De Europeesche roeikampioenschappen FEUILLETON WELKOM THUIS De wonderlijke belevenissen van dr. Kaiserlien door WILL AMBERG. (Nadruk verboden). 43) Enfin, ze zou haar zin hebben. Het was wel wat laat, maar hopelijk nog niet te laat om de daders, die hij ten slotte toch zelf op het spoor was gekomen, te arres teeren. En mevrouw Heldt zou oogen op zetten, als de bekende commissaris der recherche, Carsten, voor wien zij zooveel bewondering koesterde, de hand op haar legde. Er is thans niet zoo heel veel toe noo- dig om Kaiserlien tot een besluit te bren gen. Vijf minuten later betreedt hij het roode gebouw aan den overkant van het plein. Of dr. Carsten te spreken is? „Jawel!" antwoordt de portier. „Hij is juist het bureau binnen gegaan. Kamer driehonderd zeven en negentig, derde ver dieping. Aan het eind van de gang de trap op naast die glazen deur. Dan boven op de derde verdieping tweede deur rechts". Kaiserlien betuigt zijn dank en rent drie trappen op met een spoed, alsof de duivel hém op de hielen zit. Juist, op de tweede deur, welke noodig eens opnieuw geverfd moet worden, is met puaises een bedui meld visitekaartje bevestigd, waarop de naam dr. Carsten. En in deze armoedige omgeving zou een beroemde detective hui zen? Kaiserlien's vertrouwen in de speurders talenten van den man, dien hij op het punt staat te bezoeken, is aanmerkelijk be koeld, als hij aanklopt. „Binnen!" antwoordt een krachtige stem. Kaiserlien schrikt er van. Die stem komt hem bekend voor. Verdraaid! Zijn z'n ze nuwen dan zoo slap, dat hij zich overal, zelfs in dit gebouw door misdadigers om geven waant? Hij treedt binnen, maar nauwelijks heeft hij den drempel overschreden, als hij terug deinst om dan radeloos te blijven staan. Het is niemand minder dan professor Cinon, die zich daar amuseert over de grenzenlooze verbazing, waarmee hij hem aanstart. „Aha, dr. Kaiserlien! Eindelijk!" zegt de man, dien Kaiserlien tot dusver slechts als Professor Cinon heeft gekend. „U komt wel rijkelijk laat, maar u bent er dan toch. He laas kan ik voor uw lang wegblijven geen passende verontschuldiging aanvoeren. U zou zich heel wat moeite en nog meer er gernis hebben bespaard, als u naar uw se cretaresse had geluisterd en mij onmiddel lijk na uw belevenissen in Sternberg had opgezocht". „U bent u bent „Ja, die ben ik!" antwoordt de commis saris lachend. Hij staat op en steekt Kai serlien joviaal de hand toe. „U moet mij die kleine comedie vergeven. Zij was noo dig en nuttig en voor u kan zij bovendien nog een goeie les zijn. Gaat u zitten, doc tor! U wilt natuurlijk graag weten, hoe ik er toe kwam om mij voor professor Ci non uit te geven en in welke relatie ik sta tot mevrouw Heldt, temeer, omdat u juist ontdekt hebt, dat wij zelfs tezamen autotochtjes maken, nietwaar?" „Weet u dat?" stamelt Kaiserlien verle gen. „Zeker! Dat weet ik!" antwoordt dr. Car sten „U hebt werkelijk talent voor detec tive, doctor. En enkele van uw combina ties waren verrassend juist, maar om een goed detective te zijn, heeft men ook eeni- ge practijk noodig. En die ontbreekt u he laas. Ik zag u al buiten voor het syndicaat staan. Als ik mij aan een achtervolging had willen onttrekken, zou mij dat zon der veel moete gelukt zijn." „Ik begrijp het nog niet allemaal", sta melt Kaiserlien verlegen. Hij staat nog steeds bij de deur.. „Neemt u toch alstublieft een stoel", zegt de commissaris vriendelijk, „en laat ik u eens precies vertellen hoe de vork in den steel zit. U herinnert zich natuurlijk nog de onaangename verrassing, welke u in Starnberg werd bereid en uw daarop vol gende reis naar Berlijn?" Kaiserlien knikt. „En herinnert u zich ook nog, dat uw se cretaresse u reeds in den trein voorstelde om mij in den arm te nemen?" „Ja, ja", geeft Kaiserlien toe. „Dan bent u natuurlijk ook nog niet vergeten, dat u haar destijds streng ver bood om de politie in de zaak te betrek ken?" Kaiserlien schudt het hoofd. „Neen", zegt hij, „maar. Doch de ander laat hem niet uitspreken. „Welnu," vervolgt hij, „uw secretaresse is een zeer verstandige vrouw. Zij heeft zich veroorloofd uw verbod te overtreden en nog dienzelfden avond om negen uur heeft zij mij hier in mijn bureau opgezocht om mij van een en ander op de hoogte te stel len. En onmiddellijk daarop is wel geble ken, dat dit een zeer verstandig besluit was van uw secretaresse, want daardoor is zij er in geslaagd uw vermogen te redden. Herinnert u zich nog, dat mevrouw Heldt aanbood u te vergezellen, toen u den dag na uw aankomst het voornemen te kennen gaf naar de bank te gaan?" Kaiserlien moet erkennen, dat hij ook dat nog weet. „Welnu, dat had een zeer eenvoudige re den: mevrouw Heldt wist namelijk toen reeds, dat uw safe geplunderd was en zij meende goed te doen u op den schrik voor te bereiden". „Hie wist zij dat dan?" vraagt Kaiser lien, terwijl hij het innerlijk niet met zich zelf eens is of deze mededeeling van den commissaris zijn wantrouwen jegens Ina Heldt, moet weg, of nog doen toenemen. „Door mij!" antwoordt de commissaris. „Zij vernam het van mij. Zooals gezegd, kwam Ina Heldt mij 's avonds opzoeken en mijn eerste vraag was toen: Maakt de villa het geheele bezit uit van dr. Kaiserlien? Mevrouw Heldt deelde mij daarop mede, dat u ook nog een aantal effecten op de bank had en toen was mijn eerste gedachte, deze: Het is natuurlijk uitgesloten, dat deze bende zich met de villa tevreden heeft gesteld, wanneer er als het ware op de bank een kapitaal voor het grijpen ligt. Ik ging daarom nog dienzelfden avond met Ina Heldt naar de bank, alarmeerde daar den portier en den gemakkelijkst bereik baren procuratiehouder en vernam, dat uw effecten dienzelfden dag door „uw" advo caat waren opgenomen en aan den raads man van de tegenpartij, dr. Arnheimer, waren overhandigd. Zoodoende kwam ik nog dienzelfden avond achter de zwende laarsmanoeuvre in verband met het hu welijk van Edith Wismuth. Ik zal daarop straks nog terug komen, Intusschen was het uw geluk, dat dit zoo spoedig ontdekt kon worden, want nu kon ik tegen zons opgang dr. Arnheimer uit bed bellen. De arme kerel was totaal overstuur, toen hij hoorde, dat hij „de belangen" van een ge raffineerde oplichtster als Edith Kaiser lien behartigd had. En daarop besloten dr. Arnheimer en ik onze toevlucht te nemen tot een list. De pseudo Edith Kaiserlien zou zich den volgenden morgen om tien uur aan zijn kantoor vervoegen om de effecten af te halen, die voor haar bij de bank waren opgenomen. Dr. Arnheimer gaf haar nu, overeenkomstig mijn aanwijzingen, niet de echte effecten, maar een stapel waardeloo- ze aandeelen en obligaties uit den inflatie tijd. De echte papieren liggen hier op het bureau in de safe en u kunt ze te allen tijde tegen een kwitantie terugkrijgen." Kaiserlien zit er zwijgend bij. Hij be grijpt, dat hij alle reden heeft om den com missaris te bedanken voor zijn hulp. Maar zulk zwijgen zegt vaak meer dan een stroom van woorden. De commissaris amuseert zich in stilte over Kaiserlien's verbazing. Eindelijk ver volgt hij: „U zult nu ook begrijpen hoe het kwam, dat Ina Heldt den volgenden ochtend zoo volkomen op de hoogte was van de gedragingen van Stolzenberg er diens makker, den pseudo Kaiserlien. Dat alles waren den vorigen nacht reeds een dozijn rechercheurs in mijn opdracht te weten gekomen." (Wordt vervolgd). Op het Sneekermeer is Zaterdag de .Sneek-week" begonnen met verschil lende zeilwedstrijden, waarvan hier boven een snapshot De Nederlandsch Indische padvinders die de Wereldjamboree hebben bij gewoond, zijn Zondag de terugreis naar Insulinde aangevangen. Een kijkje bij het vertrek aan het Centraal Station te Amsterdam De prijsuitreiking voor de Europeesche roeikampioenschappen welke op de Amsterdamsche Boschbaan zijn gehouden, geschiedde Zondagavond In „Kras" te Amsterdam De Rotterdamsche Vrijwillige Brigade tot het redden van drenkelingen organiseerde Zaterdag in de Schie een nationalen zwemwedstrijd over 600 meter om den Groot Rotterdam-beker. De winnaar, de heer Beukman, lid der Amsterdamsche Reddingsbrigade komt aan de finish uit het water Vorstelijke belangstelling voor de roeisport Z. K. H. Prins Bernhard heeft Zondag een gedeelte der wedstrijden om het Europeesch roeikampioenschap op de Amsterdamsche Boschbaan bijgewoond. De Hooge bezoeker in de volgboot Mr. F. J. SchlOter, advocaat te Middel- burg, is met ingang van 1 Septemper a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Grauw en Langendam 3)e De finish van de .achten gewonnen door Italië, tijdens de finales der wedstrijden om het Euro peesch roeikampioenschap, die Zondag op de Amsterdamsche Boschbaan plaats vonden

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 12