I PERDE BLAD - PAG. 9 RADIO-PROGRAMMA'S VRIJDAG 20 AUGUSTUS. DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1937 GEMENGDE BERICHTEN EINDJE DOODGEREDEN. Onder de oogen van vader en grootvader. Gistermiddag is in de Nieuwstraat te Hoensbroek een 3-jarig meisje door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Het kind was op weg naar haar groot vader, die in genoemde straat woont. De vader had de kleine ever. losgelaten om het meisje op haar grootvader, die stond te wachten, toe laten ioopen. Een oogenblik daarna is het ongeluk gebeurd. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Omstreeks vier uur gistermiddag reed een motor met zijspan van de Haagsche po litie op het Jonckbloetplein, toen de be- stuui*der plotseling moest uitwijken voor een van rechts komenden motorrijder. Door de onverwachte manoeuvre kantelde de politiemotor. De twee agenten werden tegen den grond gesmakt en ook de andere motorrijder kwam te vallen, omdat het hem niet mogelijk was, den kantelenden politie motor te ontwijken. De 30-jarige agent W. van D. kreeg een hersenschudding en een wonde aan het voorhoofd, de tweede agent, de 32-jarige C. A. P., bekwam bloedende verwondingen aan het gelaat, terwijl de 43-jarige J. C. M., eveneens te 's-Gravenhage, met een ge compliceerde onderbeenfractuur moest wor den opgenomen. De G.G.D. verbond de drie gewonden ter plaatse en vervoerde hen naar het R. K. ziekenhuis. De agent P. zal dit spoedig weer mogen verlaten, de beide andere gewonden blijven voorloopig in het ziekenhuis. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Paard en v/agen aangereden bij Spaubeek; de twee inzittenden kwamen met den schrik vrij. Op den onbewaakten overweg trrsschen Geieen en Spaubeek is gisteren en ongeluk geschied, waarbij wonder bóven wonder geen personen het leven hebben gelaten. Een met een paard bespannen voertuig, waarop gezeten waren een landbouwer en diens zoontje, passeerde den overweg en werd gegrepen door den sneltrein No. 688, die 14.42 uit Heerlen was vertrokken. Ter wijl de machine het paard greep, werd het voertuig opzij geslingerd, waardoor de beide inzittenden op den grond vielen, ge lukkig juist aan die zijde waar de trein niet passeerde. Beide kwamen met den schrik vrij, doch het kadaver van het paard werd onder de trein vandaan gehaald. Of schoon de spoorlijn ter plaatse een kleine bocht maakt, is het uitzicht zeer goed. De trein ondervond 20 minuten vertraging. TRAMTREIN BIJ NOORD-BARGE ONTSPOORD. Groote materieéle schade Gisteravond omstreeks half zeven is by de brug over het Oranjekanaal te Noord- Barge (Dr.) een tramtrein van de Eerste Drentsche Stoomtrammaatschappij ont spoord. De trein bestond uit elf wagons van tien ton en was geladen met hoogovenslakken, bestemd voor den nieuwen weg Zweelo Klazienaveen. De tweede wagon liep voor den ter plaatse liggenden wissel uit de rails en de derde wagon ontspoorde even eens. Doordat de koppelingen van de ont sporende wagons braken bleven de loco motief en de andere wagons in het spoor. De trambaan werd over een afstand van meer dan honderd meter totaal vernield en het verkeer was dientengevolge geheel geblokkeerd. Een pleiziertram uit Hoogeveen, die gis termiddag een vijftigtal bezoekers naar het Dierenpark te Emmen had gebracht, kon door de ontstane ravage niet terugkee- ren. Met autobussen van de tramwegmaat schappij werden de passagiers naar Hoo geveen teruggebracht. Persoonlijke ongelukken hebben zich bij de ontsporing niet voorgedaan. De mate- rieele schade is echter vrij groot. Perso neel van de Eerste Drentsche stoomtram maatschappij is onmiddellijk met het op- ruimingswerk begonnen. Over de oorzaak van het gebeurde tast men vooralsnog in 't duister. De machinist van den tramtrein kon daarover niets zeg gen JONGEMAN VERDRONKEN. Gistermiddag gingen te Harderwijk de tweelingbroers Nuse met een vriend nabij het havenhoofd, waar het krachtens politie verordening verboden is te zwemmen, ba den. Op een gegeven oogenblik zonk een der tweelingbroers weg. Hij riep nog om hulp, maar de anderen beschouwden den kreet niet als ernstig, tot zij de verschrikkelijke werkelijkheid gewaar werden. Toen was het echter te laat. Na anderhalf uur hebben visschers het lijk met den kuil opgehaald. LIJK OPGEHAALD. Uit het Wilhelminaknaal te Tilburg is het lijk opgehaald van de 29-jarige gehuwde mej. De G., aldaar. HANDLIFT ALS BRANDGELEIDER. Rechterhelft van gebouw der Ilford Selo aan de Middellaan te Amsterdam door vuur geteisterd. Een felle brand, welke via een handgoe derenlift langs alle verdiepingen is door geslagen, heeft Woensdagmorgen vroeg ge woed in 't pand van de firma Ilford Selo, een bedrijf van fotoplaten, -films en -pa- pier aan de Plantage Middellaan te Am sterdam grenzend aan 't café du Théatre, naast den Hollandschen schouwburg. De brandweer, welke met 5 stralen werkte, wist den brand tot de rechterhelft van het gebouw te beperken. Omstreeks kwart over zes hebben voor bijgangers en omwonenden den brand be merkt. De heer H. Blanes, die het „café du Théatre" drijft werd gewekt door het rin kelen van springend glas. Hij maakte on middellijk alarm en waarschuwde den too- neelspeler Louis de Vries directeur van den Hollandschen Schouwburg, die op de bovenverdieping van dit huis zijn woning heeft. De heer De Vries en zijn vrouw sloe gen inderhaast een ochtendjas aan en ver lieten met enkele kleedingstukken en on misbare tooneel-attributen hun woning. Inmiddels was, door de tijdige komst van de brandweer, welke door 'n surveilleer en den agent was gewaarschuwd, het gevaar van overslaan spoedig geweken. Toch was de situatie aanvankelijk ernstig genoeg. Toen men den toegang tot gebouw en tuin geforceerd had, bleek dat aan de achterzijde de vlammen fel uitsloegen, en wel van het rechter gedeelte der tweede en derde ver dieping. Vertoonde zich aan de voorzijde in den beginne veel rook, later baande het vuur zich ook hier een weg naar buiten. De brandweer die van de Nieuwe Achter gracht, de Ruyterkade en Kattenburg uit rukte en later, na het tweede alarm, nog versterking kreeg, bracht vijf stralen in het vuur. Drie stralen werden langs het trap penhuis naar boven gebracht, een aan de achterzijde opgesteld, waarna de vijfde aan den voorkant over de ladder omhoog ging. Onder leiding van adj hoofdbrandmees ter v. d. Wijngaard, werd de brand krachtig ingesloten. Het bleek spoedig, dat de koker van een kleine goederenlift het'vuur, dat gelijkvloers in de lift was ontstaan, naar het rechter gedeelte der boven gelegen ver diepingen had geleid. De eerste etage, waar zich een brandvrij gedeelte bevindt, was alleen aan de achterzijde aangetast, maar de tweede en derde verdieping brandden fel. De zolder, tot waar de lift niet reikte, bleef vrij van vuur, evenals de geheele lin kerhelft van het pand. Toen men den brand na een klein half uur onder de knie had bepaalde zich de schade dan ook in hoofdzaak tot deze étage gedeelten, welke, elk twee vertrekken diep, vrijwel volkomen zijn uitgebrand. De brand is ontstaan in de gelijkvloers gelegen ex peditie, waar de schade echter in hoofd zaak door het bluschwater is veroorzaakt. Boven waren kantoren en magazijnen, waar behalve de inventaris, een voorraad foto materiaal, films enz. is verloren gegaan. Ofschoon de filmrolletjes niet bijzonder brandbaar zijn, boden zij, mede door hun verpakking, natuurlijk veel voedsel aan de vlammen. De schade, welke in de duizenden loopt, wordt door verzekering gedekt. BRAND TE ROTTERDAM, lil opslagplaats van hout Omstreeks elf uur gisteravond is brand ontstaan in een opslagplaats van de Tri plex en Fineerhouthandel van de firma D. P. Brugman in de Nozemanstraat 14a te Rotterdam. Door krachtig ingrijpen heeft de brandweer in een half uur het vuur met zeven stralen op de waterleiding kunnen blusschen. De schade is niet aanzienlijk. Omstreeks genoemden tijd hoorde de kos teres van de LutherkapeL wlke naast het genoemde pand is gelegen, juist op het oogenblik dat zij zich te bed wilde bege ven, glasgerinkel. Zij vermoedde dat er iets niet in orde was en toen zij aan de achterzijde poolshoogte ging nemen, ont dekte zij veel rook en een roode gloed. Zij heeft toen terstond alarm gemaakt. In den aanvang liet zich de brand zeer ernstig aanzien. Een verstikkende rook hing niet alleen in de belendende panden, maar belemmerde ook het uitzicht in de Nozemanstraat en zelfs in de Vieram- bachtstraat. De omwonenden zijn dan ook, daar men uitbreiding van den brand vrees de, gewekt. De brandweer bestreed het vuur met ze ven stralen. Personeel van de afdeeling brandbluschmidelen heeft met rookmas- kers een onderzoek in het brandende pand ingesteld en een aanvang gemaakt met het bluschingswerk, dat aanvankelijk zeer door den rook werd bemoeilijkt. De brandweer had, toen zij het vuur eenmaal aan alle kanten had ingesloten, den brand spoedig onder de knie. Na een half uur konden de verschillende slangenwagens inrukken. De schade is zeer beperkt gebleven. Een partij fineerhout is verloren gegaan. De omlog- gende panden, vooral het bovenhuis en de Lutherkapel, waardoor de slangen geleid werden, hebben waterschade opgeloopen. BANKETBAKKERIJ TE ALKMAAR IN DE ASCH GELEGD. Een hevige brand heeft hedennacht de groote banketbakkerij van den heer D. C. Cramer, staande aan het Ritsevoort te Alk maar, geheel in de asch gelegd. De brand werd te ruim één uur door de vrouw des huizes ontdekt, die door het knetteren der vlammen wakker werd. Zij kon nog juist de overige huisgenooten, waaronder een zieke oude vrouw van 81 jaar, op het vuur opmerkzaam maken, zoo dat allen zich tijdig in veiligheid konden stellen. De brandweer rukte met drie auto's en DE LEIDSCHE COURANT een motorspuit uit en tastte het perceel van alle kanten aan. Hoewel het twee verdiepingen hooge perceel van onder tot boven in vlammen stond gehuld, wist men toch den brand in te sluiten. Om twee uur was het gevaar voor uitbreiding geweken. De geheele zaak was toen uitgebrand. Om half vier kon het groote materiaal van de brandweer inrukken, waarna men met de nablussching aan aanvang maakte. De schade wordt door verzekering ge dekt. Een bedrag van 1400 is in de vlammen verloren gegaan. Eenige belendende perceelen bekwamen waterschade. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. BRAND TE OSS. Gisteravond is brand uitgebroken in een der fabrieksgebouwen der N.V. H. Har- togs Fabrieken te Oss. Door krachtdadig optreden van de fabrieksbrandweer kon de brand tot een minimum worden be perkt. Een der arbeiders van een bouwe- rijbedrijf, dat in bovengenoemde fabriek verbouwingen uitvoert, bemerkte dat brand was ontstaan in de daar opgesla gen kurken isolatieplaten. Deze platen, waarin een teersubstantie is verwerkt, brandden weldra als een fakkel en ontwik kelden een zwaren, zwarten rook, welke ver in den omtrek zichtbaar was. Na een half uur van hard werken was men den brand meester. Omtrent de oorzaak tast men volkomen in het duister. De schade schijnt niet bijzonder groot te zijn. OUD-BURGEMEESTER C. MAARSCHALK Naar wij vernemen is de toestand van den heer C. Maarschalk, oud-burgemeester van Haarlem, die, zooals bexend bij Wesel in Duitschland een auto-ongeluk kreeg en zwaar gewond in het ziekenhuis van Wesel werd opgenomen, van dien aard, dat hij spoedig de ziekeninrichting zal kunnen ver laten. AUTODIEF GEPAKT. Gisteren is te Doetinchem op aanwijzing van de Bussumsche politie de 20-jarige V. uit Bussum gearresteerd, die in samenwer king met den 20-jarigen B. uit Naarden een auto, die voor een huis in de Gooi- bergstraat te Bussum stond, heeft gestolen. V. heeft bekend dat zij verleden week ook een motorfiets te Deventer en een fiets te Bussum hebben gestolen. Zij waren van plan met de auto in de omstreken van Doetinchem op roof uit te gaan. De auto is in beslag genomen. B. is nog niet aangehou den. PHILATELISTEN BEDROGEN. Te Amsterdam is een man gearresteerd, die een zeldzame tanding van jubileum zegels zou hebben nagemaakt. Eenigen tijd geleden is gebleken, aldus. „Het Vad", dat oplichters een listige wijze om geld te verdienen hadden gevonden. Zij vervalschten de tandingen van de jubi leumzegels die destijds zijn uitgegeven ter gelegenheid van het vijf en twintig-jarig jubileum van de Koningin, en kregen voor deze exemplaren hooge bedragen van phi- latelisten. Na een uitgebreid onderzoek van den dactyloscopischèn dienst en de recher che van het bureau aan de Marnixstraat te Amsterdam, is men gistermiddag op de postzegelmarkt aan den Nieuwezijds Voor burgwal, aldus meldt de Tel., overgegaan tot de arrestatie van een man, die er van verdacht wordt zich aan het vervalschen van deze postzegels te hebben schuldig ge maakt. Hij is naar het bureau aan de Mar nixstraat overgebracht en daar voorloopig opgesloten. Het was ter gelegenheid van Harer Ma- jesteits regeeringsjubileum, dat er jubileum zegels werden uitgegeven, duizenden zegels, die een tanding hadden van 11 en 11 1/2. De postzegelliefhebbers en verzamelaars ont dekten spoedig, dat er under deze zegels ook zeldzame exemplaren te vinden waren met een tanding van 1111. Dat werden de zegels, waarnaar later de meeste vraag ontstond en die in den post- zegelhandel aanmerkelijk in prijs stegen. En zoo staan die zeldzame exemplaren in de catalogi geprijsd voor de niet onbelang rijke bedragen van zeventig gulden voor een ongestempeld exemplaar en vijftig gul den voor gestempelde exemplaren. Deze prijzen mochten in den kleinhandel iets minder zijn, tocht betaalt men gaarne voor zoo'n zeldzamen zegel van elf-elf een behoorlijk bedrag en prijzen van dertig en vijftig gulden zijn zeker geen zeldzaam heden. Weken geleden nu ontdekte iemand, dat er onder die zegels van hooge waarde exemplaren werden verxocht met valsche tanding. Het was met het bloote oog vrij wel niet te zien, doch toen deze zaak aan hangig werd gemaakt bij de politie en de dactyloscopische dienst de vervalschte zegels eens grondig bestudeerde en er foto's van maakte, ontdekte hij de vervalsching. De dader, toen nog onbekend, bleek van een gewonen jubileumzegel met een nor male tanding de gekartelde randjes te heb ben afgeknipt en den aldus versmalden zegel van de zeldzame tanding te hebben voorzien. De vervalschte zegel was ook door deze verandering iets smaller gewor den. De politie stelde een uitgebreid onder zoek in en meende gisteren voldoende aan wijzingen te hebben tegen een man, die vaak op de postzegelmarkt „goede zaken" deed. Toen hij zich gisteren weer op de markt vertooncfe en koopers zocht voor zijn verzameling, werd hij door eenige recher cheurs gegrepen en naar het politiebureau aan de Marnixstraat overgebracht. Het on derzoek in deze zaak is nog in vollen gang en het is lang niet onmogelijk, dat er meer dere falsificatiën aan het licht komen. Hilversum II, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de KRO. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Modern klein-orkest met solist en gramofoonplaten. 2.00 Orgel en zang. 3.00 Gramofoonplaten. 5.00 KRO-orkest. Van 6.006.20 Land en tuinbouwpraatje. 7.00 Berichten. 7.15 Luchtvaartpraatje. 7.35 Musica catholica. 8.00 Berichten ANP. 8.15 KRO-orkest. 8.40 Zang en piano. 9.10 Gramofoonmuziek. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Lily Marthé en haar zigeunerkna- pen-orkest. 11.15.12.00 Gramofoonplaten. Hilversum I, 1875 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 10.20 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 7.30 VPRO., 9.00 VARA, 10.40 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10.20 Gramofoonplaten. 11.00 Declamatie. 11.20 Orgelspel. 12.00 Gramofoonplatei. 12.30 Omroeporkest en gramofoonplaten. 2.30 Voor tuinliefhebbers. 3.00 Gramofoonplaten. 3.15 AVRO-Dansorkest. 4.00 Gramofoonplaten. 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonplaten. 6.30 Politiek radiojournaal. 6.50 Gramofoonplaten. 7.05 „Nieuws", causerie. 7.25 Gramofoonplaten. 7.30 Berichten V. G. P. 7.35 „Levenskracht en stervensmoed", causerie. 8.00 Pianovoordracht. 8.30 Literaire causerie. 9.00 VARA-Theaterorkest en solisten. 9.30 „Fantasia" en gramofoonplaten. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avondwijding. 11.00 Jazzmuziek (gr.pl.). 11.3012.00 Gramofoonplaten. D r o i t w i c h, 1500 M. 11.20 Gramofoonplaten. 12.05 Cello en orgel. 12.50 Henry Hall's dansorkest. 1.35 Het Nancy Phillips Strijkkwartet. 2.20 Gramofoonplaten. 3.05 Pianovoordracht. 3.35 „The story of mosquito day", cau serie. 4.05 Variëté-programma. 4.50 Gramofoonplaten. 5.20 Mezzo-sopraan en alt. 5.40 Het Wynford Reynolds Octet. 6.20 Berichten. 6.45 BBC-orkest met solist. 7.35 Tuinbouwpraatje. 7.50 Relais uit Amerika. 8.20 Radiotoneel. 9.00 „Eccentrics", causerie. 9.20 BBC-Symphonie-orkest. 10.00 Berichten. 10.20 „People en the move", causerie. 10.40 Fred Hartley's Sextet. SPREKENDE EKSTER OP PAD. Bewoner van de hoofdstad verrast door een morgengroet. Het is ongeveer een week geleden, dat een bewoner van een huis in de Van Bree- straat te Amsterdam bij zijn ontwaken in 't prille morgenuur, verrast werd met een hartelijken ochtendgroet „Goedenmorgen, goedenmorgen, goedenmorgen...." riep een. vriendelijke stem naar het scheen een kinderstem door de openstaande verandadeuren. Dat wekte verbazing bij den bewoner, want, voor zoover hij zich kon herinneren, waren er den avond te voren geen kinde ren in huis geweest en nu zou er plotse ling een op de veranda zitten, die zich uit putte in vriendelijkheid. Hij stapte uit zijn bed en gluurde vorzichtig naar buiten. „Hallode groeten, hoorzei de stem weer en toen de eenigszins ontstelde man impulsief de deuren wilde sluiten, hoorde hij zich bevelend toeroepen: „Af blijvenafblijven Het was een nogal vreemde situatie en de heer voelde zich niet direct op zijn ge mak, te meer, omdat er bij nader onder zoek gen kind op de veranda bleek te zit ten. Maar het raadsel werd spoedig opge lost, want eensklaps kwam er iets zwarts uit een boom gevlogen, dat zich voor de voeten van den bewoner neerzette. Het was een ekster, die de kunst van het spre ken op bewonderenswaardige wijze mees ter bleek te zijn. „Dag, de groeten", zei het dier weer en kwam de kamer binnen getippeld. En nu de eerste verbazing en schrik voorbij waren haastte de heer des huizes zich den zichzelf inviteerenden vo gel welkom te heeten. Hij zorgde voor een boterham en een frissche dronk en de ekster liet zich niet lahg nooden, doch zette zich op het brood en at. Dat gebeurde ruim een week geleden. Sindsdien is de vogel een geregelde gast van allerlei bewoners in de Van Bree- straat. Hij verdeelt zijn liefde gelijkmatig over al zijn gastvrouwen en gastheeren en komt dan hier, dan weer daar op bezoek. Hij heeft de buurt intusschen duidelijk weten te maken, dat hij Lorre heet en niet Gerrit, zooals de meeste van zijn collega's, en hij geniet reeds een buitengewone re- putaitie. Want Lorre stelt zich niet tevre- 11.20 Maurice Winnick's dansorkest. 11.5012.20 Dansmuziek (gr.pl.). R a d i o-P a r i s, 1648 M. 7.10 en 8.20 en 10.35 Gramofoonplaten. 12.20 Dito. 12.50 H. de Souza's orkest en zang. 5.05 Zang. 5.25 Uit Salzburg: ..Die Meistersinger", opera. In de pauzes: Pianovoordracht en gramofooiiplaten. 10.50 Gramofoonplaten. 11.201.05 Concert.' Keulen, 456 M. 6.50 Militair orkest. 8.50 WÖrthmüller-kwintet en solisten. 12.20 H. Hagestedt's orkest. 2.35 Omroepschrammelensemble en so list. 4.20 Omroepkleinorkest. 6.20 Kamermuziek. 7.10 Gramofoonplaten. 8.30 Omroeporkest en -schrammelen- semble. 10.5012.20 E. Kaiser en Fred. Hippmann en hun orkesten, solist en pianoduo. Brussel, 322 en 404 M. 322 M.: 12202.20 Gramofoonplaten en zang. 5.20 J. Schnijders' orkest. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Cabaretprogramma. 7.35 Zang. 8.20 Gramofoonplaten. 9.20 Symphonieconcert uit Knocke. 10.40 Zang en gramofoonplaten (tot 11.20). 484 M.: 12.20 Gramofoonplaten. I.302.20 J. Schnijder's orkest. 10.3011.2Q Gramofoonplaten. Deutschlandsender, 1571 M. 7.20 Dansmuziek. 8.05 Sportreportage. 8.20 Berichten. 8.30 Vroolijk programma. 9.20 Berichten. 9.35 Omroeporkest. 10.20 Berichten. 10.5012.20 Egon Kaiser's dansorkest, Fred. Hippmann's orkest en solisten. Om 11.05 Weerbericht. Gemeentelijk Radio-Distributie-Bedrijf. 3de Programma. 8.00 Keulen. 10.20 Diversen. 10.35 Parijs R. II.20 Droitwich. 13.20 Brussel VI. 14.20 Droitwich 14.35 Keulen. 15.20 Diversen. 15.35 Deutsehl.s. 16.05 Droitwich. 16.20 Keulen. 17.25 Parijs R. Pl.m. 23.00 Weenen of div. 4de Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Londen Reg. 17.20 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.45 Droitwich. 20.20 Gram.muz. G. R. D. 22.00 Diversen. 22.40 Droitwich. den met de kamers binnen te vliegen en, gezeten op tafel, te roepen .Hallo met wie spreek ik", maar Lorre gaat ook tot andere daden over. Hij haalt bij voorkeur doosjes lucifers weg uit de keuken of van den rookstandaard en brengt ze naar een an der huis. Dat is natuurlijk heel voordeelig voor de menschen, die den buit van Lorre ontvangen, maar toch ook weer lastig voor hen die van dit nuttige artikel beroofd worden. AJles is van zijn gading. In het begin hebben heel wat onschuldi ge zonen des huizes standjes in ontvangst moeten nemen, omdat ze alweer de luci fers in hun zakken hadden gestopt, maar thans weet men dat Lorre de hand in deze duistere zaken heeft. Bij andere bewoners toont de ekster zijn snoeplust en vooral den room kan hij niet laten staan. Die smaakt Lorre blijk baar zoo goed, dat hij steeds opnieuw weer pogingen in het werk stelt om er zijn deel van te veroveren. Ergens in een tuin heeft Lorre achter een boom een kuil ge graven, waarin hij zijn schatten, die hij hier en daar meeneemt, verstopt. Men vindt er een merkwaardige verzameling van vreemde vorwerpen bijeen. Intusschen is Lorre, ondanks zijn ge brekkige kennis van het verschil tusschen mijn en dyn, de vriend van de buurt gé worden. In de tuinen en op de daken der tuinhuisjes staan schalen water, waarin Lorre zich baden kan. En zoo leidt de ek ster thans een heerenleven. Wanneer hij ontwaakt is, en kwistig zijn morgengroe ten heeft rond gestrooid, neemt hij een bad en vliegt vervolgens naar een zijner pensions, waar hij het ontbijt gebruikt. „Hallo, hallo", zegt hij bij zijn binnenko men en „de groeten, hoor", riep hij, wan neer hij vertrekt. En dan gaat Lorre naar verdere vrienden, op zoek naar lucifers en andere cshoone zaken. Maar dit leven kan niet blijven duren, want de zomer gaat voorbij en de koude zal Lorre veel narigheid brengen. Daarom heeft men de politie op de hoogte gesteld en de eigenaar van Lorre wordt nu ver wacht aan het Hoofdbureau van Politie, waar hij bij de afdeeling „Gevonden Voor werpen" meer nieuws over den vogel kan vernemen.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 9