MAANDAG 16 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HET TOURNOOI OM DEN HORTHY-BEKER Hongarije slaat Nederland met 8-0 Nederland wint met 3-1 van Oostenrijk Zaterdag is in het nieuwe zwemstadion te Boedapest op het Margarethen-eiland het internationale waterpolotournooi om den Horthybeker begonnen, waaraan de zes sterkste Europeesehe landen, t.w. Honga rije, België, Oostenrijk, Duitschland, N e- derlanden Frankrijk, deelnemen. Na de openingsplechtigheid en de Hon- gaarsche zwemkampioenschappen nam het waterpolotournooi een aanvafig met den wedstrijd OostenrijkBelgië. De eindstand werd 33. De tweede wedstrijd tusschen Duitsch land en Frankrijk eindigde met een 31 overwinning voor de Duitschers. NederlandHongarije 08. De laatste wedstrijd van den dag bracht Nederland tegen Hongarije. Onze landge- nooten troffen het niet, dat zij reeds in hun eersten wedstrijd moesten uitkomen tegen de wereldkampioenen, die bovendien 't voor deel hadden voor eigen publiek te spelen in bekend water. Niettemin bood het Ne- derlandsche zevental in de eerste helft uit stekend tegenstand. De wedstrijd, die on der leiding van den Franschman Delahaye stond, was zeer snel en stond op een tech nisch hoog peil. Meermalen werden de we reldkampioenen verrast met bliksemsnelle aanvallen, maar de verdediging van de Hon garen was zeër sterk. Onze landgenooten mochten verschillende keeren van geluk spreken, dat de schoten van de Hongaarsche voorhoede tegen de latten knalden, maar toch bleek uit alles, dat men van Nederland een dergelijken tegenstand niet verwacht had. Tot doelpunten brachten onze land genooten het echter niet. Bij onze tegen standers bleek de beroemde midvoor Németh wel de gevaarlijkste te zijn. Voor de rust hielD hij zijn land aan een 20 voorsprong. Na de rust gooiden de Hongaren er een schepje op en toen kwamen de Nederland- sche spelers er vrijwel niet aan te pas. Wel werden er nog enkele goede dingen gedaan, maar de Hongaren toonden zich ware kam pioenen en onder stormachtige toejuichin gen van het in grooten getale aanwezige publiek produceerde* zij er nog zes doel punten bij. De makers hiervan waren ach tereenvolgens Hommonay, Németh, Halas- sy, Németh, Hazay en wederom Németh. Nederland verloor aldus met 08. Zondag werd het waterpolotournooi voor een groot aantal toeschouwers voort gezet. NederlandOostenrijk 31. De eerste wedstrijd bracht reeds onlnid- dellijk het Nederlandsche zevental in het water tegen de Oostenrijkers. Onze landge nooten verrasten door een uitstekend sa menspel, dat bovendien zeer snel was en technisch op een hoog peil stond. De Oosten rijkers, die toch reeds de reputatie genie ten het waterpolo niet al te fair te kunnen spelen, trachtten zich tegen de overmacht van onze landgenooten te verdedigen met een zeer hard en vinnig spel, dat bovendien weinig effectvol was en dat de goede ver standhouding nu niet bepaald stimuleerde. Oostenrijk nam door een goed schot van Havlik de leiding, maar Stam. die zeer goed speelde, had den stand spoedig gelijk ge maakt. Het NedeTlandsche zevental speelde uitstekend, het samenspel was veel beter verzorgd dan bij de tegenstanders en ook waren onze landgenooten sneller. Het ge volg bleef ook niet uit. Na verschillende schoten, welke net naast of over gingen, bezorgde van Aelst zijn ploeg de leiding met een onhoudbaar schot. Na de rust was de meerderheid van onze landgenooten nog grooter. De Oostenrijkers trachtten hun minderheid te compenseeren door zeer vaak te ruw spelen, maar onze landgenooten lieten zich hierdoor niet uit het evenwicht brengen. Het gelukte van Aelst tenslotte wederom den Oostenrijk- schen doelman te passeeren, waarna het einde met een 31 overwinning voor Neder land kwam. Hierna won België van Frankrijk met 32, nadat de rust nog met gelijken 11 stand was ingegaan. HongarijeDuitschland 31. De laatste wedstrijd was tevens de meest belangrijke van het toumooi. De Hongaren moesten het tegen hun grootste concurren ten, de Duitschers, opnemen. Scheidsrechter was de voorzitter van den K.N.Z.B., de heer Jan de Vries, die als een der beste, zoo niet de beste waterpolo-fluitist van het vaste land wordt beschouwd. Onze landgenoot had een uitermate zware taak, welke hij echter, ook door de sportieve houding van het Hongaarsche publiek, op zeer goede wijze volbracht. De Hongaren bleken ook nu weer de beste spelers der wereld te zijn. In een snellen, maar zeer forschen wedstrijd, won nen zij met 31. De Duitsche ploeg stelde zeker niet teleur, maar de Hongaren bleken toch te sterk. De heer de Vries had het lang niet gemakkelijk, steeds weer moest hij den strijd onderbreken om ongeoorloofde prac- tij ken met vrije worpen te bestraffen. Ha- lassy wist nog voor de rust Klingenberg te passeeren. Na de pauze vergrootte Halassy den Hongaarschen voorsprong met een prachtig schot, waarna Gunst tenslotte de eer kon redden. Brandy accentueerde de meerderheid der wereldkampioenen met een derde doelpunt, waarna onze landge noot spoedig het einde floot. Na dezen tweeden dag heeft Hongarije Een verlies voor den Neder- landschen zwembond RIE MASTENBROEK PROFESSIONAL. Naar wij vernemen zal heden (Maandag) Rie Mastenbroek de finitief als instructrice verbonden worden aan de Gooische zwem inrichting aan de Kapelstraat te Hilversum. Volgens de interna tionale bepalingen wordt de Olympische kampioene door dit feit automatisch op de beroeps- lijst geplaatst. Rie Mastenbroek was den laatsten tijd administratief werkzaam bij genoemde zweminrichting. Door dit feit behoefde zij haar amateurschap niet te verliezen. Nu zij echter begin deze week officieel door de directie van de zweminrichting als instructrice is aangenomen en zij dus haar beroep er van maakt, is Rie Masten broek tot het professionalisme overge gaan. Vanzelfsprekend heeft de K.N.Z.B. hierover een beslissing te nemen, doch naar wij uit de bestuurskringen van de zen bond vernamen, zal Rie Mastenbroek nu zij definitief het beroep van instruc trice heeft aanvaard, ongetwijfeld niet meer als amateur worden beschouwd. Daarmede heeft een zwemster met bij zondere capaciteiten afscheid van de zwemsport genomen. Het hoogtepunt van Rie Mastenbroek's carrière als zwemster werd gevormd door de Olympische spe len te Berlijn, waar zij de 100 meter borstcrawl en de 400 meter borstcrawl won, terwijl zij verder deel uitmaakte van de olympische kampioensploeg in de estafette. Bovendien was Rie Mastenbroek in het nummer 100 meter rugslag tweede. Rie Mastenbroek heeft in den loop der laatste jaren verscheidene wereldrecords op haar naam gehad. in het tournooi de leiding. België staat op de tweede plaats voor Duitschland, terwijl Nederland de vierde plaats bezet. De staqd van het tournooi is-als volgt: gesp. gew. verl. doelpnt. 1. Hongarije 2 2 111 2. België 2 1 1 6—5 3. Duitschland 2 1 1 44 4. Nederland 2 1— 1 3—9 5. Oostenrijk 2 11 46 6. Frankrijk 2 2 36 Nederlandsche zwemmers te Osnabrück en Altona GOEDE PRESTATIE VAN HOVING. Na hun succesvolle tournee door Dene marken cn Zweden zyn de zwemmers van de sportvereeniging Hülegersberg en van de Rotterdamsche Zwemclub Zater dagavond te Osnabrück gestart op zwem wedstrijden, welke georganiseerd waren door de Osnabrücker Schwimmverein 1899. De tegenstand, welken onze landge nooten hier ondervonden, was heel wat grooter dan in Denemarken en Zweden, trouwens, indien men weet, dat de Ne derlandsche zwemmers moesten uitko men tegen bekende zwemmers als Balke, Heibel en Freese, zegt dit voor den inge wijde genoeg. Dat het den Rotterdam mers desondanks toch nog gelukte, eenige fraaie successen te behalen, pleit voor hun capaciteiten. De beste prestatie leverde weer de Ne derlandsche kampioen Hoving (R.Z.C.), die op de 100 M. borstcrawl een gedeci deerde overwinning behaalde op Heibel, een van de sterkste zwemmers van Europa. De uitslagen van de voornaamste wed strijden luiden: 100 M. borstcrawl: 1. Hoving (R .Z. C.) 1 min. 2,2 sec.; 2. Heibel (Duitsch land) 1 min. 4 sec. 100 M. schoolslag: 1. Balke (Duitsch land) 1 min. 14,1 sec.; 2. Van Wijk (S. V. H.) 1 min. 20 sec.; 3. Nass (Duitsch land) 1 min. 21,1 sec. 200 M. borstcrawl: 1. Freese (Duitsch land) 2 min. 27,2. sec.; 2. Ramac (R. Z. C.) 2 min. 34 sec. 5 x 50 M. borstcrawl estafette: 1. S. V. H.R. Z. C.-combinatie 2 min. 27 sec.; 2. OsnabrückBremen-combinatie 2 min. 29 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette: 1. Duit sche combinatie 1 min. 34 sec.; 2. S. V. H.- R. Z. C.-combinatie 1 min. 37 sec. De tournee werd Zondag besloten met het uitkomen op de internationale wed strijden te Altona. IET VAN FEGGELEN WINT TE ALTONA. De belangrijkste uitslagen waren hier: 100 borstcrawl heeren: 1. Fischer (Bre men) 1 min. 0,2 sec. 2. Hoving (R. Z. C.) 1 min. 1.8 sec.; 3. Eisenbrecher (Span- dau) 1 min. 2 sec. 100 meter rugslag dames: 1. Iet van Feggelen (Y) 1 min. 18.6 sec.; 2. I. Schmitz (Berlijn) 1 min. 21.2 sec.; 3. C. Rupke (Ohlig) 1 min. 22.6 sec. 200 meter crawl heeren: 1. Heibel (Bre men) 2 min. 23,4 sec.; 2. Freese (Berlijn) 2 min. 23,5 sec.; 3. Ramack (R. Z. C.) 2 min. 32 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. Trude Wollschlaeger (Duisburg) 3 min. 5,2 sec.: 2. Valborg Christensen (Kopenhagen) 3 min. 5,7 sec.: 3. Jopie Stroomberg (Y) 3 min. 17,6 sec. 100 meter rugslag heeren: 1. Schlauch (Gera) 1 min. 9,3 sec. 200 meter schoolslag heeren: 1. Sietas (Hamburg) 2 min. 43,7 sec. 100 meter borstcrawl dames: 1. Gisela Arendt (Berlijn) 1 min. 7,6 sec. Waterpolo: SpandauHillegersberg 4 3 (2—1). LAWNTENNIS HET TENNISTOERNOOI ZWITSERLAND - NEDERLAND Een debacle voor Nederland Zwitserland heeft op den eersten dag van den landenwedstrijd tegen Nederland een verdienden 52 voorsprong geno men. Op dezen eersten dag is duidelijk gebleken dat de Zwitsersche ploeg veel beter voorbereid was dan die van Neder land, dank zij ook de speciale training, welke voor deze ontmoeting gedurende enkele dagen te Bern is gehouden. Van Swol heeft een uitstekenden wed strijd tegen Pfaff gespeeld. Karsten was er tegen Maneff totaal uit en verloor in drie sets. Zeer spannend was de partij tusschen Heynen en Roethlisberger, wel ke vijf sets duurde. In de vijfde set leidde de Zwitser met 50, doch Heynen speel de rustig verder, had totaal geen hinder van de zenuwen, overwon vijf match points van den Zwitser en won de set en daarmede de match met 75. Het tweede dubbelspel moest bij den stand 52 voor de Zwitsersche combina tie worden afgebroken in verband met den regen. De uitslagen van den eersten dag waren: Enkelspel: J. Spitzer (Z.) sloeg Lijsen (N.) 6—2. 6—2, 6—4; R. Spitzer (Z.) sl. Ketjen (N.) 6—1, 5—7, 9—7, 6—3; van Swol (N.) sl. Pfaff (Z.) 6—rl, 7—5, 6—4; Heynen (N.) sl. Roethlisberger (Z.) 61, 3—6, 3—6. 9—7, 7—5: Maneff (Z.) sl. Karsten (N.) 6—2, 6—2, 6—2; Ellmer (Z.) sl. Hughan (N.) 4—6, 6—2, 6—2. 6—1. Dubbelspel: Pfaff en Ruchstuhl (Z.) sl. Heynen en Ketjen (N.) 60, 26, 63, 46, 64; Maneff en Steiner (Z.)Kar sten en Heynen (N.) 52 gestaakt. Stand 52 voor Zwitserland. Eerst Zondagmorgen 11 uur kon de tennislanden wedstrijd ZwitserlandNe derland worden voortgezet, dit in verband met den regen. Besloten werd best of three te spelen, doch later in den mid dag werden nog enkele partijen in den gewonen wedstrijdvorm gespeeld. Deze landen wedstrijd is een debacle gewor den voor de Nederlandsche ploeg. Na den eersten dag leidden de Zwitsers met 52 en de eindstand werd 134 voor de be woners van het land der bergen. Geen enkelspel kon door Nederland gewonnen worden, zelfs Hughan en van Swol wer den op regelmatige wijze geslagen, resp. door Maneff en Roetlischberger. Alleen de Daviscupdubbel Hughanvan Swol kon voor twee punten zorgen. Deze ont moeting heeft voldoende bewezen hoe zwak het tegenwoordige spelersmateriaal in de Nederlandsche tenniswereld is. Maar ook, welk een verschil van Voorbe reiding. De Nederlandsche ploeg werd letterlijk en figuurlijk bij elkaar geraapt, op het laatste moment. De Zwitsers heb ben van te veren een trainingscursus ge organiseerd, welke uitstekende resultaten heeft opgeleverd. De uitslagen van den tweeden dag lui den: Pfaff (Z.) sl. Heynen (N.) 63, 46, 64; Roetlischberger (Z.) sl. van Swol (N.) 8—6, 6—4; J. Spitzer (Z.) sl. Ketjen (N.) 6—4, 6—0; R. Spitzer (Z.t sl. Lijsen (N.) 46, 61, 61; Maneff (Z.) sl. Hughan (N.) 6—4, 6—3, 4—6, 60; Ellmer (Z.) sl. Karsten (N.) 63, 6—4. 6—3. Dubbelspel: Hughan en van Swol (N.) Sloegen Roetlischberger en J. Spitzer (Z.) 63, 63; Maneff en Steiner (Z.) sloegen Karsten en Heijnen (N.) 61, 62. 64; Roetlischberger en J. Spitzer (Z.) sloegen Karsten en Heijnen (N.) 62, 62, 62; Van Swol en Hughan (N.) sloegen Ma neff en Steiner (Z.) 68, 97, 75, 61. ATHLETIEK NATIONALE WEDSTRIJDEN TE DEVENTER. Mislukte recordpoging Bouman 880 yords. Zondagmiddag is de sintelbaan int he Sportpark te Deventer officieel in gebruik gesteld, met het houden van nationale at letiekwedstrijden. Jammer was het, dat de rege nals spelbreker optrad. Het werd ten slotte zoo erg, dat verschillende nummers, hoofdzakelijk betrekking hebbende op oos telijke kampioenschappen, afgelast moesten worden. De kampioenschappen zullen nu over veertien dagen te Doetinchem worden verwerkt. Door de slechte weersomstan digheden werden geen bijzondere presta ties verricht. Zoo slaagde Bouman (A. C. C. Amsterdam) er niet in het revord over 880 yards te verbeteren, hoewel hij een po ging daartoe ondernam. Zijn tijd was 2 mina 1.1 sec. Wernink gaf op dezen af stand goeden strijd en eindigde als tweede. De trekvogelman moest Bouman bij het ingaan van den laatsten bocht voorbij la ten gaan. Zaal werd derde. De 100 Meter hardoopen-invitatie lever de een overwinning op voor den Neder- landschen kampioen Osendarp, die zijn se rie gemakelijk gewonnen had. Hij kon in de finale op het nippertje De Haas achter zich laten, die over den afstand slechts een tiende seconde langer deed. Wil van Beve- ren eindigde op de derde plaats, nadat hij zijn serie gewonnen had vood Baumgarten, den vierden man in de finale en Wunde- rink. De Deventenaren Wunderink en Busser eindigde nin dit gezelschap op de laatste plaatsen. Een aantrekkelijke strijd leverde de 3000 meter invitatie op. Door de slechte weers omstandigheden zag Petit af van een re cord-verbetering. Hij nam van het begin van den wedstrijd af de leiding om deze niet meer af te staan en eindigde met een vrij groot verschil op nummer twee, op de eerste plaats. Kamps en de Groot hebben geruimen tijd om de tweede plaats gestreden. De Groot wist ten slotte nog van Kamps te winnen. ATHLETIEK. DE VIJFSTEDEN-ONTMOETING TE GOUDA. Ondanks de steeds neerstroomende re gen is de Vijfstedenontmoeting te Gouda toch doorgegaan. De Leidsche heeren- ploeg, die al jaren steeds als laatste ein digde bezette nu met Gouda de 3e plaats, met 70)4 punt. Houden wij daarbij reke ning dat ten onrechte een Leidsch pro test in de 4 x 100 meter estafette niet werd toegewezen, dan heeft Leiden prac- tisch bereikt wat zij bereiken konden. De 3e plaats achter Rotterdam en den Haag. De Leidsche dames, die met een verjong de ploeg uitkwamen werden 2e achter Den Haag en vóór Roterdam en Gouda. Over de wedstrijden zelf valt niet veel te zeggen. Peet Dieben zorgde met een overwinning in speer, discus, kogel en hoogspringen voor het leeuwenaandeel der Leidsche punten, voor de damesont moeting. Ook de estafette der Leidsche dames, die uit een Brunhildeploeg bestond, liep een fraaien wedstrijd. In het bijzonder de laatste loopster A. v. d. Kaaij zorgde voor de goede 2e plaats achter Den Haag. Jammer was het dat mevr. JutteBriër verhinderd was. daar anders de Leidsche dames ongetwijfeld eerste waren gewor den. Bij de heeren was het J. de la Bije, die door een goede 800 meter, in regen en op een slecht veld in 2.65 de aandacht op zich en eveneens de 4 x 100 m. estafette, die toch nog een tijd noteerde van 46.2, met 1/10 sec. verschil achter Den Haag. De rangschikking luidde: Dames: 1. den Haag, 2. Leiden, 3. Rot terdam, 4. Gouda. Heeren: 1. Rotterdam, 2. den Haag, 3. Leiden, 4. Gouda. HOLLAND WINT AVLA-ESTAFETTE VOOR TREKVOGELS I. De Haagsche estafette, j.l. Zaterdag middag georganiseerd door het bestuur van de Avia is in een sensationeele over winning van het Leidsche Holland geëin digd. De Trekvogels, die met een ploeg verschenen, met Osendarp, K. Baumgar ten, K. Essenberg, Roest, Boender en Jol, werden tegen aller verwachting in op besliste wijze door de Leidenaars ge slagen. Een op het laatst moment aange brachte wijziging in de opstelling van de Haagsche geelbroeken, waardoor Osen darp van de 100 naar de 200 m. verhuis de, Baumgarten van de 200 naar de 400 m. en Essenberg van de 400 naar de 100 m. kon de zege niet meer in gevaar bren gen. Deze wijziging is een teeken van de spanning, die op het Houtrustveld heersch- te, daar zij eerst aangebracht werd, toen bekend was dat Holland vóór lag. Het verloop van den wedstrijd was als volgt: Op de Scheveningsche boulevard, voor Seinpost, werd voor een 5-tal ploe gen: De Trekvogels I en II, den Haag, Te Werve, Rijswijk, Pro Patrja, Rotter dam en Holland, Leiden, door den beken den instructeur Schmidt Crans het start schot gelost. De eerste afstand 1400 me ter werd voor Holland geloopen door Jan van Bakel. De eerste 1400 m. gingen in een goed tempo. Jammer, dat het wissel- punt om den hoek van een straat was. Van Bakel begon daardoor zijn eindspurt te laat en moest als 4 aantikken. Visser moest met de andere athleten in plaats van 800, pl.m. 1800 meter loopen. Spoe dig lag hij op de 2e plaats. Toen het tem po te straf werd liet hij de andere athle ten gaan om hen daarna te passeeren en 80 meter uit te loopen op de grootste con- curente Trekvogels I en pl.m. 30 mter op P. P. Jan de la Bije nam van Visser over. Een goedgeloopen 600 meter gaf P. P. een nog grootere achterstand en liet De Trekvogels weinig kans om in te halen. Nota maakte geen fout. De recordhouder 400 meter, Baumgarten van De Trekvo gels stond vopr een onbegonnen taak. Osendarp verdrong tenslotte Pro Patria van de 2e plaats. P. van Benten van Hol land gaf met ruim 60 meter voorsprong over aan van Dijk, die onder applaus van de talrijke toeschouwers de gedecideerde Holland-zege bevestigde. Deze Leidsche overwinning is wel een der fraaiste door „Holland" in zijn be staan, behaald. Na afloop reikte de voor zitter van het Avia-bestuur de prijzen uit, waarbij hij tevens mededeelde, dat de overwinnende ploeg een K.L.M. of N.L.S.- vliegtocht werd aangeboden. NIEUW WERELDRECORD TWEEHANDIG STOOTEN Estlander brengt het op 167,5 kg. De Estlander Luhsaeaer, die bij de Olym pische Spelen 1936 te Berlijn een-bronzen medaille won, is er te Reval in geslaagd het wereldrecord in het zwaargewicht tweehandig stooten, dat met 167 kg. op naam van den Egyptenaar Nossein stond, met 1 pond te verbeteren en dus te bren gen op 167,5 kg. NIEUW WERELDRECORD TWEEHANDIG TREKKEN Hostin brengt het op 123 kg. Tijdens krachtsportwedstrijden te Nice is de Fransche Olympische kampioen Hos- tin er in geslaagd het wereldrecord twee handig trekken in het midden zwaarge wicht met 1 kg. te verbeteren en te bren gen op 123 kg. Het oude record stond eveneens op zijn naam met een prestatie Het Landentournooi te Stockholm LAATSTE RONDE. Zaterdag werd de laatste ronde gespeeld van het landentournooi te Stockholm. Veel verandering in den stand kwam er niet meer. Zooals verwacht werd neemt Neder land, dat vrij was, de zesde plaats in de al- gemgene rangschikking in. De uitslagen waren: Afgebroken ontmoeting achttiende ronde: FinlandItalië 3)4—1)4. De uitslagen der negentiende ronde wa ren: LetlandDenemarken 31. EstlandPolen 1 )4 2 )4 EngelandTsjecho-Slovakije 1 )42 )4 ItaliëBelgië. 22. IJslandFinland 1)42)4. SchotlandAmerika )4—-3)4. Lithauen—Argentinië 13. ZwedenHongarije 22. NoorwegenJoegoslavië )43)4. De eindstrijd werd: 1. Amerika 54)4 pnt., 2. Hongarije 48)4, 3. en 4. Polen en Argentinië ieder 47 pnt., 5. Tsjecho-Slovakije 45 pnt. 6. Neder land 44 pnt., 7. en 8. Lithauen en Estland ieder 41)4 pnt., 9. Zweden 38)4 pnt., 10 Letland 37)4 pnt., 11. Joego-Slavie 37 pnt., 12 Finland 34)4 pnt., Engeland 34 pnt., 14. Italië 27 pnt., 15 Demarken 25 pnt., 16 IJs land 23 pnt., 17. België 22)4 pnt., 18. Noor wegen 19)4 pnt., 20. Schotland 14 punten. van 122 kg., op 28 Juni 1936 te Lyon ge vestigd. R.-K. SPORTVER. „DOCOS". Deze week training op het R.-K. Sport park Haagweg op Dinsdag en Donderdag. Aanvang 7 uur, dus niet zooals eerst ge meld op Woensdag en Vrijdag. Waarschijnlijk zal de Tienkamp om het clubkampioenschap een week worden ver vroegd en wel op de Zondagen 29 Aug. en 5 Sept. Zij, die voor deze Tienkamp nog moeten inschrijven, gelieven dat zoo spoe dig mogelijk te doen op de daarvoor be stemde lijst in het clubhuis. WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSPORT- VEREENIGING. De L. W. S. V. houdt Zaterdag 28 en Zon dag 29 Augustus een marsch over 30 K.M. en een jeugdmarsch over 20 K.M. Zaterdag is de start om 3 uur en Zondag om half elf vanaf Oud-Hortuszicht. Inschrijvingen kunnen geschieden bij den seer. A. J. Bron- ner, Zoeterwoude H.-R. F120 en W. C. de Wekker, Resedastraat 19 Leiden. NEDERLAND WINT VAN BELGIë. Het lag in de bedoeling den landen- cricketwedstrijd tusschen België en Ne derland te Brussel reeds Zondagmorgen te doen aanvangen. Maar het weer hield hier geen rekening mee. Het regende heel hard, zoodat het er al naar uitzag, dat er van spelen wel heelemaal niets zou ko men, toen het 's middags droog werd en er toch jg kon worden begonnen. Onze landgenooten wonnen den wed strijd met zes wickets, maar indien de wedstrijd volledig zou zijn gespeeld, zou het ongetwijfeld een groote zege voor onze landgenooten zijn geworden. België ging eerst aan bat en scoorde 128 runs, waarvan Kirsch 41 n.o. en Solbe 31 n.o. Bij de Nederlandsche ploeg onder scheiden zich bij het bowlen Sodderland 561, Terwiel 345 en Glerum 19. Het Nederlandsche elftal ging toen bat ten. Er werden goede prestaties geleverd, van Manen blonk met 91 n.o. uit, maar ook de 55 n.o. van Glerum mocht er we zen. In totaal scoorde Nederland 213 voor 4, waarna gesloten moest worden. Bij de Belgen bowlde alleen Mac Gregor met 372 verdienstelijk. WIELRENNEN. „NIEUW SWIFT." Het lid A. van Amsterdam heeft voor zijn vertrek naar de wereldkampioenschap pen te Kopenhagen, nog een fraaie pres tatie geleverd. Zaterdag jl. reed hij mede in de Ronde van Apeldoorn en bewees weer eens zijn goede vorm door uit een zeer sterk veld renners de tweede plaats te bezetten. Van der Ruit'en van Amster dam wisten zich van het hoofdpeleton los te maken, waarbij G. v. d. Ruit in den eindsprint won. Van Amsterdam onder vond nog veel last van zijn knieblessure, welke hij vorige week opliep. De totaal uitslag was: 1. G. van der Ruit, 90 km. in 2 uur 36 min. 31 sec.; 2. Van Amsterdam 3. op 80 meter P. van Nek: 4. A. Veldt; 5. op 800 meter, Joh. Braspenninx Jr.; 6. J. Saarloos; 7. Th. Peek; 8. H. Schieveen; 9. C. v. d. Star; 10. J. Theuns. In verband met de voorbereiding van de Ronde van Nieuwe Wetering, welke a.s. Zaterdag zal worden verreden, zal er a.s. Woensdag geen wedstrijd worden verre den, doch worden in het clublokaal de prijzen der bekerritten uitgereikt.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10