STADSNIEUWS RECHTZAKEN Laatste berichten TELEGRAMMEN Burgerlijke Stand MARKTBERICHTEN DINSDAG 10 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Bij Kon. Besluit is voor den tijd van vijf jaren benoemd tot buitengewoon lid van den Octrooiraad Prof. Dr. J. J. L. Zwik- ker, alhier. Voor het examen Duitsch M.O., Huisakte A, is geslaagd mej. P. J. Colpa. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6979. Aar- derwerkfabriek W. J. Sibbes, Leiderdorp, van der Doesstraat 42. Eig.: Wed. W. J. Sib- bes-Cebol, Leiderdorp. HAAGSCHE RECHTBANK. Door de vacantiekamer der Haagsche rechtbank werden hedenmorgen de vol gende uitspraken gedaan. De 18-jarige L e i d s c h e straatmaker C. P. B. werd veroordeeld wegens^ dief stal van een portemonnaie uit een gang van een perceel te Leiden tot een gevan genisstraf van drie maanden. De eisch was geweest tien maanden gevangenisstraf. Tegen W. H., vermoedelijk van Spaan- sche nationaliteit, was wegens diefstal met braak een gevangenisstraf geëischt van twee jaar en zes maanden. Deze verdachte had bij de graanhande laar Th. K. te Warmond een inbraak gepleegd waarbij hij allerlei vreemde voorwerpen had ontvreemd. De rechtbank heden uitspraak doende veroordeelde hem tot een gevangenis straf van een jaar. J. H. en J. S., beiden gedetineerd, had den uit de lade van het café van mej. de G. te Nootdorp een rijksdaalder weg genomen en hadden later hun gemaakte vertering met het gestolen geld betaald. Tegen J. H. had de officier van justitie een gevangenisstraf geëischt van tien maanden en tegen J. H. een gevangenis straf van een jaar, omdat deze verdachte zich tot het uiterste had verzet bij on derzoeking aan den lijve. De uitspraak was hedenmorgen tegen elk een gevangenisstraf van zes maan den. P. K. te Ter Aar, die in zijn functie van kassier-boekhouder van de Midden- standsbank te Ter Aar en als voorzitter van de Korteraarsche en Bloklandsche Polder, op grooten schaal verduisteringen en valschheid in geschrifte had gepleegd, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden. De rechtbank achtte het ten laste ge legde bewezen en veroordeelde hem voor valschheid in geschrifte driemaal ge pleegd en wegens verduistering tweemaal gepleegd. De eisch was geweest tien maanden gevangenisstraf. A. J. V. te Boskoop werd wegens diefstal van een groot aantal broeiramen en tuingereedschappen gepleegd te Bos koop veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan acht maanden voorwaardelijk met een proeftijd van ■drie jaar. De uitspraak was- hier conform den eisch. De Haagsche Rechtbank veroordeelde heden W. H., 27 jaar, teekenaar, wegens diefstal van een fiets te Rotterdam en van een auto te Apeldoorn, benevens in braak en diefstal te Warmond, tot 1 jaar gevangenisstraf. A. J. V., 30 jaar, fabrieksarbeider te Boskoop, wegens diefstallen, daar ge pleegd, tot 1 jaar gevangenisstraf, waar van 8 maanden voorwaardelijk. P. K-, 57 jaar, gemeenteraadslid van Ter Aar, wegens valschheid in ge schrifte, driemaal en verduistering, twee maal gepleegd, tot 9 maanden gevangenis straf. HET STERKE VERHAAL En de ongeloovige rechtbank. De vacantiekamer van de Amsterdamsche Rechtbank heeft toch blijkbaar geen geloof gehecht aan het verhaal van den fantasie rijken jongeman, die veertien dagen gele den ter terechtzitting zuik een wonderlijke verklaring gaf van een inbraak door hem in een confectiefabriek in de Lutmastraat gepleegd. In den morgen van den 18en Mei werd in die fabriek inbraak geconstateerd. De dief had goederen, die op de tweede verdieping thuis hoorden, naar de vierde gesleept en er een briefje bijgelegd'. „Ik heb de goe deren teruggebracht. Laat de justitie er maar buiten". De directie vond dit „terugbrengen" heel sympathiek, maar apprecieerde het in het geheel niet, dat de „terugbezorger" lang niet alles bleek te hebben teruggebracht: er bleek nog heel wat te missen. In den ochtend werd de directie opgebeld: „Of zij nog meer vermiste, dan zou ook dat worden terugbezorgd". Het vermiste goed werd terugbezorgd, inaar door de politie, die den „inbreker - terugbezorger" tijdig arresteerde. „Al te tijdig", zei verdachte ter terechtzitting. Hij had het goed dat door een „onbekenden kennis" gestolen was ongemerkt willen terug bezorgen. Het verhaal, hoe listig ook, had geen suc ces. De Rechtbank heeft den verdachte vandaag veroordeeld tot een gevangenis straf van een jaar en zes maanden, met af trek van voorarrest. De eisch was een jaar. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Overtredingen van de drankwet. A. G. V.,winkelier te Leiden, ver koopt in zijn winkel fleschjes bier, waar toe hij de vereischte vergunning bezit. Ver boden is het evenwel om in den winkel de fleschjes open te maken en de inhoud uit te drinken. Dit was evenwel toch ge schied, want onder het toeziend oog van den winkelier hadden eenige personen een flesch bier gekocht en den inhoud in hun keelgat laten verdwijnen. Omdat hij dit niet verhinderd had was de eisch 25 subs. 10 dagen. Nadat verdachte een beeld had opgehan gen van zijn slechte geldelijke omstandig heden veroordeelde de kantonrechter hem, ter waarschuwing, tot, een geldboete van 7.50 subs. 3 dagen met verbeurdverkla ring van de inbeslaggenomen flesschen bier, er aan toevoegend, dat als verdachte nog maals voor een dergelijke overtreding voor hem moest verschijnen de volle strafmaat op hem toegepast zal worden. De koopman J. v. V. uit R ij n s b u r g had ook een dergelijke overtreding begaan met dien verstande, dat hij in het geheel geen vergunning had om bier te verkoo- pen. Als bezwarende omstandigheid kwam er nog bij, dat hij des avonds om kwart voor elf het bier had laten verkoopen, ter wijl er in Rijnsburg na tien uur niets meer verkocht mag worden. Nadat verdachte verteld had, dat hij mo menteel geen winkel meer heeft en dat zijn financieele toestand hopeloos is, waardoor hij de op te leggen geldboete toch niet kan betalen en genoodzaakt is de ver vangende hechtenis uit te gaan zitten, was de eisch 15 voor het verkoopen van bier zonder verlof en 5 voor het verkoopen na des avonds tien uur. Ook met hem wilde de kantonrechter het nog wel eens probeeren, derhalve was de uitspraak in totaal 10 subs. 4 dagen met verbeurdverklaring van het inbeslaggeno- mene. De walkant vernield. De Katwijksche visscher J. v. d. P. had met zijn logger K.W. 75 gevaren in het Galgenwater te Voorschoten. Toen hij ech ter wilde vastleggen had hij dat op een dusdanige manier gedaan, dat de boom., waar hij het staaldraad aan vast had ge maakt, ontworteld werd. Het steigertje, dat op haar beurt weer aan de boom be vestigd was had het mede begeven, waar door een groot gat in den walkant was ont staan. Nadat eenige Voorschotensche Rijn dijkbewoners als getuigen gehoord waren, waarvan degene bij wien de walkant ver nield was zich civiele partij stelde voor een bedrag van 10, was de eisch 5 subs. 3 dagen met toewijzing van een schadebedrag van 7.50. Uitspraak 2.50 subs. 1 dag en toewijzing van de civiele vordering voor een bedrag van ƒ7.50. Melkbrood dat geen melk- brood was. P. L. Z., bakker te Leiden, had van de melk, die hij voor het bakken van melk brood moest gebruiken, de room afgeschept waardoor brood ontstaan was, dat niet veel meer met melkbrood te maken had gehad, alleen de naam was melkbrood gebleven. Nadat verdachte een verdediging had ge voerd om te bewijzen, dat het geheel buiten zijn schuld zoover gekomen was, eischte de ambtenaar een geldboete van 25 subs. 10 dagen. Uitspraak 15 subs. 5 dagen. N atu ur vorschers. H. G .W. en J. v. R., beide den Haag, moesten verschijnen omdat zij in een pol der te Warmond geloopen hadden op verboden hooiland en omdat zij eieren ge zocht hadden van watergevogelte. Dit laat ste tenlaste gelegde werd door hen bestre den, zij hadden wel naar nesten gezocht maar alleen om ze te fotografeeren. Na dat zij door een serie foto's bewezen had den, dat zij wel degelijk nesten op de ge voelige plaat hadden vastgelegd, waren zoowel de eisch als de uitspraak voor het eieren zoeken vrijspraak. Voor het loopen op verboden hooiland moesten zij echter een boete betalen van 3. Overtreding van de arbeidswet. De Leidsche slager G. J. Z. was ge dagvaard omreden hij op een Zaterdag avond eenige knechts na sluitingstijd (10 uur) zijn winkel schoon had laten maken. Verdachte hield een logische verdediging, die hier op neer kwam, dat er geen andere mogelijkheid voor hem bestaat. Immers als hij om tien uur sluit, dan zijn de winkel en in de winkel staande machines vol met stukjes vleesch en vet. Zou hij dit laten liggen tot 's Maandags dan gaat het be derven en rieken. Sluit hij vroeger, dan gaan de klanten naar een concurrent, die wel tot 10 uur geopend is, want 's zomers halen de menschen hun vleesch zoo laat mogelijk. De eenigste oplossing zou zijn, dat alle slagersbedrijven een half uur vroe ger sluiten, waardoor zij niet in conflict met de wet zouden komen en er gelegen heid is voor de knechts om de winkel schoon te maken. Eenige jaren geleden is dit ook zoo ge weest maar later is dit weer in de slof geschoten. Ook de arbeidsinspectie in den Haag heeft gevoeld, dat het zoo niet langer gaat en heeft geprobeerd of de slagers, maar dan ook alle, genegen zijn hun zaken op een vroeger uur te sluiten. Over dit punt worden thans nog onderhandelingen ge voerd. De ambtenaar voelde, dat er een addertje onder het gras schuilt, daarom wilde hij de groote boete, die hij aanvankelijk wilde vragen, het is reeds de vierde overtreding van verdachte, deze maal nog niet eisch en. Spr. eischte dan ook maar een lichte boete en wel dezelfde als de laatste maal n.l. 10 subs. 4 dagen. De kantonrechter kon zich met dezen Indische verkenners op 't Loo. De kleine „huilebalk" kreeg een complimentje. Het is heden voor de padvinders uit Ne- derland's overzeesche gewesten wel een onvergetelijke dag geweest: een bezoek aan H. M. de Koningimop „Het Loo". Onder leiding van hopman Ranneft stel den zij zich op en marcheerden onder een marsch van het Ambonneesch fluitorkest het voorplein van het paleis op, het groote vaandel voorop. Voor het bordes liet hopman Ranneft zijn jongens in carré opstellen, met eenige ruimte tusschen de contingenten van West- Indië, Saba en Oost-Indië. Dan wordt het bevel „geeft acht" gege ven, het fluitorkest zet het Wilhelmus in H. M. schrijdt naai' buiten, terwijl de groet met vaandel en banieren wordt gebracht en de honderden buiten het hek de lands vrouwe hartelijk toejuichen. Minzaam onderhoudt zij zich met enke len. De leider van de Mangkoenogro-groep krijgt een paar afzonderlijke woorden en de kleine man, die verantwoordelijk is voor het krijgsgehuil bij de Tjakalelel-dans, wordt speciaal aangewezen en krijgt ook in het bijzonder een woordje van H. M. De padvinders marcheeren af om een verfrissching te gebruiken, waarna onder leiding van jhr. van Kinschot de tuinen worden bezichtigd, om dan de lunch in de wapenzaal te gebruiken vóór zij in de groo te eètzaal hun demonstraties voor H. M. zullen geven. eisch vereenigen en veroordeelde verdach te dienovereenkomstig. Van de regen in de drop. De landarbeider G. H. Z. te Noor d- w ij k heeft daar ter plaatse op een rijwiel gereden zonder licht. Van een stopteeken van de politie was hij zoo 'geschrokken, dat hij hard door was gereden, waardoor hij, volgens de kantonrechter, zijn zaak veel erger had gemaakt. De politieagent, ook niet van gisteren, had dadelijk de vervol ging ingezet. Het pleit voor zijn sprint capaciteit, dat hij na 100 M. de vluchteling reeds achterhaald had. Het werd zoodoen de een dure bekeuring, want de ambtenaar eischte f 5 subs. 3 dagen. Verdachte zeide, .dat niet te kunnen be talen, omdat hij reeds vier jaar werkloos is. De kantonrechter kon er evenwel niet veel van af doen en legde een boete op van ƒ4 subs. 2 dagen. Op onzindelijke wijze vleesch vervoerd. G. v. d. V. te Leiden heeft een achter voet van een koe van zijn auto naar den winkel vervoerd op een manier, die volgens de verbalisant niet de goede was. Verdach te had een overall aan en een alpino-petjë op zijn. hoofd. Boven op dat alpino-petje rustte zacht en kalm de achtervoet van de koe. Nadat hij de achtervoet op de plaats van bestemming gebracht had kreeg hij een bonnetje omdat hij op onhygiënische wijze gehandeld had. Hij had n.l. eenige zindelijke doeken moeten nemen en deze op zijn schouder en op zijn hoofd moeten bevestigen, waardoor-het vleesch niet met de overall en met zijn haren in aanraking had kunnen komen. Eisch ƒ4 subs. 2 dagen. Uitspraak 2 subs. I dag. Verder werden nog eenige zaken aange houden tot volgende week om alsnog meer dere getuigen te hooren. VRACHTRIJDER DOOR PAARD GETROFFEN EN GEDOOD. Vanmorgen is op de Dubbele Buurt te Hoorn een ernstig ongeluk gebeurd, in de stal van den heer Kwantes. De ongeveer zestigjarige vrachtrijder C. Berkhout uit Oosterblokker had zijn paard in bovengenoemde stal gebracht en moest bij het verlaten van de stal langs twee paarden, die naast den uitgang waren vast gebonden. Zonder dat iemand er iets van merkte, heeft een der paarden den heer Berkhout tegen den borst getrapt, waar door zijn borstkas geheel werd ingedrukt. De heer Berkhout was evenwel nog in staat zich naar buiten te sleepen, waar hij door voorbijgangers werd opgemerkt. De inmiddels gewaarschuwde geneesheer kon echter slechts den dood constateeren. Het stoffelijk overschot is in een van de omliggende woningen binnengebracht. TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN Vanmorgen is de 34-jarige G. Bovenberg uit Vlaardingen, die werkzaamheden ver richtte aan boord van een werkschuit, welke in de petroleum-haven onder voormalig Pernis lag, overboord geslagen. De man verdween direct in de diepte. Personeel van de Nederlandsche Beton maatschappij heeft langen tijd naar den man gedregd en hem in den loop van den morgen opgehaald. De levensgeesten waren toen geweken. Het stoffelijk overschot zal naar Vlaar dingen worden vervoerd. ONGELUK MET NEDERLANDSCHE AUTO IN OOSTENRIJK. Nabij Mittersil (Oostenrijk) is een auto, waarin behalve de heer F. A. Luyben uit Helmond, nog drie andere personen, even eens uit deze plaats afkomstig, zaten, is in een. onoverzichtelijke bocht wegens het rij den met te groote snelheid tegen een pi laar gereden, tengevolge waarvan de auto omsloeg. Een der inzittenden, die een ge compliceerde bekkenbreuk had opgeloopen, is naar het ziekenhuis te Schwarzach ver voerd. De drie andere inzittenden werden slechts licht gewónd. De auto werd zwaar beschadigd. INBRAAK IN „LINGERIEHUIS." 1800 gestolen. In den afgeloopen nacht hebben onbe kenden zich toegang weten te verschaffen tot het „Lingeriehuis" aan de Hoogstraat te Rotterdam. Uit dé brandkast, welke in het kantoor stond, is een bedrag van on geveer 1800.in bankbiljetten van 10 en 25.gestolen. De ongewenschte gasten hebben aan den Steigerkant een deur geforceerd, waardoor zij in het fietsenhoek kwamen. Via dit hok konden zij in den kelder komen en langs de keldertrap kwamen zij in den winkel. Daar is in een afzonderlijk gedeelte het kan toortje ondergebracht, waar de brandkast staat. De inbrekers hebben hier rustig het slot uit de brandkast geboord en het geld kistje, dat zij er in aantroffen, opengebro ken. Met medeneming van den inhoud, on geveer 1800.zijn de dieven langs den zelfden weg weer verdwenen. Tot dusver ontbreekt elk spoor. AANVARING OP DE MAAS. Vanmorgen is het Duitsche stoomschip „Ruhrort" bij het verlaten van de Maas haven op de rivier in aanvaring gekomen met het sleepschip „Mannheim 189". Bei de schepen werden vrij ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het ss. „Ruhrort", dat uitgaand was, ver liet de Maashaven, toen uit de richting Charlois een sleep naderde, bestaande uit de sleepboot „Excelsior" en het ongeveer duizend ton metende zwaar beladen sleep schip „Mannheim 189". De „Ruhrort" wil de tusschen den wal en den sleep doorva ren, hetgeen evenwel een gevaarlijke ma noeuvre was, welke niet geheel gelukte. Op de sleepboot „Excelsior" zag men de aanvaring aankomen en wierp men de trossen los. De sleepboot bleef daardoor vrij, doch een aanvaring tusschen de „Ruhrort" en de „Mannheim 189" bleek niet meer te ver mijden. Het sleepschip werd aan den zijkant, ge heel opengescheurd, waarbij het vooronder onder water kwam te staan. De „Ruhrort" kreeg bij de ankerkluizen ingedeukte pla ten. Persoonlijke ongelukken kwamen, won der boven wonder, niet voor. De schade wordt door verzekering gedekt. De „Rur- rort" is aan een der in de nabijheid gele gen boeien gemeerd. De „Mannheim" is naar de Prins Hendrikkade te Rotterdam gesleept, waar het schip gelost en gerepa reerd zal worden. DE MOORDAANSLAG IN AMSTERDAM-ZUID. Omtrent de moordaanslag, welke gis termorgen in de Roerstraat te Amster dam is gepleegd, vernemen wij nader, dat niet de man van de vrouw, waarop de revolverschoten waren gelost, doch haar oom de dader was. Deze man, een zekere S., was zeer ver beten op zijn familieleden, omdat hij meent, dat zij belangrijke bedragen uit de erfenis van bijn vader hij was bui tenslands toen zijn vader stierf had den verduisterd. In verband met deze kwestie heeft de politie reeds geruimen tijd geleden een broer en een zwager van S. gearresteerd, welke beide mannen thans nog in voorarrest zitten. OP WEG N^AR HET VADERLAND OVERLEDEN. Aneta seint uit Batavia: Aan boord van de „Johan de Witt", die op weg is naar Nederland, is op 8 dezer overleden de heer T. A: van der Harst, leei-aar bij de gemeentelijke handelsschool te Se- marang. HET INCIDENT TE SJANGHAI. Van geen beslLssenden invloed. TOKIO, 10 Aug. (A.N.P.) —De woord voerders van de ministeries van marine en buitenlandsche zaken hebben beide de meening te kennen gegeven, dat de kwestie van den moord op de beide, Ja panners te Sjanghai afzonderlijk en voor zichtig moet worden geregeld, teneinde den algemeenen toestand niet te verer geren. De woordvoerder van het ministerie van marine verklaarde aan de pers, dat de Japansche marine tot dusver geen spe ciale maatregelen had genomen en dat het nemen van maatregelen pas zal wor den overwogen na kennisneming van de resultaten van het onderzoek van de om- stadigheden, waaronder de moord is ge schied. Het incident zal den toestand in Noord-China waarschijnlijk niet noe menswaardig verergeren. In de kringen van het ministerie van buitenlandsche zaken verklaart men, dat de aanslag een van die talrijke incidenten is, die in een periode van spanning onvermijdelijk zijn, en dat hij van geen beslissenden invloed zal zijn op de eventueele besprekingen tot regeling van de Chineesch-Japansche betrekkingen. Regeling langs diplomatieken weg. Na een onderhoud met Yoei, den bur gemeester van Sjanghai, hebben de Ja pansche consulaire en marine-autoritei ten besloten, het incident langs diploma tieken weg te regelen. Yoei heeft verklaard, dat het incident ongetwijfeld veroorzaakt is doordat de Japanners getracht hebben zich met ge weld tot het militair bewaakte vliegveld toegang te verschaffen. Hij herinnerde aan de verschillende protesten der Chi- neesche autoriteiten tegen de Japansche spionnage in de omgeving der vliegvel den. Hij gaf niettemin uiting aan zijn leedwezen en bracht hulde aa het optre den der Japansche autoriteiten, die mede helpen de orde en rust te Sjanghai te handhaven. LEIDEN. Geboren: Catharina, d. v. N. Tinber gen en E. A. Rutten Wilhelmina, d. v. J. B. v. Kempen en N- Lucas Wilhelmina, d. v. A. Witmuts en J. Homma -Helena Petronella, d. v. F. D. T. Uphoff en Th. C. Schouten Adriaan Hubrecht, z. v. H. Buijs en N. Gaakeer Elisabeth Clasina, d. v. C. A. Maas en L. Laterveer Hendri- cus Theodorus, z. v. J. C. Wamsteker en W. Marsman Jacob Ebes, z. v. D. E. Wijntjes en P. Schalk Antonia Maria, d. v. W. J. v. Kempen en E. J. M. de Heij Johann Pieter, z. v. H. Knop en A. Bamminger Adrianus Wilhelmus, z. v. F. Rusman en C. Dijkhuizen Teunis, z. v. G. v. Andel en C. Verboom Leonardus Gerardus, z. v. L. Koek en J. A. v. d. Meer Rebecca, d. v. J. Moonen en S. Araoldus. Overleden: P Sirag-Kloos, vr. 40 j. G. Fleur-v. Beek, wede 96 j. C. Poelie- joe-Blansjee, vr. 65 j. C. Eling-Bok, vr. 63 j. LEIDEN, 9 Aug. Groentenveiling. Per 100 kg.: Savoyekool 1.401.80, uien 4 4.90, peen 7.70, aardappelen 2.603.20, druiven 3640, snijboonen 410, stok- boonen 513, pronkboonen 27, stam- boonen 47, tuinboonen 3.505.50, dop erwten 412, peulen 4, per 100 kg.: postelein 24, spinazie 26, tomaten A 7.00—10.50, idem B 8.00—12.40, idem C 6.00—8.60, idem CC f 4.00—6.50, per 100 stuks: andijvie 60—90 cent, komkom mers 1.502.60, bloemkool 1.5011.10, meloenen f 421, salade f 0.601.90, per ziken 0.50—10.20, rabarber 20—60 cent, per 100 bos: kroten 0.501.60, pieterselie 3070 cent, selderie 0.301.10, uien 0.80—2.10, peen 2.50—6.00, rabarber 1.00—1.50 10 Aug. Vette Varkens. Aanvoer 189 totaal waarvan 188 zwaar 5860 cent per kg. levend gewicht en 1 licht. Handel vrij goed. 's HERTOGENBOSCH, 10 Aug. Boter. Aanvoer 15.500 kg. Prijzen: hoogste f 1.49, laagste 1.45 en middel 1.47 per kg. ROTTERDAM, 9 Augustus. Buitenland sche granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek van der Schalk). Prijshou dend. Rogge 73/74 kg. La Plata, disponibel f 10.30, Canada no. 2, disponibel f 10.10, idem eind Aug. verwacht f 9.30, Canada no. 3, dagelijks verwacht f 9.10, 74/75 kg. Noord-Ruissische, disponibel f 10.25, 74/75 kg. Hongaarsche, disponibel f 9.25, 71/72 kg. Roemeensche, disponibel f9.10. Gerst 66/67 kg. La Plata, disponibel f 166, 64/65 kg. idem, idem f 165, 62/63 kg. idem, idem f164, idem, idem, geladen/gestoomd f 161, Amerikaansche no. 3, dagelijks ver wacht f 153, 61/62 kg. Roemeensche, dispo nibel f 163, Turksche, stoom end f 153. Ka- roon, geladen/gestoomd f 152, 65/66 kg. Zuid-Russische, ledend/geladen/gestoomd 160. Haver: 55/56 kg. La Plata Clipped, aan gekomen f 6.70, idem stoomend f 6.70. Mais, per 2000 kg. Gele La Plata, oude oogst, disponibel, f 128, idem nieuwe oogst, aangekomen f 132134, idem stoomend, naar aankomst f 132 132, La Plata Cin- quantino, disponibel f 143, idem stoomend f 141, Witte Zuid-Slavische, disponibel f 128, Mixed Benguela, disponibel f 131, Witte Java, disponibel f 128, Witte Indische, stoo mend f 127 gestort, Witte platte Afrikaan- sche no. 2, stoomend f 132, Afrikaansche no. 8, stoomend f 131. ROTTERDAM, 8 Aug. Fijne zaden. Blauw maanzaad f 2224, karwijzaad f 2324, koolzaad f 1213 voerlijnzaad f910, overige zaden niet genoteerd. ROTTERDAM, 10 Aug. Vee. Totaal aan voer 3015 stuks. 155 paarden, 87 veulens, 767 magere runderen, 746 vette runderen, 138 vette kalveren, 222 graskalveren, 495 nuchtere kalveren, 278 schapen en lamme ren, 4 varkens, 123 bikken en geiten. Prijzen per kg.: vette koeien 77, 68 en 5464 cent, vette ossen 72, 68 en 5464 cent, stieren 68, 64 en 60 cent, vette kalveren 105, 95 en 7580 cent, schapen 48, 43 en 33 cent, lammeren 60, 55 en 50 cent, graskalveren 62 en 52 cent, nuchtere kalveren 58, 54 en 50 cent, slachtpaarden 60, 55 en 46 cent, Prijzen per stuk: schapen 272217, lammeren 171511, nuchtere slacht- kalveren 161310, nuchtere fokkalve- ren 242219, slachtpaarden 285 220140, werkpaarden 370320305, hitten f 230—200—140; veulens 160—130 —85; stieren 335—275175; kalfkoeien f 295—275—180; melkkoeien f 300-260— 190; varekoeien 200170130; vaarzen 190145—110; pinken 155—1251Ó0; graskalveren 654520; bokken of gei ten 13—9—4. BODEGRAVEN, 10 Aug. Kaas. Aange voerd 339 partijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, totaal 15255 stuks, wegende 137295 kg. Prijs met rijksmerk le soort 29 30, 2e soort 2628, zwaardere 31.50, Handel vlug. HAZERSWOUDE, 9 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 6257 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.303.80 en eendeneieren 3.153.35 per 100 stuks. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM* Londen 9.043/g Berlijn 72.95 Parijs 6 805.'4 Brussel 30.521 '2 Zwitserland 41.64l/2 Kopenhagen 40.40 Stockholm 46.55 Oslo 45.45 New York 1-8IH/32 Praag 6.321/..'

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 3