BINNENLAND Muziek-feest in den Haag Insïantine Een ijselijk spook in Zoeterwoude SPORT QJort. MAANDAG 16 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. T VARKENS, DIE NAAR ZWITSERLAND GINGEN. Aangezien nog steeds geen communi qué is verschenen van Regeeringscommis- saris Louwes in zake de in ons avondblad van Donderdag uitvoerig behandelde var kens-transacties met dr. Deterding en met een firma, die naar Zwitserland ex porteerde, zullen wij alsnog eenige aan vullende mededeelingen doen aldus het „Hbld." (Het eerste hier bedoelde ar tikel van het „Hbld."' hebben wij ook overgenomen. Red. L. Crt.). In Januari drukten wij een communi qué af van de Veehouderijcentrale, mel dende, dat zware varkens door haar ambtenaren zouden worden opgekocht bij de boeren voor een prijs van 45 cents per kilo levend gewicht. Wij vernemen echter, dat de „Zwitser- sche varkens" door de zaakvoerders van de Centrale zijn opgekocht voor 46 cents per kilo (dus één cent hooger dan was gepubliceerd) en dat daarvoor de beste varkens werden uitgezocht. Dit blijkt ons uit officieele ons ten dienste staande gegevens, waarin gesproken wordt van: „een kleine party uitgezochte var kens, bestemd voor uitvoer naar Zwitser land". Onder kleine partij moet dan worden verstaan.... 6632 varkens! Uit een en ander blijkt dus, dat deze varkens dus niet alleen tegen zéér lagen prijs aan bedoelde firma zijn overgedaan, doch dat zij bovendien van uitgezochte qualiteit waren. Hieraan moet nog wor den toegevoegd, dat de Veehouderijcen trale of de Regeeringscommissaris geen enkele reden hadden, om de varkens- markt te ontlasten door geforceerden, verliesgevenden export naar Zwitser land. Immers, de transactie van dr. De terding (veertig cents per kilo, 30.000 stuks) was druk aan den gang en duurde nog tot April! Bovendien vertoonde de varkensmarkt een uitgesproken stijgende tendenz. Medio Januari, toen de Zwitser- sche varkens werden „uitgezocht" voor de bedoelde firma voor 46 cents, noteerden de vette varkens 40 a 44 cents, levend gewicht, te Rotterdam; een week daarna (25 en 26 Januari) 42 a 45 cents; op 20 Maart 46 a 48 cent, zoo ook in April en thans bedraagt de prijs rond zestig cents. Doch niet alleen, dat er dus absoluut geen aanleiding was, om door eei\. gefor ceerden export, die de Deterding-trans- actie doorkruiste, de markt -te ontlasten, maar bovendien was er evenmin reden toe uit een oogpunt van het verwerven of behouden van een goed afzetgebied in Zwitserland. Dit land is n.l. slechts een incidenteel kooper. Wij kunnen dus geen enkele reden zien, waarom bedoelde firma door de Centrale of den Regeeringscommissaris in de gelegenheid moest worden gesteld, om bijna 7000 uitgezochte varkens, die inkoop 46 cents per kilo kostten, voor 32 34 cents van haar te mogen overnemen en ze dan naar Zwitserland te exportee ren. Het feit, dat de Veehouderijcentrale zich ten aanzien van deze varkens niet hield aan haar officieel gepubli- ceerden inkoopprijs, maar zonder er ruchtbaarheid aan te geven, een cent er boven ging, hield bovendien een unfaire concurrentie door overheidsinstelling aan den vrijen handel, benevens een onbillijkheid tegenover de boeren. Hadden zij het geweten, dan zou het natuurlijk zijn aangeboden en was het voordeeltje niet willekeurig aan enkelen ten deel gevallen. Wij hopen aldus besluit het „Han delsblad" de mededeelingen dat als nog officieel zal kunnen worden luide- lyk gemaakt, waarom de bedoelde firma 6600 varkens ontving van de Centrale, die extra-düür werden ingekocht, extra goedkoop werden overgedaan en op extra- qualiteit werden uitgezocht. Waarom zoo veel égards? Wij hopen het óók! AFSCHAFFING HEFFING OP RUNDVLEESCH BEPLEIT. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor het gebied Utrecht heeft met betrek king tot den toestand in het slagersbedryf een adres aan den Minister van Economi sche Zaken gericht, waarin er op wordt gewezen, dat voor een opleving in het be drijf slechts heil wordt verwacht van de afschaffing der crisisheffing op rund- en kalfsvleesch en van afschaffing, resp. ver mindering van de heffing op gesmolten vet. DE NEDERLANDERS TE SJANGHAL Indien noodig evacuatie van vrouwen en kinderen met het s.s. Tasman. By de directie van de Koninklijke Pa- ketvaart-Maatschappij te Amsterdam is de volgende telegrafische mededeeling ingekomen: Het stoomschip Tasman van de Ko ninklijke Paketvaart-Maatschappij, dat Zaterdag of Zondag van Sjanghai zal ver trekken, zal, indien noodig, de vrouwen en kinderen van de Nederlandsche kolo nie te Sjanghai evacueeren. DE WERELDJAMBOREE. Een woord van dank van den Chief Scout. Bij het verlaten van ons land heeft de Chief Scout lord Baden Powel tot den pers en propagandadienst van de wereldjambo ree een brief gericht, waarin hij uiting geeft aan zijn dankbaarheid voor de schit Officieele Crisisberichten PUBLICATIE. DENATURATIE ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouw-Centrale maakt bekend, dat met ingang van 16 Augustus a.s. de mogelijkheid tot denatu- ratie van groene erwten van den oogst 1937 zal worden opengesteld. Een vergoeding daarvoor zal achteraf worden bepaald, nadat de standaardmons ters voor den nieuwen oogst zijn vastge steld. Alleen erwten by telers en die van de laagste klasse bij handelaren zullen voor een eventueele vergoeding in aanmerking komen. Erwten, welke worden gedenatureerd door telers, moeten gezond en boerenschoon zijn; erwten, welke door den handel ter denaturatie worden aangeboden, zullen tenminste aan het monster der C-klasse van oogst 1936 moeten voldoen. De aanvragen tot denaturatie moeten op dezelfde wijze als vroeger worden inge diend. Hoeveelheden kleiner dan 200 K.G. mogen niet worden aangeboden. De berekening van eventueele kosten, voor toezicht geschiedt als vorig seizoen. Zooals bekend mag worden veronder steld, is de richtprijs 0.25 per 100 k.g. hooger dan vorig jaar. De maandelijksche verhooging van 0.10 per 100 k.g. gaat dit jaar op 1 September in. 's-Gravenhage, 14 Augustus 1937. Voor harmonie en fanfare heeft bijgedragen tot het welslagen van de wereldjamboree. Voorts verzoekt Baden Powell zijn dank over te brengen aan het Nederlandsche volk en in het bijzonder aan de bevolking van Bloemendaal en Den Haag, voor de grootsche en hartelijke ontvangst, welke de wereldjamboree en het internationale padvinderscongres is bereid. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 15 tot en met 21 Augustus, behoudens tus- schentydsche wijziging, weder vastgesteld „DE WICHELROEDE" EXPERIMENTEERT. Een excursie naar Gouda. Ongeveer 20 leden van de Nederland sche vereeniging tot bestudeering van het wichelroedevraagstuk „de Wichel roede" nam, na afloop van de algemeene vergadering dier vereeniging, deel aan een excursie naar Gouda voor het instel len van een onderzoek op Zaterdagmid dag naar de onderaardsche gangen van het in 1577 afgebroken kasteel. Op de plaats van dit kasteel, gebouwd omstreeks 1300, staat nu een molen. De kruittoren van het kasteel heeft tot 1808 bestaan, op de plek waar thans het monu ment staat ter herinnering aan de reis van Houtman naar de Oost (1596). Bij aankomst op de punt wachtten de burgemeester van Gouda en mevrouw Gaarlandt, de wethouders mr. H. P. C. M. de Witt Wijnen en de heer E. A. Polet, een groot aantal omwonenden en andere belangstellenden het gezelschap op. Ook was aanwezig mevrouw N. Klein Sprok- kelhorst, die dezer dagen zoo veel van zich deed spreken door haar positieve uitlatingen omtrent de ondergrondsche overblijfselen van het kasteel. Met de wichelroede in de hand, ging het gezelschap onmiddellijk na aankomst aan het werk. Na de naaste omgeving van den molen op deze wijze te hebben onderzocht scheepte men zich in op twee schuiten om naar den overkant van den IJssel geboomd te worden en het gras- en weideland, grenzende aan gene zijde van de rivier, (gemeente Gouderak), te on derzoeken. Mevrouw Klein Sprokkelhorst's bevin ding was immers, dat er van het kasteel een gang onder de rivier door zou loopen tot aan het vroegere „Regthuis" in Gou- j derak, thans een tuinderswoning. Op vele punten bleek overeenstemming te be staan tusschen het resultaat van mevr. Klein Sprokkelhorst's onderzoek en dat van Zaterdagmiddag. De burgemeester van Gouda, de heer E. G. Gaarlandt, toon de groote belangstelling en verzocht den voorzitter der veereniging den heer J. C. Tengbergen, hem een schriftelijk verslag over dit onderzoek toe te zenden. Of het ooit tot opgravingen zal komen? j Dit is nog twijfelachtig, maar het plan bestaat een bedrag van 1500.op de gemeentebegrooting van Gouda te boe ken voor opgravingswerk. PROF. DR. H. ALDERHOFF OVERLEDEN. Ons bereikt het overlijdensbericht van prof. dr. T. Aldershoff, buitengewoon hoog leeraar in de serologie aan de ryks-uni- versiteit te Utrecht. Prof. Aldershof be reikte den leeftijd van 60 jaar. De ter aarde bestelling van het stoffe lijk overschot zal plaats hebben Woensdag 18 Augustus te omstreeks twaalf uur op de nieuwe algemeene begraafplaats te Zeist. Generaal Snijders uit Nationaal Herstel. Generaal b. d. C. J. Snijders heeft Za terdag bedankt voor het lidmaatschap van Nationaal Herstel. Veertien dagen gele den legde hij het eerevoorzitterschap van het verbond neer en verklaarde hij, dat hij zich niet verder met de politiek wenschte te bemoeien. Het opzeggen van het lidmaatschap hield hij nog in beraad. Hij wenscht, zooals hij ons thans ver klaarde, geen verderen commentaar aan terende wijze, waarop Pf pers het hare zijn uittreden toe te voegen. Gisteren gaf de Bond v. Kath. Muziek gezelschappen in Z.-H. een festival bij ge legenheid van haar 10-jarig bestaan. Des morgens te 11 uur werd een plech tige H. Mis opgedragen door den Geestelijk Adviseur, Pater Jos Groen uit Gouda, in de St. Franciscuskapel Z.-O. Binnensingel te Den Haag. Door het Dubbelmannenkwar- tet „Euphonia" onder leiding van den heer B. F. Boin, werd gezongen de 3-stemmige Missa van Licinio Fefice met afwisselende Gregoriaansche gezangen en 3e Credo voor Volkszang. Na de H. Mis werd gezongen Haec Diës van Giessen. Onder de aanwezigen merkten we op het Bondsbestuur, de leden van het Eere- Comité alsmede verschillenden afgevaar digden van de Bonden uit Utrecht en Breda. Te 2 uur vond de officieele opening plaats van het Festival, hetwelk georganiseerd was door een Comité, gevormd uit drie Haagsche vereenigingen Vios, St. Raphaël en H.A.P., in de Theeschenkerij „De Ba taaf" in de Scheveningsch Boschjes. Ver schillende autoriteiten kwamen het Bonds bestuur feliciteeren, o.m. Barth All, oud voorzitter en mede-oprichter van den Bond, J. W. v. Vliet, secr. van den Utrechtschen R. K. Bond, v. d. Kraay, secr. Dioc. Bond uit Breda, Pater H. P. Theunissen S.J., voorz. Harm. Alfonsus Patronaat. Het openingswoord werd gesproken door den heer Arman, voorzitter van het Uitv. Comité. De voorzitter complimenteerde het Bondsbestuur met dit Jubilé, alsmede de afgevaardigden van de aangesloten ver eenigingen. Hierna werd gesproken door den heer Volgering, voorzitter van den Bond. Spr. liet de geschiedenis van de af- geloopen 10 jaar de revue passeeren en haalde aan de woorden van den dichter Bilderdijk in het bekende gezegde „In het verleden ligt het heden, in het nu wat worden zal. Vanzelf komt de vraag naar voren: hoe was het verleden en wat is verkregen? Spr. gaf antwoord op deze vraag en deelde mede, dat thans 30 corpsen bij den Bond zijn aangesloten. Zware slagen zijn zeker in velerlei vorm met geweld neergekomen over onze organisatie en taaie volharding werd gevergd van ons Bondsbestuur. Zon der anderen tekort te doen bracht spr. hul de aan den reeds te vroeg ontslapen voor zitter den heer J. N. Vort z.g. God zal hem zegenen voor alles wat hij deed voor de katholieke zaak op dit terrein. In de toe komst gaan wij arbeiden, versterkt met de kennis van vele zaken, geleerd door de ervaring. Er zijn nog vereenigingen welke nog niet zijn aangesloten, welke ook van harte welkom zullen zijn in onze organisa tie. Spr. rekende op de medewerking van alle leden in de naaste toekomst. Spr. wees op karakter en doel van dit feest en wilde dit geven een karakter van dankbaarheid vooral aan den Schepper van alle goed voor de mooie gave der muziek. Ook moet dit feest zijn een groote propaganda. Spr. besloot met den wensch, dat dit feest vol ledig moge slagen. De Geestelijk Adviseur, Pater Groen, het woord nemende, prees het Bondsbestuur wegens den goeden geest onderling. Het speet Z.Eerw..dat de weersgesteldheid van dien aard was dat velen om deze reden ver hinderd waren. Spr. toonde aan, wat er voor noodig is een of ander feest te doen slagen. Spr. sprak den wensch uit dat de Bond in ledental moge toenemen en nog vele jaren moge arbeiden aan het cultu- reele muziekleven. Het woord werd vervolgens gevoerd door den heer Barth All, oud-voorzitter van den Bond. Spr. sprak zijn vreugde uit, dat het kleine zaadje, 10 jaar geleden uitgestrooid, zoo'n groote plant is geworden en thans mag tellen 30 R. K. corpsen. Spr. compli menteerde het bestuur en sprak hen allen moed toe om den Bond nog grooter te maken. Nog werd het woord gevoerd door Pater Theunisse, die de propagandistische waar de schetste van dit Festival. Spr. vroeg het Bondsbestuur mede te werken op de plei nen in de steden op de Oranjefeesten een muziekprogramma uit te voeren, speciaal voor de kinderen. De heer v'. Vliet, voorzitter van de Ned. R. K. Federatie, besprak de finantieele toe standen in onze R. K. Bonden en wenschte spoedige verbetering. De heer v. d. Kraay sprak namens den Dioc. Bond van Breda. Nog verschillende andere sprekers voerden het woord, waarna voorlezing werd gedaan van ingekomen telegrammen en brieven o.a. van Mr. J. H. R. van Schaik, H. A. J. Drost, Centraal-Praeses der St. Josephs- gezellen. Ondanks de slechte weersgesteldheid werd toch begonnen met het muzikale ge deelte en opende de Fanfare „Vios" uit Den Haag met het lied „Aan U o Koning der Eeuwen" door alle aanwezigen spon taan medegezongen. Achtereenvolgens tra den op „De Phoenix" te Wateringen, „St. Cecilia" De Lier, „St. Antonius" Rotterdam en „Gloria in Excelsis Deo" te Nootdorp. Wegens ziekte van enkele leden was de „St. Jansfanfare" uit Zoeterwoude verhin derd. Wijl de regen nog steeds met stroomen neerviel was de belangstelling niet groot. Te 6 uur werd gepauzeerd om den inwen- digen mensch te versterken. Na de pauze •beluisterden wij Harm. „St. Raphaël" Den Haag, „St. Cecilia" Leidschendam, „St. Hië- ronimus" Den Haag en Harm. Alphonsus Patronaat. Te ongeveer 10 uur werd gezamelijk door plm. 250 muzikanten onder leiding van B. H. van Veen ten gehoore gebracht de „Rucphen Feestmarsch" van J. R. v. d. Glas, wat een waardig slot was van dit eerste gedeelte van het Festival. Zondag 22 Augustus wordt het tweede gedeelte afgewerkt en zullen nog een tien- „Tel." tal corpsen optreden. U kunt zich niet ten volle aan Uw arbeid wijden, wanneer neuralgie en lusteloosheid dat verhinderen. Onthoudt goed stilt en voorkomt pijnen! Oude verhalen rond de Zwet-molen. Plasregens hebben nu het „Verelen- dungs"-proces van onze wegen vol trokken. De Vrouwenweg was gisteren een doorwaadbare sloot met een ge middelde diepte van tien centimeters en de invallende duisternis, zonder eenige straatverlichting, geeft aan de inwoners het woord „rimboe" op de lippen. Er komt echter eenige teekening in het werk en een goed vertrouwen, dat groote verbeteringen te verwachten zijn. Wel is er bij sommige aanwonenden groote ontstem ming, dat hun huis in de diepte komt te liggen, zooals o.a. de schoenmaker, die in zijn werkplaatsje zóó in de diepte zit, dat de voorbijgangers zijn dagelijksche vrien delijke groet door het raam hebben beant woord met toe te roepen: „schoenenbaas, we kijken nu laag op je neer". Maar wij weten nu voor den Vrouwen- weg, Miening, Noordbuurt en Dorpstraat toch hoe het worden zal. Waar komt de nieuwe weg? De Stomp wij ksche weg blijft echter nog steeds één groote geheimzinnigheid; het ge heim van den Provincialen Waterstaat van Zuidholland. Het eenige wat bekend is, blijft de groote som, die de gemeente per K.M. moet beta len. Na de ontelbare metiifgen is het pu bliek gaan gissen en fantaseeren en zooals het met het praten langs den weg gaat zijn deze doodgepraat en is het laatste nieuws langs 'sHeeren wegen: er gebeurt niets, want er komt een groote weg beoosten Lei den. Er is niets officieel bekend, alleen wijst de aankoop van grond langs den Stomp- wijkschen weg op een te verwachten recon structie op dit weggedeelte. Een aankoop van het perceel bouwgrond aan het einde van den Schenkelweg doet sterk vermoeden dat de Stomwijksche weg achter het huizenblok om zal gelegd wor den om met een S-bocht weder op de z.g. Verlaat weg te komen. Ook de oude molenwerf van den Zwet- molen zal aan de Provincie verkocht wor den zoodat de laatste herinneringen aan de molen zullen weggevaagd worden. De oude fundeering steekt nu nog door de grassprieten en de waterloopen herinne ren aan de nu jonge generatie het bestaan van een molen. Griezelige verhalen rond de Zwetmolen. Als de weg dan over de plek zal gaan waar eens de molen stond, zal niemand er meer over spreken, zullen de oude spookge schiedenissen ook niet meer verteeld wor den en de oude twisten tusschen de mole naars en de voerlieden niet meer van vader op kind overgaan. Hiervan getuigde het rijmpje dat een mo lenaar in het jaar 1774 op de schoorsteen in den molen had gegrift: Het is hier wel een groote plaag En dat niet meer als alle daag Zoowel van boeren als van heeren Die dagelijks deze weg passeeren Met paard en wagen wat 't ook zij Daar wil er haast geen een voorbij Daarom zie toe, o molenaar Dan raakt geen heer of boer in 't naar Maak 't meest geplaag als 'k zeggen mag Dat heeft men op de Zaterdag Als 't markt is in de stad van Leiden Dan komen hier veel boeren rijden Zoo heeft men wel een groote pret Op deze molen van de „Zwet" Wat de molenaar met„groote pret" be doelde was de ruzie die er ontstond als de molenaar niet tijdig de molen stilhield als een paard met wagen moest passeeren. Doordat de molen zóó dicht aan den weg stond, dat de wielen bijna suizend weg gingen, waren de paarden en daardoor ook de voerlieden bang voorbij te gaan. Met groote ruzie en scheldpartijen ging dan vaak het passeeren gepaard, waar ook dikwijls „schout en molenmeesteren" aan te pas kwamen om de molenaar tot zijn plichten ten opzichte van de veiligheid op den weg te brengen. Niet alleen om deze eigenaardige kwes ties was de Zwetmolen bekend, veel meer was de molen het voortdurende middel punt in de griezelige spookgeschiedenissen van den ouden tijd. Veel oude legendes zijn reeds verloren gegaan en omtrent de aanleiding die de „geesten" hadden de molen te bezoeken be staan nog slechts vage aanduidingen. De sterkste en het meest volgehouden oorzaak was een in de molen of diens nabijheid ver borgen geldschat, waarvan de eigenaar ver zuimd had z$n nabestaanden kennis te ge ven en daarom niet rusten kon. Wel groot moet de zinsbegoocheling van dé molenaars op de „de Zwet" geweest zijn, want ons is nog uit overlevering bekend, dat twee broers des nachts te samen gin gen om te malen, omdat de molenaar al leen niet op de molen durfde blijven. De meest griezelige verhalen deden de ronde en er werd zelfs gesproken van een kring in het weiland waarop nooit een groene grasspriet meer groeide. Als de molen eenmaal zoo luidde een der vele verhalen bij ruw weer in den vooravond met twee schuine einden zóó hard liep, dat de molenaar, geholpen door een visscher die met het raamnet kwam helpen visschen, weer moest afhalen tot „leege hekken", werd de molen bij de twaalfde klokslag aangehouden tot stil staan toe. Langzaam ging hij weer loopen, zoo langzaam dat de molenaar en de vis scher wel tusschen de wieken door durfden loopen om dan na halfeen weer als het ware losgelaten te worden tot een snelheid die alleen „te houden" was door de molen uit de wind te kruien, want de vang kon hem niét meer houden. Altijd werd er om twaalf uur gerucht gehoord natuurlijk in de door angst ver warde gedachten van de molenaar. Eens was zelfs een voorbijgaand rijtuig aange houden; de koetsier zag dat er een wiel aan zijn wagen ontbrak, maar de inzittende heer die de geesten trotseerde riep tot de koetsier: rijden, zoo hard je kan, eer wij in Stomp wijk zijn is het wiel er wel weer aan. Enzoo ging de geschiedenis verder in Stompwijk aangekomen, had de wagen weer vier draaiende wielen. De wandelende koffiepot Het was of in den loop der jaren steeds meer gespook ontstond, want het was zelfs gebeurd, dat de koffiepot op de klokslag 12 vanzelf van de tafel op de kachel werd gezet en.... zoo verzekerde men daar bij de molenaar was al zoozeer aan spo ken gewend, dat hij vaak de pot vasthield met de uitroep: „hó hó van mijn leutje af blijven hoor." Het spreekt vanzelf, dat er ook van dien tijd reeds den draak gestoken werd met de spookverhalen. Bij het verhaal van het „aanhouden" van den molen zei een grappenmaker: dat be grijp ik best, jij had de reuzel om te sme ren zeker opgegeten en de molen droog laten loopen. de latere jaren, nadat de molen ook bewoond werd, raakten de spookgeschiede nissen weg en o'ok de geheimzinnigheid werd vergeten. Gemoderniseerde spoken. Nu zijn de verhalen gemoderniseerd, maar het spookt er nog geweldig over dien Stompwykschen weg en de fantasiën over de weg van de toekomst worden steeds meer verward. Wij zullen nu maar eens gaan vragen aan de autoriteiten de dorpsbewoners uit de onzekerheid te helpen, om weer rust te brengen in hun verwarde meeningen, die anders nog weer zullen gaan lijken op de twisten van de molenaar en de voerlieden. ZWEMMEN DE LEIDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Politiewedstrijden. Morgenavond om 7 uur zullen in de Zweminrichting te Leiden de door de Zwemvereeniging „De Zijl" georganiseer de wedstrijden plaats vinden om de Leid- sche Kampioenschappen en de jaarlijk- sche Politiewedstrijden, alsmede die van het Tram- en Spoorwegpersoneel Het programma omvat o. m. de navol gende nummers: Voor de Leidsche kampioenschappen: Dames: 50 M. vrije school- en rugslag. Heeren: 100 m. vrye-, school- en rug- slag. Voor de Politiewedstrijden: Juniores: 50 M. vrije-, school- en rugslag. Veteranen: 50 M. vrije-, school- en rug slag. Voorts 25 M. reddend zwemmen (ge kleed), waarvan 15 M. met drenkeling; hinderniszwemmen, en ten slotte popdui- ken. Na afloop dezer wedstrijden zal de Zijl I een polowedstrijd spelen tegen een com binatie van H. Z. en P. C. I en II uit Den Haag. eLnAiCffi Uur' vcroVuuuil lEINDE VOORRANG 150 M! Waar|_jj zoo'n bord staat ts het einde van een voorrangsweg In zicht, verderop moet u zich dus weer aan het normale voorschrift houden: RECHTS GAAT VOORT

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 7