STUDIEDAGEN VAN DEN VOLKSBOND. RECHTZAKEN KERKNIEUWS DINSDAG 24 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BI AD - PAG. 7 Beschaving in velerlei kleur Voor het naar bed gaan een verrassing. VOORHOUT, Maandagavond. Nauwelijks ontwaakt, en bekomen van de droomen over de beschaving zooals we die in de lessen van Zondag hebben leeren kennen, of de deelnemers spoedden zich naar de kapel van het huis, alwaar de Christus Eucharisticus de „studenten" op riep ter H. Mis. Niemand ontbrak op het appèl. Kan het Boeddhisme beschaving j brengen? Na deze geestelijke opfrissching, gevolgd door een goed ontbijt, werd de vijfde les over „Boeddhisme en beschaving" gehouden door den heer F. H. C. Dalderup. Weder om is in ons midden de rector magnificus der R.K. Universiteit, als de geachte inlei der zijn betoog aanvangt. Wie is Boeddha, vraagt spreker zich af, en schetst dan in den breede de persoon van de Boeddha, en wijst hierbij op het feit, dat Boeddha geen eigennaam is, doch een aanduiding, welke een beteekenis heeft. Boeddha beteekent: „De Verlichte". De eigenlijke stichter van het Boeddhisme heette Siddharta. Nog steeds heeft spr. geen alleszins omvattend antwoord op zijn eerst gestelde vraag, wie Boeddha eigenlijk is, gegeven. Dit antwoord is ook zeer moeilijk te geven, omdat „Dichtung und Wahrheit" zeer veel verwarring hebben gebracht. Spr. vervolgt dan met het stichtingsverhaal van Boeddha, hetwelk voornamelijk berust op een fabel. Voorts wordt de Leer van Boeddha onder de loupe genomen en het onderdeel de Geloofsbelijdenis, en toch zegt spr. is het Boeddhisme eigenlyk geen.Gods dienst, aangezien van een Opperwezen geen sprake is. De boeddhisten hebben ook geen eigenlijk gebed. De levensbeschou wing van den boeddhist heeft onder meer door zijn kuischheidsleer een belangrijke invloed op de beschaving uitgeoefend. Het is weer het gemis aan een leergezag, gebrek aan Godsvereering, de wedergeboorte, die het boeddhisme ongeschikt maken om het te stempelen tot een beschaving brengen de orde, zoodat deze aandachtig gevolgde spreker besluit, dat alleen het Christendom in staat geacht kan worden de beschaving te brengen. Na een kopje Turksche koffie kwam de Islam aan de beurt. Nadat ruimschoots van gedachten was gewisseld, restte slechts weinig tijds om de koffie te gebruiken, en zoo gebeurde het, dat na enkele minuten recreatie, de nieuwe spreker achter het spreekgestoelte had plaats genomen, toen nog velen de studie zaal betraden. Min of meer verwonderd over de witte pij en de roode fez van den Witten Pater dr. Bern. Zuure van de Congregatie van kardinaal Lavigerie, die een verhandeling gaf over: „De Islam en de Beschaving". Vooraf kan gezegd, dat deze inleider op meesterlijke wijze de kunst verstaat om zijn gehoor te boeien. Spr. begint te ver klaren, dat de Islam meer vertrouwt is met Mohammed, de groote profeet, dan met God, en vraagt dan wie of Mohammed eigenlijk is. Groot probleem! Mohammed is in elk geval eeft genie, een genie van groot kaliber; een inventief genie was het niet, originaliteit was bij hem onbekend. Geen God buiten God, zegt de Mohammedaan, maar voegt daaraan in één adem toe: maar Mohammed is Zijn Profeet. De Islam is een godsdienst, zuiver bestaande uit uiter lijkheden; innerlijk zieleleven bestaat voor den Mohammedaan dan ook niet. Bij hen is de Letter hoofdzaak en de geest van on dergeschikt, neen van zelfs geheel geen be lang. Van een innerlijke beleving heeft den Mohammedaan zelfs geen begrip. Hun mo raal is derhalve een zoogenaamd „gepleis terde graven"-moraal. Dit alles komt voort uit hun. natuurlijken aanleg. Typisch voor den Mohammedaan is ook, dat hij boven zijn godsdienstig ideaal kan leven; hij kan beter leven? dan de leer het aangeeft, het geen bij een Christenvolk ondenkbaar is, het einddoel van de christelijke leer is be reikbaar, maar hooger" kan men immers niet komen. Toch kan de Islam beschavende invloed uitoefenen, doch slechts daar, waar nog la gere begrippen omtrent zedelijkheid be staat, zooals bij de Negers. Daar heeft de Islam dan ook wel beschaving gebracht. Nu is de beurt aan den Christen om den hardnekkigen en bevooroordeelden Islamiet te beschaven, hetgeen buitengewoon zwaar en moeilijk werk is, dat zeer strekzaam zich laat voltrekken. Men moet daar de onrechtstreeksche missioneering toepassen, en vooral indachtig zijn de spreuk: „Haat de dwaling, maar bemin de dwalenden", dan zal men ook in Christus Kruis dat deel der door God geschapen wereld redden, en het eenmaal gered hebbende de bescha ving meer en meer kunnen cultiveeren. Deze van geestigheden doorspekte les, op de gemoedelijke ^yijze, zooals het Pater dr. Zuure eigen is, heeft de vergadering onge twijfeld goed begrepen. Thans zou dr. L. G. Kortenhorst uit Den Haag gelegenheid krygen om zijn onder werp: „Het Liberalisme" te ontvouwen, op welke lezing we morgen nader zullen te rugkomen. De verrassing. Als ontspanning voor den avond werd den deelnemers een pracht avond bereid, welke tot dusverre een verrassing was ge bleven. Het Matrozenkoor van Hofstad's Koorknapen uit den Haag, onder leiding van den directeur, den heer Theo van El feren, gaf een keur van schoone melo dieuze klanken van zijn jongens aan de vergadering mee, om nimmer te vergeten. Het programma leek overladen, er stonden niet minder dan 14 nummers op het pro gramma, doch dank .zij het enorme applaus der aanwezigen werden niet minder dan een 5-tal extra-nummers ten beste gege ven. Het was dan ook niet te verwonderen, dat ditmaal rector Olierook namens de aan wezigen het woord voerende, in buitenge woon gekozen woorden dank bracht aan die kleine knapen voor het vele, dat de aanwezigen van hen hadden geleerd; niet minder dankbaar toonde spreker zich ten opzichte van hun leermeester, die de jon gens zoo keurig in bedwang wist te houden. Hier, zeide spr., zou ik u durven voorstellen de elfde les. Immers de studiedagen kent slechts 10 lessen, maar hier voor u ziet u de elfde les, die spr. zou ^willen noemen: „De cultuur in praktijk". Hierna kondigde voorzitter Van den Akker het bed-toe aan. STAND DER GEWASSEN „Staatscrt." no. 160 van 20 Augustus be vat een overzicht van den stand der land bouwgewassen op 16 Augustus. In het oogstbericht van 19 Juli 1937 werd opgemerkt, dat de 'stand der meeste gewassen beneden het normale bleef, ten gevolge van het late zaaien en de slechte structuur van den bodem. Voor het mee- rendeel der gewassen was het niet meer mogelijk den achterstand in te halen, het geen inzonderheid geldt voor de granen en peulvruchten. Het weer was voor de rijping der gra nen gunstig, de oogst daarvan kwam tot dusver goed binnen. De qualiteit is goed. De holle stand is echter oorzaak geweest, dat in het algemeen slechts matige oogsten zijn verkregen. De opbrengsten van winter- en zomer- gerst loopen zeer uiteen; naast normale hoeveelheden komen ook onvoldoende op brengsten voor. De haver daarentegen belooft een goede oogst-hoeveelheid. Bij de veldboonen zal de aantasting door luis een nadeeligen invloed op het oogstresul- taat hebben. De erwten zijn thans ge oogst en hier en daar reeds gedorscht. Zoowel qualiteit als quantiteit vallen te gen. Wormstekigheid treedt veel op. Hoewel de stamboonen eenigszins van droogte te lijden hebben gehad, kan de stand normaal genoemd worden. In Zee land komt nog al mozaïekziekte in dit ge was voor. In het vorige bericht werd reeds mel ding gemaakt van de resultaten van en kele koolzaad- en kar we i-dorschin- gen; bij het dorschen der latere perceelen werd geen vooruitgang geconstateerd, zoo dat de conclusie kan luiden, dat algemeen de opbrengsten tegenvielen. De aardappelen beloven een goeden oogst; op de lichtere gronden hebben en kele soorten van de droogte geleden, zoo dat daarvan de opbrengst iets minder zal zijn Van Phytóphthora wordt weinig schade ondervonden, dank zij de droogte. De suikerbieten vertoonen een nor malen stand. Hier en daar treedt verge- lingsziekte op. Bietenmqeheid en vochtge- brek op perceelen met een slechte struc tuur zijn mede oorzaak, dat niet de hooge opbrengsten verkregen zullen worden. Ook worden klachten gehoord over mangaan gebrek. De voederbieten zijn goed tot vrij goed. Koolrapen hebben in het begin van de groeiperiode veel te lijden gehad van droogte. Dit gewas, dat groeit tot in den herfst, kan zijn achterstand echter na den regenval der laatste dagen nog inhalen. De opbrengst van het vl a s is zeer uit- eenloopende, want naast heel goede per ceelen komen ook zeer matige voor. In Groningen is de opbrengst hoog en is de qualiteit goed tot zeer goed. Mosterd zaad, blauwmaanzaad en rood klaverzaad vertoonen een normalen stand; het witte klaverzaad daaren tegen is in Groningen vrijwel mislukt. Spinaziezaad belooft een matig tot vrij goed gewas; het suikerbietenzaad is iets beter. De stand van de klaver varieert van matig tot goed; de stand van de lucerne is goed. Het weiland is tengevolge van den geringen regenval in de tweede helft van Juli en in de eerste weken van Augustus vrij sterk achteruitgegaan. Op sommige hoog gelegen gronden is de kleur geheel bruin en moet het vee worden bijgevoe- derd. In de lager gelegen gebieden is de stand van het weiland echter normaal. Groenten- en fruit-teelt Koolsoorten lijden veel aan draai- hartigheid, terwijl bij verschillende gewas sen in ernstige mate aantasting door luis voorkomt. A n 4 ij v i e staat er over het algemeen goed voor. Sla ontwikkelt dooreen genomen een goed gewas; plaatselijk is de stand goed tot matig. Peen geeft goede oogstvooruitzichten, behoudens in het Z.W. des lands, waar het gewas zich matig ontwikkelt. Bloemkool. De verwachtingen t.a.b deze groente zijn over het algemeen matig tot slechts, met uitzondering voor Fries land, waar het gewas er goed voor staat. Roode, witte en savoyekool ontwikkelde zich aan den Langendijk e.o., alsmede in West-Friesland-en ..elders ma tig tot slecht. In het Noorden des lands is de stand beter en zijn de verwachtingen goed. Spruitkool belooft met uitzondering voor Limburg, waar de voortuitzichten matig zijn, een goeden oogst te zullen geven. Pronkboonen vertoonen een goe den stand. Stok- en stamprincesseboo- n e n ontwikkelden zich ongelijk. In het gebied van Maas en Waal zijn de vooruit zichten slecht, in Groningen, Friesland, de Venen en Zeeland, matig, op de Zuid-Hol- landsche eilanden zeer goed, elders goed. Snijboonen. Het onder glas geteelde product belooft een goede opbrengst te zullen geven, behoudens in de Venen, waar de stand matig is. Van het volle- grondsproduct verloopt de oogst matig. Spekboonen staan er dooreengeno- men goed voor. Augurken geven een matig tot goe den oogst. Tomaten vertoonen over het alge meen een goeden stand, welke in de Ve nen matig is. Prei ontwikkelt zich in Utrecht en Limburg matig, elders goed. Schorseneeren geven een goed ge was. Uien. Met uitzondering voor West- Friesland, waar de oogstverwachtingen matig tot goed zijn, wordt een goede op- verwacht. Witlof vertoont een goeden stand. Appelen. De oogstvooruitzichten zijn matig in Limburg, matig tot goed in de IJsselstreek en in de overige fruitteeltge bieden goed. Schoone van Boskoop (goudreinette) be looft een matigen oogst in de Betuwe en op Zuid-Beveland; elders wordt een goede oogst verwacht. Bellefleurs dragen over het algemeen goed, in Limburg en de Bommelerwaard goed tot zeer goed. Sterappelen geven een matigen oogst, terwijl Present van Engeland in de IJssel streek rijk draagt. Peren. In Limburg zijn de verwachtin gen slecht, in de overige gebieden matig. Clapp's Favorite, Triumph de Vienne en William's Duchesse zullen -dooreengenomen een matig tot slechten oogst geven. Stoof peren staan er daarentegen goed voor. Pruimen. Vertoonen in. Limburg een slechten, in de IJsselstreek en Utrecht een goeden en elders een matigen stand. De variëteit Reina Victoria geeft een zeer goede opbrengst, terwijl de oogst van Dub bele Boerenwitte matig is. Druiven en perziken vertoonen over het algemeen een goeden stand. PROEFPROCES UNIFORMVERBOD. Op 30 Juni j.l. heeft de „Sociaal-democra tische harmonie P. J. Troelstra" een groepje ouden van dagen, dat een pleziertochtje had gemaakt, in Amsterdam-Noord verwelkomd met muziek. De harmonie werd daarbij voorafgegaan door het vereenigingsvaan- del, waarop de bovengenoemde naam der vereeniging als opschrift stond aangebracht. Een agent van politie, die opdracht had niet van de zijde der harmonie een proef proces-verbaal op te maken, verbaliseerde den vaandeldrager, die dientengevolge voor den kantonrechter te Amsterdam verscheen. Ter terechtzitting werd de vlag-in-kwes- tie ontplooid. Zij was in hoofdzaak blauw, doch vertoonde, naast geel en oranje, letters en figuren in de bekende vuurroode kleur. Daarnaast werd ook de oude vlag aan den kantonrechter voorgelegd: een dundoek van overwegend roode kleur, welke just met het oog op het uniformverbod door de nieuwe, in hoofdzaak blauwe, was vervan gen. De ambtenaar van het openbaar ministe rie achtte de vlag een „opzichtig onder- scheidingsteeken, uiting gevend aan een be- paaljd staatkundig streven" en eischte 6. boete of zes dagen hechtenis. Mr. Eskens, die als verdediger van den verdachte optrad, betoogde in de eerste plaats, dat de harmonie meer een muzikaal dan een staatkundig streven heeft. Vervol- gens, dat men moet ondoerscheiden onder welke omstandigheden de vlag wordt ge voerd. De kantonrechter merkte op, dat vrij spraak op grond van dit tweede argument de waarde van het vonnis als principieele uitspraak zou te niet doen. Mr. Eskens legde dan ook den nadruk op zijn derde argument: dat namelijk de vlag geen onderscheidingsteeken voor een staat kundig streven kon worden genoemd. De kantonrechter liet zich de statuten der har monie voorleggen en daaruit bleek, in arti kel 3, dat „het doel der vereeniging is de propaganda voor de S.D.A.P. en het N.V.V. in Amsterdam-Noord te steunen". Vooral op grond van deze statutenbepa ling maakte de kantonrechter uit, dat de vlag inderdaad een onderscheidingsteeken is, uiting gevend aan een bepaald staat kundig streven. Doch de wet eischt, dat het onderscheidingsteeken opzichtig zij. Hoewel groot en fel van kleuren, is de vlag volgens de meening van den kantonrechter als on derscheidingsteeken niet opzichtig, weshalve vrijspraak volgde. Het openbaar ministerie zal vermoedelijk hooger beroep aanteekenen. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Dronken wielrijder. Gisteren moest voor den kantonrechter verschijnen G. V., electriciefr te K a t w ij k aan Zee, omdat hij volgens "de dagvaar ding des avonds om 11.45 uur als bestuur der van een rijwiel heeft gereden in de Voorstraat te "Katwijk, terwijl hij zoodanig onder invloed van sterken drank verkeer de, dat hij zig-zag over den weg reed en het verkeer in gevaar bracht. Bovendien had verdachte geen licht op zijn rijwiel gehad waardoor de toestand nog gevaarlijker was geworden. Verdachte erkende de feiten. Naar aanleiding van het rijden zonder licht merkte hij.op, dat hij het niet geweten had, omdat hij dronken was, wat natuurlijk niet als excuus werd aangenomen. De ambtenaar vond zulke manieren van rijden hoogst ernstig en eischte een totale boete van ƒ22 subs. 11 dagen. Nadat verdachte clementie had gevraagd wegens werkloosheid veroordeelde de kan tonrechter hem tot een geldboete van 12 subs. 6 dagen. Hij kwam er goedkoop af. G. H. te Leiden moest terecht staan omdat hij met eenige schepen een ligplaats had ingenomen in het openbare vaarwater van de gemeente Leiden. Verder zou hij zich op eerste bevel van den havenrecher cheur v. d. V. niet verwijderd hebben met zijn schepen. Verdachte merkte op, dat hij heel weinig medewerking van de gemeente heeft in deze. De zaak wordt maar zoo'n beetje op sleeptouw gehouden. Ook de ambtenaar meende, dat de gemeente in deze geen medewerking had gegeven en verklaarde hem voor het innemen van een ligplaats schuldig maar zonder oplegging van straf. Het tweede feit, het niet voldoen aan het gegeven bevel achtte hij bewezen en eischte daarvoor een boete van 2 subs. 1 dag. Uitspraak conform. Nog iemand die er goed af kwam. Mej. H. van L. te Oegstgeest was ten laste gelegd, dat zij te Oegstgeest het lin ker gedeelte van den rijweg bereden had. Door dit links houden was een botsing ge volgd met een andere wielrijdster. Ver dachte ontkende alle schuld in deze. Het was gekomen omdat er in de smalle Dorp straat controle werd gehouden op rijwiel- belastingmerken. Daardoor werd het ver keer gestagneerd en had zij niet beter kun nen doen dan links aanhouden. Het O. M. was ook van meening, dat de Dorpstraat niet de aangewezen plaats is voor het hou den van controle. Het verkeer loopt op deze manier gevaar. Spr. eischte daarom schuldig verklaring zonder oplegging van straf. De kantonrechter was het daar da delijk mee eens en veroordeelde conform. Hij mocht niet telen. L. van M., tuinder te Voorschoten, had zonder vergunning van de desbetref fende instantie doperwten, sla en peen ge teeld. Het bedroeg" hiér een oppervlakte van circa 6 Are. De controleur der 'crisis- wetten schatte de opbrengst op ƒ31.50, wat verdachte bestreed, omdat de waarde vol gens hem maar 21 was. De doperwten wa ren door verdachte geplukt. Verdachte wond zich op en zeide o.a., dat er voor duizenden guldens inbeslag wordt geno men, maar terugzien doet men het niet meer. Hij doet zijn best om uit den steun te blij ven maar het wordt haast onmogelijk ge maakt De ambtenaar wilde zeer zeker rekening houden met de geldelijke omstandigheden van den verdachte en eischte een boete van 5 subs. 2 dagen. De kantonrechter maakte het heelemaal goed met verdachte en veroordeelde hem tot een boete van 2 subs. 1 dag. Ongemerkt vet aanwezig gehad? G. V., slager te Leiden, heeft in een keuken achter zijn winkel drie K.G. vet aanwezig gehad zonder dat dit vet voor zien was van de voorgeschreven bande rolles. Na onderzoek was het gebleken dier lijk gesmolten rundvet te zijn. Aangezien verdachte tot zijn verdediging zeide het vet voor eigen gebruik daar aan wezig te hebben gehad werd de zaak aan gehouden tot het hooren van de contro leurs. Verder werden nog veroordeeld: G. v. d. V. te Leiden wegens overtr. m. en r.-reglement. Eisch 2.50 subs. 2 da gen. Uitspraak 3 subs. 1 dag. A. S. te Leiden idem. Eisch 2.50 subs. 1 dag. Uitspraak 2 subs. 1 dag. P. G. te Oegstgeest overtr. leerplicht wet. Eisch en uitspraak 1 subs. 1 dag. D. H. te Leiden iedem. Eisch 2 subs. 1 dag. Uitspraak 1 subs. 1 dag. G. van R. te Leiden idem. Eisch 2 subs. 1 dag. Uitspraak 1 subs. 1 dag. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. V erstekvonnissen. Door het kantongerecht te Alphen werden heden de navolgende verstekvonnissen ge wezen: wegens overtreding der algemeene politieverordening der gemeente Boskoop: S. v. d. L. 1.50 subs. 1 wk. tuchtschool met teruggave van mondharmonica. Overtreding dr motor- en rijwielwet: R. L. 10.subs. 10 dg; W. B. te Rijswijk 20.subs 15 dg; D. v. d. W. te Woubrugge 4.subs 4 dg; N. G. S. te Amsterdam 4.— subs 4 dg; A. K. te Bodegraven 4.subs. 4 dg; A. C. den B. 3.subs 3 dg; S. O. 2.— subs 2 dg; J. G. A. te Zuilen 2.subs. 2 dg; S. B. te Enkhuizen 2.subs. 2 dg; G. v. d, H. 2.— subs 2 dg; S. v. T. te Ter-Aar 2 X 2.subs 2 dg; P. M. te Leiden 2. PASTOOR J. NIEHUS. Na een kortstondige ziekte is in de Ma- riastichting te Haarlem overleden de zeer- eerw. heer J. Niehus, pastoor te Aerden- hout. De thans overledene werd 23 September 1881 te Beemster geboren en 15 Augustus 1907 priester gewijd. Achtereenvolgens werd hij benoemd tot kapelaan te Noord- w ij k, 30 Aug. 1907; Amsterdam (H. Hart) 27 September 1913; Wassenaar, 25 Sep tember 1920; Ouderkerk, 5 Januari 1924. 'Sedert 17 Juli 1926 was hij pastoor te Aer- denhout-Bentveld. De Metten worden gezongen heden avond te 7.30 uur, de Lauden morgenoch tend te 10 uur, waarna te tien uur de plechtige H. Mis van Requiem, en te circa half twee de begrafenis op het R.-K. kerk hof St. Barbara te Haarlem. Uit Leiden vertrokken: E. V. F. Belinfante, den Haag, Banstraat 22 W. M. Bodaan en Fam., Amsterdam, Bikkersgracht 68a H. W. v. d. Bosch, Am sterdam, Koningslaan 15 H. v. Eerde, Weesp, Nieuwstraat 77 A. H. Emmerling, den Haag, Waalsdorperweg 25 P. J. H. Ermers, den Haag, v. Lumeystraat 5 J. v. Geffen en Fam., Haarlem, Uranusstraat 21 B. A. Gietelink, den Haag, Ampèrestraat 122 A. v. d. Greft, Oegstgeest, Leidsche- straatweg 5 Wè Harmsen, Eindhoven, Nassaustraat 3 J. W. Heemskerk, Rijns burg, Burg. Meyboomstraat 10 A. A. M. v. d. Hoeven, Amsterdam, 3e Helmersstraat 70 C. M. Hoogenboom, Roelofarendsveen B 183 W. Imsande, Haarlem, Berkenrode 8 J. v. Heerden-de Jongh, Batahan H. P. v. Kempen, Alkmaar, Landstraat 28 V. W. Kessener, den Haag, J. P. Coenstraat 1 J. R. Kodde, den Haag, Paviljoens gracht 30 J. A. v. d. Laan, Utrecht, Oude gracht 249 M. H. R. E. Corman-Leurs, Warmond, Heerenweg A 120 P. E. v. d. Linden, den Haag, Maaswijkstraat 20 A. M. v. Oosterhout en Fam., den Haag, Beek laan 334 J. Postmus en Fam., Voorscho ten, Leidscheweg 153 A. v. d. Reijden, Badhoevedorp, Nw Meerdijk 406 W. H. A. M. v. Schaik en Fam., Rotterdam, Tey- lingerstraat 75c M. J. Schellingerhout, Koudekerk, Hooge waard B 156 D. Segaar, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 7 Soewidji, Batavia J. H. Stouten, den Haag, Denne- weg 64 M. Vermulm, Zuid-Amerika H. J. V. v. d. Voort en Fam., Warmond, Heerenweg A 120 J. Wertheim en Fam., Amsterdam, Jodenhouttuinen 57c I J. V. C. Wichers en Fam., Wassenaar, v. Z. v. Nyevelstraat 18L K. Zandstra, Utrecht, Nw Keizersgracht 32bis W. A. Zijp, Am sterdam, Heerengracht 337. Te Leiden gevestigd: F. Arents, Roodenb.str. 43 H. L. v. Bemmel, J. de Wittstr. 29 L. G. M. v. Bemmel, J. de Wittstr 29 M. M. v. Vel- senBleeker, costumière, Donkerstg. 3 H. Bol, boterhandelaar, J. v. Goyenkade 8 J. P. Brokaar, Steenstr. 10a K. de Bruijn, kapper, Oude Rijn 94a W. v. d. Bijl, 1.1. verpleegster, Witte Singel 27 A. J. Ensink, scheikundig ing., de L. de Kanterstra 11 J. Hakker, bloemistkn., Haarlemmerw. 43a J. Hollemans, Morschsingel 14 J. L. Huizinga, chauf feur, Catharinastraat 12 A. v. Kalke ren, bedienaar v. Begr., Levendaal 165 D. C. v. Kerkhoven en fam., bedrijfsleider, Kanaalstr. 11 J. v. d. Klooster, verpleeg- ter Kaarsenm.str. 7 A. M. Kruithof, verpleegster, Rijnkade 13 E. Kunst, tuin- manskn., Utr. Jaagpad 33 A. A. J. Moons, stalconducteur, K. Galgewater 3 H. W. Nederhoed, reiziger, B. Ballotstr. 37 M. E. Osendorp, winkelbediende, Tromp straat 47, Wed. W. Klink—de Ruiter, M. Moonsstraat 56 J. M. de Rijk en fam., melkcontroleur, K. Galgewater 3 P. J. Schniedewind en fam., timmerman, Oran- jestr. 9 M. H. Sonnenberg, analyste, Sta tionsweg 2 M. M. J. Soupart, kinderjuf frouw, H. Rijndijk 43 J. Stipdonk, huis knecht, Vliet 41 M. P. PrinsSwiebel, R. Visscherstraat 2a Th. C. J. v. Veldhui zen en fam., kantoorbediende, Hooigr. 111 J. G. Verschoor, korp. mil. politie, Wed- desteeg 2 P. A. v. d. Weel, werktuigk., Kaiserstraat 38 J. Zoer, fabr.arb. Kruis straat 51 E. Zwagerman, winkeljuffr., J. Lievensstraat 20 E. Zijerveld, huis houdster, Rijnsb.weg 183. subs 2 dg; J. v. d. N. te Breukelen Nij en- rode 2.50 subs 3 dg; J. de V. te Bodegra ven 2.50 subs 3 dg; J. C. H. 2.50 subs 2 dg; J. P. K. 1.50 subs 2 dg; C. M. F. v. S. te Arnhem ƒ1.subs 1 dg; A. V. te Den Haag 8.subs 8 dg; P. v. S. te Utrecht 2 X 5.subs 5 dg; Verkeersverordening der gemeente Alphen: J. J. v. E. 1.50 subs 2 dg; Overtreding algemeene politie verordening der gemeente Alphen aan den Rijn: J. L. te Voorburg 5.subs 5 dg; H. L. te Den Haag 5.subs 5 dg; id. der gemeente Koudekerk: G. J. A. v. W. te Kou dekerk 5.subs 5 dg; C. A. J. K. te Delft 2.50 subs 2 dg; L. B. te Koudekerk 3. subs 3 dg. Keur v. Rijnland: W. K. te Am sterdam 4.subs 4 dg; J. B. te Rotterdam 4.subs 4 dg. Arbeidswetovertreding: M. B. te Zwammerdam 3.subs 3 dg; A. de J. te Zwammerdam 3.subs 3 dg; Art. 424 wetboek van strafrecht: G. C. v. W. 4.subs 4 dg;. Leerplichtwetovertre ding N. M. K. 3.— subs 3 dg; C. V. te Ter- Aar 3.subs 3 dg. Overtreding algemeene politieverordening der gemeente Alphen a. d. Rijn B. de J. 2.subs 2 dg; H. S. 2.50 subs. 3 dg. Waar geen woonplaats is vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7