OMGEVING MAANDAG 16 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN ALKEMADE. Geboren: Michaël Johannes z. van P. L. Verddel en M. P. van Ruiten. Overleden: Johannts Bakker 82 j. Ondertrouwd: G. L. M. van der Hoorn jm. 30 j. en N. Kinkel jd. 23 j. HILLEGOM Bedevaart naar St. Jeroen. De Hille- gomsche bedevaart naar St. Jeroen wordt gehouden op a.s. Zondag. Des morgens te kwart voor 3 vertrekken de pelgrims van den Houttuin. „Herwonnen Levenskracht". Die speldjesdag voor Herw. Levenskracht heeft alhier 65 opgebracht. Dit bedrag is niet bijster groot. Het plaatselijk comité ver trouwt, dat zij, die niet in de gelegenheid waren een speldje te koopen, in de plaats daarvan één, of meer loten voor het mooie doel zullen nemen. Bouwen. Bij onderhandsche aanbe steding is aan de firma A. J. Seysener al hier opgedragen het bouwen van een landhuis voor rekening van dr. H. L. Beij- nes te Bentveld. Architect is de heer Jan van ErvenDorens te Amsterdam. Brand. In een schuurtje achter het woonhuis Haarlemmerstraat 12 ontstond door onbekende oorzaak brand. Het ge lukte de brandweer, die spoedig ter plaat se was, met behulp der buren, den brand tot het schuurtpe te beperken: dit laatste brandde geheel uit. LISSE Koninginnedag. De verjaardag van H.M. de Koningin zal in deze gemeente niet ongemerkt voorbijbaan. Het Oranje-comité in deze gemeente heeft het initiatief genomen en eenige feestelijkheden vastgesteld. Op dien dag zal n.l. om 10 uur voormid dag een kinderaubade aangeboden worden aan den burgemeester, op het H.B.G.-plein. Des middags om 2 uur zal er een groot- sche vliegerwedstrijd worden gehouden, waarbij muzikale opluisteringen. Aan den wedstrijd kunnen deelnemen uitsluitend kinderen beneden 16 jaren en er worden prijzen uitgeloofd voor: a. de mooiste eigen gemaakte vliegers; b. de hoogst staande vliegers; c. de mooist staande vliegers. Aanmelding voor deelname aan den wed strijd uiterlijk tot Dinsdag 17 Augustus in te zenden bij het secretariaat van het Oranje-comité in de bus, geplaatst in de hal van het gemeentehuis. Deze wedstrijd zal plaats vinden op het voormalige voetbalterrein aan den Broek- weg. Het is o.i. niet onmogelijk dat er nog eenig espelen zullen plaats hebben, doch dit zal t.z.t. nog bekend worden. De pastoor. De gezondheidstoestand van den zeereerw. heer pastoor van Zuy- len, die reeds eenige weken wegens ziekte afwezig is, is naar wij hebben vernomen vooruitgaande. Het zal echter nog _wel eenige spelen zullen plaats hebben, doch zijn werkzaamheden zal kunnen hervatten. KATWIJK. Geboren: Willem z. van M. de Jong en A. Nobbe. Jacobta dochter van P. van der Bent en M. van der Plas. Adria ns d. van T. van der Plas en A. van Vlast. Clara dochter van J. van Elten en S. van Ss. Willem z. van J. Freke en M. Kleinhout. Arendje d. van D. Zwitser en N. van der Plas. Pieternella d. v. J. Durieux en N. de Rover. Cornelia d. van C. Varkevisser en M. Dijkdrenth. Pieter z. van M. Ouwehand.en W. Zuyder- duin. Ondertrouwd: Dirk Aandewiel en A. van Duyvenvoorde. IJ. v. d. Plas en A. de Zwart. Getrouwd: J. de Jong en M. Zwanen burg. C. van der Zijden en A. van Kuye- ren. Overleden: Trijntje 94 jaren wed. van J. Zwanenburg. KATWIJK AAN ZEE. .Afd. Rijnland Ned. Roode Kruis. Van wege deze afd. van het Nederl. Roode Kruis is weder een nieuwe hulppost geplaatst bij den heer v. d. Kamp, Nieuwe Duinweg 53, te Katwijk aan den Rijn. V. V. V. Zaterdagavond is de lam pionoptocht, gehouden ter gelegenheid van de V. V. V.-feestweek, niettegenstaande het weer niet erg gunstig was. Duizenden namen aan den optocht deel. Het was een fantastisch gezicht. De muziekver. U:N:I. verleende medewerking. Bij gunstig weer Maandagavond vuurwerk. OEGSTGEEST. HET UITBREIDINGSPLAN GOEDGEKEURD. Behalve de bestemming van gronden langs den Haagschen straatweg. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben een beschikking genomen op het verzoek van B. en W. van Oegstgeest om goedkeuring van het op 9 Juni 1936 door den raad dier gemeente vastgestelde plan tot herziening van het uitbreidingsplan. Gedeputeerde Staten hebben de tegen dit plan aangevoerde bezwaren gedeel telijk niet-ontvankelijk, gedeeltelijk on gegrond verklaard en goedkeuring aan het plan onthouden voor zoover het be trekking heeft op de ter weerszijden van den Haagschen straatweg gelegen gron den, welke in het plan hebben verkregen een „bestemming in hoofdzaak voor wo ningbouw, later te detailleeren''. Voor het overige hebben Gedeputeerde Staten het plan goedgekeurd. Gunning. Het bouwen van 37 wonin gen voor de woningbouwvereeniging ,,Bui- tenlust" alhier is gegund voor 86.500 aan den heer J. M. Krijger te Bergambacht, Architect van dezen bouw is de heer A. van der Heyden te Leiden. UITHOORN. EEN ONDERWIJSKWESTIE. Beschikking van den Minister vernietigd. Bij beschikking van den Minister van On derwijs, K. en W. werd voor de bepaling van de 'gemeentelijke vergoeding aan de bijzondere, scholen over de eerste helft van 1937 toegestaan, dat hierbij de kosten van de O. L. school alhier buiten beschouwing werden gelaten. Van deze beschikking ging het bestuur der Chr. Nat. School in de Z. Legmeer in beroep bij de Kroon. De Kroon heeft de beschikking van den Minister vernietigd. Waarschuwing. Het gemeentebestuur van Uithoorn raadt aan, dat personen, die in de gemeente Uithoorn bouwgrond wen- schen te koopen, alvorens hiertoe over te gaan, ten gemeentehuize informeeren, of op het te koopen perceel ingevolge het in ontwerp zijnde uitbreidingsplan bebouwing is toegelaten. Het gemeentebestuur staat niet in voor de tegenvallers, die van het koopen van gronden, waarop niet ge bouwd mag worden, anders het gevolg kun nen zijn. DE KWAKEL. Santos-speldje. Zondag werd alhier ten bate van de t.b.c.-bestrijding, uitgaan de van de Hanze, het Santos-spelje ver kocht. De opbrengst bedroeg 26.33. Wel is waar 3.meer dan verleden jaar, maar toch weigeren nog velen zulk een speldje te koopen, dat is te bejammeren. Ze begrijpen zeker niet, hoe hoogstnood zakelijk de t.b.c.-bestrijding is en dat daadwerkelijke steun noodzakelijk is. Vele kleintjes maken toch een groote. Wij zullen hopen, dat de volgende keer all speldjes a 10 ct. worden verkocht. Kerk-boontjes. De opbrengst aan de veiling van de voor onze verarmde kerk- kas geveilde boonen bedroeg S 84. 43 Tuinders hadden boonen ingezonden. VOORSCHOTEN. De E.H.B.O.-brigade. Geheel onver wacht werden Zatex*dagmiddag de leden der E.H.B.O.-brigade alhier gealarmeerd te half vijf voor een oefening op groote schaal. Men had een stoombootongeluk geimproviseerd, waarbij een ontploffing had plaats gehad en verdrinking en an dere ongelukken voorkwamen o.a. zwaar verwonden waren er aanwezig. De oefe ning had plaats op een terrein toebehoo- rende aan den heer W. Meijer aan den Rijndijk. Op het terrein waren aanwezig de doktoren H. de Boer, Kerkhof, Keestra en M. van der Stoel. Te half vijf, zonder dat er ook maar iets van bekend was, ging de alarmschei, en reeds vijf minuten over half vijf waren eenige leden der brigade op het terrein aanwezig en na een half uur een twintigtal leden. Op het terrein waren mede aanwezig de heeren: M. T. Berkhout, burgemeester en J. A. Mens, wethouder der gemeente. Een acht tal ongelukkigeen lagen op het terrein verspreid en werden allen door de leden der brigade verbonden en vervoerd naar de O. L. school aldaar. Na deze oefening sprak dr. H. de Boer zijne tevredenheid uit over het welslagen van deze oefening en besprak dr. M. van der Stoel de ver schillende behandelingen, die zeer goed op de patiënten waren toegepast. SASSENHEIM Zwemfeest. Zaterdagmiddag had in het gemeente zwembad het jaarlijksch zwemfeest plaats, uitgeschreven door de Sassenheimsche zwemvereeeniging. De be langstelling was ditmaal niet bijzonder groot, wat zijn oorzaak vond in het regen achtige weer, hoewel er geen water is ge vallen. Begonnen werd met een afvalwed- strijd voor jongens uit Sassenheim tot 14 jaar. Een zeer grappig nummer de jon gens te zien krabbelen om een prijs te veroveren. De uitslag hiervan is als volgt: 1. G. Hooijmans, 2. A. v. Polanen, 3. H. v. Zelm. Daarna volgt een humoristisch nummer* voor de dames, dat steekspel heet. Twee gaan op een roeiboot staan en probeeren hun tegenstander met een zwabber eraf te gooien. De prijswinnaars hiervan zijn: 1. mej. R. v. Rijn, 2. I. v. Rijn. Van de heeereo was de uitslag: 1. Jo Kaptein, 2. W. v. Zelm. Hierna namen de wedsti-ijden een aan vang met 50 M. vrije slag dames, waar van de uitslag is: 1. Lena Clemens in 50 2/5 sec., 2. Ida v. Rijn in 55 2/5 sec., 3. Nel Prins in 56 2/5 sec. 50 Meter vrije slag junioren (jongens van 1216 jaar) 1. Herm. de Wreede in 42 2/5 sec. 2. W. Prins in 49 3/5 sec. 3. A. van Breda in 55 sec. J 50 Meter vrije slag heeren (leden van ISZV). 1. J. Boorsema (buiten mededinging) in 34.4 sec. 2. B. Kaptein in 39 3 sec., 3. A. Arendsharst in 40.2 sec. 4. W. Boekee in 45.2 sec. 50 Meter schoolslag (heeren SZV) ge wonnen door: 1. André Arendshorst in 42.4 sec. 2. B. Kaptein in 47,1 sec. 3. J. Boorse ma (buiten mededinging) in 48 sec. 4. W. Boekee in 51,2 sec. Vervolgens werd een estafette gehouden en tot slot een polo-wedstrijd. Daar geen van de uitgenoodigde ploegen was opgeko men, werd een combinatie zevental geko zen, onderscheiden door wit en zwarte bad mutsen, allen leden van de SZV. De esta fette werd gewonnen door wit in min. 55 sec. de polo- eveneens door wit met 32. Hiermede was het feest ten einde Volgen de week Zaterdag uitreiking der prijzen. Muikale rondgang. Zaterdagavond hield de mondorgelclub „Excelsior" een muzikale rondgang, waarbij door enkele dames werd gecollecteerd ter versterking der kas. De belangstelling hiervoor was groot. Hoewel de geheele gemeente niet kon worden afgeloopen zal de uitkomst van de collecte wel meevallen. Volgende week Zaterdag het overige gedeelte. VOORHOUT. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Van den weleerw. pater L. P. B. Prins. Zaterdagavond om 6 uur was er dank zij het gunstige weer, veel publiek op de been. Vanaf nagenoeg alle woningen wapperde de vaderlandsche driekleur, voorzien van den geel-witten-pauselijken wimpel. Aan de grens der parochie aan de Teylingerlaan hadden de auto's met feestcomité en fami lie zich opgesteld, om den pas gewijden priester een hartelijk welkom te bereiden. Hoewel ver van de kom van het dorp, wa ren hier zeer velen aanwezig om getuigen te zijn van deze blijde incomste. Burgemeester G. Bulten, met ambtske ten omhangen, stond voor de open landauer gereed om den neomist, nadat deze in de koets had plaats genomen een hartelijk welkom in zijn gemeente toe te roepen. En dit woord van welkom deed hij met des te meer vreugde, omdat hij wist de tolk te zijn van de zeer velen, die het katholieke volksdeel dezer gemeente uilmaken. Groo te dank aan God vervult een ieder van ons, vervolgde spr., wijl gij als één der onzen tot de hooge waardigheid van het priester schap geroepen zijt. Vele herinneringen zul len in u herleven, als gij straks Voorhout's dreven passeert. En moge het zijn, besloot spreker, dat gij weer van hier zult zijn ver trokken, dan spreek ik de hoop uit, dat deze ontvangst u menigmaal in herinnering mo ge komen, opdat gij dan, als middelaar tus- schen God en de menschen, ook menigmaal uw priesterlijk gebed-ten hemel doet rij zen, voor de tijdelijke en geestelijke belan gen van allen, die hier tegenwoordig zijn en voor alle huisgezinnen van de parochie van St. Bartholomeus van Voorhout. Een overweldigend applaus bewees de instemming van de omstanders met de woorden van den burgemeester, waarna de stoet werd geformeerd. Voorop liep rijks- veldwacht, gevolgd door de R.-K. muziek- vereeniging „St. Caecilia", onder aanvoe ring van den heer M. Bolderdijk, directeur, een aantal jongens in K. J. C.-uniform, dan de landauer waarin de neomwist, zijn ouders en de zeereerw. heer W. J. War- menhoven, pastoor der feestvierende paro chie hadden plaats genomen. Voorts reden het voltallige gemeentebe stuur met den gemeente-secretaris, als mede de commissie van ontvangst en de familieleden van den feesteling in den stoet mede. Op verzoek van den neomist werd niet over den Jacoba van Beierenweg, doch langs den Prinsenweg, het geboortehuis, gereden. Nauwelijks waren de toonen van de mu ziek hoorbaar of er kwam beweging in de bij de pastorie samengeschoolde menigte. Het voorplein van de kerk en pastorie was keurig versierd, een aantal bruidjes en de leerlingen van de lagere scholen stonden gereed om een welkomstlied te zingen. On der leiding van het hoofd der R.-K. Jon gensschool, den heer H. A. Allard, werd 'n feestlied gezongen, terwijl neomist en ge- noodigden vanaf het bordes der pastorie dit aanhoorden. Hierna nam pastoor W. J. Warmenhoven het woord om den feesteling het welkom in zijn parochie te bereiden. Spr. was God dankbaar dat Hij na 22 jaren een zoon der parochie tot het H. Priesterschap geroe pen had en hoopte dat dit grootsche feest den jongen parochianen zou mogen inspi- reeren om met medewerking van Gods ge nade, tot het H. Priesterschap te geraken. Getroffen zeide spr. te zijn door de enor- de belangstelling ook van de zijde der niet- katholieken uit het dorp. Mogen de plech tigheden van vandaag en morgen bij meer deren de roeping tot het priesterschap doen ontwaken. Tot slot vroeg spr. den neomist aan alle omstanders vanaf het bordes zijn priesterlijken zegen te geven. Nadat de zegen gegeven was, trok men ter kerke, die voor deze gelegenheid veel en veel te klein bleek. Een reeks bruidjes haalde den neomist van de pastorie af. De neomist celebreerde het Lof met den weleerw. heer J. W. Kragtwijk als diaken, oud-kapelaan dezer parochie, en een neef van den neomist, den eerw. heer L. P. M. Vester als sub-diaken, terwijl de zeereerw. heer W J. Warmenhoven, pastoor en de weleerw. pater J. Nouwens. uit Oegstgeest, confrater van den neomist, in het priester koor hadden plaats genomen. Zelden heben we de laatste jaren zulk een smaakvolle verisering in de kerk zien aangebracht als bij deze gelegenheid. Het Hoogaltaar was geheel in 't wit gehouden. Van gladiolen en dahlia's waren prachtige toefen vervaardigd, terwijl in de kerk zelf zalmkleurige en roode gladiolen een slui tend geheel brachten. De gladiolen waren nagenoeg allen gratis door de fa. C. Colijn geschonken na voorafgaande toestemming van de commissie yan het snijverbod, ter wijl de geheel versiering door den heer H. v. Wieringen met behulp van de ver sieringscommissie werd aangebracht. Een woord van hulde is hier zeker op z'n plaats. De raad dezer gemeente vergaderde Zaterdagmiddag te twee uur. Voorzitter: M. F. Berkhout, burge meester. Aanwezig 9 leden. Afwezig de heeren: W. G. Duijnisveld en O. I. R. Vieveen. Laatstgenoemde wegens familie-omstan digheden en met kennisgeving. Na de opening van de vergadering spreekt de voorzitter een woord van wel kom' tot den heer J. Braggaar, die we gens ziekte een langen tijd de vergade ring niet heeft kunnen bijwonen en thans wederom zoover is hersteld, dat hij we derom aanwezig is. Spreker wenscht hem. algeheel herstel toe en hoopt dat God hem nog lange jaren moge sparen. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastge steld. Ingekomen stukken. Een viertal missiven van Gedeputeerde Staten meldende goedkeuring van eenige genomen raadsbesluiten. Een missive van den minister van Sociale Zaken melden de dat het werkloosheidssubsidiefonds een bijdrage zal verleenen voor onder houd park van ten hoogste f 525.daar deze werkzaamheden nog geschieden in werkverschaffing dezen zomer. De heer J. Braggaar is het hiermede niet eens, daar hij deze werkzaamheden wil beschouwd zien als normaal onder houd. Dat werk wordt thans uitgevoerd voor een te lage prijs. Steeds is er een neiging om de loonen te drukken. Spre ker vraagt aan B. en W. dit voorstel te rug te nemen. De heer A. Verboon vraagt of het de bedoeling van B. en W. is dit werk gere geld in werkverschaffing te doen ge schieden. De voorzitter deelt mede, dat dit werk dit jaar en misschien gedeeltelijk het volgende jaar in werkverschaffing zal geschieden, totdat het park geheel klaar is. Het betreft heden het afmaken van het park. Aldus wordt dit gezien door het departement. Het is geenszins de be doeling steeds te blijven doorgaan, deze werkzaamheden in werkverschaffing te doen geschieden. De heer J. Braggaar blijft bij zijne meening, doch voelt wel, dat het daar niet heen zal gaan. Spr. zou ook voor deze werkzaamheden in aanmerking wil len doen komen niet ondersteunde ar beiders o.a. jonge menschen, die werk loos zijn en bij hunne ouders thuis zijn. De voorzitter zegt, dat niet anders dan ondersteunde arbeiders aldaar te werk kunnen worden gesteld volgens de voor schriften, waarna deze discussie door den voorzitter wordt gesloten. Van de commissie tot nazien van de re keningen der gemeente en der bedrijven dienstjaar 1936 is een schrijven ingeko men, meldende dat de rekeningen zijn nagezien en in orde zijn bevonden, zoo dat de rekeningen der gemeente en der bedrijven over het jaar 1936 voorloopig worden "vastgesteld op de voorgedragen cijfers. Aankoop van grond ter verbreeding van de Leidsche weg. Thans komt aan de orde de aankoop van grond voor de verbreeding van den Leidscheweg. B. en W. stellen den Raad voor aan te koopen in het belang der volkshuisvesting een perceel grond groot 65 centiaren voor de som van f 231.80 van den heer P. C. Reijneveld. Ook de heer S. A. Verheul is ter laatste ure be reid, een perceel grond groot 1 Are 19 centiaren af te staan voor de koopsom van 700.—. De heer A. Verboon meent, dat de heer Verheul thans „bijna 200 meer ont vangt, waardoor andere personen zijn achtergesteld, wat eene scheeve verhou ding geeft. Echter is spr. bereid met dit voorstel mede te gaan, gezien de toelich ting op deze zaak van B. en W. in de be sloten vergadering. Ook de heer J. Braggaar uit zijne on tevredenheid over de halsstarrige hou ding van den heer Verheul, die het werk, wat toch zal geschieden, onnoodig op houdt. De voorzitter zegt, dat B. en W. ten zeerste betreuren de houding van den heer Verheul en met dit voorstel komen op advies van den acvocaat, aan wien de gemeente de onteigeningsprocedure heeft opgedragen. De rechtbank houdt geen re kening met een vastgestelden prijs, maar beschouwt ieder geval* op zichzelf. Om proceskosten te vermijden hebben B. en W. hoewel met loode schoenen, dit voor stel den raad aangeboden. Met algemeene stemmen wordt aldus besloten. Uitbreiding en voltooiing van het Wilhelminapark. Vervolgens wordt aan de orde ge steld het voorstel tot afmaking en uitbreiding van het Wilhelminapark. De kosten worden door de Ned. Hei demaatschappij begroot op f 13.000, in welk bedrag een som van 8500 voor arbeidsloon is begrepen. De gronden heeft de gemeente reeds in haar bezit en een klein gedeelte zal op langen termijn worden gehuurd van het R. K. Armbestuur. De heer J. Braggaar opent de bespre kingen en meent dat de begrooting voor het aangelegde park met 2000 is over- geschreden en deze dus niet juist is ge weest. Spr. heeft bezwaar tegen het vast gestelde uurloon van 0.30 per uur, wat thans naar zijne meening niet meer mag worden overschreden. Ook wenschte spr. van de voetbalkeet te schrappen, daar de de past van 250.voor het verplaatsen verplaatsing wellicht van tijdelijken aard is en vraagt nog enkele inlichtingen. De heer A. Verboon meent ook, dat de voetbalkeet kan blijven staan; dat spaart nog 250 uit en kan, wanneer het noodig blijkt, altijd nog geschieden. De voorzitter meent, dat het feit dat de hegrooting met 2000 zou zijn overschre den niet juist is, doch deze f 2000 zijn la ter bij het opmaken van de definitieve begrooting erop gebracht. Mogelijk is deze behandeld tijdens de afwezigheid van den heer Braggaar wat voor hem aanleiding is geworden tot dit misver stand. Wat het uurloon betreft, ook dit is precies hetzelfde als de vorige maal en kan bij stukwerk en flink werken tot 20 pet. meer opklimmen. Dat is tot op het oogenblik toelaatbaar, al staat het er ook niet in. De voetbalkeet is wel in deze be grooting opgenomen, doch zal zeer waar schijnlijk niet worden verplaatst. Indien de vereeniging zich hiermede accoord verklaart, kan de keet rustig blijven staan. Hierna wordt met algemeene stemmen besloten, het park thans geheel af te ma ken. Door den heer L. Marcelis is verzocht een tegemoetkoming in de kosten ex art. 13 der L. O. wet 1920, voor een leerplich tig kind, dat de U.L.O. school te Leiden gaat bezoeken. B. en W. stellen den raad voor een fiets met belastingjlaatje be schikbaar te stellen ter waarde van f 30. Aldus besloten. Na nog eenige besluiten comptabiliteit te hebben genomen, wordt de vergade ring gesloten. De gezangen onder het Lof werden deels door het kerkzangkoor, deels door de ge- loovigen uitgevoerd. Zondagmorgen 10 uur was het kerkge bouw overvol, toen de neomist door een haag van bruidjes het kerkgebouw werd binnengeleid. Voor het eerst zou deze jonge priester het H. Offer opdragen in tegen woordigheid van hen in wier midden hij was groot gebracht, in de kerk waarin hij eens zijn roeping heeft mogen ontvangen. Het voltallige kerkkoor, onder de be kwame leiding van den heer Th. van Nie- kerk uit Leiden, met den heer H. H. Dijs- selbloem aan het orgel, zong het Veni Crea tor, toen de neomist langzaam het Huis Gods betrad. De wisselende gezangen wer den op keurige wijze uitgevoerd, het koor zong de „Missa in honorem Sanctae Ma- thildis" van Hub. Cuypers. De neomist werd geassisteerd door den zeereerw. heer W. J. Warmenhoven als presbyter-assistens, de weleerw. heeren J. Groot, als diaken en L. P. M. Vester (neef) als sub-diaken en J. W. Kragtwijk als ceremoniarus, terwijl de weleerw. pater J. Nouwens in 't priester koor had plaats genomen. Nadat de laat ste woorden van het Evangelie waren ge zongen, besteeg de weleerw. ated Nou wens het preekgestoeute. De predikant had tot tekst gekozen Hebr. V 1 „Iedere pries ter is gekozen uit de menschen om midde laar te zijn tusschen God en de menschen". Spr. schetste de hooge waardigheid van 't H. Priesterschap en wenschte ouders en fa milie geluk, om te besluiten met zijn con frater een zegenrijk priesterleven toe te wenschen, wijzende op de zware taak wel ke de priesterroeping van hem eischt. Moge God die u geroepen heeft, besloot spr., ook de kracht en de sterkte schenken om uw roeping zegenrijk te vervullen. Het koor voerde onder het offertorium uit het „Adoro te" van J. P. J. Wierts en onder de Communio „Jesu Dulcis" van B. Kothe; de plechtigheid werd besloten met het Tan tum Ergo van J. Singenbergen. Na het einde der plechtigheid zong het I! koor de cantate „Hulde aan het Priester schap" van J. Haagh C.s.s.R. Het was een indrukwekkende plechtigheid, vooral toen de neomist de H. Communie aan zijn ouders en familie uitreikte, een oogenblik voor hen om nooit te vergeten. Om 2 uur begon de receptie in het Pa rochiehuis, waaraan schier geen einde scheen te komen. Ondanks de aanhouden de regen kwamen honderden hun geluk- wenschen aan den pater aanbieden. Om 7 uur volgde een plechtig danklof, waarbij wederom de geheele kerk met ge- loovigen was gevuld. Een massaal „Te Deum Laudamus" gaf uitdrukking aan den dank van familie en parochianen, als alle geloovigen bezield waren. WASSENAAR Bekend inbreker gepakt Zooals reeds is bericht, arresteerde de politie alhier dezer dagen de 26-jarige J. v. d. H., die zich alhier op verdachte wijze ophield en die aan een voet gewond bleek te zijn. De Haagsche politie, van deze arresta tie op de hoogte gebracht, bracht den man, die als een berucht inbreker bekend stond, in verband met een nachtelijken inbraak in de Alexanderstraat, te den Haag, die in het begin van de vorige week werd aangegeven. De eigenaar van dit huis nl. werd mid den in den nacht wakker doordat het licht in zijn kamer brandde. Tot zijn groo te ontsteltenis zag hij een nian naast zijn bed staan, die, zich ontdekt ziende, hals over kop de beenen nam. Weliswaar achtervolgde de bewoner hem en werd de politie onmiddellijk gewaar schuwd maar de dader werd niet gevon den. Een onderzoek wees uit, dat hij zich toegang had verschaft door over een tuin muur te klimmen. Eenige gouden voorwerpen werden ver mist. Ook kon de politie nagaan, dat de man bij zijn overhaaste vlucht zich had bezeerd. Hoewel v. d. V. blijft ontkennen, dat hij iets met dezen inbraak te maken heeft, zijn de aanwijzingen toch van dien aard, dat hij heden voor den Officier van Jus titie is geleid.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13