nutwSUAG 4 AUGUSTUS 1937 DE LEIDSCHE COURANT BLAD PAG. BINNENLAND Internat. Katholiek Esperantistencongres. Ontvangst door het Haagsche Gemeente bestuur in het Gemeentemuseum. De deelnemers aan het internationaal Katholiek Esperantistencongres te 's-Gra- venhage zijn gistermiddag door het Ge meentebestuur in het gemeentemuseum aan de Stadhouderslaan ontvangen. De burgemeester en enkele wethouders waren aanwezig, terwijl zich onder de gasten o.a. bevonden de directeur-gene raal der P.T.T., Ir. M. H. Damme en de Oud-minister van Landbouw en Vissche- rij, mr. dr. L. N. Deckers. Burgemeester S. J. R. de Monchy, be groette hen beiden in het Nederlandsch als enthousiaste aanhangers' van het es peranto, en wendde zich vervolgens in het Esperanto tot de congresdeelnemers. Hij heette het congres hartelijk welkom en noemde Den Haag in deze dagen van velerlei congressen meer nog dan anders een plaats van internationale ontmoetin gen en vooral van internationale ver- stadhouding. Het spreekt wel vanzelf, dat Den Haag, de residentie van de koningin van het land, dat steeds voor het vrije verkeer tusschen de volken strijdt en de zetel is van het Hof van Internationale Justitie, al deze uitingen van internationale samen- werkig gaarne ziet. Wij handelen, zegt spr. in uwen geest, toen wij u verzochten onze gasten te wil len zijn in dit museum, een instelling die gelijkelijk spreekt tot menschen van alle volken. Spr. moet als burgemeester vaak spre ken over zaken, waarvan hy een week tevoren nog maar heel weinig wist, maar hij stelt er prijs op te verklaren, dat hij van de esperanto-beweging al een vrij oud vriend is. Als burgemeester van Arnhem had hij eens tot zijn verwondering gezien, hoe personen, die geen enkele vreemde taal hadden geleerd, na een wintercursus van één avond per week in staat waren zich goed uit te drukken in esperanto, en hij heeft toen begrepen van hoeveel belang voor velen de kennis van deze hulptaal zou zijn. Van harte heeft hij ertoe mede gewerkt om in Arnhem aan de beweging haar esperanto domo te verschaffen, waar deze taal uitsluitend gesproken wordt en waar men haar dus in een paar vacantie- weken grondig leeren kan. Toen dat esperanto domo zou worden opgericht, vond hij het noodig zelf ook iets van die taal te leeren en hij heeft toen zelfs een grammatica doorgewerkt, doch hij is een slecht leerling geweest. De eerste esperanto-rede, die hij zich verstout had op te schrijven had veel blauwe strepen, maar „hoeveel meer zou zou ik op mijn papier gekregen hebben, wanneer ik zoo brutaal zou zijn geweest om na drie weken studie in Fransch. of Engelsch een rede op te stellen", voegde spr. eraan toe. Spr. besloot met het uitspreken van de hoop, dat ook dit congres zal mogen bij dragen tot een beter verstaan, dus betef begrijpen, dus beter waardeeren van de menschen op deze onze planeet, waar nog zooveel strijd en afgunst heerscht. De rede van den burgemeester werd be antwoord door den voorzitter van het congres, de heer P. Heilker, die verklaar de, dat al moge de burgemeester een slecht leerling zijn geweest, de koningin een zeer goede keuze heeft gedaan door hem tot hoofd van haar residentie te kie zen. Hij schetste de beteekenis van het es peranto en dankte het Haagsche Gemeen tebestuur voor de ontvangst en de heeren Deckers en Damme voor hun aanwezig heid. Nadat de congressisten de thee hadden gebruikt verspreidde zij zich door de za len van het museum. PRINS TSJITSJIBOE IN ONS LAND. De Koningin heeft gisteren in het Huis ten Bosch een noenmaal aangeboden aan Prins en Prinses Tsjitsjiboe van Japan en hun gevolg. Prins Bernhard, alsmede de Japansche gezant, de heer Kazoe Koe- wajima en de Nederlandsche gezant te Tokio, generaal J. C. Pabst hebben mede aangezeten. Na den lunch te hebben gebruikt, zijn prins en prinses Tsjitsjiboe naar Hotel des Indes, waar zij hun intrek hebben genomen, teruggekeerd. De prinses trok zich in haar vertrekken terug om te rus ten, doch de prins ging later in den mid dag met slechts enkele heeren van zijn gevolg en met een van de leden van de Japansche legatie, die de Nederlandsche taal zeer goed spreekt, per auto de bin nenstad in, waar verschillende magazij nen en winkels bezocht werden, waar de prins inkoopen deed. De prinses bleek door de gistermorgen afgelegde bezoeken zoodanig vermoeid te zijn, dat zij het hotel niet meer verliet en ook geen gevolg kon geven aan de uitnoodiging van prinses Juliana en prins Bernhard om hedenavond als gasten van ons eigen prinselijk paar ten paleize Soestdijk te komen dineeren. Derhalve vertrok te ruim half zes de prins Tsjisjiboe, vergezeld door den hem toegevoegden kapitein-ter-zee Doorman, en eenige heeren van zijn gevolg en den Japanschen gezant naar Soestdijk. Het gezelschap maakt den tocht in drie hof- auto's, die gevolgd werden door de auto van de Japansche legatie, en de stoet werd voorafgegaan door motorpolitie. HET BEZOEK VAN PRINS EN PRINSES TSJITSJIBOE. Het vertrek een dag uitgesteld wegens lichte ongesteldheid van den Prins. Prins Tsjitsjiboe heeft kou gevat eri zijn lijfarts heeft den prins aangeraden heden zijn kamer te houden. De ongesteldheid is slechts van lichten aard, zoodat het Japansche prinselijke paar vermoedelijk morgen inplaats van heden van hier naar Brussel zal vertrekken. INTERNATIONALE IvnSSIOLOGISCHE WEEK. De Internationale Missiologische Week, die te Nijmegen van 26 tot 29 Aug. a.s. zal worden gehouden, heeft plaats in het ver- eenigingsgebouw „Unitas", Valkhof 11. Den laatsten dag. Zondag 29 Aug. zal Prof. Dr. Jul. van Overmeeren, professor aan de Uni versiteit van Tokyo spreken over „de chris telijke penetratie onder de meer ontwikkel den van Japan". Programma's, die tegelijk als toegangsbe wijs zullen gelden, zijn verkrijgbaar bij Father Jean Kiggen, Huize Vrijland, Ko ningsweg 31, Arnhem. DE WERKLOOZENSTEUN. De aftrek van bedrij fsonk osten Zooals men weet, heeft de Minister van Sociale Zaken op 10 Mei aan de gemeente besturen een circulaire gericht, waarin de bepaling, dat tweederde van het loon van gezinsleden van werkloozen moest worden afgetrokken van den werkloozensteun, in dezen zin werd gewijzigd, dat bij dezen af trek de eerste 2 gulden voor kinderen be neden de 21 jaar en de eerste 4 gulden voor kinderen boven 21 jaar buiten rekening zouden blijven. De circulaire van 10 Mei bevatte echter ook een minder gunstige wijziging, namelijk, dat de noodzakelijke bedrijfsonkosten, b.v. voor autobus of tram, voor werkkleeding, enz., die vroeger moch ten worden afgetrokken, voortaan niet meer afgetrokken zouden mogen worden. Naar het „Volk" verneemt, heeft de Mi nister thans een nieuwe circulaire tot de gemeentebesturen gericht, waarin hij mee deelt dat, aangezien de bedoeling der cir culaire van 10 Mei niet voldoende tot haar recht is gekomen, de aftrek voor de be drijfsonkosten voortaan wel weer zal mo gen plaats vinden. LOONSVERHOOGING IN HET HOUTBEDRIJF IN DE ZAANSTREEK. Als uitvloeisel van een bepaling in de arbeidsovereenkomst, dat bij verhooging van het levenspeil loonsverhooging zou kunnen worden bedongen, heeft thans de Bond van werkgevers in het houtbedrijf aan de Zaanstreek besloten, naar aanlei ding van een verzoek van de arbeidersor ganisaties, de loonen met 3 procent te ver- hoogen, ofschoon, zooals bij het besluit wordt meegedeeld, de uitkomsten in ver schillende bedrijven daartoe op zichzelf nog geen aanleiding geven. E.K. STEENFABRIEKARBEIDERSBOND. Tot aansluiting bij St. Willibrordus besloten. Zaterdag vergaderde te Utrecht de R.K. Steenfabrieksarbeidersbond „St. Stepha- nus". Op deze vergadering kwam het voorstel in stemming tot fusie met den Ned. R.K. fabrieksarbeidersbond „St. Willibrordus". De voorzitter van de Steenfabrieksarbei ders, de heer A. v. d. Werff, hield een ope ningsrede. Spr. merkte op, dat de algemeene toe stand tegenwoordig belangrijk vooruitgaat want ook Nederland krijgt thans zijn deel in de verbeterde conjunctuur, die in de we reld is waar te nemen. veiten als vermindering van de werk loosheid met een getal van rond 70.000 binnen het tijdsbestek van één jaar, het meer loongevend bedrijfsleven met als ge volg verbetering van de loonen en ar beidsvoorwaarden en het feit, dat de in komsten van den Staat over de maand Juni 10 millioen boven de raming kwamen, stemmen tot voldoening en spreken voor zich zelf. Spr. legde nog den nadruk op de histo rische beteekenis van dit congres, aange zien de R.K. Steenfabrieksarbeidersbond 1 Januari 1938 zal verdwijnen en zich zal aansluiten bij den R.K. Fabrieksarbeiders- bond „St. Willibrordus". De gevolgen van deze fusie zijn o.m., dat de reglementen van den ouden bond ko men te vervallen en alle contracten '*n ver- ointenissen van „St. Stephanus" net ande re overgaan naar „St. Willibrordus". Met ingang der fusie vaRen de leden van „St. Stephanus" onde- het reglement van de werkloozenk'.s van „St. Willibrordus". De fusie zal ook plaatselijk gelden. Met de fusie komt een nieuwe contributie-rege ling tot stand, die echter slechts in admi nistratieve onderdeelen van de oude ver schilt. Het ledental van „St. Willibrordus" stijgt door deze fusie van 18000 tot 24000. Bij acclamatie werd de fusie aangeno men. Zondag werd de vergadering voortgezet ter behandeling van de afdeelingsvoorstel- len. „Msbd." Groenten- en f rui teen trale. De minister van Economische Zaken heeft den heer H. G. Ruhe te Amsterdam op zijn verzoek ontslag verleend als lid van be stuur van de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale. Eerste Leidsche Begrafenisonderneming voor Roomsch Katholieken GEVESTIGD 1882 G. H. KLEINHAHS Pieter de ia Courtstraai 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 DE NIEUWE LEGERORGANISATIE. Zullen loting en vrijstelling wegens broederdienst verdwijnen? Wij hebben medegedeeld, dat in de naaste toekomst het jaarlijksche contingent dienst plichtigen zou worden gebracht op 32.000 man. Naar de „N. R. Crt." verder uit goed in gelichte bron verneemt, zal ook reeds in 1938 het contingent belangrijk uitkomen boven het tot heden toe normale van 19.500 man, in de wet op den dienstplicht genoemd. Verschillende teekenen wijzen daarop. Een van die teek en en is het volgende: Zij, die van den commissaris der Koningin bereids de mededeeling hadden -gekregen, dat zij wegens broederdienst voor goed waren vrij gesteld van den militairen dienst, hebben thans, (ingevolge de wet van 22 April 1937, Staatsblad 500) bericht ontvangen, dat de vrijstelling hun aangekondigd wegens broe derdienst geacht wordt, slechts voorloopig te zijn verleend. „Of", zoo luidt verder de Kennisgeving van bestemming en inlijving, „deze vrijstelling later zal moeten worden ingetrokken, dan wel of zij zal overgaan in een vrijstelling voorgoed, zal afhangen van een beslissing, welke genomen zal worden, nadat een te wachten nadere wet zal zijn tot stand gekomen. Indien de vrijstelling wordt ingetrokken, zal u o.a. voor eerste oefening moeten opkomen". Deze toevoeging aan genoemde kennis geving duidt er op, dat bij deze nadere wet de voorloojbige vrijstelling inderdaad zal worden ingetrokken. Anders ware de na dere wet ook wel totaal overbodig. Een eenvoudige berekening wijst uit, dat 1938, dat er reeds rekening mee had gehou den niet te worden ingelijfd voor eerste oefening, omdat ze wegens broederdienst waren vrijgesteld, zal dus zeker nader wor den opgeroepen. Hoe groot dat aantal zal zijn, hangt van bepaalde omstandigheden af, en wel voornamelijk van de vordering der voorbereidende maatregelen om zulk een belangrijk grooter contingent te kun nen legeren en oefenen. Wij vernemen, dat de hierbedoelde jonge mannen hoogstwaar schijnlijk zullen worden ingedeeld bij de tweede ploeg, die in Maart 1938 onder de wapenen komt. Een een voudige berekening wijst uit, dat met de nu gepubliceerde plannen voor oogen èn de loting èn de vrijstelling wegens broederdienst wel geheel kunnen verdwij nen. Thans is de toestand zoo, dat jaarlijks ongeveer 75000 jongelieden worden inge schreven. Daarvan hebben aanspraak op broederdienst 25000 jonge mannen. Blijft 50.000. Het percentage der afgekeurden is ongeveer 40. Niet meer dan 30.000 jonge lieden komen dus in aanmerking om voor eerste oefening te woruen opgeroepen. Neemt men in aanmerking, dat kostwinners, geestelijken en enkele andere kleine groe pen nog afvallen, dan is duidelijk, dat de vrijstelling wegens broederdienst in 1939 zeker niet meer zal kunnen worden ver leend. De toestand wordt dan dus zoo, dat van j het normale aantal ingeschrevenen van 75.000 man, die allen in aanmerking komen j voor den gewonen dienstplicht, bij even i strenge keuring al thans 40 pet. of 30.000 man zullen worden afgekeurd. Er blijven dan 45.000 man over, d.i. nog 13,000 meer I dan het nieuwe contingent. Maar art. 27 j van de dienstplichtwet zegt, dat het contin- gent van 19.500 man zal worden vermeer derd met het getal dergenen, die tot den gewonen dienstplicht opgeroepen in een vorig, door de Kroon aangewezen jaar, zijn in gebreke gebleven, vrijgesteld, ontslagen, afgekeurd, enz. Het totale aantal dezer uit elke lichting aldus verdwijnenden is even eens niet gering, n.l. niet minder dan 30 pet. Bij een lichting van 32.000 man ontloopt dat dus de 10.000 man niet veel. Er zou dan nog een speling zijn van een paar duizend man, doch daarin bevinden zich nog kost winners, geestelijken enz., de categoriën, waarop we hierboven ook reeds wezen. Het zou ons dus begrijpelijk voorkomen, indien, waarover ook werkelijk gedacht wordt, de loting totaal werd afgeschaft. Trouwens door een wat ruimer interpretatie van het begrip kostwinner zou de marge van en kele duizenden jonge mannen, reeds dade lijk zeer sterk inkrimpen. Dat de loting bij het tegenwoordig con tingent reeds weinig meei beteekent, blijkt hieruit, dat dit jafer niet meer dan 574 jon gelieden zijn vrijgeloot. Ook aan hen is de mededeeling gedaan, dat zij slechts geacht worden voorloopig te zijn vrijgesteld van eerste oefening. „ST. HOMOBONUS". Het nieuwe hoofdgebouw komt te Rotterdam. Een buitengewone ledenvergadering van de Coöperatieve Inkoopvereeniging der R. K. Manufacturiers „St. Homobonus" heeft besloten, het nieuwe hoofdgebouw der Coöperatie in Rotterdam te vestigen. In de vergadering zijn de beide bestaan de plannen: vestiging te Amsterdam aan den Haarlemmerweg of te Rotterdam aan den Statenweg, uitvoerig toegelicht. Na een langdurige gedachtenwisseling werd het pleit met 12090 stemmen ten gunste van Rotterdam beslecht. De moderniseering van het perron te Gouda. Naar wij vernemen, zal Maandag a.s. begonnen worden met het maken van een nieuw perron te Gouda, met wachtka mers, dienstlokalen, kap, enz. De nieuwe metalen kap wordt 210 meter lang en ge heel elèctrisch gelascht. Zij zal de groot ste electrisch gelaschte stationsoverkap ping in Nederland worden. Het houten perron moet vervangen worden door een verhoogd aarden perron met tegelbedek king. De moeilijkheid is, dat het geduren de de uitvoering niet buiten bedrijf kan worden gesteld. Men zal nu beginnen met het midden gedeelte en aan eiken kant een strook van twee meter breedte in ge bruik laten. De gebouwen komen in geheel andere volgorde. Komende van de richting Utrecht verrijst eerst een gebouw met dienstlokalen, vervolgens het wacht'ka- mergebouw, dat geheel wordt opgetrok ken van glas en ijzer, verder de ver plaatste kiosk en daarna een dienstge bouw met kantoorlokalen. Tenslotte, zooaLs thans, een uitsparing met het spoor voor de treinen van en naar Alphen. Tusschen de gebouwen komen moderne zitbanken. De uitvoering van het werk is dezer dagen gegund aan de firma van Strfjland te Uithoorn voor de som van 66.000.uitgezonderd de overkapping, die gemaakt wordt de N. E. L. M. te Lei den. Het werk moet voor 1 Maart 1938 gereed zijn. OMGEVING BENTHUIZEN. Afscheid burgemeester. Bij K.B. van 30 Juli is aan A. Verheul Azn., op zijn ver zoek, met ingang van 1 September 1937 eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeenten Benthuizen en Moerkapelle, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hem als burgemeester be wezen. OEGSTGEEST. Wedstrijd Burgerwacht. Door den Kring „Duinland" is op de schietbanen te Katwijk een Kringselectieoefening gehou den, waaraan door 3 Burgerwachten van de 6 waaruit de King bestaat werd deelgeno men. Het aantal deelnemende 5-tallen was 9 n.l. uit Wassenaar, Oegstgeest en Voor schoten. De uitslag van den wedstrijd was: Veteranen-klasse, bestaande uit schut ters van Wassenaar en Voorschoten 253 p. A-klase: Oegstgeest 242 p., Voorschoten 220 p. B-klasse: Wassenaar 250 p., Voorschoten 239 p. Wassenaar 228 p., Oegstgeest 212 p. C-klasse: Voorschoten 214 p., Wassenaar niet af geschoten. Personeele prijzen werden behaald: Veteranen-klasse: R. C. de Borst, W. 55 p. J. C. Grundeken, W. 53 p., J. Noort, V. 51 p. A-klasse: C. Kok, O. 51 p., A. Timmer mans, O. 50 p., A. J. Turion, V. 50 p., A. v. Breda, O. 50 p. B-klasse: J. Th. Knijnenburg, W. 56 p., G. L. J. Holle, W. 55 p., C. v. Klaveren, O. 54 j., W. Meeyr, V. 53 p., N. de Boer, V. 53 p., A. v. d. Schans, W. 50 p., W. Teyl, O. 50 p. C-klasse: D. P. Yperlaan, V. 53 p., H. V. A. Stuiven wold, W. 51 p., T. v. Mulligen, V. 50 p., J. v. d. Does, W. 48 p. De prijzen werden door den voorzitter der wedstrijdcommissie, den commandant der B. W. Wassenaar, met een toepasselijk woord aan de winnaars uitgereikt, waar bij hij den wensch uitsprak, dat volgend jaar wederom alle Burgerwachten uit den Kring aan dezen wedstrijd zullen deelne men SASSENHEIM. Nieuwe straat. Aan het einde der Lindelaan zal door den heer J. Schouten uit Leiden een zijstraat worden aange legd van plm. 75 M. lengte, 10 M. breed met trottoirs aan beide zijden. Zooals dit de laatste tijd gelukkig gebruikelijk is zal de aanleg van gas, water en electrici- teitsleiding tegelijkertijd geschieden. Dit belooft in de toekomst een aardige straat te worden, als de verbinding met de door den heer Slegtkamp aan de Rusthoflaan aangelegde straat zal zijn tot stand ge bracht. Aan deze straat zullen 14 woon huizen worden gebouwd. Bouwen. De heer L. Kuyper, rijwiel handelaar, is voornemens een woonhuis te doen bouwen aan de Post wij kkade. Arbeidsbeurs. Op 1 Augustus j.l. wa ren bij de Gemeentelijke arbeidsbemidde ling ingeschreven 72 werkzoekenden, te gen 119 per 1 Juli 1.1. en 103 per 1 Augus tus 1936. Hiervan waren 11 bouwvakarbeiders, 1 houtbewerker, 1 bakker, 1 slager, 55 land en tuinbouwarbeiders, 1 chauffeur en 2 kantoorbedienden. Sinds 1932 is deze stand per 1 Augustus niet voorgekomen. TER-AAR. Naar de Missie. De Eerw. Pater P. Akerboom, Missionaris van het H. Hart, Moederhuis Tilburg, is benoemd voor Missionaris in het Apostol. Vicariaat van Celebes, N.O.-I. Voor de blinden. De collecte, ten bate van de Blindeninrichting voor alle gezindten te Wolfsheze heeft f 24.60 op geleverd. Dat viel nog niet tegen. De speldjes die verkocht zijn ten bate van de E.H.B. O. hebben opgebracht ruim drie en dertig gulden. Over dit resultaat zal voornoemde vereeniging wel tevreden zijn. VOORSCHOTEN. Geboren: Elisabeth d. van A. Teunis- sen en H. Ramrath. Overleden: P. Houthof 82 j. Wed. K. M. Knappstein geb. Schmitz 80 j. Ondertrouwd: J. G. Alting 48 j. en T. G. Steeneveld 37 j. Ingekomen: Verbeterde opgave van, vorige week: Wed. C. S. Houtzagers geb. Cornet en gezin van Leiden. P. L. Hey- stek, van 's-Gravenhage. H. A. M. van Langen, van Tilburg. F. Wijma, van 's-Gravenhage. Mej. J. C. van der Bijl, van Katwijk. Mej. C. A. J. Hanckx, van Nijmegen. C. A. A. Devilee, van Leiden. Mej. G. H. van Diemen, van Zoeterwou- de. H. Messemaker, van Wassenaar. Mej. A. J. Verhoog, van Leiden. H. J. Hopers, van Schaesberg. Mej. H. G. van Hattem, van Nieuwerkerk a. d. IJssel. Mej. E. S. Cordowener, van Stompwijk. Vertrokken: Mej. J. M. H. C. Schrassert Bert, naar Den Haag. Mej. H. J. J. Geene, naar Den Helder. A. van den Boogaard, naar Den Haag. E. L. Lauer, naar Amsterdam. Baron W. R. thoe Schwartzenberg en Hohenlansberg n. Rheden. G. W. Beunder en gez., naar Den Haag. W. N. C. A. Gastelaars, naar Eng. Ooost-Afrika. E. B. Klijnstra, naar Den Haag. Mej. E: Kobes, naar Den Haag. Mej. W. Téunissen, naar Huissen. Mej. A. M. van Ipenburg, naar Leiden. Mej. H. W. Warnar (wed. Schrassert Bert, naar Den Haag. J. van Steenis en gez., naar Leiden. A. Buitelaar, naar Antwerpen. Mej. S. E. Brinks, naar Sterkrade. Mej. C. H. van Haastrecht, naar Zoeterwoude. Me. A. Taal, naar Zoetermeer. J. A. Herweijer, naar Amers foort. Mej. J. Dolieslager, naar Oegst geest. WASSENAAR. Personalia. Voor het examen Fransch M.O. is geslaagd mej. E. Hartog. WARMOND. Hoog bezoek. Verschillende leidende j persoonlijkheden van de Jamboree heb- j ben heden een bezoek gebracht aan War- mond. Na de thee gebruikt te hebben op l Meerrust hebben zij een tochtje gemaakt over de Kagerplassen, teneinde pools- j hoogte te nemen van de plaats, waar de j zeeverkenners a.s. Zaterdag hun oefenin- gen zullen houden. j Kampeeren. De lust tot kampeeren is nog steeds in stijgende lijn. In de maand Juli zijn afgegeven 230 vergunnin- I gen en aangezien de maand Augustus eigelijk de vacantiemaand is, staat het te voorzien, dat dit aantal nog belangrijk zal I stijgen, zeker als het weer medewerkt. De vele kampeerders brengen heelwat leven in de brouwerij. Inkwartiering. Op 10, 11 en 12 Aug. zal in deze gemeente een inkwartiering plaats vinden, zoowel voor paarden- als voetvolk. Tegelijk zullen dan verschil lende oefeningen plaats vinden, zoowel te land als te water. Concert De Warmondsche Fanfare zal a.s. Zaterdag op de gemeentelijke muziektent een uitvoering geven. Gezien de vele sportliefhebbers die het week-end in Warmond doorbrengen zal voor dit concrt groote belangstelling bestaan. BIOSCOPE THEATER HOOFDFILMS INHOUD AANVANGSUUR KEURING Lido: Head over Heels (Jessie Mattheus Louis Borel). Moderne Regenma kers (Bert Wheeler Robert Woolsey). Humor. Komisch Dag. 8._511.15 uur. Zondags bovendien 27 uur, Matinee Zat. en Woensd. 2.30 uur Goedgekeurd. Luxor: De Jonge Graaf (An- ny Ondra). Circusgasten (Watt en Half Watt). Amusement Komisch Dag. 811 uur, Zon dags bovendien 27 uur, Matinee, Zaterd. en Dond., 2 uur. Volwassenen Trianon: Wij zijn toch alle maal geen Engelen. (Heinz Rühmann). Het proces tegen me vrouw Ames (Made leine Carroll George Brent). Komisch Detective Dag. 8—11 uur. Zon dags bovendien 27 uur. Matinée Zaterd en Woensdag 2 uur. Volwassenen

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 2