K WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 OEGSTGEEST. ORANJEFEESTEN. De Gorsselaaxs dansten ..ieder met zijn eigen Polly". Zwaardendans van de Kruisvaart. Een met bloed bezegeld Verbond. De jeugd sprong als kikkers. De middagfeestviering begon met een défilé der deelnemende vereenigingen en iGorsselsche dansers langs de eere-tribune op het A.S.C.-terrein. Voorop ging de R. K. Harmoniekapel „Triumph", die verder ook den gansehen middag op het feestterrein haar opge wekte tonen deed klinken. De demonstratie van „Jong Oegstgeesf' de Zwaardendans der Kruisvaart, de schermdemonstraties en het optreden der Gorsselsche dansers hebben de duizend koppige menigte een genoeglijken mid dag verschaft. Toen bovengenoemde dansers het ter rein betraden werden zij met luid hand geklap begroet. De „commandant", de heer H. J. v. Rooy, met de hooge „zijè" op 't hoofd, ging voorop. Parsgewijs volgde de groep, de man nen in hun zwart lakensche kleeding, het oranjestrikje aan de pet als teeken van hun "verknochtheid aan het Oranjehuis; de vrouwen met de bonte boezelaars en de „knipmuts" op; allen op wit geschuur de klompen. Op commando van den lei der trekt de harmonicaspeler de eerste muziek uit zijn instrument en weldra klepperden de klompen in volmaakte cadans op het plankier. En onverschillig of de Driekusmandans, Riepe riepe gaarte, den Hoksbarger, de Vleigerd werd gedanst, steeds werden wij getroffen door de typische figuren en be wegingen, en de volmaaktheid van ryth- me en tempo. Heel leuk waren de commando's, die de „leider" deed hooren, onverschillig of hij de Vleegerd inleidde, „ieder met zijn eigen Polly" liet dansen, dan wel plotse ling laat hooren „Jassen uit". Het is dan ook geen wonder, dat hun optreden overal met succes werd beloond. Vermelden we nog dat aan de kinder spelen op het feestterrein eenige uitbrei ding was gegeven, waarvan de uitslag onder aan 't verslag volgt. Na afloop werden de prijzen aan de winnaars met een toepasselijk woord door den Burgemeester uitgereikt. Vóór den aanvang van het avondfeest maakte het Fanfarecorps en de R. K. Harmonie „Triumph" een korte muzikale wandeling door de gemeente, hetgeen de feeststemming in niet geringe mate nog verhoogde. Na de rondwandeling weder aangeko men op het feestterrein, waarvan de tri bunes dicht bezet waren, hield burge meester van Gerrevink een rede. die door middel der aangebrachte luidsprekers overal zeer goed kon worden gevolgd. Zijnedelachtbare was de Oranjever- eeniging dankbaar voor de gelegenheid, gegeven om' het woord tot de gemeente naren te richten. In vergelijking met. andere volken le ven wij in staatkundigen zin nog onder zeer gunstige omstandigheden, die veilig zijn, zoolang een Oranjevorst blijft op de aan dit Huis, krachtens de in de geschie denis van ons volk geopenbaarden wil van God, toekomende en in de Grondwet gewaarborgde plaats. Veel is er reeds gedacht en gezegd over de beteekenis van het Huis van Oranje voor ons volk en ons vaderland. En onze tegenwoordige Koningin heeft in toene mende mate daartoe aanleiding gegeven door de hoogheid en de vlekkelooze juist heid van Hare ambtsopvatting. Ook in deze Koningin heeft God ons weer de Oranjevorstin gegeven, die ons volk in dezen tijd noodig had. Spr. herinnerde aan de blijde jubel bij verloving en huwelijk van Prinses Ju liana met Prins Bernhard. Deze belang rijke gebeurtenis heeft de banden met het Nederlandsche volk niet alleen ver sterkt maar ook banden aangeknoopt waar zij niet bestonden. Het wortelgestel van het Oranjehuis in de liefde van het Nederlandsche volk heeft zich fijner, breeder en dieper vertakt. Er ligt in deze liefde een onmeetbare reserve van kracht. God zegene en be- scherme tot in de verre toekomst het door veel Nederlandsch bloed bezegeld, door het bloed van tenminste drie Oran jes geheiligd verband tusschen Nederland en Oranje, aldus besloot spreker zijn mooie toespraak. Op deze rede volgde een langdurig applaus. Het waren wederom de Gorsselsche dansers, die den avond vulden, terwijl ook een Oranje-film werd vertoond. Bij heteinde dankte de voorzitter al len, die tot het welslagen van dezen dag him medewerking gaven. Onder de opgewekte tonen der R. K. Harmonie „Triumph" werd nog een klei ne omgang gemaakt. Hiermede behoorde de openbare feestviering van Koninginne- verjaardag weer tot het verleden. De uitslag der wedstrijden is als volgt: Maak een vlag: 1. Mieke Jansen, 2. Tineke Bodde Bouman, 3. Ria Boer, 4. Coby van Griethuyzen, 5. Jo de Vreede, fi. Tinny v. Kampen, 7. Jannet Proper, 8. Bep Koolloos, 9. Nel Sentel, 10. Antje Heeren. 11. Corry Vink, 12. Corrie v. Duyn, 13. Corrie Lubbe, 14. Bep v. Rijn, 15. Joke de Vos. Naar den trein; 1. Joop Visser, 2. Gerard v. Velzen, 3. Jan Anholtz, 4. Atze v. d. Kooy, 5. Gerard de Groot, 6. Bennie Hoogerduin, 7. Henk de Groot, 8. Simon Hoogstraten, 9. Henk Zandbergen, 10. Gerard de Groot. 11. George v. d. Valk, 12. Herman Stuifzand, 13. Gerrit Nagte- gaal, 14. Kees Juffermans. Blokjes rapen: 1. Coba Zandvliet, 2. Annie Driessen, 3. Fientje v. d. Kwaak, 4. Beppie Schouten, 5. Riena Hofman, 6. Typke Goudsmit, 7. Rietje Kraan, 8. Maart je Ruigrok, 9. Annie Molenkamp, 10. Hannie de Later, 11. Jannie Grol, 11. Fientje de Jong. Ballonjacht: 1. Rie Jansen, 2. Ma rie Akkerboom, 3. Catharina v. d. Valk, 4. Tieny Stuifzand, 5. Coba Lubbe, 6. Corrie Schrijvers, 7. Henny Gerritsen. Estafette loopen: le groep: 1. Jo de Groot, 2. Janny Heeren, 3. Jo Prinsen, 4. Annie v. d. Berg. 2e»groep: 1. Gerda v. Buitenen, 2. Rietje de Vos, 3. Gonda Nijs, 4. Tini Rotteveel. 3e groep: 1. Marie Esthler. 2. Antje de Geus, 3. Sisca Langver, 4. Rika Kooloos. 4e groep: 1. Dientje Post, 2. Alie Borst, 3. Mareitje Giessen, 4. Lenie Hakker. 5e groep: 1. Rietje Siera, 2. Corrie Nou- wens, 3. Annie Uittenbogaard, 4. Martha v. Ringelenstein. Touwtrekken: le groep: Jaap Glasbergen, Teunis Heeren, Piet Werkho ven, Thomas Rienstra, Bertus Boom. 2e groep: Willem Rienstra, Kees Wil brink, Koos de Groot, Tom Kroeze, Jan Filippo. 3e groep: Wim Vink, Koos de Leen, Jan Schippers, Bram de Later, Ger. v. Woudenberg. 4e groep: Wout. ten Haken, Coos Dries sen, Kees Endwelt, Dirk van Leeuwen, Ben v. d. Steen. Kikkerspringen: 1. Piet Jansen, 2. Ordelman, 3. Tinus Zandvliet, 4. Piet Boom. 5. Maarten Poot. 6. Jan Glasber gen, 7. Sjoerd Caspari. 8. Hugo Weiland, 9. Bertus Gravekamp, 10. Kees Lubbe, 11. Jan v. Mameren. Hardloopen met hindernis sen: 1. Greta de Groot, 2. Riena Molen kamp, 3. Bary Varkevisser, 4. Rietje de Later, 5. Annie v. Loon, 6. Truus v. d. Steen. 7. Joh. de Pree, 8. Grietje Boes, 9. Dora Schrijvers. 10. Relia v. d. Kwaak. Tonkneppelen: 1. Cor Juffermans, 2. W. F. v. d. Sleet, 3. C. M. den Hollan der, 4. P. Schippers, 5. G. Schrijvers. Blaastrappen: 1. Gerard v. Vel zen, 2. Wim Jansen, 3. Wim v. Ringelen stein, 4. Bas Eschler, 5. Jaap Borst, 6. Jaap Uittenbogaard, 7. Joop Langhout, 8. Gijs de Jong, 9. Henk Mulder. Hardloopen met hindernis sen: 1. Nico Jansen, 2. Bram v. d. Horst, 3. Pauw v. d. Meij, 4. Jan Schrijvers, 5. Piet v. d. Berg, 6. Wijnand Theelen. NOORDWIJKERHOUT. De Oranjefeesten in eere hersteld. Dit jaar gaan de Oranjefeesten, welke in geen 6 jaar gehouden zijn, weer door, en wel op 8, 9, 10 en 11 September. De groote kin derfeesten worden den eersten dag gehou den, tevens begint dien dag de etalagewed strijd. De groote volksfeesten worden Don derdags gehouden 9 September. Het pro gramma voor dien dag luidt als volgt: om v.m. 9 uur: aantreden van fietsrijders en -rijdsters voor „Het Wapen van Noordwij- kerhout". Daarna optocht door het dorp met muziekkorpsen, versierde fietsen en de schoolkinderen. Om 10 uur: Ringrijden met fietsen voor heeren, Vogelschieten, Schietwedstrijd K. S.O. voor de leden van den Bijzonderen Vrij willigen Landstorm. Om 11 uur: Ringrijden met fietsen voor dames. N.m. 2 uur: Aantreden van rijtuigen en auto's, deelnemers aan het ringrijden voor paren. Om 2.30 uur: Ringrijden voor paren. 3 uur: touwklimmen voor jongens van 14 tot 18 jaren. 3.30 uur: fietsen met hindernissen voor meisjes van 1418 jaar. 5 uur: fiet sen met pop aankleeden met speciaal daar voor vervaardigde costuums voor vrouwen en meisjes boven 16 jaren. 8 uur: prijsuit- deeling met toespraak van den eere-voor- zitter van de Oranjevereeniging, den edel- achtb. heer Burgemeester. Om 10 uur des avonds schitterend vuurwerk. Mooie prij zen zijn voor de versiering uitgeloofd. Aanmelding der deelnemers, Zaterdag 4 September om 7 uur 's avonds in café „Het Wapen van Noordwijkerhout". Laten we hopen, dat het weer meewerkt in de komende feestdagen, dan zullen de Noordwijkerhouters ongetwijfeld de bloe metjes weer eens buiten zetten! 't Is nu al zoo lang geleden, dat er feest gevierd werd! ZILK. KIND VERDRONKEN. Gistermiddag geraakte in een onbe waakt oogenblik het 6-jarig zoontje van den heer v. Schagen alhier te water. Of schoon de drenkeling spoedig uit het wa ter werd opgehaald mocht het de E.H.B.O. en dokter Kerstens uit Hillegom niet ge lukken de levensgeesten op te wekken. ZOETERMEER. KONINGINNEFEEST. Het dorp hield zijn roem op. Druk bezochte etalagewedstrijd. Prins Willem en de Nederlandsche Maagd. Een gezellige boel. Maandagavond werden in deze gemeente de Koninginnefeesten ingezet. Aan het as pect van het dorp was een feestelijk cachet gegeven, door het uitstekend van de va- derlandsche driekleur. Een etalagewed strijd verhoogde nog het aanzien. Officieel nam de etalagewedstrijd om half acht een aanvang. Een groote menigte was op de been. Niet alleen ingezetenen deden van hun belangstelling blijken, doch een groot contingent buiten de gemeente wonenden vulde de straten. Zoetermeer heeft nu eenmaal de faam in de omlig gende gemeenten, dat de door de ijverige Oranjevereeniging georganiseerde feesten gezellig zijn. Een jury van eenige ingezetenen beoor deelde de etalages van de aan den wed strijd deelnemende winkeliers. De uitslag was als volgt: Klasse A: le pr. Mevr. C. Swart-Bijster- veld, 72 punten; 2e pr. J. Vollebregt, 63)4 p.; 3e pr. G. A. v. Oosterom 62)4 p,; 4e pr. J. D. P. van Duyvenbode 61 p.; 5e pr. C. Colpa 59 p.; 6e pr. J. Moers 58 p. Klasse B: le pr. M. J. W. Pieterse 66 p.; 2e pr. D. van Vliet 63 p.; 3e pr. J. van Tilburg 60 p.; 4e pr. mej. T. Groenheyde 59 p. Er was veel werk gemaakt van de etala ges en deze werden door de vele wande laars met bewondering bezichtigd. Om 8 uur had de men zou bijna kun nen spreken van traditioneele fakkelop tocht met muziek plaats. Op den vastgestel- den tijd werd afgemarcheerd en onderweg werden fakkels en lampions door de deelne mers aan den optocht ontstoken. Door groot en klein werd aan den optocht deelgenomen. Intusschen hadden leden van de gymnas tiekvereniging „Pro Patria" alhier op het schoolplein van de openbare school, zich opgesteld, alwaar standen, verlucht met bengaalsch vuur en opgeluisterd door mu ziek, werden gemaakt. Dit nummer van het programma kon op een groot succes bo gen. Hierna bleef men in de verschillende gelegenheden nog wat gezellig bijeen. Op Koninginnedag werd des morgens 7 uur een reveille uitgevoerd door de leden van de Oranje-Garde. Te 9 uur hadden zich op het terrein van café „de Gouden Leeuw" ongeveer 1000 kinderen opgesteld, welke allen, voorzien van een vlag, beschikbaar gesteld door de Oranjevereeniging, een kleine tocht door de- gemeente maakten, voorafgegaan door een tweetal .stille" herauten en begeleid door de muziek van de plaatselijke har monie. Kleurig, fleurig en vroolijk zingend werd de marsch gemaakt. Op het feestter rein werd door de jongens eenigen tijd ver toefd, alwaar intusschen een vliegerwed strijd plaats had. Hieraan werd door 21 jongens deelgenomen. De prijzen werden behaald door C. Duiverman le pr., Pr. de Wit 2e pr., Jac. Henneken Jacz. 3e pr., Ph. Reuweker 4e pr. en P. v. d. Spek C.J.z. 5e pr. Onderwijl vertoefden de meisjes in het gymnastiekgebouw, waarin de heer J. van ALPHEN AAN DEN RIJN. TWEE KONINGINNEFEESTEN. De Wilhelmina-Verceniging hield ringsteken op tandems. De Chr. Oranje-Vereeniging poppen kast en gondelvaart. Reeds vfoeg in den morgen heerschte op straat een groote bedrijvigheid, waarbij de vele wapperende vlaggen een feestelijk aanzien gaven. De W.V. zette den dag in met een tractatie van de jeugd, die, vooraf gegaan door de muziek, van de verschillen de scholen werden afgehaald en in optocht naar het feestterrein trokken, alwaar ver schillende kinder-spelen werden gehouden. Vooraf werd de jeugd door den Burge meester toegesproken. In den namiddag werden volksspelen gehouden, waaraan honderden deelnamen. Voor deze spelen bestond zeer groote belangstelling. We la ten hier de uitslagen volgen: 80 M. hardloopen (meisjes): 1. S. Bruines, 2. J. de Koning, 3. M. Vis; idem (jongens): 1. W. Goedhart, 2. J. Blouw, 3. H. de Groot. A u t o p e d-w e d s t r ij d (meisjes)1. Nel Ketel. 2. G. Marbus, 3. M. Vonk, 4. T. de Jong, 5. Mien Ketel, 6. Jo v. Leeuwen, 7. Ali Oostveen; autoped-wedstrijd (jon gens): 1. Kees Krumpelman, 2. Piet van Ar- kel, 3. M. Verboom, 4. M. Maasen, 5. R. de Leeuw, 6. C. Dirkzwager, 7. D. Uithol. Vlaggenloopen met hinder nissen: 1. J. Klos, 2. T. Arlman, 3. M. v. Roon, le troostprijs Jac. Goedhart, 2e K. Krop. Bankloopen: 1 .M. Winkel, 2. L. v. Dam, 3. J. v. d. Broek, troostpr. D. v. Eg- mond. Knok slingerloop (meisjes): 1. S. Bruines, 2. M. Ketel, 3. Th. de Grauw. - Stuivertje wisselen: 1. J. F'lik- weert, 2. H. Bos, 3. J. v. Deuren, 4. D. de Jong. Vlaggensteken (meisjes): 1. J. Bin nen dijk, 2. L. v. Dam. 3. D. Rozestraten, troostprijs L. Koelewijn. Draaiende hindernissen (jon gens): 1. H. de Witte, 2. G. v. Berkum, 3. J. Figee, 4. T. Zwaan. Ringen r ij wie 1-w e d s t r ij dl 1. Rij laarsdam, 2. L. Verleun, 3. J. Kemp, 4. K. Stapper. De meeste belangstelling ging wel uit voor het ringsteken op tandems, met gecostumeerde berijders. Voor de fraai ste costuums werden eerste prijswinnaar: I. de Jong en Helverstein (Indianen paar), 2. A. Odijk en R. Loogman (Piero-Pirelli), 3 (Revuepaar) J. de HertogG. Vos. Voor grappigste uitdossing (clowns) werd prijs winnaar H. Zuidam en Rijlaarsdam. Bij het ringsteken werd no. 1 Joh. en J. v. Zwieten, 2. de JongHelverstein, 3. v. Vulpen-Zaal. De Korfbal-wedstrijd A.K.C.Leidsche XH-tal eindigde met 22, doch werd met strafworpen door de Leidenaars gewonnen. Het avondfeest op het verlichte terrein werd opgeluisterd door muziek van „Leo XIII". Voorts waren enkele vermakelijk heden aanwezig. Om half 9 trad het ensem ble Bartoes voor het voetlicht met een non stop programma, en verwekte door zijn optreden een zeer vroolijke stemming. Alvorens dit gezelschap optrad, werd de heer W. Lam gehuldigd bij zijn 25-jarig ju bileum als bestuurslid der vereeniging. Bij monde van den heer B. Knaapen werd de jubilaris als volgt toegesproken: Huldiging van den heer Lam. Zeer geachte voorzitter, Alvorens met het avondfeest een aanvang zal worden gemaakt, voldoe ik gaame aan Geenen uit Den Haag, een sprekende pop demonstreerde, goocheltoeren verrichtte en de poppenkast vertoonde. En wat genoten de kinderen, vooral ook omdat ze nog ont haald werden. Na afloop der voorstelling voor de meisjes, kwamen de jongens van een zelfde voorstelling en tractatie genie ten. Tevreden gingen allen huiswaarts. De hoofdschotel van de feestviering werd des middags half twee opgediend. In ge costumeerde optocht werd door de gemeen te gemarcheerd, alweder voorafgegaan door onze plaatselijke harmonie. Keurig uitge beeld reed daarin mede de geflankeerde Nederlandsche Maagd, gevolgd door Prins Willem van Oranje met gevolg. Eenige wa gens, voorstellende handel, nijverheid, landbouw en welvaart, completeerden den optocht. Vervolgens werd in den optocht medegereden door een 10-tal deelnemers (sters) aan de nationale ringrijderij, met versierde voertuigen. Een en ander was een prachtig geheel. Onder groote belangstelling van de zijde van het publiek, had de ringrijderij plaats, volksspelen en den ballonwedstrijd. De uitslag van de ringrijderij was: le prijs de heer H. B. Groenheyde H.B.z. en mej. T. Kardol; 2e pr. de heer E. Akkerman en echtgenoote; 3e pr. de heer M. Verbeek en e'chtgenoote; 4e pr. de heer C. v. Haastert Jr. en verloofde. Onder groote hilariteit hadden de volks spelen plaats als: tandemrijden met hinder nissen voor dames; ezeltjerijden, touwtrek ken, enz. Een groote attractie was de hin derniswedstrijd voor motorrijders. De uit slag hiervan wordt nader bekend gemaakt. Het publiek amuseerde zich verder in en met de op het terrein aanwezige gelegenhe den en attracties. Aanrijding. Op denviersprong van den Hoorn had gisterenmiddag een aan rijding plaats tusschen twee vrachtauto's, waarvan de bestuurders elkander de schuld gaven. De schade beperkte zich tot materieele. De politie heeft de zaak in onderzoek. het verzoek mijner medebestuursleden en de leden der propaganda-commissie om eri- kele woorden tot u te richten. Mij is n.l. de eervolle taak opgedragen, van welke ik mij ditmaal ook met een heel bijzonder persoonlijk genoegen kwijt, u ter gelegenheid van den 25sten verjaardag van uw lidmaatschap van ons bestuur de op rechte gelukwenschen van mijn mede-leden en van de leden der propaganda-commissie over te brengen. 25' jaar lid van het bestuur eener ver eeniging als de W.V. beteekent in al die jaren een feest ter gelegenheid van ver schillende gebeurtenissen in ons doorluchtig Vorstenhuis mede helpen tot stand bren gen; 25 jaar bestuurslid in groot formaat, zooals gij zijt, beteekent 25 jaar besturen jaarlijks eenige weken van onbaatzuchtige arbeid met verloochening dikwerf van eigen persoonlijke en zakelijke belangen. Het zou mij veel te ver voeren om op dezen avond ook maar een klein greepje te Joen uit uw accuraat penningmeesterschap en stuwkrachtig voorzitterschap, en wel alleen reeds om deze reden, dat de keuze uit de geschiedenis der W.V. te groot zou zijn en ik er van overtuigd ben, zeker heel voor name dingen over het hoofd te zien. In de elf jaar. dat ik het voorrecht heb in mijn hoedanigheid van secretaris van het bestuur met u te mogen samenwerken, eerst als penningmeester, later als voorzit ter hebt gij tal van malen zoowel in lief als laatstelijk helaas ook in leed doen zien, over welke voortreffelijke hoedanigheden gij beschikt.. Wij danken u voor de uitmun tende gaven van verstand en vein hart, wel ke gij ons allen wel hebt willen schenken. Moogt gij, vriend Lam, nog heel veel jaren in goede gezondheid onze voorzitter blij ven! Ook mevrouw Lam, die haar echtgenoot zoo dikwijls voor onze W.V. moest afstaan en die zich in al die jaren een ware me dewerkster achter de schermen heeft be toond, moge ik uit ans aller naam hulde en dank brengen, voor hetgeen zij heeft ge daan. Wij hebben gemeend u te dezer gelegen heid een kleine verrassing te mogen berei den, en, aangezien gij zelf steeds in het groen en de bloemetjes zit, hebben wij ge dacht aan iets, hetwelk uw gezondheid me de zou kunnen helpen op peil. houden. Ik moge u namens de bovengenoemde heeren deze fruitmand aanbieden en spreek den wensch uit, dat gij met de uwen daar van na tafel een fijn dessertje zult mogen genieten. Leve de voorzitter! Ik heb gezegd. Op het terrein bewogen zich duizenden feestgangers, welke onder de lustige tonen der muziek in recht opgewekte stemming aan het feesten waren geslagen. Met een schitterend vuurwerk werd de dag be sloten. Ook op het sportterrein der A.V.V. Al phen, alwaar de Chr. Oranje-Vereeniging Koninginrie-verjaardag herdacht, heerschte een groote drukte en feestelijke bedrijvig heid. Haar feestviering werd ingezet met een reveille in den vroegen morgen door de Oranje-garde. Om 9 uur trokken de leer lingen der Chr. scholen naar het St. Joris- plein, waar zij eveneens door den Burge meester werden toegesproken. Ook hier volgde tractatie der jeugd. Om 10 uur bracht de jeugd een zangaubade aan den Burgemeester onder leiding van den heer H. A. v. Kemp. Daarna volgde een poppen kast-voorstelling door Hofartist Henry Nol lens, welke bij de jeugd zeer in den smaak viel. In den namiddag werden eveneens volksspelen gehouden, waarvan hier de uit slagen volgen. Eierenrapen voor meisjes van 1214 jaar: le prijs Willy Vierbergen; 2e pr. Maartje Snel; 3e pr. Willy Stuivenberg; 4e pr. Riet Stapper. Zakloopen voor jongens van 1012 jaar: le pr. Klaas Versluis, 2e pr. Wouter den Daas, 3e pr. Wim Versteeg, 4e pr. Henk Bossemeijer, 5e pr. Arie Dis sel, 6e pr. KI. Boksma, 7e pr. Henk Piene- man, 8e pr. Dik Koster, 9e pr. Bertus Meijer, 10e pr. E. Uithol. Draad en Naaldspel voor meis jes van 10—rl2 jaar: le pr. Gonda van Luinen, 2e pr. Marie Groenendijk, 3e pr. Piena Oudshoorn, 4e pr. Jo Baart, 5e pr. Jansje de Kleer, 6e pr. Jannigje de Blan ken, 7e pr. Corrie Dissel, 8e pr. Janny v. d. Laken. Hindernisloopen voor jon gens van 1416 jaar: le pr. Corns. Zwaan, 2e pr. Frits Meijer, 3e pr. Piet Uit hol, 4e pr. Maarten v. d. Velden, 5e pr. Bernard Hogendorp, 6e pr. Nico v. d. Vel den. De voetbalwedstrijd Alphen I-mob., elf tal van A.R.C. en Alphia werd 61 voor Alphen. Met rust stand 30. Na rust wist Alphen haar voorsprong te vergrooten tot 60, kort voor het einde wist Bergshoef vart A.R.C. het eenigste tegenpunt te sco ren. Alphen had over het geheel de leiding, wat de cijfers duidelijk weergeven. Over het algemeen was het een wedstrijd zonder eenige spanning. De speler Godthelp van AJR.C. had tij dens den wedstrijd het ongeluk zoodanig te vallen, dat hij een schouderkneuzing be kwam. Een lid der E.H.B.O. verleende de eerste hulp, waarna G. zich nog onder be handeling van een dokter stelde. Tot slot van de terrein-feestelijkheden werd een ruiterdemonstratie gegeven door de Nieuw-Venneper ruitervereeniging. Met een gondelvaart in den Rijn weid de feest viering besloten. Jongetje door zandtrein gegrepen. Gisterenmiddag is het 7-jarig zoontje van v. d. W. op den Steekterweg spelenderwijze door den zandtrein aangereden. Het jon getje bekwam inwendige kneuzingen en een hoofdwonde. Hem werd door dr. S. de eerste hulp verleend. Aanrijding. In den Hoorn nabij den landbouwer W. Verhagen, had weer een verkeersongeluk plaats. Aldaar stak plotse ling een gespan paard met graswagen den Rijksstraatweg over. Uit de richting Leiden naderde tegelijk een auto, bestuurd door A. D. T. uit Den Haag. Hoewel de bestuur der trachtte een aanrijding te voorkomen, bleek dit, gezien de geringe ruimte, niet meer mogelijk. Na de aanrijding botste de auto tegen een links van den weg staanden boom. waardoor deze belangrijk werd be schadigd. De auto-bestuurder bekwam een gekneusd been en een neus-verwinding. Dr. H. verleende de eerste hulp. A. N., die het paard bestuurde, kreeg verschillende schaafwonden. Bekneld. Door de groote drukte op straat raakte een dochtertje van den heer Boot met haar voet bekneld tusschen het voorwiel eener auto en de trottoirband, waardoor dit lichaamsdeel werd gekneusd. HAZERSWOUDE. KONINGINNEDAG. Een revue van feestelijkheden Ernst en luim. Op den avond van koninginnedag belegde de Chr. Oranje-Vereeniging te Hazerwoude (dorp) voor haar leden een feestelijke sa menkomst in het gymnastieklokaal bij de Chr. school. Na opening door den voorzitter werd liet programma afgewerkt. Dit bestond aller eerst uit een zangspel van het dameskoor: ,,'t Is feest in Hazerwoude", een revue van de feestelijkheden van verloving en huwe lijk der Prinses, welke zeer in de smaak viel. Verder was er een wedstrijd in het voor dragen met twee afdeelingen: Ernst en luim. Een 12-tal liefhebbers, allen leden der ver eeniging, dong mee naar de prijzen, be staande uit mooie boekwerken. Het voordragen werd telkens afgewisseld door het gemeenschappelijk zingen van na tionale liederen. De zaal was geheel bezet en de stemming onder de aanwezigenT echt feestelijk, 't Ge heel was een zeer geslaagde avond. De jury, die bestond uit de heeren burge meester Warn aar, Ds. Heuzeveldt en Ds. Kiehl, deed bij monde van den burgemees ter mededeeling van haar oordeel over de gehouden voordrachten. In de afdeeling ernst werd de le prijs toegekend aan D. Hassefras; de 2e aan Jac. Hassefras; de 3de aan G. J. Stephan, de 4de aan J. W. Sloot weg, terwijl in de afdeeling luim: K. Matze Az. de 1ste en A. Sikma de tweede prijs ver wierf. Burgemeester Warnaar sloot den feest avond met dankgebed. Hedenavond zal op het plein der Chr. school (dorp) een openlucht-concert gege- venworden, door samenwerkende zangver- eenigingen, kinderkoor, gemengd koor en mannenkoor. Toegang vrij. ZWAMMERDAM. Huurauto's. Burgemeester en Wethou ders hebben een vergunning tot het exploi- teeren van huurauto's verleend aan: Jac. Boeijenga, A. D. Kok, P. Lodder, H. Uitten bogaard, P. Uittenbogaard en A. Zwijnen- burg. Gevestigd: Wed. P. Oosterom en ge zin, B 7 Mej. J. H. Mooijman, B 7 Wed. H. Verheul, B 7. Vertrokken: Mej. K. Sterk naar Maartensdijk Mej. J. Zaal naar Amster dam F. Wierda en gezin naar Leeuwar den. o

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12