OMGEVING ZATERDAG 28 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 GEMEEN! ER A AD VAN HILLEGOM HAARLEMMERMEER. Geboren: Jannetje, d. van A. K. Smit en H. Oudshoorn Cornelia Mechelina, d. van J. van Hoven en A. Colijn Lijdia Johanna, d. van J. Bekker en W. Ruize- veld Hendricus Comelis Gijsbertus, z. van A. J. van Velzen en J. E. M. v. Nieuw- burg Petrus Paulus Gerardus, z. van H. N. Bottelier en C. A. van Velzen Anne, z. van G. de Vries en E. Veenstra Mar- tine, d. van A. J. van Pareren en M. van der Meulen Janus Pieter, z. van C. Bou- terse en M. Verbaas Maria Johanna Wil- helmina, d. van J. H. Heuft en M. J. Kroeg man. Ondertrouwd: K. J. den Dekker 24 j. en F. W. H. Uiterwijk Winkel 20 j. P. van Leeuwen 24 j. en J. Homan 19 j. D. Wessels 34 j. en D. van Rijn 32 j. J. F. van Nieuwburg 25 j. en P. H. Smoren- burg 25 j. J. W. Willemse 25 j. en A. van Boheemen 23 j. Gehuwd: J. W. Smit 31 j. en A. W. van der Kort 26 j. H. H. Huft 23 j. en H. M. Zoeteman 27 j. H. de Rijk 24 j. en J. A. Salentijn 24 j. H. Witte 28 j. en A. van der Wilt 23 j. H. Spelt 27 j. en L. A. van Dronkelaar 27 j. J. K. Potman 34 j. en G. J. de Groot 29 j. J. Ouds hoorn 23 j. en A. Krijgsman 22 j. Overleden: W. H. van Breemen 77 j. wedn. van E. Springveld Willem Gris- mich 81 j. geh. met G. Groenveld Theo dora Johanna Lemmers 34 j. geh. met Th. J. Blommestijn Rosalia 19 j., d. van J. van Leemput en M. Hermans. Gevestigd: Pieter van den Adel, Slo- terweg 58 Johannes Bokkers, Kruisweg 1064 Mourina C. van der Bijl, Aalsmeer - derweg 386 Herman H. J. Dresselhuis, Schipholdijk 47 Johan H. Heierman, Nieuwemeerdijk 451 Jan Hofman, Ples- manlaan 24 Catharina M. Hopman, Hil- legommerdijk 457 Marius G. J. Janssen, Nieuwemeerdijk 451 Johanna M. Kas sing, Dennenlaan 33 Johanna van Kes- sel, Eikenlaan 31 Jan Knibbe, IJ weg 73 Martha Kolenberg, Hoofdweg 1040 Maria P. Kolbergen, Schiphol weg 263 Geeske Oudekerk, Aalsmeerderweg 887 Boukje de Ruiter, Venneperweg 477 Evert Rutgers, Sloterweg 728. Vertrokken: Arie van der Blom, Leimuiden, Oosterweg 249 Jan G. Wis- singh, Amersfoort, Spaarnestr. 165 Alida Kerseboom geb. Botterman, Amsterdam, Heerengracht 508, 1 hg. Hermanus Dijk man, Amsterdam, Kanaalstr. 136, 1 hg. Comelis P. v. d. Helm, Amsterdam, Ves- puccistraat 93, 1 hg. Jacob Poortvliet, Amsterdam, Schinkelstr. 41, 3 hg. Wil lem J. Witteveen, Schagen, Com. Bokstr. C. 115 Hans Bosgoed, Amsterdam, Nassau- kade 369 Wed. J. H. Zwart, A'dam, Woestduinstr. 134 hs. Klaas A. Broon, Amsterdam, Van Oldenbarneveldtstr. 71, 3 hg. Willem H. de Jong, Haarlem, Leid- scheplein 44 rd. Joseph J. Freijer, Haar lem, Tempelierstr. 43 rd. Pieter Uiter- waal, Amsterdam, Van Spilbergenstraat 42, 1 hg. Petronella A. M. van Bentheim, Lisse, Heereweg 132 Matthijs van der Iiooven, Amsterdam, Van Walbeeckstr. 86, 1 hg. Jan Kost, Amsterdam, Rhijnvis Feithstr. 12 huis. KATWIJK AAN DEN RIJN. Veiling. Tengevolge van den ver minderden aanvoer op de z.g. tusschen- dagen Dinsdag en Donderdag, zal er voortaan driemaal per week veiling zijn. Koopers en tuinders lezen de advertentie hiervoor in dit blad. NOOTDORP. Het ongeluk op den overweg. Volgens het relaas van een treinpassa- gier, ons toegezonden door het A.N.P., over het ongeluk bij Nootdorp, zoti de politie eerst een uur na het gebeuren ter plaatse aanwezig geweest zijn. Men verzocht ons nu van Nootdorpsche zijde, te willen melden dat deze voorstelling onjuist is. Eenige minuten vóór half één heeft het ongeluk plaats gehad en de gemeentepolitie was om tien minuten over halféén aanwe zig, terwijl binnen het half uur 4 veldwach ters ter plaatse waren. Opheffing hulppostkantoor. Naar wij vernemen is bij beschikking van den direc teur-generaal der posterijen het hulppost-, telegraaf- en telefoonkantoor in deze ge meente met ingang van 1 November a.s. opgeheven. In de plaats daarvan wordt loor den P. T. T.-dienst in Nootdorp een station gevestigd, waarvan de bediening zal worden opgedragen aan mej. W. Post. Ook als station zal Nootdorp voor de drie diensten onder Delft blijven ressoteeren. Eervol ontslag kantoorhoudster P. T. T. Met ingang van 1 November a.s. is aan mej. G. H. Post op haar verzoek eervol ont slag verleend. Het vertrek van deze amb tenares zal algemeen betreurd worden. Hoe gezien zij in Nootdorp was, is wel ten dui delijkste gebleken bij de hulde, welke zij 5 jaar geleden, toen zij 25 jaren in dienst bij de Posterijen was van de bevolking in ontvangst mocht nemen. Wij wenschen mej. Post nog vele jaren van welverdien de rust toe. Concert Oranjevereeniging. Ter gele genheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal door de Oranjevereeniging op Dinsdag 31 Augustus a.s. in den tuin van café ,,De Gouden Star" de Nootdorp sche bevolking een concert worden aange boden. Het programma, hetwelk om 8 uur aanvangt, zal worden verzorgd door de Harmonievereeniging „Gloria in Excelsis Deo". Sluiting secretarie. In verband met den verjaardag van H. M. de Koningin zal Dinsdag a.s. de gemeentesecretarie den ge- heelen dag gesloten zijn. De ontvanger zal dien dag geen zitting houden. Volontair ter secretarie. Als volontair ter secretarie dezer gemeente is te werk gesteld de heer M. J. G. A. Haringman te 's-Gravenhage. 400RDWIJKERH0UT LIEFDADIGHEIDSKERMIS ST. VICTOR PAROCHIE De kermis weer uitgebreider Gisteravond kon men in de Kerkstraat merken dat er iets bijzonders aan de hand was. Tegen 8 uur begaven zich reeds velen naar het patronaat ter ope ning van de jaarlijksche liefdadigheids- kermis ten bate van de Sta. Martha-ver- eeniging. Reeds vóór men het patronaat binnen gaat, kondigen groote over den weg gespannen doeken aan, dat er een kermis gehouden wordt. Reeds eenigen tijd voor de opening geschiedde, waren de genoodigden bezig om het feestgebouw met het daarachter gelegen kermisterrein te verkennen. Nu we kunnen zeggen, dat er heel wat uitgebreid is sinds verleden jaar. Het is reeds een heele kermis ge worden tot zelfs de waarzegster ontbreekt niet, alleen is het geen oude tooverkol die in de tent schuilt, doch een aardige jon gedame, die de kunst wel verstaat om uit te vorschen welke levensstaat de bezoe kers beschoren zal zijn. Een tent waar op twee plaatsen gelegenheid is koek fce sla-an is buiten aanwezig, een schiettent, ballen gooien, zuurkraam, poffertjes- en oliebollenkraam, vliegmachinetjes, raak- mis, loterij tent enz. enz. te veel om alle maal op te noemen. Dat er heel wat werk verricht is om dit in elkaar te zetten en te organiseeren, spreekt van zelf, doch voor de armn der parochie heeft men dit in St. Victor best over! Om kwart vóór 8 uur had de opening plaats, ditmaal in de open lucht. Het weer lokte hiertoe aan. De hoogeerw. heer pastoor Westerwoudt zeide tot de talrijk aanwezige genoodig den, gaarne deze openingsplechtigheid te verrichten en stelde de fancy-fair onder de bescherming van de H. Martha, pa trones der vereeniging ten bate waarvan de kermis gehouden wordt. Zijn hoogeerw. wees erop, dat de winter met al zijn ban ge zorgen voor de armen weer nadert en dat er dan wederom zooveel noodig is, betere kleeding, warm beddegoed enz. De St. Martha-vereeniging moet dan weer zorgen dat de armen het noodige beko men waarvoor ze zelf helaas niet kunnen zorgen. Dit is een prachtig doel. Daarom zijn hier genoodigd Kerk- en Armbe stuur, St. Martha en St. Elizabeth-vereeni- ging, de Eerw. Zusters en verscheidene vereenigingen om voor te gaan het goede doel te steunen en door plezier te maken de liefdadigheid te beoefenen. De pastoor bracht dank aan ieder die zijn best had gedaan om de kermis te organiseeren, waarna hij de kermis voor geopend ver klaarde. Al gauw heerschte in het patronaat en daarbuiten een gezellige kermisstemming en de schoten van de schiettent waren niet van de lucht. De verschillende at tracties vielen bij het publiek goed in den smaak. In den loop van den avond kwam de I muziekvereenigng „St. Jeanne d'Arc" de I zaak eens extra opvroolijken, hetgeen na- tuurlijk nog meer menschen lokte. Laten j we hopen, dat heden (Zaterdag) en Zon- j dag de kermis druk bezocht wordt en een goed financieel resultaat mag hebben tot j heil van de armen die het zoo noodig heb- ben. Concert. Op Koninginneverjaardag a.s. Dinsdag zal de R.K. Muziekvereeni- j ging „St. Jeanne d'Arc" een concert ge- j ven op de muziektent op het Julianaplein des avonds om half negen. ZILK. Koperen jubileum. Op Woensdag 1 September a.s. zal het twaalf en een half jaar geleden zijn, dat mejuffrouw A. Bots, wonende te Haarlem, als onderwijzeres in functie trad aan de R.-K. H. Hart van Je- zusschool alhier. In die jaren heeft mejuf frouw Bots zich doen kennen als een emi nent onderwijzeres die zoowel bij het schoolbestuur, het hoofd der school en col lega's in hoog aanzien staat. Ook bij de Zilker schooljeugd staat zij in hoog aan- Moge het juffrouw Bots gegeven zijn nog vele jaren te mogen werken voor en in het belang van onze jeu'gd. OEGSTGEEST. Diefstal. Ten nadeele van S. F. en C. H. alhier zijn een veertigtal veilingkisten, die op een perceel tuinland aan den Leid- scheweg waren geplaatst, ontvreemd. Als verdachte is aangehouden R. de W. oud 21 jaar wonende te Rijnsburg bij wien ten huize de kisten in beslag zijn genomen. Aangehouden. Door de politie is aan gehouden, als verdacht van diefstal van lood uit onbewoonde huizen te Oegstgeest, Th. D. uit Leiden oud 27 jaar. Het-lood is in beslag genomen en D. na verhoor vrij gelaten. Denkt om de rijwielplaatjes. Ten na deele van C. T. J. F. zijn twee rijwielbelas- tingplaatjes ontvreemd van de fietsen die in zijn garage aan de Oranjelaan waren geplaatst. De Raad dezer gemeente hield gisteren te 2 uur een openbare vergadering. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoordig 12 leden. Afwezig met kennisgeving de heer Van Zanten, nog afwezig de heeren Van der Aar en Van Dam. Ondervoeding van school kinderen. Ingekomen stukken. De heer Spilker zou dat rapport gaarne aan de raadsleden ver strekt zien (schoolartsendienst); hij heeft er in gezien, dat geen 2/3 der schoolgaan de kinderen voldoende gevoed zijn; dat is een vreeselijken toestand; hij wil dat on der de aandacht van B. en W. Brengen. De voorzitter zegt, dat een nader rapport is ingekomen; de toestand is in geen geval onruststemmend. Bij f. der stukken wijst de heer Spilker er op, dat Huize Albion wat restauratie betreft een eigenaardig struikelblok blijkt: er is 350 uitgetrok ken en het heeft 700 gekost. Wordt die begrooting zoo slordig gemaakt, dat men er maar een' gat in slaat? Het schijnt re gel, dat daar teveel wordt uitgegeven en spr. hoopt, dat dit niet weer gebeurt. De voorzitter zégt, er waren bepaalde om standigheden, terwijl weth. Klaver aan vult, dat die 350 alleen voor schilderen waren en daarvan is zelfs nog iets over geschoten; er kwamen echter nog noodza kelijke veranderingen bij, anders wenschte de huurder het pand niet te betrekken. Het zat dus niet in de begrooting van den dir. van P. W. Weth. Vermeer zegt, dat toen leidingen moesten verlegd worden het bleek, dat er rotte planken waren; dit was niet te voor zien. De heer Van Lierop komt terug op het rapport van den Schoolrtsendienst. Wat die ondervoeding betreft, zou hij graag we ten, welke scholen dat waren of is de op merking in algemeenen zin geuit? Op de kath. scholen worden de arme kinderen des winters gevoed. De voorz.: het staat er in, welke scholen; tegen het inzien door de Raadsleden heb ik geen bezwaar. De stukken worden nu voor kennisgeving aangenomen. Rekening van inkomsten en uitgaven Schoolartsendienst over 1936. De rekening, sluitende met een batig saldo van 1120.07 wordt met alg. st. goedgekeurd. Voorstel tot wijziging van de Precario- verordening. De voorzitter zegt, dat er 3 punten zijn, die in bespreking komen: 1. de radiodistributie; 2. standplaats auto's en autobussen; 3. haven- en kadegelden. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning, regelende het beroepsrecht inzake vergunningen voor huurauto's e.d. De voor zitter zegt, dat die vergunningen door B. en W. moeten worden uitgereikt. Hoofdza kelijk is het voor autobussen binnen de gemeente, wat hier zoo gauw nog niet zal komen. De verordening wordt met algemeene stemmen vastgesteld. Stichting landarbeiders- plaatsjes. Voorstel tot verleening van voorschot- Weekoverzicht Ter Aarsctie veiling TER AAR, 27 Augustus. Voor bepaalde producten iets meer vraag. Het groote seizoen is achter de rug, waarmede wij dan bedoelen de oogst van snijboonen en augurken. Om een over zicht te geven van de twee genoemde producten, betreffende de prijs en aan voer, is momenteel niet mogelijk doch wanneer de cijfers bekend zijn, zal een en ander niet achterwege blijven. Voorshands mag gezegd worden dat het aantal K.G. snijboonen meer bedraagt dan vorig jaar, de prijs is evenwel minder; het aantal K.G. augurken zal er beneden liggen. Nu de algemeene indruk te geven van de afgeloopen veilingweek, beginnen wij te vermelden, dat de handel niet dieper is gezakt, ja voor enkele pro ducten een kleine opleving mocht geconstateerd worden, o.a. het grof en de komkommers. Met de snij boonen is het inderdaad gedaan, zoowel met de aanvoer als prijs. Het grootste gedeelte kan steeds nog geen kooper vinden, een kleine honderd zakjes neemt de markt er uit, waarvoor zij dan iets meer geeft als het minimum, en de rest vindt zijn bestemming voor de distributie. Afwijkende en afgekeurde partijen gaan weg voor veevoer. Ook de augurken-aanvoer loopt op het eind, alhoewel dit een product is, waarvan met een beetje zonnig weer, somtijds heel wat terecht kan komen. Dit neemt niet weg, dat deze campagne als zoo goed is afgeloopen, want de aanvoer met de kwaliteit loopen snel terug en hier en daar ziet men de planten al op gerold liggen. Dank zij de vraag van Duitsche zijde was de handel in het voor van de week heel aardig, doch later is het gaan minderen. Gebrek aan uitvoer vergunningen treedt voor de zooveelste maal op. De noteering voor het fijn be droeg van de drie tot de vier gulden, fijn basterd 1.45—1.65, Basterd 0.98—1.13. Het grof begon Maandag te loopen tot 1.04, Dinsdag 1.30, Woensdag f 1.10 en vandaag terug tot de 0.72. Voor de export bleek weinig belangstelling te zijn. In de aanvoer speelt het stippel de hoofdtoon, de prijs is slecht. Eerst kwam er een weinig leven in en werd boven de ten voor de verkrijging van plaatsjes voor landarbeiders. De voorschotten worden met alg. stemmen verleend. De taak van den schoolarts wordt verlicht. Voorstel tot aanstelling van een admi nistratieve kracht ten bureele van den schoolarts. De heer Fijma vraagt iets, doch is onverstaanbaar. De voorzitter zegt, dat de aanstelling geschiedt op arbeidscon tract; de administratie van den school arts moet worden verlicht. De heer Loeraker wil berusten, maar het arbeidscontract is het kardinale punt; spr. hecht grooter waarde aan een vaste aan stelling van een ambtenaar. De voorzitter: zal die zware dienst van den schoolarts zoo blijven? We weten het niet; misschien moeten er later twee schoolartsen zijn; we zullen echter aan den ontvangen wenk aandacht wijden. De heer Loerakker: dat doet me genoegen; de wen- schelijkhe'id van de gevraagde kracht is aangetoond; de toestand zal wel niet in een paar jaar veranderen, maar ik heb liever één volslagen ambtenaar er bij dan 2 schoolartsen. Het voorstel wordt nu met alg. stemmen aangenomen. Voorstel tot verleening van een subsi die aan de Chr. 'H. B. S. te Leiden. De voor zitter zegt, dat dit een analoge toepassing is in verband met de regeling met Haar lem. De subsidie wordt met alg. stemmen toegestaan. Voorstel tot wijziging van de beheers- verordeningen en reglement B. A. in ver band met fraudeverzekering. De voorzitter licht het voorstel toe. De heer Van Lierop vraagt: is het beslist noodzakelijk geweest, dat de Incasso-Bank te Amsterdam dit deed? Kon dat hier niet? De voorzitter: het is een speciale verzekering, iets heel nieuws. De I. B. heeft er zich speciaal op ingesteld, andere instellingen bemoeien er zich niet mee; met wat plaatselijk kan, wil spr. gaarne rekening houden. De burgemeester wordt met alg. stem men benoemd tot ambtenaar van den Burg. Stand. Aan den onderwijzer H. P. Postma wordt eervol ontslag verleend op verzoek. Aan den heer Enthoven wordt ontheffing verleend inzake openruimtemaat. Inzake verzoek G. S. nopens capitulantenverorde- ning wordt hieraan voldaan. Aan de heeren A. Kooy en J. Ochatz wordt eervol ont slag verleend per 1.1. 38. Aan de politie mag voor overwerk weder een vergoeding worden gegeven. B. en W. ontvangen machtiging zich met een anderen geld schieter te verstaan, indien dit noodig mocht zijn. Weer kermis. Hierover werd een zeer lang, breed, in teressant, soms scherp debat gevoerd. Met 93 stemmen wordt besloten Volksfeesten met lunapark weer te laten houden. Tegen weth. Vermeer en de heeren Kijne en Haster. Hierna korte rondvraag o.a. over de treu rige verlichting, waarna sluiting. dertig cent genoteerd, later benaderde zij bedenkelijk het minimum. Veel meer fijn stippel wordt er gebracht dan andere ja ren, de prijs varieert van de 0.740.80. Komkommers f 0.130.29 en doordraaien De Stokprinsesseboonen heb ben niet te klagen gehad over gebrek aan afnemers, want ondanks het kwaliteits verschil van vorige weken, werden zij gretig weggenomen van de 0.601.10. De fabriek heeft voor een behoorlijk zakje nog wel idee. Jammer dat de aan voer hoegenaamd ten einde is. Dubbele stamboonen komen bijna niet meer ter veiling, die er zijn krijgen 0.400.60. Eveneens het geval met de spekboonen, waarvan de noteering luidt 0.400.57, ook blijven er zakjes onverkocht. De kas- snijboonen hebben niet meer het oog van vorige week, toen er 1.85 gegeven werd, neen, deze dagen gingen zij van de hand van 1.301.40. De aanvoer be perkt zich tot acht kistjes per dag. Een van de grootste producten was dit maal de witte pronkboonen immers Woensdag telden we achthon derd zakken. Gelukkig is de kwaliteit goed vooruit gegaan, zijn er zelfs heele mooie partijen aanwezig, niettegenstaan de er ook partijen zijn die voor afwij kend verkocht worden. Zeker de prijs is zeer laag, doch indien de kwaliteit be hoorlijk was, besteedden de fabrikanten sommige dagen van de 28 tot veertig cent per zak. Hebben de fabrieken interesse, dan zullen zij onze boonen blijven afne men. Dit is maar te hopen, want de markt kan die prijs niet uitleggen. Nog even noemende het klein aantal zakken p e u- 1 e n, die een zeer uiteenloopende prijs moteeren, n.l. van de f 0.802.10, stappen wij over naar de groenten. Te beginnen met spinazie hetwelk schaars ter vei ling komt, schijnt op het moment nog niet het hart veroverd te hebben van de huis vrouw. De klok wijst uiterst elf cent per kist. S1 a is hetzelfde lot beschoren. Wer kelijk mooie harde kroppen hebben een toer om de gulden te halen, dus dan heb ben wij niet te praten over de partijen die iets minder zijn, want mochten som mige de wereld in gaan, ook vele worden tot vernietiging prijs gegeven. Het wil de laatste jaren niet met dit product. Het is te hopen dat de prijs wat opflikkert, daar enkele kweekers klaar staan om te steken. Een goede struik a n d ij v i e, behoor lijk van grootte en tamelijk geel, was te verkoopen tegen vijftien a twintig cent per kist. Hadden de struiken niet de ge noemde eigenschappen, werden zij voor minder genomen of draaiden door. Postelein is gekluisterd aan de mi nimumprijs 2.00. De mindere aanvoer kan er ternauwernood voor zorgen dat het nog verkocht wordt. De bospeen kon het prijspeil niet handhaven van vorige week, alhoewel de kwaliteit te kampen heeft met vuur. Heeft zij deze kwaal niet, passeeren zij de vijf gulden, anders 2.504.00. Breek- peen 0.601.90. De bloemkool begint een ruimere plaats in te nemen van lieverlede met eveneens toeneming in kwaliteit. Maan dag was de topnoteering 11.00, Woens dag dalende, doch vandaag brachten de mooisten twaalf cent op. Onder deze soort worden verstaan de drieën, waar van de tuinder maar een paar kistjes heeft, het gros gaat weg van de drie tot acht cent. Aangezien de aanvoer en kwa liteit geen hooge verwachtingen bieden, mag de prijs wel hooger komen wil de kweeker er wat aan hebben. De handel in komkommers liep deze week vlotter als wij de geheele cam pagne gewoon waren, althans de eerste soort. Maandag liep dit product snel naar de drie gulden, welk peil zij kon houden. Als gevolg van de vraag naar eerste soort, gingen op het laatst de B's nog weg en ook een enkele partij van de C's. Hier voor gaf men een daalder tot twee gulden. In de t o m a t e nhandel is geen veran dering gekomen, als alleen dat de fabrie ken mee zijn gaan koopen, dus er niet zooveel doordraaien, uitgenomen de CC en nat gescheurde. Gezien de binnenhan- del alleen de aanvoer moet verwerken, waartoe zij niet bij machte is, blijft de noteering zoo rond de twee gulden han gen, met uitzondering van prachtige par tijen voor 2.202.40, evenwel komt dit sporadisch voor. De uien komen zoo zoetjes aan de vei ling ook met een bezoek vereeren tegen een schadeloosstelling van f 1.702.60 per 100 K.G. Roode kool f 1.001.90, Savoye 0.802.20, Kroten 1.60. Rabarber heeft zijn weer niet, wat in de prijs wel tot uitdrukking komt, 0.602.10. Soepgroenten als Peterselie en seldery gaan traag weg tegen f 0.30 0.90. In de slotafdeeling fruit vermelden wij de meloenen, die in prijs weinig verandering hebben ondergaan. De groot sten noteerden tot vijftien cent, de klein sten vier cent. De d r u i v e nhandel moet terdege slecht gaan, want bij ons ging dit heerlijk goedje naar den kooper te gen twaalf tot vijftien cent per pond. Tot zoover ons overzicht. In de loop van de volgende week zullen wij in het kort een beschrijving geven van onze excursie-reis, welke wij gemaakt hebben naar een van de bekende tuinbouwstre ken, n.l. Venlo. In afwachting! SASSENHEIM. Nieuwe kantoorlokalen Raadhuis. De op de 1ste verdieping van het Gemeente huis opgetrokken kantoorlokalen zijn thans gereed, en met ingang van heden is het kantoor der „bedrijven" (gas-, water-, bad-, woning- en grondbedrijf) daar te vinden. De gemeente-ontvanger zal, na terugkeer van vacantie, daar eveneens zijn bureau houden. De kleine trap rechts op treft men eerst de „bedrijven", daarnaast de ontvan ger. Bloembollen-export. Ofschoon het ein de Augustus is, is het in vergelijking met andere jaren, opmerkelijk stil met de ex port. Ook de plantenziektekundigen dienst constateert dit. De redenen hiervoor zijn vermoedelijk wel de zeer hooge prijzen voor Tulpen en Narcissen. WARMOND Programma Oranje-feesten. In de gehouden vergadering van de Oranje-Commissie alhier is het volgend programma vastgesteld: 6 September: 9.15 optocht door het dorp vanaf hotel de Zon. De muziekvereni gingen zullen voor de vroolijke stemming zorgen. Zoodra de schoolkinderen der di verse scholen zijn afgehaald, wordt naar de buitenplaats van Mr. E. E. Menten ge trokken, waar de kinderen door de fami lie Menten zullen getracteerd worden. Hierna via de Lockhorstlaan door het dorp naar het Gemeentehuis, waar een hulde gebracht wordt aan den burgemees ter in zijn hoedanigheid van vertegenwoor diger van H.M. de Koningin. Hierna wor den de kinderen wederom naar de scho len teruggebracht, waar tractatie zal plaats hebben. De kinderen die een O.L. School te Leiden bezoeken zullen bij de alhier gevestigde scholen worden onder gebracht. 14.30 uur: kinderspelen: korfballen, muurtje bouwen, eierdragen, tonkruien, wasch-ophangen, wagentje rijden boeg- sprietloopen, blaastrappen, wortelknuppe len, visschen. Na afloop uitreiking der prijzen. 7 September: 9 uur: Volksspelen: mast- klimmen, stoeltje wisselen, naar de slaap kamer, tobbetje steken. 14 uur: ringsteken per rijwiel. Hierna uitreiking der prijzen, zoowel van de och tend- als van de namiddag-spelen. 8 September: 9 uur: loting en keuring van paarden, die deelnemen aan de groo te nationalye harddraverij voor het kam pioenschap Zuid-Holland Overijsel en Utrecht. 13.45. Afmarsch met muziek naar de harddraverijbaan. Officieele opening van het veld, door den edelachtb. heer burge meester van Warmond, de heer A. J. L. Ketelaar. Na de draverij uitreiking der prijzen. Bouwaanvrage. Naar men ons mede deelt, zal voor rekening van den heer B. H. J. van Linden te Wassenaar een landhuis worden gebouwd, hoek Oost einde-Buurtweg, nabij de Warmonderlaan alhier. De plannen voor dezen bouw zijn reeds ten gemeentehuize ingediend.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7