SPORT Dc Belg Meulenberg Wereldkampioen der professionals op den weg. FAILLISSEMENTEN DINSDAG 24 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. HET A.S. COMPETITIE-SEIZOEN. Wij laten hieronder volgen het wedstrijd- programma van UVS en Alphen tot en met 5 December. 19 Sept.: UVSNeptunus; HerculesAl phen. 26 Sept.: QuickUVS; AlphenSlie- drecht. 3 Oct.: UVSBEC; GoudaAlphen. 10 Oct.: UVS—VDL; SW—Alphen. 17 Oct.: De HollandiaanUVS; Alphen UVV. 24 Oct.: HWUVS; AlphenOvermaas. 7 Nov.: UVSEmma; Vriendenschaar Alphen. 5 Dec.: UVS—DCL; ODS—Alphen. Om den Luxor-wisselbeker Gisteravond werd op het Gemeentelijk Sportterrein aan den Zoeterwoudsche Sin gel de demifinale gespeeld tusschen M.D. S. en L.S.V. Twaalf minuten na het begin weet van Goor voor M.D.S. te doelpunten. Na de rust liet M.D.S. goed voetbalspel zien. Uit een voorzet weet weer van Goor keurig te doelpunten (20). Hierna kwam het einde. De finale zal gespeeld worden tusschen M.D.S.L.B. Gez. Om den ZJI.B.-beker Hedenavond wordt op het L.O.V.-terrein de wedstrijd L.O.V.B.H.W. Boys ge speeld. Aanvang 6.30 uur. ATHLETIEK WIELRENNEN. NIEUW WERELDRECORD KOGEL SLINGEREN. De bekende Iersche athleet, dr. Patrick O'Callaghan, die bij de Olympische Spelen in 1936 te Berlijn het Olympisch kampioen schap kogelslingeren behaalde, is er te Cork in geslaagd, het wereldrecord op zijn naam te brengen met een phenomenalen worp van 59.77 M. Dr. O'Callaghan verbe terde hiermede het oude wereldrecord en tevens oudste wereldrecord, dat nog be stond, dat op naam stond van den Ame rikaan P. J. Ryan, gevestigd op 17 Augus tus 1913 te New York met een afstand van 57.77 M. gedurende bijna een kwarteeuw dus is er niemand in geslaagd de schitte rende prestatie van Ryan te verbeteren. De nieuwe wereldrecordhouder verbe terde tevens het Eureesch record, dat se dert 1932 op zijn eigen naam stond met een afstand van 56.90 M. Het nieuwe wereldrecord kan niet worden erkend! Bij officieele nameting bleek het, dat de Iersche athleet dr. Patrick O'Callaghan bij het kogelslingeren een afstand van zelfs 60.75 meter (198 feet 8 7/8 inches) heeft ge haald. Dus niet, zooals eerst was bekend gemaakt, 59.74 meter. Deze fenomenale prestatie van den Olympischen kampioen zal echter niet als wereldrecord kunnen worden erkend, daar Ierland niet meer aan gesloten is bij de Internationale Amateur Athletiek Federatie (I.A.A.F.). Niettemin heeft dr. O'Callaghan het we reldrecord dat sedert 1913 op naam staat van den Amerikaan Ryan met 57.77 meter, met bijna 3 meter verbeterd en in Ierland beschouwt men den sportieven dokter dan ook als wereldrecordhouder. Ook het Euro- peesche record, dat met 56.90 meter op zijn eigen naam staat, heeft de Iersche athleet dus niet verbeterd! De kogel werd ter officieele weging naar den Ierschen Athletiekbond gezonden. NEDERLANDSCH RECORD OP DE ZWEEDSCHE ESTAFETTE. Tijdens den wedstrijd AAC Amsterdam Trekvogels Den HaagPSV Eindhoven, welke Zondag op het terrein van Philips Sportvereeniging te Eindhoven plaats vond, zijn de Trekvogels er opnieuw in ge slaagd het Nederlandsch record op de Zweedsche estafette (400300-200100) te verbeteren. De Trekvogels-ploeg, bestaande uit K. Baumgarten, Osendarp, H. Baumgarten en Balhan, legde dien afstand of in 1 min. 58.2 sec. Dit record is gemaakt op een grasbaan. Een poging om dit record nog te verbe teren zal worden gedaan op de Nenijto- baan (een sintelbaan) te Rotterdam, tijdens de wedstrijden op Koninginnedag. Van Amsterdam zesde Een eentonige koers, door een sprinter gewonnen LAVTOTENNIS Voor de elfde maal is onder auspiciën van de Union Cycliste Internationale het wereldkampioenschap op den weg voor professionals verreden. Ditmaal over een afstand van 297.5 km, het langste parcours, dat ooit werd vastgesteld. Voor de vijfde maal is de titel gewonnen door een Belg. George Ronsse won in 1928 voor de eerste maal den titel voor zijn land. Het volgend jaar te Zürich zegevierde hij wederom. In 1934 won Karei Kaers te Leipzig en het was Jean Aerts, die in 1935 op den Omloop van de Floreffe de eerste plaats bezette. En dit jaar wist Eloi Meulenberg, de jonge Vlaming, die twee maanden geleden zoo buitengewoon heeft uitgeblonken in de Ron de van Frankrijk, nadat hij met den Duit- scher Kyewski, den Zwitser Egli, den Lu xemburger Majerus en den Franschman Speicher gedurende de tweede helft van den koers de toon had aangegeven, dank zij ook zijn sprintcapaciteiten, beslag op den titel te leggen door in den tijd van 7 uur 59 min. 48 sec. als eerste over de eindstreep te gaan, de bijna 300 km afleggend met een gemid delde van ruim 37 km per uur. Het gemiddelde is vrij hoog, hetgeen aan den eenen kant te verklaren is door het feit, dat het circuit niet bepaald moeilijk mocht worden genoemd, omdat te eenenmale flin ke heuvels met sterke stijgingen en scherpe dalingen ontbraken, en anderzijds dient men niet uit het oog te verliezen, dat er vrijwel geen wind stond en alle weggedeel ten zich in puike conditie bevonden, voor een belangrijk deel teer asphalt, voor ander- halven kilometer van de acht uit beton. Renners met klimcapaciteiten behoefde men dus naar deze wereldkampioenschap pen niet te zenden. Wel treinloopers, dege nen, die niet tegen een 100 km meer op zagen, die het zware tempowerk verston den, ook al, omdat de lengte op bijna 300 km was bepaald. De koers heeft twee verschillende aspec ten gehad. Men kan beweren, dat de strijd vrij eentonig is geweest, want na twaalf ronden vormde er zich een groep van zes renners, waarvan enkele ronden later in totaal moesten er 35 gereden worden de Italiaan Moretti afviel wegens een ernstigen val. Deze kleine groep heeft zich zonder moeite aan den kop weten te handhaven en wel gedurende de 23 resteerende ronden en in de sprint viel toen de beslissing ten gunste van Meulenberg. Maar zelfs in het feit, dat de koers een eentonig verloop heeft gehad, zitten enkele interessante punten. Wat is de reden, dat de groep van vijf, bestaande uit Meulen berg, Egli, Kyewski, Majerus en Speicher, gedurende het tweede gedeelte van den koers geen moment bedreigd werd door het tweede peleton? In de eerste tien ronden gebeurde wel veel, doch niet iets, dat van invloed op het verloop van den koers was. In de twaalfde ronde vormde zich een groep, bestaande uit de renners, die wij reeds vermeldden. Op dat moment lagen Magne, Zimmermann en Verveer, die zich puik geweerd had, op 55 seconden achter stand, welke na 13 ronden tot 1 min. 15 sec. was gegroeid. Onze landgenoot, Magne en de Zwitser werden in de veertiende ronde ingeloopen door Weckerling, Amberg, Le Grèves, Danneels en Buchwalder. De ach terstand werd grooter. Na 15 ronden noteer den wij 1 min. 27 sec., na 16 ronden 2 min. sec.; op dat moment kregen Magne c-s. ver sterking van een kleine groep renners, waarbij zich Kaers, Di Paco, d'Hooge en Van Amsterdam bevonden. Het tweede pele ton bestond uit dertien renners, de kop groep uit zes man, maar na achttien ronden was de achterstand wederom vergroot: 3 min. 46 sec. Toen kwamen wij bij het be slissende moment van den strijd. Magne, de wereldkampioen van het vorige jaar, deed een moedige poging de zes vluchtelingen in te halen. Hij sprong alleen uit het tweede peleton en kwam na negentien ronden met 2 min. 50 sec. achterstand op Meulenberg, Egli en de drie anderen voor, terwijl het tempo versneld moest worden om Magne te bereiken en tegelijkertijd te trachten ook de kopgroep te benaderen. Inderdaad werd Magne ingehaald en na 20 ronden passeerde de tweede groep met 2 min. 55 sec. achterstand de officieele tri bunes. Maar waarom is men toen niet door BELGIE—NEDERLAND TE WESTENDE. De samenstelling van de Nederlandsche ploeg. De Nederlandsche jiloeg, die op 28 en 29 Augustus te Westende tegen België zal uit komen is als volgt samengesteld: Heeren-enkelspel: Karsten, van Swol, Hughan, Teschmacher, Marinkelle, Heynen, mr. Brouwers, jhr. de Brauw en als reser ve Lijsen. Dames-enkelspel: mej. G. Terwindt, mej. M. Rollin Couquerque, mej. A. Kerckhof en mej. R. Mechel. Reserve: mevrouw van BerkelBelzer. Damesdubbelspel: mej. Terwindtmej. Rollin Couquerque en mej. Kerckhoff mevr. van Berkel. Heerendubbelspel: Hughan—van Swol, KarstenTeschmacher, de BrauwLijsen er MarinkelleHeynen. Gemengd dubbelsple: mej. Terwindtvan Swol, mej. Rollin Couquerque—Tesch macher, mevr. van BerkelKarsten en mej. KerckhoffHughan. Aanvoerder is de heer ir. H. M. A. van Berkel. gegaan? Hoe is het mogelijk geweest, dat een groep van dertien man er niet in ge- ?d is een vijftal vluchtelingen, immers Moretti viel in de 21ste ronde uit, te achter halen? De cijfers spreken echter voor zich zelf. Wij noteerden na 21 ronden een ach terstand van 3 min. 20 sec.; na 22 ronden 4 min. 25 sec. en verder achtereenvolgens 5 min. 32 sec.; 6 min. 55 sec.; 7 min. 22 sec.; 7 min. 35 sec.; 7 min. 50 sec.; 8 min. 46 sec.; 9 min. 30 sec.; in de dertigste rinde 9 min. 35 sec. en na 31 ronden, dus met nog vier ronden voor den boeg, 9 min. 43 sec. Een achterstand, welke vanzelfsprekend niet meer kon worden ingehaald. Deze tijden liepen dus regelmatig omhoog. De conclucies zijn, dat de tweede groep van de twintigste ronde af geen energieke pogingen heeft ondernomen om de leiders in te halen. Geen der renners heeft het ini tiatief durven nemen. Magne had het een maal geprobeerd, was ingehaald, waarna het tempo gezakt was. Danneels en Kaers ondernamen niets. Amberg en Buchwalder toonden weinig zin kop te loopen en ook de beide Nederlan ders Verveer en Van Amsterdam bleven zoo veel mogelijk achteraan in de groep han gen. Dat de Belgen, de Zwitsers en de Fran- schen ten slotte geen pogingen ondernamen, is te begrijpen, gezien het feit, dat een land genoot van hen, een Meulenberg, een Egli, een Speicher in de kopgroep reden. En bovendien was de tweede groep kwantitatief wel grooter, maar kwalitatief minder sterk dan de vijf leiders, vooral indien men in het oog houdt, dat hier niet om en nabij 200, doch bijna 300 km moesten worden verre den. Maar waarom namen Verveer en Van Amsterdam niet het initiatief? Uit sportief oogpunt gesproken had men dit bij een wedstrijd om het wereldkampioenschap toch mogen verwachten, waar in de leidersgroep geen landgenoot zat. O.i. namen zij een te afwachtende houding aan Zij reden met de gedachte: de anderen wenschen niet de ach tervolging in te zetten, wij behoeven het zware werk ook niet te doen. Ten slotte hebben wij nog kunnen constateeren, dat in de kopgroep er flink aangetrokken werd. Kyewski nam herhaaldelijk het initiatief tot uitlooppogingen en ook Speicher trachtte er eenige malen tusschenuit te komen. Meu lenberg vergenoegde zich er mee, de ande ren in de gaten te houden. Ook Egli deed een moedige poging om weg te komen. In de 28ste ronde had hij 200 meter genomen, doch Speicher zette hem na en de Zwitser was spoedig weer bijgetrokken. Na 32 ronden zakte het tweede peleton in elkaar. Magne, die in de 25ste ronde een lekke band had gekregen, doch onmiddel lijk van fiets had kunnen verwisselen, week na 32 ronden van het parcours af en sloeg een zijweg in, richting Kopenhagen... Le Grèves, Danneels, Amberg gaven op. Verveer staakte den strijd, maagkrampen. Zoo was het tweede peleton, dat de 33ste ronde aanvang, tot drie man gedund, n.l. van Amsterdam, d'Hooge en Weckerling. Wel liep dit drietal regelmatig verscheidene seconden op de leiders in, doch bij aan komst bedroeg het verschil toch nog 7 min. 2 sec. In de laatste ronde waren de vijf leiders steeds bij elkaar gebleven, elkaar bewakend, elkanders bewegingen beloerend, en zoo moest de beslissing in de sprint vallen. Meu lenberg won met 11/4 lengte van Kyewski en Egli als derde. Van Amsterdam verrichtte een verdiens telijke prestatie door in de tweede groep de sprint te winnen voor d'Hooge Weckerling. Onze landgenoot mag dan niet geschitterd hebben, hij moge dan weinig initiatief hebben getoond, in dezen voor Nederlandsche renners zoo zwaren 300 km- rit heeft hij bewezen, dat dank zij zijn uit houdingsvermogen en zijn regelmatigheid, hij een koers als deze kan uitrijden, om zelfs nog in de sprint van een crack als d'Hooge te winnen. Van de 34 renners zijn er 8 aan gekomen; 26 zijn er dus uitgevallen, waar van verscheidene met een wereldnaam. Wel een bewijs, dat de koers toch niet zoo licht is geweest als velen op dit vlakke circuit gedacht hadden. Over van Amsterdam en Verveer hebben wij reeds het noodige ge zegd. De eerste drie uren is met een hoog De wereldkampioenschappen wielrennen te Kopenhagen Het oogenblik, waarop v. d. Vijver den Franschman Georget in de finale sprint klopt gemiddelde gereden. Na 2 uren waren 80,29 km, na 3 uren 118,9 km afgelegd, d.w.z. met een gemiddelde van ruim 39 km per uur. Dit hooge gemiddelde heeft in de tweede helft van den wedstrijd de beide Nederlan ders gebroken. Braspenning viel tegen. Na 40 km had hij bijna 4 min. achterstand en hij gaf in de 18de ronde op. Stuyts had in de eerste ronde de pech een lekken band te krijgen, gevolgd door een slecht werkend versnellingsapparaat. Werner Grundahl Hansen en Falck Her- rnansen waren de eenige renners, die ge straft moesten worden. In de twaalfde ronde had Grundahl een lekke band gekregen. Hermansen nam zijn landgenoot op den rug op de fiets mee naar de reparatie-installatie, om daar een an dere fiets te ontvangen, doch terecht beslis ten de koerscommissarissen tot diskwalifi catie van beide Denen, een beslissing, welke op zeer onsportieve wijze door de Denen in ontvangst werd genomen. Meulenberg was na afloop van den wed strijd van meening, dat de koers zeer een voudig was geweest. „Wij waren met zijn vijven weg", aldus de Belg, „en niemand kwam ons achterna. We bleven bij elkaar de sprint moest beslissen. Met hoeveel ik van den Duitscher gewonnen heb, weet ik zelf niet". En Van Amsterdam, die met zijn zesde aats onmiddellijk door den voorzitter der Nederlandsche Wielren Unie, jhr I. L. van den Berch van Heemstede werd gelukge- wscht, zeide, dat door den langen afstand de rit zoo moeilijk was geweest. „Het gaat om de juiste verdeeling van de krachten, een Hollandsche renner is geen ritten van 300 km gewend", aldus de Leiderdor penaar. „Vooral de eerste 100 km, welke met een gemiddelde van 40 km waren gereden, wa ren zwaar geweest". Met een auto reed Meulenberg een eere rondje. De regenboogtrui der U.C.I. om de schouders, verscholen in den reusachtigen krans. Uitbundig was de stemming in het Belgische kamp. Bij de Franschen en de Italianen was het heel rustig. De uitslag was: 1. Meulenberg (België), 7 uur 59 min. 48 sec.; 2. Kyewski (Duitschland), op 11/5 lengte; 3. Egli (Zwitserland), op 1/2 lengte; 4. Majerus (Luxemburg); 5. Speicher (Frankrijk); 6. Van Amsterdam (Neder land), 8 uur 6 min. 50 sec.; 7. D'Hooge( Bel gië), op twee lengten; 8. Weckerling (Duitschland) in denzelfden tijd. Alle overige renners staakten den strijd. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN ACHTER MOTOREN. De indeeling van de voorwedstrijden der wereldkampioenschappen achter groote mo toren over 100 km is als volgt: Eerste serie: Severgnini (Italië), Michaux (België), Schoen (Duitschland), Wambst (Frankrijk), Piet van Kempen (Nederland) en Wanzenried (Zwitserland). Tweede serie: Terreau (Frankrijk), Loh- mann (Duitschland), Snoek (Nederland). Meuleman (België), Grant (Engeland) en Covet (Italië). Door het terugtrekken van den Luxem- burgschen stayer bleven er slechts twaalf stayers over, zoodat de voorwedstrijden in twee series Dinsdagavond kunnen worden verreden. Uit iedere serie komen de eerste drie Donderdagavond a.s. in de finale. JEF VAN DER VIJVER IN ZIJN WOONPLAATS GEHULDIGD. Jef van der Vijver, de nieuwe amateur wereldkampioen, is gisteravond in de stad zijner inwoning Roosendaal teruggekeerd. Men heeft hem een ontvangst bereid, die bij den titel paste, een ontvangst, die v. d. Vijver zich in dien omvang zeer zeker niet heeft gedacht en die hem daarom des te meer verraste. Dat de aankomst van den kampioen bij na twee uur vertraging ondervond het was inmiddels reeds bij elven heeft aan het enthousiasme niets afgedaan. Vele dui zenden hadden zich op het plein voor en in de straten nabij het station verzameld en toen v. d. Vijver te kwart voor elf, stuwd door familieleden, vrienden en le den van huldigingscomité's en omhangen met kransen, den hoofdingang verliet, werd hij met een uitbundig hoera begroet. Foto grafen en filmoperateurs richtten hun ca mera's en een drietal muziekcorpsen speel den het Wilhelmus. Onder stijgende geestdrift werd de kam pioen, wien van alle kanten bloemen in de armen werden gedrukt, naar een groote open Chevrolet geleid en met zijn familie in een triomftocht naar het Marktplein ge bracht, waar opnieuw een talrijk publiek den wereldkampioen toejuichte. Staande op het bordes van het raadhuis, tusschen de leden van het gemeentebestuur en de diverse huldigingscomité's, werd v. d. Vijver door de bevolking met vele hoera's verwelkomd. Vervolgens heeft het gemeentebestuur v. d. Vijver en zijn fami lieleden in de groote raadszaal een zeer sympathieke ontvangst bereid. De burge meester van Roosendaal, mr. C. A. Prinsen, sprak vriendelijke woorden, waarin hij her innerde aan cfe omstandigheden, onder welke v. d. Vijver zijn titel heeft veroverd. Verder spraken leden der huldigingscomi té's en een vice-consul der Nederlandsche Wielren Unie. Ook de oud-wereldkampioen Smoutt uit Bergen op Zoom en de ex- sprintkampioen Mazairac en andere Berg- sche sportlieden waren aanwezig om den kampioen toe te spreken. Het buiten wach tende publiek werd door middel van luid sprekers in de gelegenheid gesteld de ver schillende speeches te volgen. Het was reeds na middernacht toen het gezelschap het raadhuis verliet. Tenslotte werd onder groote geestdrift een tocht door de stad gemaakt. DE ACADEMISCHE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Italië wint den titel bij het floret-équipe schermen. Gistermiddag zijn de academische we reldkampioenschappen |Joret équipe scher men geëindigd. De Italiaansche équipe won den titel met drie overwinningen en 0 nederlagen. Frankrijk werd tweede met twee overwin ningen en een nederlaag. Duitschland der de met een overwinning en twee nederla- [en en Egypte vierde,met 0 overwinningen en drie nederlagen. Het voetbaltournooi om het academische wereldkampioenschap werd gisteren te Pa rijs voortgezet. Duitschland won met 42 van België, terwijl Ierland met 20 Frank rijk versloeg. WATERPOLO DE ZUL I—H. C. Z. L Morgenavond 8 uur, na afloop van het diplomazwemmen, zal in de zweminrich ting de Zijl worden gespeeld de wedstrijd De Zijl I tegen de derde klasse kampioene H. C. Z. I uit Den Haag. POSTDUIVEN. „De Vriendenclub" (Leiden) Gehouden wedvlucht vanaf Quiévrain (België), afstand 203 K.M., als laatste sta tion voor het kampioenschap jonge dui ven. In concours waren 116 duiven. Deze werden om 9.30 met Noord-Oostenwind in vrijheid gesteld. De stand werd geheel an ders dan vorige week omrede eenige door het blijven zitten der duiven hun kam pioenschap verloren zagen gaan. De uit slag is nu als volgt: A. P. v. d. Voort, die ook de vorige week weder no. 1 van groep West was, is eerste kampioen geworden met 147.95 punten, 2e Joh. Vogelenzang met 141,83 en 3e G .v. Dijk met 137.37 p. G. v. Dijk, als nieuw lid, onze felicitatie; de uitslag is als volgt: G. v. Dijk 1 en 16, F. Hofman 2, W. le Mair 3, 10, 19 en 20 de mooiste uitslag met het aantal ingekorfde duiven. J. Philippo 4, L. Gijsman 5, A. P. v. d. Voort 6, 9, 12 en 18. N. v. d. Linden 7 en 22. Joh. Vogelenzang 8 en 14, Chr. v. d. Pluym 11 en 17, G. A. L. v. d. Reij- den 13 en 23, L. v. d. Nieuwendijk 15, W. Themmen 21. De donateurs klokten aldus: A. v. Rijsbergen 1, W. Abrahams 2 en 5, W. Prins 3, H. Brandt 4. De volgende lief hebbers behaalde punten met hun aange wezen duiven: Joh. Vogelenzang 92, N. v. d. Linden 88, W. Abrahams 85, F. Hofman 52, J. Philippo 51, L. Gijsman 50, H. v. d. Burg 49, L. v. d. Nieuwendijk 44, G. v. Dijk 43, le Mair 42 en W. Themmen 41. De prijzen aangewezen duiven werden als volgt behaald: 1. Chr. v. d. Pluijm met 279 p., W. Themmen 2 met 254, W. Abrahams 3e met 228, W. le Mair 4e met 225, L. Gijsman 5e met 200. F. Hofman 6e met 192, G. v. Dijk 7e met 182 en N. v. Lin den 8e met 139 p. De eerste duif, welke heden geklokt werd, maakte een tijd van 13 uur 29 min. en 51 sec. of 848.91 meter per minuut. De laatste puntenwinnaar om 14, 1 8 en maakte 744,41 meter per mi nuut. De eerste prijs werd heden gewon nen door G. v. Dijk, de 2e door F. Hof man en de 3e eereprijs door W. le Mair. Den hoogsten stand der jonge duiven van de nodateures behaalde W. Abrahams met 82,6 p. Over 't algemeen werden in deze vereeniging niet veel jonge duiven ver spee,ld met de vluchten en ook heden wa ren de verliezen zeer gering. A.s. Vrij dag inkorven voor St. Kathalyne Waver oud en jong. Morgenavond vergaderen de bestuurders of commissieleden van de bestaande post- duivenvereenigng in het clublokaal „De Vriendenclub", waar een bespreking zal gehouden worden voor de afdeeling C. tentoonstelling, welke in 1937 in Leiden gehouden zal worden. Wassenaarsche Postduïvenclub. Zondag hield de Wassenaarsche Postduï venclub een wedvlucht met jonge duiven vanuit Noyon (Frankijk) afstadn plm. 302 K.M. De duiven werden gelost te 10 uur 20 min. met Noordenwind en bewolkte lucht. De eerste duif bereikte het hok te 4 uur 33 min. 19 sec. en had het traject gevlogen met een gemiddelde snelheid van 811.21 M. per minuut. De laatste prijswinnende vo gel werd geconstateerd te 5 uur 24 min. en 21 sec. en deze had gevlogen met een ge middelde snelheid van 713.66 Meter per mi nuut. De uitslag was: le en 7e L. H. de Kleine, 2e W. C. van Beekum, 3e, 4e, 5e J. H. M. Brouwer, 6e A. van Duykeren. Het kampioenschap met 3 en 1 duif werd behaald door J. H. M. Brouwer met resp. 752 en 327 punten; 2e kamp. met 3 duiven W. C. van Beekum met 608 punten en met 1 duif L. H. de Kleine met 318 pun ten. Opgeheven: F. H. G. Versteege, Noordwyk. )7a ioiuiks avonds tot 1/3 uur vóór zonsopgang zijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de koplichten als attentiesein! GELUIDSSIGflAAL VERBODEN &NWvvJ

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10