RECHTZAKEN OMGEVING AGENDA BIOSCOPEN WOENSDAG 1 SEPTEMBER 19c. DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 KOELER. - De Bilt seint: De verwachting: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken met toenemende kans op regen of onweer. Later opklarend en koeler. Hoogste barometerst.: 765.8 te Stockholm. Laagste barometerst.: 738.6 te Vestmanoer De depressie heeft zich vooral naar IJs land verplaatst en werd daar diep, zij breidt zich verder naar het Oosten uit, in het Zuid-Westen stijgt de barometer weer. Een gorden van hooge drukgebieden boven 765 m.m. loopt om de depressie van Spanje over midden Europa tot bij Groen land. Op de Britsche eilanden zijn zware regens gevallen, zoowel in Ierland als in Schotland viel plaatselijk 25 m.m. Er waaien krachtige Zuidelijke tot Westelijke winden en in Schotland duurt de regen voort. Scandinavië heeft tijdelijke opklaring waarbij in den nacht de temepratuur in het binnenland reeds onder het vriespunt daalde. Ook Duitschland, Zwitserland en Frank rijk zijn nog onder hoogedrukinvloed met veel ochtendmist en windstilte, waarna overdag de temperatuur vrij hoog kan stij gen. De hooge toppen in Zwitserland zijn vrij van wolken. Ons land komt thans onder invloed van de depressie met veel kans op regen of on weer, waarna afkoeling en opklaring kan volgen. LUCHTTEMPERATUUR. 21.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 8.19 uur tot Donderdagmorgen 5.41 uur. ilOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Donderdag 2 Sept. voorm. 1.17 en nam. 1.53 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 20 gr. C. De Zijl 19.5 gr. C. schillende spelen, als zakloopen, turfra pen, sprietloopen, enz. enz. Elk kind kreeg een aantal punten voor het spel, waaraan werd deelgenomen, terwijl des avonds ieder der punten bij elkaar geteld werden. Te 7 uur werden de prijzen uit gereikt. In de allereerste plaats kreeg ieder kind een prijs, waarna de 10 hoog- sten in aantal een extra prijs kregen. Daarna was er feest voor de grooten. De straat was schitterend versierd en de volwassenen konden hun hart ophalen in de vroolijke keuken. De leider be dankte de politie en de heeren Weerthof, v. d. Ende, Chaudron en v. d. Linden voor hun werk en alle dames die den heelen dag voor versnaperingen en ver- frisschingen hebben zorg gedragen voor de kinderen. Een mooi vuurwerk ging tot besluit. R.K. LEESBIBLIOTHEEK GEOPEND. Door mej. A. J. C. E. Schoenmakers is he den in perceel Lorer.tzkade 17 een R.K. Leesbibliotheek geopend. Dat er aan een dergelijk instituut hier ter stede behoefte bestaat, weten onze lezers en lezeressen on getwijfeld allen. Nu de serieuze pogingen van mej. Schoen makers geslaagd genoemd kunnen worden, mogen we veronderstellen dat de katholie ken van deze bibliotheek een ruim gebruik zullen maken. De welvoorziene catalogus wijst erop, dat een keur van boeken aanwe zig is, terwijl de goedkeuring erop van den censor, den zeereerw. pater L Zonderland O.F.M. waarborg is, dat men goede lectuur ontvangt. In een advertentie van Maandagavond heeft men kunner lezen op welke uren de bibliotheek geopend is. Wij wenschen mej.. Schoenmakers alle mogelijk succes. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd op het Bureau van Gemeentewerken aanbesteed: Perceel I: Het maken van een verkeers weg (zonder bruggen en dam), met aan sluitende straatgedeelten, het dempen van een gedeelte van de Binnenvestgracht, met inbegrip van rioleerings-, bestratings- en terreinafscheidingswerken, en Perceel II. Het makzn van eene gewa pend betonbrug over de Oranjegracht, een dam met duiker in de Waardgracht en eene gewapend beton boogbrug over de Zijlsingelgracht, met bijkomende werken. Ingeschreven was als volgt: R. Bijker, Haarlem in massa 75.000. de Jong, Amersfoort, in massa f 79.270; L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand, Lei den, perc. I 20.700.perceel II f 35.700, en in massa J 5j.900.W. F. Marcelis, Leiden, I 19.440.—, II 37.500.—, in mas sa 56.500.Gijsbert Hak, Amsterdam I 29.136.—, II 40.700.—, in massa op 67.000.Th. L. J. Zitman, Leiden II f 38.000.W. Aafjes. Assendelft I 29.000 TI 39.400, in massa f 66.666.—; P. J. de Jong, Oegstgeest in massa f 69.300.A. van Halem en J. Doornik, Leiden I 22.800 II 36.700.—. in massa 59.500.—: T. P. de Geus en Stampra, Stompwijk I 23.000, II 34.200,—, in massa 54.797.—; J. Warnaar en Co., Den Haag I f 18.990. II 39.800.in massa f 57.000.A. Schouls en J. A. Schouls, Leiderdorp I 22.800.—, II 47.000.—; A. Voordauw en J. van Eek, Zoeterwoude in massa 65.000; H. C. Heemskerk en W. Oudshoorn in massa 67.746.Otto Linsel, Soestdijk in massa f 77.500.A. J. de Later, Oegst geest I 22.000.—, II 42.000.—, Bik en Bredeveld, Leiden in massa 57.600. W. Koningen, Nieuwer Amstel I 28.614, II 39.000.—, in massa 64.800.—; J. A. v. d. Haak, Amsterdam in mas£a 71.000; N.V. Leidsche Ballast Mij., v.h. Samson Leiden I 27.600.(I 47.000.in massa 73.000.P. C. Langeveld, Hardinxveld in massa 65.800.Th. de Winter, Leiden I 25.000.—; Gesman en Zoetemeijer, Al phen aan den Rijn I 22.600.II 39.990, in massa j 61.300.E. Sanders en Co., Gouda, I 19.948.—, II 38.100.in mas sa 57.748.Gebr. A. en J. den Ouden, Oegstgeest in massa 67.800.C. God schalk, Leiden I 21.087.—, II 35.460.—, in massa 55.560.Laagste inschrijver voor perceel I is. dus de firma J Warnaar en Co. te Den Haag met 18.990.en voor perceel II en in massa de firma T. P. de Geus en Stampra te Stompwijk met resp. 34.200.en 54.797.De gun ning is aangehouden. R.-K. STAATSPARTIJ. Morgenavond vergadert de afd. Leiden der R.-K. Staatspartij, in het St. Anto- nius-clubhuis aan de Mare. Naar wij vernemen, heeft de heer P. v. Berge Henegouwen, die tal van jaren in het bestuur de functie van penningmees ter heeft vervuld, voor genoemde functie bedankt. Op de laatst-gehouden bestuurs vergadering heeft de voorzitter, mr. Bol- sius, den heer v. Berge Henegouwen op hartelijke wijze dank gebracht voor het zeer vele, wat hij met groote toewijding voor de organisatie heeft gedaan. In zijn plaats heeft het bestuur tot pen ningmeester gekozen den heer W. J. Kriek. Ver. Sa. Veronica. Zooals blijkt uit een kl. advertentie in dit blad wordt morgen de eerste zitting in het nieuwe seizoen gehouden. De oproepen zijn altijd succesvol ge weest; moge 't morgen ook zoo wezen en vele dames zich geroepen voelen, om ma teriaal voor nuttige onderkleeding, zoowel om te breien als te naaien, te komen ha len. De voorraad is schrikbarend vermin derd en alle afdeelingen moeten weer flink aangevuld worden, willen wij de zen winter in den allerergsten nood kun nen voorzien. Door verschillende omstandigheden zijn verscheidene dames niet meer in de gele genheid den zittingsmiddag productief te maken: 't is te hopen, dat deze. plaatsen door andere dames worden ingenomen en morgen enkele uurtjes in 't Vincentiusge- bouw voor de stille armen komen werken. Het bestuur zou dit op hoogen prijs stel len; er zijn toch altijd nog wel dames te vinden, die een paar uur vrij kunnen ma ken ten bate van een liefdadig doel. Er wordt dus gerekend op een groote op komst. Laat 't bestuur in deze niet teleur gesteld worden. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (Augustus 1937) ingelegd 525.130.15 en terugbetaald f 349.072.47; 136 nieuwe inleggers werden ingeschre ven en 107 boekjes werden geheel uitbe taald. Het tegoed der 18.802 inleggers, inclu sief 1.522 deelnemers aan den afhaal- dienst, bedroeg einde Aug. 9.062.806,62. In 4683 posten is in deze maand door den afhaaldienst 14.006,25 ontvangen. De heer J. ter H^ar te Amsterdam is in een buitengewone algemeene vergade ring van aandeelhouders benoemd tot di recteur der Textielfabrieken Gebrs. van Wijk en Co. hier ter stede. Het aantal inschrijvingen voor de uit- deeling van haring en wittebrood be draagt dit jaar 4200 (vorig jaar 4000). Wij vestigen de aandacht op de adver tentie voor het inschrijven van leerlingen aan de Avondteekenschool van den Ned. R.-K. Volksbond afd. Leiden, voorkomende in ons blad van heden. HAARLEMSCH POLITIERECHTER. Vrijgesproken van diefstal. Voortgezet werd de zaak tegen de 24-ja- rige C. M. B. uit Voorhou t, de 54-ja- rige J. R. uit N o o r d w ij k, de 36-jarige A. D. uit Noord wjjkerhout, die op 27 April terecht hebben gestaan wegens het feit, dat zij le verd. in of omstreeks het najaar 1935 opzettelijk te Haarlem een door misdrijf verkregen lap bruine stof als geschenk heeft aangenomen; 2e verd. in het najaar 1935 te Haarlem opzettelijk een door misdrijf verkregen paar kousen als geschenk heeft aangeno men; 3e verd. in het najaar 1935 te Haarlem LEIDSCHENDAM. Zwemmen ter eere van de Koningin! Bij gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin had gisterenmiddag on der zeer groote belangstelling en begun stigd door prachtig zomerweer, een 2 K.M. zwemwedstrijd plaats in de Vliet te Leid- schendam, uitgeschreven door de Haagsche Zwemvereeniging „Z. I. O. S.", waaraan niet minder dan 150 dames en heeren deelnamen. Gestart werd in 4 groepen; le groep 80 deelnemers, allen heeren bene den de 30 jaar; 2e groep 20 heeren boven 30 jaar; 3e groep 40 dames beneden de 30 jaar en groep 4 10 dames boven de 30 jaar. Voor elke groep waren 5 prijzen be schikbaar gesteld, waaronder 4 bekers (le prijs voor elke groep) van den heer M. van Dongen te Leidschendam; één 2de prijs (een beker) van het medaille-huis L. Ni- colaas. Verder waren er vele medailles be schikbaar gesteld door diverse families en door de zwemvereeniging ,,Z. I. O. S." Bo vendien waren door Z.I.O.S. nog 4 me dailles uitgeloofd voor het eerstaankomen- de lid van Z.I.O.S. uit elke groep. Precies half vijf loste burgemeester Keij- zer het startschot, waarna de eerste groep over de lijn ging, gevolgd door de andere groepen telkens met 5 minuten tusschen- poos. Na 40 minuten was de eerste van de hee- rengroep binnen, de heer W. Dill van C. W. P., die den lsten prijs behaalde, 2e prijs A. Romani, 3e prijs P. Bouman (Z:I.O.S.), 4e prijs J. Prins en 5e prijs J. Hulst. De winnaars van de 2e groep waren: le pr. D. van Barneveld (W. R. B.), 2e prijs L. Deijbel; 3e pr. C. v. d. Poel (Z.I.O.S.); 4e prijs J. Vooijs en 5e prijs W. Stoelman. Van de dames beneden 30 jaar behaal de mevr. Hoogwerf de le prijs; 2e pr. H. Taris, 3e pr. J. Riemens, 4e pr. P. Weber (Z.I.O.S.) en 5e prijs L. Koppe. De uitslag van de dames boven 30 jaar was: le prijs mevr. M. de Graafvan Zut- fen; 2e pr. mevr. Blankensteijn—Liplaa; 3e prijs H. BoogaardLeonardt; 4e pr. J. Boumanvan Dienst; 5e prijs Oldenhof Bergwerf. In totaal waren slechts 9 personen uit gevallen. Ongeveer 6.45 uur had door burgemees ter Keijzer de prijsuitreiking plaats, doch alvorens hij hiertoe kon overgaan, werd hem door den voorzitter van Z.I.O.S. ,een prachtige bloemenmand aangeboden, waar voor de burgemeester de vereeniging har telijk dank bracht. Hierna werden door hem met een hartelijk en toepasselijk woord de 20 prijzen aan de winnaars uitgereikt. Ten slotte dapkte de burgemeester nog maals voor de hem gebrachte bloemenhul de, waarna de voorzitter, de heer F. C. A. Reebeen, een woord van dank bracht aan allen, die hadden medegewerkt tot het zoo schitterend slagen van dezen wedstrijd. In de modder. Maandagmiddag ge raakte het 3-jarig zoontje van den heer B. spelenderwijs in een moddersloot aan den Achterweg te Leidschendam. De-heer U., die het gegil van het kind hoorde, spoedde zich naar de plaats des onheils en wist nog juist bijtijds het kind te grij pen en op het droge te brengen. Was de heer U ecnige oogenblikken later gekomen, dan zou het ventje zeker gestikt zijn ge weest. Ongeluk. De heer W. v. d. M., die gis teren aan het kanovaren was op de Vliet sloeg met het vaartuigje om en had daarbij het ongeluk in het water met zijn voet in een scherp voorwerp terecht te komen, waardoor hij aan zijn voet een gapende wonde bekwam, welke door dr. van Zee land, d)t spoedig ter plaatse was met drie krammen werd gehecht. STOMPWIJK Het concours-hippique. Zooals reeds gemeld, wordt er op Dinsdag 14 September a.s. een groot concours-hippique gehouden met kermis d'été en tot slot een groot vuur werk, hetgeen geheel op particulier initia tief door de heeren J. van den Bosch, G. Olsthoorn en H. Beek wordt aangeboden in verband met het zilveren ambtsjubileum van burgemeester W. J. H. J. M. Keyzer. Dat dit aan den burgemeester aangebo den concours-hippique de sympathie weg draagt van vooraanstaande personen en groote firma's bewijst, dat er reeds tal van te verjrijden eereprijzen zijn aangeboden, waaronder niet minder dan vier gdoote zil veren bekers, een zilveren sigarendoos, verschillende medailles enz. Ook heeft het bovengenoemde comité ge meend geheel in den geest van een paar- d'ensportfeest te moeten blijven en zal de jubilaris die dag niet per auto, doch in een rijtuig met bijzondere bespanning, welwil lend aangeboden door gebr. van der Lans te 's Gravenhage, naar het concours-terrein gebracht worden. Het is te wenschen, dat het weer wil me dewerken en het comité daardoor er in zal slagen, het gestelde doel te bereiken, n.l. dezen dag voor den jubilaris, burge meester W. J. H. J. M. Keyzer, tot een on vergetelijke te maken. De entrée is zoo lang mogelijk gesteld nl. dagkaarten a 1, plus belasting en 's avonds na 6 uur 0.25 incl. belasting. Het comité heeft echter gemeend, gezien het doel van dit concours-hippique, voor de ingezetenen van de gemeente een uitzon- opzettelijk 2 babytr- itjes en 4 luiers, wel ke door misdrijf verkregen waren, als ge schenk heeft aangenomen. Een en ander was afkomstig uit de za ken der firma Vroom en Dreesmann en de Hema te Haarlem. De Officier van Justitie vroeg in deze zaak voor allen verdachten vrijspraak. dering te moeten maken en stelt daarvoor het entrée voor inwoners op 0.50, plus be lasting, mits daags te voren afgehaald. Werkloozen hebben op vertoon van hun stempelkaart vrijen toegang. De algemeen leider van het concours-hip pique. de heer Beek, zal moeite nog tijd sparen, teneinde de kwaliteit en kwantiteit der inschrijvingen te brengen op het peil, zooals men dit reeds sedert jaren alhier wend is. NOORD WIJK. Sober Oranjefeest. Het Oranjefeest hier is dezen keer al heel sober verloopen, doordat alleen in den avond beide muziekkorpsen een concert op het Lindenplein gaven, waarna een groote lampionoptocht door het dorp werd gehou den, waaraan de jeugd met vele honder den lampions deelnam Na beëindiging gaven de muziekkorpsen nog eenige vroo lijke nummers op het Lindenplein. Een gouden jubilaris! Morgen is het 50 jaar geleden, dat het raadhuis in gebruik werd genomen. In de vergadering van den gemeente raad morgenmiddag zal dit jubileum wor den herdacht. Pèrsonalia. Geslaagd voor Mulo A Nelly van Oosten, leerlinge van het pen sionaat Duinendaal te Boxtel. Geboren: Jacobus Johannes z. van H. J. v. d. Berghe en J. C. Krol. Johannes Cornelis z. van P. Plug en N. Lindhout. Htlena d. van A. v. Duin en J. v. Duiven- bi de. Jansje d. van A. v. Duin en J. v. Di'ivenbode. Pieternella Jacoba d. van H. v. d. Haak en E. Ouwehand. Gerar- dus Johannes z. van G. Waasdorp en J. Duivenvoorde. NOORD WIJK AAN ZEE. ORANJEFEEST. Kinderfeesten en een muzikale echo. Op waardige wijze is in onze badplaats de verjaardag van onze Koningin ge vierd. Het geheele dorp en de Boulevard was één vlaggentooi, hetwelk reeds een feestelijk aanzien geeft, terwijl in den namiddag vele duizenden bezoekers ge trokken werden naar de diverse volksspe len op het terras voor pension „Noord zee", hetwelk fleurig was afgezet met kleurige vlaggetjes. De feestelijkheden werden ingezet te 1 uur met Koraalmuziek op den toren, terwijl alle schoolkinderen im optocht door het dorp trokken onder begeleiding van de vroolijke muziek van de „Echo der Duinen", waarna den kleinen op de diverse scholen een tractatie werd aan geboden. Men begrijpt de groote vreugde der jeugd, welke zich ook niet onbetuigd liet, door het zingen van vroolijke, va- derlandsche liederen. Dit was wel één der mooiste onderdeelen van het feest. Alvo rens de feestelijkheden werden ingezet, voerde de burgemeester n-og het woord. Spr. richtte een woord van dank aan het Oranjebestuur voor de organisatie van deze feestelijkheden; hij vond het loffe lijk, dat ondanks de grootsche feestelijk heden van dit voorjaar, het bestuur de verjaring onzer geëerbiedigde Koningin niet vergeten heeft. Spr. hoopte, dat bij de komende blijde gebeurtenis, dat men nogmaals de echte Oranjeliefde voor ons Vorstenhuis zou toonen. Te 2.30 uur begon men met het ring steken per fiets voor meisjes, waarvoor zich 14 deelnemers hadden opgegeven, welke zorg hadden gedragen voor een keurige versiering der rijwielen. Voor deze versiering behaalde de le prijs Catrien de Vries, 2e Marie v. Rhijn, 2e Marie v. d. Putten (extra prijs), 3e Marie v. d. Niet, 4e Cor v. d. Berg: voor het Ringsteken: le pr. Jopie Schippers, 2e Mien v. d. Niet, 3e Marie v. Rhijn, 4e Cor v. d. Berg, 5e Klaartje v. d. Niet. 6e Leni v. d. Niet, 7e Jansje Kra nenburg. Zakloopen voor jongens 1013 jaar, aantal deelnemers 40: le pr. Kees v. d. Luyt, 2e M. v. Duivenbode. 3e M. Ha- zenoot, 4e Henny Schippers. 5e Anton v. d. Niet, 6e Wim v. Duin, 7e Gerrit Schip pers, 8e Dirk Hazenoot. Blinddoekloopen voor meisjes van 1316 jaar, 24 deelnemers: le pr. Go Faase, 2e Alie v. Duin, 3e G. Alkemade, 4e Antje v. Duin, 5e Tine v. d. Weijden, LEIDEN. Woensdag, Propaganda-vergadering van de Hanze voor het stichten van een Handelsavondshool, ..In den Vergulden Turk", 0% uur. Donderdag: R. K. Reclasseeringsvereeni- ging, Afd. Leiden, zitting gebouw St. Vine. Vereen., Hoogl. Kerkgr. 32, 89 uur. Donderdag, Ledenvergadering R.K. Staats partij, afd. Leiden, St. Antonius- clubhuis Mare, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Zaterdag 28 Aug. tot en met Vrijdag 3 Sept. a.s. waargenomen door de apotheken: D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406, P. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, telef. 3553 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegst geest, Tel. 274. 6e Jaapje Ammeraal, 7e Annie Faase, 8e Trientje Krug, 9e Adri Spaanderman. B a 11 o o p e n voor meisjes van 1013 jaar, 54 deelnemers: le pr. Rie Mooye- kind, 2e Kootje v. d. Luyt, 3e Leuntje Barnho.orn, 4e Corrie Koeman, 5e Gré Barnhoorn, 6e Klaartje Korbee, 7e Jopie Schippers, 8e Willy Spaanderman. Tobbetje steken voor jongens v. 1316 jaar: (voor dit vermakelijke num mer waren 22 deelnemers): le pr. Frans Roetman, 2e Piet Vink, 3e Jan Duindam, 4e H. Broekmeyer, 5e Kees Bulk, 6e F. Broeders, 7e Wim v. Rhijn, 8e Kees v. d. Berg. Het succesnummer was wel het touw trekken voor mannen. Hiervoor hadden zich opgegeven 8 groepen van 4 perso nen. Er waren geldprijzen uitgeloofd van 10.8.6.4.cn 3. men kan zich indenken, dat hierom flink gestreden is. Vurig aangemoedigd door de honderden kijkers werden in dezen kamp de winners: le pr. groep J. P. Barn hoorn Pl.z., 2e groep Jac. Barnhoorn K.Pzn., 3e pr. groep A. v. Roon, 4e pr. groep Kees Barnhoorn K.Pzn.. en 5e pr. groep Korbee. Na afloop werden onder groote belangstelling de prijzen der volks spelen uitgereikt op het terras van lunch room „De Landbouw" op de Boulevard; het was vermakelijk de glunderende ge zichten te zien der kleine prijswinners bij de ontvangst der mooie prijzen. Te half acht werd vervolgens een se renade gebracht door de „Echo der Dui nen" en het Oranjebestuur aan den Bur gemeester en mevr. v. d. Mortel met kin deren, op het bordes van het Palace-ho tel, hetwelk door den burgervader op hoogen prijs werd gesteld en begrijpe lijkerwijze veel belangstelling trok. Te acht uur gaf de „Echo der Duinen" nog een concert op de Boulevard, waarna de traditioneele lampionoptocht plaats vond, waarvoor een overgroote belangstelling bestond. NIEUWVEEN. Reis Volksbondsleden. Onder begun stiging van prachtig zomerweer is de reis naar de H. Landstichting te Nijmegen, ge organiseerd dor de R.-K. Volksbond, een succes geweest. Met 33 deelnemers werd te 5.40 met de geriefelijke autobus van den heer Koppenol de reis aangevangen. Na bezichtiging der H. Landstichting en daarna een wandeling naar de mooist plek jes van Nijmegen, werd te 5.30 wederom de terugreis ondernomen. Verbouwing stopgezet. De heer J. al hier, die zijn pand een grondige restaura tie doet ondergaan, heeft aanzegging ge had de werkzaamheden te staken. Nu de rieten dakbedekking met een dag werken gereed zou zijn wordt doorgaan geweigerd, tenzij de bouw in een dak, met pannen be dekt, wordt gewijzigd. RIJNZATERWOUDE Een afscheid. Gistermiddag had in de O.L. school in tegenwoordigheid van het onderwijzend personeel en het voltallige college van B. en W. het afscheid plaats van mej. C. J. Geertsema, sedert 1927 on derwijzeres aan de O.L. school alhier, die heden in het huwelijk is getreden. Door de kinderen werd aan hun geliefde onderwij zeres een haardstel aangeboden. De burgemeester sprak waardeerende woorden namens het gemeentebestuur.. HOOFDFILMS AANVANGSUUR 1 jrmiskind (Bobby E een). De Geliefde Vage- Dond (Maurice Che valier). 3e Banjospeler van de Mississipi (Bar- jara Stanwyck Joel Mc Crea). 3e jacht naar het Record (James Ste- vart Una Mer- cel). 3nder het Asphalt van een Wereldstad Gustav Fröhlich •ïelli Finkenzeller). De laatste Vrijbui ter (Dick Foran). Zangfilm Amusement Zoölogica (Heinz Rüïïmann Theo Lingen Hans Mo- ser). The House of Roth-1 Speelfilm schild (Boris Kar- loff Georg Arliss) Komisch Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Dag. 8.-5—11.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Dag. 8—11 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Dag. 811 uur, Zon dag 27 uur. Ma tinee. Zaterdag en Woensdag 2 uur Goedgekeurd Volwassenen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2