SPORT KERKNIEUWS DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SCHAKEN DE BONDSWEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. De vierde ronde. Gisteren werden de wedstrijden voort gezet. De volledige "uitslag luidde: Kampioenschap van Nederland Dames: mevr. O. Keyser-Bransvelt 10 mevr. M. E. Winter: mej. A. E. Heemskerk yy mevr. A. Schelt ens; mevr. C. Roodzant 10 mevr. A. J. van Aalst; mevr. Chr. Mell van Teffelen 10 mej. J. M. Klerk. Stand: mevr. C. Roodzant 3y, mej. A. E. Heemskerk 3, mevr. A. J. van Aalst, mevr. O. Keyser-Brontvelt en mevr. M. E. Winter 2, mevr. A. Scheltens ly, mej. J. M. Klerk en mevr. Chr. Mell van Teffelen 1. Onderbondskampioenschap vijfde ronde: G. R. D. van Doesburgh 10 ir. H. J. van Steenis, dr. J. S elm an yy L. Stumpers, W. H. v. d. Nat 0—1 Th. de Jong, C. F. de Ronde 10 mr. J. A. Wolthuis, S. van Min- deno vrij. Stand: S. van Mindeno 3 (4), G. R. D. van Doesburgh en dr. J. Selman 3*, Th. de Jong 2y** C. F. de Ronde 2 y (4), mr. J. A. Wolthuis 2, V. H. J. van Steenis en L. Stumpers 1 (4), W. H. v. d. Nat 0 (4). Veteranen groep derde ronde: G. W. Schwencke 10 N. M. Boekdrukker, K. Geus 10, jhr. A. E. van Foreest, J. T. A. Nielsen P. de Ruiter. Afgebroken partij: jhr. A. E. van Foreest yy G. W. Schwencke. Stand: G. W. Schwencke ly*, jhr. A. E. van Foreest ly, K. Geus 1**, N. M. Boek drukker 0*, J. T. A. Nielsen en P. de Ruiter 3 afgebr. partijen. Groep I: L. Prins 10 J. A. J. Polak, J. G. Baay 01 E. Mulder, J. de Haas 0—1 Th. P. v. d. Tol, L. G. Westerman G. Boersma. Stand: E. Mulder 2 y*. L. Prins 2*, Th. P. v. d. Tol 1 y**, J. A. Polak 1*, G. Boers ma en L. G. Wertermann y***, J. G. Baay y**, J. de Haas y*. Groep II: H. van Veen L. J. de Vries, C. Orbaan Jr. dr. A. Schuckink Kool, A. M. van Epen E. M. Morroson, H. G. Deckers 10 P. E. Witteman. Stand: H. G. Deckers 3*, A. M. van Epen 2*, E. M. Morrison en D. A. Schuckink Kool 1***, L. J. de Vries 1**, C. Orbaan Jr. 0***, H. van Veen 0**, P. E. Witteman 0*. Groep III: G. H. J. van Tongeren yy, E. de Waal, P. Hovingh 10 dr. Toren, H. J. D. Heym 10 P. Schoenmakers, J. Boers yy L. J. Caminada. Stand: H. J. D. Heym, P. Hovingh, G. H. J. van Tongeren en E. de Waal 2*, L. J. Ca minada 2, J. Boers en P. Schoenmakers ly*, dr. Toren 0. Groep TV: D. B. A. Appel yy ir. J. B. Schijf, S. K. Minnes y2y2 G. Barth, E. Mulder H. Kortman, E. Ketting 1—0 E. v. d. Sluis. Afgebroken partij: E. v. d. Sluis 01 ir. J. B. Schijf. Stand: E. Ketting ly*, G. Barth en ir. J. B. Schijf 2 y, H. Kortman 2*, S. K. Min nes 2, E. Mulder 1***, D. B. A. Appel y*, E. v. d. Sluis 0. Groep V: L. M. Schrijver 10 J. Gruppe- laar, F. A. van Santen C. de Boer, G. J. M. Hofsommer yy A. M. Hazevoet, H. G. v. d. Hoek 01 M. C. van Waarden burg. Afgebroken partij: A. M. Hazevoet y y C. de Boer. Stand: M. C. van Waardenburg en A. M. Hazevoet 3, G. J. M. Hofsommer en L. M. Schrijver 2y, J. Gruppelaar en H. G. v. d. Hoek ly, C. de Boer 1*, F. A. van San ten 0*. Groep VI: A. Groenink 10 G. A. Vis ser, A. v. d. Heyden C. van Santen, P. L. Bakker K. Akkerman, J. Waal 01 J. Scheltens. Afgebroken partij: A. v. d. Heyden 10 J. Scheltens. Stand: A. Groenink 3, J. Scheltens 2 y, C. van Santen 2**, K. Akkerman en A. v. d. Heyden 1**, P. L. Bakker 1*, G. A. Vis ser y**, J. Waal 0*. Groep VH: G. Pels yy, J. C. van Vliet, B. G. van Veenendaal 01 P. L. Ku- perus, J. F. v. d. Geer J. W. O. Brei- mer, W. N. Meynen yy L. M. Bruins. Stand: P. L. Kuperus en L. M. Bruins 3 y, G. Pels 2, J. F. v. d. Geer en J. W. O. Breimer ly*, J. C. van Vliet ly, B. G. van Veenendaal 1, W. N. Meynen y. Groep VIII: E. A. Cattanco Jacq. Levie, J. Both 10 J. Canveren, H. N. Spit 01 A. J. v. d. Hoek, J. J. Risseeuw 10 C. R. Waltman. Stand: A. v. d. Hoek 4, J. J. Risseeuw 2y, J. Both 2*, Cauveren 2, H. N. Spil ly*, C. R. Waltman 1**, E. A. Cattanco en Acq. Levie 0*. Groep IX: A. D. van Steenis yy N. Wolff, M. C. Verburg 1—0 J. de Haas, W. J. F. Boogaard 10 dr. J. C. Donker, L. Melchior 01 H. Oostwald. Stand: M. C. Verburg 3 y, dr. J. C. Don ker 2y, w. J. F. Boogaard 2**, N. Wolff en A. D. van Steenis 2, H. Oostwald ly*, L. Melchior y*, J. de Haas 0. Groep X: S. Bosma 01 J. Heyn, G. van Dronkelaar 01 W. F. Wakka, N. de Klerk 1o I. van Gelderen, E. Scheltens 01 L. E. Hoefelman. Stand: P. Heyn 3y, N. de Klerk 3*, W. F. Wakka 2y, G. van Dronkelaar en I. van Gelderen 2, L. E. Hoefelman 1, S. Bosma 0**, E. Scheltens 0*. Groep XI: H. van Hofwegen 01 H. Scheepers, G. J. Mentink 01 O. Jansen, C. J. J. Keulemans y—y G. H. Keuyer. Stand: G. H. Kuyer ly, O. Jansen en DE ACADEMISCHE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN. Gisteren zijn de academische wereld kampioenschappen voortgezet. De voor naamste uitslagen in de verschillende tak ken van sport luidden: Zwemmen: 100 meter borstcrawl hee- ren: 1. en Academisch wereldkampioen Csik, Hongarije, 1 min. 03 sec.: 2. Naka- che, Frankrijk, 1 min. 2,2 sec.; 3. Schatz, Frankrijk, 1 min. 2,4 sec. 200 meter schoolslag heeren: 1. en Aca demisch wereldkampioen Csik, Hongarije, 2 min. 51,1 sec.; 2. Schulte, Duitschland, 2 min. 51,4 sec.; 3. Weikmann, Duitsch land, 2 min. 56.7 sec. 100 meter rugslag dames: 1. en Acade misch wereldkampioene mej. Schminke, Duitschland, 1 min. 27.5 sec.; 2. mej. Spence, Engeland, 1 min. 34,8 sec. Waterpolo: HongarijeDuitschland 9 1 (rust 20). Hockey: DuitschlandFrankrijk 73 (rust 41). Voetbal: BelgiëHongarije 32 (rust 1—1). Lawntennis: Halve eindstrijden heeren enkelspel: Dallos, Hongarije, sl. Wachtl, Oostenrijk, 75, 61, 63. Destremeau, Frankrijk, sl. Goldmann, Oostenrijk, 46, 2—6, 6—2, 6—3, 6—4. WATERPOLO DE ZIJL—L. Z. C. 3—4. Na het diploma-zwemmen speelde de Zijl I tegen een bijna volledig L. Z. C. I een vriendschappelijken wedstrijd met als uitslag 34. Goed spel der thuisclub gaf A. v. Eg- mond spoedig een kans, welke dankbaar werd geaccepteerd (10). Met een fraai boogschot wist Teegelaar echter even la ter gelijk te maken (11). Nog voor de rust, toen de L. Z. C.-keeper verkeerd uit- plaatste, schoot Lut onhoudbaar in (21). Direct na het uitzwemmen in de tweede helft loste de la Court een ver schot, dat doel trof (22). De Zijl kwam heftig in den aanval, maar schoot tegen de paal, waardoor Meyeraan vrij voor doel kwam en gemakkelijk kon inschieten (23). Nog maals kwam dezelfde speler vrij en spoe dig was de stand 24. Veel werd er nu gezwommen totdat nu A. v. Egmond vrij kwam en den achterstand nog iets kon in halen 34. Spoedig na het uitzwemmen kwam het einde van dezen prettig gespeelden wed strijd. OM DE ZILVEREN SLEUTELS. De Zijl I—S. Z. C. L Morgenavond 8 uur zal De Zijl in de zweminrichting de Zijl uitkomen tegen het eerste zevental van de S. Z. C. uit Schie dam, kampioen derde klase K. N. Z. B. Voor de winnares heeft de heer P. J. Duiverman, Lage Rijndijk, een fraaien wisselprijs (Zilveren Sleutelz) beschikbaar gesteld. Om dezen prijs zal eens per jaar tusschen bedoelde zeventallen worden ge- sti-eden, met de bepaling, dat hij driemaal achtereen of vijfmaal in totaal door de zelfde club moet worden gewonnen om in definitief bezit over te gaan. Deze wed strijd treedt in de plaats van dien om den „Havenbrugbeker", welke prijs verleden jaar door de Zijl definitief werd gewonnen. Door de sportieve geste van den heer Dui verman werd het bestuur van De Zijl ech ter in staat gesteld den jaarlijkschen wed strijd tegen de Schiedammers te continuee- ren. Vooraf zal worden gespeeld een wedstrijd De Zijl II en L. Z. C. II. ZWEMMEN DIPLOMA-ZWEMMEN IN DE ZIJL. „De Witpen" (Nieuwveen). Wedvlucht vanaf Quievraïn. Afstand 225 K.M. Uitslag: N. v. Leeuwen Pz. 1, 2, 3, 4, 6. D. Michilse, 5, 7, 9, 10. J. v. Dijk 8. De eerste duif kwam binnen 1.28. De laat ste 2.20. „Steeds Sneller" (Noordwijk). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Quievrain pl.m. 210 K.M. hemelsbreed. In concours waren 66 duiven welke te 9 uur 30 met N.O.-wind werden gelost. De eer ste prijs werd te 1 uur 32 min. 20 sec. ver- dilend en vloog den afstand met een gem. snelheid van 868.02 meter per minuut. De laatste of 13e prijs .werd te 2 uur 6 min. 38 sec. geconstateerd en vloog met een gemld. snelheid van 761.10 meter per min. De uitslag was als volgt. J. v. d. Niet 1, 8; J. Rakhorst, 2, 9, 12; J. Passchier 3; Vogelaar v. Schie, 4; Gebr. Passchier 5, 13; Gebr. Boot, 6, 7; W. Hoek, 10, 11. Dit was tevens de laatste vlucht voor het kampioenschap jonge duiven. Als volgt de eindstand: i. Gebr. Passchier BENOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot Pastoor te Bennebroek den Zeereerw. Hooggel. Heer Prof. L. J. H. Wolf; tot Hoogleeraar aan het Philosophicum te Warmond den Weleerw. Zeergel. Heer Drs. J. C. Groot, thans Kapelaan te Voor hout; tot Assistent te Langeraar: den Weleerw. Heer W. J. A. Switzar (Neom.). De nieuwe professor van het Phi losophicum werd in 1907 geboren en stu deerde na zijn priesterwijding in 1932 aan de universiteit te Nijmegen theologie. Na dat hij hier was geslaagd voor het doctoraal examen keerde hij terug naar het Haar- lemsch diocees, waar hij benoemd werd tot assistent aan de St. Martinusparochie te Hillegom. Sedert het begin van dit jaar was hij kapelaan te Voorhout. NAAR DE MISSIE VAN SURINAME. Drie eerwaarde Zusters van Liefde zul len zich op 3 September te Amsterdam op de Stuyvesant inschepen om naar de Missie van Paramoribo (West-Indië) te vertrek ken n.l. Zuster M. Isfrida van Asten, ge boren te Heeze, Zuster M. Zacharia, geboren te 's-Gravenhage en Zuster M. Wil- librordus Blankendaal geboren te Tuit j en - horn. De eerste twee Zusters zijn bestemd voor de opvoeding van de koeliekinderen in Raj- pur terwijl de laatste zich zal wijden aan het liefdewerk van de melaatschenverple- ging in de Gerardus-Majella Stichting. PASTOOR NIEHUS TE BENTVELD t In de parochiekerk van St. Antonius te Aerdenhout-Bentveld werden Woensdag om half tien de Lauden gezongen voor de zielerust van den zoo plotseling overleden herder, pastoor J. Niehus. Om 10 uur droeg deken H. C. J. Sondaal, van Haarlem, de gezongen H. Requiem mis op, met assistentie van pastoor Visser uit Wateringen als diaken en pastoor J. de Vlieger als sub-diaken. In het priesterkoor hadden onder de zeer velen o.a. plaats genomen mgr. Th. Pichot, vicaris-generaal van het bisdom Haarlem, kanunnik J. C. Aalberse, alle pastoors uit de omgeving, talrijke klasgenooten van den overledene, rector Vlaar, van het R. K. Ly ceum, ~pater Gall van het Missiehuis te Drie huis etc. Na de H. Mis hield pastoor L. Willenborg uit BÏoemendaal de lijkrede, met als tekst „Als het oog eenvoudig is, zal heel het lichaam lichtend zijn". De absoute weid eveneens verricht door deken Sondaal met dezelfde assistentie. Om half twee geschiedde de teraardebe stelling in het priestergraf op 't kerkhof „St. Barbara" te Haarlem. Hier verrichtte de zeereerw. heer J. H. A. Everts van Hage- veld de absoute. 497 pnt. 2. W. Hoek, 489 pnt. 3. J. Rak horst 466 pnt. Voor duif kampioen is de eindstand: 1. Gebr. Passchier, 238 pnt. 2. J. Pas schier 146 pnt. 3. Vogelaar v. Schie 137 p. Tevens werd een vlucht gehouden met oude en jonge duiven vanaf Roosendaal afstand pl.m. 80 K.M. hemelsbreed. In concours waren 126 duiven. Gelost te 9 uur bereikte de eerste duif haar hoek te 10 uur 49 min. 16 sec. De laatste prijs werd pas te 11 uur 30 min 11 sec. ge constateerd. Uitslag als volgt: Gebr. Passchier 1, 16; J. Oomsen, 2, 12; C. J. Eygensteyn 3, 4, 5, 17, 23; Gebr. Cra mer 6; J. B. Cramer 7, 19, 24; W. Hoek 8, 25; J. Boon, 9, 22; J. Rakhorst, 10, 11, 15; J. Passchier 13; Jac. Cramer 14, 21; D. Uythoven 18; M. v A. Wiel, 20. BIOS VOLKSBONDSTUDIEDAGEN TE VOORHOUT Toespraak van den Bisschop Nauwelijks waren de laatste tonen van het „Aan U, o Koning der Eeuwen" uitge storven, of prof. Kors van de Nijmeegsche Kath. Universiteit ving de eindles der stu diedagen aan met het onderwerp: Christen dom en beschaving. Om een duidelijke uiteenzetting te ge ven van deze les, haalt spr. aan, dat we Diogenes hebben leeren kennen met een brandende lantaarn overdag, zoekende naar menschen. Sinds de zondenval kent de mensch zichzelf niet meer terug. Alleen het Christendom is in staat de mensch tot waardig mensch te maken; God heeft op menschelijke wijze den mensch willen red den. Daarom kan het Christendom niets anders zijn dan de voltooiing en genezing van de menschelijke natuur. We zijn na een periode van hoog opgevoerd rationalis me gekomen in een tijdperk waarin het sentiment en de wilsvergoding overheer- schen. Het Boeddhisme beteekent niets an ders dan vernietiging van de natuur; ter wijl het Mohammedanisme alle geestelijke waarden vreemd zijn. Aan het Communis me, Fascisme en Nationaal, Socialisme ligt een groote passie ten grondslag. Het lichaam gaat in de materialistische levens beschouwing alles overheerschen. Het is daarom in dezen tijd zoo decadent, dat de natuurwetten, neergelegd in de door God in den menschenziel afgekondigde Tien ge boden, niet meer worden nageleefd. Men is vol ook van occultisme. Elk der Tien Gebo den beschouwt spr. nader. Meer speciaal benadrukt spr. het zesde der geboden en zegt dan, als er van de overige 9 geboden misschien nog iets overgebleven is, dan is er van dit gebod niets meer in de prak tijk van den modernen mensch te vinden. Alleen de heiligmakende genade kan de mensch wederom verheffen. De Kerk kan de mensch genezen, maar zal dan tevens die mensch verre boven alle andere schep sel zich verheffen De dankbaarheid om het bezit van de groote waarde van ons ge loof moest ons dwingen ook ons geloof wer kelijk naar den geest te beleven. Geen red ding, zoo besluit spr., zal practisch moge lijk zijn, dan in Christus, den mensch ge worden God. Tijdens deze geheele les was het uiterst stil geweest; de les had in druk op de aanwezigen gemaakt; iets wat allen eigenlijk al lang wisten, werd, als een nieuwe schotel, frisch voorgezet. Een groot applaus vertolkte den dank der aan wezigen. Thans was het woord aan Mgr. Huibers, die het zich een vreugde noemde om dezen middag officieel in he milieu van den Volksbond te zijn; bij den Volksbond, die zooveel goeds gedaan heeft voor de katho lieke arbeidersbeweging in Nederland, waarvan spr. getuige heeft mogen zijn. Mgr. doet het goed nu te kunnen spreken tot de „mannen van zijn Volksbond", zooals hij de aanwezigen noemde. En wanneer wij een principieel Katholiek Nederland heb ben, dan hebben wij dat te danken aan den Volksbond!! Mgr. noemt deze studiedagen van hoog cultureel belang en constateert met groot genoegen de stijgende belang stelling der deelnemers. Het is een degelij ke vacantie, als men zijn geest te gast laat gaan in deze dagen. Ook dat er van het vragen stellen zoo druk gebruik is gemaakt stemt Mgr. tot groote voldoening, daar het 't bewijs levert, dat de stof verwerkt is. Mgr. eindigde met de woorden: Mogen deze hier gegeven lessen een begin zijn van een vernieuwd succesvol leven", waarna alle aanwezigen, eerbiedig neergeknield, den bisschoppelijken zegen van Z. H. Exc. mochten ontvangen. Een glorieuze beëindi ging der studiedagen van den R.K. Volks bond in het bisdom Haarlem. De voorzitter, de heer J. W. v. d. Akker, nam nog een laatste woord om mededee- ling te doen van een ingekomen telegram van Deken Bots, die daarin uiting gaf van zijn medeleven met de studiedagen. Voorts zegde spr. hartelijken dank voor de goe de zorgen der eerwaarde Broeders en aan allen, die tot het welslagen aan deze stu diedagen het hunne hebben bijgedragen. Behalve de nieuwste verkeers- OPEN H. Scheepers 1*. C. J. J. Keulemans 1, H. van Hofwegen y, G. J. Mentink 0. Groep XII: A. W. van Heeringa C. M. de Graaf, D. Jansen 01 J. W. v. d. Heuvel, F. Rose 10 R. Jaarsma. Stand: F. Rose 2, C. M. de Graaf 1", R. Jaarsma en J. W. v. d. Heuvel 1, A. W. Heeringa 0*. D. Jansen 0. Groep Xin: F. Walkate mevr. M. E. Mazivel, H. R. Oolgaard Snyder W. Ladage, E. J. van Ewijk F. Barthuis. Stand: F. Barthuis en E. J. van Ewijk 1*, W. Ladage en mevr. M. E. Mazirel y*, H. R. Oolgaard Snyder en F. Walkale 0*. VOETBAL AAN DE JUNIOREN VAN DOCOS. Zooals reeds werd bericht wordt a.s. Zon dag een fietstocht van alle junioren naar Sassenheim georganiseerd, waar 3 wedstrij den van het District Leiden tegen Amster dam worden gespeeld. De kosten bedragen slechts 10 cent. In tegenstelling van het eerste bericht is het uur van vertrek vastgesteld op precies elf uur vanaf het Stationsplein. We kunnen dan ook den juniorenwedstrijd, die reeds om 12 uur begint, meemaken. De thuis komst zal ongeveer kwart voor zes zijn, zoodat het wenschelijk zal zijn een paar boterhammen mee te nemen. De jun.-commissie rekent niet alleen op alle junioren, maar ook op vele vriendjes en bekenden, die ook kunnen deelnemen en die dan ook eens kunnen zien op welke spelpeil de katholieke sportbeweging reeds staat. Om den Z.H-B.-Beker. Gisteravond werd op het L.O.V.-terrein de wedstrijd P.C. en L. 2L.S.V. 2 gespeeld Rust ging in met 21 voor P.C. en L. Direct na de rust wist P.C. en L. den voorsprong te vergrooten. Eindstand 41 voor P.C. en L. Door deze overwinning van P.C. en L. zijn de ambtenaren van M. H. kampioen geworden, dus in het bezit van bovenge- noemden beker gekomen. Hedenavond wordt op het L.O.V.-terrein de wedstrijd A.Z.L.-comb.L.O.V.-comb, gespeeld; aanvang 6.30 uur. Morgenavond heeft op het L.O.V.-terrein een vriendschappelijke wedstrijd plaats tus schen een L.O.V.-elftal en een elftal van de Melkinrichting „de Landbouw"; aanvang 5.15 uur. Om den Luxor-wisselbeker. Morgenavond speelt op het L.O.V.-ter rein om bovengenoemden beker K.O.H. tegen De Veteraan; aanvang 6.30 uur. „LUGDUNUM-DAG". Zondag a.s. houdt de Leidsche Voetbal- vereeniging Lugdunum een voetbaldag tegen verschillende zustervereenigingen. Het programma hiervoor luidt als volgt: 10 uur Lugd. 3L.F.C. 3; Lugd. 5 L.F.C. 5. 12 uur Lugd. 2A.S.C. 2, Lugd. 6 A S.C. 4. 2 uur Lugd. 4Sportman 2; Lugd.-Jun. A.S.C.-Jun. 5 uur Lugdunum IL.D.W.S. I. Lugdunum zal in de volgende opstelling uitkomen nJ.: d. D. v. d. Berg; a. P. de Lange, G. v. d. Reijden; m. N. Stokkermans, H. Gans, G. Gressie; v. P. Vermond, A. v. d. Heyden, W. Koolloos, J. Pauw, P. v. Berkel. Nu de zwemsport weer zoo langzamer hand in Leiden haar einde nadert nog steeds hebben wij geen „overdekte" is het begrijpelijk, dat vele zwemliefhebbers willen toonen hoe' er dit jaar geoefend is en zoo zagen wij gisteravond in de Zwem inrichting De Zijl naast niet minder dan 63 deelnemers(sters) voor het behalen van het diploma, een zeer groot aantal belang stellenden aanwezig om hun kinderen of bekenden aan te moedigen, wellicht ook hun vader of moeder te zien slagen. Groot was daarom het enthousiasme toen stuk voor stuk de verschillende zwemmers- (sters) uit het water kwamen en allen een hartelijk applaus in ontvangst hadden te nemen. Noemen wij in het bijzonder een drietal doofstomme jongens, die dit jaar nog zwemmen leerden en nu reeds het diplo ma wisten te halen. Voor de leermeesters de heeren A. van Weeren en P. Arnoldus een flink succes. De namen der geslaagden zijn: de da mes W. C. FavierStol, W. Biegelaar Manschot, Ch. ValkSchaft, M. v. d. Voort, C. J. Schoneveldvan Barneveld, H. W. KalenbergArts, M. v. Tongeren Mary nes. De jongedames: Truus Ouweelen, Cor Ouweelen, Mientje Stikvoort, Annie v. d. Staay, Rie Lancel, Janny Lancel, Bep Die- penbach, Yvonne de Vries, Annie van Hoeyen, Rie Weyermans, Alie Borst, Wil ly Favier, Bonkje Sloot, Jeanette van Dij- ke, Fien de Graaf, Jannie Dool, Annie Ko ning, Gerrie Meyer, D: de Graaf, Dina Spee, Ali van Haasteren, Nolly Haver- kórn, Mary Segaar, Diena Ladan, Lies Hensen, Rieka Pauw, Annie de Goede, Francisca Stuurop en Dirkje v. d. Berg. De heeren: K. v. Dijk, A. de Bolster, B. C. Storm, L. v. Es, Jac. Benning, en de jon- geheeren: Frans O verdijk, Arie Veerman, Albert van Kapel, Jan v. Dijke, Piet de Goeyer, Loek Pasman, Bob Landman, Koos Markenstein, uit Wassenaar, Jan Charité, Louis Ouwerkerk, Willem Rietbergen, Joh. Sieders, Abraham Verbiest, Koos Vrees wijk, Gijsbertus L. J. Kloos, Matthijs H. W. Bonte, Jacob van Sluys, Frans de Graaf, Henk Romijn, Jan Haverkorn, Abraham Bavelaar, Thijs de Jager, uit Wassenaar. DE NOORDWIJESCHE GOLFWEEK. De Golfweek vangt aan a.s. Zaterdag 1 uur 30 met een Eelectie over alle 18 holes. Om 5 uur sluiting der inschrijvingen voor den Palace Hotel Beker. Matchplay voor heeren en den F. W. v. Heukelom Beker idem voor dames. Bei de op Zondag 29 Aug. te houden. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De nieuwe secretaris van den Leidschen Biljartbond, de heer W. J. van Leeuwen, verzoekt ons te willen mededeelen, dat zijn adres is Magdalena Moonstraat 32, Leiden. Alle correspondentie, eveneens betreffende de competitie, waarvan hij leider is, gelie ve men tot hem te richten. POSTDUIVEN THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Trianon: Circus Gebrandmerkt (Warner William) Sensatie Speelfilm Dag. 811 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd. en Woensdag 2 uur. Volwassenen. Lido: Sing, baby, sing. (Ad Men jou en A.bee Fay). De dolle Erfgename (Lawrence Tibbet, Weddie Barrie). Humoristisc] Geestige zangfilm Dag. 8.1511.15 uur, Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur. Goedgekeurd Luxor: Oké don Juan. Madame de Pompa dour. Speelfilm Historische film. Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen. Casino: Geweld en Dynamiet (Frankie Darro, Roy Mason). lane Eyre Sensatie Speelfilm Dag. 811 uur, Zon dag 27 uur. Ma tinee. Zaterdag en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10