OMGEVING RIJNSTREEK VRIJDAG ZO ADGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 HILLEGOM. Verkoopingen. Donderdagavond had den in Hotel Sisterrnans ten overstaan van Notaris D. Lodder alhier de volgende ver- koopingen bij afslag plaats: 1. Het woonhuis met schuurtje, erf en tuin, gelegen aan de Ambachtstraat no. 50, groot 2 A. 76 c.A. In hoogste bod gebracht op 2150.—; gemijnd op 850 door den heer J. W. M. van den Bosch q.q. te Heem stede; gegund. 2. Het woonhuis „Alicorto" met voor-, 2ij- en achtertuin, Beeklaan no. 18, te Zilk, gem. Noordwijkerhout, benevens de daarachter gelegen Bloembollenschuur met Kas, Uitweg en grond, samen groot 32 A. 13 c.A., In hoogste bod gebracht op 13.5000; niet gemijnd. 3. Een perceel prima Bloembollenland aan den Zilkerbinnetnweg te Zilk gem. Noordwijkerhout met water en weg, totaal groot 1.57.35 H.A. In hoogste bod gebracht op f 15.500; ge mijnd op 400 door den heer J. W. M. van den Bosch te Heemstede. Combinatie 2 en 3, staande op 29.400 werd niet gemijnd. De perceelen 2 en 3 wer den niet gegund. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Het product aardappelen blijft nog steeds van beteekenis in den aan voer. Doch dan bijna alleen Eigenheimers. Een heel enkel partijtje Eerstelingen dat nog werd aangeboden kon niet meer op brengen dan 0.60 per kist. Dat lokt niet uit tot meerderen aanvoer. Want zelfs van Eigenheimers is er meer dan voldoende om aan de vraag te voldoen. Klei-Eigenhei- mers kunnen niet meer opbrengen dan 60— 70 cent per kist voor de grooten. Zand- eigenheimers gaan als regel iets hooger en enkele extra partijtjes brengen het tot 1.00—1.10 per kist. Maar dan moet het ook prima zijn. De oogst van Eigenheimers is beter dan steeds verwacht werd en de kwaliteit is, in het algemeen genomen, best. Bloemkool had de afgeloopen week veel belangstelling. Niemand had b.v. vorige week Donderdag kunnen vermoeden, dat de prijs in zoo'n kort tijdstip zoo zou op- loopen. Was b.v. Maandag 'en Dinsdag des hoogste noteering 9.20, Woensdag ging deze zelfs tot 18.50 per 100 in^de beste kwaliteit. Vrijdag was er een kleine daling tot 14.50 doch deze prijs van 12.30 tot 15.80 kon zich de eerste dagen der week nog handhaven. Tweede soort bracht van .f 2.509.80 op. Een enkel partijtje ging voor de zouterij weg. De aanvoer was iets aan het verminderen doch volgende week zal deze iederen veilingdag weer gaan toe nemen. Op de gewassen der late bloem kool is nogal wat aan te merken. Veel last heeft men van het z.g. „wegvallen" van wege de worm. Voor peen was steeds goede vraag en over den prijs was niet te klagen. Bospeen ging geregeld vlug weg tegen 6.609.30-per 100 bos en de waspeen no teerde van 0.50—1.10 per kist van 20 kg. Verwacht wordt dat deze wel besten digd zal kunnen blijven omreden de na peen bij haast iederen tuinder erg dun staat in het gewas. Het weer is voor de ontwikkeling eenigen tijd ongunstig ge west. Zulks geeft zeker 30 pet. minder op brengst dan normaal. Voor breekpeen is deze week minder vraag. Een enkel partij tje dat verkocht wordt blijft in de prijs van f 4.00—4.50 per 100 kg. Sla ging ge regeld goed weg alhoewel de prijs de laat ste dagen dagen wel iets naar beneren ging. Er is nogal verschil van kwaliteit en vanzelf dan ook in de prijs. De noteering voor de goede kwaliteit varieerde van f 1. tot 2.60 per 100 stuks. Een klein gedeelte ging voor 0.06 tot 0.90 per 100. Poot-, uien bleven in prijs stabiel, van 3.50 tot f 3.80 per 100 kg. Binnenkort zijn de zaai- uien oogstbaar. Het gewas staat vrij goed. Boonen in verschillende variëteiten zijn geen hoofdproduct. Gelukkig. Want de prij zen lokken in het algemeen niet uit. Even min gele en roode kool waar de eerstelin gen van kwamen. LEIDSCHENDAM. Huldiging J. Strickling. Zaterdag a.s. des avonds te 7 uur zal de huldiging plaats hebben van den held van Muiden, den heer J. Strickling. Zooals reeds eerder medegdeeld, wordt de heer Strickling dan 75 jaar. Aan deze huldiging zullen voor zoover bekend, deel nemen de Vereeniging „De Princenvlag" van Voorburg en de Kon. Vereeniging Madjoe. afdeeling Den Haag, enz., terwijl verschillende hooggeplaatste militairen aanwezig zullen zijn. Zelfs iemand, die destijds getuige is geweest van de helden daden van den heer Strickling, heeft te kennen gegeven deel te willen uitmaken van deze grootsche huldiging. Aan de woning van den heer Strickling zal burgemeester Keijzer als Voorzitter van het huldigingscomité, den held toespre ken en hem enkele geschenken overhandi gen. De stoet zal worden opgesteld op het Sluisplein. STOMPWIJK. KOKENDE VLOEISTOF OVER DE HAND Ernstige brandwonden. Gisteren had de electricien A. W. wonen de te Stomp wijk, employé der Lichtbedrij- ven te Stompwijk-Veur, het ongeluk bij reparatiewerkzaamheden aan een lichtpaal aan den Westvlietweg, 'n pot met kokende massa om te stooten, waardoor de inhoud op zijn hand terecht kwam, zoodat hij zeer ernstige brandwonden opliep. Direct werd hij naar St. Antoniushove gebracht, waar de eerste hulp werd verleend. VEUR. Biljartwedstrijden. In verband met het 12 y3 jarig bestaan van de biljartclub K.D.O. te Leidschendam zullen diverse wedstrijden worden georganiseerd, welke zullen aanvangen met September a.s. De wedstrijden worden gespeeld in het café van den heer J. Al, aan de Damlaan te Veur. De inschrijving voor deze wed strijden is opengesteld tot uiterlijk 15 Sep tember a.s. NOORDWIJK. JONGEN KREEG EEN STEEN OP 't HOOFD. En werd daarna overreden. Gistermiddag te ongeveer 6 uur had een ernstig ongeval plaats op de hoek Wilhel- minastraatMolenstraat. Bij het passeeren werd de 10-jarige P. V. door een anderen jongen met een steen tegen het hoofd ge gooid, waardoor deze naast het trottoir be wusteloos neerviel. Op het zelfde moment kwam een auto aangereden, welke, on danks krachtig remmer een aanrijding niet meer kon voorkomen, waardoor het knaap je een zeer ernstige hoofd-kwetsuur be kwam. Na verbonden te zijn door Dr. Uiekerk kon het knaapje naar de ouderlijke wo ning worden overgebracht. Pater G. C. Alkemade. t In den ouderdom van 79 jaar is te Han- nut (België) overleden onze vroegere plaatsgenoot, de zeereerw. Pater G. C. Al kemade van de Orde der Kruisheeren. Vooral de ouderen zullen zich dezen emi- nenten priester nog goed kunnen herinne ren. Geslaagd. Heden slaagden voor het diploma coupeuse de dames: T. v. d. Weij- den, C. Krol en G. Cocqheit, allen leerlin gen van de R. K. Vakschool, Bronckhorst- straat alhier. RIJNSBURG. Tuinbouw. De handel had deze week een gewoon verloop. De aanvoer was ma tig, de prijzen voor aardappelen laag, voor groenten zeer goed. Vooral voor bloem kool was veel vraag. De prijzen hiervoor zeer goed, voor 1ste soort van 12.50 tot 15.50. Tweede soort ging voor 2.50 tot 7.50. Het is nog een paar weken een vrij stil tijdperk. Dan komen de verschillende koolsoorten weer afzetten. De pootuien zijn goed van kwaliteit en brengen van 3.40 tot 3.70 op. Waspeen kan goed ge plaatst worden tegen prijzen van 3.00 4.80 per 100 kg. Breekpeen waarvoor maar weinig vraag is, brengt van 3.80 tot 4.40 per 100 kg. op. Sla van f 0.60 tot 1.40 per 100. SASSENHEIM. Geboren: Hendrica Wilhelmina Ge- rarda. dochter van H. Remmerswaal en van C. M. van der Meer Maria Gerdina, dochter van J. C. Schrama en van M. J. de Groot. Ondertrouwd: P. L. Seijsener, oud 21 jaren en A. M. van Kesteren, oud 24 jaren. Getrouwd: L. Sluijmer, oud 25 jaren en M. de Vries, oud 22 jaren. Vertrokken: C. B. de Nijs, Menne- weg 51, naar Maarssen A. G. J. M. Lin- ders. Berkenlaan 56, naar Boxmeer. Gevestigd: W. A. van den Tillaart, Leidsche Vaart 5. van Herpen G. W. C. Banser, Lindelaan 10, van Maastricht J. de Kooker, Zandslootkade 30, van Lisse E. C. Zwetsloot, Kerklaan 15, van Ha- zerswoude M. van Egmond, Rijksstraa-t weg 44, van Leiden D. C. Breijer, Hoofdstraat 277, van Voorhout. VOORHOUT. Uitbreiding waterleidingnet. Naar wij vernemen is thans door Gedep. Staten ver gunning verleend tot uitbreiding van het waterleidingnet, naar de Zilk, gemeente Noordwijkerhout.Tevens is door tusschen- komst van Gedep. Staten de noodige geld- leening hiervoor toegewezen tegen een lage rente. Voor het waterleiding-bedrijf alhier een groote uitbreiding. Twee luxe auto's botsen tegen elkaar. Gisterennamiddag omstreeks half vier bots ten twee luxe auto's, de een bestuurd door den heer H. v. d. N. uit Noordwijkerhout en komende uit de richting Sassenheim en de andere, bestuurd door A. G. v. R. uit Kat wijk en komende uit de richting Voorhout, bij de bekende Bultbrug tegen elkaar. De politie maakte proces-verbaal op en maak te ter plaatse uit, dat de schuld van deze aanrijding bij laatstgenoemde rustte daar deze geheel links had gereden. De beide auto's werden zwaar beschadigd. Persoon lijke ongevallen kwamen niet voor. Stormlamp gestolen. Bij de Piet Gij- zenbrug is gisterennacht door tot nog toe onbekenden een aldaar geplaatste $torm- lamp ontvreemd. In deze daad ligt meer onverantwoordelijkheid dan wel gedacht wordt, daar bij de opgebroken brug de ver lichting, vooral ten gerieve van vreemde lingen toch reeds onvoldoende is. WARMOND. Bouwvergunningen. Door B. en W. alhier is aan den heer P. F. Vergeer ver gunning verleend tot het bouwen van een werkplaats en wagenschuur en afbreken van e'en oude schuur, terwijl ook aan den heer A. C. Haarsma toestemming is ver leend voörl den bouw van een loods voor berging van booten, langs de „groote sloot." VOORSCHOTEN. Een serenade. Gisteravond bracht de St. Laurens-Harmonie een serenade in den tuin van Rector M. A. Thompson. Aanvankelijk was het plan geweest deze serenade te brengen Zondag j.l., den dag van zijn gouden priesterjubileum. Doch daar Zondag j.l. de weersgesteldheid zeer ongunstig was, werd de serenade uitge steld tot dezen avond. Geboren Johannes Cornelis Maria z. van T. L. van der Meer en P. G. C. Karre- mans. Adriana Petronella Joanna d. van C. J. Grundeken en E. E. van Vliet. Wilhelmina Johanna d. van G. Stammers en E. S. O Ravensbergen. Rudolf z. van O. Luinenburg en H. J. Pelle. Astrid Ingrid d. van K. Palz en G. M. A. Henrij. Ondertrouwd: G. J. Meijer 26 j. en M. H. van Kooij 24 j. L. Noort 34 j. te Wassenaar en C. J. P. Verhoog 30 j. Gehuwd: J. G. Alting 48 j. en T. G. Steeneveld 37 j. Ingekomen: J. Boeerfijn van Bode graven. Mej. M. Verdel, van Oudewa ter. W. Verhey en gez., van Zeist. M. Dompeling, van Wassenaar. Wed. M. van Dissel en gez., van Monster. J. M. Lim burg en gez. van Ned.-Indië. Vertrokken: Mej. A. L. Hartveldt, naar Veur. P. M. Moll, geb. van Bergen en gez., naar Leiden. J. H. Zorn en ge zin, anar Den Haag. Mej. W. Anker, n. Den Haag. L. E. van der Gi^nten, naar Zurich. Wed. C. E. de Roo, naar Vlis- singen. J. R. Udema, naar Batavia. Mej. A. van Zuuren, naar Rotterdam. H. Friedrichs, naar Schaesberg. K. Klassen, naar Voorburg. Mej. W. Los, naar Eindhoven. WASSENAAR. Verkeer nabij viaduct. De afwikkeling van het verkeer bij het viaduct over den Rijksstraatweg nabij Wassenaar ondervindt nogal eens vertraging van het verkeer, dat links af den Zijdeweg of de Zijdelaan wil inrijden. In het algemeen stelt het linksafgaande verkeer zich reeds aan de uiterste linker zijde van de rechter weghelft op, waardoor het doorgaande verkeer ter rechterzijde kan passeeren. De enkelen echter, die zich niet aan deze ongeschreven regel houden en zich op de rechter rijbaan opstellen kunnen het ge- heele verkeer blokkeeren. Hoewel het geenszins als een definitieve oplossing van de moeilijkheden bij dit kruispunt valt te beschouwen, heeft de K. N.A.C. den betreffenden Hoofdingenieur- Directeur van den Rijkswaterstaat in over weging gegeven te willen bevorderen, dat op het wegdek tusschen en voorbij genoem de zijwegen door middel van verfstrepen of anderzins een duidelijke indeeling in vakken zal worden aangebracht 'met de in schriften: „links af" en „Recht door", waardoor een vlottere verkeersafwikkeling mogelijk zal worden. Op dit "Verzoek heeft de K.N.A.C. bericht ontvangen, dat in overleg met de 's-Gra- venhaagsche en Wassenaarsche Politie maatregelen zullen worden getroffen om het wachtende verkeer, dat links wil af slaan, te doen opstellen op de linksche baan van elke weghelft. Fiets gestolen. De heer W. deed aan gifte van diefstal van het rijwiel van zijn zoontje, dat geplaatst was voor de woning aan den Rijksstraatweg. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Onder veel blijken van be langstelling herdacht gisteren de heer H. J. van Brussel zijn 25-jarig jubileum als typograaf bij de bekende uitgevers-zaak N. Samson. Omstreeks 12 uur werd de heer van Brussel in de afdeeling „zetterij" op hartelijke wijze door firmanten en perso neel gehuldigd. Bij afwezigheid van den oudsten firmant, werd de jubilaris toege sproken door den jongsten firmant, den heer W. S. Samson, die zijn toespraak ver gezeld deed gaan van de gebruikelijke en veloppe met inhoud, benevens van de aan bieding van een fraai schrijfbureau. Daarna werd het woord gevoerd door den heer J. W. Meijer, die den jubileeren den collega huldigde namens de machine- zetters, terwijl tot slot de heer de Groot, als oudste van het zetters-personeel hem hartelijke woorden van waardeering toe voegde. Ook deze toespraken gingen verge zeld van de aanbieding van stoffelijke blij ken van belangstelling. De afdeelings-chef, de heer Duiker, wegens ziekte verhinderd aanwezig te zijn, had schriftelijk van zijn belangstelling doen blijken. In zijn woon huis werden den heer van Brussel nog vele blijke van belangstelling bezorgd. Personalia. Voor het examen handen arbeid is'gesl'aagd de heer A. H. Walraven Enorme belangstelling voor A.M.A.-rei- zen. De belangstelling voor de A.M.A.- reizen der Alphensche Middenstand is zoo enorm bij het publiek," dat het be treffende comité van. uitvoering voor de bootreis naar Amsterdam niet minder dan twee salonbooten heeft moeten charte ren w.o. „De IJssel", plaats biedende aan 600 personen. Door deze groote belang stelling kon men de booten niet huren op den vastgestelden datum, zoodat nu deze reis is bepaald op Woensdag 1 Sep tember a.s. Gelet op de vorige ervaringen verzoekt het comité het publiek beleefd de Rijn kade voor de deelnemers te reserveeren, terwijl zij de deelnemers in het bezit van een deelnemerskaart een behoorlijke plaats aan boord garandeeren. Ook voor de reizen per touringcar heden naar Alk maar en Bergen bestond goede belangstel ling zoomede voor de Zaterdagmiddag te organiseeren reis naar de Pyramide van Austerlitz, terwijl voor den tocht naar Wassenaarsche Slag een 4-tal autobussen noodig zullen zijn. Groote zwemwedstrijden. A.s. Zater dagmiddag 3 uur zullen in het Alphensch zwembad groote onderlinge zwemwedstrij den worden georganiseerd. Het programma bevat o.m. 2550 meter Daanwedstrijd; es tafette en waterpolo-wedstrijd om fraaie medaille's en kunstvoorwerpen. Geboren: Niesje, d. v. F. Donker en M. J. Punselie Engel, z. v. J. Blom en A. F. de Raat Cornelis Johannes, z. v. W. Landstra en C. van der Voet Cornelis Albert, z. v. A. Donker en G. H. Nieuwen- huis Teunis Cornelis, z. v. T. C. Ver teek en C. A. van Niedek Theodora Wil helmina, d. v. G. Koele wijn en H. A. G. An- kerna Jan, z. v H Veenstra en B. C. van Klaveren Maria Margax*etha Alida, d. v. L. P. M. van Velzen en A. C. M. van Vel- zen Antonius Franciscus Jacobus, z. v. J. A. Jansen en M. Pruckner Hendrika Jantje, d. v. B. Goudkuil en H. J. Knopperts. Gehuwd: Johannes Gijsbertus Sluis, oud 25 jaar met Johana Oostveen, oud 24 jaar Pieter Arie Liedorp, oud 35 jaar met Johanna Petronella Helena Horsman, oud 31 jaar. Overleden: Willem van Dijk, oud 71 jaar, gehuwd met Catharina Christina van der Braassem, wonende te Haarlem. Ingekomen: Paulus J. Kaptijn, 's Mo- lenaarsbuurt'41, van Mijdrecht; Cornelis A. de Geus, Raadhuisstraat 137, van Zandvoort; Neeltje Schoonhoven, Julianastraat 29, van Hillegom; Aart van der Marei en gezin, Lindenhovenstraat 55, van Bodegraven; Ja cobus D. van Berkel, Prinsenlaan 34, van Hilversum; Adriana Mostert, Steekterweg 130a, van Hekendorp; H. R. en R. II. van Hoorn, Raadhuisstraat 44, van Tiel: Meija G. van 't Wout, Raadhuisstraat 39, van 's-Gravenhage; Anna Lubach, Stationsstraat 19, van Nootdorp; Antonius E. van Egmond, Emmalaan 68, van Hillegom. Vertrokken: WTed. A. E. van der Leest-Uittenbogaard naar Gouda; Johanna Ida de Jong naar Voorburg; Johanna M. va nder Klein naar Wassenaar; Wed. B. H. van Ree-van der Kraats naar Boskoop; Ja- pina P. van Dongen naar Voorburg; Wilhel mina van der Bijl naar Leiden; Gijsbert Kom naar Boskoop; Maria E. Osendorp naar Leiden; Wed. A. Breedijk-Verburg naar Nieuwerkerk aan den IJssel; Cornelis van Leeuwen naar Eindhoven; Cornelis Pieter van Dam naar Zuid-Afrika, Kaap stad; Willy G. Joha naar Zuid-Afrika, Kaapstad; Albert Minting, naar Zuid- Afrika, Kaapstad. BENTHUIZEN MELKAUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN Wagen vernield, bestuurder gewond Vanmorgen reed een melkauto van A. van Grieken te Scheveningen, bestuurd door J. B. van der Heyde, wonende te Den Haag, op den Hoogeveenscheweg alhier Door het uitwijken voor een hond, reed de bestuurder tegen een boom, waardoor de zoo goed als nieuwe vrachtauto groo- tendeels werd versplinterd. Dr. Steur, te Zoetermeer, die de eerste hulp verleend, constateerde een kniebles sure en inwendinge kneuzingen. Van der H. werd per auto naar den Haag vervoerd. BODEGRAVEN. TWEE MOTORRIJDERS BOTSTEN TEGEN AUTO. De een kreeg een hersenschudding, de ander lichte verwondingen. Gisteravond heeft op den Rijksstraatweg nabij de boerderij „Raadwijck" een ernstige botsing plaats gehad. Vanuit de richting Bodegraven reden twee motorfietsen achter elkaar, terwijl vanuit de richting Alphen een vrachtauto naderde, welke plotseling den weg overstak en alzoo het geheele ver keer stopzette. De naderende motorrijders konden zulks zelfs niet vermoeden. De eerste kon er nog juist voorbij rijden, terwijl de laatste recht tegen den vrachtauto opreed, waarbij de bestuurder en de duo-be rijder van de motor werden afgeslingerd. Dr. Beye, die spoedig ter plaats was, ver bond hen, waarna de gewonden naar de wo ning van den arts werden vervoerd. De eerste had een hersenschudding bekomen en werd opverschillende plaatsen verwond, terwijl de andere er tamelijk goed afkwam. De gemeente-veldwachter V. maakte pro cesverbaal op. Later in den avond zijn ze naar hun ouderlijke woning te Haarlem en 's-Gravenzande vervoerd. DE WERKZAAMHEDEN AAN DE ZUIDZIJDE. Een kanaal dwars door den weg, om zandzuiger door te laten. Een machtige grijper wroedt met scherpe punten den grond in. Groote hoeveelheden klei en veen worden weggegraven tot we derom een groot gat ontstaat, aan weers zijden omzoomd van klei, dat uit het gat gekomen is en nu tot een groote hoogte wordt opgeworpen. Dit machtige graafwerk aanschouwt men bij de werkzaamheden aan de Zuidzijde, doch nu niet aan de zui delijke doch aan de noordelijke zijde van den weg, tusschen Rijn en Dijk. Het is'n.l. er om te doen om de groote zandzuiger, welke nog steeds in den Rijn ligt, over te brengen naar de afgravingen. Hiervoor is noodig dat het Jaagpad wordt uitgegraven en vervolgens de strook land tusschen Jaagpad en Zuidzijde om tenslotte den weg zelf open te breken over een lengte van 20 Meter. Dan zal vanzelfsprekend voor eeni gen tijd deze weg geheel en al gesloten zijn voor alle verkeer. De zandzuiger zelf heeft een breedte van 5 Meter en 'n diepte van 2 Meter. Het zal dus 'n flink gaatje moeten worden. Het geheele terrein is nu van de klein ontdaan en nu maar zand graven, 't Is werkelijk interessant daar eens een kijkje te gaan nemen. Spoorwegen worden aangelegd, of 't zoo maar gaat. Te gelegenertijd hopen we er nog eens nader op terug te komen. Maar gaat U nu alvast 'ns kijken! Uitkijken blijft de boodschap. Zondag morgen werden we verrast door nog enkele palen in de straten, op de trottoirs. Het wordt op de trottoirs werkelijk goed uit kijken. Velen hebben zich dan ook al eens verwond door met zoo'n paal kennis te maken. In de Brugstraat alleen reeds staan er „maar" 'n stuk of tien. De van Tolstraat, Brugstraat en Noordstraat zijn ook voor- rangs wegen geworden. Deze voorrangswe gen zijn kenbaar aan de bekende vierkante witte borden met vierkant oranje vlak, ter wijl het geheel op één der punten is ge plaatst in den vorm van een ruit. Tevens zijn deze wegen nog langs den geheelen weg kenbaar aan de kilometerpalen, welke wit geschilderd zijn met een oranjekop. Ver der zijn er 'n stel bepalingen aan verbon den, voor wat betreft de niet voorrangs wegen, einde voorrangsweg, geen der we gen voorrangsweg enz. enz. Uitkijken blijft de boodschap. Deelname bloemencorso. Bij deze ves tigen wij nog eens de aandacht op het op 1 September te houden bloemencorso, als oinderdeel der Koninginnefeesten op 1 September a.s. De opgave tot deelname sluit 28 Augustus. Bij voldoende deelname zullen de plaatselijke bloemenwinkeliers heel voordeelig hun waar aanbieden. Zon der groote kosten kan dus een ieder mee doen met wagens, fietsen, auto's e.d. Postduiven. De Postduivenvereeniging „De Snelvlucht" hield deze week een wed vlucht voor jonge duiven vanaf Mons (Bel gië). Afstand 190 K,M. Er werden 96 duiven gelost om 10.25 uur. Aankomst eerste duif 1.37.14. Laatste prijswinnaar 4.19 uur. Tevens werd een wedvlucht gehouden vanaf Zwijndrecht, afstand 30 K.M. voor oude en jonge duiven. Te 8 uur werden 90 duiven gelost. 1 H. v. d. Heuvel, 2 R. Over- kamp, 3 L. Kaptein, 4 C. Oostveen, 5 A. Ver- meij, 6 P. Beens, 7 Gebr. Wolswijk, 8 T. Sterk, 9 P. Zeilstra, 10 L. Boele. HAZERSWOUDE (Groenendijk). De Kruisvaart. Zondag a.s. hoopt de Kruisvaart een genoeglijk avondje te ver schaffen aan de ouders van de leden. Om half zeven wordt deze ouderavond ingezet met een kort Lof, dat door de jongens zelf wordt gezongen. Daarna komt de zeereerw. heer L. Beune, districts-directeur, een woord richten tot de ouders over het zoo noodzakelijke jeugdwerk. Bij gunstig weer heeft dit plaats op het z.g. „Eilandje", de plaats van het gewone wekelijksche banuur. Moge het doel van de Kruisvaart, met de ouders mewerken tot vorming en opvoeding der jongens, daardoor een stap nader bereikt worden. Zeker mag hier vader en moeder, als het eenigszins kan, niet ontbreken, want door hun tegenwordigheid steunen zij de goede strevingen der jeugdleiders. Het kleine pro gramma, met als slot een Mariahulde, zal niet teleurstellen. Geen entrée en geen an dere ..aanbiedingen", de twee lastposten bij zoo'n samenzijn. Moge dit ook de opkomst ten goede ko men, en een goede uitwerking hebben op de Kruisvaarders. NIEUWKOOP. Tweede prijs. De Zangvereeniging „Amicitia" alhier, directeur de heer J. Markx uit Alphen aan den Rijn, behaalde op het concours te Maasland een tweede prijs in de suprieure afdeeling met 322 punten. Een mooi succes. Ondertrouwd: J. Baas, 35 jaar en K. Knaap 30 jaar. WOERDEN. HET POSTKANTOOR STOND ONDER STROOM. Ieder binnenkomende werd geschokt! Gisterenmiddag werd het personeel van het postkantoor gewaarschuwd, dat by het betreden van het postkantoor en het aan raken van stalen deelen de menschen zoo'n eigenaardig trillend gevoel kregen. Bij onderzoek door monteurs bleek, dat het geheele postkantoor onder stroom stond. Na een half uur was het euvel ver holpen en konden de menschen zonder de ze spookachtige gevoelens weer normaal hun chèqués gaan innen. Op 't nippertje af. Gisterenmiddag werd de politie gewaarschuwd door den stationschef om assistentie bij de onbe waakte overweg op Breeveld. Een persoon met de fiets de onbewaakte overweg toen de dieseltrein, die om 13.10 in Woerden nioet stoppen, in aan tocht was. De bestuurder was genoodzaakt, de trein tot stilstand te brengen, om onge lukken te voorkomen. De betreffende heer had zich ijlings uit de voeten gemaakt. Er gebeuren voor dezen persoon zeker nog geen ongelukken genoeg op de onbewaakte overwegen. De politie stelt pogingen in het werk, den bewust en persoon te achterhalen en hem een verdiend proces-verbaal te be zorgen. Oplichting. In de Zegveldsche Meye, is door de politie hier ter stede aangehouden A. C. de K, die zich bij verschillende zaken alhier, geld had toegeëigend. Na aan een verhoor te zijn onderworpen, werd hij, na dat een proces-verbaal was opgemaakt, we gens oplichterij weer op vrije voeten ge steld.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7