RIJNSTREEK KERKNIEUWS ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 De Veensche veiling deze week HOELOFARENDSVEEN, 27 Augustus Wanneer wij over de afgeloopen week een overzicht moeten geven van het verloop der veiling en de aanvoer der producten, dan willen wij op de eerste plaats vermelden, dat de cam pagne van onze twee hoofdproducten augurken en snijboonen, weer zoo goed als tot het verleden behoort. De volgende week nog enkele zakken augurken, en wel in hoofdzaak van de bui tenplaatsen, en dan is onze zomercampagne weer voorbij. Want ook met de snijboonen is het dito; hiervan was de aanvoer in de afgeloopen week reeds zoo gering, dat we gemiddeld nog geen 80 zak per dag kon den noteeren, en de gewassen zijn allen zoo verziekt, dat we geen zakje mooie boo- nen of z.g.n. „opbloeiers" meer aan de vei ling zien. Ook de aanvoer der augurken was zoo miniem, dat er eigenlijk te weinig grof was om de prijs te maken welke er voor te maken zou zijn, wanneer er vol doende aanvoer was, want de vraag naar augurken voor Duitschland hield nog wel steeds aan: het is maar jammer, dat we hier het spreekwoord in toepassing moeten brengen: „het is mosterd na den maaltijd". He grof werd vooral in het begin der week wel bijna uitsluitend voor Duitschland ge kocht, maar wat kan dit voor den tuinder meer beteekenen, bij een aanvoer van nau welijks 250 zak per dag. Maandag noteer den we voor het grof een prijs van 1.05 tot 1.15 per 25 K.G. en Dinsdag steeg deze nog tot 1.30, doch de laatste dagen liepen de prijzen, waarschijnlijk wel wegens de te geringe aanvoer en mindere kwaliteit, weer geleidelijk terug, zoo zelfs, dat Vrij dag onze hoogste noteering voor dit arti kel was: 75 ct. en zelfs daalde tot 60 ct.; blijkbaar schijnt dus de ergste graagte er weer af te zijn. Het Fijnbasterd, wat de ge- iheele week een prijs behield van ƒ1.10 tot 1.40, daalde Vrijdag plotseling tot 80 ct. en het Baster, wat steeds varieerde van ƒ1.tot 1.10, kon het Vrijdag niet ver der brengen dan 85 ct. Ook de komkommers of bommen, welke in het begin der week graag weggingen voor een prijs van 20 tot 30 ct., konden de twee laatste dagen nau welijks koopers meer vinden en daalden tot aan den minimumprijs. Het stippel, wat van de Augurken thans de hoofdschotel uitmaakt, werd de eerste dagen gretig ge kocht voor een prijs van 28 tot 36 ct., maar geleidelijk liepen ook deze prijzen terug totdat Vrijdag weer bijna den minimum prijs was bereikt en verkocht werd voor 14 en 15 ct. Het kleine kwantum snijboonen wat nog ter veiling komt, is al bijna de geheele week van die kwaliteit, dat zij grooten- deéls voor afwijkend moeten worden ver kocht, of eigenlijk niet verkocht, zij gaan nog wel over de klok, maar draaien gere geld door, wat ook niet te verwonderen is, daar zij niet veel beter zijn als veevoeder, waarvoor zij dan ook steeds zijn bestemd. Voor de s 1 a bleek weer meer belangstel ling dan de vorige week; de aanvoer was wel iets minder, zoo gemiddeld 1500 kisten per dag; de kwaliteit was over het alge meen zeer goed, doch de handel nogal eenigszins schommelend; in het begin der week liep het tamelijk vlot, hooge prijzen werden wel niet besteed, doch er werd toch graag gekocht en vele partijen gingen weg voor 1.tot 1.60 per 100 krop. Donder dag ging het weer minder graag en was onze hoogste noteering 1.40, terwijl vele partijen onder de gulden liepen en ook nog enkele nummers doordraaiden; Vrijdag daarentegen ging het weer vlug en werd geregeld gekocht voor de prijs van ƒ1.10 tot ƒ1.80. Van Meloenen was de aan voer deze week nog belangrijk grooter dan de vorige week, maar de prijzen blijven nog steeds onveranderd; d.w.z. even laag als voorheen; hooger dan 14 en 15 ct. kon den we niet noteeren. Ook de oranje ananas, welke deze week ter veiling kwam, en wat toch doorgaans een zeer gewilde meloen is, kon het niet verder brengen dan 14 ct., terwijl, zooals gewoonlijk de klei nere de minimumprijs van 4 ct. niet konden halen. Ook de tomaten komen zachtjes aan afzetten, ofschoon nog maar bij zeer kleine partijtjes. Deze worden nog uitslui tend gekocht voor den kleinhandel, voor een prijsje van 55 tot 75 ct. per bak van 25 pond. Het is maar goed, dat we van dit artikel nog geen grooten aanvoer hebben, want export schijnt er momenteel niet te zijn; naar wij vernamen, draaien in het Westland aanzienlijke partijen tomaten door. We zullen hopen dat, wanneer wij met onze tomaten aan de markt komen, de handel in dit artikel zich zoo zal ontwikke len, dat alles voor export zal worden ge kocht en voor den tuinder een loonenden prijs mag opbrengen, evenals de tweede teelt kasboonen, welke wij ook binnen kor ten tijd weer te wachten zijn. Wij willen eindigen met de mededeeling, dat de volgende week, wegens de geringe aanvoer der producten, Dinsdag en Don derdag geen veiling zal worden gehouden. WASSENAAR. Programma Koninginnefeest. Blijkens het heden verschenen pro gramma is de Koningin Wilhelm inaver- eeniging ook dit jaar weer geslaagd in haar opzet, om aan de bevolking een al leszins aangenaam en waardig feest te verzekeren. Dit jaar vindt het feest plaats op 31 Augustus en 1 September. De eerste dag vangt aan met een re veille en koraalmuziek door Excelsior op het Dorpsplein om 8 uur. Om 9 uur wordt vervolgens aan den Prinsen weg een op tocht geformeerd van de kinderen van alle lagere scholen in deze gemeente, on- ALPHEN AAN DEN RIJN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Woensdag 1 September a.s., des namiddags 7.30 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Beëediging van den heer C. van Gaa ien, als lid van den raad. 3. Notulen. 4. Mededeelingen. 5. Ingekomen stukken. 6. Voorstel van B. en W. inzake het aan gaan eener geldleening. 7. Voorstel van B. en W. inzake verlaging van den huurprijs voor het winkelpand Van Mandersloostraat 1. 8. Wijzigingen der gemeente-begrooting, dienst 1937. 9. Benoeming van drie leden van het Al gemeen Armbestuur, wegens periodieke af- treding van de heeren H. Haring, W. J. Sprey en A. Vermeulen. Aanbevolen worden: voor de vacature H. Haring: de heeren 1. H. Haring; 2. J. Eikelenboom; voor de vacature W. J. Sprey: de heeren: 1 W. J. Sprey; 2. G. van Staalduinen; voor de vacature A. Vermeulen: de hee ren: 1. A. Vermeulen; 2. W. Dirkzwager. 10. Benoeming van de leden van: a. de commissie van bij stand voor het grondbedrijf; b. de commissie van bijstand voor de water- en lichtbedrijven; c. de commissie voor het ontwerpen van strafverordeningen d. de commissie voor het nazien der reke ningen. De Wilhelmina-vereeniging mag zich in een steeds stijgende be langstelling verheugen. Het leden tal is reeds ver de 1000 gepasseerd. Waaruit we mogen besluiten, dat een be duidend deel der Alphenscche bevolking deze vereeniging, die nu bijna 30 jaar be staat, een warm hart toedraagt. Het feest programma, dat heden verscheen, laat zien dat het bestuur erin is geslaagd een uit stekende feestviering te organiseeren. Voor de volksspelen welke in den namiddag worden gehouden, bestaat een zeer groote belangstelling. Het aantal deelnemers heeft nu reeds de 600 overschreden. Ook voor het ringsteken op tandems met zijn gecostu- meerde berijders bestaat veel animo. Het avondfeest kondigt een non-stop- programma aan, met het optreden van het ensemble Bartoes met muzikale afwisse ling door de „Harmonie Leo XIII". Het van ouds bekende vuurwerk, bestaande uit groote nummers, zal om 11 uur het slot zijn van deze Koninginne verjaardag viering. geveer een 2500-tal. Deze optocht trekt door een groot deel van het dorp, waar na op het Molenplein een splitsing plaats heeft. Een deel der kinderen wordt dan geleid naar het Patronaatsgebouw in de Kerkstraat, waar voor hen zal optreden de heer de Wolf met een poppenkast en goocheltoeren. Een ander deel gaat naar het theater Centraal, waar een bioscoop voorstelling wordt gegeven terwijl de' kinderen der hoogste klassen naar het feestterrein gaan. Alle kinderen zullen ruimschoots worden getracteerd. Des middags worden diverse spelen voor de kinderen georganiseerd, terwijl des avonds een populair concert wordt gegeven door Excelsior. Op den tweeden dag vinden in den morgen diverse volksspelen voor ouderen plaats o.m. ringsteken op tandems. Des middags wordt een groot bloemen corso gehouden, waaraan alle soorten voertuigen kunnen deelnemen, zoo voor klein als groot. Wij vernamen dat voor beide categoriën het aantal inschrijvin gen zeer belangrijk is. Na afloop van het bloemencorso geeft de Landelijke Rij vereeniging „Koningin Emma" een demonstratie en heeft een wedstrijd in het boogschieten plaats. Des avonds concerteert op het Dorps plein de Chr. Mondaccordeonvereeniging „Door Vriendschap Sterk" terwijl te half elf een grootsch vuurwerk de feesten zal besluiten. Bij het feestterrein aan den Jonkerlaan is een groot feestpark aangelegd, waar verschillende gelegenheden voor ver maak zijn RIJNZATERWOUDE. Ongeluk. Terwijl mej. van der Hulst geboren den Dubbelden, wonende te Voorhout, bij haar ouders te Rijnzater- woude vertoefde, had haar driejarig doch tertje aldaar het ongeluk spelenderwijze onder een gierbak terecht te komen. Daar het zich liet aanzien, dat de kleine zich ernstig bezeerd had, waarschuwde men dr. Stapensea van Leimuiden. Deze achte over brenging naar het academisch ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. De dokter vervoer de de kleine zelf per auto naar Leiden, al waar het werd opgenomen. De kleine schijnt inwendige kneuzingen te hebben be komen. Overleden: Maria Adriana Hillenaar 24 j. Gevestigd: J. Bosman en gezin van Alkemade G. A. den Besten van Go- rinchem. Vertrokken: M. J. van Dijk naar Rotterdam W. Reyngoud naar Utrecht. ZOETERMEER. Postkantoor. Op Dinsdag 31 Augustus a.s. (Koninginnedag) is het Postkantoor al hier voor postzaken tot 12.30 uur n.m. ge opend. Op dien dag worden geen belasting-, giro-, postwissel- en quitantiezaken behan deld, tenzij spoedbehandeling wordt ver langd. Des avonds wordt geen bestelling uitgevoerd. De vreemde ziekteverschijnselen. Zooals gisteren reeds was verondersteld zijn de raadselachtige ziekteverschijnselen niet het gevolg van vergiftiging door het gebruik van ondeugdelijk voedsel. Het politie-onderzoek in deze richting kan thans dan ook als geëindigd worden beschouwd. Dr. Hulst, die gisteravond sectie verrichtte op het lijk van den overleden jongen, neigt naar de veronderstelling, dat men hier te doen heeft met een geval van acute bacilaire disenterie, zooals dit in ons land wel eens een enkele maal meer voor komt. Het bacteriologisch onderzoek zal •moeten uitwijzen of deze veronderstelling juist is. Mocht dit inderdaad het geval zijn, dan kan de mogelijkheid van vergiftiging worden uitgeschakeld, daar bacilaire disen terie slechts een gevolg kan zijn van be smetting. Het zal wel uiterst moeilijk, zoo niet onmogelijk zijn, dezen besmettings haard te vinden. In verband met een en ander heeft de hoofdinspecteur van de volksgezondheid, die gisteren alhier een onderzoek heeft ingesteld, zich met een schrijven tot de medici ter plaatse gericht, waarin op de moge lijkheid van het heerschen van di senterie wordt gewezen en verzocht wordt bij voorkomende gevallen hiervan aan de hoofdinspectie ken nis te geven. De wegenbouw. Momenteel wordt in de omgeving van Gouwsluis met de werk zaamheden aan Rijksstraat en bruggenbouw een groote bedrijvigheid aan den dag ge legd, waardoor geleidelijk het aanzien ter plaatse geheel gaat veranderen. Tal van sloten gaan verdwijnen, de modder wordt verwijderd, waarna de gaten met zand worden dichtgestort. 't Is evenwel niet al leen de modder, die verwijderd wordt maar ook menige paling komt in het gedrang, die dan zijn weg wel vindt in de pan De vac an tie-jeugd geniet mede van deze bedrijvigheid. Dagelijks wordt naar harte lust pootje gebaad en vaak ziet men ze flink bemodderd uit de diepte te voorschijn komen.... Moeder zorgt wel weer voor schoone kleeren Het feest van „Ons Vorstenhuis". Aan de buurtvereeniging „Ons Vorstenhuis", omvatenre de bewoners van Oranjestraat, Dwars- en Conradstraat, die heden even als vorig jaar kinderspelen hadden geor ganiseerd, bij gelegenheid van Koningin- re-verjaring, werd de vergunning daartoe geweigerd. BOSKOOP. Boerenleenbank. Donderdag hield de R. K. Boerenleenbank haar jaarvergadering in het R. K. Vereenigingsgebouw alhier. Na opening door den voorzitter, den heer C. Klein, ging men over tot benoeming van een secretaris, waarvoor werd herkozen de heer P. L. Binken. De notulen werden onveranderd goedge keurd waarna kwam de rekening en balans over 1936, waaruit bleek dat de Bank ook ditmaal weer een gunstig jaar heeft gehad en er een batig saldo was. Het aantal leden der Boerenleenbank be draagt op het oogenblik 93 Voor het nazien der rekening en balans werden benoemd de heeren D. de Jong en A A. v. Leeuwen. Als lid van den raad van toezicht werd benoemd, in plaats van den heer W. v. d. Werf, die zich niet meer verkiesbaar stelde, de heer J. J. van Zuylen. Na een geanimeerde rondvraag waarvan door verschillende gebruik gemaakt werd, sloot de voorzitter de vergadering. BODEGRAVEN. Geboren: Geertruida Willemina, d. van L. Schrijver en W. G. Meijen Adria- nus Gerardus, z. van A. de Lange en L. M. Kleijn Roellenda Maria, d. van J. M. Vonk en A. C. Jacobi Elizabeth Mar- grieta, d. van J. W. Hommel en T. Lugten- burg Jan, z. van G. J. Roos en K. van Harten Geertruida, d. van G. Ebbenhorst en S. M. Werkhoven Johanna, d. van Joh. Beens en W. van der Tier Marinus Willem Gerrit, z. van P. J. Snoep en L. F. Havermans Neeltje, d. van H. J. van der Louw en M. Luijendijk. Ondertrouwd: W. Verboom 26 j. en M. van Gulik 24 j. T. Ooms 40 j. en W. H. Heemskerk 29 j. A. de Vos 29 j.en A. van der Vring 25 j. Getrouwd: E. Versluis 33 j. en B. van der Poorte 26 j. K. Slingerland 24 j. en M. G. van der Veer 23 j. S. van Veen 26 j. en M. G. Koster 26 j. E. J. van Schothorst 28 j. en A. van den Berg 26 j. C. A. van Donk 27 j. en A. Zeeuw 21 j. P. Voordouw 57 j. en C. Burggraaf 38 j. Overleden: A. van Brienen, echtge- noote van G. Grondman 49 j. R. M. Vonk 2 dagen. Gevestigd: A. Verburg, weduwe van M. Kwakernaak van Hillegersberg K. P. Glas van Velsen F. J. Willems en ge zin van Groesbeek. Vertrokken: A. Tuis en gezin naar Rietveld G. Lammers naar Alphen aan den Rijn N. Slappendel en gezin naar L. R. Weide Joh. van Tricht naar Wog- num L. J. Enthoven en gezin naar 's Gravenhage A. Apel naar 's Graven- hage A. W. Muller naar Nijverdal gem. Hellendoorn M. A. Agterof naar Alphen aan den Rijn Th. E. M. Aengenent naar Alphen aan den Rijn. ZOETERWOUDE (H.R.). Het leekenspel „Pinkstervuur" van Henri Ghéon. Door de parochianen van „Meerburg" worden de laatste voorbereidingen getrof fen om de opvoering van het spel „Pinkster vuur" van Henri Ghéon op 12 September a.s. te doen slagen. Deze opvoering zal zijn de voltooiing van de viering van het 40-jarig Priesterfeest van Pastoor J. J. M. v. Vastenhoven. Dit spel wil men opvoeren met het doel de Pastoor in zijn Priesterschap te huldi gen. Die huldiging is gegrond op het telkens terugkeerend motief: „Hoe arme zwakke menschen door de genade van God tot groote dingen in staat zijn". Maar ook om de Parochie aan deze Priesterhulde te laten medewerken en te kunnen bijwonen. Wij vertrouwen, dat alle medewerkenden zich bewust zullen zijn de verantwoorde lijkheid bij dit psel. Of men een figureeren- de of sprekende rol vervult doet niet ter zake. Elke speler moet zich ten volle geven, ook en vooral in de laatste dagen van voor bereiding. Bij dit zinrijke spel zien wij tal van tafe- reelen uit de evangelische verhalen rond Hemelvaartsdag en het Pinksterfeest, het voortdurende, contact tusschen de evangeli sche figuren en de koren (de menschheid). Wij zien Maria, Martha, Maria Magdalena, de elf Apostelen, de „schim" van Judas. Wij zien Saul us (later Paulus) en Stephanus. Alle momenten zooals wij die uit het Evan gelie kennen worden op intense wijze be leefd. De opvoeringen zullen worden gegeven op Zondag 12 September, Dinsdag 14 Septem ber en Donderdag 16 September a.s. in de groote zaal van het Patronaat. Het comité stelt zich voor zooveel mogelijk aan .alle parochianen vrijen toegang te verleenen op een van bovengenoemde avonden. Voor elke opvoering echter zal ook een gedeelte toe gangskaar-ten worden verkocht voor 50 ct. per persoon. Toegangskaarten kunnen worden aange vraagd op Zondag 5 September a.s. van na de Hoogmis tot half één uur, terwijl er op Zondag 12 Sept. van half twaalf uur tot half één uur gelegenheid z al zijn voor plaatsbespreken. L. T. B. Gisteravond hield de L.T.B. een vergadering in het Patronaatsgebouw. Na de opening en de lezing van de notulen deed de voorzitter, de heer A. C. Paarde- kooper, de mededeeling, dat voor het vaan delfonds 18 schapen worden geweid. De rentelooze aandeelen zijn geplaatst en als de winst ƒ200 zal bedragen, kan tot de aanschaffing worden overgegaan. Omtrent de biggenmerken waarschuwt de voorz., dat niet kan gerekend worden op een extra reserve, die nog te verdeelen valt. Speculeert dus niet op een extra toe wijzing, want deze is uitgesloten. Betref fende de kalverschetsen is het den voorz. bekend, dat er nog verwachtingen zijn, dat alsnog een plaatje zal gegeven worden. Spr. vreest, dat er van verhooging geen sprake meer kan zijn. Er wordt nu een zeer breedvoerige be- of uit andere gewesten nog voorschotten kunnen komen, waarop geantwoord wordt, dat dit geen invloed heeft. In verband met verschillende vragen antwoordt de voorz., dat met uitbreidingen van een bedrijf re kening wordt gehouden. Ook worden in lichtingen gegeven omtrent toewijzingen in verband met sterfte van aan t.b.c. lij dende koeien. De betrokken veearts geeft hiervan opgave en automatisch komt dan een toewijzing. Opgegeven twijfelgevallen zullen door den secretaris worden onder zocht. Er wordt nu een zeer breedveorige be schouwing gehouden over het bezwaar, dat de toewijzing van biggenmerken het regel matig houden van een zeug bemoeilijkt. Een der leden zou het beter achten, in dien bepaald werd, hoeveel zeugen mocht worden gehouden. De voorz. zegt, dat ook in N.-H. een der gelijk streven bestaat, maar dat voor deze bepe«kingsvorm de controle zeer gevaar lijk kan zijn. Er wordt sterk aangedrogen op verbete ring van de vleeschpositie met verwijzing op den invoer van Deensch vleesch, ge vraagd om uitbreiding van de toewijzing van de kalverschetsen. Sterke beweringen worden gedaan, dat de beperking van de varkens niet meer noodig is, wat de voorz. sterk ontkent. Wel komen er onbillijkheden voor en by onfortuin moet men b.v. veel te groot be drag betalen voor de ovedracht van mer ken. Op vele vragen worden inlichtingen gegeven. De brochure over de nieuwe pachtwet zal ter inzage gegeven worden. De voorz. brengt een kort verslag uit van de vergadering van den Boerenvak- bond. Bij de bespreking van de in te die nen voorstellen voor de kringvergadering, stelt de heer Jac. Overdevest voor de ge heele varkenshouderij vrij te geven, welk voorstel maar 6 voorstemmers had en ver worpen werd. Het voorstel-Van der Salm tot het terugbrengen van de toewijzing tot de regeling van 1936, zoowel van mestvar- kens als van biggen, wordt aangenomen. Nu komt de melkregeling aan de orde. De voorzitter constateert, dat de organisa ties in deze zeer laksch zijn geweest. Te lang is er door meeningsverschillen en het verdeelen van de functies tijd verspilt en intusschen heeft de handel gelegenheid ge had zich er tusschen te werken. De Minister heeft nu medegedeeld, dat de organisaties een jaar tijds gehad heb ben om zich te bepalen. De Commissie van den Dioc. Bond heeft nu gevraagd om een advies, dat doorgege ven zal worden aan den Minister: zal de consumptiemelkregeling nog langer blijven of opgeheven worden, zooals de Neutralen hebben voorgesteld? Men is het er over eens, dat de consumptiemei k-regeling wel behouden moet worden, maar dat er nog veeleverbeteringen kunnen betracht worden. De heer H. J. v. d. Krogt wil het Hoofd bestuur opdragen rekening en verantwoor ding te vragen, waar het geld, dat voor het stabilisatiefonds wordt gegeven, blijft. Men acht voor dit rayon ƒ0.25 per 100 L. te groo te bijdrage voor dit fonds. Weer moet de voorzitter er op wijzen, hoe noodig het is de organisatie sterk te maken, want als de melk vrij komt, dan komen de andere gewesten met een sterke concurrentie bedreigen. Er wordt besloten de melkregeling niet prijs te geven. Omtrent vele zaken zal naar verbetering gestreefd moeten worden. Een breedvoerige bespreking volgt nu over de melkveiling. De Leidsche melkveiling. De voorzitter geeft een overzicht van den huidigen toestand van de Leidsche Melk veiling. De verhouding, de financieele toe stand enz. was totdusver niet bevredigend. Het tekort is nu weg en er is zelfs spra ke van een reserve. Bij de groote minder heid van vertegenwoordiging van L.T. B.-ers is de afgevaardigde de voorzit ter toch nog herkozen, dus er wordt toch nog prijs gesteld op de samenwerking. De voorzitter blijft volhouden, dat het beste verkoop-systeem voor melk is en blijft veilen. De gang van zaken is nu meer bevredi gend. Er wordt uit de vergadering felle cri- tiek uitgeoefend op de Directie van de vei ling, waarop de voorz. zegt, dat de L.T. B.-ers verkeerd hebben gedaan te gaan vluchten, toen de moeilijkheden kwamen. Wij zijn eerst dan tevreden, als het bord weer draait en eerst dan zal het vertrou wen weer volkomen zijn. Daar behoeft niet zooveel overwonnen te worden aldus de voorz. om de klok weer te laten draaien. Wie daar dan achter die klok zit, dat doet aan de zaak niets af. Op het gemaakte be zwaar van samenspannen van den melk handel wijst de voorz. op andere plaatsen, waar het wel kan. Als de melk hier goed- kooper gaat, komen er wel liefhebbers, want de afstanden zijn er niet meer. De voorzitter geeft ook inlichtingen over de gestorte inleggelden van de veiling en de voortzetting van het lidmaatschap van de veiling. Voor de boeteprocessie naar Heilo geven zich zes deelnemers op. Nu Volgt de behandeling van de statu ten. Het ingediende voorstel tot uitbreiding van het bestuur wordt zonder stemming verworpen. De statuten worden z. h. st. vastgesteld. Het bestuur wordt gemachtigd tot aan sluiting bij de vereeniging Katholiek Zoe- terwoude, daartoe financieele offers te brengen en een of meer leden af te vaardi gen. Na de rondvraag wordt de vergadering gesloten. HAZERSWOUDE Personalia. Tot kweekeling met acte is benoemd aan de christelijke school (Dorp) de heer P. Batelaan te Koudekerk. Een reuzen-paling. Ds. L. te Benne- broek die alhier zijn vacantie doorbracht, heeft met peuren een paling gevangen van 2 pond. Een groote zeldzaamheid. ZWAMMERDAM. Opbrengst collecte Roode Kruis. De alhier gehouden Roode Kruis-collecte heeft opgebracht totaal 13.86. Gevestigd: Mej. M. B. v. d. Pol C. 46 Jac. v. Wijk D. 21 Mej. M. J. Dissel dorp, C. 34 Mej. Cath. Blom, A 31 Jac. Splinter en gezin, A. 19. Vertrokken: G. van 't Hoog en gezin naar Bodegraven D. Splinter naar Ede. EEN NIEUW KLOOSTER TE NIJMEGEN Z.H.Exc. mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, heeft aan de Paters Oblaten van de Onbevlekte Maagd Maria verlof gegeven, een nieuw klooster te stichten te Nijmegen of in de naaste om geving. In dit klooster zullen verblijf hou den de leden der Congregatie, die in aan merking komen de colleges aan de R.K. Universiteit te volgen. Tevens zal dit klooster het verblijf zijn van Paters pre dikanten die volgens het doel der Con gregatie zich wijden aan de predicatie het geheele land. Een auto, die rechts van den weg stilstaat, be hoeft geen andere verlichting te voeren dan aan zijn linkerzijwand een naar voren wit en naar achteren rood licht gevende lamp (gerekend van de bestuurderszitplaats af). Binnen bebouwde kommen behoeft men in het geheel geen licht op te hebben, indien de auto binnen 30 meter van een brandende straatlantaarn staat.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 8