HET BESTELLEN VAN PATRONEN Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad" Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven, 0 58 Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel Voor de vacantie Onmisbare details voor de vacantieweken aan het strand doorgebracht zijn o.a. badtas- schen, parasols, groote zonne hoeden, sandalen enz. Kleurig en fleurig is de badmode en waar over het gansche gebied, waar Mevrouw Mode hare scep ter zwaait, vindt men ook hier een veelheid van bont bedrukte weefsels. Gebloemde badman tels van Chintz met frotté bin nenvoering, gekleurde shawls, badpakken met ingeweven bloemenmotieven, het is een en al bloemen, wat men ziet. Practisch zijn de gebreide wollen jasjes en de jumpers, die op kille dagen werkelijk onmis baar blijken te zijn. Coquette matrozenmutsen worden bij vlotte wit linnen japonnen ge dragen, die afgewerkt zijn met een donkerblauwen matrozen kraag met zelf gestribben. De badtasschen, die men in effen, vroolijke kleuren, doch ook in levendige strepen aantreft zijn gevoerd met ondoordringbaar materiaal, terwijl men in de bovenbekleeding der tasschen bijpassende parasols vindt. PRACTISCHE ZOMERJAPONNEN. Zomerjaponnen maken aan spraak op bepaalde model len, indien zij althans van waschbare weefsels gemaakt zijn. Eenvoud is het parool, want japonnen, vooral lichte, die veel gedragen en daarom meerdere malen gewasschen en opgemaakt moeten wor den, moeten niet te bewer kelijk zijn. Plissé's zijn hier niet op hun plaats. Mouwlooze japonnen, die buitengewoon geschikt zijn voor luchtbaden worden b.v. gedragen met een aanslui tend jasje, dat tevens een ge kleed aanzien geeft. Men kan deze van het zelfde materiaal maken of van de hoofdkleur van een imprimé, terwijl bo lero's natuurlijk eveneens bij zonder in den smaak vallen. Ze zijn niet alleen op zomer - doch ook op stoffen japonnen buitengewoon geschikt om gedragen te worden, indien het gedeelte onder de ar men gesleten of verkleurd is. Bij deze laatste kleeden vlot te fluweelen bolero's het best. Cretonne wordt veel gebruikt voor zomerjapon nen en daarnaast katoenen cloqué, bedrukt katoen en linnen. Het is een groote schrede voorwaarts, dat al deze bonte weefsels zoo goed kleur houden, iets wat wij thans als vanzelfsprekend be schouwen, doch vroeger vaak teleurstellingen gaf. Dank zij de voortdu rende onderzoekingen der scheikundigen, die aan de textielfabrieken verbonden zijn, worden de weefsels steeds volmaak ter. Het eerste model links is van bedrukt piqué en bestaat uit een overgooier, waar bij een effen blouse gedragen wordt met een bolero als afwerking van het geheel. No. 2 is van effen of gekleurd linnen, heeft een rok met opgestikte plooi, terwijl het bovendeel, dat als manteltje ook op andere japonnen gedragen kan worden meerdere malen is doorgestikt aan revers en zakjes. Het laatste model (3) is gedacht van cretonne en bestaat uit een japon, die ge schikt is voor luchtbaden, terwijl het aar dige jasje, dat er bij gedragen wordt in het midden met een rij knoopen sluit. Flatteus zijn de wijde pofmouwen, die naar den onderkant aansluiten. VOOR DE JEUGD. De warme zomerdagen vra gen een luchtige kleeding voor de kleintjes en in dit opzicht zullen de dunne katoentjes ze ker wel meehelpen het ge- wenschte doel te bereiken. "Voor katoenen cloqué is in dunne uitvoeringen te krijgen en buitengewoon prettig in het dragen. Vanzelfsprekend is, dat men zooveel mogelijk wasch- en zon- echte weefsels moet koopen. De keuze is echter zóó groot, dat ieder ongetwijfeld aan zijn wen- schen kan voldoen. In huis, in den tuin, gedurende de vacan tieweken in bosch of hei, moge lijk aan het strand, zijn de mo delletjes, die wij hier weerge ven voor practische zomerklee- ding, zeer geschikt. Aan te be velen is echter, indien men wat langer van huis denkt te gaan om een gebreid wollen mantel tje of jasje mee te nemen. Ons steeds wisselend klimaat geeft vaak zulke sterke temperatuur wisselingen, dat kouvatten in deze dunne jurkjes niet uitge sloten zou zijn. Bedrukte weefsels met aar dige bloemen- en dierenmotie- ven, fladderende vlindertjes, scheepjes en wat al meer maakt deze bijzonder ge schikt voor de kleintjes. Het ruime pof- broekje, dat het eerste kleintje draagt is aan een glad lijfje met schouderbanden gezet. Het achterdeel wordt met een band op zij opgeknoopt. Het rechte jurkje voor het wat grooter zusjes heeft een ceintuur met stukjes van dezelfde stof, terwijl klein broertje een aardig geruit speelpakje aan heeft, waar op een groote zak gestikt is om zijn schat ten in te bergen. Snoezig is het kleine meiske gekleed, die een jurkje heeft met verticale plooi tjes aan vóór- en rugzijde. Kleine pof mouwtjes. De practische huisvrouw Alles van bonte stofresten Van bont bedrukte lapjes katoen, cre tonne, chintz, katoenen clocque e.d. kan men allerlei nuttige dingen maken, die weinig of geen tijd vragen. Eigenlijk kan men ze meer als een handwerkje be schouwen. Een eiertaschje is b.v. zeer practisch om eieren warm in te houden, indien er nakomers zijn aan ontbijt- of koffietafel. Heel gemakkelijk zijn zij o.a. ook, indien men een dagje naar buiten gaat (rechts boven). Men begint met binnen- en buitenkant te knippen en wel zooals de teekening aangeeft, dat men een grooten lap krijgt, waarop een reep wordt gestikt, die de hoogte heeft van twee eieren plus 4 a 5 c.M. Aan onder- en bovenkant komt een elastiekje door een zoom, waarna men dit met de zijkanten op de onderstof stikt. Aangezien het middengedeelte ruim is moet men dit grooter knippen dan het ondergedeelte. Het ingehaalde gedeelte wordt in het midden eveneens op de lap gestikt, terwijl men tevens dwars stiksels maakt die ruimte voor een ei geven, zoo dat b.v. aan onder- en bov kant 3, 4 of 5 eieren komen. Ten slotte maakt men lusjes en knoopsgaten, waarmede het taschje gesloten wordt. Onderaan ziet men kartonnen rollen, die met bedrukt katoen bekleed zijn en gebruikt worden om fijne kleedjes in te bewaren. Practisch voor de reis zijn zakjes van bont gekleurd katoen, hetzij men ruitjes, bloemetjes- of streepjes stof gebruikt, die gebruikt worden om schoenen op reis in te pakken. De plicht der huisvrouw Zuinigheid en spaarzaamheid zijn twee eigenschappen, welke iedere goede huis vrouw de hare moet kunnen noemen. Zui nigheid en iedere mogelijkheid, welke leidt tot besparing, zijn dringende eischen. Een mogelijkheid tot besparen willen wij onze lezeeressen bieden. Sterker nog: wij zullen haar thuis zenden. Het is n.l. ons Zomermodeblad, dat zooveel voordee- len biedt, dat iedere vrouw er gebruik van moet maken. Het opent b.v. voor u of uw dochter de mogelijkheid om geheel gratis te leeren knippen en naaien. Grijp dan deze kans, door onmiddellijk even te schrijven aan de Redactrice Da mesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58 te Den Haag, met tien cents aan postzegels bijgesloten. Nog gemakkelijker is het dit dubbeltje te gireeren op postrekening 62626 van den Modedienst te Den Haag. Laat deze kans niet voorbij glippen! Men kan het vormen van een vlies op de melk trachten te voorkomen, vooral indien men dit, zooals velen doen, weg gooit en zoodoende een deel van de voe dingswaarde. aan de melk onttrekt. Men kookt de melk met deksel op de koker, neemt ze van het vuur en plaatst de laat ste in een teil met koud water, laat daar na de melk roerende afkoelen. BLOUSES. Blouses maken, een belangrijk onder deel van de mode, wil en daarom is het geenszins te verwonderen, dat het vin dingrijke brein der ontwerpers telken male weer nieuwe modellen weten te De weefsels, welke men verwerkt han gen samen met het model, dat men kiest. Katoen wordt veel gedragen voor een voudige blouses, doch men vindt ook in dit schijnbaar eenvoudige materiaal zoo'n rijke afwisseling van kleuren en motie ven, dat men ongetwijfeld een zeer ge slaagd geheel kan krijgen. Katoenen clo qué, een crêpe-achtig weefsel is eveneens dankbaar om te verwerken en daarbij niet duur. Het eerste model links i is in een bajadère streep gekozen van kunst zijde en lent zich speciaal voor slankere figuurtjes door de dwarse verwerking van de streep. Opvallerid is de halsafwer king met smal staand boordje en de ge- plisseerde chabot van het zelfde mate riaal, waardoor een aardige kleurensa- menstelling ontstaat. Blouse 2 heeft een hoog opgeknipte hals aan de achterzijde met opgestikt rugpand vóór, waardoor een aparte halslijn gevormd wordt. De mouwen zijn ruim ingezet en sluiten om den arm. Opgestikt puntig geknipt voor stuk. Als materiaal is gebloemde crêpe gebruikt. No. 3 is van effen zijde ge maakt en hier komt de garneering in den vorm van een plissé speciaal tot uitdruk king. Deze staat achter tegen de hals op en zet zich voort tot de taille. Behalve zijde leent zich dit model ook zeer goed voor kantstof. Op zij van de garneering komt een kleine corsage. Het model er naast (4) is van bedrukte organdie of van batisten kantstof en vraagt geen bijzon dere garneering. Het model heeft wijde pofmouwen met rechte manchet afge werkt, terwijl no. 5 van geruite tafzijde is en een bescheiden vierkante halsuitsnij ding heeft. Korte mouwtjes en knoopslui- ting midden voor. Glad schootje. Ten slotte de zesde blouse van georgette is met geplisseerde voorpanden en schootje en een garneering heeft van kanten entre- deux in de kleur van het materiaal. EEN SMAKELIJK KOPJE KOFFIE. Koffieboonen, die voor het malen en kele oogenblikken vóórgewarmd worden, geven een bijzonder geurigen smaak. Het koopen van gemalen koffie doet het aro ma veel verloren gaan. Het toevoegen van een tikje zout geeft een aangenamen smaak, terwijl een mes punt gebrande suiker de koffie donker der kleurt en sterker maakt. Het smake lijkst is gefiltreerde koffie, waarvoor deze fijngemalen en goed aangestampt wordt, terwijl men eerst 1 a 2 maal een eetlepel koud water toevoegt, daarna kleine scheutjes kokend water. Steeds eerst het opgeschonken water geheel la ten doordruppelen vóór dat men nieuw bijschenkt. Nimmer tegen den filter tik ken om het vlugger doorloopen te bevor deren! Het smakelijkst is de koffie, indien men extract maakt en 1/3 koffie en twee derde heete melk gebruikt. Koffie, waar van men extract maakt wordt niet warm gehouden op het lichtje, terwijl men bij zuiniger melkgebruik bij het extract een scheut heet water aan de koffie toevoegt en daarna de heete melk. ONS PATRON EN HOEKJE. MIDDAG JAPON. Succespatroon 1611. Gekleed en flatteus, daarbij tevens zeer geschikt voor meer gezette dames, is de indruk, die men van deze middagjapon krijgt. Bij voorkeur zal voor dit model dunne wollen georgette of een soepel zij den weefsel kiezen, dof of glimmend. De garneering bestaat uit een vestvormig chabot van georgette in wit of een zachte tint en is afgewerkt met smalle valen- giènne kant of een plissétje. Zalmkleur, oud rose en mat blauw staan b.v. heel mooi bij een donker blauw geheel en geven een aangename variatie op de steeds terugkeerende witte en crème garneeringen. Halflange mouwen, aan sluitend om den arm, doch ruim ingezet. De rok bestaat uit twee banen, terwijl de voorbaan een meerdere malen ingerim- peld middenstuk heeft. Patronen in de maten 44 tot en met 50. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon No. Maat Hierbij Ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten. (Postzegels liefst var 1 1 '2. 3 of 6 cents)

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 10