MGEVING VRIJDAG 30 JULI 1937 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 1' ELECTRICITEITSBEDRIJF HILLEGOM—LISSE—SASSENHEIM Aan het jaarverslag 1936 van de N.V, Elactriciteitsbedrijf HillegomLisseSas- senheim wordt het volgende ontleend: Het boekjaar 1936 gaf over het alge meen bevredigende resultaten. De stroom- afgifte overschreed voor het eerst sinds de oprichting van het bedrijf de 2 mil- lioen KWU. Ongetwijfeld is mede oorzaak hiervan de algemeene tariefsverlaging, in den aanvang van 1936 tot stand gekomen. De stroomverkoop bedroeg in 1936: 2.042.694 KWU tegen 1.859.067 KWU in 1935, een toename derhalve van 183.627 KWU of niet minder dan 10 pet. tie stroominkoop van Leiden steeg met 8Yt pet. en bedroeg in 1936: 2.299.091 KWU. De maximale belasting liep op tot 970 KW, d.i. 80 KW hooger dan in 1935. Verschillende verbruikers gingen in. den loop van 1936 over tot electrisch koken en het aanschaffen van een electrisch warm water-apparaat. Van het nieuwe vastrecht-dubbeltarief werd eind 1936 gebruik gemaakt door 121 afnemers. Het aantal aangesloten perceelen nam in 1936 toe met 16 stuks, waardoor eind 1936 een aantal bereikt werd van 5684, waarvan 2930 huurinstallaties. De uitbreiding van het kabelnet, inbe grepen de huisaansluitingen, bedroeg in 1936: ruim 6 kilometer; aan het eind van het jaar was in totaal in den grond aan wezig 191>2 kilometer kabel. Aan 394 krachtinstallaties werd stroom geleverd voor 639 motoren met een capa citeit totaal van 1390 pk. De straatverlichting bestond uit 635 lichtpunten met een capaciteit van 58 Vt kilowatt. Het gemiddeld verbruik per inwoner van de drie gemeenteen steeg van 71 KW U in 1935 tot 77 KWU in 1936. Per aan sluiting gerekend waren deze getallen resp. 339 KWU en 363 KWU. Voor uitbreidingen werd uitgegeven 20.480.78, de afschrijvingen bedroegen f 35.264.46, de boekwaarde der bezittin gen was eind 1936 nog 541.096.22, Op geldleeningen werd afgelost /JU.000, eind 1936 was de leeningschuld ƒ502.000. Het geplaatste aandeelenkapitaal bedroeg 34.000, waarvan gestort 29.500. De re serve bleef onveranderd, nl. 43.457.06. Als gevolg van de groote tariefsverlagin gen bedroeg de netto-winst over 1936 slechts ƒ18.343.86. Met behulp van het restant winst vorige jaren kon aan de drie gemeenten ook over 1936 weer een totaal bedrag van 29.500 worden uitgekeerd. HILLEGOM. Personalia. De heer A. Hensums, In specteur van politie alhier, is met ingang van 1 September in gelijk© betrekking be noemd te Rijswijk (Z.H.). KATWIJK. Spaarbank der Gemeente. Aan het jaarverslag van de Spaarbank der Gemeen te is het volgende ontleend: Het bedrag aan spaargelden steek in 1936 tot 486.984.79 1/2 verdeeld over 941 inleg gers. De verschuldigde rente aan inleggers bedroeg einde des jaars 17.700.93. Het uitstaand bedrag tegen onderh. schuldbekentenissen daalde tot 41.344. terwijl dat der le hypotheken steeg tot 389.575.25. De reëele waarde der effecten bedroeg op ultimo December 1936 102.993.75, terwijl de te vorderen interest ee» totaal-bedrag Van 12.760.07 aangaf. De Bank- en Kassaldi bedroegen 20.368.49. De kantoorinventaris komt op de balans voor met 1. De netto-winst over 1936 ad 5807.43 1/2 werd bij de bestaande reserves gevoegd, die thans samen bedragen 62356.83 1/2. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Voor het examen handels kennis 1. o. is geslaagd de heer H. N. de Nie. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer H. N. de Nie, slaagde te Den Haag voor de akte Handelskennis L.O. Hij was cursist van R.E.S.A. Jamboree. De Katwijksche tuinbouw is op de Jamboree vertegenwoordigd door een paar speciaal bekende Katwijksche produc ten, n.l. Waspeen en Katwijksche zandaard- appelen. De heer T. Noort is leverancier van het eerste en de heer L. v. Duyn van het tweede product. Aanrijding. Mej. D. K. uit Rijnsburg, die op de Sandtlaan richting St. Willibrord- college fietste, werd door een trailerauto, door C. uit Hillegom bestuurd, ingehaald. Deze wilde de straatweg naar het veiling terrein van K. en O. oprijden en zette tijdig zijn richtingwijzer uit, hetgeen door de wielrijdster niet werd opgemerkt. Deze werd door de auto gegrepen met het gevolg <lat het rijwiel vernield werd. Zelf kwam juffr. K. er, wonder boven wonder, goed af. Tuinbouw. Vorige week konden we in ons overzicht nog een tamelijk optimisti- schen toon laten hooren doch al zeer spoe- die veranderde de stemming en nadien is de toon van majeur in mineur veranderd. De handel is zobwel voor de aardappelen als voor de verschillende groenten lusteloos geworden. De een schrijft het toe aan on voldoende export, de ander aan den va- cantietijd die zich bijna elk jaar kenmerkt aan een matte stemming in den groenten- handel, weer anderen aan den grooten aan voer van diverse boonensoorten aan an dere veilingen die maar een matigen prijs opbrengen doch de Katwijksche producten •beconcurreeren.' De teelt van boonen is hier van ondergeschikt belang al neemt de teelt hiervan jaarlijks toe. De aanvoer van Eerstelingen nam dagelijks af. De prijs was niet slecht, van 0.80 tot 1.10 per kist van 25 K.G. voor de grooten en van 0.50 tot 0.65 voor de Drielingen. Men heeft zich met het rooien echter nogal gehaast in ver band met het intrekken van den garantie prijs op 16 Juli 1.1. Van Eigenheimers nam de aanvoer dagelijks toe en dit had tot ge volg dat de prijs kelderde tot f 0.70 a f 1. per kist van 25 K.G. Voor deze prijs wil men de mooie Katwijksche zandaardappe- len nog niet ruimen, vandaar dat de aan voer ging verminderen. De bloemkoolprij- zen vielen niet mee. Aanvankelijk, met zeer matigen aanvoer, kon nog tot 10f 14.40 geboekt worden, doch in het laatst van vorige week liep het al flink terug. De eerste dagen dezer week toen de aanvoer ging toenemen tot plm. 10.000 per veiling, werd het er niet beter op. De eerste soort noteerde van 5.80 tot 7.10 per 100, tweede soort bracht van 1,50 tot 3.50 op. Vol gende week-wordt een groote aanvoer ver wacht. Met bospeen liep het ook al zeer ver schillend. Sommige dagen was er weinig animo terwijl b.v. een volgende dag de stemming geheel anders was. Vandaar dan soms groote prijsverschillen. We kunnen als noteering voor bospeen opgeven van 4.10 tot 7.60 per 100 bos. Met waschpeen was het niet veel anders gesteld, een onvaste markt met uiteenloopende prijzen; notee ring van 0.30 tot 0.75 per kist van 20 K.G. Breekpeen ging voor f 4.00 tot f 4.50 per 100 K.G. en tuinboonen bleven steeds goed gevraagd met prijzen van 5.10 tot 7.20 per 100 K.G. LISSE Bloembollen tot poeder gereden. Woensdag liad in de bocht van den .Hee- reweg nabij het perceel Bruynen, alhier, een aanrijding plaats tusschen een auto bus van de reisvereeniging Sommeling en een handkar. De autobus wilde n.l. genoemde hand kar in de bocht passeeren, doch door te genliggers moest hij dit iets te scherp doen, zoodat hij in botsing kwam met de handwagen. De handwagen, die geladen was met bloembollen, werd van zijn last ontroofd en de bloembollen kwamen over den drukken Heerenweg te rollen. In. minder dan geen tijd waren, de bloembol len gelijk in een molen tot poeder gere den. De politie maakte proces-verbaal op. De schade aan de bloembollen was onge veer 35. Nog een aanrijding. Donderdagmor gen reed een D.K.W.-auto tegen een vrachtauto aan op den Heerenweg, die in een straat wilde gaan. De auto werd van voren zwaar beschadigd, doch persoonlij ke ongevallen kwamen niet voor. Geboren: Maria Cecilia Elizabeth d. van W. F. M. Buschman en J. F. C. Nord- siek Theodora Cornelia d. van L. H. Droogh en P. C. van Eeden Catharina Petronella Maria d. van H. M. J. Ragas en C. G. H. Evers. Ondertrouwd: J. Meeuwissen 37 j. en M. H. Montanus 38 j. Getrouwd: H. de Bruin te Haarlem mermeer en H. C. Grimbergen W. D. van Stein te Hillegom en A. C. van den Berg W. van der Lans en H. C. Duijn- dam te Noordwij kerhout. Gevestigd: J. J. Potman uit Hille gom. M. Boef uit Bodegraven J. M. Willemsen en echtg. uit Hillegom M. T Vermeulen uit Amsterdam. Vertrokken: F. de Groot en gezin naar Hillegom S. Oudshoorn naar Sas- senheim J. de Kooker naar Sassenheim NOORDWIJK AAN ZEE. „LA PLAGE FLEURIE". Bloemenfeest ten bate van de Noordwijksche armen. Op Donderdagavond 5 Augustus zal in het Casino te Noordwijk onder den naam „La Plage Fleurie" een groote bloemen feest gehouden worden, waarvan de op brengst ten goede zal komen aan de armen van deze gemeente. De groote zaal van het Casino zal voor deze gelegenheid geheel belangeloos door een veertigtal bloemlcweekers met dui zenden gladiolen en dahlia's versierd wor den, waardoor dit feest zijn naam met eere zal dragen. De aanvang is bepaald om tien uur. OUD-ADE Wilhelminafeest. De voorbereidingen voor het te vieren Wilheminafeest op Woensdag 25 Aug., zijn al weer in vollen gang. Voor de inzameling der gelden zal het bestuur in het begin van de a.s. week bij de ingezetenen rondgaan. Het hoopt dan, evenals vorige jaren, weer op aller me dewerking. OEGSTGEEST. De Oranjefeesten. Op verzoek van het bestuur der Oranje- vereenigi-ng kwamen de verschillende ver tegenwoordigers der in de omgeving ver schijnende dag- en weekbladen bijeen om een en ander te vernemen over de plannen der a.s. feestviering op 31 Augustus. Wij zijn daardoor in staat in groote trekken het programma mede te deelen. Van de verschillende scholen zullen de kinderen des morgens bijeen komen bij het Gemeentehuis, alwaar aan het hoofd der Gemeente, onder leiding van den heer R. v. Til, een aubade zal worden gebracht. Ver volgens gaat men in optocht naar 't A.S.C.- terrein waar de kinderen worden getrac- teerd, gevolgd door een poppenkast-vertoo- nin (een echt oud-Hollandsche poppenkast). Voor de verdere feestviering heeft het bestuur met groote moeilijkheden te kam pen gehad. Men wilde de feestviering niet minder doen zijn dan andere jaren en er moest bezuinigd worden. Niet alleen van wege het kas-tekort, doch ook in verband met de feesten o.a. van het 40-jarig regee; rings-jubileum van H.M. de Koningin. De ringrijderij voor paren zal dan ook dit jaar niet worden gehouden vanwege de hooge kosten en de geringe deelname. Doch de kinder- en volksspelen zal men uitbrei den. Voorts heeft het bestuur medewerking verkregen der Gorsselsche Boerendansers, die een internationale bekendheid bezitten. •Zoowel des middags als. des avonds treden deze op. Voorts werken mede de Oegstgeestersche Padvinders, de Vereeniging „Jong Oegst- geest, terwijl ook nog zal worden onder handeld met de Kruisvaart van de Kath. Jongens-Centrale. De Scherm vereeniging „Floret" zal een zeer komisch nummer ten beste geven; tot slot zal de Juliana-film worden vertoond. De feestelijkheden concentreeren zich dus hoofdzakelijk op het A.S.C.-terrein. Wel ligt in de bedoeling de prijsuitdeeling el ders te doen geschieden. Het bestuur overweegt verder plannen ter verhooging van de inkomsten der ver eeniging voor de feesten van 1938, terwijl de penningmeester steeds gaarne bereid is daarvoor giften in ontvangst te nemen. Feit is het toch, dat zonder geld niet kan worden gefeest. Tenslotte nog dit: Het komen der Gorrel- sche Boerendansei*s naar Gegstgeest is wel iets bijzonders. We vernamen, dat deze voor 31 Augustus niet minder dan 7 uitnoodigin- gen reeds ontvingen. Daar vanuit Oegst- geest de eerste aanvraag kwam, werd be sloten naar Oegstgeest te gaan. RIJNS BURG. Tuinbouw. Na de vroege aardappelen, die zoo ongeveer van het tooneel verdwe nen zijn, volgen thans de Eigenheimers, blanke en blauwe, waarvoor van 2.80 tot 3.20 betaald wordt. Drielingen gingen voor 1.60 tot 2.20 per 100 K.G. De tijd van de bloemkool is intusschen weer daar. De aan voer is in korten tijd sterk toegenomen. De prijs valt niet mee, n.l. van f 4.40 tot 6.80 per 100 voor de eerste soort. Tweede soort wordt voornamelijk voor de zouterij gekocht tegen f 1.50 tot 2.70 per 100. Waschpeen ging voor f 1.20 tot 2.50 per 100 K.G. en peen voor conserven bracht van 4.tot 4.20 per 100 K.G. op. SASSENHEIM. Geboren: Maria Dirkje, d. v. B. van Dijk en H. E. van der Spek Maartje, d. v. M. de Jong en M. Roos Petrus Theodorus, z. v. Th. van Dam en C. J. Baak Catha rina, d. v. C. van der Ploeg en A. P. Sik- king "Wilhelmus Franciscus, z. v. S. Borst en H. Th. Homan Geertje, d. v. J. P. Vis en M. M. Schalk Gerrit, z. v. M. Zand bergen en N, Schuilenburg. Ondertrouwd: L. Sluijmer, oud 24 j. en M. de Vries, oud 22 j. G e t r o u w d: M. Schrama, oud 33 j. en M. Th. Reeuwijk, oud 28 j. Vertrokken: H.M. van de Werken, naar 's-Gravenhage; G. van der Tang, naar Leiden; Th. J. Witteman naar Oegstgeest; G. J. R. Hofstede naar Deventer; F. C. A. van den Bosch naar Texel; J. A. Mooijekind en gezin naar Lisse; M. J. van den Oetelaar naar Boxmeer; M. A. Aaldering naar Wehl; M. Th. Reeuwijk naar Wassenaar. I n g e k o m e n: M. J. van Asselt, Zuil- hofstraat 15, van Alkemade; A. van 't Wout, Zuilhofstraat 15, van Lisse; W. G. Busch man, Berkenlaan 42, van Haarlem; C. M. van der Weijden, Klinkenberg 7, van 's-Her- togenbosch; P. Hoogsteden, Rijksstraatweg 39, van Rotterdam; Wed. M. A. Uphoff en gezin, Vaartkade 1, van Alkemade; J. W. Pouwels, Hoofdstraat 191a, van Oss; A. M. Hoogeveen, Gouverneurlaan 20, van Zoe- terwoude; E. van Duin, v. Heemstrastraat 20, van Wassenaar; A. Kranenburg, Hoofd straat 174, van Haarlemmermeer. VOORSCHOTEN. Priesterfeest. Het bericht inzake het eere-comité voor de feestelijke viering van de eerste plechtige H. Mis van onzen plaatsgenoot, den eerw. heer C. Smit S.V.D., behoeft een aanvulling en wijziging: bij de namen dergenen, die in het eere-comité zitting hebben genomen is weggevallen de naam van de Eerw. Zuster H. Hortensia Bak O.P., de Algemeene Overste van de Zusters Dominicanessen van Huize Bij dorp; na het vertrek van den Zeereerw. Pa ter H. Frïedridhs S.M.M. heeft diens op volger, de Zeereerw. Pater F. Jongen S.M. M., zitting in het eere-comité genomen. Een vechtpartij. Woensdagavond te 12 uur werd de hulp der politie ingeroepen voor een vechtpartij in één der café's. De vechtersbazen J. v. L. en L. v. d. H. wer den door de politie naar buiten gewerkt; zij bleekn beschonken te zijn. Zij werden pngetoorgen in het arrestantenlokaal om hun roes uit te slapen. Er was niets meer te bestijgen. De heer G. S. uit Leiden wilde zijn rijwiel, het welk hij in de stalling aan de ziiverfabriek had neergezet, bestijgen, doch het rijwiel was gestolen. Ten nadeele van mej. V. is een rij wiel gestolen, dat zij naast de katholieke kerk tijdens den dienst had neergezet. Aangereden. De heer L. alhier, is in den Haag, terwijl hij op zijn rijwiel gezeten was, aangereden. Hij is opgenomen in het Gemeentelijk Ziekenhuis aan den Zuidwal te den Haag. De familie is door de politie met het ongeval in kennis gesteld. Overleden; A. A. van der Krogt 23 j. W. P. Th. de Jongh 65 j. Gehuwd: J, H. Koot, 36 j. en M. A. G. van Mil 27 j. Ondertrouwd: P. Th. van der Lub- be 23 j. te Veur en J. P. van Wissen 22 j. Ingekomen: J. Vonk, van Wassenaar. Mej. A. M. de Wolff, van Amsterdam. Mej. C. S. Cornet en gez., van Leiden. C. J. Goemans, van Den Haag. H. Baron de Smet, van Leiden. Vertrokken: G. van Beek, naar Am sterdam. Mej. G. M. A. van Ouwerkerk, naar Rotteradm, P. J. Schniedewind en gez. naar Leiden. J. H. van Veen en gez., naar Wassenaar. P. Vlugt, naar Amster dam. VOORHOUT. Muziekvereen. „St. Caecilia". Deze vereeniging hield hoar 18de jaarvergade ring in het Parochiehuis en werd geopend door haar voorzitter, den heer G. Witte man. In het bijzonder werden in zijn ope- nigswoord welkom geheeten de zeereerw. heer pastoor Warmenhoven en de direc teur der vereen., de heer Bolderdjjk. Door hem werd oqk aan den zeereerw. heer pas toor verzocht, de geestelijke leider te wil len worden der vereen., hetgeen door de zen gaarne werd aanvaard. Pastoor War menhoven zeide reeds veel sympathie voor de vereen, te hebben gekoesterd en hoop te, dat de vereen, zou mogen groeien en bloeien, onder de bekwame leiding van haar dircteur, den heer Bolderdijk. De notulen werden vervolgens voorge lezen en goedgekeurd, waarna zonder h. st. door de leden werd aanvaard een ver zekering te sluiten op de bezittingen der vereeniging. Volgde nu het jaarverslag van den pen ningmeester, waaruit bleek, dat de kas weer met een zeker tekort te kampen had. Inkomsten waren dit jaar 769.93, terwijl de uitgaven waren 770.4314. Een tekort dus van 0.50 K. De controle-commissie bevond de bescheiden van den penning meester in den besten staat, waarop dooi den secretaris, den heer P. v. d. Geer Lzn., een jaarverslag werd voorgelezen, waar in in herinering werd gebracht, hetgeen in het afgelopoen jaar door de vereen, werd gepresteerd. Hem werd een dankwoord ge bracht voor zijn gehouden verslag. De af tredende bestuursleden werden bij accla matie herkozen. De concerten werden vastgesteld op 9 Aug. en 4 Sept., behou dens goedkeuring van B. en W. der ge meente. Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd mej. J. G. J. van den Berghe. Aanrijding. Gisteravond omstreeks 5 uur reed een 8-jarig jongetje A. J. uit Noordwijk aan de linkerzijde van den Rijnsburger weg alhier per rijwiel, toen een vrachtauto, bestuurd door v. V. uit Rijnsburg, hem in een flauwe bocht ter plaatse moest passeeren. Tezelfder tijd zwenkte de jongen naar rechts, zoodat hij werd aangereden en op de bumper te recht kwam. Door krachtig remmen werd erger voorkomen. De knaap werd hevig bloedend opgenomen en naar het gebouw van de wijkverpleging vervoerd. Dr. H. A. G. Bots was spoedig ter plaatse en heeft met de wijkverpleegster verband gelegd. Ook de politie was weldra aanwezig; den chauffeur van de auto treft geen schuld. Later is de jongen per auto huiswaarts vervoerd. L'histoire se repète. Gisteravond is wederom de Bultbrug in de belangstelling gekomen, doordat een auto van de fa. L. en P. bij het achteruitrijden de roode straatlantaarn ter plaatse heeft aangere den. De reflector, welke daaraan verbon den is, werd geheel vernield, de lantaarn werd ontzet. Dit is nu in enkele weken tijds het der de ongeval op dezelfde plaats. Gegund. Aan de fa. IJsselmuiden en Zn. alhier is, als laagste inschrijfster naar het werk tot het leggen van een 1050 M. lange hoofdbuis vanaf de Teijlingerlaan in de Torenlaan, waarmede het buizennet van het waterbedrijf wordt uitgebreid, dit werk gegund-. Vermoedelijk zal in de eer ste helft van de maand Augustus met het werk worden begonnen. De Piet Gijzenbrug. Met de door de fa. J. P. A. Nelissen te Haarlem te bou wen nieuwe Piet Gijzenbrug, zou op 9 Aug. a.s. worden begonnen. Op verzoek van de politieautoriteiten zal, in verband met de Jamboree de aanvang met 12 da gen worden uitgesteld, zoodat de oude brug nog eenige dagen intact zal blijven. Nadien zal van 't smalle noodbrug moe ten worden gebruik gemaakt. Geboren: Andries z. van G. v. d. Nieuwendijk en H. Steenvoorden. Overleden: Geertje Zuiderduin 53 j. gehuwd met B. v. d. Lubbe. WASSENAAR Politie-schietwedstrijden. Door de Wassen. Politie Schietvereeniging is op de Nationale Politie Schietwedstrijden te Be verwijk behaald: een eerste prijs korps buks, waarbij te vens een eereprijs; een eerste prijs en een tweede prijs korps K. S. O. Al deze prijzen bestaan uit zilveren be kers. Bovendien behaalden de heeren Fogte- loo, Engels en Veldhuizen ieder persoon lijk nog een eersen prijs buks en K. S. O., eveneens bestaande uit bekers. Op de te Driebergen gehouden schiet wedstrijden werd voorts nog behaald een eerste prijs korps buks, met tevens als eereprijs de zilveren Begeer-wisselbeker. Geboren: Hermine Cornelia, doch ter van H. C,. Voorhoeve en J. Gerritzen Willem, zoon' van C. Veloo en J. Belt Cornelis Hendrik, zoon van H. Kool en N. van Egmond Jacobus Bernardus, zoon van Ph. Kelderman en J. B. Zorn Marianne Jacqueline, dochter van G. J. Blink en N. H. A. de Ferrante. Getrouwd: H. Verheul en T. Theil R. Nathan en F. Levy. Overleden: Maria Anna Hartman, oud 83 jaar, weduwe van A. H. Bender Simon van der Stoel, oud 73 jaren, echtge noot van A. J. Jos. Maria Sara Bou- wens, oud 60 jaren. G e v e s ti g d: M. Assenberg, N.H., dienstbode, uit Den Haag, Groot Haese- broekscheweg 61 A. E. Bienfait en vrouw, vreemd., R.K., koopman, uit Den Haag, Heerenweg 14 C. Dudink, R.K., dienstbode, uit Purmerend, Zijdeweg 19 M. Ch. Engeringh, geen, zonder beroep, uit Batavia, Buurtweg 117 L. Franke- lin, vreemd., R.K., dienstbode, uit Wee- nen, Bloemcamplaan 74 G. Hemstra en vrouw, N.H., zonder beroep, uit Apel doorn, Amazonelaan 9 K. Kapeller, vreemd., R.K. dienstbode, uit Stompwijk, Schouwweg 72 J. Knol, geen, zonder beroep, uit Rotterdam, aan boord rijnaak „Petronella" W. Osterland, vreemd., R.K., dienstbode, uit Den Haag, Groot Haesebroekscheweg 6 Jkvr. C. J. M. Quintus en gezin, Ev., zonder beroep, uit Frankfort a. M,, Santhorstlaan 57 G. P. D. Reinders, geen, zonder beroep, uit Zeist, Zijdeweg 35 A. H. G. Rcelse, N.H., zonder beroep, uit Schiedam, Rijks straatweg 629 C. R. Ruijs, R.K., zonder beroep, uit Arnhem, Koekoekslaan 2 P. Sehreutelkarnp en vrouw, geen, agent van politie, uit Leeuwarden, Schouwweg 98 P. Smits, N.H., dienstbode, uit Rot terdam, L. Kerkdam 100 T. Snippe, N.H., dienstbode, uit Leiden, van Bergen- laan 7 J. J. Snor en vrouw, geen, zon der beroep, uit den Haag, Schouwlaan 15 K. Tigchelaar, N.H., zonder beroep, uit Delfzijl, Waalsdo^perlaan 38 A. M. Traindl, vreemd., R.K., dienstbode, uit 's Hertogenbosch, Eikenlaan 35 J. H. van Veen en gezin, R.K., expediteur, uit Voorschoten, Windlustweg 13 E. G. v. d. Vegt, geen, dienstbode, uit Appingedam, Konijnenlaan 51. Vertrokken: B. Vlugt, geb. Hoogen- doorn naar Amsterdam, Dopperstraat 90 M. Maurer naar den Haag, Joh. Maet- suckerstraat 203 P. van Oordv. d. Vlies naar den Haag, Jac. Mosselstraat 14 N. H. Macdona naar Londen (Eng.) T. Veltman naar Amersfoort, Ziekenhuis „Lichtenberg" J. A. van den Bosch n. den Haag, Sinjeur Someyusweg 119 D. Martin, naar den Haag, L. Copes van Cat- tenburgh 69 L. A. v. d. Niet naar Noordwij kerhout, Heerenweg 86 C. W. Cottmeijer naar den Haag, Passage 31 K. Rijsterborgh en gezin naar den Haag, Hoogstraat 36 A. Hackenberg geb. Bo- renstein, naar den Haag, Joz. Israëlslaan 5 A. v. d. Woude en d. naar Voorburg, Lolaan 120 F. Nathan geb. Levy naar Hillegersberg, J. v. Chestellaan 48 E. A. van Kluyve naar Zeist, Verlengde Slot- laan, „Bethanië" J. M. Goslings en ge zin naar Soerabaia Wed. A. G. Dorlas geb. Hennevelt naar den Haag, Zuider- parklaan 65 J. K. Hillen naar Leunin gen i. Olenb. (Did.) Wed. T. Verheul, geb. Theil naar Zutphen, Korte Beukstr. 6 C. Ladage naar Engeland T. D. Pile naar Ned. Indië. L. M. Odijk naar Al phen a. d. Rijn, Steekterweg 130. ZILK TWEE VINGERS AFGESNEDEN In een worst-machine De slagersknecht, de heer de B., alhier, had het ongeluk bij zijn patroon te Zand- voort, bij het maken van worst, met zijn linkerhand bekneld te raken tusschen het mes van een worstmachine, met het nood lottig gevolg, dat twee zijner vingers zoo goed als geheel werden afgesneden. Na door een ontboden geneesheer te zijn verbonden, is hij naar de Maria-srich- ting te Haarlem vervoerd. Jullie beweren tweeling broers te zijn, maar jullie lijken geen snars op el kaar. Dat komt omdat we grootgebracht zyn met twee verschillende soor ten gecondenseerde melk. (Candide).

Leidsche Courant | 1937 | | pagina 13