OMGEVING ft WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 HILLEGOM. KONINGINNEDAG. De verjaardag van H. M. de Koningin is ook alhier niet onopgemerkt voorbij gegaan, al kan door de seizoendrukte van het hoofdbedrijf deze dag nimmer uit groeien tot een grooten feestdag. De vlaggentooi tot voor kort bijster schaarsch liet niets te wenschen over. Des morgens van 8 tot 10 werd vanaf den toren der Ned. Herv. Kerk een concert gegeven door de Radio-Centrale, bestaan de uit Vaderlandsche liederen en mar- schen. De nummers kwamen zeer goed door, dank zij mede het stille zomersche weer. Dan had je de optochten der school kinderen, kwistig getooid met sjerpen en wat dies meer zij, ongeacht de versierde rijwielen! Het behoeft niet gezegd, dat de belangstelling op straten en pleinen "bijzonder groot was; ook hier lokte het mooie weer uit! Onafscheidelijk was aan die optochten de tractatie der kinderen verbonden. Des avonds had een muzikale rondgang plaats door de beide Harmo- niën, ieder in een bepaald gedeelte. Dat was vanzelfsprekend iets voor de rijpere jeugd: een muziekoptocht zonder het jonge goed is ondenkbaar. Voor de eigen kerk. Zondag zal door den zeereerw. Pater J. van der Linden, zoon der St. Josephparochie, een welda- digheidspredicatie onder de H.H. Missen gehouden worden ten bate der eigen kerk. Gezien de zware zorgen, die in de zen tijd den ijverigen herder dier kerk drukken, vertrouwen wij, dat het beroep op een milde gift algemeen weerklank zal vinden. KATWIJK AAN ZEE. KONINGINNEFEEST. Ringsteken met versierde sjeezen; daarna mastklimmen. Gisteren vierde ons dorp op mooie wijze het Koninginnefeest. De inzet was een con cert door de Muziekvereeniging D.V.H. op het terrein van het Zeehospitium. De patiën tjes van het Hospitium konden hiervan heerlijk genieten. Vervolgens gaf U.N.I. een instrumentaal concert vanaf den totentrans. Daarna waren de kinderen .van de lagere scholen aan de beurt. Deze, bijna 3000 in getale, werden op lekkernijen getrac- teerd. Te 10 uur werden de Volksspelen ingezet met hardrijden met hindernissen. Deze 6parnende wedstrijd werd gehouden op het strand en trok zeer veel belangstelling. Te 11 uur waren de meisjes aan de beurt en wel met ringsteken per fiets en tegelijk had het tobbesteken plaats voor jongens. Begrijpelijk dat vooral dit laatste spel de lachlust soms danig opwekte. De muziekvereeniging UNI., luisterde al le volksspelen op met haar vroolijke tonen. Nadat gelegenheid was gegeven den hon ger te stillen, begon te 2 uur het ringsteken met versierde sjeezen voor heer en dame. Ook hiervoor waren heel wat deelnemers en deelneemsters. Dit nummer blijft altijd aantrekkelijk. Te 3 uur was het het aangegeven tijdstip voor de Stoelendans en ook tegelijk voor mastklimmen. Dit laatste iets traditioneels voor Katwijk. Dat te half 5 voor de gecostumeerde Voet balwedstrijd, die op het strand gehouden werd, veel belangstelling bestond, ligt ook voor de hand. Des avonds was er eerst tot half 9 concert in de tent aan de Boulevard om daarna de gebruikelijke lichtstoet met lampions te houden. Eenige honderden namen hieraan deel. De muziekvereeniging U.N.I en D.V.H. hadden met de begeleiding van deze stoet geen gemakkelijke taak. Na deze optocht met lampions, die nogal wat tijd in beslag nam, werd het concert in de tent voortgezet' waarna ten slotte te pre cies 11 uurhet vuurwerk werd ontstoken. Ook dit vuurwerk gaf een- grootschen in druk en was een prachtig slot van een mooi Koninginnefeest. LISSE. KONINGINNEFEEST. Burgemeester ondervroeg de kinderen. Bloemencorso. Défilé langs het portret van Hare Majesteit. Reeds in den vroegen morgen werden gisteren de vlaggen van talrijke openbare gebouwen en huizen uitgestoken, zoodat het dorp een feestelijk aanzien kreeg. Des morgens om 10 uur hadden de school kinderen zich verzameld op het groote H. B.G.-plein om den Burgemeester een auba de te brengen. Na aankomst van den Burgemeester, den edelachtb. heer dr. S. F. A. C. M. van Wijn bergen, die vergezeld was van mevr. van Wijnbergen, en begroeting door den voor zitter van het Oranje-Comité, den heer dr. H. A. Marcus, werd door de schoolkinde ren het Wilhelmus gezongen. Hierna sprak de burgemeester de kinde ren toe. In zijn toespraak verklaarde hij den kinderen de groote beteekenis van dezen dag voor het Oranjehuis. Spreker vroeg enkele kinderen af, of zij nu wel wisten de hoeveelste herdenking dit was van den ver jaardag van H. M. de Koningin, waarop de kinderen prompt het antwoord wisten te geven. Spreker vroeg vervolgens of alle scho len er mede instemden, dat hij namens de schooljeugd een telegram van gelukwensch aan H. M. zou doen toekomen, hetgeen mot een enthousiast hoera werd beantwoord. Vervolgens verklaarde de burgemeester de diepere beteekenis van de jeugd ten op zichte van ons Koningshuis en hield aan de kinderen de altijddurende verknocht heid van het Nederlandsche Volk aan het Huis van Oranje voor. Laat dit vooral door de jeugd en in het bijzonder door de Lis- sesche jeugd steeds zoo zijn. Spreker wees ten slotte nog op den vlie gerwedstrijd en het bloemencorso, hetwelk in den namiddag voor de jongens en meis jes door het Oranje-Comité zal worden ge houden. Al deze gebeurtenissen, toonen, dat Lisse dezen dag feestelijk wil herden ken ter eere van H. M.'s verjaardag. Met een driewerf hoera en „Lang zal Zij leven" besloot de burgemeester zijn korte, maar kernachtige toespraak. Hierna werden door de kinderen nog eeni ge liederen gezongen, waarna zij trokken naar de diverse scholen, alwaar "de kinde ren werden getracteerd op een reep cho colade en een ijsco. De kinderen van de scholen in het buurt schap „de Engel", die nabij hun schoolplein stonden opgesteld, brachten eveneens een zanghulde aan den burgemeester, die in middels met mevr. van Wijnbergen en den voorzitter van het Oranje-Comité daarheen gegaan was. Ook hier zongen de kinderen liederen en werden zij toegesproken door den burgemeester. Zoowel in het dorp als in het buurt schap „de Engel" was de belangstelling van de ouders en verwanten van de kinderen groot. Het was een fleurig en vroolijk ge zicht de talrijke kinderschare te zien, allen getooid met oranje, sjerpen of vlaggen. Tegen twee uur kwam het jonge volkje weer samen naar het centraal punt, het voormalige voetbalterrein aan den Broek- weg, alwaar de vliegerwedstrijd en het bloemencorso zou plaats hebben. De be langstelling was hier groot en de deelna me liet niets te wenschen over. Aan het bloemencorso namen een geheele reeks versierde fietsen, poppenwagens en autopeds deel. De kinderen hebben wel werk gehad aan de versieringen. In een keurige rij defileerde de stoet langs het portret van H. M. de Koningin en elke deelneemster stak eenige bloemen in een daartoe bestemde lijst om dit por tret. De vliegerwedstrijd was eveneens een ge slaagd feest voor de jongens. De uitslagen vfcn deze wedstrijden zullen nader be kend worden gemaakt. De burgemeester was met zijn echtge- noote des middags wederom op het terrein aanwezig. Het feest werd besloten met een concert in de gemeentelijke muziektent, waarvoor veel belangstelling aanwezig was. Het con cert werd gegeven door „Trou moet Blij- cken" onder dirigentschap van den heer M. Bolderdijk uit Leiden. VOORSCHOTEN. KONINGINNEDAG. Versierde kinderen; uitgelaten duiven. Zij, die door de ring mikten. Schieten en hossen. Maandagavond gaf het Harmoniegezel schap „Benvenuto" onder leiding van den directeur J. Wakka een concert in de Voor straat, terwijl de Voorstraat electrisch was geïllumineerd. Reeds op dezen avond was er groote belangstelling. Dinsdagmorgen werd de viering van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhel- mina ingezet met een kinderoptocht. De kinderen der verschillende scholen werden opgesteld op de laan van „Nieuw Voor dorp" onder leiding van de onderwijzers en onderwijzeressen der verschillende scholen. Vele versieringen werden aangevoerd. Voor den aanvang van dezen optocht werden de versieringen beoordeeld door de jury en de prijzen uitgereikt. De uitslag van deze prijs- uitdeeling was als volgt: A. van Leeuwen le pr., J. Derogee 2e pr., M. van der Burg 3e pr., gebroeders Schra- ma 4e pr., D. v. d. Bosch 5e pr.,.J. Bouw 6e pr., H. Derogee 7e pr., L. de Bruin 8e pr., K. van den Nagel 9e pr., K. Berkhout 10e pr. Zeer tot de spijt der jury konden aan 8 stukjes geen prijs worden toegekend. Al deze stukjes waren van dien aard dat een beoordeeling zeer moeilijk was. De jury oordeelde het beslist noodig, dat deze niet- prijswinnaars een troostprijs zouden ont vangen. Het is merkwaardig en voor de jury in het bijzonder een verblijdend tee- ken, dat de-kwaliteit der medegebrachte stukjes zeer vooruit gaat. Ook waren er dit jaar wederom meerder werkjes. Laten wij met de jeugd zoo doorgaan, hetgaat in de goede richting om het feest beter te doen slagen. Na uitreiking dezer prijzen trok de kinderoptocht vanaf Nieuw Voordorp door verschillende straten der gemeente, voorafgegaan door een 14 trommelslagers van de Haagsche Sportvereeniging „De Na tionale Pijlen" met een tambour-maitre, die zich gratis hadden beschikbaar gesteld. In den stoet was de St. Laurensharmo- nie mede aanwezig onder leiding van den heer B. van Veen, directeur der harmonie en onder de lustige tonen der muziek na derde de kinderoptocht de muziektent in de Voorstraat. Aldaar aangekomen zongen de schoolkinderen, onder leiding van den heer M. Lakeman, het „Wilhelmus" en „Nu spreken duizend monden". Na het zingen dezer liederen sprak de edelachtbare heer M. F. Berkhout de jeugd toe, herdacht het feit van den dag en lichtte de beteekenis van het koningschap in ons vaderland toe. Na deze rede had een tractatie plaats van de schoolkinderen in de Christelijke School. Vervolgens hadden de kinderspelen plaats in de Voorstra-at. De uitslag van deze wed strijden was als volgt: Stoelendans. Voor meisjes van 11 13 jaar RR. Vonk le pr.. R. van Geest 2e pr., H. Pen 3e pr.. Marie Ham 4e pr.. A. de IWit 5e pr., S. Varkevisser 6e pr., M. van Leeuwen 7e pr., R. van Leeuwen 8e pr., Th. Grotendorst 9e pr., J. Berkhuizen 10e pr. Vlaggetjesteken. Voor meisjes van 9 en 10 jaar. N. van der Ham le pr., C. v. d. Peet 2e pr., G. Verrips 3e pr., J. Breg- man 4e pr., R. Beukenholt 5e pr., T. Schui tenmaker 6e pr., A. Varkevisser 7e pr., G. Bakker 8e pr., I. de Vreugd 9e pr., A. Schip pers 10e pr., A. van der Burg lie pr. en G. v. d. Hoeven 12e pr. Muiltje loop en: Voor meisjes van 1113 jaar. A. Warmerdam le pr., N. Cui- lenburg 2e pr., J. Zonneveld 3e pr., R. San ders 4e pr., B. van Meygaarden 5e pr., A. Dijkstra 6e pr., J. Langeveld 7e pr., F. Ver boom 8e pr., C. van Leeuwen 9e pr., S. Dui ven vorde 10e pr., D. Abswoude 11e pr., J. Teske 12e pr., M. van Geest 13e pr., L. Bouthoorn 14e pr., B. van den Bos 15e pr., C. Balfoort 16e pr. Halterwedloop: voor Jongens. H. van Veen le pr., G. Schellevis 2e pr., B. Keijzer 3e pr., H. Kriek 4e pr., J. den Hol lander 8e pr., H. Balfoort 9e pr., T. Lam- boo 10e pr., J. Rijsdijk lie pr., A. Roos 12e pr., A. ten Bruggencate 13e pr., Jac. van Beek 14e pr., N. Beukenholdt 15e pr., P. Schrama 16e pr., R. van Winden 17e pr., R. Vreebrug 18e pr., W. van Gent 19e pr. en J. Boonstra 20e pr. Hardloopen: voor Jongens. Volgens het feestprogramma zou „koekhappen" plaats hebben, doch daar er geen koek bleek te zijn?! werd dit omgezet in hard loopen, waarvan de uitslag als volgt was: A. Verrips le pr., J. de Boer 2e pr., N. van Beek 3e pr., W. Kneyber 4e pr., H. Nap 5e pr., J. van Haasteren 6e pr., R. Feijnenbuik 7e pr., D. v. d. Bos 8e pr., D. van Hattum 9e pr., R. Ju 10e pr., F. van den Berg lie pr., C. Douwes 12e pr., N. Linge- rak 13e pr., J. Balfoort 14e pr., C. Sanders 15e pr„ H. Verver 16e pr., J. Teske 17e pr. en S Boendermaker 18e prijs. Ook de postduivenvereeniging „De Zwa luw" was van de partij en hield een wed vlucht met duiven, welke werden losgela ten op Wildlust des morgens te elf uur en hiermede sloot het voormiddagfeest. In den namiddag omstreeks te half twee hadden verschillende volksspelen plaats en werd het al spoedig zeer druk in de Voor straat en kwamen de verschillende paren aanrijden, die zouden deelnemen aan de ringrijderij met paard en sjees, wc11' volks spel steeds een groote belangst? ig ge niet. Onder de volksspelen gaf het mu ziekgezelschap de St. Laurentiusharmonie onder leiding van den heer B. van Veen, directeur, een concert. Bij de wedstrijden werden de prijzen behaald als volgt: Ringrijderij met pa:rd en sjees: voor paren, le pr. W. de Ruiter en A. de Jong. 2e pr. Jac. Jansen en M. v. d. Heiden. 3e pr. A. Verboom en M. Dijkman. 4e pr. J Nell en Jo van Os. Een troostprijs voor de mooiste versie ring werd toegekend aan: L. Dijkman en B Dijkman. Ringrijderij per fiets voor da mes en heeren boven 16 jaar: J. Planje le pr., W. van Spronsen 2e pr., M. G. Hooymans 3e pr., M. Mendel 4e pr., J. Aten 5e pr., J. Bekker 6e pr., Jac. Bekker 7e pr., L. A. Uiterlinde 8e pr., J. Pen 9e pr., mej. T. Waayer 10e pr., mej. S. Los 11e pr., en mej. A. de Hollander 12e pr. Kuipje steken voor Jongens van 12 tot 16 jaar. J. Teske le pr., L. Boonstra 2e pr., L. Peeters 3e pr., J. van Berne 4e pr., R. v. d. Berg 5e pr., N. Stikvoort 6e pr., P. van Bemmelen 7e pr., G. Kriek 8e pr., J. Teske 9e pr., J. Dijkstra 10e pr., S. de Wit lie pr., J. Gussenhoven 12e pr. Kuipje steken: voor jongens van 16 jaar en ouder. Th. Verstegen le pr., H. Becker 2e pr., A. J. Mens 3e pr., A. Dijkstra 4e pr., C. van Leeuwen 5e pr., J. van Gaa ien 6e pr., L. Gerrits 7e pr., D. Aanker 8e pr., R. Dingemans 9e pr., D. Teunissen 10e pr., Ch. Eggink lie pr., en A. van Egmond 12e prijs. Naar den trein gaan: voor meis jes van 1216 jaar. G. van Santbrink le prijs, C. den Hollander 2e prijs, H. Iperlaan 3e pr., C. Yperlaan 4e pr., D. Kuijpers 5e pr., D. Tiemeyer 6e pr., A. Zuiderduin 7e pr., M. v. d. Kley 8e pr., A. Verhoog 9e pr., C Dijkman 10e pr., M. v. d. Meij lie pr., W. Hartveld 12e pr., M. Kranenburg 13e pr., J. von Reckow 14e pr., A. Boonstra 15e pr., C. van Cuilenburg 16e pr., J. Buising 17e pr., A. van Bemmelen 18e pr., R. Pen 19e pr., L. Berkhuizen 20e pr., M. den Hollan der 21e pr., en R. Lingerak 22e prijs. Touwtrekken voor heeren boven 20 jaar: G. Spiegeler le pr., W. Olsthoorn 2e pr., H. van Egmond 3e pr., W. Spiegeler 4e pr., Kleisveld 5e pr., T. van Meijden 6e pr., D. Does 7e pr., Harisbeind 8e pr., en J. Spie geler 9e prijs. De gymnastiekvereeniging O. D. I. L. O. gaf een demonstratie op het Vitesse-terrein terwijl de beide voetbalvereenigingen V. V. L. en Rouwkoop op het V. V. L.-terrein een wedstrijd hebben gespeeld, die eindig de met een overwinning voor Rouwkoop en wel met 20. Op hetzelfde terrein speelden de korfbalclubs VitesseIjsvo gels II een wedstrijd, welke wedstrijd ein digde met een overwinning voor Ijsvo gels II en wel met 144. Groot schietconcours. A: R o z e n b a a n: E. van Mulligen lë pr., M. F Berkhout 2e pr., I. van Egmond 3e pr., H. Nouwens 4e pr., L. van Vliet 5e pr., A. C. v. d. Poel 6e pr., W. Lelieveld 7e pr., J. Noort 8e pr., C. Bolle 9e pr., J. van Maa- nen 10e ur. B. Vogelschieten: C. van Egmond le pr., J. v. d. Burg 2e pr., Boesveld 3e pr., M. H. P. Fortgens 4e pr.. J. Baylij 5e pr., C. H. Oudshoorn 6e pr., M. de Jong 7e pr., I. v. Egmond 8e pr., D. Limburg 9e pr., J. Smit 10e pr., R. van Mulligen 11e pr. C. Personeele baan: L. J. Los lc pr., F. J. Pijnaken 2e pr., N. de Boer 3e pr., D. Limburg 4e pr„ A. A. Keyzer 5e pr., A. Oudshoorn 6e pr., M. F. Berkhout 7e pr,. W. Derogée 8e pr„ D. P. Iperlaan 9e pr., en J. v. d. Lubbe 10e prijs. D. V r ij e b a a n: D. P. Iperlaan le pr., D. Boef 2e pr.. A. C. v. d. Poel 3e pr., N. de Boer 4e prW. H. J. Ju 5e pr., J. J. Pij- naken 6e pr.. G. J. Iperlaan 7e pr., J. Kraay 8e pr., J. Beylij 9e pr., en J. Noort 10e prijs. De wisselbeker werd gewonnen door M. de Beer met 95 punten. Des avonds te 8 uur reikte burgemeester M. F. Berkhout de prijzen uit in de voor malige O. L. school met een toepasselijk woord. Het avondfeest. Des avonds gaf het Harmoniegezelschap „Benvenuto" een con cert in de Voorstraat onder leiding van»den heer J. G. Wakka, directeur der harmo nie, terwijl de Voorstraat feestelijk was ge- illumineerd. Met een lampioenoptocht, die langs de verschillende straten trok werd dezen feestdag gesloten. Ook het Raadhuis was verlicht. Feestelijke intocht weleerw. heer C. Smit S.V.D. 't Feestcomité maakt de paro chianen erop attent, dat de eerw. neomyst Zaterdag 4 Sept. a.s. 's avonds om 7 uur zijn geboorteplaats binnenkomt. De stoet wordt opgesteld om 6.45 uur op de Oranje kade en gaat dan langs Wijngaardenlaan, Schoolstraat, Voorstraat, Gebr. Treubstr. en de Leidscheweg naar de kerk. Om 7.30 uur plechtig Lof. We verzoeken de parochianen dringend de vlag uit te steken. Vrijdagavond 3 Sept. 's avonds 8 uur zal 't feestcomité aan dege nen, die met den optocht meeloopen, voor zoover noodig nadere instructies geven in het vereenigingsgebouw. Daar zal ook aan de deelnemende ruiters pet en sjerp wor den uitgereikt. Deze gelieven dus allen te komen. Aanrijding. Gistermiddag omstreeks 3 uur is op den Leidscheweg ter hoogte van de Zilverfabriek een 7-jarig jongetje J. M. S., wonende Hofweg alhier, aangereden door een auto, waarschijnlijk door eigen on voorzichtigheid. Het knaapje kreeg twee hoofdwonden, een verwonding aan 't rech ter onderbeen en schaafwonden en is na voorloopig verbonden te zijn, naar dr. M. van der Stoel gebracht ter verdere behan deling. Den bestuurder treft geen schuld. Geboren: Alida Geertruida Maria d. van Jac. Vogelaar en C. J. van Steen. Gehuwd: G. J. Meijer 26 j. en M. H. van Kooij 24 j. L. Noort 34 j., won. te Wassenaar, en C. J. P. Verhoog 30 j. Gevestigd: Mej. R. T. H. Maas, Bij dorpstraat. 23 J. Verhagen, Donklaan 38 M. Koster echtg. van J. Verhagen, Donklaan 38 Mevr. K. C. Westerbeek geb. van der Zwet, Leidscheweg 133 Mej. Th. M. van As, Veurscheweg 3 Mej. M. G. Pijfers, Veurscheweg 3 H. de Wee en gezin. Bijdorpstraat 38 J. P. Versteegen, Veurscheweg 10 Mevr. C. SegaarMegchelse, Leidscheweg 387 Mej. M. P. Scholten, Leidscheweg 74 Mej. G. van der Heijden, Leidscheweg 64 M. Hilhorst, Valkenburgscheweg 22E H. van den Bergh en echtg., Haag- weg 16 Mej. G. Segaar, Veurschew. 236 Vertrokken: A. P. A. Barnhoorn en gezin naar Delft J. Sangers en echtg. naar Rotetrdam W. A. J. Nolen naar Nijmegen L. Wittenaar naar Lei den Mej. J. S. Valentijn naar Leiden Mej. J. J. M. Elshof naar Oudenbosch Mej. J. P. van Wissen naar Veur L. A. Brabander naar Rijswijk Z.-H. P. R. R. Venhuizen naar Groningen G. van Mourik en gezin naar den Haag J. van Hevelingen en echtg. naar den Haag J. H. Meibergen naar Amster dam. WASSENAAR. KONINGINNEFEEST. Onthulling van het nieuwe vaandel Schoonrijden op rolschaatsen. De door de Koningin Wilhelmina Vereeni- ging gearrangeerde feesten ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin, welke 31 Augustus en 1 September worden gehouden, werden Maandagavond ingezet met de onthulling van het nieuwe vaandel der vereeniging. Te dier gelegenheid kwamen in het „Wa pen van Wassenaar" bijeen de besturen van de Koningin Wilhelmina Vereeniging en de Chr. Oranjevereeniging. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter van de K. W. V., die in het kort schetste, op welke wijze en ondanks welke moeilijkheden de vereeniging erin is ge slaagd zich een vaandel aan te schaffen. Hij wees erop, dat het vaandel straks zal wor den uitgedragen en hij knoopte daaraan den wensch vast, dat de leden het trouw zullen blijven en anderen zullen opwekken, om lid te worden van deze vereeniging. Hij riep in herinnering het doel van de vereeniging, dat in het algemeen is het bevorderen van steun aan het wettig gezag en het aankweeken van liefde voor het Oranjehuis en voor on ze geliefde Vorstin. Hierna werd de burge meester, eere-voorzittter der vereeniging, uitgenoodigd het vaandel te onthullen. De burgemeester maakte van de gelegen heid gebruik om in kernachtige bewoordin gen te wijzen op den plicht van allen goede vaderlanders te zijn en op te komen voor de verdediging der rechten van het Gezag en voor steun aan onze Hooge Landsvrouwe, die haar geheele leven stelt in dienst van het volk. Hij knoopte hier aan vast een ge lukwensch aan de vereeniging met haar nieuwe vaandel. Onder applaus werd ver volgens het vaandel onthuld. Hierna zon gen allen onder begeleiding van Excelsior het Wilhelmus. De heer van Elk bracht een gelukwensch over namens Ds. ten Kate die verhinderd was aanwezig te zijn, terwijl de heer Hof man in hartelijke bewoordingen de vereeni ging met haar vaandel, dat een symbool is van eenheid, complimenteerde. Nadat de eerewijn was aangeboden en een dronk was gewijd aan het welzijn der vereeniging, heeft de voorzitter van de K.W.V., de heer H. Brouwer, allen sprekers hartelijk dank gebracht voor hun welgemeende woorden en alle overige aanwezigen voor hun be langstelling. Het vaandel, ontworpen en vervaardigd door het kunstatelier Brand te Voorburg, is van donkerblauw fluweel. Bovendien prijkt de koningskroon met de letter W, daaronder is in het goud het Nederlandsche wapen ge borduurd, met het devies: „Je Maintiendrai" en onderaan prijkt het wapen der gemeente. Het geheel is omlijst met gouddraad en ver- sireselen. Alle aanwezigen waren vol lof over dit keurig vaandel en prezen om strijd den vervaardiger. Met een kort dankwoord van den voorzit ter eindigde deze plechtigheid. De eerste dag van de festiviteiten begon reeds te 8 uur met de gebruikelijke reveille door Excelsior. Eenige honderden waren op het Plein bijeen om te luisteren naar de welverzorgde muziek van Excelsior. Daarna werd naar den Prinsen weg gemarcheerd waar de kinderen van alle scholen inmid dels in keurige formatie waren opjgesteld. Ruim 2000 kinderen, getooid met oranje en vlaggen, waren hier bijeen en nadat de noo- dige voorbereidingen waren getroffen, ving een ommegang aan door een gedeelte van het dorp. Voorop ging Excelsior; daarachter volgden de besturen en vervolgens enkele scholen. Daarna volgde de Mondaccordeon- vereeniging D.V.S. dan weder een aantal scholen, terwijl de stoet met den geluidswa gen van de firma Boddeus werd besloten. De optocht genoot overgroote belangstelling. Na de ontbinding werd een deel der kinde ren naar het R.K. Vereenigingsgebouw ge leid waar de heer de Wolf uit Den Haag een welverzorgde voorstelling gaf met pop- penkastvertooningen en goocheltoeren. De heer de Wolf wist de kinderen te boeien en prettig bezig te houden. In het Theater Cen traal werd voor de oudere kinderen een welverzorgd bioscoopprogramma vertoond terwijl de hoogste klassen zich op het feest terrein vermaakten. Alle kinderen werden bovendien onthaald op versnaperingen, het geen vanzelfsprekend in goede aarde viel. De kinderen genoten volop. In den middag werden op het bij terrein bij het feestterrein diverse kinderspelen ge geven, waarvoor als steeds groote belang stelling was. Voor meisjes was er blokjesrapen leeftijd 9 en 10 jaar. Hiervan waren de eerste drie prijswinnaars: le Hetty Brandes; 2de Bep- pie van Leeuwen; 3de Gerra Groenewegen. Voorts voor meisjes tusschen 11 en 13 jaar balletje dragen. Hierbij verwierven Agatha de Bode, 1ste; Sjaan Noordoven 2de en Jan- nie van der Niet 3de prijs. Tenslotte was er voor meisjes van 14 en 15 jaar ook een stoelendans, le prijs ver wierf hierbij Nellie van der Hulst, 2de Rie van Rijn, 3de Alie Goor. Voor jongens van 9 en 10 jaar was er zak- loopen. le prijs verwierf hierbij: Arie van Rijn, 2de Aart van Egmond en 3de Adriaan Tolodo. Voor jongens van 11 tot en met 13 jaar was er koekhappen. le prijs verdiende Joh. Paardekooper; 2de Huub Borsboom en 3de Jozef Ruigrok. Voor jongens van 14 en 15 jaar was georganiseerd: „Het eerst aan den Trein", le prijs behaalde Frans Koenen; 2de Jan Ruyggrok, 3de Dirk Kloosterman. Bij alle bovenomschreven spelletjes was groote belangstelling en dikwijls deden zich ook vermakelijke momenten voor. Na het beëindigen van deze wedstrijden had tot slot nog een wedstrijd plaats in het schoonrijden met rolschaatsen. Hiervoor was ook van publieke zijde groote belang stelling en hetgeen de jeudige deelnemers demonstreerden was alleszins het aanschou wen waard. Het aanwezige publiek moest per briefje de prijswinnaars aanwijzen, le prijs behaalde Tonny van den Berg; 2de Kuni van Herwaarden; 3de Kees van den Berg. De festiviteiten van dezen eersten dag werden des avonds besloten met een popu lair concert op het Dorpsplein door de mu ziekvereeniging „Excelsior" onder leiding van diercteur L. C. Veerman. Voor dit concert was mede dank zij het prachtig zomerweer een buitengewone be langstelling en Excelsior had een aandach tig gehoor. WARMOND. Nieuwe Harddraverijbaan. Hoewel het harddraverij-bestuur en de hem toegevoegde commissie, de overtui-» ging hadden, dat de harde en droog ge legen grasbaan aan hunne verwachtingen voldeed, meende zij goed te doen, alsnog het oordeel te vragen van de heeren R. en N. van Leeuwen, pikeurs, die reeds jaren lang in de draverssport zijn be kend en dus zeker bevoegd hun oordeel in deze uit te spreken. Een enkele kleine bemerking werd door hen gemaakt en het spreekt van zelf, dat aan de hand van deze bemerkin gen een en ander voor de courses nog verbeterd wordt. De baan, achter „Bosch-Hoeve" aan de Heerenweg gelegen, heeft een aanloop van 35 bij 35 M. en een uitloop van ruim 80 M. met meer dan voldoende breedte ep geheel vrij van het publiek. De kaarsrechte baan is 300 M. lang en 8 M. breed, terwijl de retourbaan, naast de draversbaan, een vlot verloop waar borgt. Zoowel links als rechts van de baan kan het publiek de baan prachtig over zien. Op het gereserveerde terrein (rechts) worden een voldoende aantal zitbanken geplaatst. Volgens genoemde deskundigen is de baan een aanwinst voor de kortebaansport en kan zij tot de beste van Zuid-Holland gerekend worden. Rectificatie. Door misverstand is in het opgegeven verslag, hetwelk geplaatst is in het Zaterdagavondnummer van 28 Augustus j.l., vermeld dat de optocht met de schoolkinderen op Maandag 8 Sept. e.k. in de tuin van mr. Menten zou kee- ren, doch van bevoegde zijde werd ons medegedeeld, dat na het bezoeken der buitenplaats van mr. Menten wordt ver der getrokken naar de buitenplaats van den heer WickevoortCrommelin.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 11