OMGEVING RIJNSTREEK DINSDAG 10 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BUD - PAG. 10 HDLLEGOM. Spoedeischende Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente houdt een spoed eischende vergadering op Woensdag 11 Augustus 1937 des avonds te 8 uur. Het eenige punt der agenda luidt: conversie geldleeningen. Gaat de bevolking terug? Sedert Maart overtreft het aantal personen dat Hillegom verlaat zeer beduidend dat der genen, die zich vestigen. Sinds 1 Maart hebben zich hier 211 personen gevestigd, doch het aantal dat de gemeente verliet bedroeg in datzelfde tijdperk 372, Op 1 Januari j.l. was het inwonertal 11603; op 31 Juli 11509. Dit verschil bedraagt nog slechts een achteruitgang van 4 personen, doch waar 't geboortecijfer sterk is, ver dient de toestand toch wel de opmerk zaamheid. Personalia. De heer H. Postma, onderwijzer aan de O. L. school alhier, is benoemd tot hoofd der gemeenteschool te Scherpenzeel (Gld.). HAARLEMMERMEER. Gevestigd: Theodoras J. Boijeng, Leeuwerikstraat 35 Evert de Bruin, Zwanenburgerdijk 294 Gerrit G. Ger ritsen, Friedalaan 73 Petrus Grabrowsky, Reigerstraat 53 Willem E. Kooij, Schip- holweg 77 Antonius B. Kroes, Nieuwe- meerdijk 7 Hendrikus van der Leur, Nieuwemeerdijk 405 Alexander Pheijf- fer, Kastanjelaan 41 Arie Plug, Domi neeslaan 38 b Wilhelm F. Schaaf, H. M. Dijklaan 20 Gerardus Bal jet, wed. H. M. Dijklaan 20 Henricus W. van der Waar den, Spieringsweg 398 Joannes G. Zuur- welle, Nieuwemeerdijk 165. Vertrokken: Barend P. Obbes, naar Amsterdam Cornel is Witziers, naar Am sterdam H. C. Helder, wed. naar Am sterdam Gerharda A Reimerink naar Heerde Maria A. S. Wassenaar naar Amsterdam Klaas de Vries naar Utrecht Maria van Groeningen naar Heemstede Albert Godvliet naar Haar lem Johanna E. van Leeuwen naar Aals meer Leendert J. Wijshake naar Haar lem Heinrich Chr. G. Klaus naar Duitschland, Ahrensdorf L. van Ooster hout, wed., naar Amsterdam Jan van Geest, naar Duitschland Th. W. Godde- froij, wed. naar Utrecht Cornelia J. van Scheppingen naar Amsterdam Neeltje Bakker, naar Haarlem Gerrit ter Ree horst naar Aalsmeer Johannes Arbouw naar 's Gravenhage Johannes C. van den Borg naar Haarlem. Geboren: Hendrika, d. van A L. Bliek en M. Hol Afina, d. van D. den Hertog en C. van Arendonk Johannes Jacob An tonius, z. van A. Zoet en K. J. Koomen Johannes Theodoras Hubertus, z. van P. L. Luijben en M. E. van der Wiel Ge rardus Pieter, z. van G. Schönhage en C. P. de Jong Hendrik, z. van J. van't Hul en A. Bulk Jacob, z. van J. van Marsbergen en A van den Berg Embertus Martinus, z. van M. Sreeuw en J. Stroomer Apolo- nia, d. van S. Romeijn en A Ruighaver Antje, d. van C. Kroon en A. Los Wen- delina Aagje Catharina, d. van J. Hogen- hout en A. Rietbrick Neeltje, d. van J. Kinkel en M. Spaargaren Jeltje, d. van R. ten Wolde en G. H. Breure Huig, z. van P. C. Baartman en W. Agterdenbos Maria, d. van A. Klaassen en E. v. Cappel- len Jacobus, z. van A. Slingerland en M. C. Smit. Ondertrouwd: H. H. Heuft 22 j. en H. M. Zoetman 27 j. J. Rip 29 j. en M. Schalk 26 j. W. van Aalst 21 j. en L. C. P. Smit 20 j. J. W. Smit 31 j. en A. W. van der Kort 26 j. A. J. Brian 23 j. en H. L. Rathmann 23 j. A van der Voet 40 j. en B. Hof 23 j. J. Oudshoorn 23 j. A Krijsgman 22 j. J. van Groeningen 24 j. en H. Groekspoor 20 j. B. J. van der Pol 29 j. en J. Gerritsen 25 j. C. van der Maarel 26 j. en A. B. Bleijerveen 25 j. R. C. Slinger 22 j. en Pieternella M. Voois 21 j. C. Colijn 2 3j. en H. Slinger. Gehuwd: N. A. Jansen 24 j. en W. J. Leijdekker 20 j. U. Venema 33 j. en A. van Wattingen 25 j. E. J. L. Maat 28 j. en A. Verschoor 22 j. A Mol 24 j. en N. van den Bos 23 j. A. Pheijffer 68 j. en M. A. Bolender 49 j. J. G. C. Hoog land 24 j. en N. M. v. Kuijk 18 j. B. J. Hollander 24 j. en C. J. Otten 18 j. Overleden: Petarus Adrianus, 11 m., z. van H. Bokhorst en A. van Nieuwkoop. KATWIJK. Uit het Huishoudboekje van de ge meente. De gemeenterekening 1936 geeft de volgende cijfers te zien: Gewoneuitga ven: ontvangsten ƒ820.052.82 uitgaven ƒ792.971.93, batig saldo: ƒ27.074.89. Buitengewone uitgaven (kapitaal- dienst): uitgaven ƒ582.003.46, ontvangsten 486.427.22, nadeelig saldo 95.576.23. Geboren: Jacob, z. van J. van Rijn en J. de Lange Pieter, z. van P. de Best en J. van Duyn Alida, d. van C. van der Plas en M. van Duyn Helena, d. van C. de Mol en C. van Rijn Alida, d. van C. van Duyn en S. van Duyvenbode. Getrouwd: P. Kuyt en A. Klok. Overleden: C. Wijngaard 79 j„ echtg. van M. Hollander Jannetje Meyvogel 49 j., echtgenoote van A Messenmaker Zwenneke Toeters 16 j., d. van D. Toeters en C. G. Beverdam. KATWIJK AAN DEN RUN. Collecte. Een collecte, gehouden na een liefdadigheidspredikatie door pastoor Hesp bracht 300 op. NOORD WIJKERHOUT. Gemeenteraad. De Raad vergadert op Woensdag 11 Augustus des namiddags te 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding van de rekening, dienst 1936 van het grondbedrijf. 3. Aanbieding van de rekening, dienst 1936, van de gemeente. 4. Behandeling der rekening, dienst 1936, van den schoolartsendienst-, 5. Wijziging van de begrooting, dienst 1937, van den school artsendienst. 6. Wijziging der begrooting, dienst 1937. 7. Aanvraag van het Bestuur der Vereeniging tot stichting en instand houding van Neder landsch Hervormde L.O. school te Noordwijk aan Zee. 9. Aan- scholen met den Bijbel alhier om gelden uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor de vernieuwing van oude banken en kachels. 8. Aanvraag van D. J. Hoek, al hier om ingevolge artikel 13 der lager-on- derwijswet 1920 een vergoeding uit de ge meentekas te mogen ontvangen in de kosten van vervoer van zijne dochter naar de U. vraag ingevolge de Landarbeiderswet van S. J. Klinkenberg en F. N. van der Ploeg alhier er bekoming van een voorschot ter verkrijging van een „plaatsje". „Herwonnen Levenskracht". De Zon dag j.l. gehouden speldjesdag ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft in de beide parochies tezamen opgebracht de mooie som van ruim 104. Slecht terecht gekomen. De heer J. v. d. W. alhier, die op den Langevelderweg moest uitwijken voor een hem tegemoet komende vrachtauto, kwam in een put van den berm van den weg met zijn fiets te récht en viel. v. d. W. kwam zoo ongeluk kig te vallen, dat hij de enkel van het lin kerbeen brak. De dokter oordeelde het 't beste, dat v. d. W. naar het Ziekenhuis vervoerd werd. NOORDWIJK, Personalia. Voor het examen lijn- en handteekenen (akte N. XI) is geslaagd mej. G. T. F. Plug. Tournooi Tafeltennis. Het jaar lijksche tafeltennistournooi te Noordwijk aan Zee zal dit seizoen op Woensdag en Donder dag a.s. in hotel-café-restaurant „Sein post" worden gehouden, aanvang half acht. De heer C. du Buy, kampioen van Neder land, winnaar van den Seinpost-wisselbe ker in 1936 en de heer Clausen, kampioen van Amsterdam, nemen aan deze wedstrij den deel. NIEUWVEEN. Toekomstige Middenstanders.naar school. Eenigen tijd geleden is de Ves tigingswet Kleinbedrijf afgekondigd en verwacht mag worden, dat zij binnenkort voor de eerste takken van bedrijf zal j worden toegepast. In de toekomst zal zij j het geheele middenstands bedrijfsleven gaan omvatten. Zoons of dochters, die straks als zelf- standig middenstander, een zaak willen gaan drijven of in een bestaande zaak willen opvolgen, moeten eerst aantoonen, dat zij daarvoor ook inderdaad bekwaam zijn. Daarvoor is noodig, dat zij een op leidingsperiode door maken, ze zullen dus moeten gaan studeeren. Het behalen van dit diploma is absoluut noodzakelijk. Zon der bekwaamheid is het niet meer moge lijk zich te vestigen of in een bestaande zaak op te volgen. De Ned. R.- K. Middenstandsbond is be zig cursussen op te richten, waar men voor dit diploma zal kunnen worden op geleid. De cursus zal drie jaar duren voor hen die alleen lager onderwijs heb ben gehad en één jaar voor hen die het Mulo-diploma (met boekhouden) heb ben. Stelt u omtrent de cursus in verbinding met het bestuur van de R. K. Midden- standsvereeniging afd. Nieuwveen en Ze venhoven. U ontvangt daar alle inlich tingen. Overleden: E. Groen 35 j. NOOTDORP. Huizenverhuurdersvereeniging. In deze gemeente is een vereeniging van huizenverhuurders opgericht, waartoe zoo goed als alle verhuurders zijn toegetreden. Er is een voorloopig bestuur gevormd, hetgeen tot definitieve verkiezing in Janu ari aan zal blijven. OUD-ADE. Wilhelminafeest, Ter voorbereiding van het Wilhelminafeest werd vorige week wederom een vergadering gehou den. De voorzitter uitte zijn dank en te vredenheid over de opgehaalde gelden. Vervolgens werden enkele mededeelingen gedaan en eenige ingekomen stukken be handeld. Daarna werd overgegaan tot het samenstellen van 't feestprogramma, waaruit wij 't volgende reeds kunnen mededeelen: Na de H. Mis van kwart over acht, zal begonnen worden met een kinderfeest. Met het zingen van Vader- landsche liederen wordt 't feest dan ge opend; in optocht, opgeluisterd door mu ziek, wordt een wandeling door 't dorp gemaakt, waarna tractatie der kinderen, besloten met een gratis ritje in de zweef molen. Verder zullen den geheelen dag kinder- en volksspelen plaats hebben; voor nadere bijzonderheden zie men de nog te drukken programma's. De voor zitter deelde nu mede, dat het bestuur weer de beschikking heeft gekregen van 't zoo mooi gelegen feestterrein in de on middellijke nabijheid van den weg, dat zich zoo buitengewoon goed leent voor 't houden van spelen en bovendien ook vele bezoekers kan bevatten uit om liggende plaatsen, die dit Wilhelmina feest willen meevieren. Besloten werd verschillende attracties te plaatsen, zoo als zweefmolen, luchtschommel, groote consumptietent, lijntrekken, werptent, hoofd van Jut, enz., genoeg dus voor al om zich te kunnen vermaken. Het bestuur hoopt dat alle ingezetenen ook door 't uitsteken van de vlag hun liefde voor Koningin en vaderland zullen too- n^n en dat dit feest, zooals altijd, op de meest gezellige wijze zal worden gevierd. ROELOF ARENDSVEEN. WEEKOVERZICHT TUINBOUW EN HANDEL. Wanneer wij gaan beginnen met een we- kelijksch overzicht te geven van onze Veen- sche tuinbouw en het verloop van den han del op onze veiling, dan kunnen wij dit niet anders doen dan in zeer gedrukte stem ming. Liet het zich in 't begin van de vorige week aanzien, dat de handel op Duitsch land voor ons artikel augurken eenigszins ging opleven, al zeer spoedig werden al deze verwachtingen weer verijdeld, daar reeds Woensdag ji. de augurken, en wel voornamelijk voor ons het artikel grof, waarvoor wij Dinsdag een prijs mochten noteeren van 58 tot 62 ct. per 25 K.G., we- derdom tot de helft terugliep en het niet verder kon brengen dan 30 tot 32 ct. En zoo gaat het steeds nog in dalende richting en zijn we thans, nu door het warme weer de aanvoer weer iets grooter wordt, weer on geveer de minimumprijs genaderd, terwijl het artikel Bommen, behoudens een enkel klein partijtje, geregeld doordraait, en Za terdag j.l. ook reeds een groote partij augur- kenstek (sippel C. D.) voor de minimum prijs van 12 y. st. geen voldoende afnemers kon vinden. Wanneer wij dan moeten con- stateeren, dat de meeste augurkenvelden in onzen polder, alreeds van dien aard zijn, dat er niet veel goeds meer van verwacht kan worden, dan ziet het er zeker voor den tuinder treurig uit. Ook met het artikel snijboonen liep het deze week geweldig mis. Mochten wij Maan dag j.l. voor de snijboonen nog een prijs noteeren van gemiddeld 85 ct. per 10 K.G. geleidelijk lieepn deze prijzen terug, zoo dat wij Vrijdag j.l. reeds de minimum prijs van 40 ct. benaderden en zelfs al een be langrijk gedeelte van deze mooie snijboo nen doordraaiden, hetwelk zich ook Zater dag wederom herhaalde. Langen tijd heb ben de conservenfabrieken onze snijboonen afgenomen voor een varieerenden prijs van i 65 tot 90 ct., doch nu de fabrikanten ons in den steek laten, nu zitten we direct ook met dit artikel in de misère, want export j van snijboonen is er ook niet, en de binnenlandsche markt schijnt ook geen in teresse voor dit artikel te zijn, althans niet voor de groote kwantums, (velke nog wor den aangevoerd. Alleen het artikel sla, waarvan we ook zachtjes aan weer belangrijke kwantums te VOORSCHOTEN. Gouden huwelijksfeest. Op 26 Augustus hoopt het echtpaar D. M. de BruijnJoh. G. Rijnhout, wonen de Bloklaan 11, alhier, zijn gouden hu welijksfeest te herdenken. De bruid is 73 jaar oud, de bruidegom 75 jaar; zij zijn gehuwd te Werkhoven (Utrecht). Hun huwelijk werd gezegend met negen kin deren; hun ouden dag wordt opgevroo- lijkt door het bezit van 29 kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Aan het gouden echtpaar onze beste wenschen! VEURLEID SCHEND AM. Bloempjesdag. Door de vereeniging „Santos" zal op Zondag 15 Augustus a.s. in deze gemeenten een bloempjesdag wor den gehouden. Gezien het mooie doel, steun aan onbemiddelde tuberculose standgenoo- ten, vertrouwt het bestuur, dat iedereen dien dag een bloempje koopen zal. R.-EL Sportvereeniging A. V. V. Woensdag 11 Augustus as. zal het eerste elftal van A. V. V. een vriendschappelij- ken wedstrijd spelen tegen Quick Steps I uit Scheveningen. De wedstrijd vangt aan te 7.30 uur en belooft bijzonder spannend en fraai te worden, zoodat vele sportliefhebbers wor den verwacht. VEUR. Niet-alledaagsche visite. Door een be woner van Veur werd gisteren bij de ge meentepolitie aangifte gedaan, dat bij hem een varken was komen aanloopen. De bur gemeester van Veur verzoekt inlichtingen omtrent de herkomst van deze vreemde gast. Geboren: Gerardus Jacobus Joseph z. van P. J. G. v. d. Zon en M. A Lelie veld. Ondertrouwd: G. L. Jekkers en B. M. Valentin. ALPHEN AAN DEN RIJN. Tractor in sloot gereden. Gisteren middag is de tractor, welke langs den Steekterweg wordt gebruikt voor het vervoer van zand in kipkarren voor de nieuwe Rijksstraatweg, in de richting van de in aanbouw zijnde brug over de Gou we, uit de rails geloop en en in een sloot terecht gekomen. De bestuurder wist zich tijdig in veiligheid te stellen. De ma chine werd door den kraanwagen van Boot uit het water gehaald. HAZERSWOUDE. Een nieuwe Mannen-zangvereenigiiig. Alhier is opgericht een R. K. Mannen- zangvereeniging onder den naam „St. Michael". Er zijn 20 leden toegetreden. Als directeur treedt op de heer G. Harm- sen. Het bestuur is samengesteld als volgt: voorzitter L. C. Rietveld, secreta ris J. J. Lourier, penningmeester Th. J. de Boer, bibliothecaris A. M. de Groot, j wachten zijn, was deze week, mits van goe- commissaris J. A. M. Kaptein. I de kwaliteit, zeer gewild, en kon een prijs j halen van 1.50 tot 2.40 per 100 krop. I! Ook de eerste Ananas-meloenen werden j deze week ter veiling aangevoerd, doch j konden ook geen loonenenden prijs beha- len; wij noteerden slechts van 4 tot 14 ct. per stuk. Zij waren ook zeer klein van j stuk en, naar men ons meedeelde, schij- nen de gewassen alreeds af te sterven, zoo- dat ook van dit artikel niet veel heil te verwachten is. Wü willen ons voorloopig j bij deze artikelen bepalen en wachen thans met spanning de toekomst weer af. VOORHOUT. Nachtelijk avontuur. Toen een bewo ner van de Engelschelaan alhier, zich des nachts om twee uur met zijn echtgenoote in de keuken bevond, daar één der huis- genooten hulp van noode had, en zij als vanzelf het electrische licht ontstoken had den, werd er op bovenvermeld tijdstip op de ramen getikt. Daar het verlichte raam niet van een nachtelijke bedekking voor zien was, ontwaarden de bewoners twee nog jeugdige dames. De heer des huizes, met name de heer G. J. v. R. trok hierop naar buiten en vroeg den dames wat of zij op dit nachtelijk uur wenschten. De da mes vertelden hem toen, dat zij op weg waren en thuis behoorden in Amsterdam, maar dat zij waren verdwaald en momen teel niet wisten waar zij zich bevonden. Wat bleek hiervan de oorzaak! Den vori- gen dag waren de twee Hoofdstadbewoon sters er op uitgetrokken om met een gelijk aantal heeren, per luxe-auto, een reisje te maken naar de schoone badplaats Scheve ningen. Nadat de geheele middag en avond door de jongelui was „genoten" werd te om streeks 12 uur de terugtocht naar de hoofd stad ondenomen. Toch bleek de terugtocht geenszins op de heenreis te gelijken, n.l. ter hoogte van Wassenaar gekomen ontde- NIEUWKOOP. Combinatie Fabriekselftal van Gebrs. Bodegraven. Voor de rust werd door beide partijen slap gespeeld en de achter hoede van Nieuwkoop was onbetrouwbaar. Het fabriekselftal ondernam na ongeveer 15 minuten spelen een gevaarlijke aanval, maar het schot stuitte van de onderkant van de lat weer het veld in. Direct daarop kwam er van Nieuwkoop een schot tegen de paal, doch toen dit ingeschoten werd, werd het doelpunt wegens buitenspel van drie spelers geannuleerd. Tot de rast geen verandering. Na de thee werd door beide partijen beter ge speeld. Direct na den aftrap kwam er een Nieuwkoopsche aanval die door midvoor Ahles in een doelpunt omgezet werd (10). Dadelijk was Nieuwkoop weer terug en de ver opgedrongen spil Ravensbergen ver hoogde den stand (20). Na eenige kansen van beide partijen werd de bal vanaf de linkerwenk op het fabrieksdoel geschoten, inplaats dat de rechtsback van het fabrieks elftal Kesting de bal er uit schoot, trapte hij in eigen doel (30). Door een misver stand in de Nieuwkoopsche verdediging slaagde de linksbinnen van het fabrieks elftal, Leliveld, er in een doelpunt voor zijn ploeg te scoren (31). Dadelijk hierop volgde een aanval van Nieuwkoop op de rechterwenk en de voorzet werd er door den midvoor ingeschoten (41). Vlak voor het einde kwam er een Nieuwkoopsche aan val van links, die ook door Ahes in een doelpunt werd omgezet (51). Daarna kwam het einde. De scheidsrechter, de heer De Jong, .floot tot aller genoegen. De wis- selmedailie, geschonken door den eere voorzitter van de V. V. Nieuwkoop, den heer N. Bodegraven, bleef in Nieuwkoopsch den de heeren(?) zich van hun dames en bezit. De spelers van beide partijen werden zetten haar op straat. Het tweetal, tot wan delen gedwongen, aanvaardden den reis met bovenvermeld gevolg. Daar de heer v. R. het verhaal nog al ge loofwaardig achtte, ontfermde hij zich over haar, bood haar aan twee fietsen zij ner dochters, en is met hen naar het poli- tie-bureau te Sasenheim getogen. Daar hier geen gehoor werd verkregen, vervolgde het viertal de reis (v. R. Jr. was er ook bij) naar het politie-bureau te Lisse. Aanvankelijk was ook hier geen mensch aanwezig, maar een surveilleerende agent had het ietwat ongewone viertal reeds lang bespied, waarop hij op zijn beurt vroeg wat er van hun dienst was. De heer v. R. leverde hierop zijn metgezellinnen aan den sterken arm over. Deze zal intusschen wel gezorgd hebben, dat de dames-zwerfsters in hun woon stede zijn teruggekeerd. Geen brandstichting, doch kinderspel. Naar wij uit goede bron vernemen is de hooibergbrand, welke bij den landbouwer H. aan den Rijnsburgeweg alhier, woedde, niet te wijten, wat aanvankelijk werd ge dacht, aan kwaadwilligheid, maar aan het spelen met vuur door kinderen. nu door den eere-voorziter getracteerd, ter wijl deze ook een bedrag in de kas der vereeniging stortte. Sportfeest D. S. V. Zondag j.l. is er te Noorden een sport feest georganiseerd, dat .schitterend ge slaagd is. Vier wedstrijden stonden op het program. Onder een warm zonnetje bond D. S. V. II de strijd aan tegen Stormvogels III uit Wilnis. De match eindigde in een draw, 33. Na verlenging was de stand nog hetzelfde. Met het nemen van de pe nalties kon Noorden het echter niet bol werken en moest de prachtige beker aan Stormvogels afstaan. De heer de Jong leidde de wedstrijd onberispelijk. Hierna kwamen in het veld Herta I uit Vinkeveen en St. Martinus I uit Buiten- veldert. Herta trapte tegen wind af. St. Martinus is sterk in de meerderheid ge durende het eerste kwartier. Daarna ging de strijd gelijk op. Na ongeveer 25 minu ten spelen scoort de linksbuiten van St. Martinus door een kopbal uit de voorzet van rechts,. Meze dezen stand breekt de rast aan. Na de thee heeft Herta het voor deel van den wind. Nu is zij ook sterker als St. Martinus, waardoor al heel spoe dig den gelijkmaker komt. Herta weet nog viermaal te scoren en heeft hierdoor ver diend met 51 gewonnen. De heer Teu- nisse leidde zeer goed. Om 4.30 bindt D. S. Vè I de strijd aan met Majella I uit Oude Wetering. Direct zit de spanning er al in. Bij een aanval van D. S. V. na 5 min. spelen maakt de linksback van Majella hands en de hier uit gevolgde penalty wordt onberispelijk door J. Pieterse ingeschoten. Hierdoor wordt de spanning nog verhoogd. Het spel gaat vlug op en neer. De aanvallen van D. S. V. zijn snel en steeds gevaarlijk. Na een kwartier volgt weer een snelle aan val van de rechtervleugel. De bal wordt voorgezet en de linksbinnen schiet de bal met een hard schot in het net. De rust treedt onveranderd in. Na de thee wordt Majella gevaarlijker. Maar de achterhoede van D. S. V. zet haar val open en telkens weer fuit scheidsrechter Angevaare voor buitenspel- Het spel gaat nu gelijk op, maar er wordt niet meer gescoord. D. S. V. heeft verdiend de zilveren bal gewonnen, welke de heer P. J. Somer alhier beschik baar had gesteld. 6.30 speelde ESTO I uit Bodegraven tege VDO I uit Uithoorn. De uitslag was 31. Ook hier werd mooi spel geleverd. Scheidsrechter Angevaare leidde de laat ste twee wedstrijden streng doch strikt eerlijk. Een relletje. Zondagavond ontstond een relletje in en zij het café van de wed. A. de Leeuw. Toen de politie te omstreeks half twaalf tot sluiting wilde overgaan, waren nog on geveer 40 personen aanwezig, die een na- fuif hielden op het gehouden sportfeest. Twee hunner A. B. en K. B. van hier wei gerden heen te gaan, waarom de politie hen bij den arm nam en hen naar buiten duwden, waarbij een paar deurruiten het moesten ontgelden. Buiten kwam het tweetal andermaal in verzet, waarom hen gelast werd naar huis te gaan. A. B. trok zijn schoen uit en gaf daarmede Rijksveldwachter Van Schaik uit Nieuwkoop een klap in het gezicht, welke hij nog gedeeltelijk ontdook. Hierop werd onmiddellijk de gummistok getrokken, waarmede geduchte klappen werden uitge deeld en werd de menigte uiteen gedre ven. Het tweetal kreeg een verbaal wegens het buitentijds verblijf houden in een ca fé, wegens het zich niet verwijderen op eerste aanmaning, wegens mishandeling van de politie en het plegen van verzet en wegens het zich niet op eerste aanzegging verwijderen uit een volksmenigte. Intusschen alweder een leelijke smet op het sportfeest. ZWAMMERDAM. De „Paardenburgh" blijft. Reeds langen tijd liepen geruchten, dat tengevolge van de verbreeding van den Rijksstraatweg ZwammerdamBodegra ven, de oude hoeve „Paardenburgh", die volgens den gevelsteen al in 1648 is ge bouwd en waaraan nog een legende is verbonden, zou moeten verdwijnen. De roode paaltjes in het weiland, welke de toekomstige breedte van den weg aange ven, staan inderdaad beduidend achter den gevel der hoeven en huizen ter weers zijden zullen ook verdwijnen. Het ge vaar der verdwijning, dat heel nabij scheen, is naar wij vernemen, thans af gewend. De eigenaar heeft met veel na druk als liefhebber van historisch schoon, voor het behoud gepleit en is daardoor er in geslaagd, het gebouw te doen plaat sen op de lijst van Historische monu menten. Indien het vervallen van den voortuin aan het geheel niet te veel scha de doet, zal het huis, dat tot heden voor „moderniseering" nog bewaard is geble ven, ook verder nog ongerept blijven be staan.

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10