is hem in de beenen geschoten. Richard Kaynes maakt plotseling een waarschuwende beweging en legt dan ver manend zijn vinger op de lippen, daarmee allen gebiedend te zwijgen. Onverwacht staat hij op, om dan ge- ruischloos als een schaduw uit de veran da te glijden. Danny wil hem volgen, maar Benett fluistert bevelend: „Hier blijven!" Gehoorzaam gaat Danny weer op zijn emmer ziiten. Op de veranda heerscht thans een diepe stilte; vanuit den tuin klinken af en toe voetstappen en het gedempt geluid van stemmen dringt tot hier door (Wordt vervolffd>

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 5