OMGEVING RIJNSTREEK DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 OEGSTGEEST. H. W. Rübenkamp j- kunnen worden tot twintig. Betaling in ter mijnen. De voorz. spoort allen aan, die daartoe in de gelegenheid zijn, deze cursus te volgen, wil men straks in het midden standsbedrijfsleven een zelfstandige plaats innemen. Na enkele gedachtenwisselingen over de te verwerken stof op de school en de reis gelegenheid, bleken de oudere Middenstan ders het nut hiervan wel in te zie" en smaakte de voorz. het genoegen reeds eeni- ge cursisten te noteeren. Tot 20 Augustus kan men zich nog aan melden bij een der bestuursleden. Het bestuursvoorstel om aan te sluiten bij de federatie te A lp h e n vond geen be strijding. De kosten zijn voor ieder lid maar tien cent per jaar. Bij de rondvraag poogde men nog iets naders te vernemen over de affaire, die in de vorige bijeenkomst veel critiek ople verde, doch de voorz. deed uitkomen dat dit uitgemaakt wordt via het Hoofdbestuur. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Gearresteerd. Verleden week was in een consumptietent nabij den spoorweg overgang „De Vink" 's nachts ingebroken en was niet alleen geld maar waren ook verschillende artikelen gestolen. De poli tie uit Oegstgeest heeft de 18-j?rige A. v. d. D. en de 19-jarige P. J. de V. gearres teerd, waarna zij alhier zijn voorgeleid. Beide verdachten zijn in het Huis van Be waring ingesloten. Konijnen-dieven aangehouden. Bij P. de N. alhier waren konijnen gestolen. Te Rijnsburg zijn aangehouden, verdacht van deze diefstai A. v. d. V. en A. v. d. V., aldaar woonachtig. Zij zijn voorgeleid en aan een verhoor -nderworpen. De konij nen zijn in beslag genomen. Beide ver dachten zijn weer op vrije voeten gesteld. WARMOND. Arbeidsbemiddeling. Dat er meer op leving komt blijkt wel hieruit, dat vorig jaar het aantal ingeschrevenen bedroeg 116 mannen, waarvan 2 beneden 18 jaar en 8 vrouwen, terwijl momenteel staan inge schreven 33 mannen en 2 vrouwen, t.w. 8 bouwvakarbeiders, 4 houtbewerkers, 11 Landbouwbedrijven, 8 transportarbeiders, 2 kantoorbedienden, 2 dienstboden. Bouwvergunning. Door burgemeester en wethouders dezer gemeente is aan den heer W. J. v. d. Spek te Hilversum toestem ming verleend tot het bouwen van een werkplaats achter het perceel B No. 191 alhier. ZOETERMEER. KONINGINNEFEEST. Prins Willem van Oranje en de Nederlandsche Maagd. De Oranje-Vereeniging „Wilhelmina" al hier, heeft thans haar programma defini tief vastgesteld voor het te houden Oranje feest ter, gelegenheid van den verjaardag van onze Koningin. Op Maandag 30 Augustus des avonds halfacht worden de feesten, ingezet met een etalage-wedstrijd. Om 7.45 uur heeft een fakkel- en lampionoptocht plaats, wel ke wordt begeleid door de plaatselijke har- monievereeniging „Kunst en Vriendschap". Nadien wordt op het plein vóór de open bare sch »ol door de gymnastiekvereeni- ging „Pro Patria" alhier, gedemonstreerd met standen, enz. Op Koninginnedag wordt des morgens 9 uur een optocht gehouden van alle schoolkinderen, die zich hierbij aansluiten. Na afloop wordt aan de deelnemers aan den optoent een poppenkast vertoond. Om 10 uur heeft een vliegerwedstrijd plaats. Des middags half twee heeft een op tocht plaats met voorstellingen van de Ne derlandsche Maagd, geflankeerd door een voorstelling van Landbouw, Nijverheid en Welvaart, en een groep voorstellende Prins Willem van Oranje met eenige edelen. Op hetzelfde uur vangt op het feestter rein een nationale ringrijderij aan. Om half vier wordt een nationale hindernis motor- r wedstrijd gehouden. Om 4 uur ballonwed strijd, volksspelen, waaronder tandem wedstrijd, touwtrekken enz. Des avonds 8 uur bioscoopvoorstelling en tot slot en groot vuurwerk. Paardenmarkt. Op de gisteren gehou den paardenmarkt alhier, werden aange voerd 147 paarden en hitten en 56 veulens. De prijzen voor werkpaarden varieerden van 300520; hitten varieerden van 140 220 en veulens varieerden van 100 185. De markt was zeer druk bezocht. De handel was traag, tengevolge van de hoo- ge prijzen. Geboren: Agatha Johanna Cornelia, dochter van J. A. F. in 't Veen en C. M. P. van Nierop Margaretha Maria, doch ter van E. Kok en J. C. van Tol Wil helmina Maria, dochter van P. G. Adegeest en M. E. Switzar. Ondertrouwd: N. C. J. van den Bosch oud 27 jaar en C. M. Boonekamp oud 23 jaar. Overleden: L. J. den Elzen oud 73 jaar wed. van C. M. Onderwater. JE. Parkeerverbond. In den vervolge het verboden zijn auto's te parkeeren la de Haven, de 1ste Havendwarsstraat en de 2de Havendwarsstraat binnen deze ge meente. Deze maatregel geldt gedurende de seizoendrukte bij de veiling Hobaho en wel voor dit jaar tot 15 September. In den vervolge geldt deze bepaling voor het tijdvak 15 Juli tot 15 September van ieder jaar. H. H. Bloemisten men zij dus gewaar schuwd, want wegens het drukke verkeer, zal onverbiddelijk proces-verbaal volgen. Rijwiel ontvreemd. Uit het veilings gebouw van de Hobaho is ten nadeele van den heer A. van Eeuwen een heerenrijwiel ontvreemd. Harmonie „Trou moet Blycken". De Harmonie „Trou moet Blycken" herdacht 16 Augustus den dag, dat zij 40 jaren heeft bestaan. Dit feest zal meer feestelijk worden her dacht op Dinsdag 24 Augustus a.s. Alsdan zal de Harmonie des avonds, onder leiding van haren directeur, den heer W. Bolder- dijk uit Oegstgeest, een jubileum-concert geven in den tuin van het café-restaurant „De Nachtegaal", waarvoor een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar zijn. NOORDWIJK. WELKOME GIFT VOOR DE ARMEN! Opbrengst van Casino-feest. Zooals gemeld, werd op Donderdag avond 5 Augustus j.l. in het „Casino" te Noordwijk aan Zee een „Bloemenfeest" ge houden ten bate van de armen dezer ge meente. Naar wij vernemen, heeft burge meester J. B. V. M. J. van de Mortel, die met zijn echtgenoote dit feest organiseerde, gisterenmiddag de netto-opbrengst van de zen avond, ten bedrage van 505.in to taal, onder het R.K. Armbestuur en de Ned. Herv. en Geref. Diaconiën verdeeld. NOORDWIJKERHOUT. Gaat de winkelweek door? Het Be stuur der R.K. Middenstandvereeniging al hier, verzoekt ons te willen melden, dat de winkeliers welke aan den etalagewedstrijd, welke gedurende de a.s. feestdagen zal ge houden worden, willen deelnemen, drin gend worden verzocht zich hiervoor op te geven liefst zoo spoedig mogelijk maar ze ker voor 25 Augustus a.s. bij het dagelijks- bestuur, de heeren H. J. Buschman en C. Geerlings, daar van de deelname af zal hangen of deze wedstrijd door zal gaan. Wat betreft den te geven .handelscursus voor jonge middenstanders verzoekt het bestuur spoedige opgave tot deelname hier van bij den secretaris, den heer C. Geer lings, daar 15 Sept. a.s. met deze cursus wordt begonnen. ZILK. Bouwen. Voor rekening van den heer S. K. wordt aan den Zilkerduinweg een woonhuis met bollenschuur gebouwd. Ook in de St. Jacobstraat zullen twaalf wonin gen gebouwd worden. Een en ander geeft voor het bouwbedrijf weer wat drukte. Verbouwing. Het parochiehuis wordt aan een zijde van een geheel nieuwe bui tenmuur voorzien. Ook de golfbaan wordt geheel vernieuwd. Dit zal het fraaie ge bouw zeker ten goede komen. OCD-ADE. PROGRAMMA DER FEESTELIJKHEDEN. Wie vangt de kwartel? Door het Bestuur der Oranjevereeniging alhier is voor het a.s. Wilhelminafeest, hetwelk wordt gehouden op 25 Augustus a-s. een mooi programma samengesteld. Aanvang 9 uur met kinderfeest, waarna optocht door het dorp, opgeluisterd door muziek. Te 10 uur ringsteken voor heeren en da mes die voor 1938 de leeftijd van 18 jaar bereikt hebben. Onderwijl worden kinderspelen gehou den. Te 2 uur voor jongens van 13 tot en met 17 jaar: fietsrijden met hindernissen. Daar na nog voor meisjes van dezelfde leeftijd: Op reis. Te half vijf voor dames van 18 tot 91 jaar: Wie vangt de kwartel? Te 6 uur voor heeren van 18 tot 88 jaar: Huldigingswedstrijd. Het feest wordt besloten met verschil lende vermakelijkheden op een speciaal hiervoor ingericht terrein. OUDE-WETERING. Personalia. De heer L. A. G. Storme- sand, kantoorhouder alhier, is naar wij vernemen met ingang van 1 September a.s. benoemd tot beambte aan het Hoofd postkantoor te Breda. Reddingsbrigade. Dezer dagen werd te Rotterdam in de Schie een wedstrijd ge houden, over 60 meter gekleed zwemmen. Aan deze zware opgave hebben een negen tal leden'der reddingsbrigade alhier deel genomen. Het succes was groot, want alle leden hebben met goede tijden het geheele traject gezwommen, zoodat aan hen het daarvoor beschikbaar gestelde diploma werd uitgereikt. Gisteravond is, na een ziekte van eenige maanden, overleden de heer H. W. Ruben kamp, van 2 September 19192 Juni 1932 wethouder dezer gemeente, sedert ruim 15 jaren lid van het R.-K. kerkbestuur. De heer Rubenkamp heeft voor onze ge meente en onze parochie veel tot stand ge bracht. We willen hier even aan het woord laten een redacteur van de „Holland Expres", die in 1922 een bezoek bracht aan Oegstgeest, om persoonlijk den parken-aanleg in oogenschouw te nemen. In zijn blad van Augustus van dat jaar gaf hij uiting aan den uitstekenden indruk, welken hij had ondergaan bij het aanschouwen van wat hier in een kort tijdsbestek was tot stand gekomen En hij schreef: „Van dit alles is de heer Rubenkamp de ziel. Hij schijnt geen grooteren ijver te hebben dan voor de verfraaiing van zijn. dorp. Zoo'n ij ve raar voor het schoone in natuur en archi tectuur zou men elke gemeente toewen- schen, Oegstgeest feliciteeren we met hem." De heer Rubenkamp beschikte over een helderen geest en een krachtigen wil; vandaar dat van hem veel gezond initia tief uitging. Dat heeft hij getoond in eigen zaken-leven. Eerst in zijn smederij en wa genmakerij, later als directeur van de Bouwgrond Expl. Mij. Prins Hendrik, enz. Hij heeft vele jaren deel uitgemaakt van het bestuur van de Hanzebank. Hij is ge weest ged. commissaris van de N.V. „De Leidsche Courant" en wij herinneren ons met groote erkentelijkheid de toewij ding, waarmede hij zich aan deze functie gaf, en de aangename samenwerking, die wij met hem hebben gehad. Zijn sympathie voor de katholieke pers, voor ons katho liek dagblad zal in onze herinnering leven dig blijven. Ook op charitatief gebied heeft de heer Rubenkamp veel gedaan, waarvoor Z.H. den Paus hem in 1931 begiftigde met het gouden eere-kruis „Pro Ecclesia et Pon- tifice". De heer Rubenkr.mp werd geboren te Oegstgeest op 30 Juni 1863 en bereikte dus den leeftijd van 74 jaar. De uitvaart, waarna begrafenis zal plaats hebben Maandagmorgen te 9.30 uur. Mr. A. Tepe schrijft ons: Na een langdurig en benijdenswaardig ziekbed is hij de eeuwige rust ingegaan. Hij was een man van meer dan gemid delde afmetingen: naar lichaam en ziel, maar hart en naar geest. Groote talenten had hij ontvangen: een scherp verstand, een onverzettelijken wil. En hij heeft er mede gewoekerd als de rentmeester, die weet, dat hij zijn Heer verantwoording schuldig is. De gemeente, die hem zoo lief was en aan wier opkomst en ontwikkeling zijn naam onverbreekbaar zal verbonden zijn, de parochie, wier groei hij van den be ginne af mede beleefde en stimuleerde, zul len tot in verre toekomst zijn daden prij zen: die opkomst en bloei toch danken zij in niet geringe mate aan zijn ruimen blik, zijn sociaal inzicht. En voor hen, die hem van nabij gekend hebben, beteeken t zijn heengaan: het ver lies van een vriend en raadsman op wien te bouwen viel en bovenal van een nobel mensch, wiens liefde voor den naaste op bloeide uit zijn rotsvast geloof. Geoefende zwemmers van „Poelmeer". Door het bestuur der zwemvereeniging „Poelmeer" te Oegstgeest is het diploma als geoefend zwemmer(ster) uitgereikt aan. Mevr. M. Ch. de Haas. M. C. Veldmeyer- v.. d. Brander, mej. A. J. Kesselring, H. Zandvoort. A. v. d. Brugge. M. Zandvoort. A. E. v. d. Brander. L. de Nie. T. Hoekstra. C. Bloot. N. Weyermans, K. de Koning. E. Jongmans. B. Wielinga. De heeren: K. W. Beekman. E. W. A. Waraecke. Sam v. <L Kwast. Jan Post. Toon Timp. K. B. M. de Koning. NIEUWVEEN. „Herwonnen Levenskracht" De op brengst van den speldjesdag ten bate van „Herwonnen Levenskracht", de vorige week alhier gehouden, bedraagt 23.32. Brugwachter. De heer C. J. v. Don gen is aangesteld tot brugwachter aan de Kattenbrug als plaatsvervanger van den heer W. v. Heusden Sr., die tijdelijk is over geplaatst naar Gouwsluis totdat bij het ge reedkomen van de nieuwe vaste brug over het Aarkanaal de klapbrug buiten werking wordt gesteld. SASSENHEIM. Melkerscursus. Op initiatief van de afd. L. T. B. te Sassenheim, in samenwer king met de afd. Holl. Mij. van Landbouw, is dezen zomer een melkerscursus gehou den te Sassenheim op de boerderij van den heer v. d. Bos. De voormelker de heer Stuart heeft deze cursus geleid. Door de kundige leiding en zeer goede lessen is deze cursus een groot succes geworden. Trouw zijn de cursisten steeds opgekomen en bij het examen op 17 Aug. konden alle deelneemsters en deelnemers diploma's toegekend worden. De geslaagden zijn: K. Uytenbogaard met 190, Mej. C. Langeveld met 186, C. Langeveld met 185, C. Bredijk met 183.5, mej. N. v. d. Bos met 183, W. v. d. Bos met 177, G. Verdegaal met 177, mej. N. Bredijk met 169.5 punten. Het examen werd afgenomen door de heeren: Ir. Huisman, Rijkszuivelconsu- lent, A. Verkley, C. P. Vergouwen, de Wit en Stuart. De diploma's zullen uitgereikt worden op Maandag 6 Sept. om 7.30 uur in de Landbouwschool te Voorhout door Ir. Huis man met een leerzame film en lezing. TER AAR. RIJWIELPLAATJES IN TWEE KLEUREN. De politie dacht aan vervalsching. De heer J. J. P. Otte van Langeraar was dezer dagen met vacantie bij fami lie te H i 11 e g o m. Maandag j.l. maakte hij een fietstochtje met zijn meisje naar Bloemendaal. Des middags te circa 12 uur werd de heer O. te Bloemendaal door de gemeente-politie aldaar aangehouden ter controleering van rijwielplaatjes. Beiden waren echter wel in het bezit van de bedoelde rijwielmerken, doch het toe val wil, dat de kleur van het eene plaat je iets lichter is dan van het andere, waardoor de politie van Bloemendaal vaststelde, dat het eene plaatje valsche- lijk zou zijn nagemaakt. De beide fietsers werden aangehouden en in het politie bureau te Bloemendaal opgesloten. Wel ke verklaring de heer O. ook al gaf, het mocht niet baten. Zelfs het meisje dat toch geheel onschuldig was werd vast gehouden. De commissaris van politie te Bloemen daal, die eerst des middags te 2 uur op het politiebureau zou komen, moest wor den afgewacht om te beslissen wat er verder met het tweetal zou moeten ge beuren. Toen om 2 uur de commissaris gekomen was werd door hem beslist, dat 2 agen ten per auto naar Langeraar zouden gaan om ten postkantore aldaar, waar de plaat jes gekocht zouden zijn, een onderzoek te gaan instellen. Inderdaad bleken al daar onder de aanwezige rijwielplaatjes enkele te zijn, die van de origineele kleur afweken, hetgeen als een fout in de afle vering aan dat postkantoor werd toege schreven. Gelukkig echter kon de be heerder van het postkantoor te Langer aar zich herinneren, dat de heer O. eenige dagen geleden een plaatje bij hem ge kocht had, zoodat nu het raadsel geheel was opgelost. Toen de bedoelde agenten nu weer te Bloemendaal terug kwamen dit was ongeveer 6 uur zou men natuurlijk de onmiddellijke invrijheidstelling verwacht hebben, doch helaas ging hier nog circa ruim een uur mee gepaard en konden de heer O. en zijn meisje eerst te 7 uur het politiebureau verlaten, nadat inmiddels het bevel tot in hechtenis neming was opgemaakt en dit nu eerst weer werd in getrokken. Zoo zijn dus deze twee mensch en de dupe geworden van een onjuiste aflevering van rijwielplaatjes aan de posterijen. De politie te Bloemendaal was wel zeer spits vondig en ten gevolge van de spitsvon digheid kostte het twee eerlijke menschen eenige uren van hun kostbare vacantie. Wielrijders, vacantiegangers, het lijkt ons goed zoo min mogelijk uw richting via Bloemendaal te nemen. De heer O. zal zich over deze materie tot den Minister van Justitie wenden. Hanze. Voor de ledenvergadering van de R.K. Middenstandsver. „St. Joseph" be stond ditmaal meer belangstelling als wij gewoon waren, wat zeker verband hield met de belangrijkheid der agenda, die naast de gewone punten ook bevatte „Bespreking Middenstandsdiploma". Het was den voorz. den heer G. Verhoef, aangenaam, zooveel leden een hartelijk welkom toe te roepen en na de medewer king gevraagd te hebben voor het prettig en zakelijk afhandelen van de verschillen de punten, gaf de waarn. secr. de heer P. Otto, ons een beknopt verslag van de vori ge besprekingen, hetwelk de goedkeuring van de leden kon verkrijgen. Terstond hierop sneed de voorz. het kar dinale punt aan met een resumé te geven van het besprokene op de federatie-verga dering te Alphen. Door het aannemen van de Vestigingswet Kleinbedrijf, zal, indien zij van kracht wordt, het niet meer moge lijk zijn zich te vestigen, wanneer men niet beschikt over de noodige bekwaamheid en dit kan toönen door het overleggen van di ploma's. Een uiterst belangrijke maatregel. De Hanze als standsorganisatie heeft alleen op zich genomen de taak om mogelijkhe den te scheppen voor het bekomen van handelsbekwaamheid, waartoe dan ook reeds Katholieke Middenstands-Handels scholen zijn opgericht. Een dergelijke school is te Alphen opgericht met het vol gende leerplan: boekhouden, handelsreke- nen, handelskennis, Nederlandsche taal en handelscorrespondentie. Voor ver-gevorder den bestaat een spoedcursus van een jaar, terwijl voor anderen de cursus drie jaar duurt. Twee maal in de week, iederen avond drie lesuren. De kosten bedragen dertig gulden per leerling, doch bij genoeg zame deelneming zal dit teruggebracht ALPHEN AAN DEN RIJN. DE WATER EN' LICHTBEDRIJVEN IN 1936. Toenemend gasverbruik; ook het Electriciteitsverbruik gaat vooruit. Blijkens het jaarverslag van de Water en Lichtbedrijven over 1936 is de exploita tie van het gas over het afgeloopen jaar iets gunstiger geweest dan in 1935. De kostprijs per geproduceerden M3. be droeg zonder uitkeering aan de gemeente 5 865 cent (v.j. 5.922 ct.) en per nuttig af- geleverden M3. 6.567 (v.j. 6.591 cent), ter wijl de opbrengst per nuttig afgeleverden M3. was 7.43 cent (v.j. 7.664 cent). Geproduceerd werden in 1936: 1.806.425 M3. tegen 1.721.825 M3. in 1935, of meer 84.600 M3., zijnde een vooruitgang van cir ca 4.913 pet. De vooruitgang in de gasafgifte, in het vorig jaar vermeld, bleef ook dit jaar aan houden. Het gasverbruik bedroeg per hoofd en per jaar plm. 91 M3., tegen 88 M3. in 1935. Aan het einde van het jaar waren er 336 vastrechtverbruikers, n.l. 136 van tarief A, 173 van tarief B en 27 van tarief C. De opbrengst van de verkochte cokes zonder klop- en bezorgioon was in totaal 16.172.03, dus gemiddeld per H.L. 0.573 en per 100 K.G. 1.078, tegen respect 0.608 en 1.154 in 1935. Ook voor het Electriciteitsbedrijf was het afgeloopen jaar iets beter. In den sinds 1931 ingetreden achteruit gang van het bedrijf, aldus het verslag, schijnt een kleine verandering te zijn inge treden. Voor het eerst is er weer een voor uitgang te bespeuren in de afgeleverde hoeveelheid KWh en naar het zich laat aan zien, zet zich deze vooruitgang over 1937 voort. Afgenomen werden van de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden 1.680.910 KWh (v.j. 1.642.910 KWh) en van Boskoop 3.080 KWh (v.j. 2.546 KWh), waar van nuttig werden afgeleverd 1.543.155 KWh tegen in 1935: 1.501.289 KWh, of meer 41.866 KWh, zijnde een vermeerdering van circa 2.8 pet. De gemiddelde inkoopprijs per KWh van Leiden bedroeg 3.845 cent tegen 3.885 cent in 1935. Van de ingekochte KWh van Leiden wer den er 1.543.235 KWh nuttig afgeleverd, zoodat de inkoopsom hiervan was 4.402 cent per KWh tegen 4.258 cent in 1935. De kostprijs per ingekochte KWh van Lei den, zonder uitkeering aan de gemeente, bedroeg 7.02 cent (v.j. 7.102 cent); per nut tig afgeleverde KWh. 8.066 cent (v.j. 7.771 cent), terwijl per afgeleverde KWh werd ontvangen 11.397 cent tegen in 1935: 12.654 cent, waarin begrepen de opbrengst wegens tariegsverhooging dd. Juli 1932. De opbrengst van den verkochten stroom 1 546.235.4 KWh bedroeg 176.569.54. Naar d eafnemers verdeeld, was de opbrengst: Voor contractafnemers per KWh 5.307 cent; Klein-industrie per KWh 13.499 cent; Lichtstroom per KWh 20.555 cent; Nachtstroom per KWh 4 cent; tegen in 1935 resp. 5.847, 14.347, 20.555 en 4 cent. Het electriciteitsverlies bedroeg in 1936: 135151 KWh tegen 141234 KWh in 1935. Wat het Waterleidingbedrijf betreft, wordt het volgende opgemerkt: In 1936 werden afgeleverd 577.593 M3 tegen 535.742 M3 in 1935. zoodat de ver meerdering bedroeg 41.851 M3. Aannemende, dat 18.200 inwoners aan het buitennet wonen, dan is het gemiddelde verbruik per hoofd en per dag, circa 79.4 liter tegen 75.3 liter in 1935. De kostprijs per opgepompten M3 water, zonder uitkeering aan de gemeente, be draagt 8.83 cent (v.j. 8.783 cent), per nuttig afgeleverden M3: 9.29 cent (v.j. 9.284 cent), terwijl de opbrengst per nuttig afgele verden M3 is 13.18 cent tegen in 1935: 14.103 cent, waarin begrepen de opbrengst wegens tariefsverhooging dd. Juli 1932. Per M3 afgeleverd over den meter is de opbrengst 21.88 cent tegen 21.61 cent in 1935. De winstuitkeeringen aan de gemeente over het verslagjaar bedroegen: Gasbedrijf 17.980.49 (geraamd f 12000) v.j. 18.151.29; Electriciteitsbedrijf 67.921.72 (geraamd; 67500) v.j. 83.935.15: Waterleiding 24.533.77 (geraamd 22.500) v.j. 27.784.05. BOSKOOP. Gemeente-vroedvrouw. Met ingang van 1 October a.s. is door B. en W. tot ge meente-vroedvrouw benoemd mej. M. Tijsma te Hendrik-Ido-Ambacht. ZEVENHOVEN. Aanvulling verslag. In 't verslag over het zilveren feest van den zeereerw. heer Moons, pastoor alhier is buiten de schuld van den verslaggever, met geen enkel woord gerept over het in de kerk aanwe zige nieuwe orgel. In de nieuwe kerk behielp men zich tot heden met een huis-orgeltje. Zoodra de pastoor met enkele dagen verplichte va cantie was gegaan, is men onder leiding van den organist, den heer G. Speet, te Nieuwveen, begonnen het door dezen or ganist-zelf gebouwde orgel op het koor op te stellen; wat het zeggen wil, dit in en kele dagen klaar te spelen, kan alleen een deskundige beoordeelen; de heer Speet kreeg 't voor elkaar. Het orgel is is volgens sleeplade-sys- teem, waarbij alles electrisch wordt ge steld. Het heeft vier sprekende registers met één trémulant, één manuaal en voetpedaal. Deze plaatsing is slechts voor tijdelijk geweest; den heer Speet is bereids op dracht gegeven het orgel uit de oude kerk te vernieuwen en weer op te bouwen; bij zonderheden daarover kunnen eerst later gegeven ■«•--rden.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12