BINNENLAND STADS AGENDA RECHTZAKEN NIEUWS VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? EENIGE REGENKANS. De Bilt seint: Verwachting: Zwakke tot matige Weste lijke tot Nooidelijke wind, gedeeltelijk be wolkt, nog kans op regenbuien in het Noor den, in het Zuiden weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 771.8 te Valentia. Laagste barometerst.: 753.8 te Isafjord. De hooge drukking breidde zich verder over de Britsche Eilanden uit en in Scan dinavië steeg de barometer vooral in het Noorden, zoodat een overschot van de de pressie op de Noordzee achter blijft en re gen brengt in het Noorden van ons land. De depressie in het verre Noord-Westen na dert slechts langzaam. De Britsche Eilanden hebben nog opklarend weer met iets la gere temperatuur. Ook in Scandinavië klaart de lucht op, alleen in het Zuiden zal nog regen vallen. Duitschland komt in het Westen onder invloed van de opvullen de depressie en heeft ook alierwege zwaar bewolkte lucht. In Frankrijk houdt het fraaie weer in het Zuid-Oosten aan, het Noorden heeft vrij zware bewolking. In Zwitserland bleven de hoogste toppen vrij van de bewolking. De opvullende depressie kan vooral in het Noorden van ons land nog re gen brengen. Overigens is er weinig verandering te wachten. LUCHTTEMPERATUUR 15.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Vrijdagnamiddag 8.46 uur tot Zaterdagmorgen 5.21 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 21 Aug. voorm. 3.07 en nam. 3.36 uur. WATERTEMPERATUUR. Poelmeer 19 gr. C. De Zijl 18.5 gr. C. BLOEMBOLLENS ANEERINGSPLAN. Gisteren is uitgegeven Staatsblad no. 649, besluit van den 13den Augustus 1937, tot toepassing van artikel 12 der Lar.dbouw- crisiswet 1933, het crisis-organisatiebesluit 1933 en het crisis-monopoliebesluit 1933, op bloembollen. (Bloembollensaneeringsplan 1937, invoermonopolie. Dag van inwerking treding 21 Augustus 1937). ARBEID IN BROODBAKKERIJEN. De minister van sociale zaken heeft toe gestaan dat in verband met de viering van den verjaardag van de Koningin in brood bakkerijen in alle gemeenten des Rijks door hoofden of bestuurders en door bakkersge- gezellen op Dinsdag 31 Augustus om 3 uur des voormiddags met den bakkersarbeid wordt aangevangen. Bovendien mag op dien dag reeds te 1 uur des voormiddags met ar beid, bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, worden aangevangen. HET VLAAMSCH NATIONALE ZANGFEEST TE BRUSSEL. Antwoord op vragen van den heer Rost van Tonningen. Op vragen van den heer Rost van Ton- r.ingen, betreffende het verhinderen van het deelnemen van den dirigent Jos. Vrancken Jr. aan het Vlaamsch-nationale zangfeest op 25 Juli j.l. te Brussel, heeft de minister van buitenlandsche zaken a.L, dr. Colijn, geantwoord, dat de regeering bevordering van alle gepaste uitingen van het Neder- landsche kunst- en geestesleven in het bui tenland als een voorwerp van haar aanhou- 'dende belangstelling beschouwt. In haar streven ten deze neemt naast Zuid-Afrika, België en in België. Vlaanderen uiter aard een bijzondere plaats in. Als een ge paste uiting van Nederlandsch kunst- en geestesleven beschouwt de regeering echter niet het gebruik van het Wilhelmus, zooals op 25 Juli j.l. te Brussel voorzien, n.l. als symbool in een aangelegenheid van Belgi sche binnenlandsche politiek. Immers met die duidelijke strekking zou het op een Vlaamsch-nationaal zangfeest ten gehoore worden gebracht. Een zoodanig gebruik van het Wilhelmus wordt door de regeering misbruik geacht en mitsdien deelt zij het door Ilr. Ms. gezant te Brussel ingenomen standpunt, dat een Nederlander aan een zoodanig misbruik geen medewerking be hoort te verleencn. DE MAATREGELEN VOOR HET SLAGERSBEDRIJF. In aansluiting op de berichten in ons vorig blad kan worden medegedeeld, dat de beschikking van den minister van oeco- nomische zaken, waarbij is bepaald, dat voorloopig zonder zijn vergunning geen in richting zal kunen worden gevestigd, waar in het slagerbedrijf wordt, uitgeoefend, reeds gisteren in werking is getreden. Voorts is de verlaging van de crisishef fing op vleesch van 10 op 5 pet. met ingang van vandaag in werking getreden. De tekst van de ministrieele beschikking luidt als volgt: 1. Het is verboden, in inrichting, waarin het slagersbedrijf al dan niet uitsluitend zal worden uitgeoefend, voor zoover die uit oefening betreft, te vestigen zonder vergun ning van den minister van oeconomische zaken. 2. Onder de uitoefening van het slagers- bedrijf wordt voor de toepassing van deze beschikking verstaan het in voorraad heb ben, het voor aflevering aan het publiek geschikt maken, of het aan het publiek ver- koopen van versch of bevroren vleesch van runderen, varkens, schapen of paarden. DE INDRUK IN SLAGERSKRINGEN. Op het bureau van den Ned. Kath. Hanze- fcónd van Slagerspatroons was men van ochtend, toen het besluit van den minister bekend werd dankbaar gestemd. Dankbaar omdat men er een ernstige poging van den minister in ziet om het slagersbedrijf te hel pen. De invoering van een spertijd noemde men zeer belangrijk voor het bedrijf. Er komt hierdoor een mogelijkheid, dat ten slotte eens een einde zal komen aan de overbezetting van het bedrijf. Het bedrijf zal zich in zijn omvang nu kunnen gaan aanpassen aan de behoefte, waaraan door de verminderde koopkracht op het oogen- blik zeer zeker meer dan voldaan wordt. Ook over de verlaging van de crisishef fing met de helft toor.de men zich verheugd. Echter was dit besluit toch ook een kleine teleurstelling. Men had gehoopt dat de volle honderd procent eraf zou zijn gegaan. Het motief immers, dat indertijd aanleiding was de heffing in te voeren dat was de finan ciering van de rundvee-afslachting geldt sedert lang niet meer, zoodat het geld, dat men thans uit de crisisheffing ontvangt, voor geheel andere doeleinden wordt be steed, dan waarvoor het bestemd was. De slagers blijven daarom hopen, dat ook de tweede vijf procent spoedig zal ver dwijnen. Is men derhalve dankbaar voor hetgeen nu gebeurt en juicht men het toe, dat minister Steenberghe toont werkelijk en metterdaad iets te willen doen voor het sla gersbedrijf, dat in uitersten nood verkeert, en dat dagelijks slachtoffers ziet vallen, vol daan zal men eerst zijn, als Z.Exc. de door hem zelf uitgesproken hoop, dat hij de cri sisheffing spoedig geheel zal kunnen laten vervallen tot verwezenlijking zal kunnen brengen. Zooals de zaken nu staan zal de verlaging van de heffing thans niet eens tot uitdruk king kunnen komen in de vleesch prijzen. Deze immers zijn reeds thans veel te laag, zoo zelfs, dat momenteel door de slagers in het algemeen met verlies wordt gewerkt. IVETTIGE ARBEIDSTIJD VOOR BANK .EN EFFECTENBEDIENDEN. Dezer dagen vond op uitnoodiging van den directeur-generaal van den arbeid, te zijnen bureele een bespreking plaats van vertegenwoordigers van organisaties van werkgevers en werknemers in het bank en effectenbedrijf, ter bespreking van een door de vereeniging voor den effecten handel te Amsterdam en de Amsterdam- sche bankiersvereeniging tot den directeur- generaal van den arbeid gericht verzoek, om maatregelen te willen treffen tot een soepele toepassing van de bepalingen der arbeidswet, t.a.v. bank- en effectenkan toren, zulks in verband met de noodzake lijkheid, welke hieraan voor den goeden gang van zaken in dat bedrijf, zou bestaan In verband hiermede werd te kennen ge geven, dat de gebondenheid aan een werk tijd van 8% uur per dag en 48 uur per week, als een bezwaar wordt gevoeld, we gens belangrijke variatie in het aantal uit te voeren orders, reden waarom men ver zocht een verschuiving van den werktijd mogelijk te maken, waarbij deze in het al gemeen 10 uur per dag en 55 uur per week mag bedragen, met een maximum van 2350 uur per jaar, waarbij de werkgevers zich bereid verklaarden door het invoren van staffelmethoden controle gemakkelijk te doen plaats vinden. Voorts verzocht men om zelfstandig wer kende kassiers het beheer der hen toever trouwde gelden onafgebroken te doen voortzetten, hetgeen dus beteekent, dat. af geweken zou worden van de bepaling, dat na 5% uur werken uur rust moet wor den genoten, terwijl tenslotte werd ge vraagd voor beursbedienden te bepalen, dat de tijd. noodig voor het gaan naar en komen van de beurs, mits daarin geen boodschappen e.d. Voor het kantoor worden verricht, niet als werktijd aan te merken. Van werkgeverszijde is met klem ver zocht vooral de eerste twee verzoeken te willen inwilligen, terwijl van werknemers zijde werd betoogd, dat inwilliging van de ze verzoeken onnoodig was. Aangezien de practijk heeft uitgewezen, dat dit bedrijf goed kan functionneeren binnen de tijdsruimte van 3 y, uur per dag en 48 uur per week, vooral wanneer men daarbij in het oog neemt, dat er nog bepaal de vormen van overwerkvergunningen be staan. KOSTEN CONTROLE OP WERKLOOZEN. Mede namens zijn ambtgenooten van bin nenlandsche zaken en van financiën heeft de minister van sociale zaken aan de ge meentebesturen medegedeeld, dat de tege moetkoming in de kosten van controle op werkloozen voor de dienstjaren 1937, 1938 en 1939 50 pet. zal bedragen van hetgeen ter zake door de betrokken gemeenten wordt uitgegeven. Onder controle-werkzaamheden worden uitsluitend verstaan de uitoefening van huis- en straatcontróle (de buitencontröle) en de samenstelling van controlerapporten daarover. EEN TOONEEL VERBOD. De Haagsche burgemeester verbiedt de opvoering door het Hofstadtooneel van „De dag des Oordeels". De burgemeester van 's-Gravenhage, de heer De Monchy, heeft de opvoering ver boden van „De Dag der Oordeels", het jong ste werk van den Amerikaanschen schrijver Elmer Rice, met welk stuk het Vereen. Rotterd. Hofstadtooneel onder leiding van Cor van der Lugt Melsert het a.s. tooneel- seizoen wilde openen. In een brief dd. 10 Aug. geeft de burge meester te kennen, dat hij het stuk een te duidelijke toespeling acht op den Rijksdag brand, dan dat hij de vertooning ervan zou kunnen toelaten. Volgens mededeeling van den heer Cor van der Lugt Melsert was het stuk over eenkomstig de contractueele bepalingen door den administrateur gezonden aan den gedelegeerde van de schouwburg-commis sie mr. G. A. van Haeften, van wien het 6 Aug. werd terug ontvangen met de mede- deeing, dat tegen opvoering geen bezwaar bestond. Toen waren de communiqué's aan de pers verzonden en werden nadere mede- deel'ingen over de première gepubliceerd. Op 8 Aug. vernam de heer v. d. Lugt Mel sert, dat het manuscript door mr. van Haef ten was teruggevraagd en aan prof. v. d. Bilt was doorgezonden. Desgevraagd ver telde mr. v. Haeften den heer v. d. Lugt Melsert op 9 dezer, dat het stuk bij den bur gemeester was. Deze heeft het manuscript onmiddellijk gelezen blijkbaar en grooten spoed gelukkig betracht. Op 10 Augustus schreef hij zijn verbod neer. In een lang onderhoud heeft de heer v. d. Lugt Melsert vergeefs gepoogd den burgemeester van standpunt te doen veranderen. „Dit verbod heb ik niet voorzien", zei de heer v. d. Lugt Melsert. Ik heb het stuk ge lezen als kunstenaar en vond het een goed, sterk stuk. Er komt een proces in voor, dat zich afspeelt onder dictatuur. De hoofdver dachten worden van een aanslag beschul digd, waaraan zij onschuldig zijn. Het is m.i. een tiidstuk. een tragedie van het recht. In Londen wordt het stuk sinds April da gelijks gespeeld, zooals het ook in Amerika vele opvoeringen beleefde. De heer v. d. Lugt Melsert verklaarde in groote ongelegenheid thans te zijn, daar de décors waren besproken, de costuums be steld, een aantal acteurs tijdelijk was ge- engageerd enz. enz. Kortom alles was er op berekend, dat een der twee deslen, waarin 't gezelschap gesplitst is, met de op voering kon aanvangen. De heer Van der Lugt Melsert zei geen bedenkelijke stukken te willen spelen, niet te willen speculeeren op sensatiezucht en hij is ook afkeerig om dit Haagsche verbod een indirecte reclame te doen zijn voor op voeringen elders. Dit ligt niet in zijn lijn. Hij speelt het stuk nu in het geheel niet. Sensatie-reclame behoort niet bij ernstig werk als hij wilde brengen. Hij voert dus het stuk af van het repertoire, maar be klaagde zich zeer over de wijze van behan deling door de commissie. De officieele lezing. Naar aanleiding van de uiteenzetting door den heer Van der Lugt Melsert, betreffende het door den burgemeester uitgevaardigde verbod van de opvoering van het tooneel- stuk „De Dag des Oordeels", bericht men ons van officieele zijde het volgende: Nadat mr. van Haeften als gedelegeerde van de schouwburg-commissie op 6 Augus tus aan de directie van het Rotterdamsch Hofstad Tooneel had doen weten, dat tegen de opvoering van het bewuste stuk in den schouwburg geen bezwaar bestond, had de burgemeester op eigen verzoek met mr. Van Haeften over een andere zaak een onder houd. Bij deze gelegenheid vertelde mr. Van Haeften den burgemeester, die tevoren zelfs van het bestaan van het stuk niets afwist, een en ander over den inhoud daar van, hetgeen den burgemeester den wensch deed uiten het stuk zelf te lezen. Op 9 Augustus ontving de burgemeester daarop den Hollandschen tekst door tus- schenkomst van den administrateur van den Kon. Schouwburg. Daaruit bleek hem, dat „De Dag des Oordeels", al speelt het in een Slavisch land en al beschrijft het een proces wegens poging tot moord op een dictator, zoo tallooze toespelingen bevat op het in brank steken van het Rijksdaggebouw, dat de toeschouwer geen oogenblik in twijfel zal zijn omtrent den eigenlijken aard van hetgeen vertoond wordt. Daarbij wordt zoowel de Duitsche recht spraak als de houding van de Duitsche re geering, met name van minister Goering, op zóó ongunstige wijze voorgesteld, dat de opvoering van het stuk ontoelaatbaar was te achten in een land, dat vriendschappe lijke betrekkingen met Duitschland onder houdt. Op dezen grond heeft de burgemees ter op 10 Augustus laten weten, dat hij op voering van dit tooneelstuk te 's-Graven- hage verbood. BEREIDING VAN ALCOHOL UIT SUIKERBIETEN. Öe destijds door den minister ingestelde commissie ontbonden. Bij beschikking van den minister van oeconomische zaken is ontbonden de des tijds door hém ingestelde commissie, welke tot taak had, hem te rapporteeren over de vraag, of de bereiding van alcohol uit in Nederland geteelde suikerbieten onder de huidige "omstandigheden oeconomisch ver antwoord is. HET VOORONTWERP-PERSONEEL- FONDSENWET. De Hooge Raad van Arbeid voegt aan haar advies aan de regeering een nieuw ontwerp toe. De Hooge Raad van Arbeid heeft thans aan den minister van sociale zaken advies uitgebracht over het door dezen minister bij den raad aanhangig gemaakte vooront- werp-Personeelfondsenwet. In dit advies erkent de raad de verdiens ten van het voorontwerp in zooverre, dat het'een zeer goede basis gebleken is ter be spreking van het vraagstuk der onderne- mingsfondsen'. Ook de raad is van oordeel, dat bevorderd dient te worden, dat gebeurtenissen, als zich met de pensioenen van den Kon. Hol landschen Lloyd hebben voorgedaan, in de toekomst voorkomen worden. De raad ziet ook in belegging in polissen van levensver zekering een uitnemend middel om dat doel te bereiken. Slechts vreest hij, dat al te op timistisch is de in de toelichting geuite ver wachting, dat de werkgevers zich door een voorschrift van die strekking niet- zullen laten weerhouden van het toekennen van pensioen. Een groote meerderheid van den raad is veeleer van oordeel, dat, bij invoering van de regeling van het voorontwerp, een groot aantal van de bestaande pensioenvoorzie ningen gedoemd zal zijn te verdwijnen. De meerderheid van deze voorzieningen toch worden bekostigd hetzij uit de loopen- de middelen, hetzij uit een reservepost, die jaarlijks aangevuld wordt, terwijl, indien een rechtspersoonlijkheid bezittend fonds gevormd is, het vermogen daarvan in vele gevallen bestaat in een aanspraak op de on derneming, in den vorm van een aandeël, obligatie of gewone schuldbekentenis. Indien al deze voorzieningen plotseling zouden moeten worden vervangen door be legging in polissen, waartoe dus de contante waarde van de eventueele aanspraken van de betrokken, arbeiders zou dienen te wor den liquide gemaakt dan zou dit voor vele van haar het einde beteekenen. Ook nieuwe initiatieven van werkgevers tot het stichten van pensioenfondsen zullen hierdoor be lemmerd, .'zoo niet onmogelijk gemaakt worden. Eenige leden meenen zelfs, dat in het geheel geen nieuwe voorschriften in zake de legging van pensioenfondsen be- hooren gegeven te worden. Met wat het Kon. besluit van 31 Maart 1908 op dit punt voorschrijft, zou-huns inziens volstaan kun nen worden. Ook de overgangsbepaling van het voor ontwerp achten zeer vele leden te weinig soepel. Naar hun meening moet het stre- KEURING VAN VRACHTAUTO'S. Op Woensdag a.s. Het denkbeeld van den Bond van Be drijfsautohouders in Nederland, om in sa menwerking met het Wetenschappelijk Bedrijfsauto Instituut controle mogelijk te maken op den toestand van motorrijtuigen, zoowel met het oog op de verkeersveilig heid .als de bedrijfszekerheid,heeft in de practijk zijn juistheid bewezen. Controle'is noodig. Dat is een ervaring, die talloos vele bedrijfsautohouders hebben opgedaan. Zij is nuttig, omdat kostbare re paraties in een nabije toekomst vermeden konden worden. Zij is voordeelig, doordat zij bedrijfsstoornissen, die geld kosten, voorkwam. De technische controle wordt in steeds meer landen uitgevoerd. De F.I.T.C.A., de internationale federatie van bedrijfsauto- houdersbonden in de verschillende landen, heeft de noodzakelijkheid van technische controle ter verhooging van de verkeers veiligheid en bedrijfszekerheid voor hei wegtransport erkend en zal die zooveel mo gelijk bevorderen. De F.I.T.C.A. verbindt daaraan de voor waarde, dat de controle dient te geschieden door een neutrale instantie. Zij moet dus niet plaats hebben door of vanwege de ge bruikers, die belang hebben bij goedkeu ring, noch door den Staat of eenige over heid, omdat die belang hebben, althans kunnen hebben bij zaken, die weliswaar indirect verband houden met het auto- transport, doch waarvoor beter afzonder lijke voorschriften kunnen worden gegeven. De internationale organisatie wenscht een internationaal en onafhankelijk insti tuut, dat in geen enkel opzicht betrokken mag zijn bij den handel in of het gebruik van automobielen. De B.B.N, is ten deze al voorgegaan door de onderwerpelijke controle op te dragen aan het W.B.I., dat werkt volgens de regle menten van het Bureau Veritas te Parijs en daardoor geheel aan de gestelde voor waarden voldoet. Dat de bedrijfsautohou ders vertrouwen stellen in deze neutrale controle blijkt overvloedig uit het groote aantal wagen, dat voor onderzoek wordt aangeboden. Voor de tweede maal komt een contro- LEIDEN. Vrijdag: „St. Christoffel", „De Harmonie", 8 y3 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 A ug. a.s. waargeno men door de apotheken: P. du Croix, Ra penburg 9, telef. 807, J. P. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 en J. Doedens, Wilhel- minapark 8, Oegstgeest tel. 274. ven erop gericht zijn om met behoud van de grondgedachten van het vooront werp een regeling uit te werken, welke ook voor die werkgevers aannemelijk is, die thans reeds pensioenfondsen aan hun on derneming verbonden hebben. Op grond yan het bovenstaande heeft de raad den minister een nieuw ontwerp aan geboden. LUCHTPOSTTARIEF INDIë Brieven 12J4 cent per 10 gram. Nog steeds worden duizenden brieven voor Nederlandsch-Indië onjuist gefran keerd. De nieuwe tarieven blijken nog on voldoende tot het publiek te zijn doorge drongen. Men lette daarom goed op: de verzending met den luchtweg is thans de normale. Het tarief is voor brieven 12 H cent per 10 gram, voor briefkaarten 10 ct. Alleen bij duidelijke vermelding op den omslag, dat verzending per landmail moet geschieden, vindt deze verzendingswijze •plaats en geldt het internationale tarief van 12/4 cent voor de eerste 20 gram en 7H cent voor elke volgende 20 gram. Verder bestaat nog de mogelijkheid om, met de landmail, postbladen van 6 cent (na 1 September 5 cent) naar Neder- landsch-Indië te verzenden. Wie den geadresseerden en de post on- noodige last wil besparen frankeere zijn correspondentie volgens het nieuwe tarief. RECHTBANK TE HAARLEM. Inbraak te Hillegom. Gisteren stond, voor de Haarlemsche rechtbank terecht een 37-jarige tuinman die op 25 Juli heeft ingebroken in een huis aan de Weeresteinstraat te Hillegom. Uit de woning waren zilveren lepels, een. rij wiel, enz. ontvreemd. De voorwerpen wer den in Den Haag verkocht. De man beken de en zeide door armoede gedreven te zijn. De officier wees er op dat verd. reeds een groot aantal veroordeelingen achter den rug heeft en zonder middelen van bestaan rondzwerft. Hij eischte voor de inbraak een gevangenisstraf van één jaar en een dag hechtenis met 2 jaar opzending naar een rijkswerkinrichting voor de landloope- rij. Uitspraak 2 September. lewagen in Leiden en wel op Woensdag 25 Augustus a.s., Lammermarkt; standplaats: Hotel Bristol. Nieuwe Beestenmarkt 34. Iedere bedrijfsautohouder, die wil mede werken aan de verkeersveiligheid en daar bij het belang van zijn bedrijf verstaat, stuurt zijn wagens ter controle. BEëEDIGING OFFICIEREN Zaterdagmorgen te 10 uur zal op de Maal drift de beëediging plaats heben van de nieuw benoemde tweede luitenants F. Brouwer en J. Stam, behoorende bij het 6e Reg. Veldartillerie alhier. Het regiment zal daartoe te 10 uur zijn opgesteld onder commando van den kapitein Iwes. De be- eediging zal geschieden door den luitenant kolonel de long. De muziek van het „zes de" zal hierbij tegenwoordig zijn. Door burgers gegrepen. Gistermiddag te vier uur is door eenige burgers gegrepen en aan de politie uitge leverd de 23-jarige K. J. S., varensgezel, wonende te Utrecht, die een op de Bree- straat staand onbeheerd rijwiel had ont vreemd. Tusschen de spaken. Hedenmorgen te tien uur is de 10-jarige J. H. J., die bij zijn vader achterop de fiets zat, doordat de step afbrak, met de linker voet tusschen de spaken bekneld geraakt. De jongen werd ernstig aan de hiel ge wond en is door den E. H. D. naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Het veelbegeerde plaatje. Bij de politie zijn weer tal van diefstal len van rijwielplaatjes binnengekomen. Het publiek wordt in zijn eigen belang drin gend aangeraden geen rijwielen onbeheerd te laten staan. Verschenen is het programma van de kinderfeesten ter gelegenheid van de ver jaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s. De Wethouder van Fabricage, de heer J. Spinter Gzn., is verhinderd morgen spreek uur te houden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2