SPORT DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG VOOR AMATEURS RECHTZAKEN AGENDA WIR U Iels weten? DINSDAG 24 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? BEWOLKING WORDT MINDER. De Bilt seint: Zwakke veranderlijke wind, later uit Wes telijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk droog weer, wei nig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 767.3 te Le Havre. Laagste barometerst.: 739.0 te Vestmanoer. Een langgerekt strookvormig gebied van hoogeluchtdruk met maxima bij de Azoren, in het Kanaal, over de Noordzee en in Scan dinavië vormt nog steeds de scheiding van de twee gebieden van lageluchtdruk in Zuidoost-Europa en in het Noordwesten. Terwijl in het Noordoosten overal nog vol op zomer heerscht met temperaturen meer dan 10 graden boven normaal binnen den Poolcirkel, en het weer in Oost-Duitschland en Polen opklaarde, breidt het eentonige gesloten mistdek zich nog over ons land en het Westen van Duitschland uit. Dit wol kendek bedekt' ook Oost-Frankrijk en reikt tot aan de Alpen. In de Noordelijke ketens en in het Zuidoosten vallen nog zware regens (Saentiss 71 m.m., Weenen 39 m.m.). De Westelijke depressie ligt thans bij IJs land en breidt haar invloed uit' over het Westelijke deel der Britsche eilanden. In Schotland en op de Faroer stormt het uit Zuidwest tot Zuidoost en regent het. Op den Oceaan stijgt de luchtdruk weer. In Frankrijk werd het iets warmer, doch op verscheidene plaatsen in 't Westen en mid den is de ochtendtemperatuur nog 4 tot 5 graden onder normaal. In Zwitserland is het weer in het Noorden en Westen nevelig en koel, in het midden en Zuiden warm en onbewolkt (Jungfraujoch minus 3 graden met zeer zwakken wind). Het is te verwachten dat het wolkendek geleidelijk dunner zal worden, wanneer de wind weer wat gaat toenemen. LUCHTTEMPERATUUR. 19,4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea.: Van Dinsdagavond 8.37 uur tot Woens dagmorgen 5.28 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag ,25 Aug. voorm. 5.31 uur en nam. 5.59 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 19 gr. C. De Zijl 17.5 gr. C. Behalve de nieuwste verkeers- voorschriften moet u óók nog de oudste ongevallenoorzaken (roe keloosheid en drankmisbruik!) kennen! DE GROOTE BONDSWEDSTRIJDEN TE HILVERSUM. De volgende acht dames, genoemd in volgorde van loting, zullen strijden om den titel van kampioen van Nederland: 1. mevr. C. Roodzant, Rotterdam; 2. me vrouw Chr. Mellv. Teffelen, Amster dam; 3. mej. J. M. Klerk, Wassenaar; 4. mevr. A. J. v. Aalst, Waardenburg; 5. mevr. A. Scheltens, Apeldoorn; 6. mevr. M. E. Winter, Amsterdam; 7. mej. A. E. Heemskerk, Amsterdam; 8. mevr. O. Key- zerBronsveld, Bilthoven. Het aantal onderbondskampioenen, dat elkaar den titel van algemeen kampioen zal betwisten, is tot negen gegroeid. Voor den Rotterdamschen Schaakbond zal op treden de nieuwe kampioen C. de Ron de, die den beslissingskamp met W. Chr. Goris met 1%Y, heelt gewonnen. De loting had het volFgende rësultaat: 1. L. Stumpers, Eindhoven; 2. ir. H. J. van Stenis, Delft; 3. S. v. Mindeno, Am sterdam; 4. G. R. D. v. Doesburgh, Bus- sum; 5. dr. J. Selman, Heerlen; 6. W. H. v. d. Nat, Leiden; 7. C. F. de Ronde, Rot terdam; 8. mr. J. A. Wolthuis. Groningen en 9. Th. de Jong, Winterswijk. Het bestuur heeft bepaald, dat de hoogstuitkomende drie het recht zullen verwerven het volgende jaar deel te ne men aan den wedstrijd om het kampioen schap van Nederland. De onderbondskampioenen zijn reeds gistermiddag den strijd begonnen. v. Steenis maakte remise met de Jongh (Siciliaansche verdediging); v. Mindens won van Wolthuis (Slavi sche verdediging met Rf5); v. Doesburgh maakte remise met de Ronde (Fransche verdediging); Selman wint van v. d. Nat (Caro-Kann). Schulte, builen zijn schuld, gediskwalificeerd Leoni wereldkampioen, Demmenie vierde, de Hoog zevende KOPENHAGEN, 24 Augustus. (Van een specialen ANP-verslaggever). De zon scheen op den vierden dag van de wereldkampioenschappen wielrennen al even vroolijk als op de voorgaande dagen. Evenals bij de professionals was de start voor de wegwedstrijden amateurs om acht uur op het circuit van Lyngby bepaald. Er stónd weinig wind. In motaal vertrokken 56 amateurs voor 24 ronden, een totalen af stand van 204 km. In de eerste ronde bleef de groote groep bij elkaar en in den tijd van 13 min. 20 sec., met een gemiddelde uürsnelheid van 37,3 km." kwam het geheele peleton na de eerste ronde door. Ook in de tweede ronde bleven allen bij elkaar. De Luxemburger Bidinger verloor enkele seconden. In de derde ronde nam de Belg Tack 200 m. voorsprong, ter wijl ons land grooten pech had door het feit, dat onze beste rijder, Schulte een lek ken band kreeg, waardoor hy 11/2 minuut op 't peleton ten achter kwam. Na de derde ronde kwam Tack alleen voorby, direct ge volgd door het peleton, op 1 min. 30 sec., door den Luxemburger Bidinger, op 1 min. 35 sec. door Schulte. De verzorger de Graaf was den Amster dammer tegemoet gereden om hem moed in te spreken, dat hij zou volhouden, dat de koers voor hem nog niet verloren zou zijn. In de vierde ronde werd de Belg inge- loopen en werd het tempo weer rustiger. Toen na de vierde ronde het peleton voor bijkwam, hadden Schulte en Bidinger, die elkaar gevonden hadden, een minuut ach terstand. Het was een gelukkige omstan digheid voor Schulte, dat hij tezamen met Bidinger zou kunnen trachten zijn achter stand in te loopen. De vierde ronde werd afgelegd in 16 min. 45 sec., een totaaltijd van 53 min. 52 sec. In het uur werden af gelegd 38,2 km., een zeer behoorlijk tempo dus. Na de vijfde ronde kwam het peleton in een langerekt veld door. Onze stop watches noteerden voor Schulte en Bidinger een achterstand van 38 sec., op het rechte einde van het circuit konden de beide ren ners dus de staart van de groote groep reeds zien. Nu was het een gelukkige omstandig heid, dat aan den kop geen uitlooppogingen werden gedaan, zoodat in de zesde ronde Schulte en Bidinger alle gelegenheid kre gen, dank zij schitterend rijden van de Am sterdammer vooral, bij de groote groep te komen. Maar direct daarop kwamen drie man op kop, n.l. de Engelschman Jones, de Oostenrijker Hoefner en de Italiaan Cottur. Na de zesde ronde kwamen Jones en Hoef ner alleen door, op 5 sec. gevolgd door den Italiaan Cottur, op 2 min. 15 sec. gevolgd door het langgerekte peieton, waarin alle vier Nederlandsche renners, Schulte, de Hoog, Demmenie en Anneese meereden. Na zeven ronden hadden Jones, Hoefner en de Italiaan Cottur, die zich bij de beide eersten gevoegd hadden, het eerst den af stand afgelegd, op 46 sec. gevolgd door een tweetal renners, de Zwitser Bolliger en de Duitscher Hackebeil, die uit het groote pe leton waren ontsnapt, gevolgd op 1 minuut precies door het groote peleton. In de acht ste ronde ontstond er een valpartij, waar van o.a. Anneese het slachtoffer werd. Ze ven a acht renners kwamen te vallen, en kele machines gingen stuk en vooral de Franschman Coudrain en de Engelschman Holmes hadden wel bij zonderen pech door grooten achterstand op te loopen. Na acht ronden kwamen de drie leiders, Jones, Hoefner en Cottur 40 sec. voor Bolliger en Hackebeil door, op 1 min. 10 sec. gevolgd door een peleton. Alle drie Nederlandsche renners, Schulte, de Hoog en Demmenie, zaten nog bij elkaar, terwijl, naar men weet, Anneese door een valpartij een ach terstand van een ronde had gekregen. In de negende ronde had Anneese kans gezien een andere fiets te krijgen, en voegde zich, toen de drie leiders voorbijkwamen, bij hen. In deze ronden hebben de koerscom- missarissen in de volgauto's herhaaldelijk getracht, den Amsterdammer te beduiden, dat hij gedubbeld was en dat hij dus vol gens de reglementen uit den koers moest gaan. Maar de Amsterdammer, die van meening was, dat hij met de leiders zou kunnen trachten zijn achterstand op het peleton in te halen, bleef doorrijden, het geen de inleiding was van een zeer nood- lotting incident, waardoor alle kansen voor Nederland zouden verdwijnen. Het was opgevallen, dat de Engelschman Jones niet zoo goed reed, terwijl bijzonder opvielen de Italiaan Cottur en de Oosten rijker Hoefner. Deze drie kwamen door met 19 sec. voorsprong op Bolliger en Hacke beil, gevolgd op 1 min. 20 sec, door het ge heele peleton. In de tiende ronde gebeurde iets zeer be langrijks. Bolliger en Hackebeil slaagden er in de drie leiders in te halen, zoodat de kopgroep thans uit vijf renners bestond. Maar Tack en Schulte zagen, dat zij er tusschenuit moesten gaan, om de kopgroep van vijf te kunnen inhalen. Na de tiende ronde kwamen de vijf leiders met 42 sec. voorsprong op Schulte en Tack door, ge volgd op 1 min. 20 sec. door het groote pe leton. In de elfde ronde gebeurde het zeer onaangename incident, dat een zwarte schaduw zou werpen over dezen ge- heelen wedstrijd. Anneese was, ondanks de vele waar schuwingen van de vele koerscommis- sarissen, toch nog doorgegaan, ver sterkt in de meening, zooals wij reeds schreven, dat hij zijn ronde achterstand zou kunnen inhalen. Hij viel terug van de vijf leiders op Schulte en Tack, die uitstekende pogingen deden, om zich bij de kopgroep van vijf te voegen. De koerscommissaris, de Duitscher Schirmer, heeft Schulte en Tack ge waarschuwd, dat zij niet met Anneese mee mochten rijden. Maar hebben de Amsterdamsche jongens en de Belg het Duitsch van den heer Schirmer wel begrepen? Hoe konden zij bovendien op de hoogte zijn van den stand van den koers en wat er met Anneese gebeurd was? De wagens van de beide koers- commissarissen hadden zoo kunnen rij den, dat Anneese den pas tot verder rij den zou zijn afgesneden. Nu geschied de het volgende. Schulte en Tack kwamen in deze ronde, de elfde, met Anneese, by de vijf leiders. Bij het passeeren der officieele tribunes werden Schulte en Tacic gediskwalificeerd en de heer Schirmer ontzag zich niet, zich in een dergelijke taal over het noodlottig misverstand uit te laten, dat de Neder landsche en Belgische officials, wier beide renners het meest gedupeerd waren, zich op verontwaardigde wijze daarover uitlie ten. Men had zeer scherpe maatregelen te gen Anneese kunnen nemen, maar men had nimmer Schulte en Tack, die aan het incident part noch deel hadden, uit den koers mogen nemen. Anneese had anderhalve ronde lang met de -drie leiders meegereden, in de negen de ronde. Waarom zijn de drie renners toen ook niet gediskwalificeerd door de koers- commissarissen? Wij hebben die negende ronde, toen An neese het wiel van de drie leiders, Jones, Hoefner en Cottur, pakte, langs het par cours meegereden. Wij schreven reeds, dat Schirmer trachtte, den Hollander te ver klaren, dat hij gedubbeld was en dat hij uit den koers moest gaan. Het Duitsch van den heer Schirmer scheen de eenvoudige Amsterdamsche jongen niet te begrijpen. Daarop kwam de auto van den heer Schir mer naar den tweeden wagen, waarin wij toevallig hadden plaats genomen en ver zocht aan twee Nederlandsche journalisten, den landgenoot Anneese te beduiden, dat hij uit den koers was. Hef merkwaardige was, dat dus de koerscommissaris, die de leiding in handen had, er niet in geslaagd was, een renner uit den koers te nemen en het vroeg aan twee Nederlandsche journa listen, die zich tenslotte niet met den koers hadden mogen en kunnen bemoeien. Dat hier dus grove fouten door de koerscom- missarissen en in het bijzonder door den Duitscher Schirmer zijn gemaakt, ligt dui delijk voor de hand. De verontwaardiging in het Nederland sche kamp was buitengewoon groot, nu onze beste rijder, die een buitengewone kans had gekregen door zich met Tack bij de vijf leiders te voegen, den koers te win nen, uit den strijd was genomen door een zeer noodlottig misverstand. Inmiddels ging de strijd, die veel inte ressanter was dan die van gisteren van de profesisonals voort. In de kopgroep waren vele wijzigingen gekomen. Van de vijftiende ronde af vormde zich een groep van zes renners, bestaande uit den Ita liaan Cottur, den Zwits.er Bolliger, den Duitscher Hackebeil, den Engelschman Jones, den Italiaan Bisio en Szirkati. Het tweede peleton zette de achtervolging in en na de vijftiende ronde was de tweede groep, waarin zich de Hoog en Demme nie, de twee resteerende Nederlanders bevonden en die bovendien prachtig werk deden, slechts 1 minuut achter op zes leiders. Deze achterstand was na de zestiende ronde tot 55 seconden ver kleind, in de zeventiende ronde liep men wederom 15 seconden in, na de achttien de ronde bedroeg de achterstand 25 se conden en in de negentiende ronde slaag de de tweede groep er in op de eerste te komen, zoodat een peleton van 16 ren ners aan de laatste vijf ronden kon be ginnen. Om nog even op het incident Schulte- Tack terug te komen. Voordat de tweede groep op de zes leiders was gekomen, had men de beide Noren Saetrang en Ekaas ingehaald, en met deze beiden, die dus een ronde achter waren, en dus uit den koers hadden moeten worden genomen, zette de tweede groep de achtervolging in. Waarom werden deze beide Noren ook niet uit den koers genomen evenals An neese? In de kopgroep van zestien blonken, behalve de beide Nederlandesche ren ners, in het bijzonder uit de Duitsche kampioen Scheller, de Zweed Ericsson, de Franschman Coudairc, de Italianen Leoni en Cottur en de Deen Soerensen. Na de 22ste ronde, die zeer kalm was verloopen, kwam het geheele peleton ge lijk door evenals in de 21ste ronde, welke wederom in een zeer rustig tempo was verreden. Twee ronden voor het einde la gen alle zestien renners nog in het hoofd- peleton en het zag er op dat moment naar uit, dat waarschijnlijk in de sprint de be slissing zou vallen. Vier renners wisten in de 23ste ronde ook nog bij te komen, zoodat er 20 renners in de kopgroep lagen. Direct daarop ging de Italiaan Cottur er tusschen uit, nam 100 M., doch was spoedig weer ingehaald. In de laatste ronde gingen de 20 renners ge zamenlijk door en de sprint zou ongetwij feld de beslissing brengen. Er heerschte een groote spanning, vol ongeduld wachtte een ieder op wat de laatste honderden meter zouden brengen. Inderdaad werd de wereldtitel in de eind sprint gewonnen. De Italiaan Leoni schoot kort voor de finish nar voren, hij werd on middellijk achtervolgd maar hij slaagde er in het eerst de eindstreep te passeeren en aldus het wereldkampioenschap te beha len. De Deen Soerensen eindigde op de tweede plaats, terwijl de Duitsche kam pioen Scheller nog juist voor onzen landge noot Demmenie de derde plaats kon be zetten. De Hoog kwam als zevende binnen. De uitslag luidde: 1. en wereldkampioen Leoni (Italië) 5 uur 48 min. 20 sec. 2. Soerensen (Denemarken). 3. Scheller (Duitschland). 4. Demmenie (Nederland). 7. H. de Hoog (Nederland), allen in denzelfden tijd. Den overgelukkigen Italiaan werd de U. C. I. regenboogtrui weer omgedaan, hij was bijna onzichtbaar achter den enor- men krans, van alle kanten werd hij geluk- gewenscht, het Italiaansche, Deensche en Duitsche volkslied werden gespeeld en daarna reden de eerste drie aangekomenen onder luide toejuichtingen hun eererondje. HAAGSCHE RECHTBANK. Zitting van 24 Augustus. Tien maanden voor diefstal van een rijwieldynamo. C. A. v. H. te V e u r was van plan om zijn meisje een nieuwe rijwieldynamo ca deau te doen omdat de hare stuk was. Toen hij dan ook op het erf van K. te Veur een oude fiets zag staan, waaraan een zoo goed als nieuwe dynamo, had hij zich niet lang bedacht en de dynamo eraf gehaald. Nu ter terechtzitting zeide hij, dat hij de dynamo terug had willen geven. De pre sident Mr. Haga vond dat al zeer onwaar schijnlijk aangezien de diefstal op een Vrij dagavond is gepleegd, terwijl drie dagen later het gestolene nog niet teruggebracht was. Verdachte had dus tijd genoeg gehad om het terug te brengen. De Officier van Justitie zeide o.a. in zijn requisitoir, dat hij het niet meer met ver dachte wil probeeren. Er loopt thans nog een voorwaardelijke straf van zes maanden tegen hem, waarvan de proeftijd nog niet is verloopen, zoodat hij vermoedelijk ook deze zes maanden uit zal moeten zitten. Een strenge straf is op zijn plaats en wel een gevangenisstraf van tien maanden. Nadat de verdediger clementie had ge pleit werd de uitspraak bepaald op Zatei-- dag 4 September. Zij hadden dorst. De autogeen lasscher H. E. S. en de fa brieksarbeider E. v. L., beiden woonachtig te Leiden, thans gedetineerd,, kwamen een tijdje geleden voorbij de zaak van Steffelaar in de Nieuwstraat te Leiden. Daar het avond was, dus donker, en zij dorst hadden, waren de gevolgen geweest, dat zij zich niet lang bedacht hadden maar de ruit vernielden met een flinken worp. De uitgestalde waren n.l. allerlei alcohol houdende heerlijkheden, waren toen van eigenaar veranderd en wel in zoo verre, dat verdachte S. de flesschen uit de uitstalkast haalde en ze heel voorzichtig in de armen deponeerde van zijn mede-verdachte v. L. Lang plezier hadden zij echter niet ge had want een rechercheur van politie, toevallig op visite bij een omwonende, op merkzaam gemaakt door het ruitgerinkel, had gezorgd, dat de beide fijnproevers ken nis konden maken met het binnenste van een cel. Als getuige werd in deze zaak gehoord W. J. S. te Leiden, chef bij de firma Stef felaar. Deze verklaarde, dat er vermist werd een flesch advocaat, een flesch ci troen-jenever en een kruik oude klare. Verdachten zelf zeiden niet meer te we ten hoe zij tot deze zaak gekomen waren. Zij hadden al iets gedronken. De Officier, mr. Cohen Tervaart, achtte de feiten bewezen en eischte tegen ieder een gevangenisstraf van tien maanden. De resp. verdedigers van de beide ver dachten vroegen de uiterste clementie voor hnune cliënten. De rechtbank zal een en ander nog eens overwegen en zal uitspraak doen Zaterdag 4 September. Er kwam iemand tot de ontdek king, dat het lekte. Een leeraar te Leiden kwam op zeke ren dag tot de minder aangename ontdek king, dat het bij een fiksche regenbui bin nen even hard regende als buiten. Op verkenning uitgaande kwam hij tot zijn groote verwondering op een gedeelte van de goot terecht waar geen lood aan wezig was, terwijl hij zeker wist, dat het toch eerst in orde was geweest. Hij had er een duimstok bij gehaald en geconstateerd, dat er een reep lood ontbrak van 7. M. bij 12 c.M. Aangifte bij de politie was gevolgd en deze had den dader vlug ontdekt. En zoo moest hedenmorgen verschijnen W. H. P. fabrieksarbeider te Leiden. Verdachte zeide uit armoede gehandeld te hebben want hij had geld noodig voor schoenen. Op een vraag van den president moest hij echter toegeven, dat hij voor het geld siga retten had gekocht. Het oude liedje, meen de de president, bioscoopjes en sigaretjes. De Officier zeide, dat er tegen verdach te nog een voorwaardelijke straf loopt van twee maanden, waarvan de proeftijd nog niet is verstreken. Verdachte zegt wel uit armoede gehan deld te hebben, maar dat wil spr. niet aan vaarden. Dan had verdachte wel andere dingen gekocht dan sigaretten. Nu wil spr. verdachte geen kans meer geven. Dat heeft hij verbruid. Eisch ten Donderdag, R. K. Transportarbeiders, 8 uur, Bondsgebouw. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokters: Renaud, Winkler, Nieuwzwaag, Poortman en Stoffers. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Vrijdag 27 Aug a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge- woer 171. tel. 502, D. J. van Driesum, Ma re 110, tel. 406. slotte een gevangenisstraf voor den tijd van tien maanden. De verdediger vroeg een voorwaardelijke straf en vindt bovendien tien maanden voor diefstal van wat lood veel te veel. De uitspraak werd bepaald op 4 Septem ber 's morgens om 10 uur. Warmonders plegen een inbraak in den Haag Drie jaar gevangenisstraf geëischt. De 28-jarige bloemistknecht A. H. E. te Warmond en een tweede geboren Warraonder, de 21-jarige H. J. W. v. S., beiden gedetineerd, hadden mogelijk te veel inbrekersverhalen gelezen. Dit had op hun fantasie gewerkt, want dat zouden zij ook wel eens kunnen doen. Dies had den zij zich wat inbrekerswerktuigen aan geschaft, waarbij ook de zaklantaarn en de handschoenen niet ontbraken. Zij waren aangeland in de Hoogenhoucklaan te Den Haag. Zij hadden vervólgens een raam aan de achterijde van het pand van den heer W. geforceerd en waren zoo binnen ge klommen. Binnen hadden zij alle kasten doorzocht en genomen wat van hun gading was. Zoo hadden zij o.a. een groot aantal gouden voorwerpen gestolen, waarvan verschil lende van groote waarde waren. Ondermeèr hadden, zij weggenomen gou den armbandhorloges, een Roemeensche ridderorde, een armband met paarlen, ver der een groot aantal gouden ringen, waar onder enkele bezet met kostbare steenen. Verder hadden zij nog buitgemaakt een groot aantal zilveren vorken en lepels. De president vroeg of zij altijd met glacé handschoenen in hun zak liepen. Wat de verdachten toegaven, waarop de president opmerkte, dat het zeer bedenkelijk is om 's zomers met handschoenen in den zak te loopen. Verder is tot hun verzwaring het feit aanwezig, dat zij wel meer samen er op uit waren geweest. Zij komen zoodoende bekend te staan als inbrekers. De officier, mr. Cohen Tervoord, vond het feit buitengewoon gemeen ernstig. Ver dachten staan zoo langzamerhand bekend als beroepsinbrekers. Reeds verschillende malen moesten zij voor den rechtercom missaris verschijnen. De praktijken van de beide verdachten moeten den kop ingedrukt worden. En zeer zware straf is hier op zijn plaats, aan gezien beide verdachten toch niet voor verbetering vatbaar zijn. Het is het bes te, dat zij een tijdje aan de maatschappij onttrokken worden. Spr. requireerde tegen elk van hen een gevangenisstraf van drie jaar. De beide verdedigers vroegen clemen tie voor beide verdachten. Uitspraak 4 September. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Noordwijk naar Andijk (N.-H.)? Hoeveel K.M.? Van Andijk naaf Spierdijk? Hoeveel K.M.? En van Spierdijk naar Noordwijk? Hoeveel K.M.? Antwoord: Noordwijk, Noordwijker- hout, Vogelenzang, Haarlem, Santpoort, Velzen, Beverwijk, Castricum, Heiloo, Alk maar, Oudorp, Ursum, Avenhorn, Hoorn, Zwaagdijk, Wervershoef, Andijk. Afstand 91 K.M. Zelfde weg terug naar Ursem, Spier dijk. Afstand 34 K.M. De route Spierdijk Noordwijk vindt u hierboven dus ook. Af stand 63 K.M. Vraag: inzake controle naar verdienste van een lossen arbeider. Antwoord: Weliswaar bestaat er voor een werkgever geen wettelijke verplich ting om inlichtingen of boekeninzage te verleenen aan de controleurs v.in de Rijks- steuncontrole, doch bij weigering wordt dat onderzoek opgedragen aan den Armen raad of aan B. en W. en dan bestaat die verplichting wel, zoodat een weigering toch slechts „uitstel van executie" beteekent en noodeloos oponthoud geeft. Vraag 1: Waar moet men te Leiden zijn radio-ontvangtoestel aangeven bij de Post of Telegraafkantoor? Antwoord: Bij het Rijkstelegraafkan toor. Vraag 2: Moet men daar nog formulie ren voor koopen en invullen? Antwoord: Invulformulieren zijn kos teloos aldaar te verkrijgen. Vraag 3: Is het strafbaar wanneer men zulks niet doet? Antwoord: Ja. Vraag: F. N. S. te L. inzake aanslag Inkomstenbelasting. Antwoord: Voor een belastbaar inko men van 900 klopt de aanslag nauwkeu rig. Voor de kost wordt u 380.in reke ning gebracht.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2